Haarlem getuige bij bezegeling jumelage Angers - Osnabrück Schouwburg Twee straten in Angers vernoemd naar Osna- en Haarlem Dr. Max Euwe verslaat 21 artsen Moet vierde T.H. wijken voor plan Mobil Oil? Nee, zegt Haarlems burgemeester Togido boekt flinke winst in Lutjebroek 98 km/uur „Noordwijk Actief' geeft j 10.000.— voor eeuwfeest L. ter Meer 25 jaar bij Hygia Zilveren zangers gehuldigd Jac. Ammeraal overleden Veeleisende operette „Monika is geen probleem voor Diogé TAXI 13000 JtfSVJl&ztSgss Handbaluitslagen Schaakvereniging Daniël Noteboom in nieuw gebouw BRIDGEFINALE Tafeltennis Duitse reis bureaus naar de badplaats Markant figuur in Noordwijkse gemeenschap Pelgrimkerk wordt geopend K ortwes* PRIJSCONTROLE OVERBODIG Water polocompetitie irt Haarlem van start met dieselmotor (60 P.K.) Geslaagde vestiging in Sassenheim ZWEMMERS VIT HAARLEM WINNEN IN AMSTERDAM MAANDAG 11 OKTOBER 1963 PAGINA OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD I gebracht1'106" 06 drie steden aan' Mercedes-Benz bestelwagen: L. TER MEER (Advertentie) De vele publikatles van de laatste tfld over de prijscontrole brengen veel gemoederen In beweging. Be grijpelijk, als men bedenkt dat aan de ene kant de winsten rede lijk moeten zijn, maar dat aan ae andere kant het leven niet onno dig duurder moet worden ge maakt. In dit verband is het een verheugend feit dat er een koop centrum bestaat waar prijscon trole volstrekt onnodig is, omdal daar de prijzen a 11 ij d zo laag mogelijk zijn: de markt. Daar wordt dagelijks bewezen dat goede kwaliteit, ruime keus en lage prijs uitstekend samen kun nen gaan. Daar wordt „goedkoper leven" tot werkelijkheid. Marktkoopman en straathande laar laten hun klanten volop Pr0" fiteren van het voordeel dat zfl weinig onkosten hebben. Zij hou den de reputatie hoog van de markt als het gezelligste en voor deligste koopcentrum en bewij zen dagelijks dat kopen oj> de markt de beste prijscontrole voor de huisvrouw is. Kopen op de markt maakt het leven Immers stukken goedkoper, want De Haarlemse schouwburg en het concertgebouw zijn de la gen (eindelijk) weer m b nieuws gekomen, ten eerste omdat en w. als opvolger van Herman Hei num tot directeur hebben mr. C. P. Lohr, en vervolgens omdat ïij de gemeenteraad het voois ben gedaan het beheer van b"dente- bouwen in handen van een (ge01 lijke) stichting te geven. De benoe ming van de nieuwe directeu - zonder serieus en in gewetensvol beraad geschied. Van de me 150 gegadigden voor deze hikte tenslotte mr. Lohr de meest ge- bevonden. In een commentaar enkele maan den geleden hebben wij er beJ|- tegen aangetekend, dat er Jeer,® directeur benoemd zou worden vo schouwburg en concertgebouw taak, althans zoals ze ten tijde jan de heer Deinum gepractiseerd wera, bleek voor één man te zwaar Voor een nieuwe directeur zeker omdat hy binnen met te lange tijd te maken zou kriisen met de grote verbouwing gemaakt om de struciu jnorrii- beheer van beide ^tel aan pend te wijzigen. Hun ctirh- de raad om een gemeentelijk*biizon- ting te formeren, lijkt ons der gelukkige greep. en Los van een ambtelijke liefde inspireerd door een persoo voor toneel en/of muzies. bestuursleden in samenwerking met de directeur (of omgekeerd) net cu turele leven van Haarlem en g. sterker stimuleren. Nieuwe ven krijgen dan in tegenstelhng tot vroeger een grotere kans vai een Er kan gestreefd worden n betere wisselwerking tussen burg en concertgebouw, of, o™ termen van B. en W. te spreken, de functionele samenhang' van gebouwen komt meer tot zijn ie Overigens zal men bij samens van het stichtingsbestuur er op moeten zijn, dat de directeur n maken krijgt met een groepje toez houders. De verhouding tussen b en directeur zal wel formeel gelegd worden, maar er zal toen veel marge vrij moeten