en voorkwam uitschakeling van verklaring godsdienstvrijheid Kardinaal Alfrink is mi kpui it van aanvallen Omroepen dalen in ledental ge golden FICTION FILTER Deservitor in de Krijtberg Pakistan vuren te bereid staken Ultimatum Veili opgeschoven tot vanavond DAG 11 „li moet oppassen voor weerwolven, het is vannacht volle maan". B Indië trekt zich terug uit China Toestand bij Blauw Wit gehandhaafd Prinse lijk huwelijk medio maart Bromfietser op auto-rijbaan sedood Voor filterrokers met een eigen stijl Smallenbroek ten strijde tegen „straatslijpers" onverbeterlijke t.v.-smokkelaar Bedje spreiden Man springt opzij en valt van zeven meter omlaag GOLDEN FICTION ALS INDIËDIT OOK DOET Ongeluk militaire autoeen dode en vier gewonden Romeinse jenka Twee maten Nederland wil klaar zijn voor atoomaanval Overleg over anti conceptiemiddelen Alfrink Waarschuwing Marine voortaan hele jaar met witte pet Heet water tegen lichaam Econ. Zaken beziet specialistentarieven j PEKING MELDT: Dr. Conring herkozen als Bondsdaglid Goedkeuringsontwerp in Staten-Generaal Op provinciale weg WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1965 PAGINA 5 (Van een speciale medewerker) ROME, 22 sept. Dank zij persoonlijk ingrijpen van Paulus VI is de verklaring over de gods dienstvrijheid een uitputtingsslag bespaard gebleven en daarmee waarschijnlijk een geleidelijke uitschakeling. Het was wel even spannend de laatste dagen. Vorige week vrijdag besloten de vier moderatoren, dat de concilievaders niet over de verklaring zouden stemmen, maar dat het stuk zon der meer naar het secretariaat voor de eenheid zou terug moeten. O Met het puur-witte mondstuk Exclusieve melange Vol smaak en toch zacht 20 stuks f 1.25 FILTER CIGARETTES PAUS GREEP IN van wanten. Spanje is er een type rend voorbeeld van. Daar hebben de protestanten lang niet zoveel vrijheid als wp, katholieken, zouden opeisen als wij in hun omstandigheden verkeerden. Niemand snapt van ons waarom er met twee maten gemeten moet worden. De protestanten in katholieke landen mo gen niet zoveel vrijheid hebben, de ka tholieken in niet-katholieke landen moe ten die vrijheid wel hebben. De redenering zit hierin, dat de con servatieve groep in het concilie rede neert vanuit het beginsel van de waar heid. Zij zeggen dat de dwaling niet zoveel rechten kan hebben als de waar heid. De katholieke kerk bezit de waar heid, dus zü heeft recht op vrijheid. De anderen bezitten de waarheid niet, zeker niet volledig, dus zij hebben J5L Reglementair kon er niet gestemd worden, zo was het motief. De mode ratoren hadden gelijk. De verklaring was niet nieuw. Er was al eens over gestemd in een vorige zitting. Maar tijdens de Zwarte Week van 1964 was juist de redenering, dat de vaders eerst eens het stuk moesten bestude ren, omdat het na de omwerking zo grondig gewijzigd was, dat eigenlijk van een nieuw stuk moest worden ge sproken. In ieder geval het secretariaat voor de eenheid zat deze week een paar da gen in zak en as. Hoe moesten ze het stuk bewerken aan de hand van de dis cussies, wanneer ze niet wisten hoe de stemverhoudingen lagen Er werd de nodige druk uitgeoefend en maandagavond kwamen de modera toren en de conciliepresidenten bij el kaar. Het resultaat was echter: 12 voor stemming, 16 tegen. Mgr. dr. Willebrands stapte hiermee naar de Paus. Deze besliste dinsdagmorgen, dat er toch gestemd zou worden. De uitslag hebt u gisteren in de krant kun nen lezen: 1997 concilievaders voor de verklaring over de godsdienstvrijheid, 