Na half uur afgelast Concilie Zeegers Eucharistie Telefoonnummers Dronken man dringt slaap kamer binnen Rechtop moord EEN GROTESKE SATIRE BIJ „HET CENTRUM" Hoeksteen van eerste kerk in Schalkwijk werd ingemetseld Parochianen metselden mee Jonge biljarters kunnen sinds zaterdag terecht in het biljartcenrum Bavogebouw Krijn exposeert zijn werk Met 120 km door bocht Ongevallen in Zandvoort Marswedstrijden op de Dreef werden een waterballet Kortweg Nieuwe Haarlerasehe Courant Vier ruiten in Haarlem ingegooid Buitenlander mishandelt meisje tijdens dansavond In Hillegom Kinderen onwel door kolendamp Venijnige effecten Kriebelende vlieg bleek mannenhand Baldadigheid en woede Hoop op betere accommodatie Aardgas Bloemendaal Vergoedingen gelijk bij verplichte en vrijwillige inruil MAANDAG 13 SEPTEMBER 1965 PAGINA 3 Van links naar rechts: Ton van Duinhoven, Broes Hartman en Piet Romer in Recht op moord". 15 september vangt ons 65ste naaimachine seizoen aan. EEN LEUKE VERRASSING. Ook de allerkleinste parochiaantjes metselden als volleerde bouw vakkers de stenen van hun toekomstige kerk. HAARLEM, 13 sept. Het is wel een mooi gek stuk, waarvan Centrum zaterdagavond de Ne derlandse première gegeven heeft: Recht op moord, in de Nederland se bewerking van Walter Kous (La queue du diable in het Franse ori gineel van Yves Jamiaque). Het oogstte dan ook veel succes. Wethouder Voskuilen liet zich graag over de biljart-techniek voorlichten door een van de jeug dige leden van het nieuwe cen trum, die zijn woorden bovendien nog in de praktijk verduidelijkte. -s» zowel in de ogenblikken van beminne lijkheid als in die van angst. Het moet gezegd, dat het uiterlijk in vrijwel alle figuren uitstekend getroffen was en op een excellente manier in de decors van Roger Chailloux, die pre cies bij dit stuk pasten maar dat dit in het verloop van de voorstelling niet altjjd tot zijn recht kwam door een te veel aan kluchtigheid, die de types te loszinnig maakte. (Met als opvallend ste uitzondering Ton van Duinhoven, maar zijn uitstekend getypeerde figuur van de financier, beklad als woekeraar, maar in feite de enige fatsoenlijke van het stel, valt ook wel buiten de karika tuur, evenals de jonge bloemist, aardig gespeeld door Rudy Musters). Er waren evenwel ook een aantal scènes en naar het einde toe meer waarin de regie van Walter Kous nauw keuriger was geweest, meer bedacht op de venijnige effecten. De laatste scènes waren knap. Dat wil in ieder geval zeggen, dat de zaal zich grotendeels geamuseerd heeft en ook, dat men dankbaar is voor deze voorstelling, die voldoende was om de merkwaardige kwaliteiten van het stuk te zien. A. R. Trieste geschiedenis met die mars wedstrijden zaterdagavond. Zonde van al die moeite, de instrumenten en de uniformen, 't Was niets gedaan aan de Dreef. Iedereen is weggedreven. Vol gend jaar beter. Dan maar vanavond naar't sportfondsen- bad in Haarlem. Ook een natte boel. Om kwart voor acht de internationale zwem- ontmoeting tussen Haarlem en Angers, die Franse stad. waarmee we zulke prettige vriendschapsbanden willen on derhouden. Hopelijk heeft De Gaulle geen bezwaren. Orgelconcert morgenavond van acht tot negen uur in de Oude Sint Bavo. Albert de Klerk speelt werken van Toe bosch, Marchand en César Franck. Een bericht helemaal uit Los Angeles De directie van de Fluor Corporation Ltd vertelt ons. dat de naam van haar Nederlandse dochteronderneming in Haarlem is gewijzigd in Fluor Neder land N.V. De nieuwe naam geeft meer nauwkeurig de geografische basis van de werkzaamheden weer. Eigenaren, be leid, karakter en beheer van Fluor Neder land N.V. blijven onveranderd, aldu» de heer J. R. Fluor uit Los Angeles. Nieuws van de middenstand in Lisse, waar het winkelpand van de voorma lige Prot. Coöperatie Ons Belang" aan de Heereweg geruime tijd heeft leeg- gestaan. De firma Overgauw heeft er nu een zaak in eleetrische artikelen in gevestigd. Van Lisse. naar Killegom. De burge