Heemstede huldigt pater Bavo v, d. Weiden ALS U HET VRAAGT ADENAUER STOOKT TEGEN SCHRODER Monsterverbond met de zich gekleineerd voelende Liibke Agenda voor Haarlem en omgeving Wielrenners strijden Eerste paal Elisabeths Gasthuis de grond in „Oudjes" van Bollenstreek voeren strijd op de pedalen 1 ESSO EXTRA gssël Esso Extra: de benzine met 3 winstpunten Spionage door Nederlander in Rusland? W. Th. Vermeulen kreeg pauselijke onderscheiding F. J. Brinkmann veertig jaar directeur RUTECK'S GAAT DICHT Onteigening van 170 ha. in Amstelveen Verkoping huizen Burgemeester Cremers bang voor brokken Piet de Koning nog altijd snel VIJFENTWINTIG JAAR PRIESTER Bouwrijp maken Zweerslaan gegund Bij viering jubileum Stedelijk Gem. Koor Nóg krachtiger! Nóg zuiniger! MAANDAG 11 OKTOBER 1965 PAGINA 4 O Lezers schrijven de krant Films Muziek Toneel Diversen Tentoonstellingen Hillegom Noord wijk Leiden De nieuwe Esso Extra geeft uw motor maximum energie voor maximum prestaties. Al snel na de start, die ook vlotter ver loopt Nóg veiliger! Met deze nieuwe benzine heeft u altijd kracht in reserve, die nodig is voor uw veiligheid op de weg. Tank dus Esso Extra De nieuwe Esso Extra houdt het brandstofsysteem schoon, de bougies goed vonkend. Dat spaart uw motor en bespaart u benzine. HEEMSTEDE, 11 okt. In Heem- «tede hebben gisteren de feestklokken geluid voor pater Bavo van der Weiden van de Congregatie van de Missionaris gen van Marian Hill, die bij gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest uit het Limburgse Eijsden naar zijn oude pa rochie van St. Bavo was gekomen, waar b'j, geboren en getogen Heemstedenaar, •oor zeer velen nog altijd een bekende guur is. In de feestelijk met bloemen versier de St. Bavokerk heeft pater Van der Weiden zondagmorgen een plechtige Hoogmis opgedragen, waarbij hij werd feassisteerd door zijn pater Provinciaal Duijkers als diaken. Pastoor C. Pouw fungeerde als Presbyter Assistens. Het zangkoor en de parochianen voerden on der leiding van de dirigent kapelaan J. Welling en aan het orgel begeleid door Joop Schneider de Gregoriaanse misge zangen uit. De feestpredikatie werd ge houden door pater J. Duijkers, die op de betekenis wees van de priesterroeping ln het verband van de parochiegemeen schap, namens wie de priester wordt Uitgezonden en die van God ook de op dracht heeft ontvangen in het gezin over de priesterroeping te spreken. Op de Nederlandse tekst van John Möring werd na de plechtigheid door allen een danklied gezongen. Zondagmiddag was er in Huize St. Ba vo een receptie, waar pater Van der Weiden temidden van zijn moeder en andere familieleden de gelukwensen van velen in ontvangst mocht nemen. De ju bilaris werd daarbij met diverse ge schenken verrast. De feestelijke dag werd in de kapel van Huize St. Bavo met een danklof besloten. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 11 okt. De Russische ambassade in Den Haag heeft nog geen mededelingen ontvangen uit Moskou over spionage die door de Nederflan- der H. in het Veld in opdracht van de BVD in Rusland zou zijn gepleegd. De Prawda heeft er volgens de Russische correspondent van Het Parool zaterdag melding van gemaakt. Volgens de Prawda zou de Nederlander, die met een Russische is getrouwd, tijdens een bezoek aan Rusland militaire gegevens hebben verzameld en industriële ob jecten hebben gefotografeerd. Toen het ontdekt werd, had de heer In het Veld