Cat Balloukostelijke parodie op western Zorba de Griek BI exclusieve zitkamertafels PETRI-interieur Kees Okx en Valera in Artificia Agenda voor Haarlem en omgeving Casino Overval op geldzending: buit 3 ton Ursus in de vuurvallei „Incident op Cyprus" De man met de ijzeren arm tam. m Overige films Mislukte aanslag op TSJOMBE Wesp doodt man NIET VERGETEN.. Verkoper steelt auto terug J. Strijbos bij Vogellust SuurhoffEnige regeling charter - vervoer gewenst Iets minder zonnig 'OUD BERG EN DAL' OPENING HEDEN 24 SEPTEMBER 3 UUR Cinema Palace Rembrandt Frans Hals Lido Avontuurlijk verhaal in Wildwest-trant Roxy m Raad Warmond bespreekt recreatie 162.. Ondanks bewaking Londense politie Burgerlijke Stand Haarlem VRIJDAG 24 SEPTEMBER 19S5 PAGINA 4 Michael Callan, Jane Fonda en Tom Nardini in de film Cat Ballou", een kostelijke parodie op de Western van Elliot Silverstein. Dramatische scène uit Zorba met de boeiende Irene Papas. «mm elke houtsoort glas formica marmer rechthoekig vierkant rond elke maat interieurarch.: zijlweg 36-38 haarlem, tel. 18014 Postzegelverzamelaars weer bijeen Films Muziek Toneel Diversen Rijksstraatweg 91, Bennebroek tei'ef. (02502) 6201 SPECIALE ATTRACTIES CASINO ONDER HOLLANDSE DIRECTIE T entoonstellingen Leiden FILMJOURNAAL Voor filmproducenten en -regisseurs, die er naast veel commercieel talent ook nog zo iets als een artistiek gewe ten op na hielden, is de western ge ruime tijd het verwaarloosde stiefkind geweest. Maar nu is de western weer ,,in". Hij wordt weer serieus genomen •Is schietende scherpschutter, löd Shel- een parodie verscheen, waarin alle cli chésituaties, confectie-figuren en ge meenplaatsen van het genre, die in de loop van de nog jonge, maar veelbewo gen historie van de film zijn ontstaan, in het belachelijke worden getrokken. Daarvoor heeft nu de ons onbekende Amerikaanse regisseur Elliot Silver stein gezorgd met de film „Cat Bal lou", die dit jaar op de Berlinale groot succes oogstte en die Lee Marvin in de rol van een even snel drinkende als schietende scherpschuttr. Kid Shel- leen. een Zilveren Beer opleverde. Silverstein heeft zijn verbeelding la ten werken, maar hij laat er zich ner gens door meeslepen. Ondanks de tal rijke grappen en overdrijvingen, die hij zich krachtens de parodistische op zet van zijn film ten koste van het on derwerp veroorlooft is zijn aanpak vaak zelfs realistisch en levensecht in zover- De Griekse schrijver en dichter Ni kos Kazantzakis, die wereldberoemd werd met zijn (verfilmde) roman „Christus wordt weer gekruisigd" is ook de geestelijke vader van het be faamde verhaal van „Zorba de Griek". Kazantzakis heeft ook hier bedoeld, evenals in „Christus wordt weer ge kruisigd", de grote figuur uit het ver haal een boodschap mee te geven, die niet direct wordt uitgesproken, maar die in de loop van het verhaal vanzelf en spontaan duidelijk wordt. Zobra is doodgewoon een prachtige onverwoes- bare en oprechte kerel; hij zou het ove rigens niet zjjn, wanneer hem alles in het leven had mee gezeten. Het is aan Anthony Quinn te danken, dat deze Zor ba van de film aan het idee van Kazant zakis geen geweld heeft gedaan. Zorba. een oudere stoere Griek, ont moet een jonge Engelse schrijver, die op Kreta een door een erfenis verkre gen bruinkoolmijn wil gaan exploiteren. Hij wint het vertrouwen van de schrij ver, ondanks het feit dat hij vol gens zeggen altijd alles verpest. Op Kreta komt Zorba met de meest fan tastische plannen aandragen om de mijn rendabel te maken. Ondertussen maakt hij een verlopen demi-mondaine en ex-danseres, die een logement drijft, het hof, terwijl de schrijver in contact komt met een jonge ongenaakbare we duwe, die de mannen van het dorp door haar afwijzende houding prikkelt. De sluimerende haat tegen de weduwe laait in een bepaald moment fel op en het volk wil haar stenigen. Later, wanneer alles uitgevochten is, de we duwe gedood, de ex-danseres gestor ven, het logement geplunderd, blijft er de mijn. Bij de plechtige ingebruikne ming van een door Zorba uitgedachte kabelbaan ontstaat er een paniek om dat de