Ambtenaresse koninklijk onderscheiden Korhiesj SAMEN OP TOCHT DOOR DE POLDER - drie maanden nu aan het roer - RAADSLEDEN VAN HAARLEMMERMEER t Harmonie Adest Musica ontbonden Heemsteedse Bavo voor de sloper Maandag toneel wedstrijd Hoge straffen voor inbraak in Hillegom door twee Haarlemmers MARGRIET VERVANGT VADER H. P. KOOYMAN Me j. Voetelink na 46 dienstjaren met pensioen NIET TE GELOVEN f 162,- Aangekocht voor ruim één miljoen Vrouw hij over steken zeer ernstig gewond Jongen (7) tijdens oversteken gewond VROUW DOOR AUTO GESCHEPT Internationaal zwendelaar gegrepen UITBREIDING DE DEO OP 20 NOVEMBER IN GEBRUIK HULMAN super minx IN BLOEMENDAAL van Deo vierde feest Verplegend personeel Kranslegging bij verzetsmonument GROTE KEUZE IN TRUIEN Pullovers, Slipovers en Polo De nieuwe AUTOMOBIELBEDRIJF Burgemeester Dijckmeester stapt in de bus voor de oriëntatietoclit door zijn gemeente met hetzelfde °Vtimisme, als waarmee hij sinds drie maanden de Haarlemmer meer leidt. Huize St. Bavo is na een ruim WO-jarige historie voor de af braak bestemd. Op de plaats van het bejaardentehuis komen twee flatgebouwen te staan. voor heren en jongens. in diverse prijzen. GEN. CRON JESTRAAT 40-44 HAARLEM Telefoon S 46 79 (Advertentie) Off. Dealer: Hiilman, Singer, Sunbeam, Number, D.A.F. BREDEKODESTRAAl 6—10 ZANDVOORT - TEL. 02507-3242 BLOEMENDAAL, 1 okt. Donder dagmiddag is de eremedaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nas sau, uitgereikt aan mej. A. M. Yoete- link, commies A bij de afdeling finan ciën ter gemeentesecretarie van Bloe- mendaal. Mej. Voetelink is 22 september 65 jaar geworden. Zij gaat dus met pen sioen. Zij diende de overheid ruim 46 jaar. Op de afdeling financiën was zij zeer gezien by haar collega's. Zy verrichtte haar werk met ervaring en plezier. Jarenlang was zy de motor van de vereniging van gemeenteperso- neel, een vereniging die zü ook had helpen oprichten. Aan de vooravond van zijn vakantie reikte de burgemeester van Bloemen- daal, dr. D. H. Peereboom Voller, don derdagmiddag de onderscheiding uit ty dens een intieme afscheidsbijeenkomst in het raadhuis. Intiem, geheel volgens de wensen van de vertrekkende ambte naresse, die zeer gezien was by de ambtenaren, maar naar buiten altijd een enigszins stugge, weinig tegemoet komende. kritische, houding aannam. Haar werden nog enige geschenken aangeboden by monde van de heren G. van Eek, gemeentesecretaris, en J. J. Hietbrink. chef der afdeling finan cien en gemeente-ontvanger. Het einde an de week is weer in zicht. Nog even kortweg een paar me dedelingen en het leed is voor een paar dagen weer geleden. De belangrykste is wel, dat de jeugdbeweging van de Sint Josephparochie zondag aan haar vierde lustrum toe is. Daarover kunt u elders in de krant meer lezen. In ieder geval proficiat. De gemeenteraad van Noordwük heeft morgen geen vrye dag. De vroede vaderen komen 's middags om twee uur büeen. Er moet een krediet verstrekt worden ter viering van het eeuwfeest van deze badplaats. De moei te waard om samen te komen. Geld voor een feestje kan er altyd wel af. Bovendien trekken de raadsleden er die middag op uit. Ze gaan een kokje nemen by de rioolwaterzuiveringsin stallatie en in het laboratorium van het waterleidingbedrijf. Lyn 70 van de N.Z.H. (Haarlem— IJmuiden) krögt een nieuwe halte: Hagelingerweg ter hoogte van de Sant- poortse Dreef. Met ingang van maan dag. Allemaal