JAN DERKSEN: Oudkerk enige troef De Graafschap experimenteert... nationaal record 100 m vlinderslag in Zwolle Henk Nijdam verrast door Dieter Kemper Kuypers blijft aan de leiding Uitslagen San Sebastian Marion Coakes oppermachtig Duitse atleten kloppen Polen Algemeen pondsenbezit Chris Coenen in voorlopig Oranje Franse competitie JUDITH DE NIJS snelste zwenister in Egypte UW AANDEEL in het welvarende, groeiende Nederlandse bedrijfsleven. Stokpaardje Wereldkampioenschap wielercross volgend jaar in San Sebastian Uitslagen Indeling SAN SEBASTIAN, 11 sept. Tussen de buien door heeft men vrijdag in San Sebastian het ver regende programma van de voor gaande dagen van de wereldkam pioenschappen kunnen afwerken. Voor Nederland vielen er geen successen te noteren. On ze prof sprinters Joop Captein, Piet van der Touw en Aad de Graaf, ach tervolger Henk Nijdam en het achtervolgings-kwartet bij de amateurs „overleefden" de strijd niet, zodat Oranje tijdens het slot- weekeinde alleen vertegenwoor digd zal zijn door Jaap Oudkerk bij de prof-stayers. DOETINCHEM, 11 sept. Tijdens een oefenwedstrijd van De Graafschap is een voor Neder, land uniek experiment getoond. De 28-jarige contractspeler G. Bosveld droeg tijdens het spel een zendertje onder zijn shirtje, waardoor het mogelijk was een elektro-cardiogram van de voetballer te maken. Bosveld was voorzien van drie elektrodes, die op zijn borst waren geplakt. De hieraan verbonden draden gingen naar een plastic doos, vanwaar een snoer naar het zen dertje liep. Clubarts dr. A. E. Leuftink kon toen door middel van het langs radiografische weg overgebrachte signaal het cardiogram aflezen, waardoor vrij nauwkeurige conclusies kon den worden getrokken omtrent de lichamelijke inspanning en conditie van het proefkonijn. JAAP OUDKERK °hze enige troef en hoop langzaam naderbij. Joop Captein (rechts) plaatste zich bij de prof sprinters wel direct voor de kwartfinales door kilometer was het verschil in zijn serie de Belg De Bakker en de Japanner Yoshida te verslaan, maar ook hij kon toch niet de finale bereiken. SAN SEBASTIAN, 11 sept. Van het drietal Nederlandse prof sprinters bracht de Nederlandse kampioen Joop Captein het, even als het vorig jaar in Parijs, tot de kwartfinales. Hierin werd hij ech ter in twee ritten gedecideerd door de Belgische troef Patrick Sercu uitgeschakeld. Piet van der Touw en Aad de Graaf, die beiden voor eigen rekening aan de kam pioenschappen deelnamen, strand den al eerder. Van der Touw ver loor zijn serie tegen de Australiër Ronald Baensch en werd vervol gens in de eerste herkansingsrit door Santé Gaiardoni naar huis gefietst. ADA KOK ..nieuw Nederlands record.. aan Uw Commissionair of bank of rechtstreeks via postbus 1700 - Amsterdam. „VAN ONZE BA AN SPORT BLIJFT NIETS OVER" Er vielen op deze dag van series en herkansingen enkele verrassingen. Bij de prof-sprinters werd de Itali aan Santé Gaiardoni, die door een onverwachte nederlaag in de series via de herkansingen bij de laatste acht kwam en toen ongunstig moest worden ingedeeld, uitgeschakeld door de Australiër Baensch. Bij de sprint voor dames werd de Russische titel- houdster Jirnina Kirichenko door de Oostduitse Karen Stuwe in de kwartfinales verslagen. kwalificeren zijn stokpaardje: de con troverse baan-wegploeg, die van de kant van Derksen steeds sterker vor men aanneemt. „Als het zo doorgaat, blijft er van de baansport niets over. De jongens kun nen op de weg zoveel geld verdienen dat ze het gewoon vertikken voor de baan te komen trainen. Als je ze het vraagt, houden ze hun hand op. Wat denken ze wel! En dan krijg ik ze de laatste week voor de