Nederlands elftal m Zeist j Twijfel over Bouwmeester als beste man naast Moulijn Ajax weer in sterkste formatie Grandioze „slachting" van tweehonderd man tijdens motorzesdaagse Nederlandse dravers in landenkamp tegen Belgen op Du Hans Kraay op Laag Zestienhoven Bondscoach beschouwt wedstrijd tegen Luxemburgers als 'n oefenpartijtje MILJOENSTE „TOTO-SCHAAP" OVER DE DAM Spaanse kranten VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1965 (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG, 24 sept. Bonds coach Denis Neville zal zondag middag na afloop van de competi tiewedstrijden de opstelling be kend maken van het Nederlands B-elftal voor de ontmoeting met het Luxemburgs voetbalelftal, vol gende week woensdag in Den Haag. Natuurlijk heeft Neville we] een elftal in zijn hoofd zitten, maar hij wacht toch maar liever af met het bekend maken ervan, omdat een of meer van de elf ge kozen spelers zondag wellicht een blessure kan oplopen. Het was de bedoeling geweest dat de bonds coach gistermiddag de kandidaten voor Oranjes „reserve"-elftal op het K.N.V.B.-Sportcentrum in Zeist onder de loep zou nemen. Neville moest echter verstek laten gaan omdat het vliegtuig, waarmee hij zou overkomen uit Zwitser land, wegens de mist een flinke vertraging ondervond. Onzeker i. Sfeer Luxemburg D.W.S. Selectie DOUGLAS, 24 sept. Het ziet er naar uit dat de 40ste internatio nale motorzesdaagse, die momen teel op het eiland Man wordt ge houden, aan moeilijkheden alles zal overtreffen, wat er tot op heden in deze zwaarste motorterreinproef van de wereld geboden werd. Het record voor de meest grandioze „slachting" wordt sinds 1957 ge houden door Spindelmühle (Tsj. SI.), waar 95 rijders de zesdagen- proef uitreden en slechts 25 voor een gouden medaille in aanmerking kwamen. Telstar De Volewijckers Blauw Wit Gooiland Hilversum f.c. Zaanstreek Haarlem :'?wWWVSAy?:w Neville niet veel wijzer geworden in Zwitserland Neville dan Piet Keizer proberen in het samenspel met Moulijn? „Piet Keizer was in Zeist volop op dreef", was alles wat de bondscoach losliet. Neville vertelde nog wel, dat hij voor de wedstrijd tegen Zwitserland geen spe lers uit het buitenland zou optrommelen. Kerkhoffs en Theunissen kan hij moeilijk nemen, omdat zij in Zwitserse elftallen spelen, en Gerard Bergholtz krijgt geen vrij van zijn club Anderlecht, dat op 17 oktober, de datum van Nederland-Zwit serland, tegen Standard Luik moet spe len. Denis Neville is, naar Zwitserland gegaan om Lausanne Sports in een wedstrijd voor de Europa-cup aan het werk te zien tegen Spartak uit Praag. In Lausanne staan vijf a zes spelers opgestelddie in aanmerking komen voor het Zwitserse elftaldat nog twee Wedstrijden tegen Nederland moet spe len in de voorronde van de strijd om het wereldkampioenschap. Ondanks het urenlange wachten op de Zwitserse Denis Nevillenog vermoeid van de vliegreis en de training bij Holland Sport, was gisteravond toch bereid thuis in de gemakkelijke stoel te vertellen over zijn ervaringen, opgedaan tijdens de Europa cup-wedstrijd Lausanne SportsSpartak Praag. Evenals Denis Neville, verkeert ook de coach van het Zwitserse elftal, dr. Alfre do Fonl, in het onzekere. Hij heeft de kandidaten voor zijn nationale elftal am per bezig gezien, omdat de competitie in Zwitserland nog niet goed op gang is ge komen. Bovendien is het voor hem moei lijk de verrichtingen van alle spelers in ogenschouw te nemen, omdat