Koersen op Duindigt Tafeltenniscompetitie van start AMVJ en SCYLLA ieder naar topzege Laatste autoraces van seizoen! MAARTEN KOSTER blijft Hans KOSTER NET BAAS DUBBELE TRIOMF OP DUITSERS Beweeglijke lionkbalmarkt RUSSISCHE ATLETEN VERSLAAN FRANSEN Sparta: grootste verliezer in slag om overschrij vingen Zes titels in Zandvoort verdeeld Basketbal-interlands NA MOEILIJKE START IN SEIZOEN THANS 'T ENE SUCCES NA 'T ANDERE Porsche geweld Ongeschonden Rail MAANDAG 4 OKTOBER 1965 GRONINGEN, 4 okt. Het Nederlands heren-basketbalteam heeft in Groningen revanche ge nomen voor de nederlaag, die het in het laatste duel tegen West- Duitsland had geleden. De natio nale ploeg won met 6058, na een 2824 voorsprong bij de rust. (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT, 4 okt. Mister Wilfred, die in het begin van het jaar moeilijk in vorm kon komen- heeft nu het ene succes na het andere. Zaterdag won hy op Duindigt de Haagse Ooievaar met grote zekerheid. Samen met Iiio- na volgde hij Rex Mundi, die de pace aantrok voor Whitefoot S, Maar die is na het winnen van drie grote handicaps wel wat zwaarder komen te staan en kwam niet verder dan de vierde plaats. Iliona deed haar best, maar was al verrassend op de tweede plaats. fliMiiM Uitslagen Noordhollandse dag HUUB KOHL GERARD SPOELSTRA HANS BOUWEN Snelste seizoentijd Kampioen Bos Jeugdmeerkamp Het aanvalsspel van Nederland, dat met Boot, Kales, Pastor, Sohappert en Franke als basisformatie speelde, was sneller en verrassender, maar het schieten was bijzonder slecht, vooral op het gebied van strafworpen. In de eerste helft had Nederland Steeds een kleine voorsprong. De goed spelende Pastor moest in deze periode met vijf persoonlijke fouten uitvallen. Hij werd vervangen door Erkelens. Na de rust hadden de fel spelende Duitsers korte tijd de leiding '3335) maar Nederland nam het initiatief weer over en vijf minuten voor het einde «tonden onze landgenoten met 4341 voor. De Duitsers kwamen nog tot 6553 terug, maar Franke en Schappert «telden met vier punten uit strafwor pen de wir.st voor Nederland veilig. Vierhonderd toeschouwers woonden het duel bij. Ook de tweede interland tegen West. Duitsland eindigde in een Nederlandse overwinning. Ble v en onze landgenoten in Gronin gen hun tegenstanders slechts met moeite de baas (6058), zondag in Enschede was het verschil aanzienlijk groter: 9060 (4425). In de gemeentelijke speelzaal bleek Nederland veel sterker. De ploeg schakelde uitstekend over van aanval op verdediging, er werd veel en nauwkeurig geschoten en de inzet van de spelers was voortreffelijk. Bovendien bleek de zoneverdediging, die de Nederlanders toepasten, in vele gevallen voor de Duitsers té hecht. Sterke man in dit treffen was onge twijfeld de lange Nederlander Ka- Karei Pastor. Deze jeugdige Amster damse pivot werd topscorer met 22 treffers (157) en was ook verdedi gend een vrijwel niet te passeren te genstander. De Nederlandse overwinning is geen ogenblik in gevaar geweest. Via 9—4 na 4 minuten sprong de score naar 2611 (9 minuten), 4125 (14 minuten) en 4425 halverwege. Na rust bleek Nederland pas goed ingespeeld. West-Duitsland werd sterk teruggedrongen. Via 5545, 7448 en 8154 werd de eindstand bepaald op 9060. De Duitse topscorer weid Krü- ger met een totaal van 13 treffers. Tijdens de basketbalinterland Neder lands—West-Duitsland tracht Karei Pastor (11) een Nederlands punt tot stand te brengen. Mr. Wilfred opnieuw winnaar Stal De Bloenert, die het met White foot S niet kon redden, had wel succes In de Araonprijs, waarin