„We voelden ons bedelaars, we werden als vee behandeld" Groep Haarlemmers maakte ramptocht per bus van Italië Spaarnestad naar PETRI- Draverij in Lisse geslaagd VOLLEYBAL INSTUIF- TOERNOOI Boerderij Linquenda wordt verkocht Saai Theater met Molière's George Dandin KR0UWELS Geen nasleep van klap in Wormerveer Ontslag van hoofdagent voor ambtenarengerecht „Ongeschikt „Geschikt" Schoenmaker schaakte minnares Astma-voorlichting voor V.N.K.V. Sassenheim ALS U HET V VRAAGT Wijkcentrum Schalkwijk nog f 20.000 is nodig Gefingeerde roofoverval mislukte Aöenda voor Haarlem en omöevm; WINKELIERSVERENIGING STELT GEDUPEERDE STAD GENOTEN SCHADELOOS exclusieve fauteuils Biljarten Haarlemse K.V.P. over miljoenennota Jeugdbeweging Josephparochie twintig jaar Benoemingen bisdom Haarlem Eis zes maanden Samen naar achterbuurt in Antwerpen 8 maanden geëist vele f 95.- tot f 1650.- INTERIEUR Burgerlijke Stand Haarlem Erezaak heteiuchtkachels olie gevulde radiatoren straaIkachels ventilator kachels accumulatie kachels BURGEMEESTER: TEST: Dure pensioenklant wordt 98 jaar AUTOBEDRIJF KLEUN Voor de poes Kinderhuis Lucas Burgerlijke Stand VRIJDAG 1OKTOÈER 1965 v.a. zijlweg 36—38 haarlem - tel. 18014 ruime parkeergelegenheid DUPCO SUÈDE-, NAPPA- en LEDERKLEDING electrisch verwarmen in het koude jaargetijde U heeft een keus uit KONINGINNEWEG 6 TELEFOON 14024-14752 99 Lezers schrijven de krant O Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Noordwijk N oor d wij kerhout Leiden Diversen r xiuiJ. jtx i (Van een verslaggever) HAARLEM, 1 oktober „Vijftig uur duurde die reis van Riva (Italië) naar Haarlem. Vijftig uur, mijnheer! We werden als vee behandeld. Geen eten, geen drinken, geen mogelijkheid om je te verfrissen. Als een stel op gejaagde bedelaars stonden we langs de kant van de weg. Automobilisten stopten. Vrouwen, die in paniek raak ten. Als een klein kind heb ik er gens in een wegberm bij de Oosten rijks-Duitse grens staan huilen. Vijf tig uur onderweg op zo'n onnozele af stand Daar ging nou je zuur verdiende geld!" In grote trekken luidde aldus het relaas van de heer Th. Heinsber- gen uit Haarlem Noord over de terug reis per autobus uit het zonnige Italië, waar hij met nog zesentwintig Haar lemmers onder auspiciën van de win keliersvereniging Generaal Cronjé te Haarlem Noord een tiendaagse vakan tieverblijf had genoten. Tengevolge van een onherstelbaar mankement aan de bus, waarmee de terugreis ge maakt zou worden, liep de terugtocht niet zo voorspoedig als men gewenst had. Zondagavond stonden de 27 Haarlem mers met een even groot aantal land genoten uit andere plaatsen gepakt en gezakt in de regen te wachten op het voorrijden van de Hollandse touringcar van het Valkenburgse reisbureau „Oran- jereizen", die voor het vervoer zorg droeg. Vergeefs, bleek later, aangezien de bus onherstelbare schade aan de kop pelingsplaat had opgelopen. Door een nogal gebrekkige manier van organise ren door de bedrijfsleiding van het ho tel ln Riva zo zegt de heer Heinsber- gen kon pas na tien uur een Italiaan se bus worden gecharterd, die de Hol landers naar de Oostenrijks-Duitse grens zou brengen. Daar zou zoals vanuit Italië met ..Oranjereizen" inmiddels af gesproken was voor een aansluiting gezorgd worden. Er zou een Nederland se bu3 klaar staan, die regelrecht van Valkenburg kwam. Toen de Hollanders in een veel te kleine Italiaanse bus op de afgesproken plaats bij de grens arriveerden, bleek nergens de toegezeg de Hollandse bus te bekennen. Zonder eten en drinken en praktisch zonder geld heeft het reisgezelschap van zes uur 's morgens tot zes uur 's avonds op de bus staan wachten. Na enkele uren brak er paniek uit on der de Hollanders. Niemand wist waar hij aan toe was. De Duitse politie werd (Advertentie) BEVALLEN van een ZOON: 29 sep tember: J. M. ten Berge-Delver, S.M. Boogaard-de Haan, M. Frijn-van den Berg, A. M. Schmidt-Vermeulen; 30 september: J. M. Wijnje-Overweter, F. M. van de Kerkhof-Lippes, J. E. Bolscher-F anger, F. G. Klatte-van Riet. BEVALLEN van een DOCHTER: 29 september: P. Moojjer-Tulen, J. T. Feiken-de Zaaijer, j. Abspoel-Hilde- ring, G. A. Crawford-van der Pols, T. Hein-Kievit; 30 september M.J.W. van der Voort-Warmerdam, J. Rejjn- ders-Schippers, M. Cornelisse-van