Real Madrid mist Aöuero en Pachin Bouwmeester krijgt minder vrijheid dan in Rotterdam -/fear/y/c- verfr/ssetut Theunissen topscorer in Zwitserland Zestien straf punten kwijt gescholden aan Nederlands A-team Ollanders Nieuwe nederlaag betekent val van V oor bij de televisie Moeilijkheden in biljartbond snel opgelost? Risicospreiding en deskundig "beheers aandelen Vereenigd Bezit van 10^4 BRONWATERS gezond Internationale motor zesdaagse Verdwijnt voorzitter district Amsterdam Uitsteken door MICHEL VAN GILS In de aanval M Goede conditie Kans? Nachtmerries Gardia Civil WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1965 MADRID, 22 sept. Over en kele uren zullen de t.v.-schermen in miljoenen huiskamers oplichten voor de rechtstreekse uitzending van Feyenoords titanengevecht met Real Madrid. Op dit moment zwerven de Rotterdamse voetbal idolen reeds door de betonnen arena, die het Bernabeu-stadion heet. Als de Feyenoorders straks op het veld komen, zullen zij om zich heen een deinende oceaan van naar schatting honderddui zend Spanjaarden zien. Het sta dion zal niet geheel uitverkocht zijn, maar het geschreeuw van honderdduizend vurige Madrile- nen lijkt ons al erg genoeg. Feyenoord, dat gisteren en van daag in het droomhotel Filipe II verbleef, een hotel dat temidden II i Mi van een idyllisch heuvellandschap is gelegen, weet zich enigszins ge sterkt door de wetenschap dat Real vanavond zonder zijn rechts buiten Aguero en zonder zijn ach terspeler Pachin zal aantreden. Althans, dat heeft het Spaanse kamp aan de buitenwereld laten weten. Voor Aguero zal naar alle waarschijnlijkheid Serena spelen, en voor Pachin Sanchis. Het is duidelijk, dat het niet meespelen van deze Madrilenen een ver zwakking voor het elftal van Real betekent, een verzwakking, waar van Feyenoord moet kunnen pro fiteren. 11 Heeft Feyenoord een kans? De spelers zelf hopen op een beslis singswedstrijd. Tegenstander Real twijfelt niet aan een nederlaag, maar als het toch zover mocht ko men, dan staat Madrid vanavond ongetwijfeld op zijn kop. Wij zelf geloven in een kleine overwin ning voor Real, een overwinning 7| afrekening in Brussel mogelijk te trainer Munozén bestuurscrisis maken. Zeker is, dat Feyenoord beslist niet kansloos is. Ook hier temidden van de mensenzee van honderdduizend heetgebakerde Spanjaarden niet. Pieters Graafland Romeyn Fransen Kraay Veldhoen Kruiver Haak Weering Venneker Bouwmeester Moulijn Scheidsrechter Gento Puskas Tejada Zocco Sanchis Taylor (Engeland) Pirri Serena Grosso Santamaria Miera Betancourt fa Vermoedelijke opstellingen (Van onze speciale verslaggever) MADRID, 22 sept. In Madrid, is de geest van revolutie voel baar. Al dagenlang spreken de kranten hier in bedekte termen over de val van Reals trainer Mu noz, als er vanavond iets mis mocht gaan. Zelfs een complete bestuursomwenteling schijnt niet onmogelijk te zijn, als Feyenoord straks opnieuw voor een surprise zou zorgen. Slechts één ding kan de gemoederen van de snel ver hitte Madrilenen weer tot rust brengen en dat is een revanche voor de schande in Rotterdam. Een grandioze triomf op Feyen oord. Een absolute getuigenis van Reals schitterende macht. De ne derlaag van twee weken geleden wil men als een vergissing be schouwen; maar vanavond moet dan aan Feyenoord, Europa en de hele wereld worden getoond, wat het betekent de tegenstan der van Real te zijn. AMSTERDAM, 22 sept. Vrijdag «4 september wordt een belangrijke dag voor het district Amsterdam van de Ko ninklijke Nederlandse Biljartbond. Dan zal in een ledenvergadering worden be slist, of men voorzitter D. van Zanten al dan niet achter de groenbeklede tafel laat zitten. Wordt hij weggestemd wat vrij algemeen de verwachting is dan kan het einde nabij zijn van reeds ja ren durende controversen tussen hem en het hoofdbestuur van de KNBB, een con flict in het persoonlijke vlak dat na een reeks onverkwikkelijke zaken tot een ernstige situatie is uitgegroeid. Het hoofdbestuur heeft enige tijd geleden een uitvoerig schrijven aan de Amsterdamse clubbesturen aan ere-leden en leden van verdienste