224 tegen: een meerderheid dus van |0 procent. Het Secretariaat voor de Eenheid kan nu vooruit. Maar waarom zitten ze toch met die godsdienstvrijheid te modderen Ieder een is toch vrij om de godsdienst te belijden, welke hij denkt dat de juiste is Volgens onze opvattingen wel, maar vroeger dacht men daar anders over. Het is nog. niet zo vreselijk lang ge leden, dat in naam van het heilige ka tholieke geloof mensen over de kling werden gejaagd. Trouwens, zogenaamd katholieke landen weten ook nu nog iiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiimiiiiiiiiüHiiiiiiiimiiiiimiiiiiii (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 september De incidentele gevallen van onveiligheid in een enkele grote stad, waann wat minister Smallenbroek noemt „straatslijpers" nietsvermoedende burgers molesteren, vragen om eer. snelle en krachtige aanpak, aldus de bewindsman van Binnenlandse Zaken in zjjn memorie van toelichting op de begroting. Gesproken wordt ook over het iets teruglopende, maar nog steeds grote tekort aan politieperso neel, vooral in de grote steden. De wervingsacties zullen met kracht worden voortgezet, vooral omdat tus sen 1970 en 1980 zeer veel politie ambtenaren met pensioen zullen gaan. In de toelichting wordt ook melding gemaakt van een centrale commandopost voor de politie, van waaruit typische maatregelen ter handhaving van de openbare orde op landelijk niveau genomen kunnen worden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 september Do mi nister van Binnenlandse Zaken *s voor nemens de komende jaren een lande lijke inventarisatie te doen opstellen van gebouwen die bij een atoomaanval gebruikt kunnen worden door bet pu bliek als schuilplaats tegen de fall-out. Dat wordt gezegd in de toelichting op de begroting van Binnenlandse Zaken. De organisatie die de bevolking moet alarmeren staat nagenoeg op poten, het personeel is aanwezig eii opgeleid, de verbindingen bedrijfsklaar, de meeste sirenes geplaatst. Overleg zal worden gepleegd over aanvulling van de eisen die gesteld moeten worden voor nieuwbouwwoningen van meer dan twee verdiepingen met het oog op een redelijke fall-out bescherming van de bewoners. De regering hoopt binnen een aantal jaren aan de bevolking in haar geheel een redelijke mate van be scherming tegen mogelijke fall-out te kunnen verschaffen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 sept. Er is inter departementaal overleg gaande over wettelijke maatregelen betreffende an- tieonceptionele middelen. Minister Sam- kalden (Justitie) streeft naar een spoe dige indiening van wetsvoorstellen, die op deze materie betrekking hebben. Deze wetsvoorstellen zullen tevens wij zigingen behelzen van desbetreffende artikelen van het wetboek van straf recht. Dit blijkt uit de memorie van toelichting bü de zojuist verschenen be groting van Justitie. Bij het interdepartementale overleg wordt rekening gehouden met de aan bevelingen die zjjn gedaan door een van regeringswege ingestelde gespreks groep. Reeds in de regeringsverklaring neeft dit kabinet te kennen gegeven, ie des betreffende bepalingen van het wetboek van strafrecht nader te willen bezien. geen recht op vrijheid. Omwille van rust en orde enz. kunnen zij op zijn best getolereerd worden. De over grote meerderheid van het concilie re deneert gelukkig echter vanuit het be grip van de menselijke waardigheid en die komt dan ook tot de thans vrijwel algemeen aanvaarde opvatting (in com munistische landen natuurlijk