Ook driejarige MAVO biedt ruim perspectief Weinig tijd in Concilie voor sociaal-economisch en voor politiek leven Werk aan IJ -tunnel vordert Tunnelbouw in 1968 gereed chemisch vakman omroepers Helikopters van Sabena geweerd uit centrum Kdam Twee jaar geëist tegen knoeiende boekhouder „De Ondergang" weer uitverkocht Drs. v. d. Beugel econom. adviseur van Amsterdam Eerder vlug dan prijzenswaardig tempo OTN vraagt weer om tv-zendtijd „A.F.A." agent voor zeer snelle ferry-dienst Weer grote vracht smokkelsigaretten op schip ontdekt Gevangenisstraf voor soldaat die sergeant bedreigt Oranje-comité tot Kamer over huwelijk Beatrix Huishoudbeurs gaat aan opleiding tot HOOFDINSPECTEUR ACKERMANS Spreidingsplanning in A'dam gewenst Zwarte Zee sleept mr. Cap naar Nigeria Jaarverslagen uit hof- en hoofdstad bekroond In Rotterdam Marktberichten MERCK SHARP DOHME NEDERLAND N.V. WOENSDAG 6 OKTOBER 1965 PAGINA 6 AMSTERDAM, 5 okt. De af deling tunnelbouw van de Amster- se Openbare Werken heeft haar jaarlijkse verantwoording afge legd. Tijdens een „IJ-tunneldag" bleek dat dit jaar voor het eerst na de hervatting van de bouw in 1961 over de gehele lengte en ge hele breedte aan de tunnel ge werkt wordt. De werkzaamheden draaien voornamelijk om de bouw van ventiiatiegejouwer aan de twee ingangen en om de bouw van het vijfde caisson dat een gi gantisch onderdeel van het tun nelfundament gaat worden. Daar naast hebben de verschillende tun- neltraverses en de wegaansluitin- gen de volle aandacht. De tunnel waarvan de bouw volgens plan verloopt hoopt men in 1968 ge reed te hebben. Te huur aangeb. Pensions Hypotheken enz. Meubelen, Huis raad en Kleding (Van een onderwijsmedewerker) AMSTERDAM, 6 okt. „Wanneer men de Wet Voortgezet Onderwijs, wat het MAVO betreft, ziet als niet alleen een onderwijsaangelegenheid, maar ook een aanpassing aan het tegenwoor dige maatschappelijk leven, zal men ook ten aanzien van het daarin gepro jecteerde 3-jarige MAVO tot een meer positieve instelling komen dan aanvan kelijk het geval was. De driejarige tak is géén minus-variant maar een wel bewust stuk differentiatie, waardoor leerlingen met een specifieke belang stelling voor bepaalde vakken de kans geboden wordt op een ontwikkeling die in overeenstemming is met hun capa citeiten, wensen en toekomstmogelijk heden. In deze geest sprak de heer C. J. L. Ackermans, onlangs benoemd tot hoofd inspecteur van het U.L.O.-onderwijs, maandagmiddag op een door de nieuwe R.K. Amsterdamse Schoolraad tezamen met de R.K. ULO-kring in het Carlton- hotel belegde oriënteringsbijeenkomst voor hoofden van U.L.O.-scholen e- hun schoolbesturen. „Men zal", aldus de heer Ackermans „zich bij de omschakeling van U.L.O. tot M.A.V.O. goed moeten realiseren, dat de Mammoetwet én door de brug klas én door de differentiatie-mogelijk heden aanstuurt op een groter rende ment. Praktisch voor alle in de eerste klas van de MAVO toegelaten leerlin- ROTTERDAM, 6 okt. Aan het eind van deze week zullen de helikopters van de Sabena, die dagelijks landen op de heliport in het centrum van de Maas stad, naar het vliegveld Zestienhoven moeten doorvliegen. Tenminste zes maanden zal er zoals de zaken nu liggen geen wentelwiek meer boven het centrum cirkelen. De reden is. dat de Rijkslucht vaartdienst Dji het verlenen van lan dingsrechten van de helikopterdienst van Brussel naar Rotterdam, de eis heeft gesteld om reden van veilig heid dat met tweemotorige heli kopters wordl gevlogen omdat in de twaalf jaar, dat deze dienst nu be staat, de bebouwing rond de heliport zo is toegenomen, dat de kans op een catastrofe bij een mislukte landing te groot is geworden. De Sabena overweegt ernstig twee motorige toestellen in dienst te nemen, maar het vereiste overleg met de Bel gische regering is door de langdurige regeringscrisis in het gedrang geko men. Een beslissing kan niet voor het einde van het jaar verwacht worden en dan zal het zeker nog drie maanden du ren voor de toestellen