blijven, aan beide zijden een zekere imp - visatie mogelijk blijft. Dan pas z er een gezond samenspel mogelijk zij en wordt de mogelijkheid van eei conflict tot een minimum bepeiKt. Dat allemaal vooropgesteld begroeten wij het handhaven van een éénhoofdig directoraat en het formeren van een stichting, kortom de hele nieuwe struc tuur, met enthousiasme. uit Angers, waar verleden week de jumelage tussen Osnabrück en Amrers werd bezegeld. Haarlem heeft b i dit Europese huwelijksfeest de blijde taak van getuige mogen vervullen. Deze feestelijke gelegenheid hebben de drie gemeentebesturen tevens benut om een serie afspraken te maken voor ue na bije toekomst, zodat de jumelagedrie- hoek Haarlem-Osnabrück-Angers steeds hechter zal worden en ook steeds meer voor de bevolking kan gaan betekenen. De Haarlemse delegatie bestond uit burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en echtgenote, wethouder P. Voskuilen erYmr' Mejjsing, hoofd algemene zaken van de gemeentesecretarie. Hoog tepunten van de gebeurtenissen 'in An- gf> K, °?mde burgemeester Cremers de PÏf bbgheid, tijdens welke twee Ange- straten naar Haarlem en Osnt vm hJfgenoemd en de onthulling ti™ lurnelagemonument op het sta- g'l™; Angers, van welke piech- de zustPr=t a een beeld geeft- bei- steden van Angers zegden bii ziU6legenheid toe' hat ook zfj siraten partnerrrweim-n naar de Europese staat ifn mmelagemonument be- on een l"!1 van andernalve meter op een voetstuk. Op de zuil riin de bt™ECre,me/fS WaS tüdens z«n Franse moeüno- T? d°°r de, hartelijke ont- drie v?' "Door »ns optreden zijn nu arie Europese steden met in de nabije verbom!» inwoners met elkaar verbonden. Hg sprak zyn voile ver houwen uit in de jumelage. die naar zyn overtuiging steeds meer gaat leven bij de bevolking. De Duitse en de ra."se jeugd heeft het hierbij gemak kelijker dan de Haarlemse jongeren daar ingevolge het Frans-Duitse cultu reel akkoord bepaalde jeugdreizen ge- neel voor rekening van de overheid ko- men. Verder was het Haarlemse groepje aanwezig bij de kranslegging bij het monument van oorlogsslachtoffers en treden de heren Voskuilen en Meijsing op a!s juryleden bij een jumelage-eta- iagewedstrijd. De delegatie heeft deel genomen aan verscheidene officiële ont vangsten onder andere hij de prefect van het departement. Bij die gelegen heid deelde de prefect mee, dat de re gering een hoog subsidie beschikbaar had gesteld voor de bouw van een Europahuis in Angers. De drie zustersteden zijn in Angers overeengekomen minstens een maal per jaar een bijeenkomst te organiseren voor kleine groepen personen die recht streeks met de jumelage hebben te maken. De groepjes wijden zich aan werkbesprekingen over sport-, jeugd- en onder wij,scontactcn. De drie burgemees ters hebben een voorlopige afspraak ge maakt over onderlinge bezoeken van de gemeenteraden. Tijdens hun bezoek aan Angers heb ben de heren Cremers. Voskuilen en Meijsing nog een belangrijke onder scheiding opgelopen. Zij zjjn namelijk opgenomen in de ridderschap van wijnproevers l'Ordre des Chevaliers du Sacavin. O (Van onze sportredactie) HAARLEM, 11 okt. De uitslagen van wedstrijden, gespeeld voor de veldhandbal- competitie van de afdeling Haarlem en om streken, zijn: Dames le klasse: HBC-Blinkert 3 2-2. Samen een-TYBB 3-7. IEV-Zandvoortm. 5-0. 2e klasse: Concordia 2-ADO 2 3-2. Rapiditas 2-Full Speed 2 3-3. IJmond 2-Blinker 4 5-0 Heren le klasse: Concordia 2-Blinkert 2 3-13. Rapiditas 2-Full Speed 3-10. Zand- voortm. 2-IJmond 2 9-13. 2e klasse: Con cordia 3-Odin 5-5. Atlas-Rapiditas 3-15. HOC-IJmond 3 2-11. Blinkert 3-Blinkert 4 5-5. WEST A, dames 2B: IJmond-Rapiditas 4-1, Concordia-ADO 7-2. Tonegido-JHC 2-2, Full Speed-Vriendschap 3-0. Heren le klas: Unitas-Rapiditas 3-9, AAV- UD 6-7, Blinkert-Niloc 2 13-16, Amersfoort- Aalsmeer 2 -8. 