elf tweejari gen aan start kwamen. Mona Lisa hield lang de leiding en bood dapper tegen stand. maar kon Happy Jinks S niet houden. Die toonde geen bijzondere vermoeidheid na de lange afstand van 1800 m. Een veelbelovend paard! Capella bracht de grote verrassing van de middag meteen in de openings koers. Bij de tweejarigen bleek Europa zijn grote vorm kwijt te zijn vermoe. delijk door te veel koersen. Émir Har vester met A. Nottelman won gedeci deerd en Esculaap H ontnam met een felle eindsprint de tweede plaats aan Elisabeth Hollandia, die zich daarvan al zeker waande. De uitslagen zijn (toto per tien een heden): Klimopprys, 2000 m: 1. Capella, 1.29.3. 2. Cyrus. 3. Cokkie van '«-Gra venhof. W. 276. PI. 56, 43, 43. Cov. 97 K. 263. Wingerdprüs, 2140 m: 1. Cristine Williams. 2. Dirk de V. 3. David O. W. 36. PI. 13, 16, 16. Cov. 49. K. 43. Trio 666. Sapphireprijs, ren 1900 m: 1. Susie Darlki. 2. Cherokee. 3. Karmys- tou. W. 52. PI. 19, 37. Cov. 127. K. 787. Prijs der Besten, 1500 m: 1. Emir Harvester, 1.28. 2. Esculaap R. 3 Elisabeth Hollandia. W. 22. PI. 15, 18, 30. Cov. 79. K. 95. Jasmijnprijs_ 2120 m: 1. Yellow Six, 1.23.5. 2. Zoon van Calu met. 3. Wilfield. W. 50. PI. 17, 17. 22. Cov. 53. K. 31. Trio 1580. Haagse Ooie vaar, ren 2100 m: 1. Mister Wilfred. 2. Iliona. 3. Kohinoor. W. 26. PI. 17, 37, 65. Cov. 164. K. 121. Blauwe-Regenprjjs, 2000 m: 1. Cita du Maire W. 1.24.9. 2. Xandor. 3. Bingen Magowan. W. 27. PI. 17, 87, 37. Cov. 204. K. 55. Aracanprijs, ren 1800 m: 1. Happy Jinks S. 2. Mona Lisa. 3. Blizzard. W. 20. PI. 13, 17, 20. Cov. 57. Trio 349. Hortensiaprijs, 2120 m: 1. Bretteur P, 1.25.2. 2. Allstar Boy. 3. Brutus Stiiermann. De draverijen op Mereveld hebben een echt Noordhollandse dag opgele verd. Niet minder dan vijf koersen wonnen trainers uit die provincie, waarvan Tesselaar drie. Hij zelf reed Arie naar een gemakkelijke zege, zijn leerling S. A. Hartman moest er hard voor vechten om met Zus Hanover baas te worden over Zingaro; en h(j won ook de laatste koers, met Annemarle Cato, die van start tot finish de leiding had. Woudsnip S bleek in Merevelds Vier Kilometer het meeste reserve te heb ben. Hij zette na de laatste bocht door en wist een goede lengte voordeel te behouden op Yonker Hanover. Een mooi succes voor de op dat gebied niet verwende J. de Leeuw uit Halfweg, die overigens resultaten boekt met paar den waar een ander geen aardigheid meer in heeft. Coco S bracht de grote verrassing van de middag. De merrie nam meteen de leiding en was niet meer in te ha len. De uitslagen zijn (toto per tien een heden): Nieuw Ginnekenprjjs, 2140 m: 1 Cir- cps S, 1.27.4. 2. Duiveltje van Akeren- dam. 3. Capella W. 151. PI. 26, 16, 22. Cov. 56. K 107. Raamsdonkprijs, 2240 m: 1. Carma, 1.28. 2. Dancy O. 3. Beloma F. W. 70. PI 28, 19, 41. Cov. 82. K 37. Schijndelprjjs, 2140 m: 1. Coco S 1255 2. Allouez II. 3. Baron Pluto. \V. 197. PI. 37, 19, 19. Cov. 50. K 130. Trio 11982 Merevelds Vier Kilometer: 1. Woudsnip S, 1.25.9. 2. Yonker Hanover. 3. Aerow Axworthy W (stal met Xavero) 77. PI. 35. 20, 20. Cov. 51, K 178. Rosmalen. prijs:( 1200 m: 1. Ethel Vola-nn, 1.27.2. 2. Europa. 3. en 4. Ellen Axkit en El Hadrie gelijk. W. 81. PI. 24, 17. Cov. 49. K 85. Somerenprjjs, 2220 m: 1. Arie, 1.25.1. 2. Y Volann. 3. Dominica. W. 44 PI. 20, 82. 15. Cov. 311. K. 203. Trio 15939. Merevelds Herfstkampioenschap, garo. 3. H. Pluto. W. 65. PI. 21, 28, 34. 2200 m: 1. Zus Hanover, 1.23.8. 2. Zin- Cov. 59. K. 113. Steenbergenprjjs, 2220 m: 1. Annemarie Cato 1.25.1. 