Doe-het- zeivers gaven 15.000 werkuren Telefoonnummers Huize De Baan wordt huis voor geestelijk gehandicapten Bij TYBB de vlag in top Gedocumenteerd boekje over „De Ruïne van Brederode" Nationale viswedstrijd voor K.W.F. Mode bij V en D Kort weg Ook de vrouwen Nieuwe Haarlemsche Courant Clubgeest Veilige Haven9 trok lot uit de loterij Instructeur Bato overleden Feesten in Sassenheim Jongetje met zijn hand in trechter van gehaktmolen Student gewond bij botsing in Heemstede De ontdekking, die HET KUNSTGEBIT vasthoudt, zoals de kaak de tanden vasthoudt Gedeelte van Boerhaavelaan wordt Prof Eijkruanlaan Haarlem Nicols wordt ontvangen op stadhuis Bejaarden WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1965 PAGINA 3 Mmk. 1 Een groepje enthousiaste TYBB- dames heeft de grote schoonmaak van het nieuwe clubgebouw voor haar rekening genomen. Er is de afgelopen dagen gestoft en ge poetst dat het een lieve lust was. Het nieuwe tehuis voor geestelijk gehandicapte mannen aan de Baan in Haarlem. BARTELJORISSTRAAT 5 De Rüine van Brederode te Sant poort, thans onderwerp van een bij Vermande Zonen N.V. te IJmuiden uitgegeven boekwerkje. ADVISEUR VOOR HERENKLEDING grootste sportvereniging m\ HAARLEM, 15 september „Wij doen het zelf". Met dit devies voor ogen zette op 30 mei van het vorige jaar een aantal getrouwe leden van Haarlems grootste sportvereniging TYBB zijn schouders onder het lang verbeide plan voor de bouw van een nieuw sportcom plex aan de Schalkwijkerweg, het do mein waar TYBB al zovele jaren lief en leed heeft gedeeld. Bijna zestien maan den nadat voorzitter Henk van Turnhout de eerste spade in de grond had gesto ken, is de tijd thans gekomen, dat de TYBB-ers kunnen uitrusten van een res pectabel stuk arbeid, dat de eenmaal ge kozen zinspreuk van zovele „doe het zei vers'] met trots zal vervullen. Ofschoon het nieuwe TYBB-complex nog niet hele maal gereed is van gemeentewege is men nog druk bezig met de bouw van het kleedgebouw zal komende zater dag, 's middags om half drie, bij de of ficiële opening door de Haarlemse wet houder van sportzaken P. W. Voskuilen, de vlag op „Schalkwijk" in top worden gehesen. Het momenteel ongeveer duizend leden tellende TYBB, dat naast de 'voetbal sport (38 elftallen) ook afdelingen telt voor handbal, honkbal, softbal, tafelten nis en klaverjas, heeft in zijn 46-jarige historie al menige verhuizing meege maakt. De club zwierf van oost naar noord om tenslotte toch weer terecht te komen in de omgeving, waar in 1919 de bakermat stond. Maar enige jaren ge leden kreeg de vereniging van de ge meente te horen, dat het complex aan de Schalkwijkerweg voor de Haarlemse uit breidingsplannen de wijk zou moeten ne men en dat betekende voor TYBB de zo veelste verhuizing. De geel-zwarten hoef den gelukkig niet ver te gaan. Zij kre sen, iets meer in zuidelijke richting, nieuwe speelterreinen toegewezen, wat !?°r c?e club van Van Turnhout zelfs ",et gering winstpunt betekende. Want terwijl de TYBB-ers voorheen over drie velden konden beschikken, hebben zij er nu zes, een vermeerdering van maar liefst honderd percent. Zorgde de gemeente als grondeigena res voor de aanleg der velden en de houw van de kleedkamers, aan de finan ciële draagkracht van TYBB werd het overgelaten wat het van de accommo datie wilde maken. En hier hebben de enthousiaste „Yel low Black Boys" niet gering over ge dacht. „Als wij het doen, zullen we het meteen maar goed doen"hielden zij zich voor. Zodat een bouwcommissie onder voorzitterschap van de oer-TYBB-er