baan het niet houdt. Een ruïne blijft over. Maar Zorba is niet te ver slaan. Sterk en vol energie en slechts denkend aan verder leven leert hij de •chrijver een Griekse dans. Met over gave dansen zij lachend tussen de ra vage een dans, die de populariteit van deze film (waarom ook niet?) voor ve len zal' vergroten, omdat de muziek met het meeslepende melos zo fijn, zo opwekkend en zo verlokkelijk klinkt. Zorba, die moeilijke, soms onmogelijk gekke man, die krachtpatser met zijn gebrekkige woordenschat, danst zich vrij op sen verbijsterende manier, die recht uit het hart komt. Barstend van gevoelens, verdriet en plezier om het leven, danst hij op een onstuimige ma nier, totdat hij er bij neervalt. Dat is zijn taal, zijn uitdrukkingskans. Het is een lange film, zoals de ver halen van Kazantzakis meestal lang zijn. Het krachtig beeldend proza van het oorspronkelijk boek is samenge drongen in sferische beelden, meestal mooi gezien, vaak helaas niet steeds klemmend. Indrukwekkend is de 3cène van de plundering van het logement, kostelijk die van de ingebruikneming van de kabelbaan, waar even de typi sche spot van de schrijver om de hoek komt kijken. In de film „Ursus In de vuurvallei stoot de slechte en wrede Hamilcar met behulp van Mila Koning Lotar van de troon en neemt zelf bezit van de macht. Hij heeft echter buiten Uvsus, de gewel dige door niemand te temmen krachtpat ser, gerekend. Na talrijke moeilijkhe den en gevaren slaagt Ursus erin het on recht uit te bannen en oestijgt zelf de troon, bijgestaan door de lieftallige dochter van de vermoorde koning. Een onzinnig bedenksel, dat elke bin ding met de realiteit mist en ronduit kin derachtig aandoet. De acteurs weten ook ad niet goed raad met hun rollen en dragen ertoe bi) dat men het geheel nauwelijks geïnteresseerd volgt. Naar vorm en inhoud beneden de maat. In Frans Hals (14 jr.). re legendarisch geworden figuren ooit echt en tegelijk herkenbaar kunnen wor den uitgebeeld. Zijn film is er intussen niet minder amusant en grappig om. Integendeel, zou men haast zeggen. Met het diploma van de kweekschool in haar koffer, aldus verhaalt de film, keert Catherine Ballou terug naar de ranch van haar vader. Deze wordt kort na haar aankomst het slachtoffer van een schurkachtige financier, die de scherpschutter Strawn heeft gehuurd om hem van zjjn bezit te verdrijven. Cat Ballou zint op wraak en op aan raden van haar Indiaanse cowboy Jackson Two Bears stelt ze twee vee dieven, die zij op weg naar huis tegen wil en dank heelt helpen ontsnappen als haar lijfwachten aan. Het zijn ech ter niet alleen geen revolverhplden zon der blaam, maar evenmin zonder vrees en dus wordt de legendarische scherp schutter Kid Shelleen gehuurd, die zich evenwel ontpopt als een aan lager wal geraakte dronkelap, wiens handen pas weer vlug en zeker worden na het ge bruik van indrukwekkende hoeveelhe den alcohol. Gezamenlijk beroven ze een trein. Tussen de scherpschutter van de schurk endat Cat Ballou's revol- verheld die met het oog op deze spor tieve prestatie een speciale ontwennings kuur en training heeft ondergaan komt het tot een gevecht, dat natuurlijk door de paladijn van de heldin wordt gewon nen. Cat Ballou, die zich persoonlijk wreekt op de moordenaar van haar va der, wordt gearresteerd en ter dood veroordeeld, maar ontkomt op het al lerlaatste nippertje met de hulp van haar trawanten aan de strop. Alle traditionele figuren, elementen en gemeenplaatsen van de Western: de held, de schurk en de heldin, scherp schutters en veedieven, belaagde on schuld en vrouwelijk raffinement, lief de en wraak, een spectaculaire trein- roof, het duel op leven en dood tussen twee scherpschtters, die eikaars broer blijken te zijn, de ontsnapping aan een zeker lijkende dood, tot en met de door Nat King Cole gezongen ballade, waar in de daden van Cat Ballou worden verteld, die vervolgens op het doek ver schijnen, zijn in deze film verwerkt. Silverstein laat ze echter zien in een ongewone samenhang plaatst ze op een humoristisch vlak en verbindt ze met een spitse dialoog, die de