Gehucht alleen met kettingpont te bereiken E Brandweer Aöemda Haarlem en om Njord 59 opent haar clubhuis Automobilist kreeg wagen vol drank Raad Noordwijkerhout Ruimere subsidie voor de sportverenigingen Toerisme AANRIJDINGEN Wereldrecord voor Quicksilver S Tsjech Danek met discus over droomgrens Vergissing van distilleerderij H.O.C. won op beide fronten De ontdekking, die HET KUNSTGEBIT vasthoudt, zoals de kaak de tanden vasthoudt Beroep Van Dinther ongegrond verklaard Slechts twee vasten dagen per jaar? Draver met meeste overwinningen Faillissementen Burgerlijke Stand Haarlem Y oetbalpro gramma afdeling Leiden Uitslagen dam- competitie district Kennemerland BEN WONINQBESCHIKBAAR WOENSDAG 13 OKTOBER 1965 en televisie? Waarom zouden we die in huis halen? We hebben wel genoeg ontspanning". Deze uitspraak zou niet zo vreemd klinken als het niet uit de mond kwam van een bewoon ster van „De Woude", het ge hucht, dat de „splendid isola tion" van de industrieën in de IJmond en de Zaanstreek heeft weten te bewaren. „De Woude" ressorterend onder de gemeente Akersloot ligt namelijk op een eiland hoe verbluffend het ook mag klin ken midden in Noordhol land. „De Woude" ligt afge sloten van de gehele moderne buitenwereld als een een zaam lapje grond in het Uit- geester Meer- Doch de men sen leven er als navolgelingen van Robinson Crusoë, zo te vreden en aangepast aan hun situatie. Films Toneel T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Leiden QUICKSILVER S honderdeenendertigste zege Voor onze afdeling scheepsbouw zoeken wij enige ervaren SCHEEPSMETAALBEU/ERKERS en personen die hiervoor wensen te worden opgeleid. Na gebleken geschiktheid W/ij nodigen U gaarne uit voor een oriënterend ge sprek met één onzer per- soneelsfunktionarissen op donderdag 14 oktober van 7-6 uur n.m. in het: Gewestelijk Arbeidsbureau. ICIeine Houtweg 16. Haarlem. N.V. Scheepswerf en Machinefabriek «DE BIESBOSCH-DORDRECHT" „DE WOUDE": een eiland van rust in Noord-Holland Zoals de keurig geplaveide weggetjes op het eiland, dat omsloten wordt door het water van de Markervaart en het Uitgeester of Alkmaarder Meer, zon der uitzondering alle doocVopen, zo zou men licht veronderstellen, dat ook het eiland-leven van de zegge en schrij ve honderdtwintig mensen, die „De Woude" bevolken uitzichtloos en daar om in geen geval te benijden zou zijn. Het tegendeel is waar. De vrouw van Gert Cos beweert zelfs geen t.v. in huis te willen hebben. De voortduren de stilte en rust op het eiland moet iets magisch bezitten. Rust, dat is ook het eerste wat de enkele bezoeker van „De Woude" frappeert. Als hij zich voor een dub beltje heeft laten overzetten en de veerman weer plassend met zijn boot je verdwijnt, kan hij vanaf de aanleg steiger een wereldje aanschouwen, zo origineel en zo verschillend van datge ne rondom het meer, alsof het een ne derzetting was van louter pioniers. En hij zal de vreemde - bijna bul derende stilte als een weldadigheid ervaren. De kippen, die er rondschar relen en de paar snelle auto's, die zich over de rijksweg veraf voortbewegen, veroorzaken het enige geluid, waarbij vergeleken het gesuis van het bloed in zijn oren als een daverende waterval klinkt. Mensen zal hij er nauwelijks te genkomen. De bevolking bestaat voor het grootste gedeelte uit agrariërs en die zijn overdag alleen op het land te vinden, waar ze stil bezig zijn de vrucht bare natte aarde te bewerken. Een kerk, een café en een winkel, dat is wat „De Woude" de status van gehucht