Opening sportcomplex TYBB was groot feest T J m Telefoonnummers Harde werker voor Sassenheitn's bloei WETHOUDER VOGELAAR UIT ACTIEVE DIENST Afscheid in oktober Hartelijk afscheid zuster Veronique Toneelwed strijd naar 4 oktober verplaatst Afscheid van Wim Lonis en Lenie van der Lubbe Oprechte dank en waardering voor werk van dienstbaarheid J. F. Roekens ridder in orde H. Gregorius Pension gasten bestolen Klopjacht op moordenaars van agenten Perser tegen de grond geslagen Kleine buit voor 850 hengelaars Toch f2750 voor K.W.F. Nieuwe Haarlemsche Courant „Zwart als een kanarie" F. Gustenhoven nam afscheid Vrouw op zebra aangereden Gertesiusdag W.K.A.-Noordholland Cursus E.H.B.O. in Vogelenzang wNHMi Verdienstelijk man in Schuylenburcht gehuldigd Burgemeester opende kath. jongensschool KorGvej» Vermoeiende voor- stelling Ensemble Ere-voorzitter en zilveren speld van de H.V.B. HAARLEMMER AANGEHOUDEN Nieuwe getuigen in zaak tegen Italiaan MAANDAG 20 SEPTEMBER 1965 PAGINA 3 «0 KSM Een beeld tijdens de opening van het nieuwe TYBB-paviljoen waarvoor grote belangstelling bestond. Pater Van der Linden feliciteert ridder Roekens terwijl wethouder Van der Veldt zich op een af standje onderhoudt met mevrouw Roekens. imm HAARLEM, 20 september, Het •ombere, grauwe wolkendek dat zich zaterdagmiddag rond half drie boven „Schalkwijk" ontlastte in een miezerig regentje, deed niets af aan de vreugde in de harten der TYBB-ers, die aan de Schal kwijkerweg waren samen ge stroomd, het grote openingsfeest van hun fonkelnieuwe sportcomplex ter ere. En dan mag het regenen zoveel als het wil, in de veilige beschutting van het riante clubgebouw zat iedereen heer lijk op z'n gemak. Dat er met de tot standkoming van het fraaie TYBB-complex iets heel bij zonders is gewrocht werd zaterdag bij de officiële opening door Haarlems wet houder van sportzaken P. W. Voskui len door verschillende sprekers naar vo ren gebracht. Voor de van geluk stra lende bouw-commissie voorzitter Wil lem de Zwager was het een glorieus moment dat hij, na zovele maanden van noeste arbeid met zijn „doen-het-zel- vers", de sportpark-accommodatie mocht overdragen aan het bestuur, dat in de persoon van praeses Henk van Turnhout al dat moois maar al te graag accepteerde. En alvorens wethouder Voskuilen met het hijsen van de vlag en het doorknippen van het traditionele lintje TYBB's nieuwe tehuis voor ge opend verklaarde, kwam er nog een ge schenk uit de rijen der bouwlieden, die aan de zijgevel van het clubgebouw in forse lettertekens de verenigingsnaam hadden aangebracht. Om aan de milde gaven van Pluvius te ontkomen kon daarna slechts één op lossing aan de hand worden gedaan: naar binnen in TYBB's behaaglijke pa viljoen, waar geestelijk adviseur kape laan A. P. Olsthoorn op eigentijdse, dus duidelijk aansprekende, wijze de plech tige inzegening verrichtte. Zijn woorden lieten niet na indruk te maken bij de aanwezigen, waaronder zich van de zij de van het gemeentebestuur ook wet houder W. van Liemt had geschaard. „Belangrijker dan de opening van dit paviljoen adht ik de geest in de ver eniging die dit alles mogelijk heeft ge maakt", gewaagde wethouder Voskui len tijdens zijn toespraak, waarin hij Uiting gaf aan zijn grote bewondering voor hetgeen men bij TYBB had gepres teerd. „Voor een vereniging met zulke leden kan ik geen woorden vinden", al dus de wethouder, een compliment waarmee hij het prachtige stuk werk der geel-zwarten naar juiste waarde ty peerde. Met een hart vol dankbaarheid be zong praeses H. van Turnhout de lof van TYBB's bouwgroep, die de afgelo pen zestien maanden voor geen enkele moeilijkheid uit de weg was gegaan. „Ik was nog maar een kwajongen toen ik het 46 jaar geleden aandurfde TYBB mee te helpen oprichten. En vandaag