Een tweede katholieke huishoudschool is in Haarlem hard nodig School aan Garenkokers- kade te klein geworden „Zwemmen met auto in Ringvaart Nigerianen op bezoek in Haarlem kanarie Nieuwbouw gepland in Schalkwijk Geen paddestoelen plukken Fuif liep op strand uit de hand D'ORIENT SMYRNAWOL Vraagbaak op Hoot en in het zilver Voor de veilingchef en antiekminnaar J. Heijne geen „koopje" weggelegd Wel en wee van veiling werd stukje eigen levensgeluk H. Möller25 jaar hij I D Berucht brom- fietsendief gegrepen Twee weken voor liet rijden onder invloed Op doorreis van Ham burg naar Genève WAARSCHUWT GEZIN VOOR KOLENDAMP Hoge geldboetes voor jongelui DEMONSTRATIE Nu ook in Heemstede voorlichtingscentrum over aardgas Koriweji immm Haarlems matrassenhuis In Kennemerduinen: Reddingsboot in zee gesleept en speedboot vernield Bezoek de Rad van tong Na Haarlem: DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 PAGINA 3 hoe vermenigvuldigt u een dag HEEOZUSmf rode pleegzuster bloedwijn de smaak-volle enengiednank uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 Haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10,- tot f 25,- voor uw oude spiraal of ledikant V) O die t/m a.s. zaterdag op onze parterre wordt ge geven. De zilveren veilingchef Jan P. Heijne bij een van pronk- kasten. TERLENKA REGENJASSEN GABARDINE REGENJASSEN HAARLEM, 28 sept. Het Haarlemse veilingwezen, dat zich voornamelijk concentreert in en rond de majestueuze patriciërs woning van makelaar, veiling meester en beëdigd taxateur van roerende en onroerende goederen P. Hoogeveen jr. aan de Nieuwe Gracht is ondenkbaar zonder de nu bijna zestigjarige Jan P. Heijne, veilingadministrateur en chef over het veiling- en trans- portpersoneel. Evenmin kan Jan P. Heijne, die dezer dagen een kwart eeuw geleden de worst makerij vaarwel zei en vol geest drift naar het wat minder proza ïsche veilingbedrijf overstapte, zijn dagelijks doen en laten losdenken van het steeds weer opwindende spektakel van vraag en aanbod. Niet dat de zilveren jubilaris zijn huiselijk geluk, dat hij temidden van zijn vrouw en kinderen be leeft, veil zou hebben voor het werk waar hij zo aan verknocht is, maar op overuren en extra in spanningen kijkt Jan P. Heijne niet. Daarvoor is het wel en wee van Hoogveen's veiling in de loop der jaren voor hem te zeer een stukje eigen levensgeluk gewor den. Advertentie) Werkers van het eerste en het laatste uur en allen die tijd te kort komen... BLOEDWIJN i Gewoon: door aktief de uren te besteden. U doet méér met een dag als u zich fit voelt. Geheim? Drink „d'ouderwetse" Pleegzuster bloedwijn, de smaak-volle energiedrank. Pleegzuster bloedwijn pleit voor uw ge zondheid en goed-keuren- de smaak! Alleen verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Advertentie) h. de graaft HAARLEM, 28 sept. „Kijk daar heb je een stelletje nozems", zei een pa trouillerende agent tegen zijn collega toen hij op de avond van de 15e inei aan de Ringvaart in de Haarlemmermeer een paar jongelui in glinsterende pakken aan de waterkant ontwaarde. „Welnee, die jongens hebben een nat pak opgelo pen", zei de ander. Aldus gat een poli tieman voor de Haarlemse politierechter de discussie weer die zich die avond in de politiewagen had ontsponnen. De beide agenten zouden vervolgens zijn uitgestapt om aan de doornatte mensen te vragen wat er loos was. „Oh, niks aan de hand", had een van de jon gens gezegd. „IVe zwemmen alleen maar zo'n beetje in de Ringvaart. Een eenzaam in het water ronddob berende personenwagen was voor de po litie aanleiding om er een andere me ning op na te houden. Inderdaad bleek dat de knapen met hun wagen in een bocht van de weg af geraakt waren. De bestuurder, een 20-jarige pompbediende, verkeerde onder invloed van vier glazen bier, die hij kort te voren had gedronken Hij had zich bleek en misselijk een beet je afzijdig gehouden, want hij was nog maar nauwelijks van de schrik beko men. Bijna bad hij zijn onverantwoord ge drag met