geeft. Pittoreske witgekalkte huisjes in Zaanse stijl opgetrokken, staan schots en scheef, als een nest jonge honden dicht tegen elkaar ge leund. Daar tussen door slingeren zich bloemrijke, door welige bomen over schaduwde, zeer smalle tegelpaadjes, waar men een auto slechts met kunst en vliegwerk door zou kunnen laveren. Een auto is trouwens een fenomeen van de buitenwereld, die men hier lie ver niet ziet. Als men toch met alle geweld met een auto het eiland op wil, kan dat. Er is een kettingpont voor auto's, maar er wordt bijna nooit ge bruik van gemaakt. De rustverstoor der zal zijn verwenselijkte machine daarbij zelf over moeten varen. Het café is ook al een import-pro- dukt uit de moderne wereld. De plaat selijke bevolking heeft met de herberg niet veel op en zal er weinig geld neer tellen. Het is een hard gelag voor de eigenaar, die alleen in het zomersei zoen sport- zeilers en vissers in zijn schilderachtige herberg kan begroeten. Een herberg, waarin alles herinnert aan het water. De agrariërs blijven de komende winter liever thuis, ondanks de gezellige inrichting. Alleen met bruiloften en partijen is de uitspanning tjokvol en van boven tot onder versierd. Want men is in deze uiterst kleine gemeenschap hauw betrokken bij het lief en leed van de anderen. Het ene winkeltje behoort aan krui denier Jaap Wit. Het is een klein huisje met een bijzonder klein etala geruitje. Aan de buitenkant hangt een rode brievenbus. De brieven worden gebracht en gehaald per „mailer", het veerpontje. Want de andere mo gelijkheid, de luchtpost kan Akersloot zich uiteraard niet veroorloven. Binnen het huisje, waar het zonlicht slechts met schaarse scheuten naar binnen wordt geworpen, hangt de pe netrante geur van geolied touw en groene zeep. Het prikkelt de neus op een aangename manier. Hel is er ou derwets en rommelig, maar onvoor stelbaar gezellig. Er is ook van alles te koop in -Jaap Wit's eiland-super- markt". Andere leveranciers, zoals de bakker en de melkboer komen enkele keren per week vanuit Akersloot het eiland bevoorraden. Tegenover het winkeltje staat het houten kerkje, de trots van de Her vormde Gemeente. De lidmaten woon den tot voor kort de diensten bij in een oude directiekeet van het Wegenbouw bedrijf, dat als vreemde eend in de bijt op het eiland gevestigd is Het eni ge bedrijf, dat niet agrarisch georiën teerd is, staat dan ook als een banne ling buiten het dorp. Het kerkje is onooglijk, grof en zon der enige sfeer. Het heeft de vormen van een oud fort-gebouw, een vooruit geschoven post, die toch wel stoer aan doet. Het is een schamele, doch pas sende behuizing voor de God van de ze pioniers. Timmerman Gert Los ont wierp het bouwplan, vervulde daarbij de functie van aannemer, opzichter, uitvoerder. De bewoners hebben het in de vorige winter gebouwd, De winter is overigens de enige tijd, dat men tijd voor dergelijke aktiviteiten heeft. De boeren hebben het dan niet zo druk met de verzorging van hun privé-be- drijfjes. „De Woude" is een wereldje, waar in slechts weinigen zouden aarden. Als bannelingen opgesloten op een eiland, zo voelen de bewoners zich toch in geen geval. „Het is een heerlijk vrij leven, dat we hier leiden" vinden ze. En daar bij bestaat er een nauwe band tussen de leden van die besloten gemeenschap, teletyp EB Dat is wel te bespeuren aan het feit, dat ze zelf in veel gevallen het initiatief in handen nemen. Op „De Woude" woont wel iemand die door zijn functie in de gemeenteraad van Akersloot, op bestuurlijk gebied de