Mobilraffinaderij krijgt pijpleiding Onderzoek koffermoord wordt misschien naar Brussel verplaatst PP rif*- J AKO Een miljoen inwoners SCHEEPVAART6ERICHTEN Auto schiet op trottoir om mart te raken Dossier bij Officier van Justitie FIRATO groot succes Voorkeur voor vestiging bij Amsterdam mode tot uw dienst i Kf WEEKKOOPJES Kustvaart DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 PAGINA 6 Blazer is jongensmode! Zuiver wollen flannel. Sportief 2-rij model met opge stikte zakken en zijsplitten. In blauw of zwart 10 jaar 47,75 Bijpassende sportieve pantalons, geheel met tricot nylon gevoerd. In de ideale samenstelling (oersterk!) 55 Terlenka 45 wol. Blijvend plooi- houdend. 9 jaar 22,- Bp lit* f» 7 Sportcolberts in sterke wollen tweeds. 1-rij model met schuine klepzakken. In fraaie multicolours met overruit. 9 jaar 35,75 Marine-coat in originele wollen caban stof. Nieuw model met rugplooien en royaal split. Met wollen plaid gevoerd. •10 jaar 49,75 Vlotte 1-rij costuums in wollen kamgarens. Met zijsplitten. Meerkleurig dessin met dubbele overruit. Kies uit grijs, blauw of bruin. Tl jaar84,75 Alkmaar - Amsterdam - Amstelveen - Haarlem - Leiden - Den Haag - Rijswijk - Utrecht - Rotterdam - Bergen op Zoom - Breda - Tilburg - Eindhoven - Heerlen - Den Bosch - Nijmegen - Arnhem - Hengelo - Leeuwarden - Groningen H. W. DAMES BOERDERIJTJE ANEGANG 22, Haarlem - Tel. 19743 DAMESPYJAMA JAKO-prijs 14.90 HERENPYJAMA JAKO-prijs 13.75 KINDERPYJAMA 2 jaar 3.95 KLEUTERPYJAMA I t/m 4 jaar 2.95 WOLLEN DAMES ONDERGOED JAEGER HEREN ONDERGOED WOLLEN KINDER SPORTKOUSEN TEENAGERKOUS MAILLOTS DE BEKENDE JAKO-LAKENS zonder pap De agglomeratie Amsterdam zal in 1980 één miljoen inwoners tellen. De hoofdstad zal dan vol zijn. Voor verdere huisvesting wordt nu reeds gedacht aan de IJ sselmeerpolder„Aldus een artikel van de hand van het hoofd van de afdeling stadsont wikkeling in de hoofdstad, mej. ir. J. H. Mulder, in het maandblad van Publieke Werken „Werk en uitvoering". Mej. ir. J. H. MULDER DEN HAAG, 28 septembei Bij de Tweede Kamer is een wetsontweiT ingediend inzake het verlenen van fi nanciële medewerking bij de aan'eg en exploitatie van een pijpleiding tussen de Nieuwe Waterweg en het Noordzee kanaal. De voorgestelde financiële me dewerking bestaat uit een deelneming van 2,5 miljoen gulden (de ielft van het aandelenkapitaal) in een op te rich ten N.V. Nederlandse Pijpleidingmaat- schappij, waarvan bij de oprichting van de vennootschap tien procent wordt ge stort. Voorts een garantie voor de be taling van rente en aflossing op de helft van geldleningen tot een oedrag van ten hoogste 56 miljoen gulden, die door deze N.V. zullen worden gesloten. Burgemeester en wethouders van Am sterdam zullen aan de gemeenteraad een overeenkomstig voorstel doen. In Amsterdam en omringend gebied komt, ondanks de op het eerste gezicht niet onbevredigende economische situa tie, de laatste jaren een toenemerd onbehagen tot uiting over de vooruit zichten op wat langere termijn De indruk bestaat, dat de industriële struc tuur van het gebied tekortkomingen vertoont, die een bedreiging kunnen vor men voor de noodzakelijke expansie van de nijverheid ter plaatse, aldus de memorie van toelichting, die is onder