Poging tot omkoping Italiaanse wereldkampioen voor beide Uitslag voetbalprijsvraag Boekhouder uit Gouda en receptionist uit Haarlem gratis naar Madrid Amerikaanse honkballer voor bijna twee miljoen - gulden naar Japan? - Zwitserse coach spion bij Oranje Z the Saint heeft weinig te kloppen HVA en WGA spoedig tot fusie Lo Brunt (keelontsteking) niet op vergadering van UEFA K.N.Y.B. kandidaat Europacupf inales Verklaring aan dagblad I T.V.- I in het Barcelona met tal van sterren in duel met DOS het fundament van uw vermogen Ik kan het „Een keertje in Uitslagen partijen titelstrijd schaken Winnaars Amateurs aan het oefenen voor Europa-cup I VOETBAL- IDEE I Haarlems gemeente bestuur onvangt honkbalkampioenen II. Peters beste Nederlander in ronde van Zweden niet g Ook rijtour voor Nicols WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1965 n De winnaars van onze gro te voetbalprijsvraag zijn be kend! De 48-jarige boekhou der H. v. Dorst uit Gouda en de 36-jarige receptionist A. Redeker uit Haarlem gaan geheel op kosten van onze bladen naar Madrid om de return van Feyenoord tegen de Spaanse matadoren bij te wonen. De heren Van Dorst en Redeker zijn tenslotte de gelukkigen geworden, wier inzendingen de meeste aan dacht van onze puzzelredac tie trokken. Vanzelfsprekend zijn de winnaars dolgelukkig met hun uitverkiezing. Hoe gelukkig precies dat hoorden wij gisteravond toen wij de beide fortuinlijke puzzelaars een bezoekje brachten. OSLO, 15 september. Het be stuur van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft op zijn vergadering in Sandelfjord in Noorwegen de finales van de Europese bekertoer nooien vastgesteld op 4 mei (toer nooi van nationale bekerwinnaars) en 11 mei (landskampioenen). De KNVB heeft zijn kandidatuur ge steld voor de organisatie van bei de f'nales in Nederland. Biuuuuiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuuuiiiiiiuü PATRICK SERCUo, die zege.... ROME. 15 september. In een interview met het Italiaanse dagblad „Corriere Dello Sport" heeft de nieuwe Italiaanse wereldkampioen op de sprint bij de profs Sergio Beghetto, verklaard, dat hij tijdens de wereldkampioenschappen in San Sebastian benaderd werd met het verzoek om de zege aan de Belg Patrick Sercu te laten. Volgens Beghetto werd hem eerst een bedrag van drie miljoen, vervolgens zeven miljoen en tenslotte vijftien miljoen lire (ca. f 90.000) voor zjjn „mede werking" geboden. iS^BUüi „Weet u wel dat ik die vlieg reis nog het mooiste vind", ver telde ons de gelukkige heer A. Redeker. „Helemaal naar Ma drid, het is niet te geloven. En dan te weten dat ik nog nooit een stap in het buitenland heb gezetIk had het werkelijk niet durven dromen." Toch heeft de returnmatch Real MadridFeyenoord de heer Redeker door het hoofd gespeeld toen hij zich aan de oplossing van de prijsvraag zette. Avonden lang heeft hij over onze speciale voetbalkrant gebogen gezeten. En de ene pennevrucht na de andere verdween in de prullen bak tot hij uiteindelijk de vier beste exemplaren ter beoorde ling instuurde. De heer Redeker houdt van voetbal, van goed voetbal. „Daarom ga ik alleen naar wed strijden toe waar ik een hoog spelniveau kan verwachten. Het kan me niet schelen als ik daar 's zondagsmiddags de trein voor moet nemen." Hij heeft zich dan ook bij geen enkele voetbalver eniging aangesloten en voelt zich met geen enkele club verwant. „Het gaat er bij mij alleen om of er een goede partij voetbal wordt gespeeld." Uiteraard heeft ook geluksvo gel Redeker aan het televisietoe stel gekluisterd gezeten toen Feyenoord zijn thuiswedstrijd speelde. „Een goede wedstrijd tot twee minuten voor het ein de." zegt hij ervan. „Die laatste minuten doen mij het ergste vre zen voor de wedstrijd van woensdag. Ik ben bang dat hét een grote heksenketel wordt." H. VAN DORST (Gouda) .20 ging het LOS ANGELES, 15 sept. Don Drys- dale, een rechtshandige werper van de Los Angeles Dodgers, heeft gisteren een bericht bevestigd dat hem is aangebo den volgend jaar in Japan honkbal te