meest afge zaagde gemeenplaatsen nieuw doet lij ken of er de komische kant van de- licht. In Cinema Palace (14 jr). „Incident, op Cyprus" is een avon tuurlijk beeldverhaal in Wild West-trant, waarvoor de nog vers in het geheugen liggende strijd op Cyprus die aan tal loze, vaak onschuldige mensen het le ven kostte als achtergrond werd mis bruikt. Ralph Thomas en Ian Stuart Black, die het scenario schreef, laten de film op Cyprus spelen in 1957, toen de af schuwelijke terreur er een hoogtepunt had bereikt. Op dit weleer zo idyllische, maar nu door de politiek verscheurde eiland, waar de leuzen op elke beschik bare muur getuigen van de felle anti- Britse stemming, komt een Amerikaans meisje van Cypriotische afkomst, wier schoonheid alleen maar wordt overtrof fen door haar argeloosheid, de oude cultuur van Cyprus bestuderen. Van de meedogenloze strijd, die rond haar wordt gevoerd, wordt ze zich pas be wust, als er twee jonge Britse soldaten voor haar ogen worden gedood. Daarna nemen de incidenten, die haar overtui gen van de ernst van de toestand en het gevaar, waarin ze verkeert, snel in aan tal en omvang toe. Het huis, waarin ze verblijft, de woning van een arts, die een oude vriend is van haar vader, blijkt het geheime hoofdkwartier te zijn van de terroristenleider Spyros Skyros, alias generaal Grivas. Van het mo ment, dat zij dit ontdekt, is haar leven in gevaar. Maar zij blijft zwijgen, zelfs tegenover de door zijn vrouw in de steek gelaten Britse officier, voor wiens attenties zij niet ongevoelig is en die haar dan ook, na de gebruikelijke ont snappingen achtervolgingen, bom aanslagen en schietpartijen op het vlieg veld van Athene definitief het leven mag redden en ln zijn heroïeke armen sluiten. Met indrukwekkende routine en een niet te miskennen vakmanschap en met medewerking van Dirk Bogarde, die er in iedere door hem gespeelde rol jon- fer lijkt uit te zien, Susan Strasberg, ie er alleen maar lief en George Cha- kiris, die er alleen maar haatdragend uitziet, heeft Thomas voor de vereiste spannende actie in felle kleuren ge zorgd. En dat is maar goed ook, want het leidt tenminste de aandacht af van de onnozele dialogen en de vele on waarschijnlijkheden. die even talrijk zijn als de doden die er vallen. Een ouderwetse, spannende thriller dus, waartegen men noogstens bezwa ren zou kunnen aanvoeren op de dra matische gronden. Wanneer niet de strijd op Cyprus als achtergrond was gebruikt op een manier, die tegen de ernst en de goede smaak van de ma kers gerechtvaardigde twijfel doet rij zen. In Lido (18 jr.) In „De Held van Rome", ook wel „De man met de ijzeren arm" of, zo als in het land van herkomst, „II Co- losso di Roma' geheten, zien we de Amerikaanse krachtpatser Gordon Scott in de rol van de fiere Romein Gajus Mucius, die zijn rechterhand in het vuur stak, nadat hij gefaald had bij zijn poging om Porsenna, de koning der vijandige Etrusken, in zijn tent te doden. Om enkele historische feiten heen Js verder een onzinnig verhaal geweven, waarin de kracht van Mucius' linkerhand er meer toe bijdraagt om Rome van de ondergang te redden dan het Romeinse leger met zijn gene raals en het gehele volk met zijn wij ze senaat bi) elkaar. De Italiaanse regisseur Giorgio Fer- roni heeft het povere kijkspel voor de helft gevuld met snauwerige dialogen. Voor de rest zien we krijgers te paard of te voet optrekken en met zwaarden op elkaar inhakken. Ferroni. die soms met beelden uit iere films heeft gewerkt, slaagt er geen moment ln, ook maar enige in druk te maken met zijn versleten de- nd V ■■■■IIP** Vv E ÉMf In het Studio-theater draait deze week de film „Angelique, de markie zin der Engelen", die in het begin van dit jaar al eerder in Haarlem te zien is geweest. Het verhaal gaat over een meisje, dat weliswaar haar opvoeding in een klooster geniet, maar daarna een wild leven leidt, trouwt met een schatrijke graaf en zweert zich te zul len wreken als haar geliefde op de brandstapel het verhaal speelt in de zeventiende eeuw een smadelijke dood vindt. Het is een oppervlakkig, met alle logica en