Willem de Zwager de zaken grondig ging aanpakken. Een ploeg van veertig ge trouwen is bijna anderhalf jaar in touw geweest om TYBB een huisvesting te ge ven, die de storm der tijden zou moeten kunnen doorstaan. Wij kunnen nu zonder meer vaststellen dat de opzet van TYBB's bouwplannen thans in een ju weel van een sport-complex is omgezet. „Volgens een betrouwbare berekening zijn er totaal ruim 15.000 werkuren be steed aan het verwezenlijken van de plannen", vertelde de heer Zwager, die een en al lof is over hetgeen zijn mannen met opoffering van hun vrije tijd, huise lijke gezelligheid en zelfs vakantie, de afgelopen 16 maanden op Schalkwijk hebben gewrocht. „Wij hadden natuurlijk wel eens wat moeilijkheden met de echt genotes van ons legertje werklieden. Avond in, avond uit was het manvolk van huis en dat is voor vrouw en kinde ren nu eenmaal niet gezellig. Maar steeds hebben wij de zaak kunnen sus sen met de TYBB-dames, waarvan er verscheidene nu ook de handen uit de mouwen hebben gestoken bij de grote schoonmaak van ons clubgebouw. Zo heeft tenslotte ook bij het zwakke geslacht het TYBB-bloed gekropen, waar het niet gaan kon". Over het clubgebouw gesproken. Dit ..paviljoen", zoals de TYBB-ers 't heb ben gedoopt, mag waarlijk het pronk stuk van de vereniging worden genoemd. Uitgerust met alle modern comfort en fraaie bar werkstuk van een der TYBB-spelers is het paviljoen een ideale gelegenheid voor het houden van club- en feestavonden, die voor de onder linge banden in het verenigingsleven nu eenmaal onontbeerlijk zijn. En naar wij vernamen is het bestuur van TYBB vast besloten daar een dankbaar gebruik van fe maken. Indien het TYBB-paviljoen door „vreemde" handen zou zijn ge bouwd, had dit de club op een uitgaaf Van tachtig a negentig duizend gld. ko bben te staan. Nu de TYBB-ers de bouw zelf voor hun rekening hebben geno den, heeft de vereniging alleen maar de ruwbouw ('n bedrag van ƒ37.000) hoe ven te financieren, 'n besparing van een niininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniimiiiii Ten gerieve va* onze lezers en an dere relaties geve» wij hier de tele foonnummers va* onze courant met de daarop corresponderende afdelin gen. Redactie 2 IS 44 en 114 41, ad vertenties: 215 43, abonnementen: 2 08 00. Klachten $ver bezorging kun nen tot 's avond» zeven uur worden doorgegeven op nummer 2 08 00. UIIUllliiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiimHIllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiuillll halve ton, die toch wel even te denken geeft over hetgeen er bij TYBB allemaal tot stand is gebracht. Behalve de bouw van het clubhuis heeft de bouwploeg ook een betonnen staan- tribune uit de grond gestampt, plaats biedende aan 1500 toeschouwers. En al weer door eigen krachten werden rondom het hoofdveld verharde paden aange legd, benevens een degelijke afrastering. De plannen voor de bouw van een „over dekte" konden wegens gebrek aan geld middelen nog itiet gerealiseerd worden. Maar het begin is er. Want de niet- overdekte zittribune biedt de mogelijk heid voor een overkapping, waardoor, zodra het geld er is, een kleine 400 toe schouwers van een comfortabele plaats op het veld verzekerd zullen zijn. Het is typerend voor de clubgeest van TYBB dat niet alleen van de zijde der leden, doch ook uit de kring der sup porters de helpende hand bij de bouw van het nieuwe sportcomplex werd ge boden. De supporters deden dat met geldelijke steun. En om een sterk voor beeld te noemen, mag gezegd worden dat het