2B: Tonido-Aiways For ward 12-8. Concordia-Far West 10-9. Zand- voortmeeuwen-IJmond 9-15, AHC 2-Vriend- schap 10-9. HAARLEM, 11 okt. De deelnemers aan het artsencongres in Haarlem heb ben hun driedaagse bijeenkomst zater dagmiddag besloten met een sportieve strijd op velerlei gebied. In Zaodvoort scheurden tientallen irtsen met hun snelle wagens over het circuit. Elders waren artsen gewikkeld in een geani meerde wedstrijd handboogschiete-n. In een van de zalen van het café-restau rant „Nieuw Berkenrode" in Heemstede zaten zesentwintig artsen gebogen over een schaakbord. Aller tegenstander was dr. Max Euwe, de ex-wereldkampioen schaken. Éénentwintig artsen moesten voor hem het hoofd buigen, drie speel den remise en de artsen Van Keulen en Havermans wisten een iuiste me thode te ontwikkelen om de gerouti neerde Euwe te verslaan. Voor de deelnemende artsen is deze simultaanwedstrijd een bijzonder evene ment geweest. Zij waren alle vol ont zag voor het schaakvermogen van dr. Euwe. NOORDWIJK, 11 okt. De Noord- wij kse Schaakvereniging „Daniël Note boom" is het nieuwe schaakseizoen be gonnen met een geanimeerde openings vergadering in hotel „Zeerust". De club s van gebouw veranderd. Jarenlang vond zij onderdak in „Seinpost", waar de ver eniging door de directie steeds zeer wel willend is tegemoetgetreden. Om ver schillende redenen was echter besloten naar een der zalen van „Zeerust" te verhuizen. In deze vergadering kwam een con tributieverhoging ter sprake. Het le dental van „Daniël Noteboom" is niet groot en de kosten voor het instandhou den van het materiaal, de zaalhuur, bondscontributie, waren sterk gestegen. Tegen het vragen van een gemeente lijke subsidie bestonden bezwaren. Be sloten werd de contributie te verhogen met 0,50 per lid en per week. De maandcontributie bedraagt thans 2,50. De heren G. J. M. Ma rijt en C. van Duin werden tot lid van de kascommissie benoemd. HAARLEM, 11 okt. De Haarlem se bridgeclub „Insulinde" organiseert de finale van de vierde klas van het district Haarlem van de KNZB. Die fi nale vindt plaats in café ..Insulinde" aan de Paul Krugerstraat op 11, 12, 14, 15, 16 en 17 oktober. De partijen begin nen iedere avond om half acht. HAARLEM, 11 okt. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers heeft van morgen gereageerd op de door wet houder De Boer (Velsen) verkondigde mening, dat Haarlem tevergeefs vecht voor de Vierde Technische Hogeschool. Volgens hem zou Haarlem geen schijn van kans maken omdat de te vestigen petrochemische industrieën nabij het Noordzeekanaal veel meer grond zullen eisen dan tot nu toe officieel gepland was. Wethouder De Boer betoogt name lijk, dat de omvang van deze indus trieën veel groter zal zijn dan men heeft willen doen voorkomen. Inplaats van de officieel vastgesteld 1500 hectare industrieterrein zullen er zeker 3 a 4000 hectare nodig zijn. Bovendien valt het nog steeds volgens de wethouder niet te verwachten, dat men het zo nauw zal nemen met de voorschriften inzake lucht en water. Wethouder De Boer scheen kortge leden reeds het gelijk aan zyn kant te krijgen toen bleek dat Gedeputeer de Staten de minister van onderwijs en wetenschappen hadden geadvi seerd de Vierde Technische Hoge school niet in Haarlem maar in Alk maar of directe omgeving te vesti gen. Dat advies zou voornamelijk ge geven zijn op planologische gronden. Deze mededeling past volkomen in de visie van wethouder De Boer. Burgemeeuter Cremers heeft tegen deae opvatting stelling genomen. Hij verklaarde dat Haarlem ten aanzien van de petrochemische industrie offici eel buiten de kwestie staat. Wij stellen alleen eisen ten aanzien van zuiverheid van water en lucht, aldus mr. Cremers. Kan Mobil Oil daaraan niet voldoen, dan komt er geen pe' ochemische