2. Balle- rine. 3. Xaverius II. W 81. PI. 29, 26, 42. Co-v. 67. K 93. (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 4 okt. De eerste dag van de tafeltennis-competitie in de ere klasse heeft een aantal uitslagen met nogal forse cijfers opgeleverd. Zo ver pletterde AMVJ Wibo met 100 en dat was een resutaat, dat de Hagenaars toch wel aan het denken zal zetten. Debutant Belcrum deed het voor eigen publiek al niet beter tegen Scylla en verloor ook met het grootst mogelijke verschil. Nedlloyd had met stadgenoot VVGA al evenmin moeite. Frans Schoofs en Wim Schoonemeijer bleven zonder ver lies, maar Bert Schoofs moest Gompel- man een punt toestaan. SNL-Smash te- Nog rijdt Koster op de eerste plaats, met achter hem Wim Loos. In de laatste ronde wist Loos voorbij Koster te wippen en zodoende het kampioenschap te veroveren. gen de treffers bood de gasten weinig kans op winst. Sjaak van Ruiten bleek in uitstekende vorm te zijn, hetgeen hij demonstreerde met punten tegen Ha- bes en Mascini en een bescheiden neder, laag tegen Deken. Zijn broer Henk kwam er nog niet aan te pas, terwijl ook Cees Vesseur niet kon winnen. Al met al kon de kersverse combinatie hierdoor met 82 de punten in Amsterlam houden Meer spanning was er tussen SVE en Maasbree. Voor de Zuiderlingen scoor de Bert Onnes drie maal. Voorts be hoefde Suiskens, de nieuwe man in dit team, alleen aan Luteijn een punt af te staan. Vaessen bedwong Hans Onnes en dat was dus voldoende voor Maasbree om met 64 te winnen. De uitslagen: AMVJWibo 100, BelcrumScylla 0—10, Nellloyd—VVGA 9—1. Smash—de Treffers 82, SVEMaasbree 46. (Van onze speciale verslaggever) ZANDVOORT, 4 okt. Een Grand Prix mag dan enerverend zijn door de prachtige snelle monsters die aan de start verschijnen en de klinkende na~ men van internationale coureurs, de nationale wedstrijden van de Neder landse Autorensport Vereniging zijn elke keer weer een toonbeeld van ech te autorensport. Zij bieden een prachtig schouwspel door sportiviteit, tactiek en ademen bovendien de gezellige sfeer, die bij de grote prijzen jammer genoeg door keiharde zakelijkheid verdrongen wordt. De laatste kampioenswedstrijden van de NAV, die zondagmiddag op het koude circuit van Zandvoort verreden zijn, hebben deelnemers en toeschou wers weer een prachtige dosis spanning opgeleverd en het mag in ons landje dan allemaal wat zachter en gemoede lijker toegaan, gevochten om elke meter en elke seconde wórdt er. Dat is ver moedelijk dan ook de reden geweest dat zondag ondanks de koude In de duinen toch nog vele duizenden toe schouwers voor de laatste maal het gebrul van de motoren wilden aanho ren en de stuursmanskunst van de cou reurs wilden bewonderen. Hans Koster, de grote man van het Racing Team Hilversum behaalde het kampioenschap in de klasse tot 700 ca in zijn kleine BMW 700 CS. Kampioen bij de 700-850 cc-wagens werd Maarten Jonker met zijn bekende DKW F 11. Europees kampioen Ed Swart van het SAS Racing Team werd ook nationaal kampioen met zijn Fiat Abart Ber- lina 1000. Bij de zwaardere jongens ver wierf Hans Oskamp met Alfa Komeo het kampioenschap in de klasse van 1300-1600 cc toerwagens en Wim Loos mocht zich na een prachtig prachtig gevecht met Hans Koster kampioen van Nederland noemen met zijn BMW 1800 TISA van het Racing Team Holland. Bij de eerste race werd de spanning al ten top gevoerd, toen Maarten Jonker met DKW, Hans Koster met BMW, op de voet gevolgd door Freek Dudok van Heel met DKW en Hans Oskamp mei BMW alkaar in de haren vlogen. De race werd gewonnen door Maarten Jonker, op