9,Lontje" fnegeerde als Amsterdamse „Lieverdje" Haarlemse 'happening geen Provo-inmenging had ordelijk verloop Ontgroeningscommissie H.T.S. zorgde voor Haarlemse primeur MÊSÊÊm Onderwijs-duo pauselijk onderscheiden DE OPMARS VAN DE TROS IS IN VOLLE GANS! T.R.O.S. 1 Nieuwe instrumenten voor „De Harpe Davids" Draaiorgel- actiebijna ƒ4000,- Schilder redt jongetje (4) uit Spaarne Meisje (5) tijdens oversteken gewond Uitstekend programma najaarsfeesten Lisse Slachtoffer ongeval overleden Vermist duo uit Haarlem weer terug Inbraken in Sassenheim Politie ontruimt zaal Ekestos na nozemrel WÊKÊèèêëKêêèèm. SOLEX HARDEBELT Blij feest in Lisse G3 GD Uitbundige belangstelling bevolking Noordwijkerhout Donderdag draverijen Broeder Claudius uit De Engel gehuldigd Wisseltruc kost pomphouder paar honderd gulden KorDvesi Afscheid van dr. Nanninga Wilt u een werkelijk Onafhankelijke Omroep? nuttig laadvermogen! MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 PAGINA 3 (Van een verslaggever) HAARLEM, 2? sept. Haar lem heeft zijn eerste „happening" achter de rug, een belevenis, waarbij heel ongewoon, menen wfjde gemoederen nauwelijks in beroering raakten. Bij gebrek aan een hoofdstedelijk „Lie verdje" fungeerde de heel wat monumentalere Haarlemse „Lou- tje" als wat psychologen en jeugdopvoeders tot dusverre al leen nog met „happening-object" vermochten te omschrijven. Het spectakel met Haarlems be- faamdste standbeeld als centraal middelpunt heette volgens hen, die het weten kunnen, als „ge slaagd" en „in de toekomst voor herhaling vatbaar". jaJ hebben reeds tienduizenden nederlandse gezinnen gezegd zullen nóg tienduizenden nederlanders zeggen bent «i Ingeschreven bij de dienst luister- en kijkgelden? wilt u f 5.- contributie voor 1966 nü betalen wilt ii straks een practisch en zakelijk programmablad? vult u dan s.v.p. onderstaande coupon in en stuurt u deze op een briefkaart geplakt, naar de TROS, Herengracht 543, Amsterdam of meld u per briefhaart of brief direct ais lid van de TROS aan. HERENGRACHT 543 TELEFOON 2401 61 AMSTERDAM POSTGIRO 574600 Ondergetekende (s.v.p. blokletters) Straat Woonplaats wenst lid te wórden van de TROS. Hij/zij zal f5.- contributie voor 1966 overmaken op postgiro no. 57 46 00 of per postwissel tn.v. de TROS, Herengracht 543, Amsterdam. Hij/Zij betaalt luistergeld O kijkgeld luister- en kijkgeld (s.v.p. het hokje aankruisen, dat voor u geldt) MEER LEDEN MEER ZENDTIJD! (Handtekening) 1 wt I „Happenende" Haarlemmers rond hun „Loutje". Mercedes-Benz bestelwagen: 2 TON of iets meer of iets minder, naar gelang welke bestelwagen U kiest uit de liefst 60 verschillende fabrieksuitvoeringen. Voorts: 98 km/uur, met 60 P.K. diesel. Standaard: Vacuum rembekrachtiging, verwarming en airconditioning. Mercedes-Benz; precies de bestelwagen die U nodig hebt! Stflft fST**! HAARLEM, 27 sept. Gisteravond hebben enige nozems zo'n herrie ge maakt in de jongerensociëteit Ekestos aan het Stationsplein, dat vier politie mannen de zaal moesten ontruimen. De moeilijkheden begonnen al Dij de opening, toen de beheerder, de 27-jari- ge student Th. van A. uit Santpoort, een paar jongens de toegang wilde wei geren. Zij sloegen hem een blauw oog en gingen toch naar binnen. Daar sneu velden een deurruit en enige lege fles jes. Toen de inmiddels gewaarschuwde re cherche arriveerde, bleken de belha mels reeds verdwenen. Later op de avond kwamen zij terug. Binnen ont stond toen een vechtpartij tussen no zems en leden van Ekestos. De politie maakte een einde aan het kabaal door de zaal te ontruimen. i 5 (Advertenti~) „Nu wegrijden «onder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 24» HAARLEM-N. TELEFOON 5 74 55 LISSE, 27 sept. De onderwij zeressen mej. M. A. Barnhoorn en mej. A. J. van Schooten zijn gisteren bij ge legenheid van hun veertigjarig jubileum In het onderwijs hartelijk gehuldigd. Hun verdiensten voor het onderwijs en ande re sectoren van kerk en maatschappij werden beloond met het gouden ere kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Voor de ze gelegenheid was het parochiehuis van Lisse versierd met prachtige bloemen. De zaal was helemaal gevuld met be langstellenden. In eén hartelijke toespraak vertelde pastoor Van den Boogert, dat beide on derwijzeressen het gouden erekruis hadden verdiend. Mevrouw Van Rijn- van Reisen speldde de onderscheiding op. Tenslotte dankte de heer H. Brouwer, hoofd van de katholieke mulo-school, beide dames voor alles wat zij hadden gedaan voor het katholieke onderwijs in meer dan veertig jaar. Aan mej. Van Schooten, wier jubileum verleden jaar wegens familieomstandigheden sober moest worden herdacht, bood hij een speciaal geschenk aan. Velen maakten hierna gebruik van de gelegenheid om de jubilaressen persoonlijk geluk te wensen. HOOFDDORP, 25 sept. In Hoofd dorp werd vrijdagavond een algemene ledenvergadering gehouden van de gym nastiek- en atletiekvereniging Hoofd dorp. Als een van de belangrijkste pun ten vermeldde de agenda het afscheid Van dr. H. D. Nanninga. Dr. Nanninga is 38 jaar bestuurslid van de gym- en atle tiekvereniging geweest, waarvan 37 jaar als voorzitter. Gezien zijn leeftijd acht te hij thans de tijd gekomen om af scheid te nemen. Voor alles wat hij in het belang van de vereniging gedaan heeft, ontving hij namens het gemeente bestuur van Haarlemmermeer de zilve ren legpenning van de gemeente. Onthutsend? Je reinste provo activiteit? Wordt na Amsterdam en Den Haag nu ook Haarlems binnen stad operatieterrein voor anarchis tische individuen? Blijft ook de Spaarnestad niet gevrijwaard van openlijke propaganda voor totale omverwerping van elke regerings vorm? Gezagondermijnende pamflet ten, die het stadsbeeld ontluisteren? Baldadige, nachtelijke feestvreugde, waarbij met onze Haarlemse konings gezindheid gespot wordt? Politionele charges? Het handjevol toeschouwers, dat za terdagmiddag onder een stralende herfstzon de verrichtingen van de „happeners" aanvankelijk met ,,Haar- lems argwaan gadesloegen, werd snel uit een bange droom gehol pen. De in groen pakpapier uitgedoste jongelieden „groenen" van de Haar lemse H.T.S., naar we later verna men lieten het bij wat licht gehuppel in Amsterdamse happening-stijl en het in militaire kringen wel beproefde en daarom bepaald beruchte „kikkeren". Schor gebrul van traditionele ontgroe- ningsliederen vervloog in de krachtige najaarswind. Na een kwartier gymnas tische inspanningen werden de aspi- rant-H.T.S.-ers door ouderejaars tot de orde geroepen. Het dreigde uit de hand te lopen. De happening was af gelopen. Onder het toeziend oog van welgeteld één politieman werd de troep afgevoerd. Geen reden voor de alarmklok dus. Alleen een geïrriteerde taxi-chauffeur, die door al dat studentikoze gehuppel rond z\jn toch al nauwe parkeerplaats met zijn wagen geen raad wist. Verder alleen maar lachende gezichten van terrasbezoekers. Volgend jaar weer zo'n happening „Ja, graag", durven wij te zeggen. (Advertentie) «HHIIHIWtHHHWHHIWlHIIWHIHHIIHHIHHIlM NOORDWIJKERHOUT, 27 sept. Zaterdagmiddag kreeg de christelijke muziekvereniging „De Harpe Davids" op de receptie ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan een volledig nieuw instrumentarium aangeboden. Voorzitter Bert Laros noemde dit aanbod het grote wonder van Noord wijkerhout, want deze gift, ter waarde van een slordige twintig mille is in grotere en kleinere bedragen door de inwoners van Noordwijkerhout bijeen gebracht. Burgemeester P. M. M. van der Weij- den bood het instrumentarium aan. De waardering voor het werk van deze kleine groep muziekliefhebbers heeft de Noordwijkerhoutse bevolking nooit onder stoelen of banken gestoken. Al thans het laatste tiental jaren niet. Bij het veertig jarig jubileum in 1955 werd een bedrag van 4000 overhandigd; in 1958 werd het korps geüniformeerd en nu dit prachtige instrumentarium, dat het mogelijk moet maken het korps naar de superieure afdeling te doen promoveren. De burgemeester voegde als extraatje een bedrag van 1000 uit de gemeen tekas toe. Een groot aantal vrienden van De Harpe Davids kwam hierna zjjn felicitaties en zijn geschenken aan het recipierende bestuur aanbie den. De heer Marchal deed dit ais se cretaris van de Algemene Nederland se Unie van Muziekverenigingen. Hij prees de aktiviteit van de jubilaresse en de steeds stijgende muzikale pres taties. Hij mocht in opdracht van het Anjerfonds een bedrag van 50 voor nieuwe muziekpartituur aanbieden. Vanzelfsprekend was er die zaterdag middag de grote zustervereniging „St, Jeanne d'Arc". De uitstekende verhou ding tussen belde verenigingen, waar over later in de middag de heer M. A. Prinssen van St. Jeanne d'Arc sprak bleek uit de muzikale hulde, die het iets jongere zusje aan het begin van de receptie aan „De Harp" bracht. Als blijk van waardering en vriend» schap bood hij „De Harp" een ouver ture aan, waaróp zij zouden promove ren naar de superieure afdeling. Een verre gast op deze ontvangst was een deputatie van de jonge bui tenlandse vrienden van „De Harp", de Kleppergarde Mainz-Bonzenheim. De voorzitter van deze muziekvereniging, die de afgelopen zomer in Noordwijker hout te gast was, Gottfried Klein, gaf een oorkonde waarmee hij de vriend schap tussen biede verenigingen ondier- streepte. Namens de vereniging voor vreemdelingen verkeer bood de heer B. van den Hoorn zijn gelukwensen en een enveloppe aan. Bij hem sloot zich aan de voorzitter van de voetbalver eniging WSB, de heer W. H. Oost- dam, die liever over een gouden jonge ling met veel jeugdig élan dan alleen zomaar over een gouden jubilaresse D« oud-Noor dwijkerhouter Jan Wes trik bood een mars aan en de heer Van der Blom van „Soli Deo Gloria" uit Koog-Zaandijk óók een jonge re latie van „De Harp" bood naast wijze raad ook een geschenk onder couvert aan. Rest ons te noemen de gelukwensen van de Noordwijkse muziekvereniging „Excelsior" in wier naam de heer Van Schie ter receptie kwam en de beste wensen van de Kring van muziekge zelschappen in de bollenstreek. En dan die schare van vrienden van „De Harp", die alleen een hand kwa men drukken, een gelukwens uitspra ken en dikwijls een geschenk on der couvert achterlieten. Onder die velen bevonden zich de beide wethouders der gemeente de he ren Janssen en Hügervorst, de voltal lige directie van het Psychiatrisch Zie kenhuis „St. Bavo", een deputatie van de Carnavalsvereniging „De Kaninefaa- ten", het bestuur van de Coöperatieve Raiffeisenbank Noordwijkerhout, de bei de Oranjeverenigingen in het dorp en in de Zilk, Regent Raadscheiders van het 'klein-seminarie Leeuwenhorst, pas toor A. Hammerstein, de Moeder-Over ste van „Sancta Maria" en de heer Van leperen, oud-voorzitter van De Harpe