u Bisschoppen vragen vertrouw vol Ie en openhartige houding Autobotsing twee doden Vrijgezellen- congres een teleurstelling Mevr. Engels (van „Tel uit je winst") brengt tienerprogramma op tv DAG 5 I i I Mag ik je naar huis brengen vanavond? K Uitspraken over VARA in mandement hadden nimmer effect" Rode haan zal ook op derde net kraaien Mies Bouwman veel op scherm DAGPUZZEL L n l r L 51 L n L n r - Aandelen Vereenigd Bezit van 1894* risicospreidingj deskundig "beheerj rendement NAJAARSBEURS -gebruiksgoederen INTER DECOR-beurs voor woningtextiel -vredenburggebouw en julianahal te utrecht - geopend van 9-17 uur Zweedse student verongelukt Pater C. Pauwels O.P. overleden „Ik stop er mee aldus voorzitster Vermiste jongen verdronken Madurodam geeft prinselijk paar 36 dennetjes Chris Berger overleden Tiener feest levert duizend gulden op voor kankerfonds Roebels H. Schaafsma weg bij Teleac MR. J. BURGER 569ste STAATSLOTERIJ HERDERLIJKE BRIEF OVER CONCILIE Bekend theoloog en publicist TV-WEEKEINDE Duidelijk stempel van Eerdmans MAANDAG 13 SEPTEMBER 1965 PAGINA 5 ?Rl ?R> d,Rsdag 14 sep'ï«ao(i Dordrecht, 13 sepc op de rijks- Geluidsdecor 5 2 MAANDAG 13 SEPTEMBER 1965 1ERSTE KILASSE 4 (Advertentie) (Van een verslaggever) UTI^fecHT, 13 sept. Voor de vierde Conciliezitting die morgen in Rome be gint, hebben de Nederlandse bisschop- Pen de gelovigen gisteren in een her derlijke brief gevraagd om gebed en steun „in een vertrouwvolle, openhar tige houding," Zij spreken de wens uit, dat ook in de kritiek de liefde voor de Kerk zichtbaar mag zijn en wijzen er op, dat „bij alle openheid die de Geest ons nu schenkt men toch de een dracht van handelen als het hoogste goed zal dienen te beschouwen" en te stellen boven het gaan van eigen we gen. „Het eigen inzich en eigen gewe ten heeft in de Kerk-vernieuwing alleen waarde, als men deze in dienst stelt Van de gemeenschap." „Het hoofdthema van het Concilie, dat niet veroordeelt, maar wil spre ken van verzoening is", aldus de bis schoppen, „voor de mensen van van daag vorm en gestalte te geven aan de goedheid van Christus, aan het begrip dat Christus had voor elke nood van de mens en de mensheid. Dit vraagt van de Kerk een voortdu rende vernieuwing, waarbij rechtge zet wordt wat onjuist is in haar weg door de geschiedenis. Aan deze ver nieuwing moet ieder gelovige mee werken. Niemand is van deze plicht Uitgezonderd. Geen ambt, geen in- y g 16 ter hoogte van de gemeente 'jVV(jndrecht, is gisteravond een perso nenauto met de flank tegen een boom gereden en daar als het ware omheen gekruld. botsing was zo hevig, dat de twee inzittenden J. H. M. Kurvers, 29 jaar, en li. tSterk, beiden afkomstig uit Sittard, om het leven kwamen. Men vermoedt, dat de auto is geslipt. VTANEN De Zweedse student Arne Krister Gummar Persson uit Taeby (23 jaar) is zaterdagmiddag om het leven gekomen bij een auto-ongeluk op de oude rijksweg 27 onder Lexmond. Zijn tochtgenoot, de 22-jarige Jan Olav Ols- son, eveneens uit Taeby, is ernstig ge wond aan hoofd en bénen opgenomen in een ziekenhuis in Utrecht. De auto van het tweetal is met hoge snelheid tegen een boom langs de weg gereden. Het ongeluk is waarschijnlijk gebeurd doordat de bestuurder, Persson, even afgeleid is geweest. HOUTEN Een dodelijk verkeerson geval gebeurde zaterdag op de veerweg te Houten (buurtschap Schalkwijk), toen een van de veerpont afkomende 35-ja- rige automobilist in botsing kwam met de 17-jarige bromfietser Tonnie van der Ligt uit Houten. De weg ter plaatse is bijzonder