de verbin dingen in Zwitserland (door bijv. de ber gen) minder goed zijn als in ons land. Om toch maar een zo'n sterk mogelijk elftal te kunnen formeren, zal dr. Foni één week voor de wedstrijd tegen Neder land, vanaf 11 oktober, zijn trainings kamp opslaan in Duisburg. Er zijn af spraken gemaakt met een amateurclub uit de omgeving van Duisburg voor een oefenwedstrijd. Wanneer die wedstrijd gespeeld wordt en tegen welke club is niet bekend gemaakt. Het Zwitserse elf tal zal op zaterdag 16 oktober in Amster dam aankomen. vlieghaven, de vliegreis en daarna nog een training bij Holland Sport kon de doodvermoeide bondscoach gisteravond thuis in Den Haag nog de puf opbren gen over zijn ervaringen in Lausanne te vertellen. Neville heeft geen „grote wedstrijd" gezien. Lausanne speelde duidelijk het 4-2-4 systeem. Denis Neville vond het jammer dat de stand 00 is gebleven, want nu heeft hij niet kunnen waarne men, wat de tactiek van de Zwitsers is, als de stand 10 in voordeel was gewor den of wanneer zij een achterstand had den opgelopen. Hij kan nu alleen gissen dat Lausanne dan met een zgn. slinger back zou gaan spelen. In feite Is Denis Neville niet veel wij- Zer geworden. Pierre Kerkhoffs viel hem tegen, maar met deze wetenschap begint hij niets met het oog op de wedstrijd tegen de Zwitsers. „Ik ben wel in de sfeer gekomen", vertelde Neville. „In Zwitserland zelf leefde de komende wed strijd tegen Nederland nog niet zo zeer. Alle aandacht ging uit naar de Europa cup. Maar dat was bij ons ook, tot vóór woensdagavond". Neville verwacht niet dat Lausanne de return in Praag tegen Spartak tot een goed einde zal brengen, dan zakt de animo voor de Europa-cup vanzelf en dan zullen de beide ontmoe tingen tegen Nederland wél alle aandacht vragen.. George Kessler, trainer van Oranjes jeugdselectie, die gistermiddag de trai ning van het Nederlands B-elftal van Neville had overgenomen, was gister middag zeer te spreken over de conditie van de spelers. Henk Groot is in zoverre hersteld dat hij zondag bij Ajax weer op gesteld wordt voor de wedstrijd tegen Go Ahead. Wanneer hij dan geen bles sure oploopt, zal hij, aldus Neville, woensdag tegen Luxemburg ook van de partij zijn. Van de kandidaten voor het B-elftal was gisteren Ko Prins eigenlijk de enige, die zich niet niet helemaal fit voelde. Maar ook hij zal vóór zondag, en in ieder geval vóór woensdag, wel hele maal opgeknapt zijn. Neville van de linkerwing Bouwmeester- Moulijn? Dan blijkt plotseling, dat Ne ville niet meer zo erg gelóóft in Bouw meester als de beste man naast Moulijn. „Wat ik heb gehoord van de wedstrijd tegen Real Madrid, moet Bouwmeester bijzonder slecht geweest zijn. En dan is het tegenvallen van Coen ook verklaar baar". De bondscoach zal de combinatie Bouwmeester-Moulijn zondag bij Feyen- oordSparta nog eens héél goed bestu deren en dan zijn beslissing nemen. Zou DEN HAAG, 24 sept. De heer N. J. van der Zwet, 35 jaar, uit het Zuidhol landse plaatsje Noorden is deze week ingeschreven als de miljoenste deelnemer van de Sporttoto. De directeur van de Sporttoto, de heer J. Muilenburg, kwam zijn miljoenste „klant", die lid is van NSV, persoonlijk gelukwensen. De heer v. d. Zwet kreeg een DAF. De heer M. Slin gerland, voorzitttr van de KNVB afdeling Gouda, was hier getuige van. Van de 770.354 Nederlanders, die het af gelopen weekeinde voor een record-inleg van ƒ1.091.830,80 zorgden, hadden er ze