kontakten met de gemeente bewaart. Maar Akersloot ligt nu eenmaal 10 km. van „De Woude" verwijderd en de natuurlijke barrière valt niet te miskennen. Zo bezit „De Woude" een eigen brandweer. In een klein loodsje staat één stokoude en één gloednieuwe mo biele waterpomp met bijbehorende brandslangen. Bij branden rukken de mannen, die het dichtsbij zijn uit met deze pomp. Jaap Wit toont ons de brandweer-schuur vol trots. „We be strijken zelfs branden buiten ons dorp", legt hij uit. Het zijn meest agrariërs, de honk vaste bewoners van „De Woude". Doch de jonge mensen van het eiland blijken langzamerhand benoeg te krijgen van de „Biedermeier"-geest, die er heerst. Hoogovens en de industrieën lonken niet vergeefs. Er zijn nog maar wei nigen, die de lagere school in West- graftdijk verlaten hebbende, in de voet sporen van hun vader en grootvader wensen te treden. Zij willen een toe komst met meer modern comfort en moderne ontspanning, en dat laatste is er absoluut niet te vinden. „We vermaken ons hier wel", ver telt ons de vrouw van dorpstimmerman Los. „Er heerst hier volop gezelligheid en dat is veel waard. Waar vind je nog die ouderwetse dorpssfeer? En och, als we een keer een avondje uit wil len, naar een bioscoop of zo, kunnen we toch altijd naar Alkmaar" vindt ze. „Nee, ik ga er toch niet veel heen" voegt ze er volledigheidshalve aan toe. „In het seizoen is het hier, zoals wij het noemen, behoorlijk druk", gaat mevrouw Los verder. Ze be heert een uiterst kleine camping, waar slechts plaats is voor een paar tenten. Daarnaast verhuurt ze enkele caravans, die haar man zelf in elkaar geknutseld heeft. Het is natuurlijk bijna onmogelijk de caravans over het water te vervoeren. Naar de maatstaven van „De Wou de" is het er 's zomers druk. Maar de paar mensen, die er dan te gast zijn, komen juist om van de stilte te fenieten of om in alle rust te vissen. oerisme kan dit zeker niet genoemd worden. De enkele fijnproevers van landelijke rustige plekjes brengen wei nig geld in het laatje. Trouwens dat laat de bewoners volkomen koud, en ten tweede is het eiland toch veel te klein voor het massa-toerisme. Alleen de zeilers, die in het afgelopen seizoen tijdens de weekeindes de geringe uit spanning bij de aanlegsteiger opzochten voor een verfrissing vermochten het evenwicht enigszins te verstoren. Dit evenwicht is ondertussen weer volledig hersteld in „De Woude". De caravans staan weer leeg, en slechts enkele kleumende zeilers of vissers kan men nog zo nu en dan in het door de bevolking geschuwde café aantreffen. De boeren gaan de wintertijd weer tegemoet. Een tijd van ogenschijnlijk lange saaie avonden breekt weer voor hun aan. Eenzaamheid en verveling zijn echter begrippen, die zij ternauwer nood kennen. Want zij willen het per sé zó laten. HAARLEM, 13 okt. De 54-jariige wielrijdster D. v. D.-P. liep gistermor gen een hersenschudding op bij een aanrijding op de Gasthuisvest. Zü bleef met het stuur van haar fiets haken aan de portierkruk van een auto, toen zy, na voor een stoplicht stil te hebben gestaan, wegreed. Zij is overgebracht naar het Grote Gasthuis. De 18-jarige kleuterleidster W. E. W. uit Bloemendaal moest gistermorgen met een hersenschudding in het Ma rinehospitaal te Overveen worden opge nomen, nadat zij op de Verspronckweg met haar bromfiets in botsing was gekomen met de auto van de Bloe- mendaalse psycholoog H.B., die op de rübaan keerde zonder voldoende op het overige verkeer te letten. VATICAANSTAD, 12 okt. (KNP) - In de wandelgangen van het Concilie doet de mening de ronde, dat de Con cilievaders overwegen inzake de vas ten- en onthoudingswet alleen Aswoens dag en Goede Vrijdag te handhaven als verplichte vasten- en onthoudings- dagen. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur; I Tabu, 18 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: Geheim agent OSS -117, 14 jaar. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: My fair lady, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Blanke Venus in het oerwoud, 18 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 6.45 en 9.30 uur Zorba, de Griek, volw. ROXY, t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur; Caesar Borgia, de ijzeren hertog, 14 jaar STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: De heuvel der verschrikking, 18 iaar. MINERVA, t/m woensdag 8.1- uur: De gele Rolls-Royce, 14 jaar. W e ag 13 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: „Wat een land, wst een land". A.B.C.-cabaret Wim Kan en Corry Vonk. M.m.v. trans Halsema. Sylvia de Leur, Rer.è Frank, Carry Tefsen, Cecilia Nufaar rn Ans Halsema. Composities en muzikale leiding: Ru van Veen. Trom pettist: Kees Vlak. Donderdag 14 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: „Wat een land, wat een lar. 1". A.B.C.-cabaret Wim Kan en Corry Vonk. Mjn.v. Frana Halsema, Sylvia de Leur, Reb Frank. Carry Tefsen, Cecilia Nufaar en Ans Halsema. Composities en muzikale leiding: Ru vai. Veen. Trom pettist: Kees Vlak. Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uü de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. waaronder Hals' meeser- werken. Dagelijks, oehalve zondag geopend van 1017 uur Prentencabinet: Keuze uit elger, verzame ling Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken Geopend van 1012.30 en 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur Cruquius Museum, Htstorlsche stoomma chines en grote maquette van Nederlano met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dagelijks van 912.30 en 1.305 uur Zondags van 15 uur Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 2üste eeuw Tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 1017 uur. De eerste zondag van de maand van 1317 uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrüver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 10—12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2—5 uur. Vishal, Grote Markt: Expositie van druk werken van Hendrik N. Werkman „de druk ker van het paradijs". Dagelijks van 10—17 uur. Zondag van 1317 uur t.m 24 oktober Kunstzaal „ln 't Goede Uur", Korte Hout straat 1: Geopend dagelijks van 106 uur en van 812 uur. Maand oktober: Expositie van reistekeningen Poppe Damave. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland. Dagelijks van 10—8 uur, dinsdags gesloten 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken Dag (behalve dinsdag) van 811.30 uur Van„f 10 <_kt. tot 6 nov.: Expositie schil derijen en grafiek van Gert Beyer. Llnnaeushoi, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars en zomerbloemen. Tropentuln en minicorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t.m. oktober), Artificia, Binnenweg. 8.30 uur- Tentoon stelling etsen en 1 'keningen van Willem Snitker en beel. rouwwerken van Remco v. d. Gugten. Dagelijks van 9.30 6 uur (t/m 4 november). FILMS: CITY-THEATER: woensdag 8 uur: Doller kan het niet, 14 jaar. FILMS: ROYAL-THEATER, t/m woensdag. 8 uur: Het huwelijksleven, 18 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Les Tricheurs, 18 Jaar. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: The Hill, 18 jaar. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Helden van de rode rivier, 14 jaar. STUDIO. Dagellj s -3: 7 en 9.1.' uur: Moord aan boord, 14 Jaar. REX. Dagelijks r.30, 7.15 en 9.15 uur: Strip-poker, 18 uur. TRIANON Dagen, xs 2.30, 7 en 9.15 uur: Eddie in de greep der vrouwen, 14 jaa: DIVERSEN: Woensdag 13 oktober Stadsschouwburg 8 uur: Studio met „Het dagboek van eer gek" door Nicolaj Gogol 1ENTOON STELLINGEN: Gem. Museum de „Lakenhal" Oude Singel 28 Geopend dagel van 105 uur Zondag 1—5 uur Tot 1 nov Universitair Lustrum 1965 „De grafische en Hollandse aquarellen kring" Taveerne Tastevln, Beestenmarkt 14: Schil- derljenexposltie, aquarellen, etsen en goua ches van C. Nijhoii, Sfeervolle verlichting Klassieke en folkloristische muziek. Rest. „De Ruif". Jan Vossesteeg 59, dag 10-8 uur en zond J-12 uur Expositie van aquarellen van Jan van Geen. HILVERSUM, 13 okt. Quicksilver S., de 16-jarige hengst van de eige naar-fokker Joh, Smit te Groningen en gereden door Jan Wagenaar jr., heeft gisteren het wereldrecord voor het grootste aantal overwinningen verbe terd. Met zijn eerste plaats in de dra verij om de grote oktoberprijs te Hil versum boekte Quicksilver S zijn hon- derdeenendertigste overwinning en ont nam daarmee de Italiaanse draver Tornese het wereldrecord, dat op 130 stond. Quicksilver S won in zijn carrière een totaal bedrag van 273.839 gulden, dat nimmer tevoren door een in Nederland gefokte draver werd gehaald. Hü komt hiermee ver boven het oude record, dat zyn vroegere rivaal Theo Messidor bezat met een totale winst van 168.250 gulden. De snelste tyd, die Quicksilver S ooit heeft gemaakt was 1 min. 18.8 over één kilometer. Hij liep dit record in 1964 op Duindigt. SOKOLOVO, 13 okt. De Tsjechi sche discuswerper Ludvik Danek heeft gisteren zijn eigen wereldrecord ge bracht op 65.22 meter. Hij verbeterde het oude record met maar liefst 67 centimeter en overschreed hierdoor als eerste atleet de droomgrens van 65 meter. Danek kwam tot zyn beste prestatie bfl de vüfde worp. In zyn serie van zes worpen bleef hy niet eenmaal on der de 60 meter: 60.20, 61.68, 63.71, 62.68, 65.22, 62.90. Overigens gelooft Danek, dat hy zyn top nog niet heeft bereikt. „Ik streef naar 67 meter", ver klaarde de man, die dit jaar de 60 me ter-grens bij 25 wedstrijden overtrof. HAARLEM, 13 okt. Zaterdagmid dag om ongeveer half twee zal de jong ste zwemvereniging in de kring Haar lem KNZB. NJORD'59 officieel haar clubhuis openen. Dit clubhuis, dat is gelegen aan het oude-TYBB terrein, zal worden gebruikt voor conditietrai ning en andere doeleinden. De opening zal geschieden door de Wethouder van sport- en jeugdzaken, de heer P. W. Vos kuilen. Hierna volgt een sportdemon- stratie met onder meer een gewichten- training. De bekende Nederlandse beat- groep The Caps zorgt tijdens het thé- dansant voor de muzikale omlijsting. HAARLEM, 13 oktober De arron dissementsrechtbank te Haarlem heeft gisteren in staat van faillissement ver klaard: E. M. Prüden te Haarlem en aldaar handeldryvende onder de bena ming ED. M. Preijde International Cosmetics. Rechter-Commissaris: mr. J. Sprey, Curator: mr. V. J. Nolet. W. J. Dielemans te Haarlem. Rech ter-Commissaris: mr. J. Spreü. Cura tor: mr. G. A. P. de Kort. M. A. A. Lubbers, IJmuiden. Rech ter-Commissaris: mr. J. Spreü, Cura tor: mr. N. A. Helsloot. Bij vonnis van de arrondissements rechtbank te