zijn leven moeten bekopen. Zijn vrienden hadden de grootste moeite gehad om hem achter het stuur, d it hem klem had gezet, vandaan te halen. Bij deze reddingspogingen had hij grote hoe veelheden water naar binnen gekregen; niet genoeg echter om hem geheel te ont nuchteren. De officier, mr. Wiarda, achtte het rij den onder invloed bewezen. De wijze van rijden en lusteloze gedrag waren de voor naamste steunpilaren voor zijn bewijs voering. Hij eiste een gevangenisstraf van drie weken en een ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van twee jaar „U mag God op uw blote knieën danken dat het zo goed is afgelopen", bracht mr Vink de verdachte onder de ogen. Hij veroordeelde de pompbediende tot twee weken en ontzegging van de rijbevoegd heid voor één jaar met aftrek van de tijd dat zijn rijbewijs is ingenomen. Een 46-jarige vliegenier uit Heemste de werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde rijden onder invloed op de Schipholweg. Na het drinken van enige glazen bier op de avond van de 29ste april werd de man aangehouden omdat hij zonder licht reed. De politierechter achtte drankmisbruik niet bewezen en veroordeelde de vliegenier tot een geld boete voor de verkeersovertreding. De officier die drie weken gevanger isstraf en twee jaar ontzegging can de rijbe voegdheid had geëist kondigde aan in hoger beroep te gaan. HAARLEM. 28 sept. Een gezel schap van vijftien Nigeriaanse cacao- boeren en enige leden van <1e Nigerian Marketing Board hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan de Cacao- en chocoladefabrieken van Droste aan de Harmenjausweg. De Nigerianen brengen in hun kwaliteit van producenten een be zoek aan verscheidene afnemers in Eu ropa om te zien hoe hun cacaobonen en die van andere producenten worden ver werkt in het verre Europa. In Nederland worden bezoeken gebracht aan Droste en Rensdorp. Eerst afgelopen vrijdag kreeg Droste bericht van de komst van het Nigeriaan se gezelschap. De Afrikaanse cacaoboe- ren hebben eerst een bezoek gebracht aan Hamburg, toen kwam Nederland aan de beurt en Genève staat als volgen de plaats van hun oriëntatiebezoeken op hun drukke agenda. In Haarlem werden de Afrikanen verwelkomd door direc teur M.W, Savrij Droste, tevens voor zitter van de Nederlandse Cacao- en Ca- eaoproduktenvereniging. Hierna maakte het gezelschap onder deskundige leiding oen rondwandeling door de fabriek, waar achtereenvolgens uitvoerige aan dacht werd besteed aan de cacaofabriek, de chocoladefabriek en de afdeling ver pakking. Het programma van gisteren vermeld de voorts een cocktailparty in het Apollo- hotel in Amsterdam, waar de Nederland se Cacao- en Cacaoproduktenverenisring de Nigerianen in staat stelde kennis te maken met handelaren en fabrikanten. Het bezoek aan Nederland is voor het gezelschap uit Nigeria vrij belangrijk daar Nederland na de Verenigde Staten en Duitsland de derde verbruiker van cacaoprodukten is. Ons land 'kan voorts bogen op vijftig procent van de wereld- omzet van cacaopoeder en cacaoboter. Op het gebied van chocolade-artikelen kan ons land zich scharen onder de grootste exporteurs van de wereld. De ontvangst van een buitenlandse de legatie is voor het Haarlemse bedrijf al lang geen zeldzaam verschijnsel meer. Dergelijke ontvangsten komen terug jjet de regelmaat van een klok. Voor Haarlem als geheel is een bezoek, zoals gisteren werd gebracht eveneens van belang. Bij een dergelijke gelegenheid de buitenlanders namelijk tot de ontdekking, dat Haarlem behalve uitste- Kende kwaliteiten als Bloemenstad of Urgeistad ook goede hoedanigheden be zit als industrieel centrum. HAARLEM, 28 sept. Toen de ka. narie van de familie H. in het Klein Heiligland gisteravond laat ineens zijn gezang staakte en lodderig op de bo dem van zijn kooitje neerzonk, vond de 65-jarige mevrouw H. dat er beslisl iets aan de hand moest zijn. Dal bleek maar al te waar. De kanarie zong eni ge toontjes lager, omdat het vertrek langzaam maar zeker vol liep