wereldkampioen schappen om er een ploeg van te ma ken. Dat is gewoon belachelijk. Het kost maanden van serieuze voorbereiding om van vier jongens een ploeg te ma ken. Wat nu wordt gedaan, is geld weggooien". Jan Derksen bereed na de mislukte poging van het achtervolgingskwartet Koel, Duyndam, De Hertog, De Wit om zich voor de kwartfinales te Waarom Derksen dan niet had ge adviseerd om in het geheel geen ploeg uit te zenden„We moeten toch wat doen met het oog op de komende jaren. Je moet proberen een ploeg op te bouwen, maar daar bij ondervind je alleen maar tegen werking. Afgesproken was dat ik Harrie Steevens zou krijgen, maar die moest na de wegwedstrijd plot seling zo nodig naar huis en dat werd door Middelink en Van Ballegoyen De Jong ondersteund. Daardoor zat ik met Piet de Wit, die helemaal niet in de ploeg thuishoorde. Hij heeft het nog gepresteerd om anderhalve ron de op kop te gaan rijden, toen viel de ploeg stil en konden we wel naar huis gaan. Halverwege lag ons team nota bene voor op de tijd van de Russen, die de zesde tijd hebben ge- gemaakt. Het deed Derksen kennelijk pijn dat de ploeg zo slecht had gereden. Al di rect na de start duurde het te lang voor het samenspel was gevonden en tijdens de rit mankeerde er veel aan het overnemen en aansluiten. Toch zag het er nog lange tijd naar uit dat Oranje zich als achtste zou kunnen plaatsen. Die positie had het team na de rit veroverd, toen alleen nog de Britten over de baan moesten gaan. Nu was het Britse kwartet ook wel geen geoliede machine, maar de ploeg had toch wel zoveel klasse Hugh Porter was de natuurlijke leider dat de Nederlanders met een klein verrschil werden gewipt. De verrassing in de kwalificaties was dat de Westduitsers, vorig jaar zowel wereld- als Olympisch kampioen, na Italië, Oost-Duitsland en Denemarken de vierde tijd maakten. Ook bij onze Oosterburen heeft het professionalisme zijn greep gehad op de kern van de succesvolle ploegen van 1964. Claesgen en Streng, vorig jaar voor een belang rijk deel verantwoordelijk voor de ti- I tels, zijn naar de beroepsklasse over- gegaan en vervangers voor hen heeft men blijkbaar niet kunnen vinden. SAN SEBASTIAN, 11 sept. De Franse president van de Internationa le Wielerfederatie, René Chesal, heeft vrijdag in San Sebastian meegedeeld, dat de volgende wereld-wielercross- kampioenschappen in Spanje gehouden zullen worden. De kampioenschappen zijn vastge steld voor 27 februari 1966 in de omge ving van San Sebastian. Illllllllll SAN SEBASTIAN, 11 sept. In de kwartfinales van het achtervolg-ings- 'Oernooi leed Henk Nijdam een ver gassende nederlaag tegen de Duitser J/ieter Kemper, die dankzij een formi dabele laatste kilometer met klein ver schil (6.31.44—6.32.04) van de Neder landse kampioen won. Het had er zo 6oed uitgezien voor de Oranje-rijder, "ie na een zeer snelle start al na drie jonden de Duitser in de rug zag. Nij dam kromde nog eens extra de rug dfti ook die laatste 70 meter te over bruggen en kwam te* -j ROTTERDAM, 11 "sept. Met het oog op de ontmoeting tegen Zwitser land, in de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap speelt het voor lopig Nederlands elftal op 15 september in Eindhoven op het PSV-terrein een oefenwedstrijd tegen Standard Luik. Het voorlopig elftal ziet er als volgt uit: DOEL: Eddy Pieters Graafland (Feyenoord). ACHTER: Frits Flinke- vleugel (DWS), Rinus Israel (DWS). Daan Schrijvers (PSVj en Cor Velhoen (Feyenoord). MIDDEN: Ko Prins (Ajax) en Piet Fransen (Feyenoord). VOOR: Chris Coenen (Fortuna '54), Frans Geurtsen (DWS), Henk Groot (Ajax) en Piet Keizer (Ajax). RESERVES: Thie (ADO), Muller (Ajax) en