meester gaat vermoedelijk op vakantie. Vanwege het raadhuis wordt ons ten minste bericht, dat hij van 16 septem ber tot en met 7 oktober geen spreek uur zal houden. In Zandvoort wordt het kruispunt Grote Krocht-Hogeweg en Brederode- straat verbeterd. Ook de Herenstraat wordt onder handen genomen. Het werk wordt door de firma G. van Duijn en Zonen N.V. uitgevoerd voor 33.290. De firma komt uit Katwijk. Vanaf vandaag is de Lordensstraat in Haarlem vanaf de Wagenweg tot het Lorentzplein afgesloten. De rioleurs gaan daar aan het werk. En dan weet u het wel. De heleboel gaat overhoop. Over twee weken zal het karwei wel geklaard zijn. Niet mopperen. Geen parkeermeters meer op het Frans Halsplein en het Kennemerplein. Bijna geen interesse bij de automobi listen. Ze konden hun wagens wel kwijt in de Cronjéstraat. Daar komen nu par keermeters. Trekken de automobilisten zich nu terug op het Frans Hals- en Kennemerplein? Dat wordt een spelle tje van kat en muis. Voor de volledig heid: er komen ook nog parkeermeters op de Hazepaterslaan, in de Breestraat en in de Zijlstraat. Morgen begint de vierde en naar velen aannemen laatste zitting van het Tweede Vatikaanse Concilie. Een zitting, waarop de Nederlandse bis schoppen zondag in een herderlijke brief hebben gewezen en waarvoor zij vertrouwen en gebed hebben ge vraagd. Zij hebben ook zowel de ge hoorzaamheid als de critiek in het geding gebracht. En vooral dat laatste is, dunkt ons, een opmerkelijk feit. Als namelijk overmorgen 2567 vaders aan het praktische beraad beginnen, staan onmiddellijk de twee meest om streden schemata op de agenda. Het eerste is „De libertate religiosa" (over de godsdienstvrijheid) en het tweede „De ecclesia in mundo „huius temporis" (over de kerk in de moderne wereld). En al zijn beide schemata sinds de vorige zitting vrij wel volledig herschreven, het is toch niet ondenkbaar, dat hun definitieve tekst in verschillende Nederlandse milieus weerstanden zal oproepen. Het is te hopen, dat dan het bis schoppelijke woord „ook Uw critiek moge de liefde tot het Lichaam des Heren, Zijn Kerk, zichtbaar maken" en „het eigen inzicht en het eigen geweten heeft in de kerkvernieuwing alleen waarde als men deze in dienst stelt van de gemeenschap, waarin men gelovend staat" werkelijk zal worden begrepen. Naast een gebed om wijsheid voor de vaders is daarom een gebed om vertrouwen voor alle gelovigen op zijn plaats. Te onopvallend hebben wij vorige week het bericht afgedrukt, dat prof. G. Zeegers benoemd is tot ere-voorzit- ter van het Katholiek Sociaal Kerke lijk Instituut (beter bekend als het „KASKI"). Deze benoeming is n.l. een eerherstel. Een eerherstel voor de man, die op 1 januari 1958 na twaalf jaar de leiding van dit instituut te hebben gehad, vrij plotseling ontslag nam, tengevolge waarvan jarenlang de naam van prof. Zeegers voor Ne derland een verdachte klank hield. De geruchten varieerden van onhan delbaarheid tot financieel wanbeheer, waarnaar echter nooit een voor alle betrokkenen bevredigend onderzoek tverd ingesteld. Wij weten uit persoon lijke ervaring hoezeer prof. Zeegers hieronder geleden heeft, wij weten ook hoezeer deze verhalen van iedere Wezenlijke grond ontbloot waren en Wij prijzen dan ook de (wel wat laat Sekomen) zindelijkheid van de Ne derlandse katholieke samenleving, die een meer dan zeven jaar durende smaad door deze benoeming heeft on gedaan gemaakt. Wij prijzen die zin delijkheid vooral, omdat zij duidelijk maakt, dat er voor de „mort sans phrase" in de katholieke gemeenschap geen plaats meer is en omdat die ge meenschap bovendien bereid blijkt ooit gemaakte fouten door een open baar eerherstel te erkennen. Daarom zij niet alleen prof, Zeegers, doch ook het Episcopaat met deze benoeming gelukgewenst. De heldere en, wat zijn omschrij vingen betreft, soms opvallend mo derne encycliek „Mysterium Fidei" welke paus Paulus zaterdag gewijd heeft aan de wezenlijke verandering van brood en