bestuur dezer dagen nog werd verblijd door een 82-jarige getrouwe, die met een royale gift van honderd gulden diep in zijn beurs had getast. De gereedkoming van het „nieuwe" Schalkwijk betekent ongetwijfeld een hoogtepunt in TYBB's veelbewogen his torie. Met de huidige accommodatie heeft de geel-zwarte club een van de fraaiste sport-complexen uit Haarlem en wijde omgeving en dat is voor een pur sang amateurvereniging toch wel een reden om trots op te zijn. Het nieuwe veld wordt zondag ingewijd met een competitie wedstrijd tegen Zaanlandia. Met een overwinning zal TYBB de eer ste stap kunnen zetten naar de terug keer in de tweede klas, waaruit het in het afgelopen seizoen werd verdreven. HAARLEM, 15 sept. De wed strijdcommissie van de Hengelsport vereniging Haarlem organiseert zater dag 18 september voor de twaalfde maal de traditionele viswedstrijd, waarvan de baten bestemd zijn voor het K.W.F. Deze alom in den lande bekende hengelsportwedstrijd werd in voorgaande jaren gewoonlijk in de maand juli gehouden. Omdat de va- cantdes echter voor velen een bezwaar golden om deel te nemen, is ditmaal naar een geschikter tijdstip omgezien. Het aantal inschrijvingen dat nu reeds uit alle delen van het land is binnen gekomen wettigt het vermoeden dat de wedstrijdcommissie daarmee de roos getroffen heeft. Uiteraard rekent het bestuur op een massale deelname uit Haarlem en omstreken. Het K.W.F. heeft veel steun nodig. Deelnemerskaarten zijn voor slechts 2 verkrijgbaar bij alle bekende hengelsportzaken in Haarlem. Voor dit bedrag doet men mee aan een groots sportfestijn en geeft men daadwerkelijk steun aan het Fonds ter bestrijding van de zo zeer gevreesde ziekte die kanker heet. Er wordt gevist in de Ringvaart op bovenmaatse witvis, minimum maat 15 cm. De start vindt plaats vanaf de Lisserbrug, er wordt gevist in de rich ting Haarlem. Aanvang 11 uur, einde 13 uur. De prijsuitreiking zal in tegen stelling met vroeger onmiddellijk na afloop plaats hebben in het restaurant van het Heemsteedse Sportpark, (RCH terrein). Vele waardevolle prijzen zijn voor deze wedstrijd beschikbaar gesteld. De vanger van de grootste vis komt in aanmerking voor een geheel com pleet dames- of herenrijwiel, terwijl degene die de meeste bovenmaatse witvis vangt voor 1 jaar in het bezit komt van de fraaie Klaas de Vries bokaal. Verder zijn er bekers beschik baar voor de eerstaankomende dame alsmede een speciale wisselbeker voor de jeugd tot en met 14 jaar. HAARLEM, 15 sept. De echtgenote van de burgemeester van Haarlem, me vrouw C. G. E. M. Cremers- deBruia, zal op woensdag 22 september de ope ning verrichten van het tehuis voor gees telijk gehandicapte mannen en jongens aan de Baan in Haarlem. Het is de bedoeling dat hier vooral patiënten ge huisvest worden die thuis moeilijk meer aan onderdak kunnen worden geholpen. In totaal kunnen in „Huize De Baan" achttien tot twintig mannen geplaatst worden. Al in 1960 wilde de stichting ,.De Veilige Haven" alleenstaande geestelijk gehandicapten opvangen. In sommige ge vallen bleek namelijk dat de patiënten na hun dagelijkse arbeid op de werk inrichting op de Botermarkt of elders nergens een thuis konden vinden. Daar door misten zij de ook voor deze men sen zo onontbeerlijke huiselijke gezellig heid. Voor de dames en meisjes werd de oplossing gevonden door aankoop van Pan? aan de Linnaeuslaan. Sinds 1961 vinden daar 16 vrouwen een gast vrij onderdak. Maar het gebrek aan een opvang centrum voor mannen bleef bestaan. Voor de ouders was het dikwijls