kunnen worden geleverd. Tot april-mei zal dus het verkeer op de heliport van Rotterdam stil liggen, maar de eenmotorige toe stellen zullen wel op Zestienhoven en in Eindhoven mogen landen, zodat de verbinding met Brussel kan worden ge handhaafd. In Rotterdam zou men een defin't'pvp vprhreki"? zeer hptreurpn. LONDEN, 6 oktober (UPI) De Nederlandse sleepboot Zwarte Zee zal de drijvende olieboorinstallatie „mr. Cap" op een 4.500 mijl lange zeereis van Engeland naar Nigeria op sleeptouw nemen, zo heeft een woordvoerder van de American Over seas Oil Company gisteren in Londen bekendgemaakt. De Zwarte Zee hoopt het karwei in 50 a 90 dagen op te knappen. Mr. Cap was de eerste boortoren die in de Noordzee werd gebruikt om naar Olie en aardgas te zoeken. ROTTERDAM, 6 okt. De officier van justitie alhier, mr. A. Wendels, heeft gisteren twee jaar gevangenis straf met aftrek, geëist tegen een 54- jarige boekhouder uit de Maasstad. De man had in acht jaar tijd vele duizen den guldens van zijn werkgever, een advocatenkantoor verduisterd. Hoe froot dit bedrag precies is, werd tij- ens de zitting niet helemaal duide lijk. De verdachte zelf dacht dat dit be drag zo rond de 35.000 gulden moet Rebben gelegen, maar de officier ge loofde daar niet zo in. Diens berekening kwam uit op onge veer 65.000 gulden. Hoe dan ook, mr. Wendels achtte het een ernstig mis drijf en vroeg de rechtbank de boek houder wegens dik bewezen verduiste ring te veroordelen tot twee jaren ge vangenisstraf met aftrek van het voor arrest. De rechtbank zal over twee weken uitspraak doen in deze zaak. Belangrijke financiële moeilijkheden de den de boekhouder er acht jaar gele den toe besluiten zijn tekorten aan te vullen met geld van het bedrijf waar hij sinds 1955 werkte. Om zijn grepen boekhoudkundig t.e kunnen verantwoor den ging hfl knoeien in de boekhouding van de grote kas van het advocaten kantoor, waaruit hij in eerste instantie geld had genomen. Later ging hij ook nog manipuleren met dagafrekeningen van de bank, met behulp van nagete kende handtekeningen en gecopieerde stempels. DEN HAAG, 5 okt. Van net boek van prof. dr. J. Presser over de joden vervolging 1940-1945, uitgegeven u op dracht van het Rijksinstituut voor oor logsdocumentatie, waarvan ihans 40.000 exemplaren zijn gedrukt, is de herdruk (30.000 ex.), die sedert 5 augus tus weer in de boekhandel verkrijgbaar is, bij de uitgever uagenoeg ai weer uitverkocht. De eerste oplaag was reeds tw-e da gen na verschijnen uitverkocht. Hoewel met het bepalen van de oplaag van de herdruk een zeer ruime marge was ge nomen blijkt ook deze nog te Klein te zijn om aan alle aanvragen te kennen voldoen. Er is thans een goedkope uit gave in bewerking. gen wordt de weg naar een maatschap pelijke toekomst via die MAVO open gehouden. De huidige situatie bij de ULO, dat plusminus 45 pet. het diplo ma niet of niet rechtstreeks haalt, is ongewenst. De brugklas zal een ver keerde keuze moeten kunnen herstellen en speciale „taakuren" van de docen ten moeten het mogelijk maken dat aan het eind van het jaar over iedere leerling individueel een weloverwogen oordeel omtrent zijn verdere studie kan worden gegeven. Om te kunnen komen tot een zo hecht mogelijke opbouw en samenhang van het Amsterdamse Katholieke toekomsti ge MAVO-onderwijs (met óók MAVO- HAVO-eombinaties én andere schoolge meenschappen!) zullen de besturen van de huidige katholieke U.L.O.