Swart (Ajax). ZWOLLE, 11 sept. Het hoogtepunt van de internationale zwemwedstrijden die vrijdagavond in het Stilobad te Zwolle zijn gehouden, vormde ongetwij feld de verbetering van het nationale record 100 meter vlinderslag dames (25 meter banen) waarvoor Ada Kok zorg de. De Futen-zwemster, die vorige maand in Boedapest een recordtijd van 1 min. 4,5 sec. bereikte, kwam in deze eerste ontmoeting met de Russische zwemploeg tot 1 min. 4,4 sec., zodat zfl het Nederlandse record eentiende se conde scherper stelde. Voorts werden vier Russische record» verbeterd. Dat deden Tatjana Devjtov» (100 m vlinderslag dames: 1.08,2), Tat jana Sosnova (400 m»t>er vrije slag da» mes: 4.51,5), Tatjana Devjtova (200 m wisselslag pers.: 2.33.3) en Valentin Koezmin (100 meter vlinderslag heren' 59,4 sec.) Advertentie i ö6 H6&6ri3ci£t van de üuit" Na vier *0 meter en de nederlaag van de Duit je leek nabij. Maar Kemper is een typische temporijder die langzaam be- Sjnt en dan steeds sneller gaat rijden. t)ok in het Duitse kampioenschap Van dit jaar bleek dat duidelijk, toen "ij in de finale praktisch verloren lag toch nog terugkwam. Dat gebeurde bok nu. Toen de Duitser begon in te lopen en uit het zicht verdween, de moraliseerde dat Nijdam, die schok kend zijn fiets vooruit trachtte te laten «omen. Daartegenover stond Kempers vloeiende stijl en met een felle eind spurt bezeglede de Duitser het lot van Nijdam: geen plaats bij de laatste Vier. Behalve Kemper, bereikte titelhouder ®racke (Belg), de Italiaanse favoriet Leandro Faggin en de blonde Deense *'jder Eugen wel de halve eindstrijd. Aarijs. ll SEPT. De uitslagen van de wedstrijden, vrijdagavond gespeeld Voor de eerste divisie van de Franse oompetitie, luiden: ToulouseNantes 0 CannesSt. Etienne 28; Sochaux Valencienne 1—1; Strasbourg—Red Star 71; LyonLille 63: Angers-Bordeaux v0: NimesRenne 22; Stade Fran cisNice 21. Na vijf wedstrijden delen Monaco en ®t. Etienne met 9 punten de rste Maats Nice, dat nog geen enkel winst- Mint behaalde, sluit de rij. DEN HAAG, 11 sept. Landskam pioen Kuijpers staat in het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap nog steeds op de eerste plaats- Hij kwam in de derde ronde in de belang rijkste wedstrijd van de dag tegen ri vaal Langeweg tot remise en bezet nu met 2% punten de eerste plaats. De uitslagen van de derde ronde lui den: ReePrins KuypersLan geweg BergsmaBredewout af gebroken. EnklaarHoogendoorn afge broken, JongsmaVan den Berg afge broken Vap WijngaardenZuidema af gebroken. Na drie ronden heeft Kuypers de lei ding met 2% punt, 2 en 3 Bredewout en Prins met 1% en 1 afgebroken, 4 Lan geweg met 1% punt. Joop Captein sterkste Nederlandse sprinter De voornaamste resultaten van dez» wedstrijden, die door ongeveer 600 toe schouwers werden bijgewoond, luiden: DAMES, 400 meter vrUe slag:: 1 Tatjana Sosnova (Rusland) 4.51.5: 2 Ada Kok (Da Futen' 5.04.7; S Ine Mulder (G.Z.P.C.) 5.11.8 100 meter rugslag:: 1 Tatjana Saljeva (Rut land) 1.10.9; 2 Bep Weeteling (Nereus) 1.11.2j 3 Cobie Sikkens (G.Z.P.C.) 1.12.7; 4 Cobit Buter (H.Z.P.C.-Heerenveen) 1.14.4. 200 metet wisselslag: persoonlijk: 1 Tatjana Devjtova (Rusland» 2.33.3; 2 Betty Heukels (P.S.V.) 2.33.5; 3 Toos Beumer (Nereus) 2.41,5. 100 me ter vlinderslag:: 1 Ada Kok (De Futen) 1.04.4 (nieuw Nederlands record'; 2 Tatjana Devj tova (Rusland) 1.08,2; 3 Corrie Mulder (Mer- wede) 1.11,3. 100 meter vrije slag: 1 Paulina van der Wildt (S.Z.C.) 1.03,4; 2 Tatjana Sos nova (Rusland) 1.04.8; 3 Bep Weeteling (Ne reus) 1.05,8. 