Feyenoord; kalm aan in Zeist eal; relaxen in Rotterdam OPSTELLINGEN Feyenoord Real Madrid Ook Beertje in de kuip Stemming bij Feyenoord uitstekend Alleen Puskas hoefde niet vroeg naar hed_ uur in ©end bijt ■P Geslaagd Opgeknapt Alles is mogelijk WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 PIETERS GRAAFLAND ,M ■- ROMEYN FRANSEN KRAAY VELDHOEN ZOCO PACHIN DEFILIPE MIERA HAAK WEERING VENNEKER BOUW- MOULIJN MEESTER Scheidsrechter: KAROL GALBA (Tsjechoslowakije) GENTO PUSKAS PIRRI GROSSO TEJADA KRUIVER AGUERRO BETANCOURT Om zich beter te kunnen concentreren op de grote wedstrijd van vanavond hebben de spelers van Feyenoord zich teruggetrokken in het K.N.V.B.-Sportcentrum te Zeist. Bouwmeester, Kraay en trainer Kment vinden afleiding aan de biljarttafel. ZEIST, 8 sept. De laatste training van Feyenoord voor de wedstrijd tegen Real Madrid werd ook meegemaakt door een buitenstaander. August Wooter, een 30-jarige Surinamer: genoot deze eer. Hij toonde zich een nuttige schakel in dit oefenpar tijtje. waaraan het feit dat hij ruim dertig wedstrijden voor het Surinaamse elftal heeft gespeeld niet vreemd is. August 'Wooter is momenteel in Nederland om zijn trainers diploma te halen. Hij zal de B-cursus volgen, tot welke hij is toegelaten op grond van een in Trinidad uitgeoefend trainers schap, alsmede een gevolgde op leiding van zes weken in Brazi lië. Wat de Surinamer gaat doen na de cursus gevolgd te hebben weet hij nog niet. „Veel hangt er van af of ik aanbiedingen krijg Misschien kom ik wel bij Feyen oord." lachte Wooter om er ern stig aan toe te voegen: „Dat zou ik graag willen. Wat is dat een enorme club!" De laatste uurtjes Voor bij dc televisie... i.fjg ;-y' - (Van onze speciale verslaggever! ROTTERDAM, 8 sept. Ook voor Reinier Kreyermaat wordt het. vanavond een „uitje". Vanuit een ambulance zal de onfortuin lijke halfspeler van Feyenoord de prestaties van zijn teamgeno ten tegen Real Madrid nauwlet tend gadeslaan. De stormachtige toejuichingen zullen bij Beertje dan ongetwijfeld herinneringen opwekken aan het roemvolfe voetbaljaar 1962-'63, toen hij vooral in de cupduels tot op zienbarende prestaties kwam. Een korte tijd zal Reinier Kreyermaat zijn zorgen vergeten. Want zorgen heeft hij genoeg Zaterdagmorgen werd hij name lijk voor de tweede maal bin nen veertien dagen geopereerd De genezing van zijn been, dat na een botsing met de Sittardia- stopper Joep Beckers in novem ber van het vorig jaar op vier plaatsen brak, wordt door een ontsteking nog steeds vertraagd. Nadat op maandag 23 augustus de behandelende medici opera tief ingrijpen noodzakelijk acht ten, bleek de ontsteking zater dagmorgen opnieuw dermate ernstig, dat een medische ingreep nodig was. Reinier Kreyermaat heeft toestemming gekregen donderdagmiddag het Sint Clara- ziekenhuis te verlaten om thuis „uit" te zieken. REINIER KREIJERMAAT Maar wat betekenen eigenlijk al deze feiten Wat zal de waarde er van zijn 1 Op wat voor wijze zullen deze factoren van invloed zijn op het spel van vanavond En in welke mate zal de onberekenbare Europa cup koorts de spelers opzwepen I Wat voor uitwerking zal het onop houdelijke gejubel van het legioen op de strijders hebben Vragen, vragen, vragen, waar duizenden antwoor den op mogelijk zijn. In de sfeer van vanavond kan een ster gedegradeerd worden tot een wanhopig worstelen de figurant en een middelmatige spe ler kan uitgroeien tot een maestro. Europa-cup, dat ontzagwekkende voetbalmonster, kan alles. Dat heeft de realiteit bewezen. Daarom liever geen prognose van deze wedstrijd. Wij wachten nog even. Straks blijkt hoe vreemd de werkelijkheid kan zijn (Van 'onze speciale verslaggever) Zeist, 8 sept. De elf uitverkoren Feyenoorders hebben 't de laatste, zo spannende en heel belangrijke uurtjes Voor de krachtproef tegen het roem rijke Real Madrid kalm aan gedaan. In de bosrijke omgeving van Zeist heb ben Kiebooms „golden boys" in volledige afzondering voornamelijk naar rust en ontspanning gezocht. Hoewel de strakke, fantasierijke training, die oefenmeester Willi Kment zijn eerzuchtige pupillen gisteren tweemaal en vanmorgen nog «én keer gedurende twee uur voorhield, biet bepaald eenvoudig was, was er toch geen sprake van grote inspanning. In bun „vrije tijd" konden de spelers doen ®n laten wat zij wilden. In de gloednieuwe recreatieruimte Van het K.N.V.B.