niet) dat iedereen krachtens zijn mens-zijn recht heeft op vrijheid van godsdienst en van geweten. Aangezien de conservatieven in het concilie goede sleutelposities bekleden in de concilieleiding en in de top van het kerkbestuur en bovendien alle ju ridische foefjes en wegen kennen, kun nen zjj heel wat traineren en tegenhou den. Nu, met de verklaring over de j js hun aanvaj voor- Ondertussen blijft kardinaal Alfrink het mikpunt van de aanvallen van het Italiaanse dagblad II Tempo Wanneer u nu weet, dat dit dagblad uitstekende verbindingen heeft met de oerconservatieve vleugel van het con cilie, dan weet u ook door welke rich ting die aanvallen geïnspireerd worden. Wat is immers mooier dan een kardi naal die in de vooruitstrevende groep van concilievaders veel invloed heeft, flink aan te vallen Er blijft altijd wel iets van hangen. Maar het begint erop te lijken, dat de aanval als een boeme rang werkt. Iedereen in Rome kent „II Tempo". Iedereen kent de instel ling van dat blad. Maar niet iedereen weet en dat is minder prettig wat van al die beschuldigingen in het blad waar is en wat niet. Het is daar om, dat kardinaal Alfrink zo geladen was en in zijn redevoering in Rome vorige week zo fel van zich afbeet. Zo kennen wij onze kardinaal nauwe lijks, die steeds zo evenwichtig en rus tig zijn zegje zegt. U hebt de laatste dagen er wel iets over kunnen lezen. ,11 Tempo" en vele andere oer-conser- vatieven snappen niets van de vrijheid, die wij in ons land genieten. Het ver wart boetevieringen met biechten, het haspelt de hele Irene-affaire door el kaar en vertelt doodleuk, dat de Ne derlandse katholieken eigenlijk het liefste protestant zouden willen zijn. Maar toch zit er een flinke waar schuwing in: 1. de berichtgeving over de gebeurtenissen in katholiek Neder land moet verbeterd worden. 2. Het binnenkerkelijk contact in Nederland zelf moet verbeterd worden. Het mag n voorkomen, dat vooruitstrevende en behoudende Nederlandse katholieken elkaar hier en in buitenlandse bladen verketteren. Onze meningsverschillen moeten m wederzijds respect in eigen land besproken worden. 3. Onze publi cerende theologen, die gewend zijn met theologische voorbehouden en vooron derstellingen te werken, moeten er meer rekening mee houden, dat zij in week- en dagbladen schrijven voor niet- theologen. Ondertussen zyn de concilievaders begonnen met de discussies over sche ma 13, over de verhouding van de kerk tot de moderne wereld. Een flinke kluif, waarover ongetwijfeld hard ge debatteerd zal worden. Over een paar dagen hopen wtf daarop terug te ko men. Het is opvallend hoe weinig reactie er gekomen is op het toch opzienbaren de besluit van paus Paulus een bis schoppensynode op te richten. De concilie vaders hadden er reeds jaren op aan- MEPPEL, 22 sept. De omvangrijke smokkelaifaire in Duitse televisietoes tellen, bandrecorders, strijkijzers en an- dere electrïsche apparaten, die hier in maart van dit jaar aan het licht kwam, heelt al een vervolg gekregen voordat de zaak voor de rechter is geweest. De 54-jange Meppeler handelaar die toen werd aangehouden wegens smokkel en na een bekentenis te hebben afgelegd op vrye voeten werd gesteld, blijkt zijn lucratieve smokkelpraktijken te heb ben hervat. Naar thans bekend is ge worden is de man de vorige week woensdag na een achtervolging dwars door het centrum van Hardenberg door de douane gepakt, in het gezelschap van een 42-jange stadgenoot en met vijf TV-toestellen en een bandrecorder uit Duitsland in