wijn in Christus' lichaam en bloed, heeft in de Italiaanse pers een stroom commentaren losgeslagen, die zelfs over een „Nederland sehisma spreken. Men doet, dachten wij, het verstan digst, deze dwaasheid naast zich neer te leggen en deze derde encycliek van paus Paulus te beschouwen, zoals zij bedoeld is, n.l. als een duidelijke uit eenzetting met betrekking tot het Ge heim der Eucharistie. In die zin be tekent zij een plechtige bevestiging van de brief der Nederlandse bisschop pen, die op 9 mei j.l. in de katholieke kerken werd voorgelezen. Wat daarbij de door de paus veroor deelde opvattingen betreft, deze hou den althans in Nederland vooral verband met wat niet-theologen meen den te begrijpen van de ook nu door de paus geprezen studies der theolo gen, die zich (om de woorden van de Nederlandse bisschoppen te gebrui ken) bezig houden „met de vraag naar de wijze van Christus' tegenwoordig heid", waarbij de waarachtigheid van die tegenwoordigheid niet in het ge ding is. Wij herhalen dan ook wat wij op 10 mei j.l. schreven, „dat deze dis cussies goeddeels over de hoofden van de gewone gelovigen heengaan". Voor hen en dus voor ons geldt, dat het hoogste kerkelijke gezag opnieuw de leer der transsubstantiatie plechtig heeft verkondigd. Dat inmiddels ge kwalificeerde geleerden doorgaan „een zo groot geheim te doorvorsen door de onuitputtelijke rijkdommen ervan bloot te leggen en de zin ervan te ontsluiten voor de hedendaagse mens" is een bezigheid, die de paus in zijn jongste encycliek met deze woorden goedkeurt en waardeert. Als de Italiaanse bladen menen dat Neder landse theologen daarbij een belang rijke rol spelen, is dat een zaak die ons thag verheugen. niiiiiniiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimimiiiiiimiiiiii Ten gerieve va* onze lezers en an dere relaties geve* wij hier de tele foonnummers va* onze courant met de daarop corresponderende afdelin gen. Redactie 2 15 44 en 114 41, ad vertenties: 2 15 43, abonnementen: 2 08 00. Klachten «ver bezorging kun nen tot 's avondf zeven uur worden doorgegeven op nummer 2 08 00. UtUUUHHHlIIIHIIHIIlllllltllllMIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIHIIIItmiUH HAARLEM, 13 sept. De vrouw van een caféhouder aan het Stationsplein beleefde diep in de nacht het was omstreeks vijf ulr een avontuur, dat ze zich nog jaren zal heugen. Ze lag te slapen en werd wakker door het kriebelen van een vlieg op haar been. Ze wilde de. vlieg wegslaan en kwam tot de verbijsterende ontdekking, dat de vlieg een mannenhand was. Ze gaf een gil. waarop haar echtge noot wakker werd en zonder veel moei te de bij de hand behorende man wist te grijpen. Deze bleek later, toen de politie hem ingerekend had, een 24- jarige olieman uit Kopenhagen te zijn. De man verkeerde in beschonken toes tand. Uit een onderzoek bleek, dat de man in Velsen van zijn schip afgemonsterd was. Hü wilde terug met de trein naar Kopenhagen. Eerst bezocht hij een groot aantal café's daarna kwam hij voor het reeds gesloten station in Haar lem. Hij zette daar z'n plunjezak, koffer en tas neer en verder wist hjj zich alleen nog te herinneren, dat Hij ergens over een muur was geklommen. Zaterdagmiddag werd de man op de trein naar Kopenhagen gezet. HAARLEM, 13 sept. Vele parochia nen van de „Moeder van de Verlosser" in een verre uithoek van de Boerhaave- wijk hebben zondagmiddag letterlijk hun steentje bijgedragen aan de bouw van hun nieuwe parochiekerk. Dit geschiedde na een korte plechtigheid waarbij de deken van Haarlem, drs. Th. J. Zwart kruis, de hoeksteen van het nieuwe bouwerk inmetselde. Honderden belangstellenden waren van deze gebeurtenis getuige. Zij ver drongen zich rond de steigers of klom men in de stalen' constructie. „Belang rijker dan dit toekomstige gebouw is het geestelijke bouwwerk dat de parochia nen moeten vormen," zei de deken. „Want deze hoeksteen die ik vandaag inmetsel is niet voldoende om de kerk te steunen. Elke parochiaan