een onmogelijke opgave om hun geestelijk gehandicapte kind in huis te houden. Temeer omdat zij met het klimmen der jaren slechter tegen het onvermogen van hun kind bleken opgewassen. Ja renlang heeft de stichting „De Veilige Haven" die zich speciaal met dit on derdeel van de nazorg bezighoudt, ge zocht naar een geschikt en betaalbaar pand. Totdat het bestuur het voorma lige doopsgezinde weeshuis aan de Baan voor tien jaar in bruikleen kon krij gen. „Een lot uit de loterij", noemt de secretaris van „De Veilige Haven" de heer L. C. Carstens het. Het college van regenten van het Weeshuis der Doopsgezinden was na- AMSTERDAM, 15 sept. In de leef tijd van 41 jaar is gisteren overleden de heer S. W. Muizelaar, die geduren de vjjf jaar de Haarlemse drumband Ba to als instructeur heeft geleid. De heer Muizelaar, die deel uitmaakte van het Amsterdams politiekorps, was een voor treffelijk vakman. Aan hem heeft Ba to's drumband bijzonder veel te dan ken. Ook in de taptoes van het centrum comité Koninginnedag had hij een be langrijk aandeel. De begrafenis is vrij dagochtend om elf uur op de begraaf plaats Zorgvlied. SASSENHEIM, 15 sept. Begun stigd door fraai herfstweer werden gisteravond de Sassenheimse najaars feesten. georganiseerd door de Öranje vereniging „Sassenheim", ingezet met een grootse optocht, waaraan door verschillende verenigingen werd deel genomen. Voorafgegaan door de Chr. Harmonie en de Drumband „Adesl Musica" werd vanaf de Oosthaven een tocht door de gemeente gemaakt. De stoet werd bij het feestterrein gelegen achter de Wilgenlaan ontbonden. Om half negen begon de accordeonvereni ging D.S.V.P. met een concert op het muziekpodium. Op het feestterrein dat met vele voor Sassenheim nieuwe attracties was uitgebreid draaide alles best. Vanmorgen werd er op het ge meentelijk sportpark een voetbalwed strijd gehouden tussen de aspiranten van Teijlingen en Ter Leende. De Korf bal-vereniging Top, gaf een demonstra tiewedstrijd. melijk van mening dat het niet in over eenstemming was met de doelstellingen van de erflater wijlen de heer Teylers, die het huis aan de doopsgezinde in stelling had vermaakt, om winst uit de situatiete slaan. Bovendien vönd het college de vestiging van gehandicapte mannen een uitstekende vervanging voor het weeshuis dat al jaren half leeg stond. Om het bestuur van de stichting „De Veilige Haven" te ge- moet te komen schonk het doopsgezin de regentencollege een bedrag aan geld en bood het een lening onder zeer gun stige voorwaarden aan. „Het is onge lofelijk zoals wij geboft hebben", ver zucht de heer Carstens. Eer het gebouw aan de eisen, die er aan gesteld werden voldeed, moest er ongeveer voor 25.000 aan gerestau reerd worden. Maar nu beschikken de geestelijk gehandicapte mannen en jon gens dan ook over een uitstekend ge outilleerde ruimte. Een groot deel van de benedenverdieping is ingericht als recreatieruimte, in hun vrije tjjd kun nen de gehandicapten hier naar de te levisie kijken of een partijtje biljart spelen. Een uitgestrekte tuin met een boomgaard biedt talrijke mogelijkhe den voor de buitenrecreatie. De boven ste etages zijn gereserveerd voor de l-slaapruimten. die modern en licht zijn ingericht, en voor woonruimte van het echtpaar Wolthuis, dat de scepter over „Huize De Baan" zwaait. „De bewoners moeten zich hier hele maal thuis gaan voelen", zegt mevrouw Wolthuis, de directrice. „Dat is het be langrijkste doel waar wij naar zullen streven." Ais dat lukt dan is het be staan van „De Baan" alleszins gerecht