Rusland al verlaten, maar zijn vrouw kon nog worden aangehouden, aldus het bericht. De Russische ambassade kon ook niet zeggen of er indertijd een vi sum aan een In het Veld is verstrekt. Het echtpaar In het Veld is bp de Binnenlandse Veiligheidsdienst bekend omdat de man met een Russische is getrouwd. Men weet dat zp enkele ke ren een bezoek aan Rusland hebben gebracht. De man is er in 1963 het laatst geweest, de vrouw in de zomer van dit jaar. Een woordvoerder van Binnenlandse Zaken, sprekende namens de B.V.D., heeft nog verklaard: „volledigheidshal ve willen wp eraan toevoegen dat de B.V.D. geen opdrachten geeft om in Rusland te spioneren en dat dit dus ook in dit geval niet is gedaan". FINLAND Te Lieksa, zpn de lang harige „Beatles" vereerders ondei be scherming van de politie geplaatst na dat een aantal van hen de afgelopen dagen op brute wijze werd gekortwiekt door „andersdenkenden". Sommigen werden volledig kaal geschoren. 'AFP Toen ik vorige week het verslag las van de forumavond in Schalkwijk be kroop mp, ondanks de vele vragen en verzoeken die werkelijk gerechtvaardigd waren, toch een gevoel van jaloezie en vooral ook onbehagen. Schalkwijk, je bont een deel van de Gemeente Haar lem, maar dan een deel waar een ge meente mee voor de dag kan komen. Spaarndam is ook een dèel van de Gemeente Haarlem, maar dan een deel dat zo erg ver van de Grote Markt afligt. Zo ver zelfs, dat de busverbin ding herhaaldelijk veranderd, maar nooit verbeterd wordt. Schalkwijkers, jullie hebben kinderen maar nog te weinig speelruimte. Wij Spaarndammers hebben wel speelruim te. maar door het steeds meer verou deren van de bevolking op den duur te weinig kinderen om hiervan gebruik te maken. Bij jullie wordt steeds gebouwd. Hier wordt steeds meer afgebroken en onbewoonbaar verklaard, (en dan krui pen er direct artisten in deze krotten of het wordt dichtgespijkerd) wat het aanzien niet verhoogd. Plannen zijn er voor ons ook wel. O ja, daar ontbreekt het niet aan, maar ze worden alleen nooit uitgevoerd. Als er soms nog eens jonge mensen zijn die de moed hebben een oud „huis" te kopen om het be woonbaar te maken omdat zii zo heel graag in Spaarndam willen blijven wo nen. duurt het overschrijven maanden, of een gemeentelijke instelling heeft ie mand in zo'n krot gestopt, waar dan in zo'n grote gemeente nergens anders plaats voor is. Van welke kant men Soaarndam-West ook binnen komt het aanzien is altijd afbraak, krotten, rom mel enz. wat voor de Gemeente Haar lem geen reclame en voor de Spaarn dammers een wanhoop is. Zie je Schalkwijk waarom jullie wel terecht mogen kiagen. maar waarom wij terecht mogen zeggen: wanneer wordt er nu eens aandacht aan Spaarn dam geschonken en wordt er iets goeds vbor gedaan? SPAARNDAM M. de Vries-Mepers (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 11 okt. Oudkanselier en C.D.U.-voorzitter Konrad Adenauer (89) is aan het stoken tegen de kabinets formatie door bondskanselier Erhard. In een explosief interview met het YVestduitse blad „Welt am Sonntag" verklaarde Adenauer dat naar zpn mening de bondspresident het recht heeft inzage te verlangen van de mi- nisterlijst en van het regeringspro gramma alvorens hij het parlement een nieuwe kanselier voorstelt. Vol gens Adenauer heeft de president ook het recht de benoeming te weigeren van ministers die hij ongeschikt acht. De bondspresident heeft bij de kabi netsformatie een