komen spelen. Hij weigerde echter te bevestigen of te ontkennen dat hem EINDHOVEN, 15 sept. Het oefen duel dat het voorlopig Nederlands elftal vanavond in het kader van de voorbe reiding op de strijd tegen Zwitserland te gen Standard Luik speelt, zal worden bij gewoond door dr. Toni, de Italiaanse coach van het Zwitserse elftal. Zwitser land is zoals bekend Oranjes laat ste tegenstander in de voorronden om het wereldkampioenschap voetbal. DEN HAAG, 15 sépt. De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen in de zesde ronde van het toernooi om het Ne derlands schaakkampioenschap luiden:: BergsmaRee 10; EnklaarBredewout 01; Jongsma—Prins, afgebroken; Van WijngaardenHoogendoom W14; Kuij- persvd. Berg 10; LangewegZuide- ma 01. De stand na zes ronden: 1. Zui- dema 5 punten; 2. Kuijpers 414; 3. Brede wout 4; 4. Prins 314 en 2 afgebr.; 5. Jongs ma 214 en 2 afgebr.; 6. Langeweg 214 en 1 afgebr.; 7. v. d. Berg en Ree, beiden 214; 9 Van Wijngaarden 2; 10./12. Bergsma, Enklaar en Hoogendoom elk 1 punt en 1 afgebroken. 500.000 dollar was aangeboden voor één seizoen in Japan, zoals in een exclusief artikel in de „Los Angeles Herald- Examiner" was gemeld. Drysdale, die behalve een uitstekend werper ook een gevreesd slagman is, verklaarde zich voorlopig niet met het Japanse aanbod te zullen bezighouden, maar alles in het werk te zullen stel len om zijn club aan het nationaal kampioenschap te helpen. De bestbetaalde honkballer in de Verenigde Staten is de neger Willie Mays, die dit jaar 105.000 dollar ver dient. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 15 sept. In de Grote Prjj van Hilversum gisteravond had Z The Saint weinig te kloppen, want de kanspaarden Art Erebus, Annie Norma en vooral Auerhem S en Walter Hollandia bleven afwezig. De vos nam na twee ronden met een rush de leiding en won onbedreigd. De tweede prijs ad 900,- beliep Witvoet, waarmee rijder J. de Leeuw hogelijk tevreden was. H. Tusee verwierf de titel van ama teurskampioen. Hij nam met Antoinette van Rehoboth de leiding en hield die vrij gemakkelijk, de andere zaten elkaar som? figuurlijk, soms letterlijk in de wielen. Enterprise Hollandia kon in de ope ningskoers gemakkelijk winnen toen Evelyn Hollandia als leidster een fout maakte. Beide paarden zijn nog onerva ren, maar hebben veel klasse. Ook de Goudse boekhouder H. v. Dorst was zeer verheugd over zijn geluk. „Ja," jubelde hü ons toe, „wie zou niet uitermate in zijn nopjes zijn met dit fantastische buitenkansje? Wat dacht u? Zo'n wedstrijd zie je misschien maar een keertje in je leven." De heer v. Dorst moet er niet aan denken, dat deze surprise hem bijna aan de neus voorbij was gegaan. „Op 30 augustus (een dag voor de slui ting) dacht ik ineens aan de puz zel. Mot de laatste lichting heb ik mijn inzending toen nog ver stuurd", aldus de opgewekte Gou wenaar, die met de oplossing van de puzzel geen moeite had („het was kinderwerk"), maar die over het rijmpje heel wat uurtjes heeft gepeinsd. Hoewel de heer Van Dorst de grote wens koestert ooit nog eens een stieregevecht bij te wonen, hoopt de Gouwenaar niet, dat Real MadridFeyenoord in een soortgelijke vertoning ont aardt. Dan volgt hier de lijst van na men van de hoofdprijsgelukkigen en de troostprijswinnaars. Gratis naar Madrid gaan: A. Re deker, Papentorenvest 60, Haar- k-m; H. J. van Dorst, Zoutman straat 37, Gouda. De 25 troostprijzen zullen wor den verzonden naar: Mevr. Chr. Hollink-Stapels, Strevelsweg 29a, Rotterdam; L. ter Heege, Admira- lengracht 70 Hl, Amsterdam; C. A. v. d. Lubbe, Margr. v. Coméne- straat 43, Ridderkerk; E. Zonne veld, Mrt. v. Heemskerckstraat 62, Heemskerk; N. H. I. Koot, Staten- singel 173b, Rotterdam; W. A. G. Veen, Oude Amersfoortseweg 148, Hilversum: C. Diepstraten, Zand pad 23, Maassluis; F. H. Schram, le Groenelaan 17, Castricum; H. B. Vis, Noordeinde 65a. Delft; H. M. A. Dijkzeul, Heemst. Dreef 89, Heemstede; G. H. Reijmer, Schije- kade 124, Rotterdam; P. v. Wees, Newtonstraat 39, Badhoevedorp; L. Claveaux, Loderstraat 