tekend door de ministers van Finan ciën en van Economische Zaken De verwachting, dat bij Amsterdam een belangrijk complex van chemische industrie zal kunnen ontstaan, heeft tot grondslag de wens van het Socony Mo bil Oilconcem om aan het Noordzee kanaal een aardolieraffinaderij, met in eerste instantie een capaciteit van on geveer vier miljoen ton, te stichten. Aan de raffinage wil men een verwer king van neven- en bijprodukten tot chemische basisprodukten koppelen, in de vorm van een zgn. olefinenkraker, die zeer aanzienlijke hoeveelheden ethy- leen en andere onverzadigde koolwater stoffen zal kunnen produceren. Deze koolwaterstoffen kunnen o.m. gebruikt worden bij de voortbrenging van ver schillende soorten plastics, van synthea- tische rubber en van kunstvezels. Ge zien de snel toenemende vraag op de wereldmarkt naar deze produkten is het zeer belangrijk, dat de produktie hier van in Nederland door een dergelijke olefinenkraker aanzienlijk zal worden uitgebreid, aldus de twee bewindslieden. De regering maakt echter op twee punten een voorbehoud. In de eerste Elaats is uitdrukkelijk vastgesteld, dat et project alleen doorgang zal kunnen vinden, als een verantwoorde regeling ten aanzien van mogelijke gevaren voor lucht- en waterverontreiniging kan wor den gevonden. In de tweede plaats zal het project alleen kunnen worden uit gevoerd, indien aan de terreindelen in de gemeente Haarlemmerliede en Spaamwoude, die een agrarische be stemming hebben, via de normale pro cedure van streek- en uitbreidings- (c.q. bestemmings-) plannen alsnog een industriële bestemming wordt gegeven. Wat dit betreft, heeft het provinciaal bestuur van Noordholland een streek plancommissie ingesteld, waarin alle ruimtelijke aspecten van het Noordzee- kanaalgebied aan de orde zullen komen. De keuze van de vestigingsplaats hield in, dat er voorzieningen nodig wa ren om de door zeer grote tankschepen aangevoerde ruwe aardolie cp een niet te kostbare wijze naar die vestigings plaats te transporteren. Het toeganke lijk maken van de haven van IJmuiden voor de bedoelde tankschepen bleek on evenredig hoge financiële offers te ver gen en bovendien nautische bezwaren mee te brengen. De kosten van een pijpleiding met een capaciteit van 20 mta van Europoort naar het Noordzee kanaal, werd geraamd op ten hoogste zestig miljoen gulden. De exploitatie van de leiding zal ge durende de aanloopperiode van 10 a 15 jaar niet sluitend te maken zijn als ge volg van de dan nog te verwachten onderbezetting. Verwacht inag worden, dat door stijging van de bezettingsgraad van de pijpleiding, later de verliezen plaats zullen maken voor overschotten. Deze zullen, als de capaciteit van de leiding nagenoeg geheel of volledig be zet is, tot aanzienlijke bedragen kunnen oplopen, aldus de ministers Vondeling en Den Uyl. AMSTERDAM, 27 sept. ,,Ik rijd je hardstikke dood", hoorde de 24-jari- 11 1 M —U -V 1 rtVl +AA« ee kelner plotseling achter zich, toen hij in de nacht van zaterdag op zon dag op de Hobbemakade wandelde. Di rect daarop schoot een personenauto het trottoir op, kennelijk met de be doeling hem te raken. De kelner wist zich nog juist met een grote sprong in veiligheid te brengen. De bestuurder van de auto, de 53-jarige