sterke positie meent Adenauer. De z.g. „richtlijnen-compe tentie" van de regeringsleider wordt over het algemeen te vrp geïnterpre teerd. Men herinnere zich het volgende: toen Adenauer in 1959 gedurende twee weken zelf kandidaat was voor het presidentschap van de Bondsrepu bliek en al die tijd met de voorlopige Westduitse grondwet onder de arm liep, kwam hjj tenslotte tot de conclu sie, dat het staatshoofd van de bonds republiek onvoldoende invloed op de politiek kon uitoefenen. Adenauer gaf de presidenten-kandidatuur terug. Nu is de C.D.U.-voorzitter plotseling een tegenovergestelde mening toegedaan. Er is dan ook maar een conclusie mogelijk: hij wil tot het uiterste gaan om de herbenoeming van Schroder tot minister van buitenlandse zaken in de nieuwe regering-Erhard te torpederen. Hij vindt daarbij president Liibke en de C.S.U.-voorzitter Franz-Joseph Strauss aan zijn zijde. Erhard is voor nemens ook in zpn nieuwe regering Schroder wederom met de portefeuille van buitenlandse zaken te belasten. De formele coalitie-onderhandelingen met de liberale Vrije Demokraten begin nen morgen. De {formateur wachten door het gekonkel achter de coulissen zware dagen. Overigens vertoont ook president Lübke weinig ruggegraat: hij heeft het nooit bijzonder goed met Adenauer kun nen vinden toen deze nog regeringslei der was. Nu echter vormt hij met hem een hecht bondgenootschap om Schro der ten val te brengen. De president HEEMSTEDE, 9 okt. Het gemeen tebestuur van Heemstede is na gehou den onderhandse aanbesteding overge gaan tot het gunnen van twee objecten. Beide gunningen werden verleend aan het aannemersbedrijf P. Vermeer n. v. te Heemstede - H fddorp. Het betreft het bouwrijp maken van de gronden aan de Bernhard Zweers laan voor 474.470. Voorts zal het be drijf voor 63.400 de brug over de Leid- sevaart bij de Manpadslaan vernieuwen. Tot dit laatste werk behoort eveneens het wegnemen van de onoverzichtelijke en gevaarlijke bult in het wegdek van de Leidsevaartweg. Dit gedeelte komt in de toekomst lager te liggen. Het betekent ook, dat de weg opnieuw geruime tijd moet worden afgesloten, hetgeen nu al het geval is door het vernieuwen van de Leidsevaartweg in de gemeente Benne- broek. Ook dit werk voert de n. v. P. Vermeer uit. Het w°s niet mogelijk bei de werken gelijktijdig uit te voeren en daardoor het gesloten houden van de Leidsevaartweg tot een minimum te be perken. acht Schroder verantwoordelijk voor de verkoeling tussen Parijs en Bonn. Hij gelooft dat de minister hem ais staats hoofd nooit genoeg over de internatio nale politiek heeft ingelicht en hij voelt zich verder op buitenlandse reizen waarop de minister hem vergezelt, door Schroder als „kleine jongen" behandelt. Adenauer gelooft dat Schroder zijn (Adenauers) levenswerk, de Frans- Westduitse verzoening, in de weg staat, C.S.U.-voorzitter Franz-Joseph Strauss is aan de zijde van de Schröder-tegen- standers gekomen, toen deze tijdens de geruchtmakende Spiegel-affaire weiger de Strauss in de bonsdag te dekken. Zoals de zaken op het ogenblik staan wordt in Bonn aangestuurd op een con stitutioneel conflict tussen staatshoofd en regeringsleider, wanneer Lübke in derdaad zou weigeren de benoemings brief van Schroder te ondertekenen. On der deze omstandigheden trekken nog voor het begin van de coalitie-onderhan delingen de liberalen verlangen n.l. de handhaving van Schroder aan de portefeuille