2, Rot terdam; Mevr. L. Doodeman, Theo de Grootweg 17 I, Amsterdam-Os dorp; J. L. v. d. Meijden, Vonder 64, Rotterdam; C. J. Zonneveld, Brouwerlaan 77, Hillegom; C. W. F. Rieken, Woudseweg 98, Den Hoorn bij Delft; J. N. Slijkerman, Land zichtlaan 35, Heemstede; J. J. Ver- hart, Potgieterstraat 71, Vlaardin- gen; P. de Weerdt, Linnaeuspark- weg 118, Amsterdam; N. Ooms, Jac. v. Lennepkade 285 II. Amsterdam; C. A. de Koning, Edisonplein 6a, Schiedam; W. Koopman, 2e Schin kelstraat 47h, Amsterdam; W. A. A. van der Meer, Meidoornstraat 10, Schipluiden; L. P. Krooder, J. de Swaefhof 4, Amsterdam. A. REDEKER (Haarlem) vliegreis (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 15 september Twee Amsterdamse honkbalverenigingen zul len waarschijnlijk nog voor 1 oktober tot een fusie besluiten. Hoofdklasser HVA en het dit seizoen naar de eerste klasse gedegradeerde WGA hebben be. sprekingen om te komen tot een samen gaan geopend. De vooruitzichten op het slagen hiervan zijn zeer gunstig. De le denvergadering van WGA besloot gis teravond met 22 tegen 8 stemmen (3 blanco) het bestuur volledige volmacht te verlenen om de fusiebesprekingen voort te zetten. WGA dat vorig jaar zijn 40-jarig be staan vierde, verkeert op dit ogenblik in grote moeilijkheden, behalve dat de ploeg is gedegradeerd naar de eerste klasse, kunnen de ambtenaren volgend jaar met hun eerste negental ook niet op het ter rein aan de Middenweg blijven spelen, omdat dit veld niet aan de die voor hoofd- en eerste klassers door de KNHB met ingang van 1966 zijn gesteld, vol doet. Het ligt dan ook in de bedoeling, dat de nieuwe te vormen vereniging haar do micilie kiest aan de Jan van Galen straat in Amsterdam. HVA en WGA kunnen tezamen een vereniging van re delijke sterkte op de been brengen, die volgend jaar in de hoofdklassecompeti tie zeker zijn partijtje mee zou kunnen blazen. 9 De Engelsen Pitcher en McCormick hebben gisteren de tweede race van het wereldkampioenschap in de Flying Dutchman klasse, dat in Alassio wordt gehouden, gewonnen. De Nederlandse vertegenwoordigers Verhagen en De Jong, die maandag als tweede eindigden brachten het nu niet verder dan de elfde plaats. De stand na twee races; 1 en 2 Italië en Engeland 2263 pnt; 3 Oost-Duitsland 1883; 4 en 5 Denemarken en Oostenrijk 1707; 6 Nederland 1620. Advertentie Laat Patrick Sercu zege voor 90.000 gulden... Op de vergadering, waar ontbraken vice-voorzitter Sandor Barcs (Hongarije), het bestuurslid Otto Beek (Tsjechoslowa- ktje) en de penningmeester, onze land- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli! AMERSFOORT, 15 sept. Twee ama teurelftallen hebben gisteren op het sportpark Birkhoven in Amersfoort een oefenwedstrijd gespeeld als voorbereiding op het toernooi om de Europese beker voor (amateur) landenteams. Neder land is in dit toernooi, dat eind novem ber begint ingedeeld met Engeland en Oostenrijk. De A-ploeg, die in groen-witte kleu ren speelde, was veel te sterk voor zijn rode tegenstanders, hetgeen in de uit slag 6—0, duidelijk tot uiting kwam. De Ajacied Bollen was met drie tref fers de grote man. De andere doelpun tten werden gescoord door Bregman en Koning (beiden JOS) en Oldenburger van Emmen. COVENTRY, 15 sept. De g Britse voetbalclub Coventry FC. g is met een nieuw idee gekomen g dat mogelijk in de toekomst gro- E i te opgang gaat maken.- Manager =g 1 Jimmy Hill heeft bekend ge- g 1 maakt dat de Britse voetbal- bond toestemming heeft verleend I voor het uitzenden op een ge- g sloten circuit televisie in het stadion van Coventry van de uitwedstrijd, die deze club op g i 6 oktober tegen Cardiff speelt, g De uitzending zal in het sta- dioTi van Coventry worden ge- g projecteerd op drie enorme g I schermen en men hoopt dat ten- i minste 10.000 supporters naar het j= 1 stadion zullen komen om deze g I uitwedstrijd te zien. Het bestuur E§ van Coventry zal bij het experi- m j ment vertegenwoordigers uitno- digen van alle andere Britse League clubs en van de verschil- lende