C. K.. is nog niet aangehouden. AMSTERDAM, 28 sept. „Het staat voor mij helemaal nog niet vast dat de moord op de Japanse vertegen woordiger Kameda beslist in Amster dam is gebeurd. Deze kan net zo goed in Brussel (waar de Japanner woon de) zijn gepleegd. Ik weet het niet; we tasten nog in het duister," to ver klaarde gisterochtend de officier van jus titie, mr. dr. J F. Hartsuiker, hoofd van het arrondissmentsparket m Am sterdam, over de koffermoordzaak. Daarom is mr. Hartsuiker lan ook voornemens, aJs hij het omvangrijke dossier heeft bestudeerd, contact over deze vooralsnog mysterieuze zaak op te nemen met zijn Brusselse eoilega, de procureur des konings in de Belgi sche hoofdstad. Er is maar een getuige die zegt Kameda in Amsterdam te hebben ge zien, aldus de officier. Dat is een vrouw die verklaard heeft Kameda op zaterdagmiddag 21 augustus om streeks kwart over vijf bij het Cen traal Station te hebben gezien en ge sproken. De Japanner had de weg naar een reisbureau op het Damrak gevraagd. De vrouw heeft indertijd „ïeda bij de politie positief van de portretfoto herkend. Het onderzoek van de recherche van het bureau Leidseplein in de kof fermoordzaak is in Amsterdam zo goed als voltooid. Wel komen er nog tips binnen die moeten worden nagetrokken. Vanaf 25 augustus, toen het lijk van de Japanner in de alu minium koffer (ewrd gevonden in de Jacob van Lennepkade, is ie re cherche onder leiding van de chef van het politiebureau, noofdinspecteur J. Vrijburg, en recherche-chef hoofd inspecteur J. B. Schreur, met het onderzoek bezig geweest, \fanaf van daag, een maand nadat de zaak, waaraan ook in Japan grote aan dacht is besteed, begon, wordt het onderzoek in beperkte mate nog voortgezet. Het wachten is nu op de beslissing van de justitie, wat er verder moet gaan gebeuren. KOBE (Japan), 27 sept. ilPI) De directie van een Japanse scheepvaart maatschappij heeft gisteren met nadruk het denkbeeld verworpen dat een be manningslid van het vrachtschip Daiten Maru betrokken is geweest bij de Am sterdamse koffermoord. Mitsunaga Saito, woordvoerder van de maatschappij Taiyo Kaium verklaar de dat geen der bemanningsleden van de vrachtvaarder op het tijdstip van de moord in Amsterdam of zelfs in Europa heeft kunnen zijn. Hij zei dat de Dai ten Maru nog nooit een Europese haven had aangedaan. De maatschappij is eigenaress van de Daiten Maru. Saito zei een en ander in verband met de bekendmaking van de Amster damse politie vrijdag dat een Amster dams dagblad een anonieme brief had ontvangen waarin de naam van de Daiten Maru voorkwam. De brief be stond uit Japanse tekens. ^sMIj van jongensmode bij p&c met kleine stijging per maat V „IV- eek cloppenburg ILIWEUKl) UOUU ILVEK IN- VEKKUOr .vruisstTMf 1* Haarlem d. Ridderati Tel >6910 Te koop: gelegen tussen Eindhoven en Den Bosch. Bijzonder mooie ligging aan de verharde weg En de rand van het bos. Te gebruiken als weekendhuisje of permanente bewoning. Te lefoon 04106—3339. SATIN FEUTRE vastgestelde prijs 19.75 SUPER SATIN ter waarde van 19.75 TRICOT t/m 8 jaar, kleine stijging per maat. FLANEL Camisoles vanaf 4.50 Directoires vanaf 4.95 Lange pantalon - hemd alle maten, p. stuk 2.95 vanaf 1.45. NYLON MOUSSE vanaf 2.40. vanaf 3.75 1-per