een zeer korte afstand ge volgd door Hans Koster. De tweede race leverde een overwinning op voor de jeugdige Arie Ruska. Ruska was de grootste kanshebber, vooral omdat de zware Porsche 904 GTS uit deze klasse genomen was (de wagen van het Racing Team Holland kwam nu bij de vrije formules uit, want zo zei de wed strijdleiding van de NAV de andere rijders moeten ook een kans hebben, en doordat Rob Slotemaker met zijn Alfa Romeo GT door een oververhitte motor moest opgeven. De derde race, om het kampioenschaD toerwagens, leverde een overwinning op voor de jeugdige Wim Loos, instructeur van Rob Slotemakers anti-slipscholen, die vele ronden achter Hans Koster had gelegen, pas in de voorlaatste ronde toesloeg en de totaal verblufte Koster, die toch niet voor een kleintje vervaard is, achter zich liet. De Hilversummer was zo verbouwereerd dat hij Wim Loos voorbij zag stuiven, dat hij ook de Utrechtenaar Nico Chiotakis met Alfa Romeo doorliet en zodoende op de derde plaats eindigde. Bij de for mule Vees werd de overwinning be haald door de Oostenrijker H. P. Fürst. Wim Loos eindigde in dit veld al» tweede, David van Lennep werd derde. De strijd in de vrije formule race was direct al beslist toen Gijs van Lennep met de Porsche 904 GTS van het Racing Team Holland aan de start ver scheen. Tegen dit Porsche-geweld was geen van de andere vrije formules op gewassen. De zesde race leverde een overwinning op voor R. E. Biscker met Moorls Cooper S. Ed Swart (Fiat Abart Berlina 1000) had de hele race aan de kop gelegen. Ed vond echter dat zijn secondant Jan van Osch in dezelfde wagen ook eens in het zonnetje moest komen Swart was toch al zeker van het kampioenschap in zijn klasse en liet Bicker passeren om Van Osch op te vangen. Swart gunde Van Osch dit maal een eerste plaats ln de klasse, waardoor Jan een tweede plaats in het kampioenschap behaalde. Een teamtactiek, die veel op afspra ken in de Tour de France gaat lijken. Tot nu toe is dit op het Zandvoortse circuit nog niet vaak vertoond, maar nu er zich in ons land racingteams gaan vormen, is het te verwachten dat da individuele strijd van de laatste jaren, gaat plaats maken voor het teamwork, zoals dat ook in het buitenland al het geval is. Wellicht minder spectaculair, tot het moment dat de teams weer ge lijkwaardig zijn. Ed Swart toonde tussen de races nog een primeur op het Zandvoortse circuit: een formule vier wagen, een monoposto uitgerust met een 250 cc motorfiets motor, die nog niet door de FIA erkend is, maar die wellicht in de toekomst de goedkope schakel zal zijn tussen toer wagens en racewagens, waarvoor vroe ger eigenlijk de formule drie-wagens ontworpen zijn. iiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuyiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 4 oktober. Het Rot terdamse Sparta, dat na twee honkbal landskampioenschappen onlangs het kampioenschap van Nederland aan de Haarlem Nicols moest laten, heeft on getwijfeld de grootste verliezen geleden in de „slag om de overschrijvingen" van dit jaar. José Faneijte, Huub Kohl en Hans Bouwen verlaten de Rotter damse hoofdklasser en hier staat geen enkele andere speler tegenover. De po pulaire José Faneijte, die het hele sei zoen als rechtsvelder stond opgesteld en een goed slagman was, gaat met Huub Kohl zijn geluk bij Feyenoord beproeven: Kohl keert dus alweer na een jaar hij de stadionclub terug. Hans Bouwen gaat naar Neptunus. Ongetwijfeld gaat veler belangstelling uit naar de „aan. en verkopen" van de Haariem Nicols want hoewel honkbal nog een pure