smal. Tonnie is enkele uren later in een ziekenhuis in Utrecht over leden. MAASTRICHT In de nacht van za terdag op zondag is de 31-jarige G.H.S. Starren uit Maastricht die op de Brus- selseweg in de richting van België links naast de weg Rep aangereden door een uit tegenovergestelde richting komende taxi uit Belgisch Eijsden. De bestuurder van de taxi kon de voetganger die plotseling de weg op liep niet meer ontwijken met het ge volg dat deze werd aangereden en om het leven kwam. MAARHEEZE Zaterdagavond bot ste op de rijksweg Maarheeze-Leende een personenauto, bestuurd door de heer A. Roghmann uit Buttgen (Duits land), door een nog onbekende oorzaak tegen een tankwagen uit Weert. De 60- jarige heer Roghman werd op slag ge dood. Zijn vrouw werd zeer ernstig ge wond naar het St. Jozefziekenhuis in Eindhoven overgebracht. DRUNEN, (N. Br.) Onder de ge meente Drunen had zondagmiddag een aanrijding plaats tussen twee brom fietsers. De 63-jarige M. Hejjmans, kwam hierbij zodanig te vallen, dat hij kort daarna aan de bekomen verwon dingen overleed. ENSCHEDE In de afgelopen nacht is de 50-jarige H. Doorenbos uit En schede, toen hjj met vrouw en kind per fiets van Haaksbergen op weg was naar Enschede, dodelijk verongelukt. Het slachtoffer, dat op het rijwielpad reed, kwam door onbekende oorzaak via de wegberm op de rijweg voor snel verkeer terecht, waarop hij eerst door enkele uit de richting van Haaksbergen komende auto's werd overreden, en vervolgens nog eens door enkele uit de richting Enschede komende voer tuigen. Het slachtoffer was op slag dood. CULEMBORG Op de Lekdijk tus sen Culemborg en Beusichem werd za terdagavond bij een frontale botsing de 3O-jarige mevrouw C. Falkie, moeder van twee kinderen, zo zwaar gewond dat zij nog 's avonds in het ziekenhuis te Culemborg overleed. NIEUW NAMEN De 50-jarige land bouwer H. de Bruijn uit Nieuw Namen bij Hulst is zaterdagmorgen om het leven gekomen nadat hy onder een landbouwtrekker was geraakt. Even buiten het dorp waren twee Jvagens van de trekker losgeraakt. De heer De Bruijn stapte af om de sleep jveer vast te maken, maar de trekker bleek niet uitgeschakeld te zijn. Bij een Poging de trekker, die naar de sloot kant reed, stop te zetten raakte hij onder het voertuig. Toen hij bevrijd was bleek hij te zijn overleden. stantie, geen enkel lid. Bij deze ver nieuwing wordt van de Kerk, dus van ieder van ons, gevraagd gehoorzaam heid, trouw en vertrouwen." Dit vertrouwen houdt in: met geduld aan vaarden van leiding tij hetgeen ver anderen gaat. Want één ding is noodzakelijk bij alle vernieuwing van de Kerk: bij alle openheid die de Geest ons nu schenkt: Wanneer men zou menen zqn eigen weg te moeten gaan, zal men toch de een dracht van handelen als het hoogste goed dienen te beschouwen. Het eigen inzicht en het eigen geweten heeft in de Kerk-vernieuwing alleen waarde, als men deze ill dienst stelt van de ge meenschap, waarin men gelovend staat. Anders is dit eigen inzicht en geweten eerder remmend dan stuwend. Het rit me van de vooruitgang is dat van de gemeente des Heren en dit kan moei lijk alleen door de enkeling worden bepaald." EGMOND, 13 sept. In de nacht van vrijdag op zaterdag is plotseling overleden de bekende theoloog en pu blicist pater dr. C. F. W. Pauwels O.P. Hij is 63 jaar geworden. Hy zal in Nijmegen begraven worden. Daar is woensdag om 11 uur in de Sint Dominicuskerk aan de Prof Mol- kenboerstraat de plechtige uitvaart, waarna de teraardebestelling op de be graafplaats van de paters Dominica