Davids. Ds. A. H. Smits, die namens vele hervormde verenigingen ter plaatse en ook namens de katholieke geestelijken sprak, roemde eveneens de gulheid, die de Noordwijkerhoutse bevolking voor dit korps uit een kleine minderheid heeft getoond. Aan het slot van deze drukte, door de heer P. F. W. van Buytenen in goede banen gehouden receptie sprak een ontroerde B Laros als voorzitter zjjn dank tot. „Het is onbegrijpelijk, dat dit voor ons is gedaan. Dit is het grote won der van de gulheid van Noordwijker- hout's bevolking". (Advertentie) 4 Vraag inlichtingen bij: N.V. Automobielbedrijf Van Wijk, Bloemendaalseweg 329, Overveen. Tel. 1 1926. Kempeneers' Automobielbedrijf, Lammenschansweg 136, Leiden. Tel. 237 71. MERCEDES-BENZ Uw goede eter op alle wegen HAARLEM, 27 september De draaiorgelactie ten behoeve van het geestelijk gehandicapte kind heeft een netto-bedrag van bijna 4.000,- opge bracht. Zaterdagmiddag kwamen bij Brinkmann afgevaardigden van de Kring van Draaiorgelvrienden en van de ouderverenigingen bijeen om het re sultaat van de actie te bespreken. Ver schillend© zaterdagmiddagen heeft een draaiorgel gespeeld op de rotonde van de Grote Markt, bovendien nog twee keer in Zandvoort. De baten kwamen ten goede aan het geestelijk gehandi capte kind dat nu op vakantie kon gaan. De ouders van deze kinderen kre gen daardoor ook gelegenheid om er eens tot te gaan. De heer Musch van de Kring van Draaiorgelvrienden verzekerde, dat de Kring met genoegen aan de actie had meegewerkt. Voor het volgend jaar staan nieuwe plannen op stapel. De heer Jansma, die kennelijk als trait d'union had gefungeerd, toonde zich enthousiast over het resultaat en kon aan elk der drie ouderverenigingen „Philadelphia", „Helpt elkander" en Gemma school" een spaarbankboek je overhandigen met een gelijk bedrag. Namens de ouderverenigingen sprak de heer Beune een hartelijk dank woord. De actie zelf noemde hij een succes, maar nog belangrijker was het geweest, dat de aandacht weer was ge vestigd op het geestelijk gehandicapte kind. Gelukkig zo zeide hij wordt dit kind steeds meer geaccepteerd. Het hoeft niet langer meer op de achter grond te blijven. Tot besluit werden er enkele presentjes uitgewisseld, die ook de persoonlijke waardering nog eens onderstreepten. HAARLEM, 27 sept. Zaterdag morgen omstreeks tien uur is Fr*ns Blom vijf jaar vlak bij zijn ouder lijke woning spelenderwijs in het water van het Spaarne gevallen. De schilder C. Stebetee, die aan het werk was bij zijn boot voor zijn huis op de Korte He- renvest, zag de jongen in het water verdwijnen. Zonder zich te bedenken sprong hij hem na en na enige ogenblik ken kon hij Frans, die intussen geheei onder water was verdwenen, behouden op het droge brengen. Bü onderzoek in het Grote Gasthuis bleek dat de jongen geen nadelige gevolgen had ondervon den. HAARLEM, 27 sept. Het vijfjarige meisje Wilma Zwart is zaterdagmorgen omstreeks half tien in het Jtoianapark aangereden door de personenwagen van de 55-jarige timmerman C. H. uit Haar lem. Het meisje was plotseling tussen aan de kant van de weg geparkeerde auto's de rijbaan opgelopen. De auto mobilist slaagde er niet in tijdig zijn wagen tot stilstand te brengen. Het meisje moest met wonden aan hoofd en beide benen worden opgenomen in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. LISSE, 27 sept. De drukte in de bollenstreek loopt ten einde en iedere plaats maakte zich op voor de viering van de traditionele najaarsfeesten. Zo als ieder jaar sluit Lisse de rij. Dins dagmiddag vier uur wordt het Luna park geopend. Ruim