mag ik opnieuw zeggen blij te zijn met het voorzitterschap van zo'n vereniging. Kijk naar het hoofd van De Zwager. Twee jaar geleden nog met een weelde rige haardos en hu helemaal kaal van de zorgen" grapte de heer Van Turn hout in zijn dankwoord tot de bouwers, wie met hun dames later op de dag in het paviljoen een aller prettigst sa menzijn wachtte. Een rij van sprekers had daarna nog het hare te zeggen omtrent de zaken, die TYBB heden in feestvreugde deden ontsteken. De heer M. Ponsteen trad als woordvoerder van de HVB, de neer D. Beets namens de Haarlemse aport- raad, terwijl de heren G. van Daten en E. Paauw achter de microfoon plaats namen als afgezanten van de NKS en de KNVB. Buurman Ripperda van Schalkwijk bleef niet achter en bood bij monde van de heer Maarten een plaquette aan. TYBB ontving op deze glorievolle dag nog meer geschenken. Twee geel-zwar- te welpen droegen een electrische klok aan plus een asbak ten oud-voorzitter N. van der Lit kwam met een welge vulde envelop. Namens de onderafde lingen van TYBB offreerde de heer J. Kluijskens een projectiescherm, een ge schenk dat naar hij hoopte eerlans; met een projectielantaam zou kunnen wor den gecompleteerd. En tot niet geringe verrassing van het bestuur werd deze wens binnen enkele ogenblikken gerea liseerd. TYBB-lid W. Timmers kondigde kort en bondig aan, dat de vereniging la tafeltje dekje, op de lantaarn kon rekenen. En zo werd ook deze zaak weer bij TYBB afgedaan op een wijze, die de geest in de vereniging nog eens duidelijk onderstreepte. ■diiiiniimiiimiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiillliiimiiiiniiiiiiiiii Ten gerieve van onze lezers en an dere relaties geven wij hier de tele foonnummers van onze courant met de daarop corresponderende afdelin gen. Redactie 2 15 44 en 114 41, ad vertenties: 2 15 43, abonnementen: 2 08 00. Klachten over bezorging kun nen tot 's avond» zeven uur worden doorgegeven op nummer 2 08 00. ■IIUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIII SASSENHEIM, 20 sept. Wethouder A. Vogelaar zal in het begin van de maand oktober de actieve politiek ver laten. Deze stap betekent het einde van een prachtige staat van dienst in het be lang van de gemeente Sassenheim, die de heer Vogelaar 19 jaar als wethouder en 31 jaar als raadslid heeft gediend. Hoewel zelf geen „Sassenheimer" van ge- HAARLEM, 20 sept. Met vele har telijke woorden is gistermiddag af scheid genomen van zuster Veronique van de Zusters van O.L. Vrouw van Amersfoort. Zij heeft drieëntwintig jaar gewerkt voor de schooljeugd in de pa ss™ 15 Van k. Vrouw van Zeven smarten, waarvan de laatste vijftien jaar bijzonder op de katholieke centra- le vgio-school aan d© Eemstraat. vakanti© werd zjj benoemd tot directrice van het internaat van de Meisjeskweekschool te Amersfoort. B'l het afscheid gistermiddag waren vele belangstellenden, onder wie de na- rochiegeestelijkheid, hoofden en perso neel van de scholen, oudercomité en schooL en kerkbestuur. Pastoor H. Beek sprak zjjn bijzonde re waardering uit voor het werk van zuster Veronique voor de geloofsleer- lingen. Als stoffelijk blijk van waarde ring gaf de pastoor haar namens het kerkbestuur een geschenk onder cou vert, bestemd voor stoffering van haar werkkamer in Amersfoort. Met een zelfde geste besloot mevrouw Ouden dijk namens het oudercomité haar dankwoord. Ook emeritus-pastoor Van Eeden en de heer J. Peeters, hoofd van de Sint Bavoschool, sloten zich hierbij aan. De heer Van Emmerik verzorgde het muzikale intermezzo. Het hoofd van de vgio-school ,de heer P- J. de Graaff, tekende de uitmunten- ,„s/eer' de scheidende zuster op wekte. Namens de collega's gaf hij zus ter veronique een damesfiets. Nadat v van iedereen persoonlijk af- tfiif!. genomen kregen vele