nen. MOSKOU, 13 sept. (UPI) Ruslands laatste sensatie op jazz-gebied is een zangeresje van negen laar: Irma So- chadze uit de republiek Georgië. Zij treedt thans met een Georgisch jazz orkest in Moskou op, aldus het blad „Nedelja", een weekeinde-bijlage van het regeringsdagblad „Izvestia". Irma is volgens het blad ,.een heel aardig, talentvol meisje. Zy zingt na tuurlijk en met ernst". Het blad sprak de hoop uit dat Irma die speciale toestemming van het ministerie van Onderwijs heeft om op te mogen treden niet bedorven zou worden door haar debuut in de „vol wassen" wereld van de jazz. (Van onze Limburgse redakteur) VALKENBURG, 13 sept. Het ziet wel naar uit, dat het twaalfde „wereld- vrijgezellencongres", dat het afgelopen weekeinde hier werd gehouden, het laat ste zal zijn geweest. De belangstelling van het indertyd door de gemeentese cretaris van Grevenbicht Gir Greijn ge stichte congres, dat aanvankelijk in het landelijke Grevenbicht werd gehouden en na de dood van de stichter steeds op een andere plaats, was van dien aard, dat de voorzitster van de stich ting mevrouw M. Greijn-Benders, za terdag verzuchtte: „Ik stop er mee!" Niet eens alle ingeschreven congres sisten (135) .gaven acte de présence. erger nog, ook enkele leden van het stichtingsbestuur lieten verstek gaan. Aan het slot van het overigens goed georganiseerde congres nam mevrouw Greijn het besluit om in de toekomst „vrugezellenreünies" te gaan houden. Het woord „wereldcongres" strookt nameiyk niet met de werkelükheid. Het aantal deelnemers uit het buiten land is niet meer dan een handvol Belgen en Duitsers. Dit keer was er ook één deelneem ster uit Frankryk. Zy had zich door de term „wereldcongres" laten mislei den, evenals een Duitse televisieploeg. Net als de ..Frangaise" verlieten de le den van de Duitse televisieploeg het „congres" voortijdig en zeer teleurge steld. Zy, die bleven, amuseerden zich naar hun zeggen best, omdat zy het „con gres" als een gezellige by eenkomst be schouwden. Op hun verzoek besloot de presidente van de Stichting alle des illusies ten spüt voort te gaan met het organiseren van vrygezellen-reünies. AMSTERDAM, 13 sept. Zaterdag ochtend is uit het Oostelijk Marktka naal bij de Visseringstraat het lijkje opgehaald van de 5-jarige Jerom Booy die sinds vrijdagavond werd vermist. Speelkameraadjes hadden tegenover de politie verklaard dat zy Jerom voor het laatst aan de waterkant hadden ge zien. De kinderpolitie die een onderzoek instelt heeft vooralsnog geen reden aan te nemen dat er een misdrüf in het spel is. WORMS (DPA) Vrydag is de 34- jarige Theodor Pols uit Rotterdam in de Rijn bij Worms verdronken. De heer Pols was stuurman op de tour boot „Alida", die met 85 passagiers aan boord op de Ryn voer. Hp is overboord geslagen en in het water verdwenen. Reddingspogingen van de passagiers waren tevergeefs. Hét lichaam van de stuurman is nog niet gevonden. LAGE VUURSCHE, 13 sept. Het miniatuurstadje Madurodam heeft ge zorgd voor een dichtere beplanting rond Drakesteyn, het paleis van prinses Beatrix-, die tevens burgemeester van Madurodam is. De bijna voltallige raad, 25_ jongens en meisjes sterk, bood de prinses en haar verloofde zaterdagmid dag als verlovingscadeau niet minder dan 36 dennetjes aan. Het paar was er bijzonder mee ingenomen. „Die kun nen we goed gebruiken", verzekerde prinses Beatrix, die zich al eerder voor de televisie had laten ontvallen, dat zij de beplanting wat minder doorzichtig voor fotografen wilde maken. AMSTERDAM, 13 september, Op 54-jarige