met ko lendamp. Na korte tijd werd ook me vrouw niet lekker en verloor zelfs ge durende korte tijd het bewustzijn. Haar 68-jarige man liep snel naar de huren om brandweer en G.G.D. te bellen. Een ambulance vervoerde set echtpaar naar het Grote Gasthuis. De man mocht meteen naar huis en de vrouw blyft nog even in het ziekenhuis. De brandweer heeft een stookverbod opge legd, zodat de dierenbescherming niet ongerust behoeft te zijn over net lot van de wakkere kanarie. Bomv- tn wo ningtoezicht stelt na overleg met de brandweer een onderzoek in om hel eu vel spoedig te verhelpen. HAARLEM, 28 sept. Op de rijks begroting - 1966 is een post uitgetrok ken voor de bouw van nieuwe scholen. Eén van die scholen is de tweede katho lieke huishoudschool in Haarlem. Hel bestuur van de stichting r k. Industrie- en Huishoudschool beschouwt deze post op de rijksbegroting als een belangrijke stap ter uitvoering van zijn plannen. De laatste jaren blijkt steeds meer, hoe een tweede katholieke huishoudschool in Haarlem hard en hard nodig is. Reeds in maart 1962 besloot de gemeenteraad medewerking te verlenen tot de stich ting van deze school, waarvoor inmid dels grond is gereserveerd in de Boer- haavewijk (Schalkwijk). De overigens nog jonge school aan de Garenkokerskade werkt op het ogen blik ver boven haar capaciteit. De school is feitelijk gebouwd voor 350 dagleerlin- iiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii gen. Thans zijn dat er reeds 530. Boven dien telt de school ongeveer 1.000 cur sisten, die vooral in de avonduren de school bezoeken. De school heeft dus met gebrek aan ruimte te kampen. Al een paar jaar heeft men drie lokalen van het lyceum aan de Zijlvest in huur. Zo'n spreiding is voor geen enkele school gelukkig. Bovendien worden in de eigen school ruimten voor het onderwijs be nut, welke daar feitelijk niet voor zijn bestemd. Er worden bijvoorbeeld les sen gegeven in de leraressenkamer, de bibliotheek, het overblijflokaal en het dek- en dienlokaal. Een tweede school is dus geen over bodige luxe. Het wachten wordt nu op de rijksgoedkeuring, waarna pas met de bouw kan worden begonnen. Het be stuur heeft nog geen architect aange trokken. Wel is het zeker, dat de school in Schalkwijk, die bedoeld is voor maxi maal 300 leerlingen, in systeembouw zal worden opgetrokken. Men verwacht al dus spoediger de rijksgoedkeuring te verkrijgen, terwijl bovendien de bouw sneller zijn beslag krijgt. In de tweede school komt geen le raressen-opleiding. De opleiding lera res costuum- en lingerienaaien blijft in de school aan de Garenkokerskade. De school in Schalkwijk zal uitsluitend bestemd zijn voor de primaire oplei ding, en de opleidingen tot kinderver zorgster en assistente. Een streefdatum durfde men vanwege het stichtings bestuur niet te geven. Het is name lijk met geen mogelijkheid te zeggen, wanneer alle officiële papieren bin nen zjjn. Maar men heeft hoop op een gunstige ontwikkeling, omdat van al lerlei instanties royaal medewerking wordt verleend. Die medewerking wordt vooral geïnspireerd door het feit, dat het r. k. nijverheidsonderwijs voor meisjes in deze omgeving nóg een achterstand heeft in te halen. HAARLEM, 28 sept. Verscheidene Haarlemse wandelaars hebben met suc ces deelgenomen aan de tradi tionele Brussel-Rotterdam-wandelpresta tietocht over 150 kilometer. Deze tocht werd voor de vijfentwintigste en laatste maal gehouden in verband met de im mer toenemende verkeersdrukte. De succesvolle tippelaars uit onze omgeving zijn L. Schol van Suomi uit Velsen voor de veertiende maal, H. G. HekeJaar van Onder Door te Haarlem voor de negende maal, P. Mulder van Suomi voor de vijfde maal en J. van de Kwaak voor A.V. Holland te Sas- senheim voor de eerste maal. OVERVEEN, 28 sept. In het na jaar worden door tal van scholen herfsttentoonstellingen georgani seerd. Op zichzelf is dat erg nuttig en door het verzamelen van ma teriaal leren de kinderen zien hoe veel moois de natuur ons biedt in de herfst. Een