-scholen zich naar de mening van de heer Ac kermans ook moeten gaan bezinnen op een spreidings-planning, weardoor een betere outillage, een betere docenten verdeling een efficiënter scholengebruik tot stand kan worden gebracht. AMSTERDAM, 6 okt. Burgemees ter en Wethouders van de hoofdstad hebben besloten de commissie voor de economische ontwikkeling van Amster dam als adviesorgaan meer te betrek ken bij de uitvoering van het economi sche beleid. Tot nu toe heeft de com missie zich speciaal beziggehouden met de bestudering van de voor de stad belangrijke economische vraagstukken teneinde aan het economische beleid een wetenschappelijke grondslag te kunnen geven. Drs. E. H. van der Beu gel heeft het voorzitterschap van de commissie aanvaard. Aangezien prof. dr. G. Delfgaauw, die sinds de instelling van de commissie in 1958 het voorzitterschap heeft be kleed, wegens drukke werkzaamheden van het voorzitterschap moet afzien, heeft het college moeten omzien naar een andere voorzitter. B. en W. hebben drs. Van der Beu gel, oud-president-directeur van de KLM, bereid gevonden deze functie op zich te nemen. Zij hebben de heer Van der Beugel ook bereid gevonden in voorkomende gevallen het college bij te staan bij de behandeling van proble men samenhangende met het economi sche beleid. ROME, 6 okt. Het Concilie heeft gisteren met een eerder vlug, dan prij zenswaardig tempo het derde hoofdstuk van schema 13 over het sociaal-econo misch leven afgewerkt, het volgende over het politieke leven nauwelijks aan dacht gegund, althans in de monde linge interventies, en het begon be reids met het vijfde kapittel over de gemeenschap der volkeren en de be vordering van de vrede. Over de vraag stukken van oorlog en vrede sprak naar men weet kardinaal Alfrink. Zijn inter ventie kreeg een zeer bijzondere noot, omdat hij tevens voorzitter is van de internationale Fax Christi beweging. Inzake het sociaal-economisch le ven merkte de Poolse primaat kar dinaal Wyszynski op, dat én het kapi talistische en het communistische systeem de menselijke persoon te kort doen. De beschrijving van de huidige economische gemeenschap in het schema achtte hij onvoldoende. Niet duidelijk wordt gemaakt dat elk politiek en sociaal-economisch systeem er is om de mens te dienen en zijn leven te humaniseren. De praktijk is nog al te veel, dat de mens via de economie tot een slaaf gemaakt wordt van winstbejag of van een politiek stelsel. Positief moet worden getoond, dat een nieuwe wereld als basis moet hebben de eerbied voor de nieuwe mens, de sociale mens. Een der he dendaagse schandalen is de economi sche dumpingspolitiek, die de betrok ken mens met zijn arbeid tegen zijn wil in dienst stelt van politieke doel einden, als de bewapeningswedloop of de onevenwichtige bouw van de zware industrie. De Poolse kardinaal sprak nog over de nood der bannelingen, die het eigen land moesten verlaten en elders als minderwaardige of als tweederangs mensen behandeld worden. Wyszynski, die oud-professor is in de sociale we tenschappen, beoordeelde het sociaal- economisch hoofdstuk in het schema Kerk en Wereld globaal goed, maar hij meende dat er nu juist het bezie lende vuur in gemist wordt, dat het wantrouwen der arbeiderswereld zou kunnen doorbreken. Dat vuur ontbrak niet in de woor den van kardinaal Cardijn, die op de eerste plicht van de Kerk wees om „de grote ergernis der negentiende eeuw (Pius XI)" goed te maken, het ver lies voor de Kerk van de meeste ar beiders. Men hoede zich er verder voor om met een zekere tevredenheid in de vooruitgeschreden landen de situatie der AMSTERDAM, 6 okt. Het jaar boek 1964 der Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag is bekroond als het esthetisch en druk technisch best verzorgde jaarverslag in de groep niet of niet overwegend ge- illustreerde jaarverslagen, die het af gelopen jaar zijn verschenen. Dit jaar boekje kreeg in een vergelijkbare uit voering vorig jaar een eervolle vermel ding. Het stedelijk jaarverslag Amster dam 1963 verwierf een bekroning in de groep geïllustreerde verslagen (binnen werk gedrukt In meer dan twee kleu ren). Er waren dit jaar 111 jaarverslagen ingezonden en het was de zevende keer dat ze werden bekroond door een jury. ingesteld door de federatie der werk geversorganisaties in het boekdrukkers- bedrijf. De bekroningen zijn gistermid dag bekendgemaakt op een bijeenkomst in de aula van het stedelijk museum te Amsterdam. sociale gerechtigheid te bezien. Het overgrote deel der arbeiders in de we reld, zo