Hooff. ONDERTROUWD: 30 september: A. P. Keeman en M. E. W. Lablans, A. J. H. Wildschut en C. W. de Ridder. F. M. da Silva Passos en I. Binsma, J. T. Kraak en A.M.G.C. Does, H. J. Bouma en C. M. Rujjgrcfc. A. Loning en J. W. van den Dool, J. Haanstra en Hoekstra GEHUWD: 30 september: J. L. Met selaar en C.M.C. Hamburg, A. Zoete- man en M. A. Harkmans, J. H. de Rijk en M. J. Jacobs, H. G. van der Vlerk en M. E. L. van der Klooster, G. Can- navacciuolo en L. J. Hoorn. G. D'An- tuono en A. Cannavacciuolo, A. J. Nóde- lijk en G. C. Heijboer, D. Roelfs en W. v.d. Vlugt, L, Miezenbeek en T. Korten, P. A. M. Zwart en M. Schol- ten, J. H. M. Coenders en I. Weixel braun. OVERLEDEN: 29 september: G. J. Zindberg, 68J ingeschakeld, hetgeen niets opleverde. Evenmin werd succes bereikt bij het Nederlandse consulaat in München. Pas na twaalf uur, toen eigenlijk al te veel van de zenuwen van de Hollanders ge vraagd was, arriveerde de Nederlandse bus. Volgens de heer Heinsbergen, die namens de zevenentwintig Haarlemmers tijdens een persconferentie te zijnen hui ze het woord voerde, was het gezelschap de dupe geworden van een onnodig op onthoud van de twee chauffeurs van de Nederlandse bus in München. „Beide mannen zijn daar op een kermis gesig naleerd", verklaarde hij. Zonder dat de reizigers de gelegenheid kregen zich na een twaalfurige wachtperiode, die gro tendeels langs de kant van de weg werd doorgebracht, een beetje op de frissen en een hapje te eten waarvoor het reisbureau in Valkenburg volgens de heer Heinsbergen zorg had moeten dra gen werd de terugreis naar Valken burg gemaakt. In één ruk, zonder dat kon worden uitgestapt. Na een reis van meer dan vijftig uur kwam het Haarlemse gezelschap dins dagmiddag in de Spaarnestad aan. Di rect werd contact opgenomen met het bestuur van de winkeliersvereniging, onder auspiciën waarvan het vakantie reisje tegen een vergoeding van bijna honderdtwintig gulden georganiseerd was. Het bestuur van de vereniging, waarbij honderd winkeliers zijn aange sloten. werd ter verantwoording geroe. pen. Spoedig kwam men tot overeen stemming. De winkeliers maken er een erezaak van. Afgezien van de schuld vraag voelt de vereniging zich moreel verplicht de gedupeerde reizigers ge heel schadeloos te stellen. Vanzelf sprekend zal bij „Oranjereizen" in Valkenburg geïnformeerd worden hoe de terugreis in die mate in het hon derd kwam te lopen. „Maar we staan er voor in, dat volgend jaar derge lijke excessen zullen worden voorko men". beloofde de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer CH. Petersen. LISSE, 1 okt. Zelfs het bijzonder ongunstige weer van gisteren heeft de inwoners van Lisse er niet van kunnen weerhouden uitbundig feest te vieren. Hoogtepunt van het programma van de Najaarsfeesten was gisteren wel de kortebaandraverij. Deskundigen waren van oordeel dat het een draverij op hoog niveau was. Het bestuur van de harddraverij vereniging „Lisse en Om streken" had er dan ook alles op gezet om paarden van bijzondere kwaliteit en reputatie in de race te krijgen. Aan prpzen was er bovendien een bedrag van vierduizend gulden beschikbaar. Er werden twee series gereden. In de A- serie werd winnaar A. Knijnenburg met het paard Buick Magowen, eigendom van mevrouw Rennes-Nienhuis. In de B-serie won M. Bouwhuis met Dalila Regina. HAARLEM, 1 okt. Het nieuwe volley balseizoen is ingeluid met een instuif-toer- nooi in het Krelagehuis. Winnaar in de hoofd- en overgangsklasse werd bij de heren HVS, dat ook in de komende com petitie ongetwijfeld hoge ogen zal gooien in de strijd om het kampioenschap in de Hoofdklasse. Bij de dames bleek „Alliance" de sterkste in de hoofd- en overgangsklasse. De winnaars van de finales waren: in de eerste klas FES bij de heren en bij de dames OVRA die, vergeleken bij vorig jaar, beter zijn gaan spelen. In de tweede klas konden de heren van HSVC II en de dames van ..die Raeckse" de beker in ontvangst nemen. Bij de dames en heren derde klas trokken resp. „Alliance III" en „Triumph" aan het langste eind, terwijl DES (heren) en het jeugdige VCM (dames) in de vierde klas de hoogste plaats bereikten. HAARLEM, 1 okt. De biljartclub DVD zet de wedstr(jden in de finale