vaardigd. Het is de bedoeling dat er uiterlijk over vijftien jaar in Haarlem ook een tehuis voor geestelijk gehandicapte be jaarden verrijst. Er zal dan een door stroming moeten ontstaan van de beide reeds bestaande tehuizen voor mannen en vrouwen naar het bejaardentehuis. Met het oog op deze toekomstplannen zullen er dan ook geen mensen wor den opgenomen, die de leeftijd van vijf tig jaar zijn gepasseerd. (Advertentie) HAARLEM, 15 sept. Het vijfjarig zoontje van de heer B., die een slagerij heeft aan de Rijksstraatweg in Haar lem-Noord, is spelenderwijs met zijn rechterhand in een in werking zijnde gehaktmolen gekomen. Met ernstige verwondingen is het kind in het zieken huis St. Joannes de Deo opgenomen. Het kind was in een onbewaakt ogen blik naar de winkel gelopen en ver richtte dezelfde handelingen die hij zjjn vader zo vaak had zien doen. Hjj draai de de knop om van de elektrische ge haktmolen en kwam daarbjj met zjjn handje in de trechter terecht. HEEMSTEDE, 15 sept. Gistermid dag om zes uur is de 20-jarige student G. S. uit Heemstede met zijn bromfiets in botsing gekomen met een auto. Het ongeluk gebeurde op de Binnenweg. Auto en bromfiets reden in de richting Haarlem ter hoogte van het postkan toor. Toen de auto afremde, sloeg de bromfiets er tegenaan. 'De student liep een kaakfractuur en een hersenschud ding op. Hjj werd in het diaconessen- huis te Haarlem opgenomen. VELSEN, 15 sept. Uitgeverij Ver mande Zonen N.V. te IJmuiden is op de goede gedachte gekomen een boekwerk je te doen verschijnen, dat een schat van gegevens bevat over de Ruïne van Bre derode en de vroegere bewoners. Juist nu de ruïne, dank zij een door de ge meente Velsen aangebrachte verlichting en het creëren van mogelijkheden om hier culturele manifestaties te doen plaats vinden, in de afgelopen maanden aanzienlijk sterker in de belangstelling is gebracht, voorziet deze uitgave in een behoefte. Het boekje is geschreven door Paul E. van Reyen, een Amerikaans histo ricus van Nederlandse afkomst, die zich reeds als student met de Neder landse kastelenbouw heeft beziggehou den. Hjj heeft een jaar in ons land rond gezworven om zijn studieobjecten nu ook eens met eigen ogen te zien en om zijn kennis te vergroten. Begin van dit jaar keerde hjj naar Amerika terug. Bjj (Advertentie) Noch pasta Noch poeder Noch rubberplaatjes Maar kussentjes van soepel plastic waardoor het kunstgebit aan de vorm der kaken wordt aangepast. "\Tieuw 1^ voor Een slel van twee kus sentjes. Eén voor onder en één voor bovengebit. De SMIG-kussentjes kunstgebitten verlos sen U dadelijk van de pijn en het ongemak tengevolge van een loszittend gebit. Het zachte piastic houdt het gebit stevig op zijn plaats, omdat het soepel en elastisch is als het vlees zelf. U kunt ongedwongen eten, spreken, lachen. Het kunstgebit volgt alle bewegingen van de kaak en Uw tandvlees doet geen pijn meer. Het SMIG-kus- sentje blijft soepel. Laat zich gemakkelijk verwijderen als het vervangen moet worden. Smaak- en geurloos. 