beklemtoonde de kardinaal, leeft nog altijd in de meest mensont erende omstandigheden. Het nieuw ingevoegde hoofdstuk over het leven van de politieke gemeenschap is het Concilie zo goed als voorbij ge gaan. Drie Vaders maakten min of meer marginale opmerkingen, alleen de Poolse aartsbisschop van Poznan, mgr. Baraniak, wierp het fundamentele vraagstuk op, in hoeverre christenen en andere Godgelovige staatsburgers mo gen meewerken aan de op zichzelf goe de materiële doelstellingen van de staat, als zij uit ervaring weten dat be langrijke delen van lie resultaten poli tiek gebruikt worden om een atheïstisch systeem hechter te vestigen en een atheïstische leer verder te verbreiden. En daarmee was de rij gesloten. Wjj zagen anders bij onderwerpen, die rechtstreeks betrekking hadden bij voorbeeld op technische facetten van het bisschoppelijk bestuur, waar een niet aflatende rij sprekers afdaalde tot in minutieuze details. Het hoofdstuk over de volkerengemeenschap en de bevordering van de vrede heeft kardi naal Alfrink daarentegen met een zeer precieze en moedige interventie inge zet. ROTTERDAM, 5 okt. - De heer L de Jager, de voorlopige president van de .Organisatie Televisie Nederland" (OTN) heeft zich met een schrijven gewend tot minister Vrolijk, waarin deze op nieuw wordt verzocht de aanvraag om televisie-zendtijd van de OTN in gunsti ge overweging 'e willen nemen. In het schrijver, wordt m zeventiei punten uiteengezet welke de doelsteilin gen van de organisatie zijn (de -tichting van een coöperatieve vereniging van te levisie-toestel bezitters) en wordt de organisatie-structuur beschreven Gewag wordt gemaakt van de mogelijkheid van aandelen-uitgifte aan leden van df or ganisatie en van de uitgifte van een ei gen weekblad. In het schrijven wordt verder ge zegd, dat een verzoek van de heer De Jager om door minister Vrolijk in au diëntie te worden ontvangen werd afge wezen. AMSTERDAM, 6 okt. De hier on langs opgerichte Amsterdamse Ferry Agenture N.V. zal voor Nederland de zaken behartigen van de nieuwe ferry dienst tussen de hoofdstad, de Engelse haven Immingham bij Huil en Göte- borg in Zweden. De A.F.A. is als agent aangewezen voor de T.O.R.-Line, die het komende jaar een nieuw hyper modern ferry-schip in de vaart brengt. Zoals eerder gemeld participeert de Koninklijke Nederlandsche Stoom boot Maatschappij (K.N.S.M.) in de T.O.R.-line, welke in Lübeck de ferry boat volgens geheel nieuw ontwerp laat bouwen. Het schip zal daar op 20 okto ber te water worden gelaten. Het is berekend op het vervoer van een groot aantal auto's, die door hun berijders zelf op verschillende dekken gereden kunnen worden. Tot de accommodatie van dit schip behoren verder een zelf bedieningsrestaurant, een complete sauna-inrichting en een speciale teen ager-room, met juke-box, waarin ge danst kan worden. Men overweegt reeds de bouw van een zusterschip. Beide vaartuigen zullen tot de snelste behoren die er op de Noordzee varen. In de Amsterdamse Ferry Agenture N.V. nemen het Vereenigd Cargadoors Kantoor en de Intraned N.V. deel. ROTTERDAM, 5 okt. De sectie surveillance dienst van de afdeling in voer en accijnzen alhier heeft opnieuw een omvangrijke sigarettensmokkel ont dekt. Bjj een routine-controle vonden men sen van de douane recherche aan boord van het Portugese ms „Draga" 1.060.000 ongebanderolleerde Amerikaan se sigaretten die niet waren aangege ven. De sigaretten in dozen verpakt, wer den gevonden in twee luchtkokers van het schip. Kort na de ontdekking zijn vier opvarenden aangehouden. De si garetten zouden in Hamburg aan boord van het Portugese schip zijn gekomen. Men is er vrij zeker van dat zij voor Rotterdam bestemd waren. Het is te verwachten dat de rederij van het schip de voor deze gevallen gebruike lijke rekening gepresenteerd zal krij gen een boete van tien cent per ge smokkelde sigaret. DEN HAAG, 5 okt. Het Hoog Mi litair Gerechtshof heeft vanochtend een 21-jarige dienstplichtige soldaat uit