HEER BOMMEL EN DE WISSELSCHAT Tomatensoep moet van zijn De Vleut" rapste in Antwerpen Piet Loeris en de Tappalappa's HET HUIS MET DE ROZEN Model tiener in nieuwe pop I Stroken en strikjes bij Offerman Renniesl DE ZOON VAN DE BERENJAGER door Marten Toonder Wereldstrijd moderne vijfkamp in Leipzig tl Toeroek aan de leiding DINSDAG 21 SEPTEMBER 1965 '3 Strijken kan nog gemakkelijker a cr stoom V.. strijkijzer VflN De WQCMOêtlDa De Wadderj 'S VLAANDEREN Brandend maagzuur? helpen direkt! j.vw&s jgkv7 - 5560 Op een namiddag in de zomer stond Tom Poes voor zijn huisje en staarde een beetje bezorgd naar de ver zakte muur en de gescheurde balken. Het was duidelijk, dat het pandje bouwvallig begon te worden; maar op knappen kost veel geld. Tom Poes had echter nooit veel belangstelling voor geld gehad en dat wreekt zich vroeger of later. Daar stond hij nu. Maar gelukkig leefde hij in een welvaartstaat waarin niemand zo maar kan verkommeren en daar naderde dan ook reeds de ambtenaar eerste klasse Dorknoper met een tas vol papieren. „Goede avond", sprak de beambte, de pas inhoudend. „Ik moet eens met u spreken, meneer Poes. U onttrekt u aan de Sociale Voorzieningen, u betaalt geen premies voor uw A.O.W., u vult uw belastingpapieren niet in, u leeft van de hand in de tand en u hokt in een krot. Dat gaat zo niet". „Nee", zei Tom Poes bedrukt. „Maar wat moet ik daar aan doen? Het beviel me best, tot nu toe". „Jaja", hernam de hooggeplaatste klerk schamper. „De krekel en de mier. Dansen en zingen zolang de zon schijnt en aankloppen om steun als de nood aan de man komt. Laat u inschrijven bij het arbeidsbureau, zals ieder weldenkend burger; laat u op de lijst voor woning zoekenden plaatsen en meldt u aan voor overbruggings- steun. Wij zijn niet onwelwillend". „Maar ik wil hier blijven wonen" riep Tom Poes uit. „Dit is een prettig huis en het is van mij"" „Een prettig huis", herhaalde de ambtenaar somber. Hij legde een beschuldigende wijsvinger op de verzakte muur zodat deze gedeeltelijk instortte en de bewoner plot seling voor een bouwval stnd. „Een prettig huis", zei de heer Dorknoper. „Ja, ja. Dit pand is hiermede onbewoonbaar verklaard, meneer Poes. Wendt u tot de aangewezen instanties om bijstand en snel. Wij houden u in het oog. Goede avond". Advertentie NU MET GRATIS SPELDJE! ANTWERPEN, 21 sept. Jos van der Vleuten heeft maandag In de omgeving van Antwerpen een wielerwedstrijd ge wonnen over 150 km, waaraan werd deel genomen door 66 renners. De uitslag was: 1. Jos van der Vleuten, de 150 km in 3 uur 30 min.; 2. Louis Proost (Belg.) z.t.; 3. Henk Nijdam (Ned.) op 10 meter; 4. Marcel Geeraerts (Belg.); 5. Michael Wright (G.B.); 8. Leo van Dongen (Ned.). LEIPZIG, 21 sept. Op de tweede dag van het dertiende wereldkampioenschap moderne vijfkamp in Leipzig heeft de Hongaarse Olympische kampioen Dr. Ferenc Toeroek met 2066 punten de lei ding genomen voor zijn landgenoot Mona (1985 p.) en de Oostenrijker Herbert Polzhuber (1976). Op het programma van maandag stond het onderdeel schermen. Na elf uur hadden de Oostenrijker Polz huber, diens landgenoot Trost, de Kus Nowikov en de Hongaar Toeroek elk 31 overwinningen behaald. Eerst na barrage werd Toeroek winnaar van de dag. In het landenklassement heeft Hongarije met 6129 punten de leiding voor Oost-Duits- land (4989 p.) en West-Duitsiand (4897 punten). Nederland bezet met 2607 punten de twaalfde en voorlaatste plaats. Advertentie EEN NIEUW AVONTUUi? VAN JoHflH eN PIEREWIET &eapresse a n 738 Tante Coba heeft kattedarmen? Daar klopt niks van," mompelde de officier, toen hij het antwoord van Piet Loeris had ontvangen: „Het we derwoord luidt; Ome Kees heeft ma honiehouten pak aan!" „Natuurlijk, 't was me ontschoten!" lachte de de tective gevat; „Maar je zult moeten toegeven, dat 't in ieder geval in de familie blijft, broer goudknoop! Hoe kon ik nou zó dom zijn!" „Toch ver trouw ik het niet," prevelde de man: „Voor alle zekerheid zal ik je aan 'n derdegraadsverhoor moeten onderwer- werpen." Hij wendde zich tot zijn manschappen, die bewegingloos in de jeep zaten. Arresteer deze twee be val hij op snijdende toon. „Meneer Loeris, de stoorzender," fluisterde Sientje bekommerd, terwijl ze een paar passen achteruit ging. „Die ke