psychologie spottend kijkspel (18 jr). In Minerva in Heem stede wordt „De Kardinaal" vertoond van de Amerikaanse regisseur Otto Preminger; een monsterproductie van drie uur, op groot beeld, maar met weinig diepte. De film vertelt in flash back de levensgeschiedenis van een Amerikaanse priester; van diens wij ding tot zijn benoeming als kardinaal (14 jr). In de middagvoorstellingen draait in Minerva de Nederlands Se' sproken jeugdfilm „De jongen uit het wilde westen". Luxor komt deze week met „Commando's in de vuurlinie", een oorlogsfilm die zich afspeelt tijdens de Koreaanse oorlog en waarin een ro mance tussen een Amerikaanse kolo nel en een Koreaans meisje een belang rijk onderdeel vormt (14 jr). In Roxy wordt van maandag tot en mét woens dag vertoond „Schwarze nylons-Heisse Nachte", een dramatisch verhaal over vrouwenhandel. Een bende die zich daarmee bezig houdt wordt opgerold dank zij de activiteiten van een jour nalist (volw). oudere films heeft gewerkt, slaagt er aar enige in- versleten de cors, zijn ontoereikend spelersmateri aal, de infantiele teksten en zijn mach teloze regie. (Advertentie) WARMOND, 24 sept. Dinsdag 28 september komt de raad van Warmond bijeen. Ingekomen is een brief van de raads commissie van advies voor de recrea tie betreffende wijziging van het uit breidingsplan in hoofdzaak inzake een recreatieplan voor de gehele gemeente en inzake vergunningen voor uitbrei ding van bestaande of nieuwe recrea- tiebedrljven. Burgemeester en wethouders delen mee dat zjj zich zeer wel kunnen in denken dat de in deze brief omschre ven situatie deze commisie wel wat verwarrend voorkomt. Zij kunnen on derschrijven dat de coördinatie nu niet voldoende is. Op korte termijn vindt echter een bespreking plaats tussen vertegenwoordigers van de Heide Mij. Het college van B. en W. en de ge- meente-architekt, waarbij ook deze co ördinatie ter sprake zal komen. Een ander agendapunt is de ver- keersituatie. Burgemeester en wethou ders delen mee dat zij in verband met de gedeeltelijke afsluiting voor alle rij- verkeer van de Dorpsstraat een be spreking hebben gehad met de winke liervereniging. Daarbij bleek dat bi) deze vereniging bezwaar bestond tegen invoering van eenrichtingverkeer in de Dorpsstraat en de Ketelaarstraat tus sen de Scholvinckstraat en de War- mundastraat. Dit zou volgens dit be stuur nadelig zijn voor de aldaar ge vestigde middenstandszaken. Teneinde aan deze bezwaren tege moet te komen heeft het college beslo ten geen eenrichtingverkeer in te voe ren voor het gedeelte tussen Neder burghlaan en de Warmundastraat. Het besluit om de Nederburghlaan in westelijke richting voor verkeer open te stellen, Is na felle protesten van de bewoners van de Nederburghlaan en de commandant van de brandweer, weer ingetrokken. HAARLEM, 24 sept. De tijd is voorbij om de exposanten van Artifi cia in Heemstede, Kees Okx en Artur Antonio Varela te kenschetsen als twee veelbelovende jonge kunstenaars; men zou ze even minzaam als onwaarachtig te kort doen nu ze bezig zij n de be lofte zo duidelijk in te lossen. Artur Varela is een jonge Portugese beeld houwer die wij hier kennen van de Academie '63. Hij had toen a 1 gestu deerd aan de academie van Lissabon en gewerkt bij Adam, de graficus, Parijs. In zijn ijzerplastieken is zijn neiging tot Adam duidelijk. In Haar lem heeft hij gewerkt onder Tajiri en Couzijn. Voor zijn „Micromegas", ee n typisch vormenbeeld van een latijnse geest, wwd hem onlangs de Van der Rijn- PrÜs voor niet-conventioneel met me taal werkende kunstenaars toegekend. Dit geschiedde met algemene stem men van de jury uit 75 werken van 36 inzenders. In de plastieken die hij b(j Artificia tentoonstelt blijkt hij een inventieve figuur die zichzelf niet her baalt, behalve in de natuurlijkheid waarmee hij het materiaal componeert. Wie meer van hem wil zien kan dat tot 9 oktober in Museum Fodor te Amsterdam gaan doen. De etser Kees Okx manifesteert zich als de man die zjjn pretenties waar kan maken. Hij is nu doende zich te bezinnen op het materiaal dat hij ver wierf toen hü