leeftijd is gisteravond in Am sterdam overleden Chris Berger, hoofd opzichter van het Olympisch Stadion. In de hoofdstedelijke sportkringen was de heer Berger een bekend figuur. Hij was vroeger als athleet een specialist op de sprint. Chris Berger behoorde tussen 1929 en 1943 tot Europa's beste sprinters. Hy nam deel aan de Olympische spelen van 1932 te Los Angeles en van 1936 te Beriyn, maar zpn hoogtepunt bereikte hij in 1934, toen hij tydens de wedstrü- den om de Europese kampioenschappen te Turün de titels -von op de 100 en de 200 meter. Hp was nog maar kort ziek. Twee weken geleden was hij ziek terugge keerd van vakantie. Eerder had hij al eens een zware maagoperatie onder gaan. Desondanks nam Chris Berger in augustus de conditietraining van de ful-profs van DWS op zich. DEN HAAG, 13 sept. Het tiener- feest, dat gistermiddag in de Haagse Houtrusthallen is gehouden heeft on geveer duizend gulden opgeleverd voor het Koningin Wilhclmina-fonds voor de kankerbestrijding. De bijna vierduizend tieners die van heinde en ver waren gekomen, hébben afgaande op het laai end enthousiasme, genoten van wat tal van hun geliefde artiesten boden mei als vuurwerk het optreden van de Haagse beatband „The Golden Ear rings" en hun Engelse collega's van „The Scorpions". (Van onze Brabantse redacteur) OOSTERHOUT, 13 september - Een talryke vriendenschaar heeft hier za terdagmiddag tijdens een intieme bij eenkomst hulde en dank gebracht aan pater Pieter van der Meer de Walcheren, die rijn 85-ste veriaardag vierde. (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM, 13 sept. Vrijdag 22 oktober is de première van een nieuw VARA-tv-programma voor tieners en twens onder de titel „Fanclub", dat in de plaats komt van „Top of flop" van JAR JAG in het oosten iev Ik vreesde met grote vre ze toen ik naar Kiev op weg ging, want ik dacht aan de hots- klotswegen naar Lvov. Maar het viel erg mee, Ik kon bijna de hele weg de Jag honderd laten rijden. Een hoop leuke dorpjes gezien vol met Tolstoi- figuren, mannen in gewatteerde jas jes, jongens in padvinderspakjes, veel oude dames in oude styi-kleding. De meeste dropjes zagen er nogal slonzig uit. Veel huizen hadden zoder op de daken, ze waren bpna allen van hout en hadden in geen jaren een nieuw verfje gehad. Er was meestal geen plaveisel en wel modder, maar elk dorpje had grote plakkaten nangen met leuzen, portretten van Marx, Le nin en de huidige Russische leiders In Kiev liet ik het magische .voord Intourist een keer of wat vallen maai' het duurde nogal lang voor ik het ho tel bereikte. Iedereen stuurde me een andere kant op en dat oleek te klop pen, want er zijn ontdekte ik twee Intourist hotels in Kiev. De portier bracht myn bagage naai de zevende verdieping en :k druate he drie biljetten van tien kopeken als foo in de hand. Toen hy weg was reali seerde ik me dat het roebelbiijetten waren en dat ik hem dus meer dan honderd gulden had gegeven. Tien mi nuten later kwam hij terug en pro beerde me duideiyk te maken dat het veel te veel was. Ik was reuze opge lucht, maar maakte toch nog een zwakke show door te weigeren i.e te rug te nemen. Hy haalde <y'n schou ders toen ten einde raad op, pakte én van de roebelbiljetten en slofte weg. Zal wel gedacht hebben dat ik Paul Getty junior was. Het eten in het hotel geeft proble men. Je loopt naar je plaats onder een spervuur van onderzoekende blik ken. Je gaat zitten bp onbekende men sen en moet via ingewikkelde gebaren te weten zien te komen wat op het menu staat. Want ellendil