100 meter scroolslag: 1 Svetlama Babanino (Rusland) 1.16,2; 2 Betty Heukela (P.S.V.) 1.18.0; 3 W. Klieverik (O.Z.P.C.) 1.20.7; 4 Trus Looijs (De Rijm 1.21.0. HEREN, 400 meter wisselslag persoonlijk: 1 Van Lint (P.S.V.) 5.14.1; 2 Van Hemert (Surae) 5.21,2; 3 Oortwijn (V.Z.V.) 5.26,5 200 meter schoolslag: 1 Georgy Prokopenko (Rusland) 2.26,5; 2 Spijkerman (B.Z.Z.) 2.35,6; 3 Vriens (Surae) 2.42.6. 100 meter rugslag* 1 Schillemans (Dolfijn) 1.04,8; 2 Van Osch (Z.C.G.) 1.05.0; 3 Ter Beek (Thialf) 1.05.3. 400 meter vrije slag: 1 Langerhorst (H.Z.P.C.) 4.30 2; 2 Oudt (Zian) 4.36,7; 3 Jansen (E.Z.P.C.) 4.38,3. 100 meter vlinderslag: 1 Valentin Koez min (Rusland) 59.4 sec.; 2 Van Lint (P.S.V.) 1.05.0; 3 Bakker (B.Z.Z.) 1.05,5. SAN SEBASTIAN, 11 sept. De uitslagen Van de sprint voor de profs luiden. Herkan singen: De Bakker (Belg.) versl. Saito (Ja- ban) en Kanters (W-Dld); Gaiardoni (It.) Versl. Mutsukawa (Japan) en Van der Touw (Ned.l; Gaignard (Fr.) versl. Yoshida (Jan.) ®n Ciavolo (Austr.); De Graaf (Ned.) versl. Pfenninger (Zw.) en Charreau (Fr.) Finales van de herkansingen (slechts twee kwalificeerden zich voor de kwartfinales). Gaiardoni (It.) versl. Gaignard (Fr.); De Bakker (Belg.) versl. De Graaf (Ned.); Zodat Baensch, Captein, Maspes, Sercu, Beghetto, Frenet, Gaiardoni en De Bakker zich kwali ficeerden voor de kwartfinales. Kwartfinales sprint, eerste rit: Maspes (It.) Versloeg De Bakker (Belg)Gaiardoni (It.) Versloeg Baensch (Austr.)Sercu (Belg.) ver joeg Captein (Ned.); Behetto (It.) versloeg Frenett. (Belg.) De resultaten van de tweede ritten kwart finales sprint voor profs: Maspes versl. De Bakker; Baensch versl. Gaiardoni (3de rit noodzakelijk); Sercu versl. Captein; Beghetto versl. Frenett. Derde rit: Baensch versl. Gaiardoni; Maspes, Baenscr, Sercu en Beg hetto gaan over naar de halve finales. Sprint dames; Voor de kwartfinales van de dames plaatsten zich; Stuwe (O-Dld.) versl. Kiritchenko (Rusl.); Ermolaeva (Rusl.) versl. Borghart (V.S.); Savina (Rusl.) versl. Crow (G.B.); Gunther (O-Dld.) versloeg Caille (Fr.). De uitslagen van de kwartfinales achter volging profs zijn: Faggin (It.) haalt Erran- donea (Sp.) In. Bracke (Belg.) haalt Testa (It.) in. Eugen (Den.) 6.31.45, Dupont (Fr.) 6.35.95; Kemper (W-Dld.) 6.31.44, Nijdam (Ned) 6.32.04. HICKSTEAD, 11 sept. Ook op de tweede dag van het wereldkampioen schap springen voor dames toonde de Britse Marion Coakes zich oppermach tig. Zij bereikte de finale met grote voorsprong voor de als tweede ex ae quo geplaatste Alison Westwood (G.B.) en de Amerikaanse Kathy Kusner. Ma rion Coakes heeft twee strafpunten er Westwood en Kusner ieder vijf. Op de vierde plaats staat de Zwitserse Moni ca Bachmann met negen gevolgd door de Ierse Dina Conolly-Carew en Janou Lefèbre (Fr.) met elf strafpunten. Aad de Graaf bracht het een heel klein stapje verder. Ook hij had zijn serie verloren, waarin overigens de der de plaats van Gaiardoni de grote sensa tie was. Winnaar van de rit werd de Belg Frenet. In de herkansingen bracht De Graaf het tot een der finales. Hij plaatste zich door een overwinning op de Zwitserse koppelgenoot van Peter Post, Fritz Pfenninger, maar werd ver volgens door Jos de Bakker volgens de regels der kunst „ingepakt". Joop Cap tein had in zijn serie een verrassende zege geboekt op De Bakker en de Jap Yoshida „Cappie" zocht in deze rit het wiel van De Bakker; de op zijn retour zijnde Belg verloor, ondanks twee klei ne zwiepertjes. voornaamste kandidaten voor de titel, waarvoor ook titelverdediger Antonio Maspes gewoon oppermachtig in al zijn ritten diens landgenoot Beghetto en de Australiër Baensch interesse heb ben. De interessantste ritten van het pro gramma van vrijdag waren die tussen Gaiardoni en Baensch in de