levensgrote stukken zink met zuur te lijf ging, argeloos spelend als een veulen in de wei. Zijn jongste werk is voldrage n en van volwassen ernst, toont te zijn ontstaan uit be heerste overweging en stoelt op de er varingen uit de experimenten. Met gro te gevoeligheid componeert hij vormen- tint; zijn grafiek is ook als materie van een grote schoonheid en zorgvul digheid van doen die zich miet beperkt tot de behandeling van de etsplaat maar zich voortzet in elke individuele afdruk. De proef van zijn meesterschap over techniek en scheppingsdrang heeft hij voor mij bewezen door een serie beel den uit Gorges du Tarw, landschappen waarin hij de figuratie niet ontvlucht en waar hij het zelfde idioom als waar in zijn psychisch-ornamentale etsen wer den gesteld kan volhouden. De tentoonstelling duurt tot 1 oktober. NOORDWIJK, 24 september, On der leiding van J. Vink kwam de Noord- wijkse Vereniging van Postzegelverza melaars in restaurant Flora voor de eerste maal in het nieuwe vergadersei zoen bijeen. In zijn openingswoord herdacht de beer Vink het vrij plotseling overlijden van de heer M. van Winsen. Een bijzonder woord van welkom gold voorzitter J. van der Voort, die na een ziekte weer voor het eerst ter vergadering aanwezig was. Een discussie ontstond over de meest doelmatige wijze van het bewaren van postzegels in de albums. Algemeen was men het eens met een passage uit de inleiding van de speciaal catalogus, dat regels met een plakker beslist niet min derwaardig zijn. De heer Schoordijk leidde daarna een ïgelprij: ze vergadering. LEOPOLDSTAD, 23 sept. (TJPI) Dinsdag zou tijdens een voetbalwed strijd in Leopoldstad een aanslag zijn gepleegd op premier Moise Tsjombe van de Congo. Volgens een woordvoer der van de premier hebben toeschou wers de aanslag verijdeld. De woordvoerder zei op een perscon ferentie vandaag dat twee mannen wa ren gegrepen die revolvers trokken op het moment dat Tsjombe's auto van het Koning Boudewijn-stadion wegreed na afloop van de wedstrijd CongoLibe rië. ABINGDON (Engeland), 24 sept. (UPI) Een 39-jarige barman, Wil liam Kilminster, is gestorven doordat hij werd gestoken door een wesp, die hij had ingeslikt, zo is gisteren vast gesteld op een rechtszitting ter afslui ting van een politie-onderzoek. De pa tholoog dr. Richard Cowdell verklaar de dat het slachtoffer kennelijk was overleden door twee wespesteken in zjjn slokdarm. De jury kwam tot de con clusie dat Kilminster „door een onge luk" om het leven was gekomen. (Advertentie) nog even bij Smit van Rijsbergen binnenlopen om naar dat blauw kamgaren kostuum te kijken van Ongelooflijk goed en écht een kostuum om er bij te hebben. me Betere konfektie en herenmode Zijlstraat 71 Haarlem HAARLEM, 24 sept. De oude Peu geot, die een paar dagen geleden een uur na aankoop op de Botermarkt in Haarlem was gestolen, is in Santpoort teruggevonden. Een koopman uit Zwol le had het oude karretje voor zestig gulden gekocht van een hem onbekende jongeman. Na de aankoop ging hij een eindje wandelen. Bjj terugkomst bleek de auto verdwenen. Het bleek dat de vorige eigenaar, de negentienjarige chauffeur C. T. uit Sant- ioort, de wagen die hü pas had ver- ocht, onmiddellük had teruggestolen. Hü trachtte de politie wüs te maken, dat hü nog wat spullen in de wagen had laten liggen. Bovendien wist hü niet meer wie de nieuwe eigenaar was. Gisteravond is ingebroken in de Prin ses Marükeschool. Een onderwüzer van de school zag licht branden en wilde binnengaan. De deur was echter geslo ten. Met de hoofdonderwüzer stelde hü een onderzoek in. Het bleek dat een ruit je was gebroken. De beide onderwüzers zagen nog een schim van een man. De inbreker heeft niets meegenomen. NOORDWIJK, 24 september, De vereniging „Vogellust" hield in restau rant De Boer te Noordwijk haar eerste vergadering van dit seizoen. Voorzitter F. M. Vink herinnerde in zijn openingswoord aan de propaganda- avond, die op 15 oktober in het jeugd centrum De Rank gehouden zal wor den. Jan P. Strijbos zal dan de prach tige kleurenfilm „In het voetspoor der Vikings" vertonen. De voorbereidingen voor de tentoon stelling zijn in volle gang. Enige leden hebben zich belast met het maken van de keurkooien voor de kleurkanaries. Daarna was het woord aan de heer Meereboer uit Alphen aan den Rijn. Deze behandelde het kweken en verzor gen van vogels in het algemeen en de wijze waarop men de dieren voorbe reidt voor de tentoonstelling. Speciaal op het gebied van het houden van par kieten bleek hij deskundig. Veel wetenswaardigheden kregen de Noordwijkse vogelliefhebbers in deze in teressante causerie te horen. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Cat Ballou, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: Ursus in de vuurvalei, 14 jaar. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Incident op Cyprus, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Jungle -cat, a.l. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Commando's in de vuurlinie, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.30 uur: Zorba, de Griek, 18 jaar. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De man met de ijzeren arm, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: Schwarze nylons, heisse Nachte, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Angelique, de markiezin der engelen, 18 jr. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: lm weissen Rössl, a.l. MINERVA. Zaterdag, zondag, ma. en wo. 8.15 uur: De Kardinaal, 14 jaar. Zaterdag, en wo.-midd 2.30 en zo.-midd. 2 en 4.15 uur: De jongen uit het wilde westen, alle leeftijden. Vrijdag 24 september Minervatheater 8.15 uur: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Ed ward Witsenburg, harp. Dinsdag 28 september. Grote of Sint Bavokerk, 8 uur: Orgelcon cert door Albert de Klerk. Donderdag 30 september. Grote of Sint Bavokerk, 3 uur: Orgelcon cert door Klaas Bolt. Vrijdag 24 september Stadsschouwburg, 8 uur: Hoofdstad Ope rette viert haar 20-jarig jubileum met de opvoering van „Ein Walzertraum" van Oscar Strauss. Regie: Walter Hofmann. In de hoofdrollen: Lizzi Schoffmann, Herman Valsner, Walter Hoffmann, Claire Clairy en Rudolf Vogler. Zaterdag 25 September Stadsschouwburg, 8 uur: Hoofdstad Ope rette viert haar 20-jarig jubileum met de opvoering van „Ein Walzertraum" van Oscar Strauss. Regie: Walter Hofmann. In de hoofdrollen: Lizzi Schoffmann, Herman Valsner, Walter Hoffmann, Claire Clairy en Rudolf Vogler. Zondag 26 september. Stadsschouwburg, 8 uur: Hoofdstad Ope rette viert haar 20-jarig jubileum met de opvoering van „Ein Walzertraum" van Oscar Strauss. Regie: Walter Hofmann. In de hoofdrollen: Lizzi Schoffmann, Herman Valsner, Walter Hoffmann, Claire Clairy en Rudolf Vogler. Maandag 27 september. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneel Ensemble met „De privéverpleegster. Dinsdag 28 september. Stadsschouwburg, 8 uur: Sterhuis Union met „Harvey". Woensdag 29 september. Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsohe Comedie met „Er is een moord gepleegd" van Jack Popplewell. Regie: Eric van In- gen. In de hoofdrollen: Ida Wasserman, Joris Diels, Anne-Marie Heyligers, Anne Oostveen en Dolf de Vries. Donderdag 30 september. Stadsschouwburg, 8.16 uur: Toneelgroep Theater met „Georges Dandin of de stom- geslagen echtgenoot van Molière. Regie: Hans Croiset. In de hoofdrollen: Bernard Droog, Martine Crefcoeur, Enny Mols de Leeuwe, Margreet Bianken en Cor van de Brink. Vrijdag 24 september (Advertentie) LONDEN, 24 sept. (UPI) De Lon dense onderwereld heeft gisteren een goede slag geslagen: 32.000 pond ster ling (320.000 gulden). Terwül angstige huismoeders hun deur op slot deden ln een stille straat in het noorden van de stad, werden in die straat een geld auto en een begeleidende politie-auto door twee andere auto's geramd. Tien mannen, met kousen over het hoofd als masker, sprongen er uit tn vielen de drie politiemannen aan. Zü sloegen de ruiten van de geldauto stuk en bewerk ten de drie mannen in die wagen met gummistokken en stukken ijzer. „Ze gingen te keer als gekken", ver telde een ooggetuige, de 2?