Ruimteprobleem van zusterschool in Heemstede opgelost St. Antonius meisjes-ulo uitgebreid Visserman rijdt onder invloed twee auto's aan POPPEN van bejaarden voor oudheidkamer in Zandvoort top :orm meubelen Nigeriaanse cacaoboeren naar Haarlem Herdenking 40 jaar Thijsse s Hof Burgemeester Peereboom Voller benoemd tot ere-voorzitter Basten De Haerlemsche Musijck- camer handhaaft een jonge traditie BAROK EN ROMANTIEK Gedeelte Sloterweg voor startbaan i house of engiana Hilversumse slachtoffer lugubere grap Vier weken voor botsing op Zijlweg Nieuws uit Zandvoort LEVEND LICHT Korhicii Aanvoer van bloembollen wordt minder AUTOBEDRIJF KLEUN uitsluitend verkrijgbaar bij 192 flatwoningen in Zandvoort HOUSE OF ENGLAND'S u Van de Laar burgemeester Bergen op Zoom Ria Valk in Lisse Haarlemse Rechtbank Reclamevak scholen internationaal georganiseerd Uitslag verkoping VAN klokken Rechthoekige rondborstigheid HENRI BENDE „Uiv man heeft een auto-ongeluk gehad VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1965 PAGINA 3 HEEMSTEDE, 24 sept. Voor de St. Antonius meisjes ULO-school zijn met ingang van het pas begonnen schooljaar betere tijden aangebroken. Sinds geruime tijd kampte men er met een nijpend gebrek aan ruimte, maar dit behoort nu allemaal tot het verleden. Een ingrijpende uit breiding resulterende in de bouw van drie nieuwe klaslokalen, een handwerklokaal, een aula en enkele andere noodzakelijke voor zieningen, hebben de welbekende zusterschool aan de Kerklaan van alle ruimteproblemen bevrijd, waardoor de leerkrachten en leer lingen bij de aanvang van het nieuwe schooljaar in feestelijke stemming van start zijn gegaan. S U D E JASSEN 168.- lot 198.- SUÈDE VESTEN interieurverzorging Binnenhuisarchitectuur Woninginrichting GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 Toon mij wat u draagt en ik zal zeggen wie u bent, beweert de chef verkoper, een ervaren psycholoog. Dit jasj'e heeft een fors rechthoekig dessin. Man nen die het kopen zijn recht-door-zee, rondbors tig, mannelijk, zegt onze chef-verkoper. Onze te kenaar geeft hem alvast gelijk. 89.50-139.50 Dat de uitbreiding van de St. Anto nius ULO beslist geen overbodige luxe is geweest, mochten wij vernemen van (Advertentie) vanaf 52,50 tot 98.- GFN. CRONJÉSTR AAT 40-44 HAARLEM Telefoon 5 46 79 Weet u, wie „Sjorsie" is Vraag het maar in Haarlem-oost en vele andere buurten. Vroeger bezorgde hij onze krant, sedert jaren brengt hij Panora ma, Libelle en Rosita rond. Bij de bur gerlijke stand staat hij ingeschreven als H. Heijne, Emostraat 29. Op 1 ok tober gaat hij met pensioen. Dan sjouwt Sjorsie niet meer met Rosita onder zqn arm. Zijn bijnaam, die hij te danken heeft aan de beroemde lei der van de Rebellenclub, zal onsterfe lijk blijken. De klanten zullen hem ook op 1 oktober niiet vergeten. De rooms-katholieke ambtenaren over wie wij geschreven hebben, dat zij vier maanden rust hielden, blijken gepensioneerden te zijn. Ze hebben dus recht op rust. Toch vergaderen ze om bij te blijven. Zoals geschreven woens dagmiddag 29 september om drie uur in de Schuylenburcht. Geen schuilevink je spelen. De Haarlemse Gymnastiek Gemeen schap houdt zaterdagmiddag een speur en wandeltocht met hindernissen. Voor adspiranten van 12 tot en met 16 jaar. Start bij Domii in Overveen van 1 tot 3 uur. Let op de hindernissen. Jubileum bij het P.E.N.. Zilver voor Technisch Ambtenaar B. H. van der Poel, Van der Duijnstraat 19, Haarlem. Maandag 27 september huldiging door de directie, 's middags receptie tussen 3 en 5 uur in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. „Blijf