ten gerieve van de be woners van de nieuwbouw in die om geving. De N.Z.H. denkt ook aan al les en iedereen. Het eerste elftal van ..Haarlem" is zondag vrö van competitie. Toch geen vröe dag voor de roodbroeken. Spelen zullen ze Een oefenpartijtje tegen het Arnhemse Vitesse, 's Middags om twee uur. Nog een sportbericht. Van onze dam- specialist. De damcompetitie voor het district Kennemerland begint maandag 4 oktober. In totaal nemen twaalf tien tallen daaraan deel. Er sclujnt reeds druk geoefend te worden. De week regent zichzelf dodeiyk ver moeiend uit. De moed niet laten zak ken. Maandag regent het misschien ook. Waarom zouden we dus treuren. Het komende weekeinde 3-oktober- feest. met hutspot en klapstuk. Pardon, we vergissen ons in de stad. Mocht u er toch heen gaan: veel plezier. Burgemeester Dijckmeester geniet volste vertrouwen Advertentie een blauw kamgaren kostuum voor En tóchis het „ongelooflijk" goed en écht een kostuum om er bij te hebben. Betere konfektie en herenmode Zijlstraat 71 Haarlem SASSENHEIM, 1 okt. Het bestuur van de Katholieke, Harmonie Adest Mu sica te Sassenheim is er niet in ge- slaagd om de vereniging van de on dergang te behoeden. Al jaren had de vereniging te kampen niet grote zorgen ten aanzit n van de bezetting van haar instrumenten. Het bestuur had zijn laat ste hoop gevestigd op een vergadering, waarvoor alle bestaande verenigingsbe sturen, het college van B. en W. en personen uit het Sassenheimse bedrijfs leven waren uitgenodigd. Het heeft niet mogen baten. Slechts afgevaardigden van twee verenigingen waren Ier ver gadering. het eollege van B. en W. had bericht van verhindering gezonden. Hiermee was overduidelijk bewezen dat voor het voortbestaan van de har monie totaal geen belangstelling aan wezig is. De afdeling Harmonie is dan ook ontbonden. Alles zal nu geconcentreerd worden op de afdeling drumband, gezien het feit dat deze gestadig groeit. Het is dan ook een band die er zyn mag wat de kwaliteit betreft. De successen in binnen- en buitenland liegen er niet om. Er zün plannen om te komen tot de vorming van de band, waarby de show de boventoon zal gaan voeren. Bij deze reorganisatie moeten de kostuums wor den vernieuwd. Ades Musica wil binnenkort een gro te aktie organiseren. HEEMSTEDE, I okt. Het heelt er gisteren in de Heemsteedse gemeente raad lange tijd naar uitgezien Jat het voorstel van B. en W. om tot aankoop over te gaan van Huize St. Bavo voor het college een moeilijk haalbare kaart zou worden. Zowel vanuit de KY'P als de VVD-fractie werd naar voren ge bracht dat men tegen het voorstel zou stemmen, everzijds omdat bezwaa - werd gemaakt tegen de afbraak van het gebouw en van de andere kant cnulat men niet overtuigd was van de nood zaak in het kader van het onderhavige uitbreidingsplan tot aankoop van „de Bavo" met bijbehorende perceien en terreinen te besluiten. Maar tydens een schorsing van de raadszitting brachten B. en W. het aan de raad nog niet ter visie voorgelegde ontwerp uitbreidingsplan ,,Van Mer- lenlaan-Kerklaan" ter tafel, aetgeen weldra een einde maakte aan de be staande onzekerheid. Met negentien stemmen voor en twee tegen schaarde de raad zich aan de zijde van het col lege en dit betekende dat het ruim honderd jaar oude bejaardentehuis aan de Kerklaan by gereedkoming van het nieuwe op de voormalige bui tenplaats „Overbosch" met de grond zal worden gelijk gemaakt. Voor de