Eurocasa en Casa Marina als voorbeeld Buitenlander kost f2000 meer voor werkgever asrs HENSEN Zilveren jubileum N. Blesgraaf Schouwburg-Concertgebouw Beheer heide gebouwen komt bij stichting Cees Smit van FC Zaanstreek ges chorst Zes maanden cel voor „schakende" Heemskerkse schoenmaker ALS U HET Nieuwe huizen leeg in Haarlem? V VRAAGT nieuwe creaties hoekbankstellen van duivenboden nv OVERJASSEN Haarlemse rechtbank spaarne 11 Leraar verdacht van ontucht met leerlingen Onderzoek naar salaris lagere en middelbare ambtenaren Die Raeckse verliest volley- balontmoeting met Zeemeeuwen Bijeenkomst Theorie en Praktijk Sociale begeleiding noodzakelijk in Burgerlijke Stand Haarlem Heemstede Peregrïnus Verhouding Gemeente Haarlem Die Raeckse GEBFN EVERT DONDERDAG 14 OKTOBER 1965 PAGINA 13 IJMOND, 14 oktober In 1968 zal Hoogovens genoodzaakt zijn het aantal buitenlandse werkne mers nogmaals uit te breiden. Dat is de prognose, die ir. W. H. Schoenmaker, lid van de raad van bestuur gisteren tijdens een pers bijeenkomst uitsprak. „De toe komst is echter altijd onzeker en de werkgever dient zich dan ook bij het aantrekken van buiten- in vele variaties permanent geëxposeerd in onze meubelshow official dealer van musterring international katalogus op aanvraag ged. oude gracht 108-110 spaarne 11 kruiSStraat 22 afd. woningtextiel en slaapkamers 's maandags gesloten landse arbeidskrachten bewust te zijn van zijn verantwoordelijkheid. Mocht er namelijk een omslag komen in de conjunctuur en mocht dientengevolge de Neder landse arbeidsmarkt ruimer wor den, dan zullen de buitenlanders niet als eerste op straat kunnen worden gezet. De werkgever zal bij zijn wervingsbeleid deze factor in zijn beschouwingen moeten be trekken" aldus de heer Schoen maker, die hiermede de bezorgd heid van Hoogovens ten opzichte van dit punt schilderde. Warm aanbevolen... GEPROLONGEERD HIJ EN ZIJ IN 'N MONTY-COAT 100 wol, waterafstotend, windcficht, in kleuren camel - marine - grijs en blauw gem., alle leeftijden vanaf 6 jaar 59.50 dames- en herenmaten 60.— HOUTJE-TOUWTJE camel vanaf 50.— dit seizoen weer bij PAARLAARSTEEG 1 Onze nieuwe collectie nu mooier dan ooit! loJUëdJt Ud&Uh, Lezers schrijven de krant Voor Haarlem e.o. Films T oneel T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Noordwijkerhout WATERONTHARDING Leiden Hoogovens toont bezorgdheid over buitenlandse Advertentie) BEVALLEN van een ZOON: 12 okt. H Mol-Fiechter13 okt.: J. A. M. Holt Moorman: 12 okt.: J P Bos-van Deur_ son .T A M. Blom-Kok, E. G. J. zer-van Zanten: 8 okt.: E. M. Th. ^hioKenter J. Postema-ZuyderwyK. ft Te V. van Haalem-Schulpen, 13 okt.': M. 'E. Zwart-Silvis. Van een OOCHTEP^ 12 okt.. Bulters-Schornagel13 okt.. w virXbUbe"vtHogaeArost, M.'V«fschaft- Lykstra A. G. Vrancken-Torenvhet, J. C. Nelis-Rutte. ondertrouwd; u g^.Rf.,T£: en Ch. M. Engbrox, R- va£ en Th. M. Dammiaans, B. C. J. btoete en C. H. Lenaarts. GEHUWD: 13 okt.: L. H. Wa dam en P. A. M. Naber, M G sel en H. P. Spoor, L. J. M rjej_ de Haan, M. J. S. Lacourt en M lingman, J. Schuurmans en J. OVERLEDEN: 12 okt.H. Steenken, 73 j., Laurierstraat, B. pera da, 61 j„ Gasthuisvest, A Wensing ae Jong, 80 j., Hoogewoerdstraat, Duijn-Koper, 80 j., Boerhaavelaan. GEBOREN: Ilonka Helena Maria, <3. v. P. B. van der Putten