voor 't land" is de naam van een Noordwijkse schietvereniging, die ons al jaren intrigeert. Wjj begrijpen niets van die naam. Maar we geven wel de verzekering, dat wij tot in eeuwigheid voor 't land zullen blijven. Wij hebben niets tegen 't land. Soms hebben wij er 't land in. Maar dat is ook alles. De Noordwijkse blijf-voor-'t- landers beginnen vanavond hun nieuwe competitie. Schutters en schutteressen kunnen op gelukskaarten schieten. Veel geluk. De Gepensioneerden van „De Spaar- nestad" zouden 29 september een kijkje gaan nemen in het bisschoppelijk mu seum. Dat is tot nader orde uitge steld. De contactmiddag op 12 oktober gaat wel door. Zonder contact als ge pensioneerde begin je niets. De Zandvoortse Korfbalclub komt za terdagavond bijeen. De naam zegt het al, wat de leden gaan doen: dansen en kienen. het schoolhoofd zuster Goverdlna, die meer dan wie ook, de zorgen van haar school heeft gekend. Teneinde het on derwijs in goede banen te houden moest de afgelopen jaren gebruik worden ge maakt van noodlokaien in het jeugdge- bouw aan de Herenweg en in Antonius L. O., een gang van zaken die voor de rust in het onderwijs nu niet bepaald bevorderlijk was. Want de leerkrachten moesten bij het wisselen van de lessen van het ene gebouw naar het andere rennen en men weet nu eenmaal hoe het gaat wanneer de van levenslust bruisende jonge dames enige ogenblik ken alleen worden gelaten. „Het is hier nu weer heerlijk rustig geworden", zei zuster Goverdina. ter wijl zij ons rondleidde door het school gebouw, dat naar een ontwerp van ar chitect H. L. Klein Schiphorst en uit gevoerd door het aannemingsbedrijf P. G. M. van den Putten een fraaie uit breiding heeft gekregen. Naast de bouw van drie leslokalen, een handwerklo kaal en een aula waarvan de laat ste, compleet met toneel en geluidsin stallatie ten dienst zal Komen voor fees telijke gelegenheden, filmvoorstellingen, lezingen en in de toekomst wellicht ook voor het muziekonderwijs werden ook elders in het schoolgebouw de no dige verbeteringen aangebracht. Van de stoffige stortplaats voer ko len kon in verband met de overgang naar oliestook een ruime en gerieflijke keuken worden gemaakt. Komt er be zoek, dan is er nu de keuken waar het kopje koffie kan worden bereid. De twee aparte kamers voor het school hoofd en de leerkrachten werden omge bouwd tot een ruime kamer voor het onderwijzend personeel, terwijl de hoofdzuster thans de beschikking heeft gekregen over een apartement, dat ten opzichte van het oude eveneens een be langrijke verbetering betekent. Voorts is er een nieuwe garderobe voor de leerkrachten gekomen, alsook een twee tal kleedkamers voor net bezoek aan de schoolarts, een magazijn en een uitbreiding van de fietsenstalling. Met een totaal van 356 scholieren re- qnireert de St. Antonius-ULO haar leer lingen niet alleen uit de gemeente Heemstede. Zij telt ook vele meisjes afkomstig uit Haarlem, Zandvoort en de Bollenstreek, wat als een bewijs mag worden gezien dat de school zich een uitstekende naam heeft verworven. LISSE, 24 september, De aanvoer van bloembollen bij de veiling H.B.G. te Lisse wordt nu toch duidelijk min der, maar daar is het dan ook al eind september voor. In de marktsituatie komt overigens weinig verandering. De vroege tulpen zijn veel gevraagd en dus duur. Van de overige tulpensoorten draaien er veel om de miniumprijs, met uitzondering van Prominence, Ro- bines, Topscore, Red Giant en nog en kele andere soorten. Narcissen worden vrijwel niet meer aangevoerd. De restanten gaan weg voor goede prijzen. Irissen blijven