kwartfina les. In de eerste rit werd de Australiër verrast en met zeker drie lengten ge klopt, maar de tweede ontmoeting verg de ruim een kwartier.Tot tweemaal toe moest de rit worden afgeschoten, omdat tijdens de sur place achteruit Met de indeling van de kwartfinales bofte Captein niet. Sercu blijft, ondanks een val tijdens de training, een van de CAIRO, 11 sept. Judith de Nijs ze gevierde vrijdag in Cairo op de eerste plaats bij de dames en in totaal als vier de achter 3 heren tijdens 'n lange- afstandzwem wedstrijd voor de Egyp tische kust. Bij de heren won de Egyp tenaar Hafavi Magmoud in 9 uur 55 min. 57 sec. vóór Giuio Travaslio (It.) in 9.56.25 en de Egyptenaar Abouheif in 10.29.24. Judith de Nijs noteerde een tijd van 10 uur en 30 minuten. werd gereden. Toen moest ten slotte Baensch de kop nemen. Hij ging in de bocht omhoog en liet zich als een bak steen vallen, toen de Italiaan onderdoor wilde schieten. Door deze gewaagde re actie van „Cowboy" Baensch moest de Italiaan zo hard afremmen dat hij voor de 200 meter-lijn reeds een geslagen man was. Ook in de derde rit op nieuw was er een sur place van achten- eenhalve minuut! ging Baensch op kop de laatste ronde in, ving tweemaal de aanval van Gaiardoni op, maar moest deze in de laatste bocht toch langszij laten komen. Gaiardoni greep ten naar zijn laatste wapen. Hij ging op Baensch hangen en toen de Australiër deson danks loskwam en won, liet de Italiaan een protest volgen. Dit werd echter door Arie van Vliet en trouwens alle andere juryleden weggewuifd. Advertentie Vraagt het juist verschenen JAARVERSLAG 1964/1965 LUBECK, 11 sept. Ondanks sprint sters van werledklasse als Eva KIo- bukowska en Irena Kirzenstein is het de Poolse damesploeg vrijdagavond bjj slechts 12 graden in Lubeck niet ge lukt de Duitse atleten een nederlaag toe te brengen. Integendeel, de West- duitse équipe won acht van de elf num mers en alleen op de 100 meter door Eva Klobuskowska in 23.sec. vóór Irena Kirzenstein in 23,1 sec. en in de 4 x 100 meter estafette in 45,sec. precies waren de Poolse meisjes supe rieur. Maar zelfs het verspringen ginf voor Irena Kirzenstein verloren, omdat zjj geen enkele maal goed uitkwam en met 5,98 meter slechts derde werd. Het werd ten slotte een zege van 6156 voor de Westduitse dames, die een week voor de finale van de Euro pese atletikbeker in Kassei, waaraan ook door Nederland zal worden deel genomen, toonden goed te zijn voor bereid. De voornaamste uitslagen luiden: De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter: 1 Eva Klobukowska »P.) 11.2; 2 Elsbieta Kolejewa (P.) 11.7; 3 Hannelore Trabert- Swienty (W.D.) 11.8. 200 meter: 1 Eva Klobu kowska (P.) 23.-; 2 Irene Kirzenstein (P.) 23.1 sec.; 3 Ingrid Becker (W.D.' 23.6 sec. 400 meter: 1 Christine Linz (W.D.) 56.5; 2 Celina Gerwin (P.' 56.6 sec. 800 meter: I Antje Gleichfeld (W.D.) 2.08,3; 2 Danuta Sobieska (P.) 2.09,1. 80 meter horden: 1 Inge Sc'nell (W.D.) 10.6; 2 Renate Balck (W.D.) 10.8; 3 Danuta Strczynska (P.) 11.4; Speer werpen: 1 Annelies Gerhards (W.D.) 53.69 2 Daniela Karkowska (P.) 50.73. Verspringen: .1 Helga Hofmann (W.D.) 6.07; 2 Miroslav Salacinska (P.) 6.02; 3 Irena Kirzenstein 5.98. Hoogspringen: Ilia Hans (W.D.) 1.64; 2 Maria Zielinks (P> 1.58. Discuswerpen: 1 Kiremhild Limberg (W.D.i 54.75; 2 Kazimierska Ry- kowska (P.) 49.54. Kogelstoten: 1 Gertrud Schaefer (W.D.) 16.10; 2 Mariene Klein -W.D.) 15.80; 3 Eugenia Ciarkowska (P.) 13.91. 4 z 100 meter: 1 Polen (Bednarek. Koleyewa. Kir zenstein. Klobukowska) 45.-; 2 W.-Dld. (Bejr- richen, Trabet, Schell, Roggenkamp) 46.1.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 13