-sportcomplex wer den allerlei soorten van vermaak be proefd. Zo hebben de Rotterdam mers zich bezig gehouden met ping- Pongen, biljarten en filmkijken. Dit >,dolce-far-niente" beviel de Feyen- oord-elf prima. Aanvoerder Eddy Pieters Graafland lachte tenminste helemaal niet zenuwachtig: „Als ik vanavond net zo weinig behoef te doen als hier, dan rouwt Madrid morgen": Oefenmeester Willi Kment gelooft dat de „retraite" zijn pupillen heel veel goed heeft gedaan. „Ons voorbereidings- Plan is geslaagd. De stemming onder de spelers is nog nooit zo best geweest als hu. De jongens zijn nu ook minder bang voor de Reals. En als alle spelers zich aan de hen opgedragen instructies houden, dan is er geen vuiltje aan de lucht." Over het probleem Francisco Gento, Reals wereldberoemde pijlsnelle vleu gelspeler, zei de Feyenoord-trainer hel Volgende: „Voor Piet Romeijn zal het geen gemakkelijke avond worden. Maar ik heb vertrouwen in hem. Hij kan do Madrileen in bedwang houden. Want geeft hij Gento geen millimeter vrij heid, dan kan .het .Spaanse idool heel Iveinig beginnen. Henny Weering, van wie men aan hankelijk vreesde dat zijn tegen 1)0 Ahead opgelopen dijverwonding niet Tijdig genezen zou zijn, bleek na óén-dag-Zeist dermate te zijn opgeknapt, •lat verzorger Gerard Meyer bezwoer: •■Henny Weering is oké. Zijn blessure *s prachtig genezen." De oud-Enschedeër vond het uiteraard h'jh, dat hij van de partij kon zijn, al hij mij: „Mijn been doet nog wel Êlin, vooral wanneer ik buig." Thijs ibregts, Feyenoords eerste reserve, gunde Weering zijn ..cupdoop". Hij vond het echter wel een tikkeltje jammer. Alsof er geen grote dingen staan te gebeuren, zo rustig en bedaard zaten de Spaanse voetballers van Real Madrid in de plezierboot, die hen gistermiddag door de Rotterdamse havens voerde. De Spaanse voetballers hebben er nog al plezier in. Ze konden het niet laten tijdens de boottocht zingen onder ritmisch geklap in de handen. ROTTERDAM, 8 sept. In een sfeer van relax hebben de spelers van Real Madrid de laatste 24 uur voor het grote gevecht doorgebracht. Zowel gisteren als vandaag hebben de Madrilenen niet ge traind. Er werd veel gerust en er stond slechts een enkel uitstapje op het programma. Gisteravond om zes uur bijvoorbeeld hebben de Spaanse kampioenen een rondvaart gemaakt op de Maas. Opval lend was daarbij dat zij geen greintje interesse toonden voor de havenwerken. Zij vermaakten zich met spelletjes en het zingen van liedjes. Ook de vurige Spaanse aard verloochende zich niet. Vaak bege leidden de spelers met ritmisch hand geklap de muziek van vrolijke plaatjes Na de rondvaart keerde het Spaanse ge zelschap terug naar het Hilton-hotel. Om negen uur werd gegeten. De maaltijd bestond uit lichte kost, o.a. fijngestampte aardappeltjes en plakken ham. Nadat de inwendige mens was versterkt, was er nog even een kort samenzijn en daarna moesten de spelers zich op hun kamers terugtrekken. Alleen Puskas, de „oude" onrustige zwerver bleef nog wat op. „Als je zo oud ben als ik," zei hij, „heb je niet zo veel slaap meer nodig." Vandaag werd het zo mogelijk nog kalmer aan gedaan dan gisteren. Van morgen werd er door de spelers wat gewandeld en vanmiddag gaf men zich uitgebreid aan de siësta over. Rond etens tijd vanavond zouden de Spaanse sterren in het stadion arriveren. In een van de kleedkamers van de „catacomben" zou een stevige „warming-up" plaatsvinden. Op dit moment worden de Madrilenen waarschijnlijk langzamerhand in de goede stemming gebracht. De Tsjechische scheidsrechter Galba wilde niets voorspellen omtrent de komende strijd. „Feyenoord heeft het voordeel van eigen terrein en moet wel iets kunnen, want het heeft een maal de halve finales bereikt, en Real is niet meer zo sterk als enkele jaren geleden. Dus is alles mogelijk", aldus de Tsjech, die evenals de beide ploe gen Europa-cupvoetbal eveneens reeds als routinekwestie beschouwt. Per slot van Tekening draait ook hij al wat jaartjes mee. Om 8.15 uur zal het stil zijn op de straten. Miljoenen en miljoenen mensen zullen dan hongerig naar het televisiescherm staren om een glimp op te vangen van een ongetwijfeld groots gevecht. Feyenoord-Real: het zijn twee woorden, die ons land in vuur en vlam hebben gezet. Feyen oordReal is een duel, dat al weken lang de gemoederen van vele tien duizenden in beweging houdt. Feyen oordReal, wat zal deze Europa-cup strijd brengen Wat zal er uitkomen van al die prognoses, die in ongeken de hoeveelheden zijn gemaakt Hoe. wankel zullen de theorieën blijken die over de nietsvermoedende massa zijn uitgestrooid? Wat staat er in dit duel eigenlijk vast Dat Real bij lange na Real niet meer is Dat het oogverblindende sterrenteam van vijf jaar geleden plaats heeft moeten ma ken voor een minder sterk en zeker niet onverslaanbaar equipe Dat de veteranen Puskas en Gento hoe technisch begaafd zij ook zijn geen ongrijpbare grootheden meer zijn voor jonge, vechtlustige knapen Dat het eens fameuze Real een team in opbouw is en daarom kwetsbaar Ja, misschien staat dat allemaal vast. En misschien ook, dat Feyenoord minder kansloos is, dan aanvankelijk werd gedacht. Dat de aankopen Wee ring en Fransen wonderwel passen in het Feyenoord-systeem. Dat het vertrek van Groot geen al te groot verlies is. En dat de allure van een grote ploeg onaangetast is gebleven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9