duur, want er is veel vraag naar. De aanvoer van plantgoed wordt steeds groter, maar de verkoop verloopt traag en de prijzen zijn niet hoog. LISSE, 24 september, Ria Valk komt morgenmiddag zaterdag 25 september naar Lisse. Ze zal daar luister bijzetten aan de opening van een nieuwe grammofoonplatenzaak en ieder die dat wil kan ook nog een hand tekening van haar krijgen. HAARLEM, 24 sept. Vier weken gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid heeft de of ficier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. J. Bredius, geëist tegen de 27-jarige visserman G. V. uit Vel- sen, die op 29 april van dit jaar onder invloed van alcohol in Velsen twee aan rijdingen had veroorzaakt. De man, die volgens getuigen „met een noodgang" door de straten gereden had, had bij zijn rit een in de Cronjéstraat gepar keerde vrachtauto niet kunnen ontwij ken. Bij het wegrijden was de jonge man tegen een personenauto gebotst. Na de twee aanrijdingen was de vis serman doorgereden. Later kon hij in een café gearresteerd worden. Een bloedproef wees uit, dat de man ernstig onder invloed was. Een boete van tweehonderd gulden en vier maanden ontzegging van de rij bevoegdheid eiste de officier tegen de 38-jarige vertegenwoordiger A. J. uit Zwanenburg, omdat hij op 25 maart op de Schipholweg bij het afslaan naar de IJweg aan een tegemoetkomende scoo terrijder geen voorrang gegeven had. De scooterrijder reed tegen de auto van de vertegenwoordiger op en kwam daarbij lelijk te vallen. Over veertien dagen zal de Haarlemse rechtbank in deze zaken uitspraak doen. NOORD WIJK24 sept. Vandaag vindt te Noordwijk de oprichtingsver gadering plaats van de Alliance Interna tionale d'EcoIes de Publicité. In ver band met dit feit houdt het bestuur van de Alliance vanavond in het Zinger Hotel een receptie. Aan de oprichting zijn vergaderingen te Parijs, Hamburg en Brussel vooraf gegaan. De bedoeling van deze verga deringen was te komen tot overeen stemming over het doel en de werk wijze van de bond. Reclamevakscholen uit tal van Euro pese landen hebben zich reeds bij de Alliance aangesloten. Ok buiten Europa toont men belangstelling voor de aktivi- teiten van de bond. De heer Ch. Ghauvet, directeur van de Ecole Superieure de Publicité is voorzitter van deze nieuwe internationale organisatie. Advertentie Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: ZaBdvoortselaao 351 Service: Dr de Liefdestraal 4-10 Tel. 02500 - 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD ZANDVOORT, 24 sept. Het bejaar dencomité Zandvoort, dat dit jaar zijn 40-jarig bestaan vierde, heeft ter gele genheid van dit jubileum de burge meester twee poppen, gekleed in oud- Zandvoortse klederdracht, aangeboden ten geschenke aan de gemeente. B. en W. stellen de raad voor de schenking te aanvaarden en de poppen te bestemmen voor plaatsing in de te zijner tijd te stichten oudheidkamer. (Advertentie) Barteljorisstraat 13-17 HAARLEM. 's Maandags de gehele dag gesloten. officieel TOP-FORM adviseur HAARLEM, 24 sept. Tijdens een rondreis door Europa zal een Nige riaanse delegatie van vijftien cacaoboe ren en marktdeskundigen ook een be zoek brengen aan Haarlem. Het gezel schap dat vrijdag in ons land aankomt is enige dagen de gast van de Neder landse cacao- en cacaoproduktenvere- niging. Maandag 27 september gaat het ge zelschap naar de fabrieken van Dros te om een indruk te krijgen van de cacaoverwerking in Nederland. Aan het einde van de middag is er een receptie in het Apollo hotel te Amsterdam, waar de delegatie afnemers en verwerkers van cacao uit Nigeria