amateursport genoemd mag worden, in de overschrijvingstijd rond eind september schijnen betrek kingen en huizen soms aanlokkelijke premies voor toekomstige spelers. Maai welke honkbalclub kan tegenwoordig een huis aanbieden? Huisvesting speel de wel een rol bij het vertrek van Fred Ausma uit de Nicols naar ABC Ausma is in Amstelveen leraar gewor den en heeft daar een huis gekregen en ABC is daardoor zijn nieuwe club. Een belangrijk verlies voor de Nicols, die nu alleen nog de beschikking hebben over aohtervanger Rickey Ksrsout en in noodgevallen Dolf de Zwart. Ook Roel Hopman en Ben Tromp keerden de Nicols de rug toe; Roel Hopman gaal ook al voor ABC spelen en Ben Tromp gaat naar de nieuwe eerste klasser Schiedam. Bij Tromp gaan de jaren tellen en een drukke werkkring oe. moeflijkt hem bovendien regelmatigs training. Mink Ferwerda (van VVGA>, Gerard Spoelstra (van OVVO) en de zeventien, jarige Johnny Jonkers (van RCH) ko- men de Nicols versterken en vastge- steld mag worden, dat de Haarlemmers daardoor ongeschonden uit de strijd zijn gekomen. Ongeschonden uit de strijd komt ook ABC, sterker nog, dit is eigenlijkde enige vereniging die van belangrijke verster. kingen mag spreken. Wij betwijfelden vorig jaar of coach Nol Houtkamp ei in zou slagen een eenheid van deze uit vele verenigingen afkomstige spelers zou ktinncn maken; achteraf kan wor. den vastgesteld dat dit hem lukte. Voor het komende seizoen krijgt hij er Frank Bouman (van VVGA), Fred Ausma (van de Nicols), Roel Hopman (idem) en Ruud Kramer (van VVGA) bij. Het zal de taak van Nol Houtkamp die een „prof-contract" bij ABC heeft gekregen niet vergemakkelij ken, maar hij heeft getoond tegen dit soort moeilijkheden opgewassen te zijn. ABC verliest ook een paar spelers: Jules de Pierre (terug naar de Nicols. tweede negental). Albert Peters (naar SC Haarlem) en Arie Numan (naar Thamen). Al met al dus geen slechte zaken voor ABC. Van de overige hoofdklassers is al leen Ajax nog in belangrijke mate ,.aan de markt" geweest. De Amsterdammers die al zo'n handvol Antillianen in de gelederen hadden, krijgen nu opnieuw vier Antilliaanse spelers in de ploeg: Balin-ee. Isenia. Rombley en Adelina van Quick/Amersfoort (tweede klasse). Bovendien komt de jeugdige Ameri kaanse speler Tinlin van SEC (Soest) de gelederen van Ajax versterken. OVVO verliest Gerard Spoelstra aan de Haarlem Nicols, maar Frans Sode- kamp van HHC komt naar de Amster dammers. Schoten ziet Baas na een jaar weer vertrekken (HHC), maar Wim Budding komt van laatstgenoemde ver. eniging naar de Kanaries en pas vol gend jaar zal blijken wie met deze rui) het meest gebaat is. Degraderen blijkt ieder jaar een be langrijk spelersverlies op te leveren en daar kan VVGA dit jaar van mee pra ten, want vier spelers van het eerste negental verdwijnen, onder wie achter, vanger Martin Gaus die volgend seizoen voor HVA zal uitkomen. De mogelijk heid is echter aanwezig dat deze over schrijving helemaal niet nodig is. omdat VVGA en HVA nog steeds proberen tot een aanvaardbare fusie t.e komen Van de in totaal 111 nverschrjjvim «er die dit jaar in de KhTTlB plaats zullen vinden noemen wij n nog: Hofkamp van Rooswijk naar HHC: Rartvlal en Toppenberg van Storks naar CTC. PARIJS, 4 oktober De Russische heren-atletiekploeg heeft zondag in Parijs nog eens getoond de sterkste at- letieknatie van Europa te zijn. Met 120 tegen 92 punten zegevierden de Russen over Frankrijk, dat op de eerste dag de balans in evenwicht had weten te hou den en zelfs een verrassende 555J puntenvoorsprong