-jarlge Fred Nutt. „Ze gilden als indianen op het oorlogspad. Het leek wel of ze overal tegelük waren. Het regende slagen op de andere partü." In de opwinding grepen de overval lers slechts één van de drie geldzak ken, waarin het loon zat van het per soneel van een bouwmaatsohappü- De bandieten ontsnapten in een oude perso nenauto en een kleine vrachtauto, die nabü de plaats van de overval stonden geparkeerd. Een man, die op korte afstand van de plaats van de overval uit een auto van de bende stapte, werd door een po litieman nagezet en gegrepen. De man was in het bezit van een geladen re volver. De rest van de bende ontsnan- te. De 50-jarige George Devonshire pro beerde een van de wegrijdende auto's de weg te versperren met zün stoom wals. „Maar in een minimum van tüd werd ik half bewusteloos geslagen", zo vertelde hü later. DEN HAAG, 24 sept. Ofschoon Nederlandse overheid het elrnrter-ver- voer tot nu toe vrijheid coejt gelaten lijkt „enige mate van regelend intypen echter niet onredelijk aldus minister Suurhoff (Verkeer en Waterstaat) in de toelichting op de begroting 1966 van zün departement. Hü wüst erop dat „de scherpe con currentie tussen de maatsehappüen een enkele maal reeds tot ongewens te situaties aanleiding beeft gegeven". Hü wüst voorts op de verhouding tot de overheden van andere Europese landen, waar het chartervervoer wel aan stringente bepalingen is onder worpen. De tot nu toe door Neder land gevolgde houding bevordert ope raties via Nederland van vreemde chartermaatschappüen, die daarvoor in eigen of derde landen geen ver gunning kragen, aldus de minister. Wel dient z.i. steeds voor ogen te worden gehouden, dat de snelle ontwik keling van dit goedkope cakantlever- voer door de lucht brede lagen van de bevolking in contact met net vliegtuig brengt. De praktijk wüst uit, dat ve Jen door deze kennismaking daarna ook van geregelde lijndiensten gebruik gaan maken. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 24 sept. Het hogedruk- gebied, dat ons een week lang nazo- merweer bracht met ook vandaag nog temperaturen van 20 - 23 graden, is bo ven West-Europa zo goed als verdwe nen. De barometer was vanmorgen in ons land tot 755 mm gedaald. Een storingsfront boven Engeland maakt echter langzaam vordering in oostelijke richting. Hierdoor kan het ook morgen op de meeste plaatsen droog blüven, maar wel is er geleidelük iets meer hoge bewolking te verwachten. Tegen zondag kan het storingsfront plaatselük wat regen brengen, zodat het stralende weer van deze week wel aan zün einde gaat komen. Daarbij zullen de mlddagtemperaturen een paar gra den lager worden, maar echt herfstach tig zün de vooruitzichten nog niet. Ekestos, 8 uur: Dansavond, m.m.v. The HottJetts. Koudenhorn, 8.30 uur: Haarlemse Jazz Club: Come Out Session. Zaterdag 25 september Ekestos, 8 uur: Dansavond, m.m.v. The Occasional Swing Combo. Rest. Brinkmann, 8 uur: Jongerenclub de „Twintigers", openingsavond, m.m.v. The Midge Town Jazz Band. Gebouw Domi, Overveen, 8 uur: Stichting Panama sr. Dansavond, m.m.v. „The Carrot Four". Zondag 26 september. Ekestos, 8 uur: Dansavond, m.m.v. The Starfighters. De Linge, Lingestraat, 8 uur: Soc. Kaml- gro; dansavond, m.m.v. The Moonliners. Maandag 27 september. Frans Hals Museum, 8 uur: Prof. Dr. J. G. Hoenderdaal over „De romantiek". Dinsdag 28 september. „Minervatheater, uur: Eerste avond Wereldreizigersserie 1965. Prof. Dr. M A Beek met kleurendia's over „De schatten bp de Dode Zee". Woensdag 29 september. Frans Hals Museum, 8 uur: Volksuniver- Sltelt\.,jh. M- Ruygrok over „Het toneel en wij Concertgebouw, 8 uur: Ch. Aerts thea- terprodukties: „Ensemble National du Séné- gal dans, muziek en zang uit Afrika. Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meester werken. Dagelijks, behalve zondag geopend van 10 17 uur. y Cruquius Museum, Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelijks van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse **anse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 Se eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Prentencablnet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september. Dagelijks van 1 5 uur. Zondag van 1 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 7*» Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van. 