zal ontmoeten. HAARLEM, 24 sept. De uitslag van de laatstelijk in het Notarishuis te Haarlem gehouden verkoping luidt: Oostvest 28 zwart en rood te Haarlem is niet geveild. Glasblazerstraat 31 te Haarlem bij 17.300 naar W. J. Moor man. Jacob van Lenneplaan 2 te Haar lem bij 124.000 opgehouden. Jacob Marisplein 11 te Heemstede niet ge veild. Rembrandtplein 45 te Heemstede voor 26.000 naar D. de Vries. Brou wersvaart 58, 60 zwart en rood en 54, 56 te Haarlem voor ƒ209.105 naar H. J. Nelissen qq. Kampersingel 16 zwart en rood te Haarlem voor 25.700 naar F. Th. H. Veldhuizen qq. BLOEMENDAAL, 24 sept. In hef Jeugdhuis aan de Donkerelaan is don derdagavond het veertigjarig bestaan herdacht van de stichting vogeL. en plantentuin Thijsse's Hof". Be voorzitter van het stichtingsbe stuur, de Bloemendaalse gemeentese cretaris de lieer G. van Eek, sprak een inleidend woord. Hij herinnerde aan de raadsbesluiten van 18 december 1924 en 20 januari 1925, die het afstaan van een stuk grond in het Bloemendaalse bos mogelijk maakten. Zonder discus sie ging dat toen niet in de Raad. Som mige raadsleden vonden het vernieu wen van een riolering in Vogelenzang urgenter dan een subsidie voor de nieu we Hof. Maar toen ook Heemstede met een aanbod kwam in Groenendaal een stuk terrein ten behoeve van Thijsse te willen reserveren kwam de Bloemen daalse raad wel snel tot een gunstig be sluit, Een van de veertig jaar geleden door de gemeente gestelde en thans nog steeds van kracht zijnde voorwaar den is, dat de Hof immer gratis toe gankelijk moet zijn. De heer Van Eek memoreerde het gemeentelijke subsidie van 5800 waar door het mogelijk iS) een extra hulp voor de tuinman te hebben. Spreker toonde zich dankbaar voor het rijks subsidie maar hoopte toch voortaan op een hoger bedrag Van dit jaar af geeft het Provinciaal bestuur een jaarlijkse bijdrage van een duizend gulden. Verschillende acties voor bijdragen in-eens hebben bijna tienduizend gul den opgebracht. De heer Van Eek vond dit een mooi bedrag, dat echter als re serve zal dienst doen. Dringend nodig Is het, aldus spreker, dat het aantal contribuanten groter wordt. Verheugd toonde hij zich over het nog steeds toe- Advertentie) HAARLEM, 24 sept, Gedurende het seizoen 1965-1966 zat „Die Haer lemsche Musijckcamer" de sedert 1946 opgebouwde traditie voort van het ten gehore brengen van werken van mees ters uit het baroktijdperk en de vroeg- romantische periode. Behalve drie do nateursconcerten, zullen óók dit seizoen de sedert 1963 op verzoek van de Ned. Hervormde Kerk ingestelde kerkconcer- ten worden gehandhaafd. De donateursconcerten zijn op vrij dag 19 november 1965, vrijdag 11 fe bruari 1966 en vrijdag 15 april 1966. Met uitzondering van het laatste concert, dat in de Tuinzaal van het Concertge bouw zal worden gegeven, worden de overige concerten in de Nieuwe Kerk gegeven. Als solisten voor deze dona teursconcerten verlenen medewerking: Bouw Lemkes en Jeanne Vos (Viool), Ada Brussen (harp) en Paul Verhey (fluit). Tijdens het derde donateurscon cert wordt onder meer de Kaffee-can tate van J. S. Bach ten gehore gebracht met een vokaal solisten-ensemble Voor de kericconcerten zijn eveneens een aantal aantrekkelijke programma's sa mengesteld, terwijl de volgende solis ten zullen optreden: Geert van Keulen (klarinet), Henny de Vries en Carel Alphenaar (cello) en Frans Hengeveld (viool). Deze kerkconcerten zijn op de zaterdagen 11 december 1965, 19 maart 1966 en 7 mei 1966. „Die Haerlemsche Musijckcamer" mag zich verheugen over een toene mende belangstelling van vele Haar lemse