gericht, waarin tot in de kleinste details de hele ontwikkeling van de gespannen conflictsituatie uiteen is gezet. Advertentie Feyenoord rekent op een beslissings wedstri j d «I BERT THENNISSEN topscorer ZURICH, 22 sept. Bert Theunissen en Pierre Kerkhoffs, beiden afkomstig van P.S.V., zjjn hun tweede seizoen in Zwitserland uitstekend begonnen. Na vijf wedstrijden voert Theunissen, die voor Young Boys speelt, de officiële lijst van topscorers aan met een totaal van acht treffers. Kerkhoffs was tot nu toe viermaal succesvol en neemt een gedeelde achtste plaats in. Theunissen, van wie een Zwit serse journalist zich afvroeg „hoe het toch mogelijk was dat een dergelijke voetballer niet in het nationale elftal was opgesteld," scoorde afgelopen zon dag tegen Luzern niet minder dan vijfmaal. Kerkhoffs liet één goal aan tekenen tegen La Chaux de Fonds. DOUGLAS, 22 sept. De beide Ne derlandse Vaastteams in de internatio nale motorzesdaagse op het eilani Man hebben dinsdag stuivertje gewis seld. Het A-team, dat de eerste dag wegens motorpech van Jan van Dobbe;» met zestien strafpunten had afgesloten, mocht dinsdag tengevolge van een al gemene kwijtschelding (een gedeelte van het parcours werd geneutrali seerd) met een blanco punteniijst aan de tweemaal 156 km lange terrein-: gevolgd door een rem- en acceleratie- proef, beginnen. Daarin ontmoetten Frits Selling, Jan van der Hoek, Hein van Olst en Jan van Dobben geen moeilijkheden van betekenis, zodat zij nog volop in de strijd zijn om de zilveren-Vaas. c Zo vlak voor het belangrijke treffen hebben de spelers van Feyenoord het er rustig van genomen. De Feyenoorders en de officials zijn hier in ontspannen sfeer bijeen op het terras van hun hotel in El Escorial. (foto UPI). gemeen was de stemming onder de spelers echter opperbest. Gisteren en vandaag werd er niet veel anders ge daan dan wandelen, kaarten en rus ten. Trainer Willi Kment liet de jon gens vanmorgen nog wat gymnasti sche oefeningen doen, maar daarmee was het gebeurd. Feyenoord «elf zal naar mag wor den aangenomen In ijjn vertrouwde opstelling binnen de lijnen komen. Gis teren sukkelde Veldhoen nog wel een beetje met een blessure aan de knie en ook Coen Mouljjn sprintte nog niet he lemaal zoals het moest, maar voor de rest was iedereen in goede conditie. Dat wil niet zeggen, dat er nie mand was, die niet iets te klagen had. Piet Kruiver bijvoorbeeld had slecht geslapen, het was 's nachts zo warm geweest, dat hij alsmaar had liggen draaien en tot overmaat van ramp had er iemand in de kamer naast hem. midden in de nacht met veel hemeen bad genomen. „Ik had die vent wel uit het raam kunnen gooien", :ei Piet wraaklustig. Ook Piet Fransen was niet helemaal hap py. Hij had last van kiespijn en dat zat hem een beetje dwars. In het al- Kment liet ook gisteren niets los over zijn te volgen tactiek. Verwacht mag echter worden dat Feyenoord niet over dreven verdedigend zal spelen. Het zal zeker in de aanval gaan, zoveel moge lijk is. Dat de defensie flink dichtge- grendeld wordt, ligt voor de hand. Ten slotte moet Real minstens één doelpunt maken en Feyenoord heeft de taak dat te voorkomen. In dit soepel verdedi gende patroon zal Kruiver wel de op dracht krjjgen niet te veel en niet te vaak naar voren te gaan. Waarschijnlijk zal hij met Haak in de nabijheid van net verdedigingsblok moeten blijven. Frans Bouwmeester krijgt, aldus onze Informaties, dit keer minder vrijheid van handelen dan twee weken geleden. Hij verbrak toen al snel de combinatie met Moulijn om alleen op jacht te gaan. Het ernstige gesprek, dat hij gis teren met manager Brox en trainer Kment had, wijst erop dat Bouwmees ter zijn eigen liefde vanavond een beetje zal moeten laten varen. Het B-team daarentegen, dat de eerste dag zonder strafpunten was doorgeko men. had op de tweede dag constant ge. zeischap van het pechduiveltje. Henri Zijdemans Jawa was niet meer vooruit te krijgen. Het slijpsel van de kapotte (Van onze verslaggever) Van links naar rechts Guus Haak, Piet Romeyn, Thijs Libregts en Piet Kruiver. Het Feyenoord-kwartet vermaakt zich