en g. Kerkvliet, Wilhelmina Hennette, cl. T. P. M. van den Bos en E. R. Ennik, Marcel, z. v. H. Havers en A. Compier. ONDERTROUWD: C. Visser en J. H. yan der Klashorst, E. J. Wegman en M. Does, J. Geertsema en M. Zwart, S. S. Stel en M. Boere, K. Roberti en S. A. Luymes, L. Bader en W. J. Kemp, J. W. Dorre- stepn en W. C. C. Akkermans, Jw Derogee en J. I. M. Ziekman, E. Diets J. M. Klyn, M. A. van Bruggen en G. E. M. van der Meer. GETROUWD: W. H. A. Teeuwen en M. M. J. van der Weiden, P. J. Smits ?n B. m. Zonneveld, H. T. Koning en ji B. Groot, M. den Duik en M. A. ti jdens, J. T. J. van der Pryt en J. 1' -o' van den Nouv land, W. Paap en rtpBomviel, B. Hart en T. M. W. van Glr Toorn, E. G. S. Kal en W. H. J. ®rbngs. OVeRleden; A. H. van den Berg, SS Wed. L. E. C. Filbrij-de Leur, SI jj*» Wed. A. Verhek-van Hasselt, Teneinde de industrialisatie-race bij te kunnen houden, is het van het grootste belang, dat de produktiviteit omhoog gebracht wordt,' en de produktie-een- heden vermeerderd worden. De tijdelij ke^ hulp van buitenlandse krachten, is daarom noodzakelijk, omdat de Neder landse arbeidsmarkt niet aan de vraag die schoksgewijs groeiende is kan vol- zo stelde de heer Schoenmaker het tijdens zijn inleiding. Deze vreemdelingen, die meewerken aan de uitbouw van het bedrijf hebben recht op een goede sociale begeleiding van de; kant van de werkgever, Hoog ovens in dit geval. De buitenlander zal Sn 1 m kansen moeten heb ben als zijn Nederlandse collega, er zal naar gestreefd moeten worden de buiten- gC!ed ,m°gelijk onderdak te verschaffen, al zal het vreëren van Srmn,tpnVOOr buitenlanders niet ten ™n2\gaa?.,van de hoeveelheid woonruimte beschikbaar voor de Ne- Scho\nnmakerTrknemerS' Vervolgde ir' (Van onze correspondent) TILBURG, 13 okt. De officier van justitie te Breda heeft een gerechtelijk vooronderzoek gevraagd naar aanlei ding van de klacht van de ouders van een vrouwelijke leerling van het Ko ning Willem Il-lyceum hier tegen een 52-jarige scheikundeleraar, die ontucht zou hebben gepleegd met meisjes die byles van hem kregen. De kwestie is in de openbaarheid gekomen toen een van de leerlingen weigerde om nog langer naar de bijlessen te komen en haar ouders vertelde over de praktij ken van de leraar. In een opzicht dient Hoogovens voor buitenlanders meer te doen dan voor Nederlanders en wel op het gebied val de maatschappelijke begeleiding De bui tenlanders werken immers onder veel moeilijkere omstandigheden, ze komen in een hun volkomen nieuwe en vreemde omgeving terecht, spreken de taal niet zijn gescheiden van hun gezin, zijn niet gewenr aan het Hollandse klimaat etc Voor deze maatschappelijke begeleidïna wordt zorg gedragen door diverse aide lingen van Hoogovens, doch daarnaast en op belangrijke schaal zelfs door het particuliere initiatief in de vorm van de Peregrinus-stichting, die onder an dere het ontmoetingscentrum Nuestra Casa Nostra in gebruik heeft" zo besloot de heer Schoenmaker zijn inleiding. Van de ettelijke tienduizenden bui. tenlandse arbeidskrachten in Nederland zijn er 1049 (713 Spanjaarden en 336 Italianen) in dienst bij Hoogovens. Er zijn van deze buitenlandse werknemers 90 in Nederland gehuwd en aan een wo ning geholpen. Degenen, die tijdelijk in Nederland verblijven, worden