aankoopsom van een miljoen tach tig duizend gulden is het bezit van de Stichting St. Bavo thans in handen ge komen van de gemeente. Het „Bavo-voorstel" heeft gistermid dag heeft wat stof tot spreken opgele verd. De heer Verhoeven (KVP) begon onmiddeliyk met te zeggen dat zün fractie tegen zou stemmen, tenzij men het gebouw zou laten staan waar het staat. Hy deed de suggestie aan de hand de Bavo na het vertrek der bewoners tydeiyk in te richten als bijgebouw van het raadhuis, dat nog altijd op de bouw van zün nieuwe vleugel zit te wachten. De heer Rutgers (WD) noemde het voorstel een moeilyke zaak en bij be treurde het dat het uitbreidingsplan, op grond waarvan de aankoop der Bavo aan de orde was gekomen, nog steeds niet was vastgesteld. Moet de weg van af de Blekersvaart, die aansluiting zal geven op de nieuwe weg naar het uit breidingsplan speciaal de terreinen van de Bao doorkruisen, zo vroeg de heer Rutgers. Het gaat hier toch maar weer om een miljoen gulden en om in de hui dige tijd een dergelijk goed doortimmerd gebouw af te breken achtte hp iets ge weldigs, waaraan men niet zonder meer voorbij kan gaan. De heer Verkouw (PvdA) legde B. en W. de vraag voor, of het voor het des betreffende uitbreidingsplan wel verant woord was een dergelijke hoge i itgaef te doen, die, mede door andere dure grondaankopen, de prijzen voor de wo ningbouw steeds hoger zullen opvoeren. De wethouder van Openbare Werken nir. van Wijk verdedigde het voorstel van B. en W. door aan te voeren, dat afbraak van de Bavo, op het terrein waarvan twee flatgebouwen met in to taal vijfenzeventig woonhuizen zullen verrijzen, in het raam van het uitbrei dingsplan een onontkoombare zaak was. Daardoor zal een logische indeling van de bebouwing en een ontsluiting van het terrein worden verkregen en wij mogen het plan niet verminken door om het gebiuw een weg te leggen, aldus mr. van Wijk. De voorzitter mr. A.G.A. ridder van Rappard zette aan de woorden van zün wethouder kracht by met te zegger. dat men in de raadzaal kennelijk niet vol doende doordrongen was van het feit, dat de gemeente om de grond te kun nen kopen ook in het oezit diende te komen van Huize St. Bavi, een aan koop die geen uitstel kan leden, omdat anders de zaak ten aanzien van het uit breidingsplan onherroepeiyk vast zou lopen. Ook de discussie dreigde vast ie lo pen, weshalve voor een nader beraad tot schorsing van de vergadering werd besloten. En ziet, nu de raadsleden een blik konden werpen ip de structuur van het reeds verschillende malen gewijzig de uitbreidingsplan werd het hen duide lijk dat het plan slechts bjj aankoop der Bavo-terreinen een afgerond geheel zou kunnen worden. By de daarop volgende stemming hielden alleen de heren Scheer (VVD) en Kooijmans <Prot. Chr.) hun been styf. HAARLEM, 1 okt. In de aula van het Haarlemse ziekenhuis St. Joannes de Deo hebben gisteravond 22 aspirant verpleegsters en verplegers uitbundig feest gevierd. Daar was alle reden toe, want de dag te voren was aan hen het diploma ziekenverpleging A. uitgereikt. Drie .jaar stud'ie was hierdoor bekroond. Een feestelijke tocht door de omgeving van het ziekenhuis luidde de feestelijkhe den in. Voorafgegaan door een geluids wagen trokken de elf dames en elf he ren. die koninklijk op een vrachtwagen gezeten waren, door de straten. Later op de avond werd het feest in de aula voortgezet. SASSENHEIM, lokt. Onderweg naar de Sint