van buitenlandse zaken donkere wolken boven Bonn samen. O HAARLEM, 11 okt. Tijdens een zaterdag in restaurant „Bolwerk" ge houden receptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het r.k. Stedelijk Gemengd Koor Haarlem is de heer YV. Th. Vermeulen penningmeester van het koor de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice opgespeld. Deze eer viel hem te beurt vanwege zijn gro te verdiensten voor het zangkoor. Mgr. C. G. van Trigt zei bij zjjn hul- dingingsrede dat de heer Vermeulen ook in de moeilijke dagen van het koor trouw op zijn post gebleven was. „Deze uitreiking is tevens een hommage aan de vocelae prestaties van het hele zang koor," zei mgr. Van Trigt. Ook de vi caris-generaal van het bisdom Haar lem. mgr. De Groot maakte gewag van de belangrijke plaats in het culturele leven van Haarlem, die het jubilerende koor ihneemt. De wethouder van sociale zaken en volksgezondheid, de heer A. van der Veldt, wenste het bestuur geluk met dit jubileum en met de uitreiking van de pauselijke onderscheiding. De heer Van der Veldt, die zelf enige jaren voorzitter van het koor is geweest, zei dat ook de huidige moeilijkheden spoedig zullen worden opgelost. „Als het koor ge brek aan mannen heeft dan komt dat omdat de mannen altijd wat langzamer reageren," zei hij gekscherend. Hij bracht namens het college van B en W van Haarlem zijn felicitaties aan het bestuur .over. Ook de wethouder prees het koor om wat het voor het culturele leven in Haarlem betekent. Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bis schop van Haarlem had evenals zijn voorganger, mgr. J. P. Huibers, schrif telijk van zijn belangstelling voor het jubileum blijk gegeven. Ook de com missaris der koningin in de provincie Noord-Holland die op het laatste mo ment verhinderd was te komen liet zijn gelukwensen overbrengen. De feestdag was begonnen met een pontificale Hoog mis in de O. L. Vrouw van Zeven Smar- ten-kerk in Haarlem-Noord, die werd gecelebreerd door mgr. De Groot. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: I Tabu, 18 Jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: Geheim agent OSS -117, 14 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: My fair lady, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Blanke Venus in het oerwoud. REMBRANDT. Dagelijks 2, 6.45 en 9.30 uur: Zorba, de Griek, 18 jaar. ROXY. t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: Caesar Borgia, de ijzeren hertog, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: De heuvel der verschrikking, 18 jaar. MINERVA, t/m woensdag 8.15 uur: De gele Rolls-Royce, 14 jaar. Woensdagmiddag 2.30 uur: De gevreesde uur: De gevreesde speurder, alle leeftijden. Dinsdag 12 oktober Concertgebouw. 1.30 en 2.45 uur: Jeugd- concerten voor het lager onderwijs door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. 8: dag -..tober Stadsschouwburg. 8 uur: „Wat een land, wat een land". A.B.C.-cabaret Wim Kan en Corry Vonk. M.m.v. Frans Halsema, Sylvia de Leur, Re..è Frank, Carry Tefsen, Cecilia Nufaar en Ans Halsema. Composities en muzikale leiding: Ru van Veen. Trom pettist: Kees Vlak. Dinsdag 12 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: „Wat een land, wat een land". A.B.C.-cabaret Wim Kan en Corry Vonk. M.m.v. Frans Halsema, Sylvia de Leur, Renè Frank, Carry Tefsen. Cecilia Nufaar en Ans Halsema. Composities en muzikale leiding: Ru van Veen. Trom pettist: Kees Vlak. Maandag 11 oktober Frans Hals - useum. 