had genomen. Op de tweede dag wonnen de Russen acht van de tien nummers waarbij vijf maal een dubbele zege kon worden ge noteerd. HoogtepurV was zonder twij fel de Europese recordevenaring van de Russische 4 x 100 meter estafette ploeg, die 39,2 sec liet afdrukken en met 0,1 sec. verschil van Frankrijk won, Michel Jazy, die de 5 en 10 km liep won de 5000 meter in 13 min 52,4 sec., maar bleef kansloos tegen het geweld van Ivanov op de 10 km De kleine Belg Aurele Vandendries- sche, die eind augustus in Enschede de tiende Marathon won, heeft zondag in het Tsjechische Kosice opnieuw een rp- ce over de klassieke afstand van 42 km en 195 m gewonnen. De Belg liep de afstand in 2 uur 23 min. en 51 sec Aad Steylen, die als Nederlands kam pioen een uitnodiging had ontvangen, eindigde als achttiende van de 124 lo pers, die aan de start kwam- Steylen, die dit jaar voor het eerst op de ïara- thon uitkomt, liep zijn derde wedstrijd op dit nummer in 2 uur 41 min. en 17.4 sec. De uitslag van de Marathon van Ko sice luidt: 1 Vandendriessche (B.) 2,23.47; Adcocks (G.-B.) 2.26.35,8; 3 Kilby (G.-B.) 2.27.34,6; 4 Toth (Hong.) 2 29.57,2; 5 Wood (G.-B.) 2.29.58,6; 18 Aad Steylen (Ned.) 2.41.17.4. Piet Beelen van de Spartaan heeft zondag op de sintelbaan in Lisse de snelste 3000 metertijd van dit seizoen gelopen. Beelen noteerde 8 min. 23,4 sec. Tweede werd clubgenoot Wim van Gerven met 8.33,4, terwijl Dirk de Bruin (Minerva) in 8.34.6 finishte. In Groningen tijdens nationale slui tingswedstrijden won Per Nygaard de 800 meter in 1.52,6 en sprong Ja .p Waterlander 1,90 meter hoog. Pogingen om het Nederlands record tot 1,97 m. I.p verbeteren, mislukten- De Goudse atleet Jan Zuiderlaan heeft zaterdag de 38ste Dwars door Dordt-Ioop op zijn naam gebracht. Hij had een ruime voorsprong op de overi gen. De uitslag luidt: 1 Jan Zijderlaan (Gouda) de 5700 meter in 16 minuten en 45,8 sec.; 2 Dirk de Bruin (Minerva) 17.01.8: 3 Rudy Mol (Altis) 17.18.6; 4 Piet Tolhoek (Sprint) 17.24.0; 5 Hans van Kasteren (AV' 40) 17.47.6; 6 Louis Vink (Atletica) 17.55.0. Tijdens de jeugdmeerkampen in Delft zijn tevens een drietal titelwedstrijden gehouden. Nederlands kampioen op de 200 meter horden werd Marius Bos van V. en L. uit Dei Haag in 24,7 sec. voor Dellensen (AAC) in 25,7 en W. 'rü- nen (Haarlem) in 26,1 sec. Sagitta met o.a. de Nederlandse kam pioen op de 400 meter in de gelederen won met groot verschil de 3 x 400 me ter dames fn 2 min. 54,4 sec. voor Memphis in 3.04,5 en de tweede ploeg van Sagitta in 3-05,5. AAC zegevierde op de 4 x 800 mter in 7.49,4 vóór Memphis in 7.50.8 en Haarlem in 7.58.5. De nationale jeugdmeerkampioen- schappen, die dit weekeinde traditiege trouw op de sintelbaan aan de Bras serskade in Delft zijn ge-houden, is bij de A-meisjes gewonnen door de Haag se Nel van Santen (Olympia '48), die op de vierkamp (80 m, kogel, 100 m et hoo-g) tot een totaal van 3089 pnt kwam. Bij de A-jongens was Bijker, een knaap uit het Overijsselse Willemsoord, die helemaal op zijn eentje traint, met 4309 pnt de beste op de zevenkamp. Bij de B-jongens ging de race naar het Eindhovense meerkamptalent Frans Bakermans, die o»a. 55,20 m, met de speer gooide en met de kogel tot 16,44 m kwam Hij verzamelde in totaal 4946 pnt. Een goede prestatie in deze klasse leverde de Amsterdammer Llns- sen (AAC). die 1,82 m hoog sprong- Bij de B-meisjes zegevierden hel Bossche meisje Wolthorn met een to taal van 2040 punten. MICHEL JAZY i winnaar op de 5000 meter |J|

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 12