met een spelletje „poker". Aan de ernst op de gezichten van de Rotterdammers zou men echter durven beweren, dat er om de inzet van Real MadridFeyenoord gespeeld wordt, (foto UPI). MADRID, 22 sept. De Ma drilenen, toch wel wat gewend, stonden zich gisteren te verga pen aan de in roodwitte hemden gestoken vreemdelingen, die de binnenstad plotseling onveilig maakten. Wie waren die opge dirkte snoeshanen"die alsmaar zulke onverstaanbare woorden als „geen woorden, maar da den, leve Feyenoord één" uit- bralden. U raadt het al! Het wa ren dz eerste contingenten door- dik-en-dun supporters van Feyenoord, die per bus of char tervliegtuig in Madrid waren aangekomenDe Madrilenen aan hoorden met een geheimzinnig lachje op hun lippen het zorge loze geschreeuw van de „Ollan ders". Zij zeiden niets, zij gingen niet in debat. Zij dachten slechts aan één ding: tijdens de wed strijd kunnen wij met z'n hon derdduizend gillen. En dan kun nen die drieduizend Feyenoor ders schreeuwen, wat ze willen, wij zijn ze toch de baas. i Spaanse supporters eisen ook daden van Real Madrid De „Penas", de zeer machtige suppor tersclub van de Spaanse sterren, wil een complete ontluistering, een onmetelijk diepe val voor de ploeg, die met een on geldig doelpunt de zege in Rotterdam in de wacht sleepte. Deze „Penas" is nie! de normale supportersvereniging, die wij in ons land kennen. De „Penas" is een zeer select gezelschap van invloed rijke leden, waarmee het bestuur ern stig rekening moet houden. De gewone leden Real heeft er maar liefst vijf tigduizend hebben daarentegen niets te vertellen. Zij worden beschouwd als de herriemakers, de lefschoppers, dit blij moeten zijn, dat ze het clubspeldjt van Real mogen dragen. De machtige „Penas" nu Is zijn geduld verloren. De afgelopen twee jaar is Real beide keren al heel snel voor de Europa-cup uitgeschakeld. Eerst was het Anderlecht en toen Benfica, dat de trots van de Spaanse natie te grabbel gooide. Vooral de klap van Anderlecht is heel erg hard aangekomen. Van die drama tische ondergang hebben sommige Real- supporters nu nog nachtmerries. Het klimaat in het Madrileense kamp is er niet beter op geworden, toen Feyenoord twee weken geleden de Spaanse grandes vloerde. Men heeft het vertrouwen in Real niet verloren, maar men eist nu toch wel daden, anders... vallen er koppen. Ach, men twijfelt in het algemeen eigenlijk niet in ernst aan de triomfan telijke victorie voor Real. Maar de „Penas" is zo verstandig in te zien, dat de bal rond is en dat Feyenoord echt niet met zich zal laten spotten. Die be trekkelijke voorzichtigheid is daarente gen bij de gewone leden van Real hele maal zoek. Zij geloven onvoorwaardelijk in een verpletterende overwinning var;, un verafgode helden. Een taxichauffeur in Madrid gin, m zijn optimisme zelfs zover, dat hi ons zijn taxi heeft beloofd, als Rea niet weet te winnen. Diezelfde taxi chauffeur zei ons op dramatische toor nog het volgende: Wij Spanjaarden sterven liever, dan ons gewonnen tc geven. Wij zijn een trots volk en elk overwinning verhoogt ons national' prestige. Daarom moeten wij van avond winnen, kost wat het kost." Deze onheilspellende woorden roepen vreselijke taferelen op. Maar toch zal het straks in het Bernabeu-stadion alle maal wel meevallen. De Spanjaarden hebben namelijk een. wapen, waarmee ze zelfs een heetgebakerde massa van honderdduizend mensen ln bedwang kunnen houden. En dat is de Gardia Civil, de gevreesde staatspolitie. Een le ger van deze ook bij sommige Neder landers goed bekende wetsdienaren zal vanavond het veld hermetisch af sluiten. Om de tien meter zal de Gardia Civil een in het groen gestoken agent pos teren. Ook op de tribunes worden de Spanjaarden geduchtig in de gaten ge houden. Er zitten namelijk tussen het publiek in vele geheime agenten. Dat zal de Madrilenen er echter niet van weerhouden om flink herrie te schop- Den. Evenmin zullen de „stillen" kun nen tegenhouden, dat vanavond het hal ve stadion zijn avondeten meebrengt. Rond negen uur als de wedstrijd be gint is het namelijk voor de meeste Spanjaarden etenstijd. Ook