Rustig weekeinde voor de helden Madrid beleeft vandaag begin van i Feyenoords vliegtuig te laat vertrokken Wat biedt Madrid Bouwmeester uren en uren tussen de rails Magere zege van Real op eigen veld (1-0) „SPORT" VERSCHIJNT ALS MAANDAG-BIJVOEGSEL VAN DE NIEUWE DAG, HET NIEUWE DAGBLAD, DE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT EN HET KENNEMER DAGBLAD Praeses Kieboom blijft thuis KEEPER PIETERS GRAAFLAND DWAALT DOOR ARTIS MAANDAG 20 SEPTEMBER 1 Oplaag: 62000 SyfSEKii.-D Niet reislustig Het immense stadion van Real Madrid, kortweg „Bernabeu" ge heten, badend in het felle schijn sel van tientallen lampen. Het gi gantische bouwwerk biedt plaats aan 125.000 voetballiefhebbers, tweemaal zoveel dus als in ,de kuip van Feyenoord. Het stadion ligt wat weggedrukt tussen blok ken hoge flats; reden, waarom Reals machtige president naar een ander terrein zoekt. (Van onze verslaggevers) ROTTERDAM, 20 sept. Feyenoord genoot ten volle van zijn laatste rustdag voor het ti tanengevecht tegen Real Ma drid, woensdagavond in het majestueuze stadion „Bernabeu" (vernoemd naar Reals keiharde zakenman annex voorzitter). Trainer Willi Kment had zijn pupifllen geen enkel consigne gegeven, wetende dat zij zich toch wel in de intieme sfeer van de huiselijke haard zouden ver maken. De Oostenrijkse oefen- meester zelve toonde zich aan de vooravond van het vertrek naar het grote, mysterieuze avontuur bepaald niet nerveus. Evenmin had hij een gedachte over de wedstrijd in de Spaanse hoofdstad. „We zullen wel zien", zó hield hij zich in een sappig mengelmoesje van Duits en Ne derlands wijselijk op de vlakte. De blessures van de Rotterdamse wonderboys z(jn bijna geheeld. Spil Hans Kraay. in Rotterdam danig aan het voorhoofd toegetakeld, blikt weer vol vertrouwen met beide ogen de wereld in. De kwet suur van Cor Veldhoen geneest iets minder voorspoedig, maar trainer Willi Kment ziet Veldhoen voor honderd procent fit zijn tegenstan der van woensdagavond („voor mijn part Amancio, het kan me niets schelen") tegemoet treden. Feyenoords vooral achter de schermen zeer actieve voorzit ter Cor Kieboom volgt de be wegingen van zijn vermaarde discipelen woensdag via de beeldbuis. „Tenminste, als de wedstrijd op de televisie komt", voegde hij er haastig aan toe, nog niet wetende dat de zo druk besproken match in ieder geval op het verlichte scherm te zien zal zijn. De invloedrijke kolen handelaar uit het voetbalmin- nende Rotterdam is niet zo reis lustig, zoals hij het zelf uitdruk te. Drukke zaken weerhouden hem daarnaast dikwijls Feyen oord naar verre streken te ver gezellen. Cor Kieboom verzweeg zijn optrmisme voor woensdag toch niet. ,,lk geef ons wel een kansje. Real is niet meer het oude Real van vroeger. Maar ik beoordeel die ploeg natuurlijk aan de hand van haar prestatie bij ons in de kuip". Piet Kruiver, Feyenoords slu we spelverdeler, lag zondag avond half tien kalmpjes een boek in bed te lezen, toen wij hem uit zijn avondlijke rust haalden. De blonde Zaankanter, onverstoorbaar als James Bond, interesseerde het niets of Santa- maria en Amancio nu wel of niet meespelen „Wanneer San- tamaria meedoet, betekent dat alleen maar een pluspunt voor ons", sprak hij in heerlijk ont spannen toestand. „Santamaria is 36, dat is toch een oude man. Die lopen we zo voorbij", klonk het zonder een spoortje spot. Piet Kruiver voorziet geen her haling van de hysterie in Rot terdam, „neen, ik geloof dat de Madrilenen heel goed zullen