groot nadeel is echter, dat, begrijpelijkerwijs, ieder kind probeert zoveel mogelijk te verzamelen, met als gevolg, dat er veel te veel wordt geplukt en onnodig schade wordt toegebracht aan het natuurschoon. Ook het nationaal park De Ken- nemerduinen is nogal eens het slachtoffer van herfsttentoonstel lingen, vooral wat betreft de padde stoelen. Daarom doet de directie van het park een dringend beroep op alle scholen en verenigingen, die het inrichten van dergelijke ex posities op hun programma heb ben om toch vooral niet te laten verzamelen uit De Kennemerdui- nen. Slechts indien daaraan gevolg gegeven wordt, kan worden be reikt, dat de wandelaars in het duinterrein een kans krijgen deze vaak zeer fraaie en interessante „herfstvruchten" te zien. Ter compensatie is de directie van de Kennemerduinen gaarne bereid om geheel gratis kleine herfsttentoonstellingen in te rich ten. Daartoe worden dan uitslui tend de meest voorkomende soorten planten en andere gewassen ver zameld. Dat zal dan geschieden in die gedeelten van het park, die weinig of niet door wandelaars be zocht worden. Verder bestaat dan nog de mogelijkheid tot excursies onder deskundige gratis lei ding. HAARLEM, 28 sept. Zes jongens van om en nabij de twintig jaar moes ten zich gisteren voor de Haarlemse po litierechter verantwoorden voor de ge beurtenissen bij een uit de hand gelopen examenfuifje. In mei van dit jaar no digde het veestvarken, de 20-jarige A.J. van H.. uit Beverwijk vijf van zijn beste vrienden uit om bij hem thuis ter gele genheid van zijn welslagen de bloeme tjes buiten te komen zetten. Aldus ge schiedde. Maar omstreeks het midder nachtelijk uur werd het lijd, vonden de jongelui, om voor de verhitte gemoede ren wat verkoeling aan zee te zoeken. In een auto reden ze naar het strand en daar groeide de leut naar een climax. Ze sleepten met vereende krachten een reddingsboot met carrier en al naar de vloedlijn en deden het vaartuig in de gol ven verdwijnen. Vervolgens stortten de feestvierende jongelui zich op een op het strand liggende speedboot en richt ten daarbij aanzienlijke schade aar Een strandwacht werd door de luidruchtige Advertentie) Op eenvoudige wijze kunt U leren zelf uw tapijten en lopers te knopen. VROOM DREESM ANN HAARLEM feestvreugde uit zijn slaap gewekt en wist erger te voorkomen. De volgende ochtend kon de reddings boot weer op het strand worden getrok ken, maar de carrier bleef voor altijd onvindbaar. ,,Dat kan ik geen baldadig heid meer noemen", foeterde de otficier mr. Wierda. „Het is je reinste verniel zucht, aangewakkerd door de drank." Hij eiste voor ieder van de jonges een geldboete van 100. De politierechter deed daar 25 van af. want hij over woog dat de jongens ook voor de schade hadden moeten opdraaien, die totaal zes honderd gulden bedroeg. (Advertentie) van 59.50 tot 118. van f 128.— tot 179.— GEN. CRONJESTRAAT 40-44 HAARLEM Telefoon 5 44 79 HAARLEM, 28 sept. Vrjjdag, 1 oktober is het vyf en twintig jaar gele den, dat de heer H. Möller in dienst trad bij Vroom Dreesmann. In de loop der jaren is de heer Möller met verschillende functies belast geweest. Na de oorlog werd hy directie-secreta ris, vervolgens werd hy bedrijfsleider en tenslotte volgde zijn benoeming tot adjunct-directeur. Vrijdagochtend is de huldiging door directie en personeel. De algemene receptie wordt 's middags van half vier tot half vijf bij Brinkmann gehouden. Zoals alle veilingbedrijven onder houdt Haarlems belangrijkste veiling aan de Nieuwe Gracht met alle lagen van de bevolking en in dit geval met een bepaald niet te onderschatten aan tal Haarlemmers vrij geregelde relatie, waardoor het echt niet overdreven is te veronderstellen, dat de jubilerende veilingadministrateur een bekende Haarlemse persoonlijkheid is gewor den. We durven zelfs verder te gaan. Jan Heijne zal het ongewijfeld waar het gaat om faam en bekendheid kun nen opnemen tegen menig illuster Haarlems gemeenteraadslid. grage bezoekers informeren