rels zijn zwaar bewapend en ze kij ken zo grimmig." „Ze kunnen niet anders, Sientje. Ze zijn zo afgesteld!" grinnikte de speurder, terwijl hij z'n zendertje tevoorschijn haalde. Hij deed dit precies op tijd, want de sol daten hadden de jeep met houterige door Mea Allan 55. sprongen verlaten en beenden recht op ons tweetal af. Maar ze kwamen niet ver. „Staan blijven en je op de grond laten vallen," teemde Piet Loeris op zeurderige toon: „En jij ook druiloor!" Dit laatste zei hij uiter aard tegen hun commandant: Ter wijl de soldaten echter als 'n blok te gen de grond sloegen, bleef de officier overeind staan. Dat gijntje gaat bij mij niet op, vriend!" sprak hij, „Je hebt pech, want ik ben toevalling van vlees en bloed. Bovendien ben ik judo kampioen van IJsland, dus ik zou me maar rustig overgeven als ik jou was. LIA, IK HERINNER ME.PEZb EEN PAAR JAAR CELEPEN GEMAAKT TE HEBB HECTOR MIR VILLE-ZAAK OUDERWETS AAN FAMILIEGROEPEN TROUWFOTO'S... HET M0C6T PRECIES KLOPPEN... WEHEBBEN HET'N PAAR KEER OVER-, GEDAAN „Dummkopf," zei hij teder, zijn armen om haar heen slaand. „Je hebt zoveel voor mij gedaan, Oscar, en er was nooit iets wat ik voor jou kon doen, terwijl ik zo graag iets wilde doen." „Maar je doet alles voor mij. Je kookt voor meje bent mijn metgezel en geliefde. Wat kan je meer doen?" Zij boog zich voorover en gaf hem een vluchtige kus. „Ik ga er nu mijn werk van maken je dat te tonen, Heer Echtgenoot. Ga nu weg, want ik moet pakken." Donny was ook aan 't pakken. Mary liep heen en weer en bracht hem pas gestreken overhemden en pyjama's en drie paar nieuwe sokken, die zij zelf voor hem gebreid had. Joe stond in de deuropening een pijp te roken Ann zat in de kamer en keek toe. Ze keek naar Donny en vond dat hij er flink uitzag en dat hij in de laatste drie dagen meer volwassen was geworden Zijn afwachtende, onzekere houding was verdwenen; hij maakte nu plannen voor hun beiden en er was niets kalms aan de wijze, waarop hij haar iedere avond goedenacht kuste. Donny was altijd wel hartstochtelijk geweest, maar nu was deze passie omgezet in iets sterks en vertrouwensvols. Zo was het geworden vanaf het moment dat hij de ring aan Ann's vinger had geschoven. Toen hij met pakken klaar was ging hij nog wat met Ann wandelen. Het regende nog wel, maar zij namen daar geen notitie van. Ook Polly was aan 't pakken. Joe en Mary zouden haar straks met een gehuurde auto komen ophalen om Donny gezamenlijk naar het station te brengen. Zij zou dan mee terug gaan naar Joe's huis, waar ze enige tijd zou logeren, maar dat zouden niet meer dan een paar dagen zijn, want Donny zou van tijd tot tijd thuiskomen en dan wilde Polly geen beslag leggen op zijn kamer. Het was alleen dat het buiten regende, maar evenals Polly dat in Rose Cottage gewend was het water begon door het dak te druppelen. Het lekte daar ook weer. Dus zette Polly maar weer pannetjes en kommetjes neer om de druppels op te vangen. Polly had een plan uitgedacht om weer naar Staveney terug te kunnen komen. Zij hoopte het zo te kunnen regelen, dat zij met de weduwe van Deck Paston zou kunnen samenwonen in het huis van Mrs. Paston. Niet alleen dat haar dit beter leek dan hier in Dellwood, maar ze zou ook dichter bij Rose Cottage zijn. Altijd nog had ze een voorgevoel, dat zij ééns weer op Rose Cottage zou terugkomen. Niet dat zij iemand kwaad toewenste, maar er zou toch wel eens wat met die Lubecke's kunnen gebeuren of misschien kregen ze wel eens genoeg van het leven op het land, en gingen ze weer naar Londen terug. Men kon nooit weten. En zij zou een wakend oog blijven houden. Joe was kwaad toen hij zag dat bij zijn moeder het dak lekte. „Trek je er niets van aan, ouwetje, je komt met ons mee naar huis," troostte hij haar De trein kwam binnen. Donny kreeg een vaderlijke omhelzing van Joe, een betraande zoen van Mary en een stevige zoen van Polly, die hem nariep: „Je zult gauwer terugkomen dan je denkt!" Ten slotte omhelsde hij Ann, en wel zo, dat hij bijna zijn trein miste. „Vooruit, Donny, anders gaat de trein zonder jou weg!" riep Joe. Hij trok hem aan zijn arm, duwde hem de trein in en wierp hem zijn valies achterna. Terwijl ze naar huis terugreden vroeg Mary of Ann bij hen bleef voor het avondeten, en