zijn auto. De beide mannen zijn in Almelo ingesloten. Vermoed wordt dat de nandelaai na dat hij op vrije voeten werd gesteld vrij wel onmiddellijk zijn smokkelhandel heeft hervat. In maart bekende hij al leen al in de jaren 1964 en 1965 appara ten voor een waarde van meer dan 200.000 gulden gesmokkeld te hebben. DEN HAAG, 21 sept. Zomer en winter door zal de Marine voortaan een witte pet dragen. Daartoe is door de marineleiding besloten. Zoals bekend droeg het marinepersoneel tot dusverre alleen in het zomerseizoen de witte overtrek over de pet. gedrongen en eerlijk gezegd som migen hadden de moed al laten zak ken. Maar nu het zover is, schijnen weinigen uiting te geven aan hun ge noegen daarover. De bedoeling van de bisschoppensynode, oftewel senaat van bisschoppen, is de Paus bij te staan in het internationaal bestuur van de kerk en hem in zaken van algemeen beleid te adviseren. De synode kan echter ook gezien wor den als een eerste en zeer belangrijke stap tot reorganisatie van de curie, de steen des aanstoots van heel wat bis schoppen. De Paus heeft namelijk uit drukkelijk bepaald, dat de bisschoppen synode uitsluitend met hem te maken heeft, dus niet met de curie. De curie heeft omgekeerd wei met de synode te maken. Iedereen stemt ermee in, dat de Paus een uitvoerend secretariaat nodig heeft voor zijn werk. Dat is de curie, maar nu de Paus ook een senaat van bisschoppen om zich groepeert betekent dit, dat de curie tevens uitvoerend or gaan van de bisschoppen wordt. En dan controleren de bisschoppen de cu rie en niet meer de curie de bisschop pen. Het zal daarom zaak voor de sy node zijn een effectief instrument te worden en haar bedje te spreiden door eigen initiatieven in eenheid met de Paus. Natuurlijk het is nog pas een eerste stap, maar een eerste stap met vele mogelijkheden. De weg naar decentra lisatie is in het bestuur der kerk ge opend. Mensen, die het weten kunnen in Rome, zeggen overigens dat de voor bereidingen voor reorganisatie van de curie al in vergevorderd stadium zijn. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 22 sept. - Neven staand kaartje geeft een overzicht van de ontwikkeling van het ledental bij de omroepverenigingen van 1 januari 1964 tot 1 juni 1965. Hoewel de moge lijkheid bestaat dat er sinds 1 juni 1.1. veranderingen zijn opgetreden, kon den de omroepverenigingen ons hier over geen inlichtingen verschaffen. Al leen de N.C.R.V. kon ons meedelen, dat het aantal van 455.000 op 1 juni 1.1. intussen is gestegen tot 459.517, waarmee het niveau van 1 januari 1964 (459.470) met enige tientallen is over schreden. IJMUIDEN, 22 sept. De 52-jarige J. J. Bakker uit Beverwijk is dinsdag middag bij Hoogovens van een steiger gesprongen en daarbij zeven meter om- laaggevallen. Hjj belandde op een roos ter. De heer Bakker, die tegen een ho- ge-drukcentrale bezig was met werk zaamheden aan leidingen, kreeg plotse ling uit een gat heet water tegen zich aan. Hij sprong opzij en maakte de val. De gevolgen waren van dien aard, dat hij in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ter behandeling moest worden opgenomen. (Advertentie) :/'///fu/nimmrmrm////7/ i/ir/nmmrn///j 7i!