Amersfoort veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re gering. De soldaat was door de krijgsraad veroordeeld tot twee jaar met aftrek en terbeschikkingstelling. De advocaat fiscaal bij het H.M.G. had op 14 sep tember een jaar gevangenisstraf waar van zes maanden voorwaardelijk geëist. De soldaat stond terecht omdat hij op de dertiende_ april van dit jaar op de schietbaan in Hilversum een ser geant met een geladen UZI 'een pistool mitrailleur) had bedreigd. Beklaagde was in beroep van het krijgsraad von nis gekomen omdat hij de hem opge legde straf te zwaar vond. Voor het HMG verklaarde hij in een vlaag van drift te hebben gehandeld. DEN HAAG, 5 okt. Het Oranje- comité van Nieuw-Ginneken heeft aan de leden van de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het zegt het te betreuren, dat in een aan de Kamer ge richt verzoekschrift van 23 september een aantal vooraanstaande Nederlan ders opnieuw actie voert tegen het voor genomen huwelijk van prinses Beatrix met de heer Von Amsberg. Het Oranje comité, dat zegt „ditmaaj niet te spreken als organisator van her denkingen en feestvieringen maar als groep in de Nederlandse samenleving, die grote waarde hecht aan de eenheid van Nederland en Oranje," is van me ning „dat de vruchten van vijfjaar strijd tegen onderdrukking wei bijzon der wrang zouden zijn, als het Neder landse volk vertegenwoordigd door uw Kamer niet de grootheid van ge moed zou kunnen opbrengen om werke lijk ernst met de vrede te maken." Het comité ziet het a.s.-huwelijk van de kroonprinses „primair als een zaak, die de vooruitgang van de menselijke moraal waarachtiger dient dan een omzien in wrok, hoezeer die wrok ook door groot lijden is bepaald." Het Oranje-comité van Nieuw-Ginne ken heeft alle overige Oranje-comité's in Nederland om adhaesiebetuigingen verzocht. AMSTERDAM, 5 okt. Met ingang van de komende 21e huishoudbeurs, die van vrijdag 15 tot en met zondag 24 april 1966 in de nieuwe RAI te Amster dam zal worden gehouden, zal tevens een samengaan tot stand komen met de reeds enige malen in het RAI-ge- bouw gehouden „Ideetentoonsvelling". Deze nieuwe combinatie lag voor de hand, omdat beide tentoonstellingen elkaar in mindere of meerdere mate gingen overlappen. Marktbericht purmerend, 5 okt. 10.000 kippeneieren 15,50-16,50; 2.000 eenden eieren 10-13; 500 eieren v. jonge hennen 10,-. Aller per 100 st. Veemarkt, runderen totaal 758 stuks. 280 vette koeien 3,70-4,15; 18 stieren 3,70-4,10; 64 vette kalveren 2,50-3,-; vette varkens slacht 1,90-2,10; vette varkens zouterij 1,90-2,-; vette zeugen 1,60-1,80,totaal 171; 310 Gelde koeien 800-1000; 95 melkkoei en 825-1325; 55 pinken 480-710; 23 graskal veren 275-350 244 Nuchtere (geen notering) en nuchtere kalv. fok 250-315; 81 biggen en schrammen, biggen 14-05, schrammen 65-120; 19 fokzeugen 350-450; schapen, vette 85-110, fok/weide 120-160, weide lammeren 70-95, vette lammeren 95-130 (totaal 2444); 48 bok ken en geiten 10-60, 325 gereg. fokrammen 165-265. 16 paarden 700-1000, ponypaardjes 300-600. Alles per stuk. Totaal: 4.932. 5400 oude kippen en hanen wit/rood 1,35-1,50; 800 oude kippen en hanen blauw 1,55-1,75; 3100 jonge hanen wit/rood 1,65-1,80; alles per kg. 600 eenden; jonge 1,75-2,25 p. Bt. 600 konijnen 3,-8 p. st. en 1,90-2,10 p. kg. (Van een verslaggeefster) Sinds enkele maanden strekt de zorg van de afdeling tunnelbouw zich uit over de gehele tunnellengte van het Rapenburg in het zuiden tot de Ring- sloot van de Buikslotermeer in net noorden. Bovendien is sinds 1 augustus het bouwdok van de Coentunnel door de gemeente Amsterdam overgenomen ook hier heeft het werk thans zjjn vol le omvang bereikt. Van de negen be nodigde tunnelstukken is er dit jaar reeds één gereedgekomen. Aan een tweede st.uk wordt gewerkt, hoewel de bouw enigszins vertraagd werd door moeilijkheden in de bouwput. Onder de spoorbruggen werkt men niet met tun nelstukken, maar met caissons. Vier caissons zijn reeds ter plaatse afge