SPORTFLITSEN «ara ©bm TOM POES EN DE PASMUNT HET HUIS MET HE ROZEN DE ZOON VAN DE BERENJAGER LINTJESREGEN VOOR KINDERKLEDING een Nieuw avontuue van johoki sn PieeeuneT Internazionale nu 's werelds sterkste KRUIDEN BEWAREN door Morten Toonder V'T De Wadders Piet Loeris en de Tappalappa's DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1965 PAUL VLAANDEREN KARL MAY VflN DE door Mea Allan !a' ©"eajireM« ÏCC/G.' tSPC.PT Me? ss/scs U/3T ceUr// 60 HC Voopucr! H'J KOMT NIET GAUW; ^PVAGENi ...EN Z'JN VLIEGTUIG VERTREKT r WILLEN PE PASSAGIERS VOOR RAR'JS EN ZURICH ZICH NU NAAR C>E UITGANG NR.7 V BEGEVEN? INFORMEREN PIB MOCO COPINNACEK 69. Innerlijk gespannen, maar ui terlijk volkomen rustig liepen Piet Loeris en Sientje achter Stekkie Sam bal, de robot-eskimo aan, die zo plot seling in de macht van de stoorzender van de beroemde detective was geko men. Ze moesten door een waar labyrinth van gangen heen, maar eindelijk kwamen ze weer in de grote hal te recht, die naar de uitgang van het merkwaardige bouwwerkje leidde.On ze fans zullen zich ongetwijfeld her inneren. dat er perrons en rails lagen en dat Piet en Sientje er met een treintje waren binnengekomen. Maar Stekkie Sambal ging ons tweetal nu! voor naar een zware zijdeur, ontsloot deze, maakte een diepe buiging en sprak: „Stekkie heeft plicht gedaan, Stekkie kan gaan." „Zo is het!" lach te de detective terwijl hij een En gelse sleutel tevoorschijn haalde en ermee aan de neus van de eskimo be gon te draaien. „Wat doet u nou, me neer Loeris?" gilde Sientje: C „Gaat u die man z'n neus deraf halen?" ,,'t Is geen neus, Sientje" antwoo dde de speurder verveeld: ,,'t Is de centra le knop van die robot! Let maar eens op, wat er nu gebeuren gaat!" Met bekwame hand gaf hij nog een paar fikse draaien en toen klonk er opeens een gerinkel, dat horen en zien ver ging! Sientje sloeg de handen voor de ogen en het was dan ook geen prettig gezicht, dat zich aan haar voordeed. Stekkie begon langzaam in elkaar te zakken, terwijl er aan alle kanten ra dertjes, boutjes, schroefjes en moer tjes uit hem rolden. Toen steeg er een hoge fluittoon op, die langzaam wegstierf De Rotterdammer C. Westbroek heeft woensdag tijdens de nationale wedstrijden geweerschieten op de militaire banen te Gorssel een nieuw Nederlands record knielend schieten over een afstand van 100 meter gevestigd met een puntentotaal van 552. Er bestond op dit nummer geen record. De Kon. Ver. van Nederlandse Scherpschutters, die dit jaar 75 jaar be staat en ter gelegenheid waarvan deze wedstrijden worden gehouden, had voor het record een minimum-eis gesteld van 541 punten. Zij waren weer goede vrienden. Maar hij moest haar toch aan 't verstand brengen dat Tolly James geen vriend was; hij was een gevaar voor hun geluk; hij was reeds tussen hen gekomen. „Hjj vroeg ons dat alleen om jou en ik houd niet van de manier waarop hij naar je keek." „Je moet het juist prettig vinden als andere mannen naar me kijken." „Moet ik?" En toen vroeg hij: „Zou je liever in de Crown iets zijn gaan drinken inplaats van hier met mij een kop koffie te nemen?" Zij keek helemaal om zich heen en vroeg toen: „Ben ik in de Crown om iets te drinken?" Hij pakte haar hand en drukte die stevig. „Ik ben bezorgdbij de gedachte dat je iemand als Tolly James zou kunnen trouwen." „Nou," zei zij „en nu komt het zo uit dat ik een man, genaamd Donny Tradescanf, ga trouwen." Zij pronkte