Haarlem is, na gedaan verzet vernietigd het vonnis van 21 sept. 1963, waarbij J. E. Maliepaard te Haar lem in staat van faillissement is ver klaard, met benoeming van mr. L.W.E. Hulscher. BEVALLEN van een ZOON: 6 okt.: W. Uyieman-Driehuizen; 8 okt.: C. J. van Baekel-Out; A. M. van Meeteren- Antonisse; 11 okt.: J. H. Medenblik- van Gelder, E. D. L. Huisman-de Boode; 12 okt.: W. M. van Breda-van der Kamp. BEVALLEN van een DOCHTER: 9 okt.: M. de Bruün-Böhm: 11 okt.: W. M. Spiekerman-de Ruüter, J. J, Ruijgrok-Lavoo; 12 okt.: J Mast-Dijk- GÊHUWD: 12 okt.: W.H.G. Franssen en T. M. v.d. Westen, H. S. Knoop en G. Verhoef, C. J. P. Hoogland en A.M. v.d. Meent. ONDERTROUWD: 12 okt.: M. J. van Stein en P. M. Miezenbeek, H. Kooü en G. M. P. van der Putten, V. Gallo en P. van Wünen. OVERLEDEN: 9 okt.: W. Geyssen, 66 jr., G. Th. Duyn-Frenaü, 62 jr.; 10 okt.: C. Lanser, 69 jr., A. Horstman- Leendertse, 83 jr.; 11. okt.: J. R. Mack, 71 jr., A. H. de Ridder-Huüer, 81 jr., H. E, van Ditmars-Timmermans, 79 jr. BENNEBROEK BEVALLEN van een dochter: Th. J. Out-Vermeulen; A. G. W. van Lierop- van der Klugt, van een zoon: A. G. W. van Lierop-van der Klugt. ONDERTROUWD: W. J. M. Bruning en M. A. M. Grapperhaus; P. J. Ouden- dük en M. F. van Rooüen. GETROUWD: H. R. Heidema en E. Dragt; M. L. G. Tjoelker en H. P. Put ten. OVERLEDEN: G. J. Smink, 76 jr. HAARLEM, 13 okt. Een automobilist deed maandag de aangename ontdekking dat een hem onbekend persoon zijn kof ferruimte had gebruikt voor het opber gen van 36 flessen jenever en wijn. De man wist niet hoe de geestrijke la ding in zijn auto was terechtgekomen, daar hij met zijn auto op verscheidene plaatsen was geweest. Hij stelde de politie in kennis van zijn ontdekking. Na enig speurwerk bleek, dat een distilleerderij de auto van de aan gever bij vergissing had aangezien voor die van een klant. De klant in kwestie was heel verbolgen, omdat hij heel het weekeinde zonder drank had gezeten. HAARLEM, 13 okt. Het dames- en herenteam van H. O. C. zjjn de compe titie beiden met een zege begonnen. De H. O. C.-dames klopten Blue Sha dows, terwijl de heren Thor eveneens met lege handen naar Amsterdam terug zonden. De H. O. C.-dames gingen vlot van start en hadden na 10 minuten een 14-0 voorsprong. Na 22-8 stond H. O. C. ech ter stil, zodat de rust met 22-14 kwam. Na de hervatting ging Blue Shadows door, kwam op 22-22 en nam zelfs een 22-24 voorsprong. H. O. C. herstelde bü- tijds de orde, kwam weer voor (29-27) en won met 43-36. Voor H. O. C. scoor den: Annie Fransen: 6-4 en Henny Ko- nings: 4-10. Thor nam tegen H. O. C. snel een 8-14 voorsprong. De Amsterdammers gingen echter te veel solistisch spelen, de produktie viel stil en het hardwer kende H. O. C. leidde by rust met 26-17. Na rust bleek Thor toch te gaan winnen het kwam met 32-36 voor, maar gebrek aan teamverband werd de Amsterdam mers noodlottig. H. O. C. bleef door vechten en met sukses, het werd 38-37 en het einde kwam met 45-39. Topsco rers H. O. C. Hollander 10-4; Meulman 5-8 en Verstraten 4-7; Thor Poll 7-6. Overige uitslagen: DAMES: White Stars 3Excercitia 2 2-0 (E.n.o.); AntilopenH. O. C. 2 23-40; H. O. C. 4—Rapiditas 14-10; H. C. K. 2 Odim 48-16; AkridesTornado 12-34. HEREN: Akrides—H. C. K. 2 23-25; Flamingo's 2White Stars 3234; Anti lopenOdim 62-37; Excercitia 2Tor nado 35-49; Antilopen 2White Stars 2 17-35. Het programma voor zondag luidt: IA: ASC 2—LDWS 2, DOCOS 2—VVSB 3, Lugdunum 3—SVLV 2: 2A: Alphia 2 —Alphen 3, Roodenburg 4UVS 4, SVLV 3—Meerburg 