tien- rfLiffL-.vf'ii'tsen en oud-leerlingen de f afscheid te nemen in de "f' de school. Een spaarvarken kin op tervSgen? geldel«ke geSChen" HAARLEM, 20riseptember De to neelgroep „Ensemble' heeft zaterdag avond in de stadsschouwburg een hand jevol belangstellenden bezig gehouden met de voorstelling van „Zwart als een kanarie", een grotesk spel van de Italiaan Aldo Nicolaj met de Italiaan Pietro Privitera als regisseur, in het programma staat genoteerd: „Een gro teske wil in dit geval zeggen de schil dering van een situatie die op een lucht hartige tot het extreme wordt doorge voerd". Het is dan ook een extreme voorstel ling geworden, een bijna dodelijk ver moeiende bezigheid, op het toneel en in de zaal. Het verhaal is zo zwaar in de symboliek gezet, dat geen sterve ling er tenslotte meer uit wijs kan. Het resultaat is tenslotte, dat de bezoe ker de zaal verlaat met de gedachte: het zal wel goed bedoeld zijn, maar ik heb liever, dat ze zeggen waar het op staat. Intussen weet hij zich nog te herinne ren, dat alleen Ina van Faassen hem met haar spel verrast heeft. Voorts vindt hij het spijtig, dat er zoveel moei te en kosten zijn besteed aan een werke lijk fraai en vernuftig décor. W. H. JS boorte heeft hij toch sinds de vestiging van een schildersbedrijf in Sassenheim ervan blijk gegeven, dat de belangen van de gemeente zjjn volle belangstel ling hadden. Van jongsaf is wethouder Vogelaar actief geweest in het verenigingsleven. Reeds op grotere vergaderingen van de gereformeerde jongelingsbond wist hij zyn woordje te doen en hij deed het toen ook al gefundeerd; Daarna kwam hij via de A.R. kiesvereniging in de politiek terecht. Dat was te voorzien met een figuur als Vogelaar. De A.R. heeft er dan ook geen spijt van gehad, dat hij als hun voorman naar voren is geschoven. In 1934 kwam hij de raads zaal van Sassenheim binnen en al die jaren nadien is hij de gelederen van de A.R. in de gemeenteraad trouw ge bleven. Bij de verkiezingen bleek steeds weer dat Vogelaar het goed deed. Hij was een uitmuntend lid van de gemeenteraad en in 1946 werden zijn verdiensten be loond met zijn benoeming tot wethou der. Het is geenszins teveel gezegd, dat hij in het college van burgemeester en wethouders een krachtige figuur is ge weest. Als wethouder van openbare wer ken kon hij zich geheel ontplooien waar het ging om de ontwikkeling van Sas senheim. Toen hij in de raad kwam, was Sassenheim slechts een dorpje met één lange rechte straat en enige dood lopende zijstraten. Er waren toen rond vijfduizend inwoners. Vandaag telt de gemeente 10.700 inwoners. Tot zijn eer mag worden gezegd, dat wethouder Vo gelaar op alle fronten heeft gestreden voor de bloei van Sassenheim. De ont wikkeling van de gemeente heeft hij steeds breed opgevat. Het was hem heel duidelijk, dat Sassenheim verder moest kijken dan de bloembollenbedrijven, wil de het zich tot een gezonde gemeente ontwikkelen. Het is mede te danken aan wethouder Vogelaar, dat Sassenheim is geworden tot een behoorlijke industrie gemeente. Wethouder Vogelaar wordt geken schetst als een harde werker. Gelukkig is hij nooit een doordrijver van eigen beginselen geworden, want als wethou der heeft hij de belangen van de gehele gemeente gediend, eerlijk en royaal. Als voorstander van het ChristeRjik onder wijs, behartigde hij tevens uitstekend de belangen van het openbaar onderwijs. Hij heeft zijn loopbaan behoorlijk vol bracht en Sassenheim zal hem missen. By zijn afscheid zal Sassenheim zich dan ook niet onbetuigd laten. Er is een comité uit alle groeperingen van de be volking gevormd om het afscheid te organiseren. Waarschijnlijk zal wethou der Vogelaar op 5 of op 12 oktober offi cieel afscheid van de raad nemen. De beslissing wacht op de terugkomst van de