dertig exploitan ten zullen de bezoekers een keur van vermaak, spel en oefening bieden. Een steilvvand is na acht jaar weer aanwe zig. Het lunapark is alle dagen tot des avonds twaalf uur geopend. Woensdag is het park van één uur af open en donderdags (harddraverijdag) de hele dag. Op de eerste avond wordt een mu zikale rondwandeling door het dorps centrum gemaakt, dit jaar door „Trou moet Blycken". Woensdag staat wederom in het te ken van de kinderspelen. De prijzen kunnen reeds nu bewonderd worden, daar zij al enige dagen geëtaleerd zijn in de etalage van het VW-kantoor op het Vierkant. Ook dit jaar is er een prijsvraag aan deze kinderspelen verbonden. Ieder kind ontvangt bij in schrijving een formulier, waarop de paarden staan vermeld, welke voor de kortebaandraverij staan ingeschreven. Men kan dan opgeven welk paard win nen zal, welk formulier woensdag moet zijn ingeleverd. Een bedrag van hon derd gulden wordt onder twintig goe de inzendingen verloot. Deze formulie ren deponeren de deelnemers in de bus bij het VW. Voor de kinderen van de vijfde en zesde klas van de lagere scholen wordt met medeferking van de Atletiekver- eniging De Spartaan een vijfkamp ge organiseerd. De jongere kinderen van tien, elf en twaalf jaar kunnen deelne men aan een interessante wandelpuzzel- tocht. Voor jongens en meisjes van dertien en veertien jaar is er de rijwiel- puzzeltocht. Donderdagmiddags zijn de jaarlijkse en traditionele kortebaandraverijen op HAARLEM, 27 sept. In het afgelo pen weekeinde is in de Mariastichting te Haarlem de 61-jarige mevr. C. Blank water tot Beverwijk overleden aan de gevolgen van een haar verleden week woensdag op de Leidsevaart overkomen verkeersongeval. Tijdens het overste ken van een zebra werd zij aangereden door de bestelwagen van een 27-jarige chauffeur uit Leiden, die verklaarde de vrouw niet te hebben opgemerkt daar het scherpe zonlicht hem had verblind. De vrouw kreeg een hersenschudding en ander letsel. HAARLEM, 27 september Louise Thuis en Theo Zoetebier, de ze ventienjarige Haarlemmers. die op 18 juli met een bromfiets vertrokken en sindsdien spoorloos waren, zijn gisteren op eigen initiatief teruggekeerd. Zjj ver bleven al die tijd in een hotel in de Ardennen. Louise fungeerde daar als kamermeisje en de jongen als kok. HAARLEM, 27 september Op bij zonder spontane wijze is zondag broe der Claudius tot de Engel in Lisse ge huldigd omdat hij 25 jaar in dit buurt schap werkzaam is geweest. Tijdens de officiële receptie werd hij toegesproken door pastoor A. Spronk, die namens het kerkbestuur en het schoolbestuur van de Wilhelminaschool van zijn waarde ring voor de jubilaris blijk gaf. De heer Th. van Dijk haalde oude wezen. Uit naam van alle Engelbe- schoolherinneringen op uit de tijd dat hij door broeder Claudius werd onder- woners en oud-leerlingen overhandigde hij zjjn vroegere leermeester een band recorder. De jeugd nam de gelegenheid te baat om de broeder in de bloeme tjes te zetten. Voorts kwamen vele hon derden personen de jubilaris persoon lijk gelukwensen. Zuid-Vietnam In een huis op 40 km. ten noorden van Saigon, waar ze ven Zuidvietnamese functionarissen van de dienst voor psychologische oorlogs voering zich bevonden, is een hand granaat geworpen. Door de ontploffing werden alle zeven ambtenaren gewond. (AFP). de Van Lijndenweg. Veertig paarden zullen deelnemen, daarom wordt al om twaalf uur begonnen inplaats van één uur. Er zijn inschrijvingen ingekomen van o.a. de stallen Wagenaar. Van Dooyeweerd, De Vlieger en Knijnen- burg. Het zal een spannende kamp