over de Op de gebruikelijke kijkdagen, die aan de veiling voorafgaan, is Jan P. Heijne in de rijk met vei 1-goed gemeubileerde veilingzaal de vraagbaak voor honder den kijk- en kooplustigen. Jan Heijne taxeert als de beste. Op verzoek na tuurlijk. Hy berekent de vermoedelijke prijs van een lachwekkend samenraap sel van in onbruik geraakte kledingstuk ken met evenveel gemak als het op te brengen bedrag, dat de antiekverzame laar voor een zilveren kroonluchter of een eikenhouten dekenkist zal moeten neertellen. Naast alle arbeidsvreugde, die het veilingwezen de heer Heijne elke dag weer brengt, is er toch iets, wat af en toe een lichte schaduw werpt op zijn levensgeluk. Jan Heijne heeft name lijk in zijn beroep de wel heel onver geeflijke fout gemaakt zelf een groot antiekminnaar te zyn. Bij gebrek aan voldoende plaatsruimte in zijn woning (en aan een uitpuilende portemon- naie, die dan wel van pas komt) is hij echter nooit eens voor de zo ver geeflijke verleiding kunnen bezwijken zelf een „koopje" weg te halen. Dat „koopje" loopt dan soms toch al in de honderden guldens, vooral wanneer het gaat om al die voor hem zo dier bare antieke kasten, welke dagenlang in de veilingzaal en de etalage te pronk staan. Hoe het ook zij, Jan Heijne zal nooit met merkbare tegenzin koop grage bezoekers informeren over de deugdelijkheid en de historische waar de van „zijn" kast of „zijn" fauteuil, die hy in zijn verbeelding al in zijn eigen huiskamer geplaatst zag. De heer Heijne is een genoegelyk cau seur. Af en toe wat al te rad van tong laat hij tal van bijzonderheden uit de voorbije kwart eeuw de revue passeren. Speels diept hij uit zijn arsenaal herin neringen voorvallen op, by het horen waarvan bij menige veilingbezoeker van nu de haren te berge zouden rijzen. Zo herinnert de heer Heijne zich nog als de dag van gisteren, hoe in de oorlogsja ren veilingbezoekers op bijna beschamen de wijze blijkbaar bij gebrek aan an dere koopgoederen tegen elkaar op boden, hoe dikwijls heel onnozele schil- derwerfen met een waarde van nog geen twee tientjes ,voor vele honderden gul dens van de hand gingen. De heer Heijne vindt, dat het veilingwezen, vooral door de steeds groeiende aanwezigheid van particulieren, aan het veranderen is en eigenlijk veel plezieriger is geworden. „Het was in vroeger jaren dikwijls een saaie, puur-zakelijke bedoening, waarbij een klein groepje opkopers het voor het zeggen had." Gedurende de laatste ja ren heeft zich evenwel een vaste kern hartstochtelijke antiekminnaars en pen sionhoudsters ,die altyd wel om meu bels verlegen zitten, gevormd, die de opkopers stevig party geven. Woensdag gaat de heer Heijne zijn jubileum vieren. Ongetwijfeld zal daar bij ook aanwezig zijn de heer Hooge veen sr., onder wiens leiding de jubila ris zijn eerste twaalfeneenhalf jaar vol maakte. In de ochtenduren zal het jubi leum in de vertrouwde kring van fami lie en collega's worden gevierd, terw ijl 's middags van drie tot vijf uur gele genheid zal zijn de heer Heijne in de grote, hem zo vertrouwde, veilingzaal geluk te wensen. HAARLEM, 28 sept. De politie heeft gisteren aangehouden en ingeslo ten de zestienjarige Haarlemmer J. K.. die ondanks zijn jeugdige leeftijd reeds een berucht bromfietsendief is. De knaap is donderdag ontsnapt uit een in richting te Zeist. Een dag later zag een Haarlemmer de dief op zyn bromfiets door de Zijlstraat rijden. In hel afgelopen weekeinde is inge broken in een in aanbouw zijnde school aan de Jan Gijzenkade. Vermist wordt een party gereedschap ter waarde van vijfhonderd gulden. De remmingwerker J. D. M. deed aangifte van diefstal van zyn gereedschapskist. De waarde van dè inhoud wordt geschat op tweehon derd gulden. De kist had M. achterge laten in zijn auto. De 22-jarige polijster W. M. deed aangifte van diefstal van 25. Als verdachte is aangehouden de 32-jarige loswerkman T. B. die inmiddels heeft bekend. De man. die bij zijn aanhou ding twee briefjes van tien in zyn schoe nen had, is