gehuisvest in het hotelschip „Arosa Sun" (capaci teit: 600 bedden), de woonark „Casa Marina" (met 244 bedden), die in sep tember in gebruik genomen is; het woon- park Eurocasa" (met 272 bedden), in gebnnk sedert april van dit jaar. De buitenlandse werknemers kunnen niet alleen wat betreft de huisvesting rekenen op de zorg van Hoogovens, zij genieten ook andere faciliteiten. Voor het inrichten van een eigen wo ning ontvangen zij 1300 gulden. Indien zij tijdens de vakantie's hun gezinnen m het moederland wensen te bezoe ken, ontvangen zij zes extra vrije da gen. De pensionprijs voor de door Hoogovens gecreëerde woonoorden ziin vrij laag. Het is daarom, dat de buitenlandse werknemers gemiddeld 2000 gulden per jaar meer kosten, dan de gemiddelde Nederlandse werknemer hoewel zij het zelfde loon ontvangen. Aan de koop en inrichting van de drie woonorden, heeft Hoogovens bijna 11 miljoen be steed. Hoewel de taalbarrière niet te mis kennen valt, heeft de buitenlandse werk nemer bij Hoogovens genoeg mogelijk heden tot ontwikkeling. Uit de eigen groepen groeien bazen en opzichters. Er zijn opleidingsmogelijkheden voor de meest ongeschoolde werknemers, die uit Spanje en Italië komen. De mogelijk- i, een der buitenlanders opzichter zou kunnen worden van een gemengde groep Nederlanders en buitenlanders, achtte de heer Schoenmaker zelfs ook voor goed mogelijk. „Karakterverschil len hebben geen invloed op de arbeid. oamere tussen de landsoorten is allang overwonnen. Tussen een groep Nederlanders en buitenlanders is geen "fjff;?,, "J Prestatie-vermogen opge merkt aldus schetste de heer Schoen maker de verhouding tussen de Neder- lanase en buitenlandse werknemers. -G.e Italiaanse werknemers zijn in het Degin door Hoogovens zelf aangewor- ypj1', f,1J waren afkomstig van Sardinië. ÏÏv,Jm ogenblik wordt de werving ge- üfnÜ™ tT?or et. Rijksarbeidsbureau te Milaan. De werving van Spaanse werk nemers geschiedt krachtens syndicaten. bleek het verloop van deze ^f3aridse werknemers tamelijk groot Nu is dit weinig verschillend XfIL onder de Nederlandse werkne mers. „Eurocasa" het woonpark voor Span jaarden bestaat uit vierendertig wo- S!"feiD--dlj elk plaats bieden aan acht man. By de indeling van de bewoners is zoveel mogelijk rekening gehouden met hun ploegendiensten, opdat zij elkaar zo min mogelijk overlast aandoen. Naast de woningen zijn er de gemeenschappe lijke voorzieningen als keuken, eetzaal, televisiezaal, recreatiezaal, ziekenzaal, douchecellen, kantoor en parkeerruimte. De «Casa Marina" is enige weken te rug door Hogovens in gebruik genomen voor het verlenen van onderdak aan de Italiaanse werknemers. Het is evenals ae „Eurocasa" een semi-permanente be huizing met „woning-units" en daar naast) gemeenschappelijke voorzieningen. „Het is ons niet mogelijk grote flat gebouwen neer te zetten," aldus de heer Schoenmaker, „want over de behoefte aan behuizing in de toekomst kunnen we mets met zekerheid zeggen. We ver moeden wel, dat de behoefte zal verdub belen. Het is ons dan goed mogelijk in korte tijd een tweede woonark te laten bouwen, die we dan een andere mooie meisjes-naam kunen geven." (Advertentie) Zo'n zonnige bouclé of fluweelzachte moquette uit onze Richelieu-collectie: een vloerbedekking die warmte heeft Of anders