8 uur: Volksuniversi teit met dr. C. J. H. v. d. Broek over „Nier functie. en waterhuishouding". Frans Halsmuseum, (Gr Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meeser- werken. Dagelijks, oehalve zondag geopend van 1017 uur Prentencabinet: Keuze uit eigen verzame ling. Dagelijks van :o 5 uur. Zondag van Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 1012.30 en 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur Cruquius Museum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953, Geopend dagelijks van 912.30 en 1.30—5 uur Zondags van 15 uur Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 1017 uur. De eerste zondag van de maand van 1317 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10—12.30 en 13.30— 17 uur. Zon- en feestdagen van 25 uur Vishal, Grote Markt: Expositie van druk werken van Hendrik N. Werkman „de druk ker van het paradijs". Dagelijks van 1017 uur. Zondag van 1317 uur t.m. 24 oktober Kunstzaal „ln 't Goede Uur", Korte Hout straat 1: Geopend dagelijks van 106 uur en van 812 uur. Maand oktober: Expositie van reistekenlngen Poppe Damave Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland. Dagelijks van 108 uur, dinsdags gesloten. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 811.30 uur Dullaert. Vanaf 10 ckt. tot 6 nov.: Expositie schil derijen en grafiek van Gert Beyer. Linnaeushoi, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t.m. oktober). Artificia, Binnenweg. 8,30 uur- Tentoon stelling etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco v. d. Gugten. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 4 november). FILMS: CITY-THEATER. Dinsdag en wo. 8 uur: Doller kan het niet, 14 jaar. FILMS: ROYAL-THEATER, t/m woensdag. 8 uur: Het huwelijksleven. 18 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Les Tricheurs, 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: The Hill, 18 jaar. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Helden van de rode rivier, 14 jaar. STUDIO. Dagelij/s ..30, 7 en 9.11 uur: Moord aan boord, 14 jaar. RL--. - gelijke 2.30, 7.15 uur: Strip-poker, ja r. TRIANON. Dagel.jks 2.30, 7 en 9.15 uur: Eddie in de greep der vrouwen, 14 jaar DIVERSEN: Woensdag 13 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Studio met „Het dagboek van een gek" door Nicolaj Gogol. TENTOON STELLINGEN Gem. Museum de „Lakenhal" Oude Singel 28. Geopend dagel van 105 uur. Zondag 15 uur Tot 1 nov Universitair Lustrum 1965. „De grafische en Hollandse aquarellen- kring" Taveerne Tastevtn, Beestenmarkt 14: Schil- derijenexpositie. aquarellen, etsen en goua ches van C. Nijhofi, Sfeervolle verlichting Klassieke en folkloristische muziek. Rest. „De Ruif". Jan Vossesteeg 59, dag 10-8 uur en zond. 3-12 uur Expositie var aquarellen van Jan van Geen. HAARLEM, 11 okt. Op het parcours in het Van der Aartsportpark hield de Haarlemse wielerclub De Kampioen zon dag 'n rit over één uur en daarin was de „Australische" Haarlemmer Henk Y'ogels veruit het snelst bij de A- en B- klassers. De uitslagen waren: A- en B-klasse: 1. H. Vogels; 2. P. Lissenburg op 40 sec.; 3. A. de Ruyter op 1 min. 7 sec.; 4. T. de Klerk; 5. L. Otte. C-klasse: 1. P. Nees- kens, 2, R. Bakker, 3. R. van Berkel, 4. H. Snijder, 5. B. Mense. Jeugdklasse: 1. L. Oostra, 2. J. Slierings, 3. K. Jansen, 4. H. Kooien. De Haarlemse Raceclub „Excelsior" liet zondag in Schalkwijk een rit om merailles rijden en daarin greep Buus Schouten de grootste „plak". A- en B-klasse: 1. B. Schouten, 2. W. Wagner, 3. M. Wighert, 4. Th. Krabben dam, 5. G. Wigchert. C-klasse: 1. B. Wigchert, 2. F. Sweers. 