venentwintig dertien uitslagen juist voor speld. Zij delen de eerste prijs van ƒ198.167,20. Elk ontvangt bruto ƒ7.339. Voor de tweede prijs (ƒ108.091,20) wa ren 516 gegadigden, van wie er twee wa ren met twee kolommen en één met vier kolommen. Zij krijgen een bedrag van ƒ207,50 per kolom. De derde prijs levert de voorspellers van de eerste acht wedstrijden 59,— per kolom op. De 54.045,60 wordt gedeeld door 915 prijswinnaars. (Van onze sportredactie) aantreden. Henk Groot trainde gister middag in Zeist; alles ging weer prima. Ook Swart zal wel weer van de partij zpn. Wanneer Ajax Inderdaad zijn sterkste formatie kan opstellen, ziet het elftal er aldus uit: Bals; Suurbier, Pronk Soetekouw en Van Duivenbode; Prini en Muller; Swart, Groot, Nuninga en Keizer. AMSTERDAM, 24 sept. AJAX KAN zondag in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead waarschijnlijk op volle sterkte IN VERBAND met de televisie-uitzending van de wedstrijd van het Duitse natio nale elftal op het Duitse net, welke wed strijd heel goed in het oosten en het zui den van het land is te volgen, begint het treffen tussen FC Twente en DWS pas om half vijf. De opstelling van Geurtsen en Dijkstra is nog niet geheel zeker. De vermoedelijke opstelling luidt: Jongbloed; Flinkevleugel en Pijlman; Israël, Dijkstra (of v. d. Weijer) en Bur gers; Geurtsen Vonhof, Temming, Lenz en Rensenbrink. Het Luxemburgse voetbalelftal voor de wedstrijd tegen de Nederlandse selectie is wel samengesteld: doel Nico Schmitt achter: Kuffer, Brosius, Ewen en Hog- stetter Midden: Jeitz en Konter Voor: Wampach, Dublin, Kirsch en Klein reserves: Hostert, Schneider, Biewers en Leonard. Groot, Prins, spelers dié in het Neder lands A-elftal thuis horen, en toch kun nen we beiden naar alle waarschijnlijk heid volgende week in het B-elftal aan het werk zien. Inderdaad, want bonds coach Neville is eigenlijk helemaal niet van plan een reserve-Oranje-elftal op te stellen. „Noem het maar een Nederlandse selectie", zei hij gisteravond zelf. Want ook de wedstrijd tegen de Luxembur gers ziet Neville in het kader van zijn oefenschema voor de wedstrijd tegen Zwitserland op zondag 17 oktober. „Bo vendien hebben we nog iets goed te ma ken tegen Luxemburg", zei Neville, her innerend aan de trieste nederlaag, die Oranje enige jaren terug moest slikken, toen ons land in de voorronde van het wereldkampioenschap van Luxemburg verloor. Om deze dubbele redenen zullen in het B-elftal vele vertrouwde namen uit hét Nederlands elftal voorkomen. De verdediging van het B-elftal zal naar verwacht mag worden nagenoeg gelijk zijn aan die, welke vorige week woens dag met 3—3 gelijk speelde in een oefen wedstrijd tegen Standard Luik in Eind hoven Wie Neville laat vallen in de voorhoede, nu hij de beschikking heeft over de spelers van Feyenoord, wilde hij nog niet zeggen. Coenen en Aarts, die tegen Standard Luik verschrikkelijk faalden? „Ach wat", zei Neville, „wie maken de buitenspelers? De binnenspe- lers toch zeker. En die misten Coenen en Aarts in Eindhoven". En wat dacht (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 24 sept. Zondag ko men de Nederlandse dravers op Duindigt in het veld tegen de Belgische. Het wordt de 32de landenontmoeting en het belooft weer een harde kamp te worden in deze historische strijd, die zo vaak verrassin gen heeft gebracht en die ondanks alle moeilijkheden toch altijd is blijven be staan. Want de moeilijkheden