aan dranken zullen zij zich ongetwijfeld uitbundig te goed doen. Flesjes bier, wijn en cognac, die voor een paar pesetas op de tribunes te koop zijn, worden meestal in enorme hoeveelheden verslonden. Een goed va derlands gebruik is ook het stoken van kleine vuurtjes tijdens de rust. Meestal zijn het slechts oude kranten, die als brandstof dienen MICHEL VAN GILS zuiger vond de ongelukkige rijder tot ia de bougie. Cees van Rijssel maakte aan het eind van de tweede proef een slipper en reed jkrdoes tegen de controleklok. Dat kost te hem elf strafpunten. Daarmee wal aan alle onfortuin nog geen einde geko men. De motor van Rudi Boom liep vast. hetgeen hem op 13 strafpunten kwam te •taan. Alleen Simon Schram haalde de finish op tijd. Tot zijn geluk ging het laatste stukje van het traject bergaf waarts, want op de top aangekomen weigerde de motor alle dienst Free wheelend kwam de man uit Wolvega over de streep. In het vrije kwartiertje voor de wedstrijd van woensdag zal hij heel wat werk moeten verzetten om een kans op een gouden plak te behouden. Het Holland West-team daarentegen handhaafde zich ook op de tweede dag Uitstekend. De drie rijders Han Bonke. Stef van der Sluis en Jaap Sikkema kwamen allen «onder strafpunten hin- i' n, eveneens de individuele rijders Ton van Heugten en Jo Lammers. Door het neutraliseren van een ge deelte van het parcours van maandag herschenen dinsdag 211 rijders met een blanco strafpuntenlijst aan de start. In de loop van de dag verdwenen dertien rijders uit de strijd, terwijl het aantal .onbelaste" Va «steams' wend geredu ceerd van 2i tot 10. (Van onze speciale verslaggever) De moeilijkheden ontstonden bij het 50-jarig bestaan van de bond, toen een lid van bondsbestuur er zijn be vreemding over uitsprak, dat de heer Van Zanten eigenaar van een druk kerij en niet de heer Heese (uilgever van het bondsorgaan „Biljart") het jubi leumboek had gedrukt, wat een dreigen de houding van de heer Van Zanten tot gevolg had. Voor het oog van de buiten wereld werd tussen de heren Van Zanten en Heese de vrede getekend, maar in fei te zo staat in de brief van het bonds bestuur te lezen bleef tussen beiden een gespannen verhouding bestaan. Nieuwe olie werd later op de golven gegooid, toen de heer Van Zanten be trokken raakte in een zogeheten „notu- lenkwestie" als gevolg van loslippigheid van iemand tot het bondsbestuur. De heer Van Zanten weigerde te vertellen wie voor het lek verantwoordelijk was en kreeg van het bestuur te horen dat hij „niet geschikt was voor begrippen als betrouwbaarheid en loyaliteit". De voorzitter van het Amsterdamse district hing toen een straf boven het hoofd, maar werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewijzen. Vorig Jaar kwam een kwestie-Blokker aan de orde, handelend over een brief, die de heer Van Zanten over de heer Blokker, toen voorzitter van het gewest Noord-Westen, in bezit had gekregen. Dit schrijven was afkomstig van een in woner van Den Helder. Op 7 november trad de heer Blokker af. Bijzonder ge belgd is het bondsbestuur, aldus de cir culaire, over het feit dat de heer Van Zanten de ex-voorzitter van het Noord westen geen kans had gegeven bezwa rende eventueel valse beweringen te weerleggen. Een maand later erkende de heer Van Zanten tegenover het bondsbestuur al dus de circulaire, onder meer: in de no- tulenaffaire te hebben gedraaid, een be lofte te hebben gebroken, de heer Heese onder druk te hebben gezet en de belof te. om de kwestie-Blokker te laten rus ten, eveneens niet te zijn nagekomen. Maar daarmee blijkt de conflictstof in de KNBB nog niet te zijn uitgeput. Al jarenlang is er ook rumoer over pu- blikaties in „Aüriet" (contactorgaan van district Amsterdam), „Biljart" en „De Carambole" van J. Wittebol, die eveneens volgens het bondsbestuur, een rol in de affaire-Blokker heeft gespeeld. Bondsvoorzitter G- Scheepers besluit (kenmerkend een voorwoord ir, ..Bil jart" over genoemde onverkwikkeüjkhe- den met de opmerking „wie lacht niet die dit al beziet Advertentie jk r^\

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9