is er dat zorgeloze Tapisom nylon tapijt. Ook vakkundig gelegd door Windt, waar u 't vindt! Haarlem Wagenweg 146 Tfn 14951 Bennebroek Rijksstraatweg 8-10 Tfn 6316 (Advertentie) HAARLEM, 14 okt. Er zal een on derzoek ingesteld worden naar de sala rissen van de lagere en middelbare ambtenaren bij de gemeente Haarlem. Ook de jeugdsalarissen zullen onder de loupe genomen worden. Dat zegde gis termiddag tijdens de raadsvergadering wethouder Voskuilen toe. Hij verbond er echter geen andere garantie aan dan dat het resultaat positief bekeken zal worden. De wethouder verklaarde dat, nadat het nieuwe bezoldigingsbesluit aan de orde was gekomen. Niet ieder een was er even gelukkig mee. Enkele raadsleden gewaagden zelfs van een te forse ingreep. Met name maakte men zich bezorgd over de lagere ambtenaren. Van de zij de van de P.S.P. keerde men zich tegen een procentuele verhoging, die voorna melijk de topfunctionarissen sterk be voordeelde. Ten aanzien van die top functionarissen voelde de heer Loerak ker (K.V.P.) zioh aanvankelijk ook niet zo gelukkig, maar hij zag geen andere mogelijkheid, omdat Haarlem anders ten opzichte van andere gemeenten in een ongunstige positie zou komen. Behalve bij enkele leden van de P.v.d. A. en de P.S.P. kon wethouder Voskui len de resterende onvrede wegnemen. Hij verzekerde, dat hier van een procen tuele verhoging geen sprake was. De sa larissen waren ingepast in bestaande schalen. HAARLEM, 13 okt. In het paro chiehuis St.-Jan op het Teylerplein te Haarlem heeft de heer N. J. M. Bles graaf, filiaalchef van Hooij's Wijnhan del aan de Amsterdamstraat gisteren zijn zilveren jubileum gevierd. De heer Th. G. Chr. Hooij huldigde de heer Blesgraaf als de man die, begonnen in een sobere en sombere tijddoor energie, enthousiasme en plichtsbesef, een kleine winkel mede had doen uit groeien tot een bloeiend bedrijf. Tevens prees hij de velerlei aktivitei- ten van de jubilaris onder meer op verenigingsgebied en in het sociale vlak. Bijzonder memoreerde de heer Hooij de medewerking en toewijding van me vrouw Blesgraaf. Namens het Centraal Gedistilleerd- bureau bood hij de zilveren draagpen- ning en daarbij behorende oorkonde aan. Rijk bedeeld met fraaie bloemen en velerlei andere goede gaven, waren de heer en mevrouw Blesgraaf daarna het middelpunt van een gezellige receptie waarop talrijke vertegenwoordigers uit het zakenleven en van diverse organi saties hun beste wensen kwamen aan bieden. Raadsleden betreuren procedure rond benoeming van directeur HAARLEM, 14 okt. De stads schouwburg en het gemeentelijk con certgebouw zullen onder het beheer komen van een (gemeentelijke) stich ting. Daartoe heeft de gemeenteraad, met de stemmen van de KVP-raads- leden Van Velsen en Vos tegen, gis termiddag besloten. Maar eer dat be sluit viel, waren er bijna twee uur verstreken. Vanuit iedere fractie klonk het verwijt aan het college van B. en W. dat de nieuwe directeur reeds be noemd was, voordat vaststond, welke beheersvorm voor beide gebouwen ge kozen zou worden. Kwalificaties als „minder elegant" en „onhoffelijk" wa ren voor het college duidelijk genoeg. Wethouder Geluk erkende dan ook rid derlijk, dat de gang van zaken „for meel volslagen onjuist" was geweest. Hij vroeg echter begrip en kreeg dat ook wel