s4.98 2-pers., 180 gr6.98 Bijpass. SLOOP 1.98 LITS-JUMEAUX LAKENS 240 x 260 13.95 AMSTERDAM IN 1980 VOL (Van een verslaggeefster) De nu nog voor bewoning bestemde febieden zullen snel zijn volgebouwd. >at vindt onder andere zijn xrrzaak in het feit, dat de gemiddelde levens duur Is gestegen en dat oudere men sen langer een woning blijven be zetten dan vroeger het geval was. Daarnaast gaat men op jongere leef tijd een gezin vormen, wat ook weer om meer woningen vraagt, Een an dere factor is, dat de stedebouwkun- dige plannen na de oorlog vee) rui mer dan oorspronkelijk de bedoeling was zijn opgezet Daar is ook de auto, die behoorlijk geparkeerd moet wor den en die veilig moet kunnen tijden, waarvoor veel meer vegopperv1akte nodig is. De voor de industrie gereserveer de terreinen zullen, aldus mej. Mulder, x>k spoedig vollopen. In verband met het produktie- proces neigt men in de industrie veel al tot laagbouw, waarvoor meer ruimte nodig is. De agglomeratie Amsterdam zal zich In 1980 vooral in zuidelijke rich ting hebben uitgebreid. Tussen de Zuid-lob" (Amstelveen) on de Zuid- Oost-lob" (o.a. de Bijlmermeer) zal ■?en groot gebied gekomen te nggen dat uitsluitend voor recr-jatie is be stemd. Mej. Mulder pleit voor een goed verkeersstelsel, dat de relatie tussen de verschillende delen van de agglomeratie moet onderhouden en onmisbaar is voor het goede lunctio- neren van een woon- en werkgemeen schap. In de nabije toekomst ral ook met de stadsvernieuwing begonnen moeten worden. Mej. Mulder vraagt zich met enige bezorgd heid af wat er met de negentiende- eeuwse wijken rondom de Historische kern van de hoofdstad moet gaan ge beuren. Deze wijken vereisen zowel op verkeers- en woongebied ais ten aanzien van het bedrijfsleven een her ziening en vernieuwing. Vele wonin gen zullen moeten verdwijnen, maar er zullen er minder voor erug komen imdat de moderne woningbouw nu eenmaal meer ruimte eist dan de 'ichtbevolkte binnenstadshuisjes. AMSTERDAM, 27 sept. De veer tiende Firato, die de afgelopen tien dagen in het RAI-gebouw in Amster dam is gehouden, is, in alle opzichten een succes geweest. Vooral op com mercieel gebied werden de verwachtin- ?en van veel exposanten verre overtrof- en. De tentoonstelling trok in totaal 125.195 bezoekers. De vorige Firato in 1963 toen gecombineerd met de Fia- rex vakbeurs, die nu volgend jaar apart wordt gehouden werd door 137.036 personen bezocht. Bengalen 26 te Singapore. Bovenkerk 25 van Bremen naar A'dam. Eemhaven 25 van East Londen naar Kaapstad. Gulf Hansa 25 van Gulfhavn naar Port Said Hoogkerk 25 van Bremerhaven naar Hamburg. Kermia 25 te Thameshaven. Abbekerk 25 te Aden. Angolakust 25 van Port Harcourt naar Lagos. Asterope 24 van Churchill naar Rotterdam Caltex Utrecht 26 te Pladju. Guineekust 25 te Antwerpen. Jagersfontein 25 van Southampton naar Teneriffe. James Benedict 25 van Norfolk naar Antwerpen, Kloosterdijk 26 te New Orleans. Kreon 24 van New York naar Curasao. Loppersum 25 te Mobile. Neder Ebro 26 te Curasao. Rotte 25 te Port Elisabeth. Seine Lloyd 26 te Bugo. Sumatra 25 van Penang naar Djibouti Socrates 25 te Calao. Van Heemskerk 25 dw Port Elisabeth naar Singapore. Westertoren 25 van Pladju naar Surabaja World Hill 25 van Mena