Pancratiuskerk is gister avond omstreeks kwart over zeven een zestigjarige huishoudster uit de Bijdorp straat op de hoek van de Parklaan en de Hoofdstraat tijdens het oversteken aangereden door een automobilist uit Warmond. Na medisch onderzoek bleek dat de vrouw een zware hersenschud ding had opgelopen, /ij is overgebracht naar hel Academisch Ziekenhuis in Leiden. Nieuwbouw Gasthuis in opzet gereed HAARLEM, 1 okt. Op maandag 11 oktober gaat de eerste paal de grond in voor de bouw van het nieuwe Elisabeth Gasthuis dat komt te staan langs de Europaweg in Schalkwijk. Het ziekenhuiscomplex omvat drie hoofdge bouwen: het beddenhuis, dat een front- breedte heeft van 160 meter en een hoogte van 35 meter, het behandelhuis en het zusterhuis, waarvan de l>ou« thans praktisch voltooid is. Op I januari zal het zusterhuis reeds voorlopig in gebruik «orden genomen. Op dezelfde dag hoopt men tevens met de bouw van de aangrenzende gebouwen van het derde huis te beginnen. Het ziekenhuis biedt een capaciteit van 600 bedden. De bouw- en inrichtingskosten worden geraamd op ca. 58 miljoen. Het beddenhuis wordt in acht verdie pingen opgetrokken. In de westervleu gel komt op de begane grond de be zoekershal. In de middenvleugel wor den de kapel en de aula, geschikt voor het geven van klinische lessen, onder gebracht en in de oosteiyke vleugel komen beganegronds de zustereetzaal en de conversatiekamer. De eerste zes ver diepingen bevatten de verokegafdelin gen drie per verdieping met elk een capaciteit van 32 bedden. Op de zeven de verdieping komen de klasse-afdelin gen en op de hoogste etage de kinder afdeling. Evenwydig aan het beddenhuis komt hel behandelhuis. Beide gebouwen zgn door middel van gangen met elkaar verbonden. Het behandelhuis bevat aan de westzüde o.m. de heelkundepolikli- niek, de EHBO-afdeling en het ver richtingscentrum. Op de bovenste ver dieping komt de operatieafdeling. Voorts wordt in het behandelhuis een groot aantal les- en administratu-lokalen in gericht. Ter hoogte van de westelijke verbindingsgang komt de opname-afde ling die dag en nacht geopend is, ter hoogte van de oosteiyke gang het keu- keneomplex. Haaks op het behandel huis komen de diverse poliklinieken, de röntgenafdelingen en het laborato rium. Aan de oostzüde van het com plex wordt de technische dienst, waar onder het ketelhuis en de wassery, on derbracht. Op de foto van de maquette ziet men op de achtergrond het 35 m. hoge bed denhuis, daarvoor het behandelhuis. Aan de linkerzijde van het complex de gebouwen van de technische dienst. HAARLEM, 1 okt. wy herinneren eraan dat maandag 4 oktober 's avonds in de Stadsschouwburg de toneelwed strijd gehouden wordt, georganiseerd door onze courant in samenwerking met WKA. Een aantal verenigingen zal de Haarlemse kleuren verdedigen tegen Amsterdam en 't Gooi. De Amsterdamse en Gooise verenigingen hebben reeds hun aandeel geleverd. Haarlem sluit de driehoek. Een jury zal uitmaken wie van de drie de uitgeloofde ƒ700 toe komt. HAARLEM, 1 oktober De zevenja rige Leo Pel uit de Korte Lakenstraat is gistermorgen even na acht uur ernstig genood geraakt tengevolge van een aan rijding op de Raamsingel. De jongen stak zonder op liet verkeer te letten plot seling de weg over. Hij liep daarbij te gen de auto van de 46-jarige J.L. uit Beverwijk. Het slachtoffer werd niet een hersenschudding en een linkerarmfrac- tuur overgebracht naar het