in dustrie. Bovendien moeten de Mobil Oil-plannen worden ingepast in de nor male struetuurplanprocedure. De posi tie van de Vierde Technische Hoge school in Haarlem komt volgens Haar lems burgemeester niet in het geding door de voor Mobil Oil benodigde ruim te. (Van onze tafeltennis-medewerker) HAARLEM, 11 oktober Togido, Haarlem's enig overgebleven team in de overgangsklasse van de iafelten- nis-competitie, is op bijzonder overtui gende wijze de strijd begonnen. In Lut jebroek sleepten de Haarlemmers bij Dito met 7-3 beide punten weg. Wim v.d. Berg speelde een uitsteken de wedstrijd en slaagde er in al zijn partijen in winst om te zetten. Rudi Hart deed weinig voor hem onder en behoefde alleen in Reus zijn meerdere te erkennen. Daarnaast deed Hart bij zonder goed werk in het dubbel. Aan voerder Luining had zijn juiste vorm nog niet gevonden en kon alleen Bak ker diens derde nederlaag toebrengen De uitslagen: DDC 2-Reactie 3-7. DL to 3-7, Victory'55 2-HOC 3 8-2. WGA 3 Scylla 2 1-9-' HAARLEM, 11 oktober Zaterdag avond wordt in het Sportfondsenbad het winter-waterpoloseizoen geopend. Er komen vier ploegen van DWT in de strijd. De DWT-meisjes komen In het water tegen de meisjes van Haar lem Het eerste dames-DWT-team bindt de strijd aan tegen Haarlem 1 waarna Njord dames voor de oeker- afvalcompetitie eerste ronde, in duel komt tegen Raket. Deze strijd wordt e-evolsrd door de bekerwedstrijd heren DWT 1 tegen WIK uit Wassenaar. Het slot van de avond wordt gevormd door de ontmoeting DWT 2-Haarlem 1. (Advertentie) Leverbaar in liefst 60 verschillende fabrieks- uitvoeringen, dus ook voor Uw bedrijf het ideale type! Voorts: 98 km/uur met dieselmotor (60 P.K.) Standaard: vacuum rembekrachtiging, verwarming en verse lucht installatie. Kies Mercedes-Benz voor Uw bestelwagen. Vraag inlichtingen bij: N.V. Automobielbedrijf Van Wijk, Bloemendaalseweg 329, Overveen. Tel. 1 19 26. Kempeneers' Automobielbedrijf, Lammenschansweg 136, Leiden, Tel. 2 37 71. MERCEDES Uw goede ster op alle wegen BENZ NOORDWIJK. 11 okt. In de gis teravond gehouden ledenvergadering in hotel ,De Zeeleeuw" heeft „Noordwijk Actief" niet vrijwel algemene stemmen besloten om 10.000- beschikbaar te stellen voor de viering van het hon derdjarig bestaan van de badplaats. Vice-voorzitter J. van den Haak zette uiteen, dat het gemeentebestuur, de VVV en andere plaatselijke organi saties volgend jaar het eeuwfeest van de badplaats Noordwijk feestelijk willen herdenken. Daartoe is een comité gevormd, waar in ook de Evenementencommissie Noordwijk zitting heeft. Het bedrag-dat zij en andere organisaties beschikbaar HAARLEM, li okt. De ongekend Lange reeks avonden, die Wim Kan deze maand tn de Haarlemse Stadsschouwburg verzorgt is er de oorzaak van dat het Dilettanten Operette Gezelschap (Diogé) twee minder gebruikelijke avonden kreeg toegewezen: zaterdag en zondag. Op het oog heeft dit geen merkbare invloed ge had op de recette; het is gebleken dat- de ware operetteliefhebbers ook tijdens het weekind hun favorieten niet in de steek nebben gelaten. oor deze siezoenopening was de keuze van Diogé gevallen op „Moni ka van Nico Dostal. De thans in Salz burg wonende 70-jarige Oostenrijk se toondichter schreef de muziek voor deze operette in 1937 op een libretto van Herman Hermecke. Erg gelukkig in de keuze van librettisten is Dostal nooit geweest. Een typisch kenmerk van de meeste Dastal-operettes is daarom de hogere muzikale kwaliteit ten opzichte van de tekst en intrige. Dat geld ook voor „Monika' een spel dat de weinig boeiende nctdeswederwaardigheden van drie boerenzusjes tot onderwerp heeft. Maar de fraai genuanceerde mu- zikale illustratie rechtvaardigt een op voering ten volle. Mits het uitvoerende ensemble tegen de veeleisende muziek is