v(jfde klas libre voort. De standen zijn nu: J. Portegies 247 193 8 1.28 8 5 J. Winkelaar 187 124 12 1.51 6 4 M. van Egmond 175 146 11 1.17 6 4 P. van Boorder 178 174 7 1.02 5 4 F. Moné 260 258 8 1.03 4 6 J. Reemeyer 193 200 7 0.97 4 5 H. Huberts 276 228 10 1.21 3 6 L. Bergman 159 147 8 1.08 2 4 De wedstrijden worden vanavond om half acht voortgezet in café Meegdes, Gedempte Raamgracht 1 te Haarlem. NIEUW VENNEP, 1 okt. Aan de raad van Haarlemmermeer wordt voor gesteld voor een bedrag van bijna ne gen ton van de familie Van den Heuvel de boerderij Linquenda aan de Hoofd weg te Nieuw Vennep aan te kopen. De hoeve telt ruim veertig bunder land. De grond wordt te zijner tijd bestemd voor verdere dorpsuitbreiding. HAARLEM, 1 okt. De toneelgroep Theater heeft gisterenavond zijn publiek in de stadsschouwburg een zeldzaam saaie voorstelling bezorgd. De kennis making met Molières „George Dandin of De stomgesiagen boer" was wat ons betreft geen succes. Het stuk paradeert niet op het klassieke lijstje van de klas sieken, en misschien daarom waren we zo nieuwsgierig naar wat die George Dandin ons te zeggen zou hebben. Ten slotte is Molière altijd nog goed voor een genietbaar stuk toneel. Maar in dit spel heeft hij zich niet van zijn sterkste kant laten zien. 't Is allemaal heel sim- peltjes, doorzichtig, ongeïnspireerd en zeker zonder allure. Het verhaal draait om Dandin, een doodeenvoudige boer, die uit eerzucht een veel jongere vrouw van adel heeft getrouwd. Op een betrekkelijk onschuldi ge manier bedriegt zij hem met de een of andere jonker. De boer probeert zijn vrouwtje schaakmat te zetten, maai' steeds is juist hij het, die de klappen krijgt. Hij is waarlijk de stomgesiagen echtgenoot, die bukken moet voor al dat vrouwelijk raffinement. Het is het bekende recept van die da gen. De man heeft eerst niets in de ga ten, ook al staat zijn rivaal nog geen meter van hem vandaan zijn vrouw het hof te maken. De zogenaamde misver standen, die ons publiek als dramatische gegevens niet meer accepteert, zijn sche ring en inslag. Voor zo'n spel zijn er in onze tijd nog wel kansen, als er maar een stevige klucht van gemaakt wordt. En juist dat heeft regisseur Hans Croiset met nadruk voorkomen. In zijn regie en in de keuze van zijn spelers. Heel serieus en braaf werd de intrige uitgespeeld, zonder spanning, zonder humor en zonder geest. Literatuurto neel van een kwalijk soort. Bernard Droog als de boer was de ernst zelve. Nij hoefde hij niet perse een anecdo- tische figuur te zijn, als zijn tegen speelsters, vooral zijn vrouw en schoon moeder, dat maar geweest waren. Maar ook zij Martine Crefcoeur en Enny Mols-De Leeuwe liepen keurig aan de leiband van de regisseur, die met zijn de boereknecht (Cor v. d. Brink) even liet doorschemeren, dat hij toch wel een dolle boel verwacht had. Dat is het niet geworden. W. HELVERSTEIJN HAARLEM, 30 sept. De Haar lemse werkgroep van de K.V.P. heeft gisteravond een bijeenkomst gehouden bij Brinkmann. De vergadering werd gehouden op verzoek van de Centrale Werkgroep van de K.V.P., die vanuit het gehele land geïnformeerd wil wor den over de mening van de werkgroe pen inzake de verbetering van het on derwijs, de ontwikkelingshulp, woning bouw en wegenaanleg zoals die in de miljoenennota worden voorgesteld. Met name ging het om de vraag, of de belangrijkheid van deze zaken de ver snelde stijging van de rijksuitgaven en de daarvoor noodzakelijk geachte fis cale maatregelen rechtvaardigt. De vergadering van gisteravond dis cussieerde uitgebreid over deze kwestie. Vooral kwam het voor en tegen aan de orde van de verhoging van de omzet belasting en van de belastingspaar- brieven. De werkgroep organiseert weer een bijeenkomst op 8 oktober, welke gehou den wordt in het N.K.V.-gebouw. Wet houder Van der Veldt zal dan spreken over de praktijk van de Bijstandswet. (Advertentie) Speciaalzaak voor Ook naar maat zonder prijsverhoging. Zijlstr. 29, bij het postkant. - Tel. 21133 (Advertentie) HAARLEM, 1 okt. De jeugdbewe ging in de Sint Josephparochie, te weten de meisjes van de Notburgagroep en de jongens van de Daniëlgroep, gaat zondag 3 oktober zijn twintigjarig be staan vieren. Om half negen is er een H. Mis in de parochiekerk aan de Jans straat, daarna de vlaggenparade in de tuin van het concertgebouw. Om tien uur in de tuinzaal een gezamenlijk ont bijt. De oud-stafleden worden om half drie verwacht voor een reünie in de Norburgahut. 