2; 2B: LFC 4—SJZ 2, Lugdunum 4Rüpwetering 2; 3A: Alphense Boys 2St. Bernardus 2, UVS 5Lugdlnum 5, ZLC 2Lisse 5; 3B: ASC 3Roodenburg 5, St. Bernar dus 3—UDO 2. WOA 2—VTL 2; 3C: DOCOS 4Warmunda 3, DOSR 4We- teringse Boys 2, LDWS 3LFC 5; 4A: Leidse Boys 3WSB 5, Teylingen 4 SVLV 4; 4B: Lisse 6Unitas Leiden 2, Rouwkoop 3—SVLV 5, ZLC 3—Rooden burg 8; 4C: Foreholte 5Teylingen 6, Oranje Groen 4Alphia 4, VNL 3DO COS 5, VNA 3Roodenburg 9; Meerburg 5Lugdunum 7; 4F: LDWS (Advertentie) Noch pasta Noch poeder Noch rubberplaatjes Maar kussentjes van soepel plastic waardoor het kunstgebit aan de vorm der kaken wordt aangepast. Een siel van twee kus sentjes. Eén voor onder en één voor bovengcbil. Nieuw De SMIG-kussentjes voor kunstgebitten verlos sen U dadelijk van de pijn en het ongemak tengevolge van een loszittend gebit. Het zachte plastic houdt het gebit stevig op zijn plaats, omdat het soepel en elastisch is ais het vlees zelf. U kunt ongedwongen eten, spreken, lachen. Het kunstgebit volgt alle bewegingen van de kaak en Uw tandvlees doet geen pijn meer. Het SMIG-kus- sentje blijft soepel. Laat zich gemakkelijk verwijderen als het vervangen moet worden. Smaak- en geurloos. 100% Hy giënisch. Kan worden schoonge maakt in een handomdraai. Geen kleefmiddelen" meer, die men iedere dag weer moet opbren gen. Vraag de SMIG-kussentjes en maak een einde aan het ongemak dat het kunstgebit U bezorgt. Bij alle apotheken en drogisten verkrijgbaar. COS 5, VNA 3Roodenburg 9; 4E: Meerburg 5Lugdunum 7; 4F: LDWS 5Alphia 5, Lugdunum 8ASC 5; 4G: Alphen 6Weteringse Boys 4, WSB 6 SJC 9; 4H: Alphen 6Weteringse Boys 4, VVSB 6—SJC 9; 4J: VTL 4— Leidse Boys 5, Roodenburg 10Stomp- wykse Boys 4, Warmunda 7Unitas Leiden 4; 4K: Altior 7Alphense Boys 6, UDO 6Lugdunum 10, Warmunda 8 KRV 5. Junioren: Al: DOCOS alLFC al, UVS a2Teylingen al. A4: Roodenburg a2—UVS a3; A5: LFC a2—ASC a3, Lug dunum a3Lugdunum a4, Roodenburg a3SVLV a2; A6: Stompwykse Boys a2—Foreholte a2, SVLV a3—LFC a3, WSB a3—DOCOS a3. NOORDWIJKERHOUT, 18 okt. In de dinsdagavond gehouden vergadering heeft de raad van Noordwjjkerhout voor enige sportverenigingen dieper in de ge meente-beurs getast dan burgemeester en wethouders hadden voorgesteld. De sedert 1 juni op eigen benen staan de tafeltennisvereniging „Noordwijker hout Strijdt Steeds Sportief" kreeg als begin subsidie een bedrag van 771 of wel 360 méér dan burgemeester en wethouders hadden gedacht en de hand balvereniging WSB, eveneens zelfstan dig geworden maar met een naam die dezelfde beginletters heeft als de moe dervereniging kreeg 1282 als begin- subsidie. De fraktievoorzitters Duivenvoorde en De Jong prezen de zelfwerkzaam heid der verenigingen; hun aanpak van de reorganisatie, maar gaven de tafel tennisvereniging in overweging wat zui niger om te springen met de speelbal len. Aan de zangvereniging Rokazano, die in november bü gelegenheid van haar tienjarig bestaan in samenwerking met het strükorkest van het West-Neder lands Symfonie-orkest en enkele solis ten een uitvoering zal geven, werd een subsidie in de kosten daarvan toege kend van 500. Opnieuw heeft de kwestie van wel of geen Lely-bungalow tussen de artsen huizen aan de Langevelderweg de ge moederen in de gemeenteraad bezig ge houden. De arts B. J. J. van Dinther heeft by de raad beroep aangetekend tegen de afwüzing door burgemeester en wet houders van de aangevraagde bouw vergunning. De bungalow zou niet pas sen in die omgeving. Bij monde van de heer Timmer wens te een groot aantal