muziekliefhebbers. Teneinde ech ter een groter aantal Haarlemmers te doen laten kennismaken met dit toch wèl unieke kamermuziekgezelschap, zal op vrijdag 22 oktober 1965 een bij zonder concert plaatsvinden in de Re- naissancezaal van het Frans Halsmu seum, waaraan solistische medewer king wordt verleend door Jan Bresser (viool), die Vivaldi's „Vier Jaargetij den" zal vertolken. Vermeldenswaard is dat half oktober de eerste grammofoonplaat van dit Haarlemse ensemble zal verschijnen, waarop worden uitgevoerd „Chaconne" van Henry Pureell en „Paduana et Gaillard" van Grep. De directie van alle concerten is in handen van André Kaart. ONBEWOONBAAR B. en W. van Zandvoort stellen de gemeenteraad voor over te gaan tot onbewoonbaarverkla- en Kerkdwarspad 8. ring van de percelen Swaluëstraat 12 voortse gemeentebestuur wil overgaan AANKOOP WONINGEN Het Zand- tot aankoop van de percelen Parallel weg 13 en 15. De kosten bedragen 30.750.—. BENOEMING Voorgesteld wordt met ingang van 1 september j.l. tot school in Zandvoort te benoemen mevr. hoofdleidster van de W. H. Suringar- H. A. Joosten-Gerbrands. SPREEKUUR De burgemeester van Zandvoort is verhinderd op de woens dagen 29 sepetember en 6 oktober spreek uur te houden. ONDERZOEK Het Zandvoortse gemeentebestuur stelt de raad voor over te gaan tot een bevolkingsonderzoek naar de aanwezigheid van t.b.c. De kosten worden op 10.000 geraamd, doch men verwacht een terugontvangst van 8500. Het laatste onderzoek vond in januari 1962 plaats. (Advertentie) Kamperve Horloger- Juwelier 1st 51 Tel. 21101 aarlem nemende bezoek, zowel van particulie ren als scholieren in klasseverband. Vervolgens maakte de heer Van Eek bekend, dat het bestuur van de Stich ting Thijsse's Hof besloten had burge meester dr. D. H. Peereboom Voller te benoemen tot ere-voorzitter van de Hof. Hij overhandigde de burgemees ter een oorkonde in het door Kees Hana geschreven boekje „Feest in de natuur". Mevrouw mr. M. N. Peere boom Voller-Sedee ontving een ruiker bloemen. De stichting wil met het aan bieden van het ere-voorzitterschap uiting geven aan de grote dankbaarheid voor de belangstelling, die de burge meester steeds voor de Hof toont. Het bestuurslid de heer J. A. Nij- kamp hield vervolgens de feestrede, waarin hij dieper inging op ontstaan van de Hof, en het wel en wee in de loop der jaren. Prof. ir. J. Th. Thijsse dankte, namens de familie, hij is de zoon van dr. Jac. P. Thijsse voor alles wat de gemeente Bloemendaal heeft gedaan om de nagedachtenis van zijn vader te eren. De Hof voldoet aan wat dr. Jac. P. Thijsse zich had gesteld: een instructief plantsoen te zijn, aldus diens zoon. Na de pauze bood het gemeentebe stuur van Bloemendaal, dat voltallig aanwezig was met nagenoeg alle leden van de raad, een receptie aan. Burge meester dr. P. Voller wees er op, dat in Bloemendaal niet alleen de Hof de naam Thijsse draagt, maar ook een lyceum en een laan in deze gemeente naar Thijsse zijn genoemd. Voor de Hof en trouwens het gehele bos heeft de ge meente de taak, zei de eerste burger, te zorgen, dat door tijdige verjonging kale plekken in het bos worden voor komen. HAARLEM, 24 sept. Gedeputeerde Staten van Noordholland stellen Pro vinciale Staten voor een gedeelte van de Sloterweg in de gemeente Haarlem mermeer aan het openbaar vervoer te onttrekken. Het betreft hier het wegge deelte omstreeks een kilometer verwij derd van de Kruisweg .tot aan de krui sing Sloterweg-Vijfhuizerweg. De ont trekking is nodig in verband met de aanleg van een startbaan van de lucht haven Schiphol. Het door de Staten te nemen