met haar ring zodat de saffier in het licht glinsterde en hy keek haar met ogen vol liefde aan. „Eens krijg je een mooiere van me," beloofde hij, „als ik het betalen kan." „Ja," knikte zij. „Een eenvoudige gladde ring." Tolly was verder gereden en liet zijn wagen stoppen voor de winkel „Juliet". Hij moest even wachten, daar Mrs. Burgess met een klant bezie was. „Goedenmorgen, Tolly!" Zij waren oude vrienden, die elkaar in hun eigen belang hielpen. Mrs. Burgess gaf gefluisterde telefoontjes door aan Tolly over op handen zijnde belangrijke huwelijken en Tolly van zijn kant maakte haar attent op speciale plechtigheden, waarbij hij „Juliet" als leverancier van de bloem werken had aanbevolen. Ze spraken nu samen over de verloving van Ann met Donny. Nóch Mrs. Burgess, nóch Tolly scheen hiermede zeer ingenomen te zijn. Want Mrs. Burgess verloor een prima kracht in haar zaak, zoals zij er praktisch nog nooit een gehad had, en Tolly zou liever zelf voor het altaar staan naast Ann. Tolly ging in het gesprek zelfs zover met te zeggen, „Als ik er iets aan kan doen, dan trouwt ze niet met hem." Toen reed Tolly naar het ziekenhuis om zijn baas een bezoek te brengen Daar zag hij ineens Cashman van de Courier staan met een brede grijns, die vertelde dat hij drie weken met vakantie ging. Tolly verliet de auto en vroeg Cashman te wachten totdat hij terugkwam. „Misschien kunnen we even over je vakantie praten," zei hij terloops. Toen hij het ziekenhuis binnenging was hij Ann volkomen vergeten. Hij dacht nu alleen nog maar aan Mr. Cready, de Gazette, de verdubbelde oplaag, en de zielige figuur van Jenks, die met een jongste bediende het hele verdere personeel van de Gazette uitmaakte. Maar in de allereerste plaats dacht hij vee! en ingespannen aan zichzelf. Na de eerste begroeting en enkele algemene opmerkingen vroeg Tolly aan zijn baas: „Wat zou u ervan denken als we een man erbij namen terwijl u weg bent?" „Kan je het nu al niet meer aan," spotte Cready. „Dat is het helemaal niet. Ik wil echter niet dat de kwaliteit van het blad omlaag gaat. Er zijn bijvoorbeeld vanmiddag drie belangrijke dingen, waar absoluut iemand heen moet. Een daarvan kon ik straks nog doen, maar naar die andere twee zou een mannetje heen moeten." „Overnemen van de andere bladen," snauwde Mr. Cready. Hij kreunde „Dat ellendige been van mij „Daarvan heb ik nooit gehouden." antwoordde Tolly. „En ieder merkt het onmiddellijk!" „Iedereen doet het. Dat is de enige manier voor een klein weekblad." „Waarom zou het een klein blad blijven," vroeg Tolly. Voor de eerste keer sedert hij bij de Gazette was gekomen bekeek hij Mr. Cready met kritische blik. Mr. Cready had ongelijk. Tollemache James voelde zich volwassen worden. (Wordt vervolgd) /VU 4 u- «O NOC GEEN SPOOR VAN HEMj IK GA EENS EVEN kies de Cantecler, die het beest hoorde passeren. Hij richtte zijn lorgnon op de muntenverzameling, die glan zend om hem heen stond en wierp er een walgende blik doorheen. De collectie staat mij meer en meer tegen en ik vraag mij af, wat ik er ooit in gezien heb. Ach, zelfs de meest verfijnde smaak is aan verandering onderhevig. Panta rei. Een luid gegorgel onderbrak zijn verheven gedachten- gang en voor zijn ogen veranderden de Pasmunten in drabbig slijk, dat uit de kasten begon te druipen en het vertrek aldra met de kwalijke geuren van ontbinding en bederf begon te vullen. „Parbleu Alles vloeit" riep