zonken. De vjjfde, een groots werkstuk dat met 23 van de 24 meter onder de grond zal verdwijnen, hoopt men in de loop van 1966 gereed te hebben. De twee ventilatiegebouwen, waar van het gebouw aan de zuidelijke in gang eenderde en het gebouw tan de ïoordelijke ingang tweederde van de uchtversing voor zijn rekening neemt, '.al -nen over ongeveer anderhalf jaar gereedhebben. De bouw van tunneltra- erses, de bruggen van bet Kraaien- olein en het Meeuwenplein hoopt men dit jaar af te kunnen sluiten. Aan de noordelijke ingang is reeds honderd me- 'er tunnel in ruwbouw klaar. Over de bekleding van ae wanden ls men het nog niet eens. In vier vakken in noordelijke gedeelte zullen proeven genomen worden. Chemisch-Farmaceutische Industrie Nijverheidsweg 60-62 Haarlem In verband met uitbreiding van onze Chemische Fabriek dient onze personeelsbezetting in deze afdeling te worden opgevoerd. Wij zoeken hiervoor bij voorkeur mensen vanaf 23 jaar die, öf ervaring in de chemische industrie hebben opgedaan, öf bereid en in staat zijn een te volgen. De werkzaamheden worden verricht in een 3-ploegendienst (ieder weekend vrij). Tijdens onze voorlichtingsavond op donderdag 7 oktober a.s. van 19.30-20.30 uur, welke za! worden gehouden in hotel Lion d'Or, Kruisweg 36 te Haarlem, kunt u alle gewenste inlichtingen verkrijgen en zullen enkele dia's van ons bedrijf worden getoond. Plaatsing geschiedt 20 céht per mm-hoogte. Opgaven kunnen worden gedaan aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkan toren en agentschappen, aan de erkende advertentiebureaus en aan de erkende boekhandelaren. Bewijsnummers van deze adverten ties worden niet verstrekt Betrekkingen aangeboden Flinke leergierige JONGEN voor de metaalbewerking, direct zeer goed loon. Nell- roex Korte Zijlweg 25, tele foon 40623. Na 19 uur: 84273, Gevraagd GEDIPL. OPTICIEN in speciaalzaak. Brieven on der nummer 9828. NETTE JONGEN gevr. voor opl. tot lichtdrukker, plm. 16 jaar. Aanm.: 8-6 uur. Licht- drukinr. Fa. E. Leeuwen kamp, W. Geldelozepad 24, (bij Houtplein). Gevr. voor direct CHAUFFEUR moet tevens genegen zijn alle voorkomende werkz.- heden te verrichten. Aanm.: De Snackbar, ingang Lange Molenstraat 5. Wij vragen vuor ons kantoor te Haarlem een beschaaide medewerkstet voor bediening van de tele foon en gevarieerde admini stratieve bezigheden. Leef tijd ca. 17-20 jaar. Soil, tele fonisch no. 63350 of schriftel. Bloemendaalseweg 52-54 te Bloemendaal. 0>ereedschapsiijper gevraagd. Opleiden is moge lijk. Goed loon. Prima so ciale voorzieningen, winstaan deel, etc. Inlichtingen Ma chinefabrieken Conrad-Stork Waarderweg, Haarlem, tele foon 18600 Cs avonds 17352) Voor direct gevraagd FLINKE KRACHT voor de huishouding van 9-1 uur. Hoog salaris. Morris, Bartêljorisstraat 20. Soil, 's- avonds na 18 uur. Tel. (02500) 15332. WIE WIL OPGELEID WORDEN Wij zoeken een jongen of jongeman voor de werkplaats liefst met diploma ambachts school. Aanmelding 's avonds na 7 uur: KROUWELS, Ko ninginneweg 6. Op onze V.O.C. opleiding kunnen nog enkele LEERLINGEN worden geplaatst. Sollicita ties dagelijks van 8-6 uur, vergezeld van een van de ouders aan het bedrijf. N.V. Nobelt ateliers voor lingerie en blouses, Parklaan 125, Haarlem, telefoon 17432. Gevraagd voor direct AFWASSTER voor de dag en tevens EEN AFWASSTER voor om de andere avond. Moet tevens genegen zijn alle voorkomende werkzaam heden te verrichten. Aanm.; De Snackbar, ingang Lange Molenstraat 5. GEVRAAGD METAALDRAAIER ook boven 65 jaar, voor hele of halve dagen, benevens LEERL of AANKOMENDE BANKWERKER en DRAAIER Aanmelden. Machinefabriek H. A. v. d. Water Amsterd. vaart 114, Haarlem, des mor gens tussen 9 en 12 uur Merck Sharp Dohme Ne derland N.V., Chemische-Far- maceutische Industrie, Nij verheidsweg 60-62, Haarlem, vraagt voor spoedige in diensttreding chemische vaklieden en hulpvaklieden voor onze 3-ploegendienst (ieder weekend vrij). Leeftijd vanaf 23 jaar. Inlichtingen kunt u verkrij gen op