zijn van geheel andere aard dan normaal. Immers, de paarden moeten getransporteerd wor den, wat niet elk paard even goed ver draagt. En zij zijn eigendom van iemand, die er vaak meer aan gehecht is dan hij wel wil toegeven. Het samenstellen van sterke, ja de sterkste equipes, vergt al tijd veel onderhandelen en bespreken, Het ontvangende land is doorgaans wat in het voordeel. Voor de landenwedstrijd tellen vier draverijen meer, die als derde, vierde, zesde en zevende koers op het pro gramma staan. Zij gaan met punten telling. De winnaar verovert namelijk voor zijn land twintig punten, de volgen de 12, 7, 5 enz. Nederland mag als ge heel wel favoriet heten. Onze voorspellingen zijn: Prijs van Hilversum, 2100 m: 1 Arion Athel; 2 Axel Hollandia; 3 Zita H. Prjjs van Brussel, 2540 m: 1 -Doortje Dartel; 3 Albert P, 3 Una Bloc. Nederland-Belgiëprijs, 2000 m: 1 Diana R; 2 Dea Alkestis van E; 3 Deter d'Aster. Beneluxprijs, 2100 m: 1 C. Alkestis van E; 2 Vaudreuil G; 3 Captain Double K. Flanaganprijs, ren 2000 m: 1 Beautiful Girl; 2 Karmystou; 3 Angelina. Prjjs van Sterrebeek, 1600 m: 1 Yankee Maid; 2 Ravioli; 3 YVV. Prijs van Duindigt, 2600 m: 1 Reine du Moulin; 2 Bruno; 3 Zanto. Prjjs van Amsterdam, 2100 m: Azuro Pluto; 2 Carla van IJmuiden; 3 Bosvink S. Lucos Bolsprijs. ren 2500 m: 1 Miss Willy; 2 Independent S; 3 Nina. Prijs van Oostende, 2140 m: 1 Pigh Life II; 2 Olivier B; 3 Zingaro. En toch stonden er gisteravond op Laag Zestienhoven nog enthousiaste(l) Rotterdammers te wachten op de aankomst van Feyenoord. Guus Haak komt met twee koffers uit het vliegtuig en groet vluchtig de wachtenden. Op het eiland Man haalden donderdag aan het einde van de vierde dag nauwe lijks honderd van de driehonderd gestar te machines de dagelijkse eindcontrole en het aantal van de „onbelaste" rijders overtreft het twee dozijn niet meer. Van de voor de verschillende onderdelen aangemelde 86 teams is er geen meer zon der strafpunten. De grote scherprechter van donderdag was de mist, die de heuvels als met wat ten bedekte. Sommige rijders wisten niet precies meer, waar zij waren en moesten hun motoren afzetten om de overige deel nemers te horen. Velen raakten de weg kwijt ep bij de tijdcontroles ontstonden chaotische toestanden. Nederland verloor in dit schimmenspel de rijder van het B-team Cees van Rijs- sel; de Hagenaar liep een achterstand op van meer dan een uur en staakte toen de strijd. Het Vaas-team B is thans tot één rijder gereduceerd: Rudi Boom, die elke minuut benut om aan zijn motor te sleu telen. Hij loopt daar wel strafpunten mee op maar blijft tenminste in de strijd. Verder' stapte donderdag Gerrit Elbert (indivi duele rijder) wegens bougie-moeilijkhe den definitief af. Slechts zeven van de zeventien op maandag gestarte Neder landers haalden donderdag met strafpun ten beladen de finish: drie rijders van het A-team Jan v. Dobben,2Frits Selling en Jan van der Hoek. één rijder van het B-team: Rudi Boom, twee rijders van het Holland West-team: Stef van der Sluis en Jaap Sikkema en één individuele rijder: Ton van Heugten. Het is nog lang niet zeker of zij vrij dag allen voor de vijfde etappe van start mogen gaan. Frits Selling reed op de hei de verkeerd en miste een controle, Jan van Dobben kwam erg laat binnen en Ton van Heugten kan alsnog uit de wed strijd genomen worden, omdat hij woens dag één minuut te laat over de streep ging. In het allerergste geval wordt het