opgewassen. Diogé bleek zich van de zware op gave bewust te zijn geweest, want, op enkele schoonheidsfoutjes na, kweet het gezelschap zich correct van haar taak. Daarbij was ervoor gezorgd dat het toneelwerk ook in visueel opzicht aan haar trekken kwam. Aan de de coratieve aankleding was voldoende aandacht besteed. Onder regie van Kick Steenkist was een goed evenwicht tussen amusant parlando-spel en genietbare vocaliteit tot stand gebracht. Er kon verder gere kend worden op de doelbewuste steun van dirigent Walter Janssens, die met het Haarlems Operette Orkest de orde snel kon herstellen, wanneer deze even dreigde verstoord te worden. De^ verschillende rollen konden over 't algemeen bevredigend worden bezet. Voor ile hoofdrol beschikte men over het gave sopraantje Annelies Post, die Monika in een pittige en charmante ty pering te zien gaf. Zij wist haar omge ving tot verdienstelijke prestaties te sti muleren, waarvan genoemd kun nen worden de koddig intrigerende Zon- newaard van Ellerius Uneke, de amu sante dorpsonderwijzer van Herman Bartholomeus, de sympatieke medicus Horst-Dietrieh van Mauro Fernandez en de elegante Vera van Suze Spoelder. Zwakkere momenten konden veelal worden afgewisseld door sterkere mas sa-scènes. Zo waren het ten tonele voeren van een originele dorpsfanfare ter car navaleske opluistering van Marieke Geislinger's bruiloft een aardig staaltje van disciplinair samenspel. Diogé heeft met deze opvoering een verdiend suc ces behaald, H. B. SASSENHEIM, 11 okt. Op vrij dag 22 oktober zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer L. A. Ter Meer (voor alle personeelsleden: meneer Lou) zijn werk begon bij Hygia te Sassenheim. Dit bedrijf, gespecialiseerd in kinder kleding, werd door de vader van de huidige directeuren in 1918 opgericht in Den Haag. Door de Duitse bezetter daartoe gedwongen moest het evacu eren en vond in 1943 een onderkomen in Sassenheim. Na beëindiging van zijn gymnasiale studie, aanvaardde de heer L. A. Ter Meer eerst een administratieve funktie bij Van Gend en Loos. Een jaar later moest hij in militaire dienst, maar door het uitbreken van de oorlog in 1940, werd hij spoedig weer gewoon burger. Hij werd toen in de zaak van vader opgenomen, waar zyn medewer king uitstekend van pas kwam. Ónder moeilijke omstandigheden wist men het bedrijf draaiende te houden tot in 1944 de eiectrische stroom uitviel en alles stil kwam te liggen. Met het oog op een andere en betere tijd was men er intussen toe overgegaan een zo groot mogelijke grondstoffenvoorraad aan te leggen. Dat had tot gevolg, dat er metéén na de oorlog gestart kon wor den. Daarbij bewees het onder de af nemers in kleine porties verdelen van gerede produkten een goede basis te zijn voor de opbouw van de huidige uitgebreide klantenkring. De geslaagde vestiging te Sassen heim, de reeks verbouwingen en uit breidingen sedert 1947, met als voor lopig sluitstuk in 1961 de bouw van een imposant 2-etages hoog gebouw waar door de werkoppervlakte meer dan verdubbeld werd: de uitbreiding van het assortiment; de gunstige ontwikke ling van binnen- en buitenlandse ver koop e.d. beschouwt de jubilaris als hoogtepunten in zijn carrière. Óok buiten het bedrijf wordt op com- mercieel-cultureel en maatschappelijk gebied zijn werkkracht en inzicht op prijsgesleld. Zo was hij onder meer 12'/» jaar actief lid van de Gem. Comm. v. Maatschappelijke Zorg en vele jaren voorzitter v.d. Sport- en Gymn. ver. Teylingen. Öp 22 oktober a.s. zal hij in de kring van autoriteiten, intimi en medewer kers feestelijk in het zonnetje worden gezet. Daags tevoren, op donderdag 21 oktober wordt er in de kantine van het bedrijf op de Menneweg in Sassenheim, van 16 tot 18 uur een receptie gehouden. zouden stellen, zal de gemeente tot een maximum van 