wor den om het totaal bedrag aan prijzen van vierduizend gulden. Aan de Stichting Leukenhof is weder om gevraagd het parkeerterrein aan de Stationsweg voor bezoekers open te stel len. Als besluit van de feesten zal op de laatste avond op het Lunapark om elf uur een vuurwerk worden afgestoken. SASSENHEIM, 27 september. On bekenden hebben zaterdagavond een "be zoek gebracht aan de woning Nagte- gaaliaan 13. Bij thuiskomst van de be woners bleek dat men via het keuken raam getracht had binnen te komen. Precies een week geleden waren de onbe kende(n) er wel in geslaagd binnen te dringen. Toen werd er enig geld ver mist. Ook op Parklaan 40 werd een bezoek gebracht. Door vernieling van een zij raam zijn hier onbekenden binnengeko men. Daar de familie met vacantie was en de ballastores omlaag waren, kon men op zijn gemak alle kamers in clusief kasten doorzoeken, echter zonder resultaat. Bloempotten met inhoud moes ten het bij de insluiping ontgelden en kwamen evenals een parkietenkooi op de grond terecht. SASSENHEIM, 27 september, Een dezer dagen kwam een Duits sprekende automobilist met zijn auto, dat een Belgisch kenteken had, bij een benzine station tanken en liet ook nog enkele reparaties verrichten. Bij betaling paste hij een wisseltruc toe die de pomphou der enkele honderden guldens schade opleverde. De vijf biljetten van 100 mark bleken achteraf Oostduitse markbiljetten te zijn, die slechts een vijfde van hun waarde hebben. De poli tie tracht de automobilist op te sporen. Aandacht voor de reclassering. Huis- aan-htos-collecte gaat weer van start. Zaterdag 2 oktober de straatoollecte. Wie collectant wil zijn, kan zich meiden bij mevrouw Baart, Caninefatenstraat 36, telefoon 55658. Maar liefst 86 leerlingen hebben hun opleiding tot adspirant van de politie voltooid. In de recreatiezaal van CIOS te Overveen kwamen ze bij elkaar. Hoofdcommissaris De Boer was er blij mee. Korpsen in Kennemerland krijgen weer wat versterking. Niet minder dan 26 kandidaten hadden voldaan aan de zware eisen van het diploma van d» Nederlandse Sport Federatie. Profici at. En nu maar de boer op. Zilverdraden door het goud. In Zand voort. Donderdag 30 september is het echtpaar H. Bos—E. v. d. Bos vijftig jaar getrouwd. Hierbij een bos felicita ties. Vanwege de Katholieke Grafische Bond is er woensdagmiddag 29 seotem- ber om half drie in Lion d' Or een bij eenkomst. Gesproken wordt over de bij standswet. Het bestuur schijnt op een goede opkomst te rekenen. Het zij zo. Voor de orgelliefhebbers. Mor genavond van acht tot negen uur con cert in de Oude Sint Bavo-kerk door Albert de Klerk. Werken van Bach (J.S.) en Liszt (Fr.). Gisteren in de avondmis werden w® door de predikant toegesproken ais de ..gemeente". De ouderlingen onder ons keken wat verbaasd. De beminde gelo vigen van weleer schoven wat onrustig over de bank. Kapelaan gaat wat al te vlot van stapel. Aldus de goegemeente. ..Zonder Werken Niets" is het parool van een voltestuindersvereniging. Dat laten ze het volgende weekeinde zien. In het verenigingsgebouw aan de V. d. Aartweg organiseren de volkstuinders een chrysantenshow: zaterdag van 15 tot 20 uur en zondags van 10 tot 18 uur. Al die kleur en fleur wil er in de herfst wel in. De wethouder van Volkshuisvesting in Bloemendaal, de heer P. Hjjszeler, is tot en met 15 oktober met vakantie. En juist hij is de man die Irene en Car los een huisvestingsvergunning voor Aerdenhout moet verlenen. Zelfs ko ninklijke telgen moeten op de heer H}js- zeler wachten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3