burgemeester uit het buitenland. HAARLEM, 20 sept. De toneel wedstrijd, die vanwege onze courant woensdag 22 september 's avonds in de Stadsschouwburg zou worden ge houden is uitgesteld tot maandag 4 ok tober. Daardoor worden voetbal- en to neelliefhebbers niet voor het „gewetens conflict" gesteld, of zjj woensdagavond naar de schouwburg zullen gaan of bij de T.V. zullen blijven voor Real Ma dridFeijenoord. Ze komen nu twee maal aan hun trekken. Voor wat de toneelwedstrijd in Haarlem dus betreft: maandag 4 oktober 's avonds om acht uur in de Stadsschouwburg. HAARLEM, 20 sept. Op een geani meerde bijeenkomst hebben leden en genodigden gisteren afscheid genomen van de heer F. E. GUSTENHOVEN, die vijftien jaar voorzitter is geweest van Alliance, de voetbalvereniging van Triniteitslyceum en Mendelcollege. Als eerste richtte de heer J. Dolle, als opvolger, het woord tot de schei dende voorzitter. Hij wees vooral op zijn vele werk achter de schermen dat voor de vereniging van onschatbare waarde is geweest. De heer Gustenhoven kreeg van hem de oorkonde, die behoort bij zijn benoeming tot erevoorzitter. Namens de bedde lycea sprak pater Kuypers rector van het Triniteitsly ceum. Hu belichtte speciaal de nauwe banden die altijd bestaan hebben tussen scholen en Alliance. De heer H. van Turnhout sprak als voorzitter en vertegenwoordiger van de H.V.B. lovend over de prettige sfeer die er steeds was in de contacten van de Alliance-yoorzitter met de Haarlem se voetbalbond. Hjj bracht deze waar dering tot uiting in de zilveren speld van de H.V.B., die aan de heer Gus tenhoven werd overhandigd. Als laatste richtte de nieuwe erevoor zitter zich tot allen om zijn dank uit te spreken voor deze afscheidsmiddag, die echter niet gezien moest worden als een volledig afscheid. Hij benadruk te met klem altijd voor Alliance be schikbaar te blijven. HAARLEM, 20 sept. Gisteravond omstreeks kwart voor elf is de 20- jarige tegelzetter J. L. uit Haarlemmer meer met zyn bromfiets op het Sta tionsplein tegen de 62-jarige naaister J. van_D. uit Haarlem opgereden. De aanrijding ontstond doordat de vrouw halverwege het zebrapad weer terugliep. Zij is met een linkeronderbeenfractuur opgenomen in het Grote Gasthuis. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM, 20 sept. Zondag hebben de bij het Werkverband Katho liek Amateurtoneel aangesloten vereni gingen in de provincie Noordholland te Hilversum in het Hof van Holland hun jaarlijkse Genesiusdag gevierd. Naast artistiek interessante zaken als de inleiding van Frans 't Hoen, het op treden van de mimespeler Rob van Hou ten en de opvoering van een eenacter door Genesius, de toneelvereniging uit Muiden. vormde het afscheid van Wim Lonis als provinciaal-voorzitter en van Lenie van der Lubbe als secretaresse van de provincie het hoogtepunt van de dag. Voor die laatste aangelegenheid wa ren naast vele anderen mr. Th. Van Schaik, voorzitter van het landelijk be stuur van het W.K.A.Frits Bloemkolk, landelijk directeur, en de heer P. Wal stra, lid van het hoofdbestuur, naar 't Gooi gekomen om de dankbaarheid van het gehele W.K.A. voor het niet te over- ziene werk van beide functionarissen on der woorden te brengen. Wim Lonis heeft gedurende twintig jaar onder vaak uiterst moeilijk omstandigheden geen geld, weinig begrip aanvankelijk het W.K.A. in de provincie Noordholland van de grond getild. Menige avond is hij door weer en wind, sneeuw en ander Hollands ongerief naar de kleinste plaatsen in de provincie getrokken om daar de betrokkenen het belang van aansluiting bij het W.K.A. aan het ver stand te brengen. Lenie van der Lubbe heeft als secretaresse onder meer me nige vrije middag en avond achter de stencilmachine gestaan om geheel vrij willig mee te helpen aan de