100% Hy giënisch. Kan worden schoonge maakt in een handomdraai. Geen Meetmiddelen" meer, die men iedere dag weer moet opbren gen. Vraag de SMIG-kussentjes en maak een einde aan bet ongemak dat het kunstgebit U bezorgt. Bij alle apotheken en drogisten verkrijgbaar. HAARLEM, 15 september Burge meester en wethouders van Haarlem hebben besloten om de naam van de Boerhaavelaan gedeeltelijk te wijzigen in Professor Eijkmanlaan. Dr. Chris- tiaan Eijkman, die leefde van 1858 tot 1930, was een Nederlands geneesheer en ontdekker van de oorzaak van de in de tropen voorkomende beri-beri-ziekte. Deze naamsverandering geldt voor het het zuiden loopt tot aan de Aziëweg. Reden voor deze verandering is het gedeelte van de Boerhaavelaan, dat naar feit dat een verlenging in oostelijke richting van de Boerhaavelaan in het voornemen ligt, waardoor de laan uitein delijk een te grote lengte zou krijgen. Dit is om verschillende redenen minder gewenst. B. en W. hebben besloten aan de verlenging van de Boerhaavelaan in oostelijke richting tot aan de gemeente grens de naam Boerhaavelaan te geven. HAARLEM, 15 sept. Het honkbal team van de Haarlem Nicols zal naar aanleiding van het behaalde lands kampioenschap een officiële huldiging tebeurt vallen op het Haarlemse stad huis. Vrijdagavond om half negen zul len spelers en bestuur van de kam pioensclub hun opwachting maken in de Gravenzaal, waar zij door het col lege van Burgemeester en Wethouders zullen worden ontvangen. HAARLEM, 15 sept. Hoewel de be roemde en beruchte Oourrèges ook zjjn stempel gedrukt had op de collectie herfst- en wintermodellen die Vroom en Dreesmann zjjn „modieuze" cliën- tèle zal aanbieden, was de mate waar in de collectie de nieuwe mode gevolgd was niet zo belangrijk als de mate waarin het Nederlands-praktisch en draagbaar was. Nietwaar, we hebben hier in Nederland het meest aan war me truien: aan opvallend mooie truien valt dan ook veel eer te behalen. Vroom en Dreesmann had de nieuwe collectie voorzien van fraaie lamswol len truien en tricot pullovers, die bjj voorbaat met de herfstregen en de win terkou verzoenden. Dwarsgebreid en beige of fletse pasteltinten bleek de voorkeur. De modieuze accenten von den we vooral bjj de pakjes en de mantels. Daar waren de dubbele rjjen knopen, de bruine ruitpatronen, de splitjes van achteren in de jasjes, een enkele keer de doffe paarse kleur, en natuurlijk de bontkragen en -kraagjes. De rokken waren veelal gèplooid of hadden tenminste enkele plooien, zo dat de fietsende Nederlandse dames er dit keer goed af komen. De mantels bleken althans voor de grotere ma ten niet getailleerd, maar wel voor zien van soms forse bontkragen. Voor dames met een bijzondere smaak ligt nu ook de astrakan-mantel binnen het bereik. Vroom en Dreesmann heeft uitstekende imitatie-bontmantels voor 125. De jonge meisjes werd een post bode-cape a la Oourrèges en enkele près-du-corps modellen in zwart en zwart-wit ruitjes geboden. Voor hen was er ook de heerlijk-warme astro nautenmuts en de knickerbocker, een originele kniebroek. De kniebroek was er in ribfluweel ook voor de he ren, die voorts stjjlvolle krjjtstreepcos- tuums en James Bond sportcostuums kregen voorgeschreven. Trouwens, James Bond inspireerde ook de damesmode, wie bjj de tijd wil zijn schaft zich een geheel gouden lurex japon aan of op zjjn minst gouden schoenen of hand schoenen. Vanwege Goldfinger. ZWOLLE, De 47-jarige mevrouw H van de Wolf—Jansma uit Bathem is gisteren met de door haar bestuurde auto bij Heino tegen een boom gebotst. Ze overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis. Haar man, die naast haar zat. werd eveneens ernstig ge wond. C. A. van Dishoeck te Bussum ver scheen van hem „Middeleeuwse kaste len", terwjjl hjj een uitvoeriger Engels talig werk in voorbereiding heeft. Bij zjjn onderzoekingen ruimde Paul E. van Reyen een grote plaats in voor de Ruïne van Brederode. Hjj heeft er enige maanden aan besteed en zijn intensief speurwerk bracht tot dan toe onbekende feiten aan het licht. Bjj zijn