de edelman getroffen uit. „Maar deze bevloeiing is een affront voor een verzame laar met smaak". BUENOS AIRES, 16 sept. —Het Ita liaanse „Internazionale" heeft woensdag avond in Buenos Aires het Europees- Zuidamerikaanse voetbalkampioenschap oftewel het clubkampioenschap van de wereld gewonnen door tegen Indepen- diënte uit Argentinië 00 gelijk te spe len. Internazionale heeft de eerste wed strijd vorige week met 30 van de Ar gentijnen in Milaan gewonnen. Internazionale legde voor de tweede keer in twee jaar beslag op de titel. Er waren 80.000 toeschouwers die 23.850.950 pesos aan entreegeld betaal den. Er heeft zich één incident voorgedaan. Naar het veld van spelers werd vanaf een tribune een stuk ijzer gegooid dat Internazionales linksbinnen Suarez, een Spanjaard, trof. Hij werd evenwel niet gewond en speelde door. Scheidsrechter Arturo Yatnasaki van Peru zette het spel even stop en verzocht de politie om krachtiger toezicht op de tribunes. Vier uur voor de wedstrijd heeft de coach van Independiente, Manuel Giu- dice, bekend gemaakt ontslag te hebben genomen wegens het armzalige spel dat zijn club verleden week in de eerste wedstrijd tegen de Italianen heeft ver toond. Internazionale won toen in Mi laan met 30. Giudice zei dat eert even tuele overwinning van zijn ploeg in de tweede wedstrijd niets aan zijn besluit zou veranderen. De ploegen konden het eerst niet eens worden over de plaats waar een beslissingswedstrijd zou worden ge speeld voor geval de Argentijnen de tweede wedstrijd zouden winnen. De Zuidamerikaanse voetbalbond heeft de impasse doorbroken door te bepalen dat de eventuele derde wedstrijd a.s. zater dag in Montevideo zou worden gespeeld. Het blijkt niet nodig. 57. „Snel Charly De bosjes in" beval Winnetou. Zo hard ze konden liepen zij met de gevangenen op hun schouders de bosjes in. Daar de Shoshonen de hele tijd dicht op het kampvuur hadden gezeten, duurde het een hele tijd voor hun ogen aan de duis ternis waren waren gewend. Aan deze omstandig heden alleen dankten Winnetou en Old Shatterhand het, dat zij de bosjes bereikten. Met een grote boog steeds in het bos blijvend, liepen zij rond, tot zii hun vrienden hadden bereikt. Vol verbazing ke ken die naar de gevangenen, die de twee, inplaats van de verwachte vrienden, meebrachten. „Het zyn twee gijzelaars. Bind het opperhoofd en die jon gen goed vast en stop ze een prop in de mond „Wat? Hebt u kans gezien het opperhoofd te ont» voeren? Zulke dingen kan men alleen aan Old „Geen geklets We moeten naar de paarddn?',, daaf bloedsbroeder. „We kunnen beter van hieruit d« „Daar is geen haast bij", weersprak Winnetou Al£ Shoshonen bespieden. Ik zal ze de nodige schri aanjagen". Hij haalde een revolver uit zijn gordel en hield de loop naar beneden gericht. „Wacht eVeI!l weerhield Old Shatterhand hem. „Ze mogen vuurstoot niet zien. Mr. Davy, geeft me even regenjas?" Direct overhandigde de lange het vraagde kledingstuk. „Is dat even pret hebben" riep hij uit. „Wat een enige avond Nou, maar hier kom ik nog eens, hoor." Hij schudde de blubber uit zijn hoedje en verdween soppend en gichelend in de nevels, terwijl de kraai hem hatend nakraste. Doch al spoedig verliet ook de vogel het akelige toneel in westelijke richting. „Fi done Hoezeer haat ik kraaien" prevelde de mar Kinderkleding krijgt weerveei aandacht dit jaar. Vooral de fabrikanten van synthetische, zien in het „kind" grote