Al Ahmadl naar Lavera. Polijdorus 25 te Pladju. Adonis 26 te Guanta. Algorab 26 te Salvador. Baarn 25 van Puerto Cabello naar Point a Pitre. Banggai 26 te Damman. Gaasterkerk 25 van Nacala naar Beira Geeststar 27 te Barbados. Grebbeydijk 26 te Miami. Ittersum 27 te Charleston. Kalydon 26 te Stockholm. Kenia 25 van Douala naar Curasao. Kosicia 27 te Point Fortin. Koudekerk 25 van Marseille naar Gen Lekhaven 25 van Santos naar Bahia. Oldekerk 25 te Antwerpen. Parthenon 26 te Port of Spain. Skadi 25 van Cadiz naar Londen. Stentor 25 van Genua naar Marseille Steven 25 van Dakar naar Calais. Vivipara 25 van Dalaware City naar Puerto Miranda. Willemstad 25 te Paramaribo. Woltersum 25 van Antwerpen naar Le Havre. Arendskerk 26 van Marseille naar Genua Caltex Nederland 26 van Raslanuf naar Europoort. Camerounkust 26 te Antwerpen. Cartago 26 te Seattle. Dinteldijk 26 te Oakland. Diogenes 26 te Ilo. Hector 26 te Beyrouth. Hoogkerk 26 te Hamburg. Limburg 26 te Longview. Nieuw Amsterdam 26 van Napels naar Tanger. Randfontein 26 te Antwerpen. Riouw 25 van Le Havre naar Antwerpen Slamat 26 te Antwerpen. Tjitjalengka 25 van Durban naar Port Louis. Togokust 26 te Antwerpen. Alblasserdijk 27 te Corpus Christi. Baarn 26 te Point a Pitre. Eemland 27 te Rio de Janeiro. Ganymedes 27 te Curasao. Gulf Hollander 27 van Thames naar Port Said. Mohamed Reza Sjah 27 te Kwinana. Neder Ebro 26 van Curasao naar Kaapstad. Oostkerk 27 te Zanzibar. Parthenon 27 van Port of Spain naai Cumana. P. G. Thulin 27 van Coquimbo naar Caldua lees 26 vn. Philidora 27 te Bahrein. Van Linschoten 30 te Bunbury. Celebes 27 van Aqaba naar Port Sudan. Heemskerk 27 van Suez naar Mombassa Keizerswaard 27 te Bone. Laarderkerk 27 ten anker Ummsaid. Servaaskerk p. 27 Ceylon naar Singapore. Tero 27 te Toulon. Van Riebeeck 26 van Mukalla naar Muscat Bovenkerk 25 v. Bremen n. Amsterdam. Castor 25 200 m. o v. Malta. Cartago 27 te Seattle. Esso Rotterdam 25 te Ras Tanura. Garoet 25 200 m. nw. v. Alexandrië. Hoogkerk 26 v. Bremerhaven n. Hamburg Kryptos 25 150 m. nno v. Kp. Villano Limburg 26 te Longview Main Lloyd 25 1050 m. w. v. Papeete. Meerdrecht 25 640 m. nnw v. Kp Verd. ell. Mirzam N 26 rede Chalkis. Nushaba27 130 m. o v. Cayenne. Purmerend 24 v. Baltimore n. Curasao. Arkeldyk 26 v. Cristobal n. Duinkerken. Bali 28 te Genua verw. Beninkust 27 v. Porto Ambom n. Luanda. Blitar 27 v Las Palmas n. Duinkerken. Calamares 27 v. Southamton n. Amsterdam. Caltex Eindhoven 27 v. Gothenburg n. Malmöe. Carrillo 27 v. Balbao n. Gilfito. Friesland 28 te Singapore verw. Gulf Italian 27 v. Suez n. Perz. Golf. Ittersum 27 te Charleston. Katendrecht 27 te Suez verw. Nestor 27 v. Tripoli n. Piraeus. Owerkerk 28 te Lourenzo Marques. Philidora 27 v. Bahrain n. Ummsaid. Poseidon 28 te Port Andres verw. Simonskerk 27 v. Zeebrugge n. Antwerpen. Stad Delft 27 v. Newport News n. Rio de Janeiro. Steenkerk 27 v. East London n. Port Elizabeth. Steven 27 v. Kp. Blanco n. Calais. Straat Futami 27 v. Kaapstad n. Montevideo. Viana P- 27 Malta n. Rotterdam. Ameland p. 27 Dakar n. Thameshaven. Andyk 27 v. Le Havre n. Antwerpen. Annenkerk p. 27 Las Palmas n. Duinkerken. Baarn 27 te Port of Spain. Boissevain 28 te Kaapstad verw. Dorestad 27 v. Miri