op zich moet een hoeksteen worden." Hij getuigde van zijn dankbaarheid tegenover alle katho lieken van het bisdom Haarlem die de bouw mogelijk hadden gemaakt. Drs. Zwartkruis prees de goede samenwer king tussen het gemeentebestuur en de plancommissie. Hij zei dat de „Moeder van de Verlosser" de eerste van de vier kerken was die in Schalkwijk gebouwd zullen worden. Vervolgens werd een oorkonde voor gelezen, waarin de exacte gegevens over deze eerste-steen-legging stond vermeld. Dit geschrift zal later, verpakt in een loden buis. worden ingemetseld. De plechtigheid werd opgeluisterd met zang van een parochieel koor onder leiding van de heer Hin. Onder de aanwezigen bevonden zich, behalve de wethouders Van Liemt en Van der Veldt, ook vele oud-parochianen van bouwpastoor P. van Zijp. Pastoor Van Zijp was voorheen kapelaan van de St. Jozefkerk aan de Jansstraat in Haar lem. Het complex dat aan het eind van de Floris van Adrichemlaan verrijst is ont worpen door architect J. de Groot uit Uithoorn en wordt uitgevoerd door aan nemer A. van Boheemen uit Haarlem. Er zijn reeds contacten gelegd met rond 2700 parochianen, die een deel van het ruim een miljoen gulden kostende pro ject, voor hun rekening hebben geno men. (Advertentie) Elke koper ontvangt I,et op onze speciale aanbiedingen. nieuwe centrum in het bijzonder ge sproken hadden was het de beurt aan wethouder Voskuilen om de openings- stoot te verrichten. De wethouder viel als een biljart-ondeskundige door de mand en moest zijn verrichtingen even later onbarmhartig verbeterd zien door drie van de jeugdige nieuwe leden van het centrum. Natuurlijk moest direct het eerste partijtje op het smetteloze groene laken gelegd worden: Theo Rondema en Hans Koster uit Haarlem zorgden voor een veelbelovende start. Het centrum in Haarlem is het derde in Nederland, na Rotterdam en Den Helder. De leden zullen onderlinge com petities houden en uitkomen in de twee andere steden. Op de clubavonden zul len de jongens onder leiding staan van ervaren biljarters die in het bezit zijn van een basisdiploma van de K.N.B.B. De nieuwe tafel 'is een libretafel van 2.30 bij 1.15 meter. In verband met de geringe accommodatie zal de vereniging al heel snel met een ledenstop moeten komen. NOORDWIJK, 13 sept. De jonge Noordwijkse kunstenaar Krijn Giezen, die in binnen- en buitenland zich steeds meer faam verwerft, neemt deel aan enkele exposities. Van 1 tot 25 septem ber kan men wandtapijten van Giezen bewonderen in het kunstcentrum „Bode ga de Speelman" te Zierikzee. Te Düren in Duitsland richt hij in de Kunstruhe een tentoonstelling in van schilderstukken, tekeningen en ander werk van zijn hand. Deze expositie is op 7 september jl. in aanwezigheid van Krijn Giezen ge opend. Zij duurt voort tot 30 september. HAARLEM, 13 sept. In het afge lopen weekeinde zijn er enkele ruiten gesneuveld. Met een klinker werd een ruit van een bankgebouw in de Kruis straat ingegooid. Uit een onderzoek bleek, dat hier geen andere dan bal dadige bedoelingen waren. In de Scheepersstraat hade en der bewonders het ongerief, dat twee rui ten ingegooid werden. De vitrage werd eveneens beschadigd. Schade zeker veer tig gulden. De politie kon de dader aanhouden, die de huisbaas van de ge dupeerden bleek te zijn. Er zou sprake zijn van huurschuld. In de Anegang werd een etalageruit van drie bij vier meter ingegooid. Op aanwijzing van een vrouw konden twee mannen aangehouden worden, die met een derde in het portiek van de win kel gezien waren. Die twee waren een 26-jarige perser en een 23-jarige ban ketbakker, die dronken bleek te zijn. De derde man was verdwenen. Het is nog niet bekend, of de mannen inder daad de ruit ingeslagen hebben. HAARLEM, 13 sept. De Haarlem se politie is op zoek naar een buiten lander, die tijdens een dansavond in de Hildebrandzaal een 20-jarige contro- leuse zou hebben mishandeld. Het meis je zat aan een tafeltje, toen de buiten lander in beschonken