's Avonds om 8 uur is de feestelijke bijeenkomst in de zaal van het concertgebouw. Uiteraard verzor gen beide groepen zelf het programma. De Norburgagroep begon in 1945 heel bescheiden met een paar leidsters. Na twintig jaar is het groepje van toen uitgegroeid tot een grote groep. De eerste bijeenkomsten werden gehouden aan het Begijnhof, daarna betrok men de aardappelkelder van Van Deursen, daarna een paar oude klaslokalen aan de Gedempte Oude Gracht en tenslotte de hut aan de Parklaan. Ook de Daniëlgroep heeft zelfs in een ontvolkende binnenstad en met de weerstand, die in bepaalde kringen te gen de verkennerij ontstond stand kunnen houden. De voorbije twintig jaar hebben bewezen, dat de groep nog springlevend is en dat ze op twee actieve decennia kan terugzien. HAARLEM, 1 okt. De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dode- waard, heeft aan diens verzoek eervol ontslag verleend aan pastoor Th. J. van Beers te Bergen. In zijn plaats is tot pastoor in Bergen benoemd pastoor J. A. Solleveld van de St. Nicolaasparochie in Amsterdam. In de Amsterdamse St. Nicolaaskerk is nu tot pastoor benoemd kapelaan Th. J. A. Goudt, die thans werkzaam is in de parochie van Willi- brordus buiten de veste te Amsterdam. HAARLEM,, 30 sept. Vanmorgen werd voor het ambtenarengerecht in Haarlem het omstreden ontslag behan deld dat de burgemeester van Wormer- veer, mr. J. C. Lycklama, vorig jaar aan de 33-jarige hoofdagent P. J. W. was verleend. Dat ontslag werd gegeven acht dagen nadat de hoofdagent voor het gerechtshof in Amsterdam in een geruchtmakende zaak was vrijgesproken van mishandeling. Hem was tenlaste gelegd dat hij in augustus 1963 een Zaanlander, die zonder licht zijn fiets bereed, bij zijn aanhouding een stomp in het gelaat had gegeven. De burgemeester verklaarde in de zit ting van het ambtenarengerecht, die werd voorgezeten door mr. E. M. J. Min- derop, dat de rechtzaak van geen enkele invloed was geweest bij zijn beslissing om klager uit het Wormerveerse politie apparaat te verwijderen. „De heer W. had zich in de maanden daarvoor bij herhaling misdragen. Ik achtte hem vol strekt ongeschikt voor politieman", ver dedigde de burgemeester zijn besluit. „Ze hebben mij geschaduwd. Ze slo pen om mijn huis heen. Men greep iedere gelegenheid aan om mij eruit te werken", zei de voormalige hoofdagent, die inmiddels een baan als bankbediende heeft geaccepteerd. „Ik mocht niet meer met de auto er op uit. Ik werd gede gradeerd tot een fiets-agent. Een van mijn superieuren zei eens: „We krijgen jou wel, W." Inderdaad werd het ontslag van de hoofdagent met een serie geconstateerde misdragingen gemotiveerd. Hij zou tij dens de dienst een bezoek aan zijn huls gebracht hebben. („Om warme kleren te halen en wat medicijnen. Ik voelde mij hem opdracht was gegeven zich op te niet lekker"). Tevens zou klager, toen stellen bij een bord „verboden in te rijden" verscheidene overtredingen niet hebben opgemerkt („Ik moest mij ver dekt opstellen. Ik houd er niet van ver stoppertje te spelen"). Een ander bezwa rend punt betrof het bouwen van een garage in de tuin van de hoofdagent, toestemming had. Ook waren er in een terwijl hij wist dat hij daarvoor geen Zaans blad reportages verschenen over de klap van de hoofdagent", waarbij tevens het politie-apparaat van Wormer- veer aan de kaak werd gesteld. W. zou voor deze artikelen de gegevens geleverd hebben, hetgeen is verboden. „Ik was mijn zelfvertrouwen kwijt geraakt door die strafvervolging. Ik was bijzonder onzeker en geprikkeld." De voorzitter vroeg aan de superieuren van klager waarom zij W. niet wat meer ruggesteun hadden gegeven. Maar daar op moesten zij het antwoord schuldig blijven. „Het is toch als politieman echt geen pretje om een strafvervolging op te lopen, drong de voorzitter aan. „Ach, maar hij was altijd zo geprikkeld," aldus de korpschef. De raadsman van de ontslagen hoofd agent, mr. Stomps, toonde zich zeer blij met het initiatief van de voorzitter om zijn cliënt aan een