onderzoekingen vond hjj een toegewijd medewerker in de uit gever van het nu verschenen boekje „De Ruïne van Brederode", de heer A. J. Allan jr., die zichelf een ver woed „Brederodoloog" noemt en die, in nauwe samenwerking met de schrijver de naspeuringen blijft voortzetten. Het 28 pagina's tellende boekje munt uit door een prettige lay-out, een goed leesbare stijl, en bijzondere foto's en verhelderende tekeningen. Na eerst een gedocumenteerd stuk ge schiedschrijving over de Heren van Brederode. geeft hij een beeld van het kasteel van Brederode zoals het werd gebouwd en verbouwd, om tenslotte de huidige ruïne aan een diepgaand on derzoek te onderwerpen. De zeer velen bezoekers uit de eigen omgeving en ook de talrijke toeristen, die in de zomermaanden 's avonds de verlichte ruïne bezochten, moesten er varen, dat het onmogelijk was op dat tijdstip rondleidingen te organiseren. Vooral voor hen, maar ook voor dege nen, die met de slotbewaarder er heb ben rondgewandeld, biedt het boekje een rijke bron van informatie. „De Ruïne van Brederode" is verkrijgbaar bij de uitgever en bjj de boekhandel tegen de prjjs van ƒ2,25. Het verdient zeker aanbeveling het ook bij de ruïne verkrijgbaar te stellen. Gisteren afscheid genomen van onze redactrice Mieke de Haas. Zjj heeft de Haarlemse journalistiek verwisseld voor die van Amsterdam. De diaman ten bruidsparen, de organisten van het orgelconcours, de bezoekers van de Waagtaveerne. de politierechter en zjjn griffier, de Hartewensers en de echte bakkers zullen haar missen De stem men van de Damiaatjes klonken gister avond verdrietig. Na lang beraad is haar besluit gevallen. Zij heeft er De Tjjd voor genomen. Teleurstelling voor een groot klaver jasser als de heer Alsema van „Ons Genoegen". Het zag er naar uit, dat hjj de zomercompetitie zou gaan win nen. Maar hij werd door twee vrouwen op de hielen gezeten. Mevrouw Droog en mevrouw Wezenbeek haalden hem in. De laatste werd kampioen. Als een vrouw gaat klaverjassen is er geen houen meer aan. Alsema weet ervan mee te praten. De mannen van de Zandvoortse re servepoli tie (dertig stuks) deden ver standiger. Zjj lieten bjj de Airbome- mars m Oosterbeek hun wouwen thuis of langs de kant staan. Ze haalden een eerste prjjs en een wisselbeker binnen. Zo gaat dat Protest uit de Vijfhoek. Waarom die kastanjeboom uit het Kenaupark niet bij ons neergezet? Kon niet. zegt wet houder Happ'. Dan kwamen we een hoek tekort. Er is een moord gepleegd. Dat wil zeggen, het moet allemaal nog gebeuren. De Haagscbe Comedie geeft er woens dag 29 september een voorstelling van in de Haarlemse schouwburg. Haarlem morgen Europese stad. Vanwege de Europese Beweging wordt een conferentie in de Hildebrandzaal fehouden over het energiebeleid in de uropese Gemeenschap. Er zijn maar liefst drie inleiders. De opening wordt verricht door minister Den Uyl. Som migen zeggen Den Oil. Broeder Claudius van de Beekbrug in Lisse gaat zijn zilveren jubileum vie ren. Daarover later meer. Voorlopig dit: er is een huldigingscomité ge vormd, waarin ook oud-leerlingen zit ting hebben. Wie van de andere oudjes willen bijdragen, moeten zich richten tot Th. van Djjk, Achterweg 70, S. van der Poll, Engelkade 8 en Chr. van den Zon, Akervoorderlaan 2. Protest uit Haarlem-Zuid (Churchil- laan en omgeving): waarom die kas tanjeboom uit het Kenaupark niet bjj ons geplant? Wethouder Happé: dat is geen buurt om kastanjes uit het vuur te halen. Nieuw complex voor Haarlems

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3