besluit zal niet eerder ter goedkeuring aan de Kroon worden gezonden, dan nadat enige thans nog bewoonde panden aan de Sloterweg zpn ontruimd. Bovendien moet het hoogspanningsgebouwtje van het P.E.N, nog even bereikbaar blij ven. De aan de orde zijnde onttrekking van dit gedeelte van de Sloterweg wordt beschouwd als een vervolg op de onttrekking aan het verkeer van een gedeelte van de Vijfhuizerweg en van een onmiddellijk ten noorden hierop aansluitend gedeelte van de Sloterweg. Naar aanleiding van deze maatregelen zijn bij Gedeputeerde Staten drie be zwaarschriften binnengekomen. Hierin zijn 38 belanghebbenden vertegenwoor digd. Een der bezwaren is afkomstig van de directie van het P.E.N. Tussen de directies van het P.E.N. en Schiphol wordt een regeling getrof fen omtrent de bereikbaarheid van het transformatorstation en de andere elek triciteitswerken bij de kruising Sloter weg-Vijfhuizerweg. ZANDVOORT, 25 sept. Het bestuur van de woningbouwvereniging „Een- draoht maakt macht" in Zandvoort heeft plannen gereed voor de bouw van vier flatgebouwen met in totaal 192 woningen. Deze zouden verrijzen op een terrein in de omgeving van de Keesoomstraat. (Advertentie) man m m REGEREN C<n herenmode) IS VOORUITZIEN I (Advertentie) IN VELE MODELLEN EN KLEUREN Elke gewenste grootte bij bestelling leverbaar. ZIJLSTRAAT 73-75 TEL. 10542 HILVERSUM, 23 sept. Mevrouw Huizinga, wonende in de Laan 1940- 1945 werd gisteren door een haar onbe kende man opgebeld aaet de medede ling, dat haar echtgenoot op de Groest een ernstig auto-ongeluk zou hebben gehad De onbekende gaf zich uit als iemand van de Hilversumse verkeers politie. De mededeling hield onder meer in, dat mevr. Huizinga zich zo spoedig mogelijk naar de R.K.Z. moest bege ven. De man gaf tevens op het auto nummer, dat juist bleek te zijn. Toen mevrouw Huizinga zich ojj het ziekenhuis vervoegde, bleek men daar van niets te weten en bij een nader on derzoek kwam men tot de slotsom, dat een valse mededeling was gedaan. Daarop heeft mevrouw Huizinga de po litie ingeschakeld, lichting begroting 1966 af." HAARLEM, 24 sept. Een 62-jarige bedrijfsjurist uit Bloemendaal, die op 17 juni een ernstig verkeersongeval had veroorzaakt, hoorde in de zitting van de Haarlemse rechtbank vier weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen zich eisen. De man reed op de middag van de 17e juni met zijn auto op de Westelijke Randweg toen hij bij de Zijlweg linksaf wilde slaan. Hij kwam toen echter in botsing met een rechtdoor rijdende scooter. Het slachtoffer werd op het wegdek gesmeten en liep een breuk aan de nekwervel op, waardoor ver lamming in de ledematen optrad. De officier noemde dit een bijzonder tragisch ongeluk omdat de scooterrij der blijvend letsel van de botsing zal ondervinden. „U heeft zeer roekeloos en onvoorzichtig gereden. U had moe ten weten dat een stoppende auto nog niet wil zeggen dat Mn de andere zijde het licht op rood staat". De raadsman van de verdachte, mr. Brinkmann, concludeerde tot vrijspraak omdat zijn cliënt de naderende scooter niet had kunnen zien daar een vrachtauto het zicht belemmerde. Over veertien dagen uitspraak. DEN HAAG, 23 sept. Bfl KB is met ingang van 16 oktober benoemd tot bur gemeester van Bergen op Zoom: drs L J. M. van de Laar te Rijswijk (Z-H). De heer van de Laar, 43 jaar oud, is van 1963 tot 1965 staatssecretaris van O. K. en W. geweest. Hij Is katholiek en lid van de KVP. Onlangs is drs. Van der Laar benoemd tot voorzitter van de Stichting De Ne derlandse Vrijwilligers,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3