voor de omstandighe den, waaronder de hele nieuwe struc- tuur moest worden voorbereid. Algemeen ging men er mee akkoord, dat het beheer van beide gebouwen niet gescheiden wordt. De integratie op het gebied van toneel en muziek zal daardoor sterk worden bevorderd. Be treurd werd echter, dat de raad wel gedwongen werd tot de keuze van een stichtingsvorm. Zou bijvoorbeeld de voorkeur uitgaan naar een gemeente lijke exploitatie, dan zou de benoeming van de nieuwe directeur door de raad moeten geschieden. Majir dle is al benoemd, drs. Voogd (P.V.D.A.) wees daar onder meer op. Hy noemde overieens de invloed van de gemeente bij dl voorgestelde stichting redelijk, maar met andere raadsleden stond hy er op dat er in de sociale status van (Advertentie) Sportief of gekleed, lichte of zware stoffen, al naar het u lijkt in prijzen van 70.00 tot f 198.00. TERLENKA regenjassen van 78.00 tot f 198.00 STIJLVOLLE COSTUUMS van f 119.00 tot 215.00 met onze bekende kleermakers service! IGen. Cronjéstraat la - lb, tëlef. 53334 KLEERMAKERS SINDS 1830 ZAANDAM, 14 okt. - De 25-jarige Cees Smit, semi-profvoetballer bij FC Zaanstreek, is door het bestuur van deze vereniging gesehorst tot 1 decem ber van dit jaar wegens het niet be zoeken van de training. Smit die een sportschool heeft in Haarlem, is ernstig verstoord over deze schorsing en neemt het het be stuur hoogst kwaly'k dat men hem niet eerst heeft gehoord alvorens deze maatregel te nemen. Als badmeester in het zwembad Wormer kon Smit niet steeds deelnemen aan de training. Hy weigert in het tweede elftal uit te ko men, zoals is bepaald, en is voorne mens af te wachten wat Ajax met hem wil gaan doen. het personeel van beide gebouwen geen verandering zou komen. Bepleit werd voorts, dat de directeur een zelfstandig beleid zou kunnen voe ren en niet aan de leiband van het stichtingsbestuur zou moeten lopen- Sommige raadsleden Proper (CPN) en mevrouw Van Rappard (VVD) wilden de benoeming van de directeur toch aan de raad voorbehouden evenals die van andere topfunctionarissen. Laatstgenoemde betreurde het boven dien, dat door de nieuwe structuur de raad geen enkele bevoegdheid in deze meer heeft. Van de zijde van de KVP klonken evenzeer bezwaren, maar de heer Peeters wilde het voorstel wel steunen in tegenstelling tot de heer Van Velsen, die opmerkte, dat de raad al leen financieel invloed heeft, maar niet artistiek, cultureel en moreel. Wethouder Geluk vond het zelf ook niet zo elegant gegaan maar volgens hem was er geen andere mogelijkheid geweest. Het leek namelyk veel beter eerst een directeur te benoemen, en van die benoeming uit de nieuwe struc tuur te bepalen. Anders zou eerst de lange weg van een deskundig bestuur formeren gegaan moeten zyn, dat dan nog eens een directeur zou moeten be noemen. Hy stelde voorts, dat de raad een eigen verantwoordelijkheid biylt houden. De raad tenslotte benoemt de bestuursleden. De benoeming van de directeur door de gemeenteraad acmt- te hij onjuist, vooral ook ten opzichte van het stichtingsbestuur, dat ook een eigen verantwoordelijkheid dient te hebben. HAARLEM, 14 okt. De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen de 19-jange kantoorbediende P. W. O. uit Delft ver oordeeld tot acht maanden gevangenis straf en terbeschikkingstelling