Grote Gast huis. SASSENHEIM, 1 okt, Gisteravond om kwart over zeven is op de kruising Parklaan Hoofdstraat de 64-jarige H. uit Sassenheim gewond geraakt. By het oversteken van de Parklaan werd zjj ge schept door een personenauto, bestuurd door de 21-jarige J.M. uit Warmond, die rechtsaf de Parklaan insloeg. De vrouw werd met ernstig inwendige kneuzingen en een hersenschudding in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. HOOFDDORP, 1 okt. De rondrit door de uitgestrekte gemeente Haar lemmermeer is voor de nog maar drie maanden residerende burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester een juweel van een oriëntatietocht geworden. De robuuste oud-burgemeester van het charmante Zierikzee heeft in het achter ons lig gende kwartaal al nagenoeg alle uit hoeken van z^n nieuwe domein met een bezoek vereerd, maar gisteren was hü de gehele dag in de gelegenheid om aan het hoofd van de gemeenteraad en enige topambtenaren in een gezellige bus een officiële excursie mee te maken. Literaard is een termijn van drie maan den veel te kort om' een tussentijdse balans op te maken. Eén ding staat echter vast: burgemeester Dijckmees ter is in die korte periode een man geworden, in wie zowel de raadsleden als de ambtenaren hun vertrouwen hebben gesteld. Zierikzee blijft een grote plaats in zijn hart opeisen, maar zijn aandacht als bestuurder gaat voor de volle honderd proeent uit naar de wijde polder in de Randstad Holland. De problematiek begon gistermorgen al vroeg tijdens een besloten raadsver gadering waarin het structuurplan van de Meerlanden aan de orde kwam. Con clusies uit de debatten kunnen nog niet worden getrokken. Wel is duidelijk ge worden, dat het structuurplan voor de Meerlanden 'Haarlemmermeer en de noordelijke en oostelijke grensgebieden) ten nauwste samenhangt met het streek plan voor het Noordzeekanaalgehied. Tydens de excursie kreeg bet gezel schap een duidelijke indruk van de vele activiteiten in verscheidene plaatsen van de gemeente. Zo is het interessant om te vernemen, dat de industrie in de Haarlemmermeer een geweldige vlucht heeft genomen, dat Schiphol met ziin lange startbanen steeds meer opslokt van de vruchtbare poldergrond. dat momenteel bijna duizend woningen in aanbouw zpn en dat dit aantal tegen het einde van dit jaar zal zÜn opge voerd tot vijftienhonderd woningen. Bil de bezichtiging van de openbare ulo school in Zwanenburg vertelde wethou der Van der Zwaard dat de gemeente thans zes van dergeiyke Muwisysteem- scholen telt, terwijl er twee in aan bouw zyn en voor nog twee andere scholen urgentieverklaring is aan gevraagd. Wethouder drs A J- L Coe" nen wees op de steeds in aantal toe nemende woonschepen in de Ringvaart. De ligplaats bii Vijfhuizen telt zestig ligplaatsen en die tussen vijfhuizen en De Lynden dertig. Bovendien hebben tweehonderd woonboten illegaal een lig plaats gekozen. Verder ligt op het raad huis te Hoofddorp een lange wachtlijst met gegadigden. Na een bezoek aan Vyfliuizen. een lunch, te Badhoevedorp en bezichti- 1 ging v»n Rysenhout NieuW Vennep en Hoofddorp genoot het gezelschap enige tijd rust bij de machinefabriek Spaans aan de Hoofdweg. De directie bezorgde de bezoekers een zeer inT struct)eve rondleiding door het snél groeiende Hoofddorpse bedrijf- De gemeenteraad kwam heel wat te we ten over vijzelpompen voor verwer king van stedelijk en industrieel af valwater. schroeft