psychologische test te onderwerpen. Uit die test was gebleken, dat W. uitermate geschikt was voor de functie van politieman. „Hij is op het moment dat hij hulp nodig had op een erbarmelijke manier in de steek gela ten". De burgemeester zei tot slot nog: „Ik heb niets tegen W. Ik heb hem nooit dwars willen zitten". HOOFDDORP, 1 okt. De heer P. Lakeman, de oudste Inwoner van „De Horizon", het prot. christ. bejaarden centrum in Hoofddorp, en tevens de oudste inwoner van Haarlemmermeer, wordt zondag 98 jaar. De heer Lakeman is nog prima gezond en wandelt elke dag z'n blokje rond in Hoofddorp. Voor de gemeenschap is deze bejaar de Haarlemmermeer, geboren in Bad hoevedorp, een dure klant, want h(j is precies 41 jaar met pensioen van de gemeentetram in Amsterdam. HAARLEM, 1 okt. „Ik heb haar uitdrukkelijk gezegd, dat ze nog terug kon. Maar ze is uit vrije wil met me mee naar Antwerpen gegaan. Annemiek en ik wilden in België een toekomst op bouwen", zei de 44r-jarige schoenmaker H. P. uit Heemskerk, die in april zijn 18-jarige vriendin had geschaakt. „Ik ben nog langs haar huis in Assendelft gereden om haar de kans te geven op haar besluit terug te komen. Ze wilde echter pertinent bij me blijven." Tijdens de zitting van de Haarlemse rechtbank kwam naar voren, dat ver dachte en Annemiek elkaar bij de Hoog ovens hadden leren kennen. De twee mensen vatten een grote genegenheid voor elkaar op. Er kwam echter een kink in de kabel, toen de schoenmaker ontslag kreeg. Hij wilde in het buiten land een nieuwe werkkring zoeken. „Heus, ik was van plan om mijn gezin te laten overkomen", zei hij met grote overtuiging. Ongelovige gezichten ach ter de groene tafel. „Hoe dacht u dat met uw vriendin te regelen?", vroeg de president. „Ik begreep toch wel, dat ze haar uiteindelijk zouden komen ophalen", gaf verdachte als antwoord. Maar voor het zover was, betrok hij met Anne miek een kamer in een Antwerpse achterbuurt. P. vond spoedig een be trekking als schoenmaker en zijn min nares ging onder valse naam in een hotel werken. Dat ging een hele tijd goed, totdat op een goede dag de poli tie in gezelschap van Annemiekes moe der aan het adres verschenen. Het sprookje was afgelopen. Annemiek werd naar huis gestuurd en de schoen maker ging de cel in. Overigens heeft de schoenmaker deze maand een horoscoop, die na de paar gelukkige weken geheel van slag af is. Want, behalve dat de officier een ge vangenisstraf van zes maanden met af trek tegen hem eiste, is deze week zijn echtscheiding ondertekend en kwam hij op de hoogte van het feit, dat zijn liefje haar affecties inmiddels elders heeft ge plaatst. (Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500 - 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD „Nu zijn de meisjes van die leeftijd tegenwoordig ook geen onschuldige lie verdjes", zei de officier vergoelijkend. „Maar het blijft toch een misselijke streek. Schaking klinkt wel erg roman tisch, maar het ging hier toch maar ten koste van zijn gezin en de ouders van zijn maitresse. Ook de raadsman bracht naar voren, dat meisjes van achttien tegenwoordig niet voor de poes zijn. „Je doet er in de praktijk weinig tegen. Ik merk in mijn werk geregeld, dat die meisjes voor de wet ongrijpbaar zijn." Mr. J. H. van Wijk kon akkoord gaan met de eis. Uitspraak 14 oktober. SASSENHEIM, 1 okt. Gisteravond kwam de afdeling Sassenheim r an de Vrouwenbeweging van het N.K.V. bij een in de grote zaal van het K.S.A.- gebouw ter opening van he.t winterpro- gramma. In haar openingswoord be treurde presidente mevrouw M. Hoog kamer-van der Poel het dat aan de vooravond van het tienjarig bestaan op 22 november zo'n matige belangstelling was. Voor het geven van voorlichting waren aanwezig mr. A. Katan, direc teur van de Stichting het Nederlandse Astmafonds en mej. Hazeldonk, propa gandiste van het fonds. Over de aktiviteiten van het winter- programma zei mevrouw Hoogkamer, dat er maandelijks een avond wordt gewijd aan leerzame kaart- en toneel avonden. Ook is er weer een jaarlijks reisje en wel in september 1966. Hier voor zal nu reeds gelegenheid tot spa ren zijn bij de wijkleidsters. De heer Katan belichtte de doelstel ling en de werkwijze van het Astma fonds. Hjj sprak over