3. J. Noord-hoek, 4. Ria Sweers, 5. J. Brands. Jeugd: 1. A. Teeuwen, 2. H. Korenstra, 3. W. Prin sen, 4. J. van Haaster, 5. W. Korenstra. HALFWEG, 11 okt. Door de Half- wegse wielerclub „De Bataaf" werd zondag op het parcours in de Hout- rakpolder een clubwedstrijd gehouden en die leverde een overwinning op voor de nationale baankampioen Henk Koopmans. Hij klopte zijn tegenstan ders in de sprint met een volle lengte verschil. Uitslag A-klasse: 1. H. Koopmans, de 54 km in 1.27.08; 2. P. v. d. Voort, 3 A. Jongkind, 4. N. Hachmang, 5. H. v. d. Klink. C-klasse: 1. R. Stoltenborg, de 21,6 km in 38.04; 2. M. v. d. Meulen, 3 J. Oosterbeek. Beginnelingen: 1. R. Eggermond, de 29 km in 51.40: 2. A. Victoor. HAARLEM, 11 okt. De heer F. J. Brinkmann, directeur van het café-res taurant Gebr. Brinkmann op de Grote Markt, is zaterdag in besloten kring gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum als directeur. Namens het personeel werd hem een televisietoestel aangeboden door het oudste personeels lid, de heer Konijnsbergen, die vorig jaar zijn 40-jarig dienstjubileum vierde. (Van een verslaggeefster) AMSTERDAM, 11 oktober Elf per soneelsleden van Ruteck's restaurant in de Amsterdamse Kalverstraat is te verstaan gegeven maar gauw naar een andere baan uit te zien. Reden hiervan is dat het restaurant, in navolging van vele andere Ruteck's bedrijven, op 17 oktober de deuren gaat sluiten om dat de zaak niet meer rendabel is. Reeds lange tijd werkt het restau rant met verlies. Directielid M(aup) Caransa vertelde ons vanmorgen, dat dit te wijten is aan het verschil tus sen de prijzen in het Ruteck's be drijf en de „stand" van de Kalver straat. „We liepen allang met plan nen om er maar een punt achter te zetten. Nu is de kogel, door de kerk." Wat er met het gebouw gaat gebeu ren is nog niet bekend. Een gedeelte van het personeel de meesten zijn in los-vaste dienst en kunnen met een dag worden opgezegd gaat naar Ru teck's Popularis aan het Rembrandts- plein. AMSTELVEEN, 11 okt. Op de eerst volgende gemeenteraadsvergadering zul len B. en W. van Amstelveen een voorstel doen tot onteigening van gronden in het zuidelijk gedeelte van het voor stedelijke bebouwing bestemde gebied van de Bo venkerkerpolder. Het betreft hier een gebied van 170 ha. waarvan het bebouwingsplan volgens B. en W. een belangrijke scha kel vormt in de ontwikkeling van de agglomeratie Amsterdam. In het be bouwingsplan, het z.g. plan Groenelaan zullen in totaal 5000 woningen worden gebouwd. Per jaar zullen daar gemid deld 1200 huizen worden afgeleverd. HAARLEM, 9 okt. De uitslag van de laatstelijk in het Notarishuis te Haar lem gehouden verkoping van huizen luidt: Oostvest 28 zwart en rood te Haar lem niet geveild. Glasblazerstraat 31 te Haarlem ƒ17.300. Jacob van Lennep- laan 2 te Haarlem 124.000. (opgehou den). Jacob Marisplein 11 te Heemstede niet geveild. Rembrandtlaan 45 te Heem stede ƒ26.000. Brouwersvaart 58/60 zwart en rood en Brouwersvaart 54 en 56 te Haarlem 209.105. Kampersingel 16 zwart en rood te Haarlem 25.700. HAARLEM, 11 okt. In Schalkwijk is vanmorgen de eerste van ruim acht honderd palen de grond in gegaan voor de bouw van