organisa tie van talrijke congressen, landdagen, toumooien en wat dies meer zij. Zij hebben zulks gedaan, naar uit de woorden van de huldigende en uit er varing getuigende sprekers bleek, met voorby gaan aan de persoonlijke eer, VOGELENZANG, 20 september, De afdeling Vogelenzang van de Katholie ke Nationale Bond voor Eerste hulp bij ongelukken, de vereniging St. Ca- milius, begint volgende week maandag avond 27 september met een nieuwe cursus EHBO. Vanavond, maandag 20 september, wordt om kwart over acht in het Ver enigingsgebouw aan de Graaf Floris- laan een demonstratiefilm vertoond. De films tonen het een en ander op het ge bied van eerste hulpverlening. Voorts zal de langzamerhand bekende mond- op-mond kunstmatige ademhaling's me thode gedemonstreerd. Iedereen is van harte welkom op deze propagandabij- eenkomst. De volgende week aan te vangen cur- süs bevat 26 lessen van elk twee uur. Cursusleider is de arts M. Houtkoper uit Bennebroek. Ook deze cursus wordt in het Verenigingsgebouw gehouden. Voor deelname kan men zich vanavond mondeling opgeven. Voorts telefonisch bij voorzitter C. van Saase. telefoon 7341, of mondeling en schriftelijk bij secretaris A. Kromhout, Vogelenzangse- weg 360. HAARLEM, 20 september, Het selecte gezelschap, dat gisteren om streeks het middaguur naar de Schuy lenburcht was gekomen, kon daar tot zijn grote voldoening vaststellen, dat de heer J. F. Roekens pauselijk werd on derscheiden met het ridderschap in de orde van de H. Gregorius. De nieuwe ridder dankt deze uitverkiezing onder meer aan zijn noeste arbeid gedurende vijftien jaren voor de vereniging van katholieke gezinsvoogdij en patronage in het arrondissement Haarlem. In juli heeft de heer Roekens afscheid geno men als voorzitter van deze vereniging. Tot juli van dit jaar is ridder Roekens tevens lid geweest van de raad van de kinderbescherming. Tijdens de bijeenkomst in de Schuy lenburcht mocht de heer Roekens ver nemen hoezeer zijn maatschappelijke verrichtingen wérden gewaardeerd. De waardering van het hoogste kerkelijk gezag bleek hem na een vriendelijke in leiding van de oud-geestelijk adviseur van de vereniging van gezinsvoogdij, pater H. C. J. van der Linden o.f.m., die hem het blijde nieuws vertelde. Mevrouw Roekens mocht hierna de re vers van haar echtgenoot versieren. Uit de verscheidene toespraken kwam duide lijk naar voren, dat de heer Roekens bij de oprichting vijftien jaar geleden als de stuwende motor heeft gefun geerd. Hij werd ook gehuldigd voor zijn werk voor de derde orde in de H. Hart parochie. Verder ging de lof van de sprekers uit naar de pedagogische cur sussen, die de heer Roekens destijds or ganiseerde en die tot ver buiten Haar lem belangstelling mochten ondervin den. Het feest begon met een H. Mis in de Kerk van het H. Hart. Celebrant en predikant was pater Van der Linden, de man die ook tijdens de receptie de touwtjes in handen had. De waarderen de woorden waren afkomstig van wet houder A. van der Veldt de heer J. Hurks als vertegenwoordiger van de landelijke vereniging van de katholieke gezinsvoogdij en patronage, pastoor Su- torius van de parochie van het H. Hart en van de nieuwe voorzitter, mr. A. M. H. van der Burg. De heer Roekens, die inmiddels flink in de bloemen was ge zet, dankte bewogen voor de pauselijke onderscheiding en voor de vriendelijke toespraken. HAARLEM, 20 sept. Twee bewo ners van hetzelfde pension hebben bij de politie aangifte gedaan van diefstal van geld. De 58-jarige loswerkman T. B. verklaarde een portemonnee met elf gulden te missen en de 73-jarige J. van i. was zijn portefeuille met 25, een spaarbankboekje en een AOW-boekje kwijtgeraakt. De man had de porte feuille 's nachts onder zijn kussen ge stopt. 