toestand bij haar kwam. Tot tweemaal toe sloeg hij haar een sigaret uit de hand. Toen hij haar vastgreep, gaf ze de man een klap in z'n gezicht en sloeg ze hem een bloed neus. Daarop sloeg de man haar links en rechts om de oren en verdween De schrijver noemt zijn stuk eenvou dig een komedie, maar het is in wezen een groteske satire. In zijn intrige al: een wat wereldvreemde jongeman (ge voelig gespeeld door Wim van den Heu vel), die tien jaar in de gevangenis gezeten heeft wegens een moord, die hij blijkt niet gepleegd te hebben, ver kondigt bij zijn rehabilitatie op het ge meentehuis van zijn dorp, dat hij nu een moord zal gaan plegen. Hij heeft daar recht op, zegt hij, omdat hij er vooruit voor betaald heeft. Wie zal hij vermoorden? Diegene in het dorp, die het minst waard is te leven. Iedereen heeft dan blijkbaar voldoende reden om te vrezen dat hij (zij) het zal zijn. Een regelrecht kolderstuk heeft de schrijver er niet van gemaakt, al wer den een aantal scènes wel in die rich ting gespeeld. De figuren erin zijn ook niet de kluchtfiguren, die zij hier soms werden, dat bleek het duidelijkst op de momenten dat zij het niet waren. In die goede momenten waren zij op een veel venijniger manier lachwekkend: daar staan zij in hun hemd, de geniepi ge gluiperds met hun kleine hazenhar- ten, groteske verbeeldingen van de dorpsgemeenschap, waarin de samen leving zich vertekend weerspiegelt. Een burgemeester (Egbert "an Paridon), een gepensioneerde commissaris (Dries Krijn), een bakker (Piet Römer), een kroegbaas (Broes Hartman), een ba ker (Ellen de Thouars) en een school juffrouw (Karin Haage), scherp-iro- nisch getekende types, zoals zij door een sarcastisch-realist geschilderd zou den kunnen zijn naar het uiterlijke van dorpse welgedane snit maar zo dat de huichelachtigheid er doorheen schijnt, HILLEGOM, 13 sept. Met een vaart van 120 km reed gisteravond de 21-jarige J. B. uit Lisse met zjjn auto door de bocht bij de Kalkzandsteenfa briek. De Lissenaar, die onder invloed was van sterke drank, verloor de macht over het stuur. De wagen kwam tegen een ijzeren afrastering terecht, kantel de een paar keer, gleed nog dertig me ter door, raakte een ijzeren paal en kwam tenslotte tot stilstand in een riet- bos. De bestuurder bleek een hoofdwon de te hebben opgelopen. Van de drie anderen inzittenden liep er een een kaakfractuur en een lichte hersenschud ding op. De overige twee kwamen er met schrammen vanaf. Van de auto bleef een wrak over. Tegen de bestuur der maakte de politie proces verbaal op. HAARLEM, 13 sept. Gistermorgen kwart voor tien twee kinderen van het zijn in de Indisdhestraat omstreeks kwart voor tien twee kinderen van het gezin W. onwel geworden. De arts con stateerde een kolendampvergiftiging. De brandweer hield een rookproef en ont dekte dat een stookkanaal, dat door de kamer van de kinderen liep, lek was. Voorlopig is er een stookverbod opge legd. HAARLEM, 13 sepp In het ge bouw Sint Bavo was zaterdagmorgen een klein, maar bijzonder trots, gezel schap biljartenthousiasten bijeen om daar in een der zalen het jeugdbiljart- centrum te openen. Het nieuwe biljart centrum mag zich de bezitter noemen van een fraai biljart, een rek keu's, een „scorebord" en achttien jeugdleden. Eigenlijk heeft de Kennemer Jeugd Biljart Club twee nieuwe biljarttafels, maar de gemeente, die eigenaresse is van het gebouw, kon de jeugdige biljar ters, in verband met verwarmings moeilijkheden, slechts een van de klei nere lokalen van het gebouw te huur aanbieden. Dat ook de gemeente dat een droevig feit vindt, verklaarde wethou der P. Voskuilen van sport-en jeugd zaken, die het centrum met een toe spraakje en een stoot met de keu zou openen. „Biljarten is door de televisie in de belangstelling- komen staan", aldus wet houder Voskuilen, „ook de jeugd inte resseert zich voor deze sport. Gelukkig dat door initiatieven van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond en vooral