ran sportcurs- .conti- nu-mengers, schepen losinstal'at,es ,Sn rioolwaterzuiverings - installaties- De raad mocht tevens van de directie vernemen, dat de stichting ,van U.T.S. in de gemeente Haarlemmer meer verre van een overbodige weel" de is. HAARLEM, 1 okt. Twee jeugd'ge Haarlemmers moesten zich gistermor gen voor de Haarlemse Rechtbank veT~ antwoorden voor de inbraak, die zii °P 10 juli van dit jaar pleegden in het kan- toor van de Coöperatieve Verbruikers- vereniging „Haarlem" te Hillegonl- Zij namen daar twee geldkistjes met een totaal bedrag van ruim 10.000," weg. De 23-jarige monteur J.Z. hoorde één jaar en drie maanden gevangenisstraf tegen zich eisen, de 24-jarige tegelzet ter K.K. één jaar gevangenisstraf- Z. werd als de initiatiefneiT>er be" schouwd. Hij had geld nodig om een huis te kunnen kopen. By gebreh aan een woning leefde hij gescheiden van z«n echtgenote. Op zyn herhaald in dringen was de tegelzetter bereid mee te doen. Zij forceerden met een koe voet de deur van het pand, Waar Z. goed de weg wist. In de woning va" K- werd de buit verdeeld. Van zÜn deel kocht Z. een sportwagen. Hy wilde Saa|i handelen in auto's en zo het geld voor zyn huis sparen. K. kocht luxe-goederen en maakte snoepreisjes met een vriend, de 25-iarise koopman S. van W., eveneens uit Haar lem, die terecht stond wegens heling, omdat hy K. tijdens die snoepreisjes zou hebben laten betalen en zich door hem in nieuwe kleren laten steken, terwyl hy wist dat het geld van diefstal af komstig was, omdat hy aanwezig was by de verdeling van de buit in het huis van K„ die bij hem inwoonde. Van W. ontkende gisteren echter beslist, dat K. voor hem zou hebben betaald HÜ had voor zichzelf gezorgd en daar zÜn va- cantiegeld aan besteed. Mr. Roggeveen, die als raadsman voor Z. optrad, noemde zyn cliënt een weerloze branieschopper en een dom me dief, die het vertrouwen in de maatschappij heeft verloren. K. werd door mr. Van Wyk aan „meeloper" genoemd, die niet verwacht had, dat de kraak zoveel geld zou opleveren. K. zelf vroeg de Rechtbank hem nog een kans te willen geven. „Ik heb een fout gemaakt, maar één jaar gevange nisstraf lijkt my een eeuwigheid toe. En waar is het eind en wat heeft het voor zin", zei hy bewogen. Uitspraak 14 oktober. SASSENHEIM, X okl. Na een grondig onderzoek van de rijkspolitie is de hand gelegd op de man (lie een «eek geleden in Sassenheim een wissel truc met Duitse marken had uitgehaald. De dader, de Oostenrijker E. G., bleek iets dergelijks ook te hebben uitgespookt in België, waar hij pas een jaar ge vangen heeft gezeten. De politie zoekt nog verder om te achterhalen of de misdadiger nog hulp kreeg van handlangers. Vermoedelijk maakt hy deel uit van een uitgebreid complot. De- man zal worden voorge leid voor de oficier van justitie. HAARLEM, 1 okt. De staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. A. J. H. Bartels, zal op zaterdag 20 november de niemve gebouuen van het ziekenhuis St. Jo annes de Deo officieel openen. DEN HAAG, 1 okt. Aangezien prins Bernhard, voorzitter van de raad van advies van het Veteranenlegioen Nederland (VLN), door zijn reis naar de West verhinderd is de jaarlijkse l>ü- eenkomst van het VLN op zaterdag 16 oktober in Haarlem bij te «onen, zal prinses Margriet namens haar vader de kranslegging verrichten bij het ver- zetsmn-iument op de Dreef. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3