's Morgens om zeven uur ver huisden zijn bezittingen naar een naast het bed staande stoel. Drie uur later was alles verdwenen. Een 18-jarige kapster en een 17-jarige werkster, beiden uit IJmuiden, zijn gis teravond hun handtassen kwijtgeraakt, terwijl zij op het Stationsplein in Haar lem op de bus stonden te wachten. De meisjes hadden een café bezocht. Bü de bus kortten zij de tijd door krijger tje te spelen. De tassen werden zo lang op de grond gelegd. Toen de bus aankwam, waren de tassen spoorloos. verbonden aan bestuursfuncties. Bjj bei den stond voorop de geest van dienst baarheid aan een zaak waarin zij op recht geloven, die van het goede, geest verheffende amateurtoneel. Uiteraard hebben beiden behalve woorden van erkentelijkheid tevens fraaie geschenken in ontvangst mogen nemen. Het woord van dank van Wim Lonis aan het slot noodzaakte velen even iets van ontroering weg te slikken. Duidelijk bleek dat deze man een stuk van zijn leven voor de goede zaak had gegeven, dat nog langer had willen doen, doch op doktersadvies de wijste weg noodgedwongen had moeten kiezen. Voor zijn vereniging het R.K.A.T. hoopt men hem nog jarenlang te kunnen be houden. Lenie van der Lubbe heeft af scheid genomen wegens vertrek naar het buitenland. Zij sprak de wens uit dat iedereen net zo lief zou zijn voor haar opvolgster, Ans Hirs, als men voor haar is geweest. In haar functie van Amsterdamse secretaresse wordt zij opgevolgd door Trees Mosman. De voorzitters hamer in de kring Noord holland wordt overgenomen door Joop Geels van Ludamus uit Haarlem. In Amsterdam wordt Wim Lonis als voor zitter opgevolgd door de heer G. G. van Noort van Arti et Amicitiae. Op de komende jaarvergaderingen dienen deze mutaties nog bekrachtigd te wor den. HOOFDDORP, 20 september. Bur gemeester F. Th. Dijckmeester heeft vrijdagmiddag officieel de Katholieke jongensschool aan de Wormerstraat in Hoofddorp geopend. De school, uitge voerd volgens systeembouw, is in de plaats gekomen van het verouderde schoolgebouw aan de Kruisweg. Men had in het oude gebouw tevens met ruimtegebrek te kampen, vandaar dat een klas was ondergebracht in de open bare lagere school. Aan deze inwoning is nu een einde gekomen. Het nieuwe schoolgebouw- heeft nu zelf visite want er zijn ook twee klassen van de Katho lieke kleuterschool in ondergebracht. Na een kort openingswoord door de heer A. Linders, namens het kerk- en schoolbestuur, was het woord aan de burgemeester, die er ondermeer op wees dat het onderwijs een belangrijke plaats inneemt bij het gemeentebestuur. Hij memoreerde de prettige samenwer king tussen het kerk- en schoolgebouw en de gemeente, aangaande de reali sering van het schoolgebouw. De ge meentelijk inspecteur van het onderwijs, de heer J. Dykstra besprak mede na mens de rijks-inspecteur die verhinderd was de bijeenkomst bij te wonen, de psychologische en didactische aspecten van het lager onderwijs. Ook de voorganger van de huidige hoofdonderwijzer, de heer C. J. P. Kuy pers, die achttien jaar lang onderwijs aan de Katholieke jongensschool heeft gegeven, was aanwezig en nam een duik in het verleden. Hij wees op de verschrikkelijke toestand waarin de ou de school aan de Kruisweg verkeerde. De direkteur van de gemeentelijke bouwtechnische dienst, de heer W. F. Koggink, sprak woorden van dank aan al degenen die hebben meegewerkt het nieuwe schoolgebouw te verwezenlijken. Nadat ook de heer C. Baart, hoofd van de openbare school het woord had gevoerd, sprak de heer P. J. Raaphorst. Vanzelfsprekend was deze verheugd eindelijk in een nieuw en eigen school gebouw te zijn beland. Tenslotte sprak deken G. P. A. Alke made. Hij ging niet voorbij aan de moei lijke jaren die het kerk- en schoolbe stuur achter de rug heeft. KOPENHAGEN, 20 sept. (UPI) De gehele Deense politie speurt