///imimrmmmi//ii///iiiimimiri//i//n.) (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM, 22 sept. De bisschop van Haarlem heeft op voordracht van de provinciaal der Jezuïeten eervol ontslag verleend aan pater P. Beyers- bergen van Henegouwen S.J. als pas toor van de Zaaier te Amsterdam en aan pater M. W. L. J. Bogaartz S.J. als pastoor van de Krijtberg te Am sterdam. Tot pastoor van de Zaaier is benoemd pater H. J. M. Hagdorn S.J., tot nu toe kapelaan van de St. Aloysius- parochie in Utrecht en tot deservitor van de Krijtberg pater F. R. J. Dubois S.J., tot nu toe assistent in deze pa rochie. Een deservitor oefent tijdelijk het be stuur uit in een parochie waar de pa stoorsfunctie vacant is. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 sept. Al enige maanden is de accountantsdienst van het ministerie van Economische Za ken bezig met een uitvoerig onder zoek" naar de ontwikkeling van de spe cialistentarieven in het hele land. Aan de hand van de resultaten van dit on derzoek hoopt minister Den Uyl binnen afzienbare tijd zich een „definitief oor deel" te kunnen vormen over deze zaak en met name over de vraag, in hoeverre het noodzakelijk zaj zjjn in te grijpen in het kader van het prijsbe leid. NEW YORK, 22 sept. -Kir, AEP) Nadat vanochtend, precies vierentwin tig minuten voor het aflopen van het ul timatum van de Veiligheidsraad voor een staakt het vuren in Voor-Indié, op verzoek van Pakistan de Veiligheids raad in spoedzitting was bijeengekomen, deelde de minister van buitenlandse za ken van laatstgenoemd land, Bhoetto. mee dat Pakistan het vuren zal staken, wanneer Indië dit ook doet Hij las in de Raad een boodschap voor van president Ajoeb Khan waar in deze verklaarde dat zjjn land de resolutie onbevredigend acht maar dat hij in het belang van de vrede toch besloten heef» aan het oesluit gevolg te geven. Hjj ireigde echter met het uittreden van Pakistan uit de Vere nigde Naties, indien de Raad ei niet in slaagt het vraagstuk Kasjmu bin nen een bepaalde tijd op te lossen. Minister Bhoetto verklaarde dat ztn land gaarne wil samenwerken mei de VN-secretaris-generaal Oe Thant die JAR JAG in het oosten oekarest Ik zei tegen Radu, mijn gids zoals u weet, dat ik een kort tochtje wilde maken naar een paar pittoreske dorp jes. Oké, zei hij, dus daar gingen we. Twee uur later zaten we midden in het Transsylvanische berggebied. Ik wachtte op zijn seintje dat we op onze bestemming waren en hij wachtte op mijn teken voor hem om te stoppen. Wel, ik zette de Jag tenslotte stil in Risnov, een klein gehucht aan de voet van een grote heuvel, waarop een groot kasteel balanceert. Alle huizen waren dicht tegen elkaar aan ge bouwd. Ze waren groot, dikgemuurd, vuil geel- of witgeverfd. De mannen za ten in groepjes bij elkaar. De mees ten droegen een soort Tom Mix hoe den, maar dan zwart. Toen ik daar zo zat en liep en stond en dat ongemakkelijk uitziende kas teel op de heuveltop zag herinnerde ik me mijn vele bezoeken aan de tweederangsbioscoopjes, waar ik mijn rantsoen griezelfilms ging nuttigen. Dracula en het monster van Fran kenstein, weerwolven en hun kornui ten waren toen gesneden koek voor me. Die enge verhalen speelden al tijd in Transsylvanië, in duistere wou den en sombere kastelen, met vleer muizen fladderend in de nacht. Iedereen barricadeerde zijn deuren als de volle maan het landschap met een spookachtig schijnsel begoot. Aan die dingen dacht ik, daar in Risnov, en de rillingen liepen schich tig over mijn rug. hjj een groot Aziaat noemde. Hij zei dat het verwijzen naar de eventuele mo gelijkheid van een uittreden van Pakis tan uit de VN geen ultimatum is, maar dat het een laatste kans voor de Raad is om al zjjn vermogen en energie te leg gen in een rechtvaardige en eervolle oplossing van dit geschil. „Wij hebben meer resoluties