Nederlandse contingent dus tot vier rij ders gereduceerd. Eén troost is er bij dit alles: ook de overige ploegen telden meer uitvallers dan overblijvers. Oost-Duits- land behield volgens althans zeer on officiële cijfers de eerste plaats. ROTTERDAM, 24 sept. Het sprook je is uit. Feyenoord is weer terug in Ne derland. En voor ons ligt weer de wer kelijkheid. Voor Feyenoord is dat voor lopig slechts de competitie, de Nederland se competitie wel te verstaan, 1965-'66. De spelers van het nu verbleekte sterren team schijnen daar van doordrongen te zjjn, want gisteravond op Laag Zestien hoven, waar tegen negen uur het twee- motorig lijntoestel van de Sabena de Feyenoorders weer aan land bracht, zei Hans Kraay: „We moeten onze reputatie herstellen. We hebben een flink pak slaag gehad en zullen ons dus moeten re vancheren. Daar zal Sparta zondag de dupe van worden. Jammer voor Sparta, maar het is nu eenmaal zo". Dat is een goede instelling van Hans Kraay, zou men kunnen opmerken. Het is raadzaam voor Feyenoord om het zondag niet bij (deze) woorden te laten, maar ook daden te tonen. Wonderlijk eigenlijk, dat gisteravond toch nog een groepje Rotterdammers de Feyenoorders uit het vliegtuig wilden Feyenoord moet reputatie herstellen: Sparta de dupe zien stappen. Er moesten zelfs nog agen ten aan te pas komen om de belangstel lenden (teleurgestelden op afstand te houden. En dan meldden zich nog lief. hebbers voor handtekeningen en zachtjes klonk ook nog het lijflied „Geen woorden maar daden". Willi Kment hield zich wat op de ach tergrond. Zijn donderspeech, die hij in Spanje heeft gehouden, is ook in Neder, land doorgedrongen. .,Ik ben nog zie dend", zei hij-op Laag Zestienhoven. „O, wat hebben ze stom gespeeld. Ze hebben helemaal niet naar me geluisterd. Maar ze zullen ervan lusten. Morgenmiddag zullen ze trainen tot ze erbij neervallen. Dat luie zweet moet eruit. Zondag hebben we Sparta. Dan moeten we winnen. Ik ben niet bang voor Sparta. Alleen voor Ole Madsen moeten we uitkijken". Willi Kment dacht niet dat hij de Europa-cup opstelling van Feyenoord zou wijzigen. „Ze zullen hun lesje wel geleerd hebben" zei hij. Uitgezonderd Frans Bouwmeester, die de reis vanuit Spanje evenals de heenreis weer per trein maakt, arriveerden alle Feyenoord-spelers op Laag Zestienhoven. De meesten gingen linea recta naar huis. Vermoeid, of ietwat beschaamd. Coen Mouljjn zei: „We hebben verdiend ver loren. Zelfs als het 80 was geworden, hadden we niets te zeggen gehad". De Spaanse kranten zijn ook niet mis geweest. De sportverslaggevers prezen Real Madrid met het spel dat het tegen Feyenoord op de gras mat toverde. „Groots Real maait Feyenoord van het veld" en „Groots voetbal van Real maakt Feyenoord machteloos", zo luiden donderdag de koppen in de Spaanse sportkranten. Het blad Y a prees Feyenoord om zijn sportiviteit, grote fysische -vorm en zijn samenspel „maar meer niet". De grote fout was Puskas ongedekt te laten, waardoor deze zijn eigen gang kon gaan", schrijft M ar ca. „Feyen oord was voor Real Madrid slechts een onderdanige sparringpartner". De sportkrant Mundo D e spor- tivo verklaarde dat „het spel van Feyenoord duidelijk het lage peil van het Nederlandse voetbal aantoonde „Enige spelers waren goed, met name Kraay, Fransen Bouwmeester en Mou lijn, maar het samenspel was bene den peil". De sportredacteur van La V a n- guardia schreef dat volgens zijn mening „De Spanjaarden de