intensief naar de mannen, die zaterdagmorgen vroeg in Kopenhagen, nabij het vlieg veld Kastrup, vier jonge politie-agen- ten hebben vermoord. Vrijwel alle ver loven bij de Kopenhaagse politie zijn ingetrokken. Extra wapens zijn uitge reikt. De grootscheepse mensenjacht leidde zaterdag reeds tot twee arres taties, maar het is nog niet duidelijk of de twee gearresteerde mannen in derdaad iets met de viervoudige moord te maken hebben. Het tweetal werd gisteren voor de rechter geleid en veroordeeld tot veertien dagen gevan genisstraf wegens ongeoorloofd wapen bezit. Een van de twee mannen gaf toe dat hij een maand geleden een 9 mm pistool had gekocht. De vier agenten werden gedood met een 9 mm pistool van het (Belgische) type FN „Parabellum". Terwijl het gearresteer de tweetal nader aan de tand wordt gevoeld, zet de politie het onderzoek in onverminderde mate voort. Drie van de vier vermoorde agenten waren 23 jaar oud, de vierde was 28 jaar. Zij werden gedood toen zij, in twee patrouillewagens en afzonderlijk van elkaar, een grote witte personen auto achtervolgden, die vermoedelijk was gestolen. Men heeft inmiddels kunnen vaststel len dat het pistool, waarmee de agen ten zijn vermoord, donderdagavond is gebruikt bij een (mislukte) overval op een boerderij nabij Kopenhagen, waar bij werd geschoten. Opvallend is dat een van de twee zaterdag gearresteerde mannen in het bezit is van een auto, die de achter volgde auto van zaterdagmorgen zou kunnen zijn. Een getuige heeft namelijk gezien dat de achtervolgde auto een nummer had dat begon met het getal 34. Ook het nummer van de auto van de ar restant begint met dit getal. Maar de politie heeft gezegd dat men aan deze „coïncidentie" niet te veel belang mag hechten. De twee arrestanten ontken nen ook maar iets met de moord op de agenten te maken te hebben. LISSE, 20 sept. Zaterdag heeft de W.S.V. „J.D.O." uit Lisse deelgeno men aan de wandeltocht te Noordwij- kerhout met veertig leden met in schrijving op 15, 10 en 5 km. De kleine D.J.O.-ers legden met 585 punten be slag op de tweede prijs en gingen vol trots met een beker naar huis. In de wandeltocht werd een mooie clubvlag meegevoerd, geschonken door een van de ouders van D.J.O. Het bestuur hoopt spoedig over een zaal of hal te be schikken om voor een wandeltocht te kunnen oefenen. HAARLEM. 20 sept. De achttien jarige loswerkman C. A. S. is gister avond in een café te Haarlem aangehou den in verband met een vechtpartij van een week geleden in de Grote Hout straat bij de Anegang. Een negentien jarige perser werd toen het slachtoffer van de loswerkman en twee van zijn kornuiten. De perser liep in de nacht van zater dag op zondag te wandelen in de Grot» Houtstraat, toen een hem onbekende jongeman hem toesnauwde „Wat moet je hier?" Hij werd beetgepakt en op het oog geslagen. Vervolgens werd de on fortuinlijke perser tegen de grond ge slagen en in het gezicht geschopt. Hier na liepen de laffe aanvallers snel weg. S. heeft een bekentenis afgelegd. In de zaak tegen de Italiaan die in de Hildebrandzaal een meisje had aange vallen hebben zich enige nieuwe getui gen gemeld. Zij verklaren dat de Itali aan het meisje niet bij de borst heeft gegrepen, geen sigaret uit haar hand heeft geslagen noch haar bij de keel heeft gepakt. Toen de Italiaan het meis je voor de grap een propje papier wilde geven, gat zij hem een klap op de neus, die hevig begon te bloeden. De Italiaan werd toen kwaad en sloeg het meisje krachtig op het hoofd. De klap kwam zo hard aan, dat het slachtoffer nog steeds wordt verpleegd in het zieken huis Sint Joannes de Deo. HAARLEM, 20 sept. Zaterdag wa ren 850 enthousiaste hengelaars uit ge heel Nederland aan de oevers van de Ringvaart aanwezig om ondank- de regen en wind de sportieve