over Kasjmir dan over enig ander wereldprobleem gehad al dus de minister. De Indische lertegenunordiger in de V.N., Partasarathi verwelkomde de Pa kistaanse aanvaarding van het bestand. Hi) vroeg de Veiligheidsraad echter een nieuw tijdstip af te spreken voor het af lopen van het ultimatum om zijn iand in de gelegenheid te stellen overleg re ple gen over dit onderwerp. Na een korte beraadslaging s*emde de Raad met dit verzoek in en bepaalde «ij dat het ulti matum zou worden uitgesteld tot van avond 23.00 uur Ned. tijd. Hierna verklaarde de -.oorzittei van de Veiligheidsraad dat de lesodutie blij kens de bereidheid van beide landen, wordt uitgevoerd. Alle leden zullen hun uiterste best doen een permanente vre de in het gebied te bewerkstelligen Hr schorste vervolgens de bijeenkomst. Zoals bekend had secrc-t.at is-generaai Oe Thant reeds eerder laten weten dat Indië bereid was het vuren te staken, als Pakistan dit ook doet. Pakistan heeft zich thans bereid verklaard zjjn troepen opdracht te geven de vijandelijKheden rond twaalf uur vanmiddag te staken, mits ook de Indische troepen geen vij andelijkheden meer bedrijven. Vanmorgen was de strijd tussen beide landen overigens nog in volle gang. Zo werd bij een bombardement op een zie kenhuis van Jodpoer vanmorgen een dertigtal Indiërs gedood. Drie bommen vernielden de vleugel van het zieken huis. PEKING, 22 sept. (AFP, Reuter) Het Chinese persbureau „Nieuw China" heeft meegedeeld, dat Indië zijn mili taire installaties aan de Chinese kant van de grens tussen Sikkim en China (Tibet) heeft ontmanteld. Volgens de Chinezen heeft Indië derhalve voldaan aan de voorwaarden, die werden gesteld in de ultimatieve Chinese nota's van de afgelopen dagen. Volgens de Indiërs zijn er nooit Indische militaire jistalla- ties aan de Chinese kant van de grens geweest. In ieder geval zijn beide par tijen het er thans over eens dat er geen militaire installaties meer zijn. Wie van de twee partijen in feite bak- zeil heeft gehaald is niet duidelijk. Het is niet onmogelijk dat de Chinezen hun bericht van gisteren hebben gepubh- ceerd om niet gedwongen te z«n voet bij stuk te houden. BONN, 22 sept. (Reuter) Di Her man Conring, tijdens de bezetting rijks commissaris in Groningen, is herkozen als lid van de Westduitse Bondsdag Hij werd zondag verslagen dooi een sociaaldemocraat in het district Em- den-Leer, maar is herkozen op de christen-democratische lijst voor Neder- Saksen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 22 sept. Nadat een lid van het stichtingsbestuur van Blauw Wit zondagmiddag na afloop van de bekerwedstrijd Blauw WitDWS had verklaard, dat dinsdagavond „de lucht zou worden opgehelderd" heeft voorzit ter dokter Thoolen ons en trainer Spur- geon vanmorgen meegedeeld dat in de huidige situatie bij Blauw Wit geen ver andering komt. Cees van Dijke wordt dus als trainer-coach gehandhaafd en Spurgeon blijft, met behoud van sala ris, buitenspel staan. DEN' HAAG, 22 sept. Prinses Bea trix en de heer Claus von Amsberg zullen zeer waarschijnlijk medio maart in Amsterdam trouwen. Dit melden minister-president J. Cals, minister I. Samkalden (Justitie) en minister J. Smallenbroek (Binnen landse Zaken) in het wetsontwerp, waarin aan de Staten-Generaal om toestemming wordt gevraagd voor het huwelijk van de kroonprinses. De datum is nog niet definitief vast gesteld in verband met de tijdroven de voorbereidingen. Tegelijk met dit wetsontwerp verscheen ook het naturalisatie-ontwerp voor de heer