het nieuwe Elisabeths Gasthuis. Uiteraard werd aan dat ge beuren een feestelijk tintje gegeven. Burgemeester rar, O. P. F. M. Cre mers, die president-regent is van het Gasthuis, was gevraagd de eerste paal te slaan. Maar dat weigerde hij. „Ik ben een tegenstander van het dragen van een leren jas en een helm," zei hij. „En bovendien heb ik de laatste keer dat ik een paal heide, de hele zaak kapot geslagen. Ik volsta daarom nu slechts met een symbolische hande ling." Die symbolische handeling was het met een feestelijk met bloemetjes versierde schop storten van met bloe men opgesierd cement in het gat dat voor de eerste paal was geslagen. Onder de tientallen aanwezigen die deze officiële plechtigheid bijwoonden, waren o.m. gedeputeerde W. Mensink, de Haarlemse wethouder W. F. Happé, W. v. Liempt en P. W. Voskuilen en de directeur-geneesheer van de Maria- stichting, dr. H. J. Neyens. Het nieuwe ziekenhuis, waarover wij in onze editie van 1 oktober reeds uit voerig hebben geschreven, verrijst op een uitgebreid terrein van ruim 8 ha tussen de Amerikaweg en de Europa- weg. De hoófdingang komt aan de nieu we verbindingsweg die tussen deze bei de wegen wordt aangelegd. Het nieuwe ziekenhuis gaat ongeveer 60 miljoen gld. kosten. De bouw zal naar men vermoedt meer dan zes jaar duren. De nieuwbouw zal dan dus ver moedelijk betrokken kunnen worden met honderd jaar na de grote uitbrei ding van het Gasthuis in de binnen stad in 1873. HILLEGOM, 11 okt. De vroegere favorieten van de Ren- en Toervereni- ging „De Bollenstreek" konden zondag op het Elsbroekparconrs in Hillegom weer eens met elkaar aan de slag op de racefiets in een koers voor oud renners. Helaas bleek de belangstelling ditmaal niet zo groot en er verschenen slechts zeven oud-gedienden aan de start. Van hen was de strijdvaardige secretaris Piet de Koning veruit de beste. Hij kwam afgescheiden van zijn rivalen en met ruime voorsprong als triomfator door de finish. Voor dit treffen van de „oudjes" zij moesten minstens twee jaar uit de running zijn bestond een flinke be< langstelling. Vele wielerliefhebbers en supporters uit de streek waren naar het Elsbroekparcours gekomen om van de titanenwedstrijd getuigen te kunnen zijn. Het 1600 meter lange parcours moest twintig keer door de favorieten van weleer worden afgelegd. Reeds in de tweede „tour" kon de volijverige secre taris Piet de Koning zijn strijdlust niet langer beteugelen en begon hij aan een solovlucht. De oud-voorzitter en vroe gere schaatscrack Egbert van 't Oever, die ook als wielrenner zeer succesvol was, begon aan de achtervolging en kreeg de vluchteling te pakken. Helaas sukkelde Van 't Oever met een onwil lige derailleur en daarom moest hij „De Koning" weer laten gaan. Deze bleek in zijn zegerush niet te stuiten en bezorgde in de twaalfde ronde zijn jongere tweede secretaris 'n ronde achterstand. Ook Siem v.d. Poll en „Tourbaas" Jan van Kesteren ontkwa men niet aan dit lot. De uitslag luidt: 1. P. de Koning, Beinsdorp, de 32 km in 54 min. 17 sec.: 2. E. van 't Oever, Lisse in 56.13; 3. C. Meeuwisse, Lisse; 4. S. v. d. Poll, Lisse; 5. J. van Kesteren, Lisse; 6. G. Huurman, Bennebroek. De Lisse- naar Dick Rooyakkers was de enige deelnemer aan de categorie op sport- fietsen en hij wist vrijwel gelijke tred met Van 't Oever te houden. w NIEUW! NOG BETER STOP'N TIJGER IN UW TANK KR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4