raadsleden, dat een deskundige instantie als gedeputeerde staten in deze bungalow-zaak, zou be slissen en dat de raad dus in beroep een bouwvergunning ex art. 20 van de wederopbouwwet zou verlenen. Hierop moeten gedeputeerde staten tot goed keuring of weigering besluiten. „Maar deze weg is afgesneden", ant woordde burgemeester Van der Wed den. Dat is juridisch niet mogeiyk. De heer Beekman wenste geen af schuiving van verantwoordeiykheid op andere instanties. Hü vroeg om stem ming. De meerderheid van de raad wenste zich nog eerst te beraden en de raads vergadering werd enige tyd geschorst. By de stemming stonden de heren Beekman, van Amersfoort, Van der Ploeg en de beide wethouders aan de ene kant, de andere tien leden stemden tegen bet voorstel van burgemeester en wethouders om dokter Van Dinther's beroep ongegrond te verklartn. De toename van het huisvuil is groot. De gemeente stort het opgehaalde vuil op een belt nabü het Steengrachtka- naal. By uitbreiding der gemeente dreigt het gevaar dat het terrein te klein wordt om nog te kunnen storten. De mogelijkheid bestaat nu de vol ledige huidige belt kwyt te raken. De heer P. Hoogervorst gaat vlak bü de belt zandzuigen en is bereid de belt in het dan ontstane gat te schuiven tegen een vergoeding van 12.500. De raad stelde het bedrag hiervoor beschikbaar. De toegangsweg naar de belt verkeert echter in een zodanige slechte staat, dat verbetering daarvan op korte ter- myn beslist noodzakelyk is. Dat moet 15.880 gaan kosten en het raad voteer de ook dat krediet. Bü de rondvraag deelde voorzitter Van der Weyden op een verzoek om inlichtingen van de heer Duivenvoorde mee, dat de verkoop van de premie woningen in het plan Guldemond vlot verloopt en dat aan eigen ingezetenen wordt toegewezen. In een klein gedeelte der gemeente zyn de elektrische leidingen niet op de juiste wyze geaard. De bewoners van deze percelen komen daardoor in ver legenheid en de heer Beekman vroeg burgemeester en wethouders in deze bü de Lichtfabrieken te Leiden te bemid delen teneinde op zo billük mogelyke wijze tot een goede aarding te gera ken. De heer Blaauw bracht de riolering in de Schippersvaartweg ter sprake en wees op de gevaren, die dreigen als direct, wanneer de bollen de grond in gaan, dit riool als afwatering zou fun geren. HAARLEM, 13 oktober Enthou siast en bezield met de gedachten uit eindelijk als overwinnaar uit het strijd perk te treden, zijn de bij de gecom bineerde eerste en tweede klasse com petitie van het district Kennemerland ingedeelde tientallen gestart met het spelen van de eerste ronde. Damclub 't Oosten, die verleden jaar zo onfortuiniyk uit de hoofdklasse de gradeerde, blykt het verloren terrein zo snel mogelyk te wilen teugwinnen, getuige zyn 15-5 ovewinning op H.D.C.II. Heemstede III, een tiental, dat door uitbreiding van damclub Heemstede dit jaar voor het eerst kon worden ge formeerd, kwam met een 11-9 winst tegen V.K.D.II goed voor de dag. Heemstede II, op bezoek by de kam pioen van het vorige seizoen, damclub Santpoort, deed het nog iets beter en won met 14-6. B.D.C. volbracht wat werd verwacht en won met 14-6 van Zandvoort. Een met invallers verzwakt K.N.C. bleek niet opgewassen tegen Sportief en verloor met 15-5. De wed- stryd V.K.D. I tegen Santpoort I werd op verzoek van eerstgenoemde vereni ging uitgesteld in verband met het over- lüden van J. Lucas, vele jaren een steunpilaar van de vereniging. MAASSTRAAT 24 DORDRECHT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4