van de hoofdafdeling jeugdzaken van deze bond voor de jeugd mogelijkheden ge schapen worden om de sport te beoefe nen buiten de sfeer waarin deze sport gewoonlijk beoefend wordt en waarin jonge jongens nog niet thuis horen. Het begin is er nu in Haarlem, hopelijk kun nen we u over enige tijd een grotere behuizing aanbieden". Nadat ook de voorzitter van de hoofd afdeling jeugdzaken van de K.N.B.B. en de voorzitter van de afdeling Haar lem van de bond verwachtingsvolle woorden over de biljartsport in het ZANDVOORT, 13 sept. Zaterdag is op het circuit om ongeveer half twaalf de 22 jarige J. B. M. van O. uit Oss in de bocht achter de pits ten val geraakt. De man werd met een her senschudding en een halswervelfractuur naar het Grote Gasthuis in Haarlem overgebracht. Zondagmiddag z(jn de 56-jarige A. J. J. v.d. B., kampeerterreinhouder in Noordwijkerhout, en zijn echtgenote met de bromfiets komen te vallen op het rijwielpad van Zandvoort naar Noord- wijk. De bromfietser moest plotseling uitwijken voor een wandelaar die plot seling het rijwielpad opliep. De brom fietser en zijn vrouw werden met ern stig letsel aan gezicht en handen naai' hef Grote Gasthuis te Haarlem overge bracht. BLOEMENDAAL, 13 september De gemeenteraad zal opnieuw gaan praten over „de richtlijnen voor over gang van stadsgas op aardgasdistribu tie". Het gaat vooral om de inruilver- goedingen. Blijkens een mededeling van B. en W. aan de gemeenteraad is nu een nieuw tarief opgesteld, welke sterk overeenkomt met Haarlem. In Bloemendaal zal echter met het toeken nen van vergoedingen geen verschil worden gemaakt tussen verplichte en vrijwillige inruil. Bü elkaar zal daar toe een bedrag van 75.000,- nodig zijn. HAARLEM, 13 sept. Een handjevol mensen bevolkte zaterdagavond de tri bunes, die langs de Dreef in Haarlem waren opgesteld. Diep weggedoken on der hun parapluies wierpen zij trieste blikken naar het met plassen bedekte wegdek, waar zo nu en dan een muzikant schichtig overheen rende om zich bij zijn groep te voegen. De marswedstrijden 1965 dreigden in het water te vallen. Met weemoed dachten de organisato ren aan de voorafgaande jaren toen drommen muziekliefhebbers uit Haar lem en omgeving vochten om een plaats je. Op die zwoele herfstavonden, waarop honderden muzikanten in kleurige uni formen aangevuurd door enthousiast ap plaus van het publiek de fraaiste melo- diën uit hun instrumenten haalden. Maar dit jaar bleek weer eens welke in vloed een regenbui in ons waterige landje op manifestaties in de openlucht kan uitoefenen. Maar men besloot zich niet te laten kennen. De marswedstrrj- den, waarvoor negentien korpsen waren uitgenodigd, zouden en moesten door gaan. Daar kwam nog bij dat dat bij een afgelasting de grote sommen geld, die bij de voorbereiding van het concours waren uitgegeven, letterlijk in het water gegooid zouden zijn. Men zette dus door. De leden van de jury kropen als ver kleumde marmotjes onder een regenzeil tje en grepen met klamme hand de pen ten einde de prestaties te beoordelen. Als eerste slachtoffer betrad de r.k.- harmonie „De Spaarnebazuin" het strijd perk. Met de moed der wanhoop begon het tamboerkorps aan de uitvoering van de mars „The Rythmeplayers". Maar het ritme van de Spaarnebazuiners ver dronk in de plensbui en de harmonie droop af. Een stem uit een luidspreker zei: „Als de regen over een half uur niet geminderd is houden we er mee op." Een mededeling die door de enkeling op de tribune met gemengde gevoelens werd ontvangen. Want de overblijvers, die deze zondvloed trotseerden, moesten wel marsliefhebbers in hart en nieren zijn. Maar na het optreden van het tam boerkorps „St. Bavo" viel definitief de beslissing de marswedst rijden werden afgelast. Doorweekt trokken muzikan ten en publiek naar droger oorden. De bekers bleven eenzaam achter. Zij zullen pas weer in 1966 worden uitgereikt. Als het weer meezit, uiteraard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3