voetballen. Dat eist het Spaanse publiek". Eddy Pieters Graafland, Feyenoords ervaren doelverde- diger, heeft de laatste dag voor zijn vertrek naar het zuidelijke Madrid in alle rust en ontspan ning doorgebracht. In het Am sterdamse Artis heeft hij met zijn gezin naar een aangename verpozing gezocht. En ge vonden. Want Oranjes top-kee- per zei ons gisteravond, heel op gewekt: „Het was echt gezellig. Ik heb me bijzonder vermaakt". Bang was Eddy PG voor de krachtproef tegen Real Madrid beslist niet. „Het wordt natuur lijk heel moeilijk in Madrid. De koninklijke Madrilenen genie ten niet voor niets de reputatie byna onverslaanbaar te zijn. Maar we hebben goede ver wachtingen. Real is ons in de Kuip erg tegengevallen en we moeten dan ook eerst nog maar eens zien, dat het in de Spaanse hoofdstad tot betere verrichtin gen in staat is. Maar dan nog zijn we beslist niet kansloos", beweerde Eddy Pieters Graaf land met klem. Over het feit, dat naar alle waarschijnlijkheid de doorge winterde Santamaria en de zo beloftenrijke Amancio van de partij zullen zijn, maakt hij zich nauwelijks ongerust. „Voetbal wordt altijd met zijn elven ge maakt. En het maakt heus niet zo verschrikkelijk veel uit, wie het zijn als het maar „goeien" zijn. Nou en dat mogen we van de spelers van Real Madrid toch wel aannemen, dacht ik zó". Feyenoords kwikzilveren links buiten, Nederlands meest beju beld voetbaltalent, Coen Mou- lijn heeft er gisteren geen uitje van gemaakt. „Ik ben lekker thuis gebleven. Dat vind ik net zo gezellig". Over de wedstrijd Real Madrid-Feyenoord zegt Coen het volgende: ,Jk hoop op een gelijk spelletje. Misschien dat het lukt. De stemming on der de spelers was in elk geval tijdens de training meer dan prima". LEGIOEN SMEEKT: DADEN FEYENOORD (Van een onzer verslaggevers) - ROTTERDAM, 20 sept. Ruim drie kwartier later dan de vastgestelde tijd cirkelde vanochtend de DC-6 van de Sabena met de Feyenoordspelers laag over de kleine honderd wuivende afscheidsnemers op het Rotterdamse vlieg veld Zestienhoven. Om 10 uur zou het vliegtuig naar Madrid vertrekken, maar eerst tegen half 11 kwam het op de Rotterdamse landingsbaan neer. De Feyenoordspelers zaten al vanaf een uur of negen in dh wachtkamer ont spannen te praten en de kranten te lezen. Veel belangstelling hadden zij voor de verslagen van de gisteren gespeelde bekerwedstrijden. Alleen Coen Moulijn (bleek) en Weering zaten wat stilletjes aan een tafeltje. Coen is geen lief hebber van vliegen, zoals bekend. In het verleden heeft hij enige malen de langere treinreis verkozen boven de snelle vlucht. Het voornaamste onderwerp van gesprek was natuurlijk voetbal en wel de wedstrijd van aanstaande woensdag. Namen als Puskas, Gento en Amancio waren regelmatig te horen. Ook de wedstrijd die Real-Madrid zaterdag speelde werd druk becommentari eerd. Het schamele resultaat van die strijd (de uitslag was 1-0 voor Madrid) stemde de Feyenoorders optimistisch. Opgewekt zetten zij handtekeningen op de papieren van koffiekopjes ophalende diensters en een klein gejuich ging op na een geïmproviseerd toespraakje van een man, die de asbakjes kwam ledigen. „Vrienden van Feyenoord," zei hij, „minstens een gelijk spel hoor, denk erom." Ze beloofden het graag, de sterren. Om kwart voor elf vertrok tenslotte het vliegtuig. Mevrouw Pieters Graafland wees haar zoontje nog eenmaal het raampje waar pa Eddy achter zat. „Over drie nachtjes slapen komt hij weer terug," zei ze. Met de