Von Amsberg. Daarin wor den zjjn voornamen, behoudens de eerste, in het Nederlands geschreven, namelijk als volgt: Claus George. Wil lem, Otto. Frederik Geert von Ams berg. Over dit „von" wordt in de memorie van toelichting op de goedkeuringswet gezegd, dat dit een Duits adelspredikaat is en dat de be tekenis ervan niet op gelijkwaardige wjjze door het Nederlandse „van" wordt weergegeven. Het ligt in de bedoeling aan de voor avond van het huwelijk bij koninklijk besluit te bepalen, dat de heer Von Amsberg de titel van Prins der Ne derlanden verkrijgt en dat hij lid en prins van het kcninklijk huis zal zijn. Bij de naturalisatie verliest hij de Duitse nationaliteit, indien de Staten-Generaal de toestem ming tot het huwelijk geeft, dan wordt voorgesteld de heer Von Ams berg tegelijkertijd het Nederlander schap te geven. Mocht het huwelijk worden ontbonden, dan kan de heer Von Amsberg te kennen geven het Nederlanderschap niet langei te be geren. Eventueel uit het huwelijk ge boren kinderen zullen het Nederlan derschap blijven behouden, omdat zij tot de troon geroepen kunnen wor den. In de goedkeuringswet wordt tevens toestemming gevraagd om zowel meerderjarige getuigen van buiten als van binnen het koninkrijk toe te laten. C- UITGEEST, 22 sept. Gistermiddag is de ongehuwde Amsterdamse chauf feur Bösensell dodelijk gewond geraakt op de provinciale weg West-Graftdijk- Buitenhuizen nabij Markenbinnen. Het slachtoffer reed op zjjn brom fiets in de richting Wormerveer. Toen hij even voorbij de ingang tot het dorp je Markenbinnen moest uitwijken voor een op het rijwielpad staande trekker, die aldaar werkzaamheden verrichtte, bleef hij niet op hem ter beschikking staande rijwielpad, evenmin op de goed berijdbare tussenberm, maar reed hij zonder uit te kijken de rijbaan op. Op dat moment naderde achter hem een personenwagen. Deze week nog wel uit doch dit mislukte. Het 47-jarige slachtoffer werd na de aanrijding over gebracht naar het gemeentelijk zieken huis te Zaandam, maar bleek bij aan komst aldaar te zijn overleden. De auto geraakte in de anderhalve meter lager gelegen onderkant van de weg en kwam pas. zwaar gehavend aan de voorzijde, honderd meter ver der tot stilstand. De chauffeur kwam met de schrik vrij. ARNHEM, 22 sept. —..De 21-jarige dienstplichtig soldaat bij de lucht macht Rudolf Eijekelhoff uit Amster dam is gisteren bij een auto-ongeluk op rijksweg 12 nabij Arnhem om het leven gekomen. Hij zat met nog vier militai ren in een auto die vermoedelijk een klapband kreeg en via de middenberm in het talud belandde. Eijekelhoff werd uit de wagen geslingerd en overleed ter plaatse. Van de andere militairen liepen er drie zware verwondingen op, een werd licht gewond. De militairen waren op weg naar West-Duitsland, waar zjj ge detacheerd waren. OSS, 22 sept. In net ziekenhuis hier is gisteravond overleden de 36-ja- rige mej. M. de Graauw uit Schajjk. Zjj werd maandagavond zeer ernstig ge wond toen zjj in haar woonplaats met haar bromfiets door een auto was aan gereden. AMSTERDAM, 22 sept. De 25-ja- rige monteur J. A. Com bier uit vinke- veen is gistermorgen met zjjn auto op de Amsteldjjk-Noord in Uithoorn in een bocht tegen de voorkant van een zware vrachtauto gebotst en daarbij op slag gedood. ROME, 22 septVrolijk-boze tongen beweren dat het Vaticaan de jenka gecanoniseerd heeft: twee passen linkstwee passen rechts, draaien om jezelf, een stap vooruit, een stap achteruit!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5