deze volksziekte, waar aan zo'n 800.000 mensen in Nederland lijden. Bij twintig procent van de ar beidende bevolking veroorzaakt deze ziekte arbeidsverzuim. Om hieraan iets te doen verricht het fonds onderzoek, individuele hulp, sociaal-medisch werk en steunt zij de zeven astmacentra. De kosten van dit werk belopen 700.000 {>er jaar. Er is een vereniging in het even geroepen met de taak leden te winnen, praktische voorlichting te ge ven, collectes te organiseren, individuele hulp te verlenen en plaatselijke be hoefte ter kennis van de stichting te brengen. Aan het slot van zijn causerie vroeg mr. Katan nog belangstelling voor de in de week van 15 tot 20 november te houden landelijke collecte. Vandaag moeten wij herinneren aan wat door een familie 24 jaar geleden is begonnen in kinderhuis Lucas aan de Duvenvoordestraat te Haarlem. De dames daar hebben zich enorm inge spannen uit liefde jegens het gehandi capte kind. Na 24 jaar voor deze kin deren te hebben gezorgd, gaan deze dames van een welverdiende rust ge nieten. Onze dank kan niet groot ge noeg zijn voor wat deze dames aan de kinderen hebben gedaan. Met wee moed zien wij het huis in de Duvenvoor destraat leeg komen. Maar de rust zij hun van harte in Zandvoort gegund. Namens zeer velen onze grootste dank. M. ROESSEN, Vogelenzang. HAARLEM, 1 oktober Ten zuiden van de Frankrijklaan aan de ene kant begrensd door de Laan van Pa rijs aan de andere kant door de Laan van Milaan moet in Schalkwijk het wijkcentrum verrijzen. Vorige week hebben wij daarover reeds uitvoerig bericht, toen de gemeenteraad een be drag van 196.000 voteerde, dat de bouw en gedeeltelijk de inrichting moet mogelijk maken. In de gegeven om standigheden een fors bedrag, dat ove rigens terecht de Schalkwekers ten deel valt. Schalkwijk zit vol initiatie ven, die niet zonder de steun van de gemeente krijgen. Na vele voorbereidende besprekingen is in mei van dit jaar de Stichting Wijkcentrum Haarlem Zuid-Oost opge richt. De stichting is gevormd uit re presentanten van alle bevolkingsgroe pen in Schalkwijk. Kerkelijke en ande re al dan niet levensbeschouwelijke or ganisaties hebben destijds het initia tief tot de oprichting van deze stichting genomen. Het bestuur zal moeten zor gen voor een zo doelmatige inrichting van het wijkcentrum. De inrichting komt dus voor rekening van de stichting, welke echter over on voldoende financiële middelen beschikt. Getracht zal worden een bedrag van 20.000 bij elkaar te krijgen. Er zal een beroep op de Schalkwijkers zelf worden gedaan en op het bedrijfsleven. De Schalkwijkers krijgen het maand blad van de Stichting Schalkwijk deze keer allemaal thnis. Daarin kunnen zij uitvoerig over de plannen lezen. Ze we ten dan, dat hun geld welbesteed zal zijn. NOORDWIJKERHOUT GEBOREN: N. J. L. Duivenvoorde en G. F. Rozenheek, z.; J. G. Hermans en P. J. M. Warmerdam, z. GETROUWD: M. H. van Es en A. M .Berg. HAARLEM, 1 okt. Een 20-jarige Haarlemse kantoorbediende dacht erg slim te zijn, toen hij op een dag in het voorjaar bij het politiebureau in Velsen een boeiend verhaal ophing over een bankroof, waarvan hij zojuist het slacht offer was geworden. Zijn baas had hem 6,000. meegegeven om naar het postkantoor in Santpoort te brengen. Maar onderweg zóu hij plotseling zijn overmeesterd door een paar onverlaten, die een rijke buit uit zijn handen gris ten. Zijn verklaring werd ondersteund door twee kornuiten, die het verhaal van a tot z bevestigden. Gisteren moest hij voor de Haarlem se rechtbank toegeven, dat het allemaal gelogen was. Het bleek, dat hij kort voor de gefingeerde roofoverval was aangesproken door een vriend, die zat te vlassen op een manier om aan geld te komen. „Ik was toen zo stom om to zeggen, dat ik geregeld grote sommen geld voor mijn baas moest wegbren gen", zei verdachte. Maar de president vroeg zich af of deze spijtbetuiging voortsproot uit het feit, dat de opzet mislukt was, of uit oprecht berouw. Uit een rapport, dat over de kantoorbe diende was opgemaakt, bleek, dat de jongeman maar een gering normbesef had en dat hij zich niet erg scnuidbe- wust voelde. Hij had de opbrengst met zijn vrienden gedeeld, maar had het grootste deel in eigen zak gestoken. De officier eiste een gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek van voor arrest, waarvan drie maanden voor waardelijk. De kornuiten van verdachte zitten al geruime tijd achter slot en grendel. De raadsman, mr. J. L>. A. Viskil, was de mening toegedaan, dat het schuldbesef inmiddels toch was doorgebroken en bepleitte kortere on voorwaardelijke detentie. Bij het laatst» woord, dat in deze zaak werd bespro ken, zei de kantoorbediende: „Ik heb er werkelijk spijt van. Ik had het nooit mogen doen, dat begrijp ik nu heus wel". Uitspraak op 14 oktober. HAARLEM, 1 oktober Aan provin ciale staten van Noordholland wordt voorgesteld het perceel Paviljoenslaan 9 te Haarlem aan te kopen voor de huis vesting van de provinciale raad voor de volksgezondheid. Het huis moet 135.000 opbrengen en is gelegen onmiddellijk naast het Provinciehuis. Zoals bekend kampt de provincie met ruimtenood. Aankoop van Paviljoenslaan 9 zou enige verlichting betekenen. CINEMA PALACE: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Op een mooie zo mermorgen, 18 jaar. FRANS HALS: Dagelijks 7, 9.15 uur, za. 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.30, 7, 9.15 u. di. 8 uur: In 90 nachten de wereld rond, 18 jaar. LIDO: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: De heuvel der verschrikking, 18 jaar. Zo. 11 uur: Jungle-eat, a.l. LTJXOR: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Majoor Dundee, 14 jaar. REMBRANDT: Dagelijks 2, 6.45, 9.30 uur: Zorba, de Griek, volw. Zo. 11 uur: Galapagos, a.l. ROXY: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15. 7, 9.15 uur: De terreur van de rode man tels, 14 jaar. Ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur: Het zwaard van Zorro, 14 jaar. STUDIO: Dagelijks 2.15, 8, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Op de bodem van de hemel, a.l. Zo. 11 uur: lm weissen Rössl, alle leeftijden. MINERVA: Do. en vrij. 8.15 uur, za en zo. 7, 9.15 uur: Rozen voor Marika, a.l. Za. en wo. 2.30 uur, zo. 2, 4.15 uur: Vrijbuiters van het woud, a.l. Ma. t.m. wo. 8.15 uur: De dame met de camelias, 14 jaar. Vrijdag 1 oktober Concertgebouw 4.15 en 7.30 uur: Kunstcöm- missie voor het voortgezet onderwijs, jeugd- concerten door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. M.m.v. David Hollestelle, bas. Zondag 3 oktober Teylermuseum, 3 uur: Bespeling van het 31-toons fokkerorgel door Anton de Beer. Dinsdag 5 oktober Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam, afscheids concert. Ie concert serie D, m.m.v. Hans Richter-Haaser, piano. Stadsschouwburg: Nieuw Roterdams To neel met „Nooit te laat" van Summer Ar thur Long. Regie: Luc Lutz. In de hoofd rollen: Enny Meuier. Trees v. d. Donck, Wim Hoddes en Pim Dikker. Zaterdag 2 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Recht op moord" van Yves Ja- miaque. Regie: Walter Kous. In de hoofd rollen: Wim v. d. Heuvel, Karin Haage Ton van Duinhoven en Piet Römer. Zondag 3 oktober Stadsschouwburg: 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Recht op moord" van Yves Ja- miaque. Regie: Walter Kous. In de hoofd rollen: Wim v.d. Heuvel. Karin Haage, Ton van Duinhoven en Piet Römer. Maandag 4 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Werkgroep R.K. Amateurtoneel met fragm. uit 8 stukken. Dinsdag 5 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Regie: Henk Rig- ters. In de hoofdrollen: Ank van der Moer, Han Bentz van der Berg, Femke Boersma en Hans Boswinkel. Woensdag 6 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Kon. Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst, met „De kunst om te leven". Donderdag 7 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep En semble met „Zwart als een kanarie" van Aldo Nicolaj. Regie: Pietro Privitera. In de hoofdrollen: Ina van Faassen, Roger Coo- rens en Chris Baay. Vrijdag 1 oktober Ekestos, 8 uur: Dansavond, m.m.v. Paolo and his Tigers. Zaterdag 2 oktober Ekestos, 8 uur: Dansavond m.m.v. The Thunderrollers. Hildebrandzaal, 8 uur: Hogenbijlclub. Dansavond met The Rob Hoeke Boogie Woo gie Quartet en The Swinging Strings. Gebouw Domi, O ver veen 8 uur: Stichting Panama. Dansavond m.m.v. The Jolly Dolls. Volkstulndersver. Z.W.N, v. d. Aartweg, 3-8 Chrysantenshow. Zondag 3 oktober Ekestos, 8 uur: Dansavond m.m.v. The Beaty Five. Gebouw Domi, Overveen 8 uur: Stichting Panama jr. Dansavond m.m.v. The Blue Angels. Volkstuindersver. Z.W.N. v. d. Aartweg, 10-8 uur: Chrysantenshow. Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meeser- werken. Dagelijks, behalve zondag geopend van 10—17 uur. Prentencabinet: Keuze uit eigen verza meling. Da. 10-5 uur. Zo. 1-5 uur. 7, 8, 9 oktober 10-5 uur: „Pincet en penseel „ten toonstelling van schilderijen en aquarellen In de „Kapel" tent. van foto's. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 1012.30 en 1.305 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. Cruquius Museum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelijks van 912.30 en 1.305 uur. Zondags van 15 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 1017 uur. De 'eerste zondag van de 'maand van 13—17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van deu schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 25 uur. Museum Het Huis van Looy, ingang Kam perlaan: Overzichtstentoonstelling van schil derijen, tekenningen en etsen van Sal Meijer, een der Nederlandse „Naleven". Tot 3 okt. Vishal, Grote Markt: Expositie van druk werken van Hendrik N. Werkman „de druk ker van het paradijs". Dagelijks van 10—17 uur. Zondag van 13—17 uur t.m. 24 oktober. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1: Geopend dagelijks van 106 uur en van 8—12 uur. Maand oktober: Expositie van reistekeningen Poppe Damave. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Dagelijks van 10—8 uur, dinsdags gesloten. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8—11.30 uur. T/m 9 oktober: Fototentoonstelling van Dullaert. Linnaeushof, Bennebroek: Openluchtten- toonselling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t.m. oktober). FILMS CITY-THEATER: Vrijdag 8 uur. za. 9.15 uur. zo., di., en wo. 8 uur: Mijn vrouw slaapt niet alleen, 18 jaar Za. 7 uur, zo. 2.30 en 5 uur: Brenno, c!e vijand van Rome, 14 jaar. FILMS ROYALTHEATERVrijd., za. en wo. 8 Eddy Constantine in „Une grosde 14 jaar. Zond.midd. 3 uur: SpookrijC 14 jaar. Zo, ma. en di. 8 uur: Kali yug la della vendetta. FILMS: DE ZWAAN: Vrijd., za. en zo. 8.15 uur: Paspoort voor een dode, 18 jaar. Zondag- midd. 2.45 uur: Greep naar de macht. 14 jaar. FILMS CAMERA: Dag. 2 en 7.30 uur; zo. 2. 4.15, 6.30 en 8.30 uur: Winnetou, het grote opperhoofd. 1 4jaar. Ma. t.m. wo. 2.30 en 7 uur: Ontmoeting op het strand, 18 jr. LIDO: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur; za. en zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: Old Shatter- hand, 14 jaar. LUXOR: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur; za. en zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: De muren van de hel, 18 jaar. Wo. 2.30, 7, 9.15 uur: The king and I, a.l. STUDIO: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur; za. en zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: Moord aan boord, 14 jaar. REX: Dagelijks 2.30, 7.15, 9.15 uur; zo. en za. 2.30, 4.45. 7.15, 9.15 uur: Tickle me, 14 jaar. TRIANON: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur; za en zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: Cat Ballou, 14 jaar. Vrijdag 1 oktober Kaasmarkt, 7.30 uur: Grote Taptoe door Leidse verenigingen. Schuttersveld, 8-12 uur: Lunapark. Zaterdag 2 oktober Schouwburg, 7.30 uur: Tingel-Tangel ca baret. Maandag 4 oktober Stadsgehoorzaal, 9-23.00 uur: Rosita Mode shows. Dinsdag 5 oktober Stadsgehoorzaal, 8 uur: Concert door het Residentieorkest o.l.v. Willem van Otter- loo. Donderdag 7 oktober Stadsgehoorzaal, 8 uur: Concert van de Leidse Kunstkring met Quintette Marie- Claire Jamet. TENTOON STELLINGEN Gem. Museum de „Lakenhal" Oude Singel 28. Geopend dagel. van 105 uur. Zondag fcr uHr' Tot. 1 nov- Universitair Lustrum 1965. „De grafische en Hollandse aquarellen kring". Taveerne Tastevln, Beestenmarkt 14: Schil derijenexpositie, aquarellen, etsen en goua ches van C. Nijhoff, Sfeervolle verlichting. Klassieke en folkloristische muziek. Rest. „De Ruif", Jan Vossesteeg 59, dag. 10-8 uur en zond. 8-12 uur. Expositie van aquarellen van Jan van Geen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4