genoeg schrpven de Russen Russisch Ter wijl je op het eten wacht moet iej je nonchalant gedragen. Iemand zei dat de Oekrainers gelo ven dat iemand, die zonder reden glimlacht, ze niet allemaal op een rp- tje heeft. Daarom kyken ze zeker al lemaal zoals ze kpken. Er was een feest in de stad. Duizen- !en mensen liepen door de straten en zongen en dansten dat het een lieve lust was. Op een plein nield een ac cordeonist ae massa bezig. Dansers hadden een grote cirkel gevormd en ze stampten in het rond met de armen om elkaar heen geslagen In de Kozak- kenstyi. Ik heb ook nog een rondje meege draaid. Pfff. Herman Stok. De presentatie komt in handen van Astrid Engels-de Groot, één van de bekendste kandidaten uit de quiz „Tel uit je winst" van het vo rig seizoen, en Judith Bosch, mede werkster van het Haagse cabaret „Pe ppil". „Fanclub" wordt een program ma met een luchtige inhoud. Er wor den zaken in behandeld, die de jonge ren interesseren. Daartoe hoort uiter aard ook de tienermuziek. Verder zul len vele gasten in „Fanclub" optreden, en zullen ook jonge talenten er een kans in krpgen. Een ander nieuw tienerprogram ma, dat evenals „Fanclub" eenmaal per maand op vrpdagavond wordt uitgezonden, is „Tieners van toen". Voor deze programma's wordt een publiek benaderd, dat telkens be staat uit leden van de oudere gene ratie in een bepaalde stad. Vooraf worden hun wensen genoteerd op het gebied van bpvoorbeeld muziek en zang. In het programma zal worden getracht deze wensen in vervulling te doen gaan. Het programma wordt gepresenteerd door Elles Berger, ter- wpl de regie berust by Ellen Blazer. Komend seizoen keert ook de maan delijkse show rond Rob de Nijs terug, voortaan op zondagavond. Trea Dobbs en Ria Valk zullen er weer in te zien zpn, Marpke Merckens niet in verband met haar contract bp De Haagsche Comedie. Het satirische programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" komt weer op de vrpdagavond. Her man Wigbold heeft zpn taak als eind redacteur overgedragen aan zijn col lega Hans Jacobs. De kern van het „Zo is het"-team blpft ongewpzigd. Op de vrpdagavonden gaat de VARA een nieuwe consumentenrubriek op het scherm brengen, in verband met de komst van de televisie-reclame. Dit programma, dat voorlopig een plaats krijgt op Nederland 3 en dat tot titel heeft „Koning klant", wordt samenge steld door mevrouw Gerda Brautigam en de heren B. Buitendijk en Th. Vier gever. De regie heeft Gerrit Schilder. Op de maandagavonden komt een nieuw actueel kunstprogramma voor film (Jan Blokker), literatuur (Alfred Kossmann), toneel, muziek enz. Elke VARA-avond op het tweede net zal na het nieuws in het kort beginnen met afleveringen van filmfeuilletons, waar- bp een keuze wordt gedaan uit het Franse en Engelse repertoire. Op maandag 4 oktober wordt de eerste af levering uitgezonden van de BBC-spio- nagefilm „Mind of the enemy". De tv-rechtbank keert terug. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM, 13 sept. De heer H Schaafsma heeft zijn ontslag aangebo den als directeur van de stichting Teleac. Op het hoofdkantoor van de stichting in Delft wilde men dit berichi bevesti gen noch ontkennen. De heer Schaafsma zelf was onbereik baar. Hij werd in Delft verwacht in verband met een belangrijke vergade ring, maar was niet op tijd aanwezig Men hoopte, dat hp in de loop van de dag toch nog zou komen. De heer Schaafsma is voor hij directeur van Teleac werd, jarenlang televisierecen sent van de Nieuwe Rotterdamse Cou rant geweest (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM, 13 sept. „Dat het Ne derlandse episcopaat te kennen heeft gegeven zijn houding ten aanzien van het lidmaatschap van het NW voor katholieken te hebben herzien, is ver heugend, temeer daar in het mande ment de VARA niet ongenoemd is ge bleven, maar in tegendeel op niet ge rechtvaardigde wijze werd .geattaqueerd. In de nieuwe stellingname van de bis schoppen wordt echter van de VARA niet gerept. Het zou eleganter geweest zijn, indien de uitspraak over het NW was aangegrepen als een gelegenheid tot een enkele redresserende opmerking, ook ten aanzien van de VARA." Dit verklaarde voorzitter mr. J. A. W. Bur ger tijdens de najaarsvergadering van de verenigingsraad van de VARA. Hij voegde er aan toe, dat de mandements uitspraken ten aanzien van de VARA nimmer effect hebben gesorteerd. „In tegendeel, in die jaren stonden stee vast Brabant en Limburg aan de top van onze ledenwinst." Radio-secretaris en toekomstig Vara-voorzitter J. Broeksz vulde la ter de verklaring van mr. Burger aan door te zeggen, dat hp een na dere uitspraak van de bisschoppen niet nodig acht aangezien de VARA sanctieloos in het mandement werd ge noemd. „Laten wp ons niet blindstaren op programma's als die van Radio Veroni ca. Die zpn werkelpk niet zo populair als men ons wel doet geloven. Radio Veronica behaalt een luisterdichtheid van vier tot dertien procent, terwp] tal HILVERSUM, 13 september, „De Sleutel" heeft zijn Durbridge-slot weer gevonden, nadat nog eens twee jagers op dit alledaagse, maar hier zeer kost bare gebruiksvoorwerp op het jacht veld van de misdaad gebleven zijn. Een spannende serie was het ongetwijfeld, maar toch was dit speurdersverhaa! van duidelijk minder niveau dan „de Sjaal", die in de reconstructie van de misdaad minder vraagtekens gaf te zien dan nu het geval was. De nieuwe tienerrubriek van de AVRO, waarmee onder de titel „Stu dio-Stalles" de zaterdagavond geopend werd, gaf alle kansen aan waarlpk jong talent. De muzikale boodschap was er beslist wel, maar de verpakking (stijf, houterig en niets-zeggend) bleef bene den alle peil. Zo verging het ook de sb >w van Mie- ke Teikamp. Een programma, dat het in de vertoonde vorm eigenlijk alleen van de muziek moet hebben en dus evengoed of wellicht beter voor de radio kan worden gebracht. Met het gebruik van een (ook functioneel aanwezig) pro jectiescherm en wat mengbeelden al léén, kan men nu eenmaal geen vaart in een „show" brengen. Het woordje „show" wordt in de televisie-wereld de laatste tijd toch wel erg vrij vertaald. Ook over de repertoire-keuze van de liedjes kunnen we bepaald niet jui chen. In de ingehouden voordracht was Mieke nergens en dat geldt zowel vo caal als op het gebied van de artistieke gevoelsuitdrukking. Met een donker sil houet is ook dat laatste niet waar te maken. Zondagavond keerde Theo Eerdmans op het scherm terug om weer zpn eigen duidelpk vastere stempel op „Tel uit je winst" te drukken. De griezelfeuilleton „Het spook in het Louvre" is nog in de beginfase, maar sleutelt na Durbridge. en Dickens toch weer aan ons voorstellingsvermogen, dat het zoveelste geheim krijgt te door gronden, al zal het „toelatingsexamen" ook hier wel weer een fiasco worden. Maar geen nood, want de beroepsspeur der zed ons nog in vier delen blijven „ondersteunen". Donderdag a.s. krijgt de politie-inspecteur reeds aanzienlpk meer werk te verzetten. Zelfs het weke- lpkse tv-spel schiet er bp in. E. U. van programma's op de beide Hilver- sumse zenders los van elkaar twintig tot