Joe sloot zich bij Mary's verzoek aan. „Heel graag," zei Ann, maar ik moet eerst even naar Moeder. Zij verwacht mij. Ik ben in een minuut terug." CWordt vervolgd) In 1959 werd Barbie in Amerika „geboren". In heel Europa en zelfs in Afrika wordt Bar. bie nu verkocht. Deze tienerpop met haar vriendjes, Zus jes en vriendinnen, is geliefd bij jonge meisjes en bij meisjes, die de pop- penleeftijd eigen lijk allang te boven zijn. En dan gaat het vooral om de kleertjes. Gisteren heeft een levende Barbie in het Am- sterdamse Hilton- hotel haar nieuw, ste garderobe ge toond. Het zijn niet uitzonderlijke mo dieuze kleren die 'ze draagt, maar zij wil vooral de tie ner er op wijzen, dat ieder jong meisje aandacht en zorg aan haar kle ding moet beste, den. In Amerika neemt men deze wenk ter harte. Daar heeft men al een Barbie Fanclub opgericht en naar het kan toor daarvan kun nen tieners hun problemen - hoofd zakelijk op moe ieus gebied - schrijven. De fanclub telt acht miljoen leden. In Nederland waar het poppetje van alle Europese landen het test verkocht wordt - zal binnenkort ook zo'n fanclub wor den opgericht. Barbies kleertjes worden niet, zoals iedereen misschien denkt, in Amerika gemaakt Zij worden daar alleen ont- worpen. Japanst» naaisters die blijk, baar fijnere vin gers hebben dan da Amerikaanse, ma ken alle kleertjes met de hand. Dat de Barbie, mode niet alleej een poppenmode i^ maar een echte tienermode, werd gisteren bewezen. Meisjes, die Bar- bic- en Skipper- kleren droegen, za gen er uit als „mo del-tieners" en nu is het aan onze jongens en meis jes om te beoorde len of dat werke lijk hun ideaal is. EEN grote hoeveelheid stroken, strikjes, knopen en stiksels werd ons gisteren voorgeschoteld bij de presentatie van de herfst- en win tercollectie van Ferry Offerman in Amsterdam. Als hij maar even de kans zag verwerkte hij struisveren en bont aan zijn modellen, aan de kraag, aan de mouwen of aa n de zoom. Vele mantels, die van prachtige tweeds waren gemaakt, hadden een bontkraag. Het bont zat dan echter aan de onderkant zodat het bijna nood zakelijk werd de kraag voortdurend op te zetten. Overigens toonde hij ook losse bont kragen op pakjes en mantels, die als hoeden konden worden gedragen een ideetje voor vrouwen die „altijd wat anders willen". Afstaande kragen en collen zijn bij Offerman nog altijd favoriet. Schuine rij en knopen op een pak of jurk en ingezette stukken en passen komen bijna altijd terug. Toch werden ook jurken getoond met of zonder jasjes, eenvoudig en smaakvol En vooral de gebruikte stoffen vielen op door kwaliteit en kleur. Offerman waagde zich ook aan en kele tienermodellen Zij werden door uitzonderlijke korte rokken en grote koperen knopen gekenmerkt. Een avondjurk voor tieners was recht van lijn maar geheel in tegenstelling daarmee waren de kanten strookjes, die het materiaal vormden. Fez-achtige hoeden completeerden vele modellen van Ferry Offerman. Advertentie 61. „Het opperhoofd der Shoshonen was afwezig, toen de blanken werden overvallen," verontschul digde Dappere Buffel zich. „Waarom heeft hij de gevangenen dan niet weer in vrijheid gesteld? U hebt de oorlogsbijl toch niet weer opgegraven?" „De gevangenen moeten beslist sterven, want zij hebben het bloeddal betreden." „Dan zult u ook sterven." „Dappere Buffel is niet bang om te ster ven. Het zou hem zelfs aangenaam zijn." „Hoe dat zo?" „Dappere Buffel is gevangen genomen door een blanke. Smadelijk uit zijn tent ontvoerd, zonder zich te kunnen verdedigen." Zijn stem klonk moe deloos. „Inderdaad verdient Dappere Buffel te ster ven. Ik wil hem echter weer vrijlaten, mits hij d« opdracht geeft, de gevangenen aan ons uit te le veren." Het opperhoofd antwoordde met een be slistheid, die scherp afstak bij zijn moedeloosheid van zoëven: „Dappere Buffel heeft reeds gezegd, dat hij wil sterven Hij zal de marteldood ondergaan zonder een spier te vertrekken" „Ik ben een Chris ten. Zoiets doe ik niet. Zelfs een dier dood ik alleen uit noodzaak en dan op de minst pijnlijke manier. Maar ook zonder u te doden zal ik de gevangenen bevrijden." „Psaw" De Shoshonen zijn nu op hun hoede. U zult gedood worden, voor u de gevangenen ziet."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2