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van d« schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Dagelijks van 10 8 uur, dinsdags gesloten. 2e etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. T/m 9 oktober: Fototentoonstelling van Dullaert. Linnaeushof, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur (t/m oktober). Artificia, Binneweg 95: Tentoonstelling van Kees Okx, grafieken en Arthur Varela, plastieken. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 30 september). Museum Het Huls van Looy, Ingang Kam perlaan: Overzichtstentoonstelling van schil derijen, tekeningen en etsen van Sal Meijer, een der Nederlandse „Naïeven". Tot 3 okt. Vlshal, Grote Markt: Expositie van druk werken van Hendrik N. Werkman „de druk ker van het paradijs". Dageliiks van 10—17 uur. Zondag van 13—17 uur t.m. 24 oktober. Kunstzaal „ln 't Goede uur". Korte Hout. straat 1: Geopend dagelijks van 10 6 uur en van 8—12 uur. Maand oktober: Expositie van reistekeningen Poppe Damave. CAMERA. Dagelijks 2 en 7.30 uux: Oorlag en vrede, 14 jaar. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: La Pupa, een meisje van plezier, 18 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Ik was een mannelijke sexbom, 18 jas*. Zondag 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Moord aan boord, 14 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. REX. Dagelijks 2.30, 7 en 9.18 uur: Geen service bij de secret service, 14 4, Zondag 2.15, 4.30, 7. 9.15 uur. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Zij waren naakt.... en moesten sterven. 18 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. DIVERSEN: Vrijdag 24 september Stadsgehoorzaal, 8 uur: Jeuedeonrert Bnt terdame Philh. Orkest. 8 Rot* Zondag 26 september. fe!stflKRO0rZnï' uur: Muziek. pen in Zu?d-H^and°nd Muzlek*e"lschap- Donderdag 30 september. Jiri eRofpekrk 815 uur: 0rgelconcert door TENTOONSTELLINGEN: Gem. Museum de „Lakenhal", Oude Singel 4o. Geopend dagel. van 10—5 uur. Zondag 1QM U^r' Tot 1 nov- Universitair Lustrum kring"' grafische en Hollandse aquarellen- Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1: „Universl '65". Beeld van het dagelijkse werk van de Leidse Universiteit. Taveerne Tastevln, Beestenmarkt 14- Schilderijenexpositie, aquarellen, etsen en gouaches van C. Nljhoff. Sfeervolle ver lichting. Klassieke en folklorische muziek. BEVALLEN van een zoon; 22 sept.S L. Hoogendoorn-Dubbelman, M. E. Met- zelaar-Schouten, G. E. Berkhout-den Braber, E. Ruitenburg-Museh, H, Zui- dema-Deinum, M. C. Neeven-Roelofs, A. A. C. M. van der Meü-Horman. BEVALLEN van een dochter: 22 sept.: L. J. Dreüer-Koning, P. Luttik- van Zwol; 23 sept.: M. Deplano-Leis. ONDERTROUWD23 sept.: J. W. Starink en C. Costers, A. van der Weg en L. Pol, J. A. G. Zomer en W. van He-un, S. P. J. Hopman en I. A. C. Ke telaar, T. Dreüer en M. C. Stutvoet, K. Langeloo en G. C. Kuüer, P. Mole- naar en T. G. Elzinga, J. C. Koolwük en H. E. Hubert. GEHUWD: 23 sept.: D. J. Wiering en W. M. J. van Wingerden, J. A. W. van Kouteren en E. C. v. Sikkelerus, J. W. Boks en W. Dükstra, J. F. Diele- mans en J. Lookman, J. F. B. Hout- huüs en M. L. Sjoerds, U. G. van Eünd- hoven en J. T. M. Droog. OVERLEDEN: 21 sept.: A. C. S. Lan- gehenke, 82 j., Kamperlaan; 22 sept.: P. Buü, 77 j„ Schotersingel, W. J. van Wermeskerken, 74 j., Willemkloos- laan, G. Kamann-Mulder, 91 j., Wester- houtpark. ZANDVOORT GEBOREN: Ellen, d.v. A. Visser en H. S. Frank; Marcus P. J. M., z.v. F. Bluijs en M. J. Berg; Roger R., z.v. H. R. Gaus en T. E. Wilhelmus; Robert B., z.v. A. J. Arens en E. G. Zwagerman. ONDERTROUWD: H. C. Kreuger en T. S. van den Emster. GEHUWD: R. Westenberg en C. War denier; F. J. Geusebroek en P. E. M. Twisk; H. Heierman en A. M. D. Engel kamp. OVERLEDEN: J. Boersen-Hogeveen, 81 j.; M. C. v. d. Vlugt-Vroegindeweij.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4