50.000,verdubbelen. De voorzitter vond dit een royaal ge baar. Bovendien kan de bijdrage van „Noordwijk Actief" een stimulans zijn voor andere verenigingen. Namens het bestuur stelde de heer Van den Haak voor de bijdrage op 10.000, te bepalen. Het bedrag zal uit het re servefonds worden geput. Omtrent het programma kon de heer Van den Haak geen mededelingen doen. Erepoorten, een feestverlichting en ver schillende aantrekkelijke evenementen, die anders wegens gebrek aan middelen afgeschreven moesten worden, zullen er zeker toe behoren. De festiviteiten strekken zich uit over een periode van medio april-mei tot het eind van augustus. Uit het antwoord op vragen uit de vergadering bleek, dat er reeds samen werking bestond met het K.I.N.-comité te Noordwijk-Binnen. Ook dat deel der gemeente zal in de feestelijkheden delen. Het comité heeft de kosten op een ton geraamd en die ton komt er ver zekerde de heer Van den Haak. Hij vroeg het vertrouwen van de vergade ring dat het geld goed zou worden be steed. Met slechts één stem tegen gaf de vergadering haar fiat aan het bestuurs voorstel. Aan het begin van deze vergadering herdachten de middenstanders staande het overleden lid M. Ciere. De heer Van den Haak deelde mee, dat J. de Ruiter, voorzitter van „Noordwijk Ac tief", reeds weken ziek is. Verschillende leden hadden in de af gelopen zomer hun zaken uitgebreid en gemoderniseerd. De Evenementencommissie had deze zomer dooi' het slechte weer moeilijk gewerkt. Als men 's middags gunstige berichten van De Bilt kreeg regende 's avonds een vuurwerk plat. De heer Van den Haak memoreerde, dat een rondgang van de secretaris, de heer Saat. bij de leden een bedrag van 1500,voor de uitvoering van evene menten had opgeleverd. In totaal had „Noordwijk Actief" ƒ4500,bijgedra gen. Daarvoor dankte hij de leden. Ook bracht hij dank aan de hotels en andere horecabedrijven. De voorzitter deed daarna verschillen de mededelingen over de komende „Sint- Nicolaas-aktie,. Na een mislukte po ging van de sectie winkelbedrijven om nieuwe elementen in de aktie te brengen, was werkgroep en bestuur tot de conclusie gekomen, dat de, traditio nele aktie toch het beste was. Dit jaar zal zij speciaal gericht zijn op het kinder feest. Op 27 november zal in „De Rank" een poppenkastvoorstelling wor den gegeven, op 1 december wordt 's middags in het Lido-theater een film voor de jeugd vertoond, terwijl 's avonds voor de ouderen een toneeluitvoering plaats vindt. Op 10 december wordt in Lido een teener-avond gegeven. De hoofdprijzen van de verloting be staan uit een reis van het kind met zijn ouders binnen Nederland tot een maximumbedrag van ƒ500,De tweede hoofdprijs is een pony. Verder worden tijdens de kindervoorstellingen nog tal van andere fraaie prijzen verloot. Voor de verstrekte bonnen worden steviger opplakvellen verstrekt, zodat deze vel len niet meer behoeven te worden inge wisseld voor een lot. De heer Van den Haak maakte ver der bekend, dat ongeveer vierhonderd directeuren en medewerkers van Duitse reisbureaus dezer dagen een bezoek aan Noordwijk brengen. Namens „Noord wijk Actief' wordt aan elk der leden van het gezelschap badchocolade aange boden. Bij de rondvraag kwamen nog enkele interne zaken aan de orde. HAARLEM, 11 okt. In eer. beslo ten bijeenkomst met leden van het pa rochiële zangkoor „Ipsi Canamus Glori- am" van de St. Liduinakerk zjjn giste ren de heren. N. ten Bosch en L. La Grouw gehuldigd, die elk vijfentwintig jaar actief lid zijn van dat koor. Na een H. Mis, te hunner attentie waarbjj een gemengd koor de Missa Pontificahs van Perosi zong, werden de jubilarissen toe gesproken door pastoor A. Trouwborst van de St. Liduinaparochie. Hjj prees de beide zangers voor hun toewijding en trouw aan het koor en overhandigde namens het heren-zangkoor ge schenken. Namens het koor sprak daar na nog de heer J. Nib'oering. direc teur-organist. HAARLEM, 11 okt. Voor de eerste r/Sn van heren-bekercompeti- tie KNZB speelde Haarlem 1 in Amster- dam tegen de Dovensportvereniging. De strijd ging, gelijk op en resulteerde in een gelukspel (4-4), waardoor Haarlem over gaat naar de tweede ronde. NOORDWIJK. 