strijd met de waterbewoners aan te binden. Om precies elf uur werd het startsein ge geven en al spoedig bleek, dat het heel moeilijk was om bovenmaatse witvis te vangen. Omstreeks half drie maakte de wed strijdcommissie van de HSV Haarlem de uitslag bekend in het restaurant van het Heemsteedse sportpark. De coit^ missie had een uur nodig gehad oral alle materiaal door te werken. De grootste vis 38.5 cm. behoorde, tot de buit van H. Zwaagman uit Bardi neveld. Hem werd op zijn verzoek een damesfiets als beloning uitgereikt. S. Knapen uit Tegelen ving de meeste bo venmaatse witvis en wel zestien stuks. Hjj kreeg de mooie Klaas de Vries wisselbeker alsmede de eerste prijs, bestaande uit een elektrische wasmachi ne. Onder de hengelaars bevonden zich twee vrouwen, die elk twee vissen verschalkten. Mevrouw Van Dorp kwam voor één jaar in het bezit van de wisselbeker. Mevrouw Melker kreeg een herinneringsbeker. Verder verhuis den tientallen andere prijzen naar de tassen van de vissers. Aan het slot van de wedstrijd deelde de voorzitter aan de heer Bruins van het K.W.F. mee, dat de opbrengst van de wed strijd, een bedrag van 2.750, kon wor den afgedragen aan het fonds K W.F. Mooie dag gisteren. Veie hoog ten. Een Gregoriusridder in het Klever park. Maar wat erger is: Fer Gusten hoven heeft afscheid genomen van „Al liance". Jarenlang heeft hij de club ge leid. En iedereen, weet hoe hij zoiete aanpakt. Alliance" terecht in mineur. Alle sterkte zij haar toegewenst. En wat Fer Gustenhoven betreft: niet te veel afscheid nemen. Wie eenmaal een alliance met Haarlem heeft aangegaan, heeft ijzeren plichten. Wij kunnen er van meepraten. Onze correspondent uit Sassenheim bericht, dat de groei van de Pancratius- parochie niet te stuiten is. Het kerkbe stuur zit tot over zijn oren in het werk. Daarom een verstandig besluit: zijn bestuurstaak voor het kleuteronderwijl wordt overgedragen aan een stichting. Hulde aan het kerkbestuur. Pancratiu» blijve een voorbeeld. Nog een voorbeeld. De leidster van de Noordwijkse Postzegelclub ie gaan trouwen. Ze woont nu in Oude We tering. Toch blijft ze de jonge Noord wijkse spaarders trouw. Ze boft natuur lijk, dat haar man een verwoed post- zegelverzamelaar is. Anders zou dat alle maal niet zo gemakkelijk gaan. Dit sei zoen zullen om de twee weken weer ruilmiddagen (voor postzegels) gehou den worden. De eerste is laatste zater dag geweest. Hillegcm. St. Joseph-parochie vijftig jaar. De parochie van de roemruchte zouavenpastoor Van Leeuwen z.g., die ons ooit uit de pastorie heeft gezet. Za lige Gedachtenis. Nu gaat die parochie jubileren. Er wordt een spel opgevoerd. Daarvoor zijn nog meisjes nodig van omstreeks 19 jaar. Voor de reien en de dansen. Opgeven bij mevrouw W. Murk- Roode. Wilhelminalaan 95. Van De vlag uit bij Openbare Werken in Heemstede. Morgen viert de heer Th. van der Putte, opzichter bij de afdeling „Onderhoud wegen" zijn veertigjarig jubileum. Huldiging om half vijf in het Verversingshuis. Noordwijk blijft actief. Let eens op de bejaarden. Vanmiddag hebben ze een algemene vergadering gehouden, don derdag gaan ze kijken naar een show van oude klederdrachten. Bovendien een film van oud-Noordwijk. En of het niet op kan: optreden van Noordwijkse Vis serskoor. Jacq. van Velsen, voorzitter van de Katholieke Provinciale Bibliotheekcen trale Noordholland opent morgenavond de hernieuwde bibliotheek in Domi te Overveen. Lees maar vergeet niet. Geen Fer Gustenhoven meer, geen kastanjeboom meer en nu vermoedelijk ook geen T.H. Als we tenminste moe ten geloven, dat gedeputeerde staten een voorkeur hebben voor Alkmaar. We hebben altijd al gedacht, dat die kaas dragers vermomde professoren waren. Nou zie je.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3