modieuze mo gelijkheden. Synthetische stoffen zo als Draion en Terlenka zijn natuur lijk heerlijk praktisch. Vlekken trek ken er niet zo gauw in en boven dien zijn deze stoffen goed wasbaar en snel drogend. De Firma Bayer toonde van de week de Draion kle ding, ontworpen en uitgevoerd door Nederlandse fabrikanten. Truitjes in streepdessins staan kinderen erg leuk of effen permanent-plooirokjes. En wollen pakjes voor meisjes en jongens zijn handig, want ze staan bijna ieder kind. Overigens zullen de jongens en meisjes er over het algemeen niet an ders dan andere jaren uit gaan zien. Er zullen wat meer poncho's en capes gedragen worden, maar het prakti sche, dus eenvoudige blijft sterk od de voorgrond. De Arnhemse AKU liet gisteren kinderen door elkaar krioelen met Terlenka kleding, ook door verschil lende kinderkledingfabrikanten ver vaardigd. De „show" werd een wat rommelige aangelegenheid van jon gens en meisjes in pakjes en jurkjes, die allemaal pasten. Begrijpelijk hadden de kleintjes helemaal Draion speelpakje voor kleine meisjes. DE kruiden in uw kruidenrekje kan nen niet allemaal even lang be. waard worden Na verloop van tijd gaat de aroma eraf en dan zijn ze onbruikbaar geworden. Wij zullen U de bewaartijden van de meest voorko mende kruiden geven: Paprikapoeder verliest na ongeveer drie tot vier maanden geur en kleur Daarom is hef verstandig steeds klei» ne hoeveelheden te kopen, die in de ze periode opgebruikt worden. De pa prika blijft wat langer goed, wanneer het flesje met de poeder koel en don ker opgeborgen is. De vitamine a die in paprikapoeder zit, blijft zo lanl behouden tot de poeder is verkleurd. Kummel kan een tot twee jaar be- waard worden. Marjolijn en thjjm (gedroogd) blij ven twee tot drie jaar bruikbaar. Peperkorrels blijven drie tot vijf jaar goed. Dill, kruidnagel en anys kunt u twea tot drie jaar bewaren. Natuurlijk blijven de kruiden alleen bruikbaar, wanneer ze goed bewaard worden in een schone fles, of pot op een koele, donkere plaats. Het is ook belangrijk, dat de potjes goed afga- sloten worden. 5556 Wammes Waggel stond schaterend in de mod der die uit de gokmachine omhoog spoot. Om hem heen zakte de tent borrelend in elkander; de palen en stunt sels kromden zich tot een oude verknarde boom en de automaten zakten soppend in de drassige bodem weg. Toen de speler zich eindelijk de ogen uitwies en om zich heen blikte zag hij slechts een troosteloze modderpoel waar hij tot de knieën in stond. Terlenka jurkje en pakje. Het rokjê en broekje zijn van een leuke ge- kleurde ruit, de blouses zijn effen. geen zin om voor het publiek rond- jes te draaien. Zij keken liever naaï de poppenkast of de goochelaar. Plooirokjes bleken toch wel de alge mene dracht voor meisjes. Enkels confectionaires hadden zich gewaagd aan modieuze overgooiertjes, met la ge halsuitsnijdingen en gerende rok jes. De moeilijkheid met deze kleer tjes is, dat ze te voorzichtig gedragen moeten worden, want bij wilde spel- letjes zakken de bandjes onherroepe lijk af. Bij deze kindermodeshow wal een jury van moeders en grootmoe ders, die de fabrikant van de besta Terlenka kleertjes een prijs mochten geven. Blijkbaar konden zij uit het gewir-war van krioelende kinderen ook niet zo veel wijs worden, dus alia vijfentwintig confectionairs hebben een al of niet verdiende onderschei ding ontvangen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2