onze voorlicntings- avond, welke zal worden ge houden in Hotel Llon d'Or, Kruisweg 36, te Haarlem, op donderdag 7 oktober a s. van 19.30-20.30 uur. Voor spoedige indiensttreding gevraagd licht constructie- bankwerkei (in vaste dienst). WICO, Jan Gijzenkade 184-186, Haarlem, telefoon 63450-63451. Merck Sharp Dohme Ne derland N.V Chemisch-Far maceutische Industrie, Nij verheidswég bt -62. Haarlem, vraagt een ervaren magazijnbediende Leeftijd 23 jaar of ouder Persoonlijke aanmelding, na telefonische afspraak, aan bovenstaand adres. Uitzendbureau Areas vraagt met spoed typisten steno-typtsten, admin per Aanmelden dagelijks van 9-12 en 14-17 uur Pw. adres Peperstr 36, Beverwijk (t.o. St. Jozef Rustoord) tel. 26501 BRANDER gevraagd Opleiden is moge lijk. Goede beloning. Uitste kende sociale voorzieningen, winstaandeel, etc. Inlichtin gen Machinefabrieken Con- rad-Stork, Waarderw., Haar lem telef 18600 Cs avonds 17352) Gevraagd enkele leerling en geroutineerde strijksters voor lingerie en blouses. Ge huwde vrouwen eventueel halve dagen. N.V. Nobelt, Parklaan 125, Haarlem, tele foon 17432. Gevr. voor spoedige indienst treding een assistent-accountant Aanm.: dagejijks Artonê, Kruisstraat 8-10, Haarlem. Gevraagd voor spoedige in diensttreding EEN ASSISTENTE voor onze publiciteits-afd. Eisen: stenotypiste In Neder landse en Engelse taal. Erva. ring in de publiciteitssector strekt tot aanbeveling. Aan melden: dagel. Artone Kruis straat 8-10, Haarlem. Gevraagd enige grammofoonplaten- persers voor onze fabrieken te Zand- voort en Haarlem. Aanm.; dagel. Artone, Kruisstraat 8- 10, Haarlem. Gevr voor spoedige indienst treding enige offsetdrukkers Aanm.dagel. drukkerij Ar- print, Stephensonstraat 44, Haarlem, telef. 82832. Gevr. voor spoedige Indienst treding enige JONGEMANNEN van 15-20 jaar, voor oplei ding in de gr am.platen branche. Aanm.: dagel. Ar tone Gramophone, Kruisstr. 8-10, Haarlem Gevraagd ONGESCHOOLD MANNELIJK PERSONEEL van 23 jaar en ouder. Goed loon en sociale voorzieningen InlichtingenProf. Donders- laan 106, Haarlem (Schalk wijk), na 19 uur. Gevraagd voor direct FLINKE WERKSTER voor 2 ochtenden per week. Heemsteedsedreef, tel. 80618. teerl.-verkoopster en verkoopste' gevr. Modehuis Zilversmit, Kruisstraat 49, tel. 21707. Gevr. voor spoedige indienst treding een ERVAREN SECRETARIS(ESSE) Eisen; vlotte stenotypist ln de moderne talen. Aanm.: dagel. Artone Kruisstraat 8- 10, Haarlem. i Bij Vollaerts' schoenmaga zijn tg Haarlem is plaats voor medewerkster (18—22 jaar) die genegen ls de kassa te verzorgen en tevens enige admin. werkz.heden te ver richten. 5-daagse werkweek. Pers aanmeldenAnegang 12 tussen 17 en 18.30 uur. Gevraagd VERKOOPSTER voor de fijnere kaassoorten en vleeswaren. Voor meisje, dat hier belang in stelt, een prettige werkkring en een goed loon. Werkkleding vrij. 5-daagse werkw. Aanmelden 's avonds 7-8 uur. R. ter Haar Zijlstraat 84. Meisje of iuffrc uw gevraagd als hulp ln de sla gerij voor de woensdagen De Vleesspeciallst. Kruisstr 20 naast automatiek NETTE CHAUFFEUR gevraagd, rijbewijs B-C-D-E, leeftijd boven 23 jr. v.g.g.v. Aanm.: bij de Snelle Visser, Warmoesstraat 17, telefoon 12400. Voor de op 9 okt. a.s. te openen coffeecomer, Pres. Kennedyplein 5 te Beverwijk worden ENIGE JONGEDAMES gevraagd. Belangstellenden kunnen zich persoonlijk mel den op bovenstaand adres op donderdag en vrijdag a.s. tussen 11 en 5 uur bij mej. v. d. Spek. In gezin met kleine kinde- ran wordt gevraagd EEN MEISJE voor halve of enige dagen per week. Aanm.: Mevr. Rij kers Joh. Verhulstlaan 15, Heemstede, telef- 83369. Gevr. voor spoedige indienst treding een FRVAREN COPIÏST Aanm.: dagel. drukkerij Ar- print, Stephensonstraat 44, Haarlem, telef. 