ingesloten. HEEMSTEDE, 2" sept. In navol ging van de gemeente Haarlem heeft ook Heemstede een voorlichtingscen trum gekregen voor de toekomstige le vering van aardgas. Het is gevestigd in een van de voormalige fabrieksge bouwen van de gasfabriek aan de Nij- verheidsweg, waar wethouder Th. A. G. Bekker namens het college an B. en W. gistermiddag de officiële ope ning van het aardgas-voorlichtingscen trum heeft verricht. In zijn toespraak tot de vele genodig den gaf wethouder Bekker uiting aan zijn vreugde over de spoedige totstand koming van het voorlichtingscentrum voor aardgas, waarvan de binnen eni ge tijd te verwachten levering een mijl paal in de geschiedenis van Heemste de betekent. „Wij allen weten dat er veel werk is gedaan en nog vee! moet worden gedaan, alvorens wij straks ci lucifer bij ons nieuwe, of omgecouwde gastoestel kunnen houden." aldus de wethouder die naar voren bracht dat van de zijde der gemeente reeds vele noodzakelijke werkzaamheden zijn ver richt om straks het aardgas te kunnen ontvangen en distribueren. Wethouder Bekker deelde vervolgens mee dat de Heemsteedse ingezetenen, die als gevo-lg van de invoering van het aardgas tot de aanschaf van een nieuw gasapparaat zullen moeten overgaan, in het voorlichtingscentrum een over zicht zullen krygen wat er op dit gebied allemaal te koop is. waarbij zij door een team van deskundigen uitvoerig zul len worden voorgelicht. In het voorlichtingscentrum zullen de Heemstedenaren, die by oproep voor een bezoek worden uitgenodigd, alles van hun gading aantreffen. Er staat een uitgebreide sortering aan gasc-om- foors. geysers, kachels en haarden, ter wij] men er ook enkele modellen van centrale verwarming kan zien. Woensdag 6 oktober, 's morgens om half twaalf, komen de provinciale sta ten van Noord-Holland bijeen. De agen da vermeldt officieel niets schokkends, maar iedereen is toch benieuwd, of die kwestie van de Technische Hogeschool uit de doeken gedaan zal worden. Het zit by niemand erg lekker. Haarlem vertrouwt het niet. Alkmaar evenmin. De techniek is zo'n heel apart vak. De Hogenbijl Club hakt er op los. Blijkens een brief aan onze geachte re dactie is de club binnen enkele maan den in Haarlem de grootste jeugdorga nisatie geworden. Ruim 1.400 leden. Dat hakt er in. Aandacht voor mevrouw M. A. H. Zijl- stra-Bouman. Procuratiehoudster bij Verkrujjsen en De Lange. Veertig jaar in dienst op zaterdag 2 oktober. Die dag van drie tot vijf uur receptie; Bakenes- sergracht 25. Haarlem. Hogenbijl Club. De brief gaat verder: „Doch om de idealen te verwezenlijken o. a. bekende artiesten (dure) op te la ten treden, zal onze club nog meer moe ten uitgroeien". Inderdaad, goedkoop, duurkoop. Ook bij bekende artiesten. „Nooit te laat". Een blijspel van Sun- ner Arthur Long. Het Nieuwe Rotter dams Toneel geeft er vrijdag 1 oktober in de Haarlemse schouwburg een voor stelling van. Hogenbyl Club. De brief gaat door; „Nu zyn we reeds actief door het orga niseren van dansavonden. Zoals u weet is Haarlem wat jeugdamusement be treft altijd een vrij dode stad geweest." Nee. dat wisten we niet. We nebben toch de Damiaatjes, de Haarlemmer hout en de fontein op het Frans Hals plein. Alvast noteren: onze Marinus Adam, één der dirigenten van het Noaidhol- lands Filharmonisch Orkest en één van de populairste musici in het Haarlemse, neemt volgende week afscheid. Veel ge daan voor het jeugdamusement: jeugd- coneerten. Woensdag 6 oktober, 's mid dags van vier tot zes uur receptie in de Turnzaal. We komen er nog op terug. Hogenbijl Club. Zaterdagavond in de Hildebrandzaal treden op „The Rob Hoeke Boogie Woogie Quartet" en „de grandioze groep The Swinging Strings'. De brief besluit „enorme avond" van deze „machtige organisatie". Kom, kom. De drumband Adest Musica uit Sas- senheim trok naar 's Gravenzanöe om aan een concours deel t.e nemen. Re sultaat: een eerste prijs met 168 pun ten. Daar zit muziek in.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3