voetbalorganisaties. De voetbalbond had eerder toestem- §g I ming geweigerd doch is van dit besluit teruggekomen. genoot Lo Brunt, die wegens een keel ontsteking verstek moest laten gaan, werd voortg besloten om het toernooi om de Europese beker voor nationale ploegen om te zetten in een Europees kampioen schap voor landenteams. De organisatie commissie zal de opdracht krijgen hier voor nieuwe reglementen te ontwerpen. Het streven is om dit toernooi, waarmee in de herfst van 1966 zal worden begon nen, te houden met een groepsindeling, zoals bij het wereldkampioenschap. In het toernooi om de Europese beker voor lan denteams werd tot nu toe het k.o.-systeem gevolgd. De in Sandelfjord aanwezige be stuursleden deelden allen het standpunt van UEFA-president, de Zwitser Gusta- ve Wiederkehr, aangaande de stemmen verhouding in de wereld-voetbalorgani- satie, de FIFA. Thans is het zo, dat alle landen een stem hebben. De heer Wie derkehr wil de „oude landen" een groter stemrecht geven, waarvoor hij zal blij ven ijveren, zoals te Sandelfjord duide lijk werd. Om de aanspraken kracht bij te zetten zal de medewerking aan de FIFA voorlopig beperkt blijven. De onderhandelingen met de FIFA over dit punt zullen echter worden voortgezet. (Van onze sportredactie) HAARLEM, 15 september Het ge meentebestuur van Haarlem, dat reeds zeer veel voor de verbreiding van de honkbalsport in ons land heeft gedaan, gaat vrijdagavond in het stadhuis uiting geven aan zijn grote vreugde over het behalen van het honkbalkampioenschap van Nederland door de Haarlem Nicols. 's Avonds om half negen wordt de gehele ploeg met officials door B. en W. in de Gravenzaal ontvangen. Zaterdagmiddag wordt het feest voor de kampioenen voortgezet. Om half vier vertrekt de ploeg in open landauers voor een rijtoer door de stad, die eindigt op de grote markt voor hotel-restauranf Brinkmann, waar de Haarleim Nicols van vier tot zeven uur recipiëren. HULST, 15 sept. In de wo ning van zijn oom in Heiloo is de wereldkampioen op de achter volging bij de amateurs, Tymen Groen gisteravond door de buurtbewoners in het zonnetje gezet. Tijdens de feestvreugde poseerde de snelle Tymen even met zijn dierbare mascotte „Peu- geotte". Om de hals van het beertje hangt de kostbare „we reld"-medaille van de kampioen. STOCKHOLM, 15 sept. De Deen Ole Ritter heeft gisteren de zesdaagse ronde van Zweden gewonnen. De laatste etappe, een 187 km lange rit van Vaexjoe naar Joenkoping leverde een overwinnnig op voor de Zweed Ripfel, die de afstand af legde in 4 uur 29 minuten en 29 seconden. De Deen Hoejlund werd op elf seconden tweede terwijl zijn landgenoot Mertensen in 4.29.50 derde werd. Henny Peters, die de sprint van een kleine groep won, legde beslag op de vierde plaats in 4 uur en 30 minuten. Peters was met een zesde plaats ook de beste Nederlander in het eindklas sement. Johan van Seggelen werd in de laatste etappe in 4.32.05 twaalfde en Evert Dick- hof in dezelfde tijd dertiende. Harm Ot- tenbros finishte in 4.33.21 als eenentwin tigste. Het eindklassement ziet er als -volgt uit. 1 Ritter (Denm.) 28.30.30; 2 Peterson (Zw.) 28.31.29; 3. In 't Ven (Belg.) 28.35.44; 6 Henny Peters (Ned.) 28.38.19; 28 Evert Dickhof (Ned.) 29.04.14; 32 Johan van Seggelen (Ned.) 28.18.43; 33 Harm Ottenbros (Ned.) 29.23.58. UTRECHT, 15 september DOS heeft na de nederlaag van 07 tegen ADO zijn elftal, dat morgen in Utrecht tegen FC Barcelona uitkomt (le ronde Europa-cup voor jaarbesteurssteden). Op diverse plaatsen gewijzigd. Tegen stander F.C. Barcelona, treedt op volle oorlogssterkte aan. De Spanjaarden, die de eerste twee wedstrijden voor de com petitie wonnen, hebben diverse interna tionals in de gelederen: o.a. doelman Co mas, spil Olivella en rechtsbuiten Pere- da. Bovendien beschikken zij over de van Internazionale Milaan afkomstige rechts back Bemtez, die in Uruguay internatio nal was en de bekende Fransman Lucien Muller, die vorig seizoen in Real Ma- drids eerste speelde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9