n. Singapore. Eos p. 27 Bizerta n. Antwerpen. Krebsia 27 v. Tj. Priok n. Pladju. Neder Waal 26 v. Penang n. Djibouti. Neder Weser p. 27 Algiers n. Tripoli. Oldekerk 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Ruys 27 voor anker Yokohama. Straat Magelhaen 27 v. Durban n. Lourenco Marques. Telamon 27 v. Freeport n. Hamburg. Tj megara 29 te Fremantle verw. Abida 26 v. Suez n. Abadna. Amstelmolen 28 te Singapore verw. Fina Nederland 27 v. Freetown n. Lagos. Foresthill 28 te Triëste verw. Hathor 27 te Izmir verw. Karakorum 27 te Port Elizabeth verw. Kara 27 te Colombo verw. Lelykerk 27 p. Kuria Muria n. Suez. Mariekerk 27 v. Antwerpen n. Bremen. Schouten 27 te Hongkong verw. Seine Lloyd 27 te Idoilo verw. Spaamekerk 28 te Kobe verw. Straat Singapore 27 te Beira. Tamara 27 p.i Str. Ormuz n. Porto Margera. Van Waerwijck 27 te Daressalaam. Wonosobo 27 te Suez. Oberon 24 te Ponta del Gada. Oldekerk 23 te Bremen. Oostkerk 23 v. Lor. Marques n Zanzibar Oranjestad 23 v. Amsterdam n. Antwerpen p. 24 Vlissingen. Osiris 23 v. Port of Spain n. Barbados. Overijsel 23 te Tsingthao. Peperkust 23 te Apa. Philippia 23 v. Mena al Ahmadi n. La Vera. Prins Frederik Hendrik 23 te Rotterdam. Riouw 24 te Le Havre. Roggeveen 24 te Singapore. Rondo v. Amsterdam n. Marseille. Rotterdam 24 te Rotterdam. Rijndam 24 te Le Havre. Schelde Lloyd 24 v. Wellington n. Lyttleton. Schiedijk 24 te Rotterdam. Schiekerk 24 v. Aden n. Aqaba. Seine Lloyd 23 v. Jesselton n. Sandakan. Senegalkust 24 te Rotterdam. Servaaskerk p. 23 Guardafui n. Singapore. Simonskerk 2 3v. Hamburg n. Bremen. Socrates 23 v. Guayaquil n. Callao. Spaarnekerk 23 v. Shimizu n. Yokohama. Statendam 22 v. San Francisco n. Honolulu. Straat Bali 24 te Penang. Straat Banka 22 v. B. Aires n. Paranagua. Straat Colombo 24 te Kobe. Straat Cook 24 te Cochin. Straat Freetown 23 v. Nagoya n. Yokohama. Straat Fremantle 23 rede Lagos. Str. Futami 23 v. Port Elizab. n. Kaapstad. Straat van Diemen 23 te Brisbane. Straat Lombok 24 v. Sydney n. Melbourne. Straat Magelhaen 25 te Durban. Tahama 23 v. Milazzo n. Livorno Tara 23 v. Bremen n. Hamburg. Telamon 23 rede La Ceiba. Tero 24 v. Livorno n. Civita Vecchia. Towa 23 v. Tripoli n. Genua. Vitrea 23 v. Liverpool n. Mena. Vivipara 2 4te Delaware City. Wonosobo 23 te Djibouti. World Hill 23 te Mena al Ahmadi. Zaankerk 24 te Suez. Zeeland 23 v. Tuticorin n. Colombo. Zuiderkerk 23 te Marseille. Slamat 25 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Zonnekerk 27 660 m. wnw v. Geraldton. Sheratan 25 50 m. no v. Saffi. Arneb 25, 100 m. zzw v. Marseille. Asuncion 25 164 m. zo v. Bahia. Adara 25 210 m. wzw v. Bermuda's. Admiraal Courbet p. 25 Oporto. Atlas 25 60 m. z v. Finisterre. Bernhard John 26 400 m. zzo v. Monrovia. Bosco p. 26 Lizard n. Liverpool. Coccinelle 25 45 m. o v. Gibraltar. Calchas 27 140 m. zw v. Sardinië. Cumulus p. 25 Majorca n. La Spezia. Driebergen p. 25 Finisterre n. Mohamedia. Hibiscus 26 270 m. zo v. New York. Hasewint 25 330 m. zo v. Ceylon n. A'dam. Kemphaan 25 v. Hamburg n. Santander. Libertas 25, 50 m. no v Spartivento. Labotas 24 v. Carthagena n. Oran. Meike p. 25 Kp. Matapan n. Bourgas. Mirach n. 25 v. Tripoli n. Famagusta

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6