82832. Wacht niet tot dat u 40 ct. p kilo voor de aardappelen be taalt. Neem wintervoorraad. Bestel nog heden. Wij reser veren ze voor u. Keuze uit 6 soorten. Puikbeste Zeeuwse kleiaardappelen v a. 1,80 pér 10 kg. afgehaald. Markt Floresstraat; markt zomerkade. Swet's Aardappelhandel. Telefoon no. 12857. HOUTEN HOBBELPAARD en BRUIDSJAPON, maat 42, kort. Ouwens, Ripperdapark 9 NIEUWE GEGALV GOLF PLATEN 305x83 cm J 12.50; 275x83 cm f 11,30: 244x83 cm f 10-; 213x83 cm f 9-, I83x 83 cm 7,75; 153x83 cm f 6,50 Dezelfde maten in pojyester f 13 - m2 Fa G Molenaar Penmngsveer 4 Haarlem telef (02504) 203 Te huur aangeb. OPSLAG RUIMTE, centrum stad. Te bevr.Hasselaersplein 15. Ingenieur zoekt voor zeer spoedig gemeub. zit-slaapk. in Haarlem of omgev. Brie ven te richten aan: J. P. A. Nelissen N.V., Postbus 783, Haaflem. Te koop aangeb. ONDER- en BOVENHUIS waarvan ben.- huis leeg is. Geschikt voor 2 èt 3 pers. Hoge hypotheek be- schikb. Te bevr.: Hasselaers plein 15. WON1NGRUIL. Klein bene denhuis je Rotterdam-West goede stand. Gevraagd huisje óf drie-kamerflat omgev. H'- lem-Alkmaar. Br. ond. nr 19585. DAME met AOW zoekt zo spoedig mogelijk PENSION in H'lem, bij eenv. mensen. Br. met prijsopgaaf onder nummer 19736. POSTZEGEL VERZAMELING te koop gevr. door particu lier. Brieven onder nr. 9841 .i< is K'JPEN. H.ypotneKen en loohvootheken Vrijbl. int tol uur savonds Na tionaal Hypotheek- Ass. Kantoor Koninginneweg 73. felefoo; '025(10) 18041 DUBBEL DIVANBEDDEN 2/80x190 V. 69,75 t. 140,50 2/90x190 v. 98.— t. f 154. VAN MEEUWEN Beddenspeciaaizaak Rijksstraatweg 71, tel. 54956 Nu oi nooit uw kans waar genomen. Een nog prachtige en zeer goede WASCOMBINaIIE met centrifuge. AEG Lava- lux Prijs nader overeen te komen. Br. ond. nr. 19719 of teief. (02530) 4057. Direct van fabriek Ver beneden winkelprijs mo derne en klassieke bankstel len vanaf 495.- f 595.-, 695.- tot 1975. Keuze uit 40 modellen. Pracht Windsor huiskamers f 795.-. Windsor stoelen 39.- en hoger. Ma honie huiskamers f 795.-. Slaapbankstellen 345.- en f 575.-. Losse banken 2-, 3- en 4-zits vanaf 450.-. Witte Lodewijk de 14e hulskamers en zilverkasten. 4-Zits bank stellen f 1275.-. Q. Ann bank stellen velours bekleding 795.-. Ridderstoeten, Franse faut cocktail faut. f 49,50. Noten damesbureau enz. Meubeltoonkamer Wester- houtpark 8, bil Wagenweg, telefoon 18340. Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. W.A.-AUTOVERZEKERING. Premie v.a. j 95.- voor auto's tot 5500.-, duurdere kl. verhoging, 20 no-claim Finan cieringen - persoonlijke leningen hypotheken. Ass.kantoor J. A Kobus, Karei v. Manderstraat 8, telefoon 20183 CJw ituio in eèn dag weer nieuw Poetsen, in at wat zetten bitakken tectyleren Wij ver zorgen aJ uv uitdeuk- en spuitwerk Fe Hopman. Jan de Braystraat 2-4. tel 63333 Autocondensrunen Gun uzelf deze grote veilig- heid voor een heldere ach terruit. Wij verkopen alleen de allerbeste, laten absoluut niet los. Natuurlijk weer bij „Autoshop Frami". Rijksstr- weg 159, telefoon 65080 JAWA-IMPORT geeft 100terug voor uw oude orommei (hoe oud die ook is) bij aankoop nieuwe JAWA ad f 475 Verkrijgbaar bij: Fa CORNEL, Houtplein 37 Haarlem, telefoon 12493 *VLtogarages iSO Schuurtjes '85. Vraagt gratu prospectus Houtbouw LTbachs/'Kerkrade Huisdieren Weggelopen zaterdagavond 2 oktober ZWART HONDJE wit borstje, bruine pootjes, doof, ziet slecht, rode hals band. Een ieder die inl kan geven wordt dringend ver zocht dit te doen aan mej. J. G. Dun, Hoge Duin en Daalseweg 28. Bloemendaal, telefoon 53761. oor goed uitgev schilderwerk A B v Heinsbergen ful- oenstr 8 Haarlem tel 14195 GRATLr PROEFLES AUTORHDEN zondei schakelen en zonder Koppelen in een ^chte auto i Renault Dauphine) bij auto rijschool WICO, fan Gij zen Kade 184-186, Haarlem tele 'oon 63450-63451-62244 10 VOLLE UREN AUTORIJLES 47.50 uosse *ssen ü,N Fonkel nieuwe lesauto' Gediplo- neerde instructeurs tiundsautorijsehoo. .,De Cen trale" Aanmeldingsadres: iansstraaï 5. Haarlem telef. 21118 SPOEDCURSUS TYPEN aanvang elke week Steno systeem Pont oi Groote; dag- of avondlessen. Prosp. op aanvr. Instituut Pont Ged Oud* Gracht 71, hoek Koningstraat, Haarlem, telefoon 14517.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6