11 okt. In de leef tijd van 65 jaar is vorige week in een ziekenhuis te Leiden overleden de heer Jacob Ammeraal, een markante figuur in de Noordwijkse gemeenschap. De heer Ammeraal genoot veel be kendheid door zijn dichterlijke talen ten en zijn filosofische geest. Hij toog reeds als kind ter visserij. In de loop der jaren werd hij speciaal deskundig op het gebied van het maken van vis netten. Zijn experimenten op dit gebied vonden hun bekroning met enkele pa tenten. Zaterdagmiddag vond onder veel belangstelling op de Algemene Begraaf plaats te Noordwijk de begrafenis plaats. HAARLEM. 11 oktober De Pelgrim- kerk van de gereformeerde kerk van Haarlem-zuid aan de Stephensonstraat wordt op donderdag 28 oktober 's mid dags om drie uur officieel in gebruik ge nomen. Na afloop van de bijeenkomst zal de kerkeraad ontvangst houden in de opperzaal van het kerkgebouw. (Advertentie) Fijn voetbalweer gisteren. By Haar lem R.C.H. een politieagent achter een supporter aan. Racing Club Her mandad. In IJmuiden de Telstar-Brazi liaan door een D.O.S.- speler na de wed strijd neergeslagen. Doe On-Sportief. Ja. ja fjjn voetbal weer. Nee, geef ons Lisse maar. De pluim vee- en konijnensportvereniging „Lisse en omstreken" doet het rustiger. Ge woon een vergadering houden. Morgen avond om acht uur in „Salvatori" aan de Wagenstraat. Kerels naar ons hart. o neem a"ders de voetballers van S.J.C. m Noordwijk. Onze berichtgever meldt, dat de leden „met liefde en ener gie" een nieuwe kantine hebben opge bouwd. Dat is het goeie werk. Zaterdag middag 16 oktober, 's middags om half vier de opening. Stoere Jongens Club. Bericht van het stadhuis. Er worden obligaties uitgeloot. Het gaat om obli gaties van de 4L> pct.-geldlening van 1959, oorspronkelijk tien miljoen gulden groot, ten laste van de gemeente Haar lem. Ze worden uitgeloot 12 oktober 's morgens om half tien in het stadhuis. Voor de liefhebbers. Attentie voor de katholieke bloeddo nors. Dinsdag 12 oktober, 's avonds om acht uur, wordt een bezinnings bijeen komst gehouden in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Er is een avondmis, daarna een conferentie van rector Van Veizen van de Mariastichting en ten slotte de film „Leven in gevaar". Behal ve de donorstzelf zijn ook welkom dege nen, die donor willen worden. Er kun nen er nooit genoeg zijn. Nu toch nog even Lisse. Woensdag 13 oktober wordt in het parochiehuis St. Ag. Bondstr. 13. een feestelijke bindings avond gehouden. Niet knipperen met de ogen. Het is gewoon een samenkomst van de Bescherming Bevolking. De bur gemeester is er trouwens bij. Hij reikt medaljes uit aan vrijwilligers, die dat al tien jaar zjjn. Huizen te koop in Haarlem en Heem stede. Wie het niet gelooft kan donder dag 21 oktober naar het verkoopiokaal gaan van het Notarishuis aan de Bilder- dijkstraat. Het moeten fraaie huizen zijn. Misschien is er iets voor u by. Vanavond begint Wim Kan zijn twaalf daagse veldtocht in Haarlem. Onder de titel „Wat een land" geeft hij in de Stadsschouwburg t/m vrijdag 22 okto ber zijn voorstellingen. Er zijn nog kaar ten verkrijgbaar. Wat een stad! BRITTANNIë In Londen hebben zaterdag 200 leden van het autobusper- soneel gestaakt, uit protest tegen de winterdienstregeling en omdat zij vin den dat de warme automaten in de busstations lauwe pasteitjes en kleffe patates frites leveren. (RTR)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3