dertig procent halen. Wij moeten op het derde radio-net niet uitsluitend een grammofoonplatenprogramma bren gen. Dat is misschien een wens van de fabrieken en bedrijven, maar dan moe ten de fabrieken zelf maar zorgen voor een geluidsdecor, waartegen hun men sen kunnen leunen." „Het eerste meningsverschil over het derde radioprogramma is er al. De VPRO wil. dat alleen de NRU voor dit derde programma zorgt, „want het mag niet levensbeschouwelijk worden bijge kleurd." Ik betreur het, dat wij deze richting weer dreigen uit te gaan. Wp willen een gezamenlpk programma, maar zeker geen kleurloos programma, want die zpn er altijd genoeg geweest. Wp zullen onze bijdrage leveren aan het derde radio-programma, en wij zul len het bijkleuren. Uiteraard niet te veel, maar het wil er bij mp niet in, dat in dit programma de Vara-haan niet zal kraaien. Of wij zullen openen met het strijdlied, moeten wij nog bekijken. Wp willen een programma, dat meer is dan een geluidsdecor. Daarom zullen er ook nieuwsuitzendingen een plaats in moe ien krpgen. Wij hebben het nieuwe ra dio-programma aanvaard, zonder blp- moedigheid, maar in de overtuiging, dat wij hiermee een bijdrage kunnen leve ren tot verbetering van het omroepbe stel," aldus de heer Broeksz. (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM, 13 sept. Mies Bouwman zal in het komende sei zoen in een groot aantal VARA-pro- gramma's te zien en te beluisteren zpn. De besprekingen tussen haar en de VARA-programma-leiding zpn nog niet helemaal afgerond, maar het is vrijwel zeker, dat zp na 1 ianuari van het volgend jaar eenmaal per week op het scherm zal komen (beur telings op het eerste en tweede net) in een programma, dat in opzet eni ge gelpkenis zal vertonen met „Voor de vuist weg" van Willem Duys en het programma „Anders dan ande ren". Zoals bekend werd voor dit laatste programma een andere vorm gezocht, in verband waarmee een proefprogramma werd opgenomen met Yoka Berretty als gastvrouw. Dit programma is nooit uitgezonden. „Het programma van Mies is geba seerd op haar contact met een groot aantal mensen uit verschillende krin gen, met wie zij gesprekken zal voe ren," zegt men bp de VARA. Gedurende het winterseizoen zal Mies Bouwman waarschpnlpk twee maal als gastvrouw oDtreden in het te levisie-programma „Een dag uit het leven van Voorts wordt onderhan deld over een door Mies Bouwman te tresenteren programma van 2</i uur op lerste Kerstdag. Tenslotte zal zp waarschpnlpk een spel gaan leiden voor de radio, dat indien het een succes blpkt kans maakt ook over de televisie te worden uitgezonden. 1 n LETTERGKtfcPRAADSEL Horizontaal en vertikaal dezelfde voorden invullen 1 vlakte - 2 lid van de laagste volks- Klasse - 3 werelddeel - 4 optisch in strument - 5 straalsgewps - 6 gift. Oplossing van 10 september 1 darm 2 alie - 3 riet - 4 metz - 5 egel - 6 gade - 7 eden - 8 lens - 0 port - 10 olie - 11 rite - 12 teen - 13 rasp - 14 adel - 15 sela 16 plan. Advertentie Prijzen van 5 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van f Een prijs van f Een prijs van Een prijs van f Een prijs van f 640 082 211 575 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 7689 Een prijs van j 2000 is gevallen op het nummer 99508 2000 is gevallen op het nummer 81533 2000 is gevallen op het nummer 33053 2000 is gevallen op het nummer 26274* 2000 is gevallen op het nummer: 92600 5000 is gevallen op het nummer: 15429 De prijs van f 20000 is gevallen op het nummer: 30871 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5