Hollan ders wilden laten zien dat ze niet meer zo goed zijn al$ vroeger, maar toch nog sterk genoeg om Feyenoord met groot verschil te kloppen". Arriba meldde: „De ploeg, die het Nederlandse voetbal vertegen woordigde, zou 't in onze tweede di visie moeilijk hebben. De Nederlan ders zijn gewoon leerjongens. IN IJMUIDEN ziet Telstars technische leiding het komende duel tegen MW met vertrouwen tegemoet. Telstar heeft weer de beschikking over achterspeler Van Egmond. die enkele wedstrijden „buiten spelstond wegens militaire verplichtingen. Zijn vervanger .André mag dus weer naar ander emplooi uit zien. Tevens beschikt Telstar weer over de Braziliaan Carlos, die om disciplinaire redenen in de bekerwedstrijd tegen RCH niet was opgesteld. Telstar komt zondag in Maastricht als volgt binnen de lijnen: Stuy, Van Egmond, Pirovano, Althof, Kort, Brom. Van der Kuil, Car los, De Vries, Van Wijk en Clement. DE VOLEWIJCKERS trekt naar Utrecht om daar Velox te bekampen. De opstel ling luidt: Van der Poll, C. Ruiter, D. da Ruyter, Severeynse, Symonds, Ellens, Pooyer, Engelsma, Reuser, Schaft en De Vries. BIJ BLAUW WIT is het sukkelen. De spelers voelen zich echt niet „happy" en vandaag of morgen zal er toch een ver betering in de sfeer van geheel Blauw Wit moeten komen, anders kunnen er vreemde dingen gebeuren. De vermoe delijke opstelling van Blauw Wit, dat thuis NAC ontvangt, luidt: Amama, Spa- rendam, Van Gardingen. Wanaelgelst, Oldenziel, Visser, Stapper, N.N„ De Oude, Geestman en Muskee. BIJ GOOILAND kampt de elftalcommis sie met nogal wat moeilijkheidjes. Zij wil vooral in de achterhoede enkele correcties aanbrengen. Welke? Het ant woord op deze vraag komt vanavond uit de bus. Gooiland speelt uit tegen De Graafschap. HILVERSUM ONTVANGT PEC. Lang geen eenvoudige opgave. Toch gelooft men in Hilversum dat een kleine triomf beslist niet tot de onmogelijkheden be hoort. Hilversum: Duits, Van Moorst, Loman, De Zeeuw, Wiskie. De Haan, Westbroek, Kranenveld, Vermeulen, Van Eikeren en Van de Meer. Schras la vervangen door Kranenveld. ZFC KAN vanwege een groot aantal vraagtekens de opstelling nog niet be kend maken. Wellicht zal vanavond de volgorde van ZFC's slagorde wel be kend zijn. OOK FC ZAANSTREEK kampt met pro bleempjes. Vanavond hoopt men de op stelling echter wel rond te hebben. ZAL RCH zijn weg zondag naar de top voortzetten? Bij RCH denkt men van wel. Maar onderschat tegenstander FO Den Bosch toch allerminst. RCH heeft gelukkig weer de beschikking over do geblesseerde Koers. Het elftal komt als 'volgt op het veld: Van der Meeren, Doesselaar, Fransz, Hendriks, Maslo en Doesselaar( Fransz, Hendriks, Maslo en Meijer. HAARLEMS COACH heeft Jonker voor de wedstrijd tegen Wilhelmina gepas seerd. Zijn plaats wordt ingenomen door De Kluiver. Op deze wijze hoopt Haar lem een kans te maken Wilhelmina to kloppen: Poldervaart. Van Duffelen, Koster, Wentink, Kroon, Kruyer, Beren- dregt, Smit, Couperus, Versluis, De Kluiver. EDO TREEDT als gastheer op van NO AD. En hoewel de Tilburgers van een goede ontvangst verzekerd kunnen zijn, zal het hen na afloop dubbel heugen, want de Haarlemse formatie „heeft iets" bij zonders in petto: een EDO-overwinning. De spelers, die zo premiebelust deze af spraak hebben gemaakt, zijn: Dekker, Disselköter. Peters, Van der Putten, Be rends, Hup, Van der Son, Zoeteman, Koek, Spiers en Breeuwer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9