punten? MADRID, 20 september. Uiteraard is voor de vele duizenden Nederlan ders, die woensdag in Madrid vertoe ven, het treffen tussen Real Madrid en Feyenoord de hoofdschotel van hun bezoek aan de Spaanse hoofd stad. Madrid heeft echter nog vele tientallen andere interessante dingen te bieden. Met zijn bijna drie miljoen Inwoners is Madrid een bruisende wereldstad, bijzonder rijk aan monu mentale gebouwen. Vooral in het centrum van de stad zullen de lief hebbers van fraaie bouwstijlen hun hart kunnen ophalen. Een wandeling over Avenida Jose Antonio, de breed opgezette hoofdstraat met fraaie win kels. talrijke restaurants en vele blo- scopen, is alleen al zedf de moeite waard. Op de vele terrassen in deze Avenue kan men op zijn gemak het drukke verkeer gadeslaan terwijl men te vens een indruk krijgt van het Spaan se leven. Rondom de Avenida San Antonio is het uitgaansleven van Spanje's grootste stad geconcentreerd. In talloze zijstraten vindt men bars en restaurants, die alle tot diep in de nacht zijn geopend. Verder is een bezoek aan de Puerta del Sol, een van de drukste pleinen van Madrid, waar het hoofdstation van da Metro (l'/2 peseta 9 cent voor een onbeperkte rijtijd) ligt, zeer de moei te waard. Voor de liefhebbers van schilderkunst is een bezoek aan hei Prado, een van de rijkste musea van Spanje, eveneens aan te raden. Dit schitterende museum, dat werken van vele beroemde schilders herbergt, is dagelijks geopend van 10 tot 5.30 uur. Talloze fonteinen en standbeelden, in de avonduren feeëriek verlicht, ver fraaien het aanzicht van de stad Voor een belachelijk lage prijs kan men zich met een taxi, waarvan er ruim 5.000 in Madrid rijden, de fraai, ste punten van de stad laten zien. Madrid, dat in 1561 nog een klein dorp was, is in de loop der eeuwen uitge groeid tot een wereldstad, waar men alles kan vinden wat men van een grote stad verlangt. De breed aange legde hoofdstraten worden regelma tig afgewisseld door fraaie parken, waarvan de Jardines del Retiro, vlak bij het centrum, het mooiste is. Een bezoek aan het ongeveer 70 km van Madrid gelegen Toledo, bekend om zijn fraaie edelsmeedkunst en zijn fraaie middeleeuwse bouw is onver getelijk. Illlilllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Frans Bouwmeester, Feyenoords liohtvoetige linksbinnen, vertrok zon dagmiddag pfer trein naar Madrid, een reis van vele, vele uren tussen de rails. Terwille van nijvere teevee-lieden had een spoorwegambtenaar het bordje Madrid opgehangen. De trein bracht Bouwmeester en Feyenoords bestuurs lid Van Zandvliet echter niet verder dan Parijs, waar overstappen in een andere expres noodzakelijk was. Ook Bouwmeester arriveert vandaag, zij het laat, in Madrid. MADRID, 20 september —Real Ma drid, woensdagavond tegenstander van Feyenoord in de return voor de eerste ronde van de Europacup, behaalde za terdag een magere zege van 10 op het bezoekende Pontevedra. Vijftigduizend toeschouwers zagen „hun" Real een bar slechte generale spelen tegen het onbetekenende Ponte vedra. De onverslijtbare Forenc Puskas maakte het enige doelpunt voor de „Koninklijke". Pontevedra was veelal een klasse beter dan de ongeïnteres seerde Madrilenen. Vast staat inmiddels dat Santemaria geheel hersteld is. Hij bezet woensdag avond in ieder geval de spilplaats. Min der zeker is nog steeds het meespelen van Amancio. Trainer Miguel Munoz weigerde iets over zijn toestand prijs te geven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7