van de regering. De jongen had op 19 mei een betonnen paal op de rails van de spoor baan Haarlem-Leiden gelegd, waardoor het gevaar heeft bestaan dat een trein ontspoorde. -Sr ivas een jaar en ter beschikkingstelling geëist. De verdach te, die in Vught gevangen zit, weiger de overigens by de uitspraak aanwezig te zijn. De 44-jarige Heemskerkse schoenma ker H. P. werd conform de eis tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Hij had in april zyn 18-jarige vriendin geschaakt. Met haar instemming, maar zonder medeweten van de ouders van het meisje, was hy met haar naar Antwerpen gereisd om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Met behulp van de politie haalden de ouders het meisje echter terug. Conform de eis werd de 20-jarige Haarlemse kantoorbediende P. A. M. H. veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk en ondertoezichtstelling. Hij had een overval gefingeerd, toen hij voor zijn baas in Santpoort ƒ6000 naar het postkantoor moest brengen. Hij deed daarvan aangifte bij de po litie. Maar hy had de overval samen met een vriend in elkaar gezet. Zij staken een groot deel van het geld in eigen zak. Eveneens geheel conform de eisen werden de 23-jarige monteur J. Z. en de 24-jarige tegelzetter K.K., beiden uit Haarlem, veroordeeld resp. tot gevan genisstraffen van een jaar en drie maanden en een jaar. Zy hadden uit het kantoor van de coöperatieve ver- bruiksvereniging „Haarlem" te Hille- gom de geldkistjes met een totaalbe drag van ruim 10.000 weggenomen. Een vriend, de 25-jarige Haarlemse koopman S. v. W. werd wegens heling tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Hij zou geld van de diefstal afkomstig, hebben aangenomen. Van W. heeft dat veertien dagen geleden op de zitting ontkend. AMSTERDAM, 13 okt. In haar woning aan het Zaandammerplein werd gisteren een bejaarde vrouw door haar dochter bewusteloos op bed aangetrof fen. GGD en GD brachten de vrouw met zuurstof weer bij kennis. Er was kolendamp in de kamer gekomen door dat de klep van de kolenhaard niet goed was afgesloten. J HAARLEM, 14 okt. De mannen van de twee Amsterdamse clubs St. Martinus en Zeemeeuwen, speelden een goede wedstrijd in de overgangsklasse tegen respectievelijk de Haarlemse clubs OVRA en die Raeckse. St. Mar tinus kon echter niet in zijn normale spel komen, omdat OVRA helemaal geen weerstand bood. De uitstekend op elkaar ingespeelde ploeg wen dan ook gemakkelijk (3-0). De laatste set zelfs met geen enkel tegenpunt (15-0). Die Raeckse verdedigde zich beter en de Zeemeeuwen hadden dan ook vjjf sets nodig om de thuisclub de baas te blijven. De twee eerste sets werden door de Amsterdammers gewonnen, die zeer beweeglyk speelden en een hechte ploeg vormden (12-15, 6-15). In de der de en vierde set vielen zij echter wat terug, maakten te veel fouten en ga ven zo de set net uit handen (18-16, 16-14). In de vyfde set herstelden de Zeemeeuwen zich uitstekend en won nen, na een spannende strijd de set met 15-9. In de jeugdklasse dames speelden DSSa een goede wedstrijd tegen Alli ance b en won na grote tegenstand van Alliance met 3-0. Alliance a ont moette DSSc in een teleurstellende stryd. De eerste twee sets gingen verloren, mede door de zeer zwakke arbitrage. In de derde en vierde set herstelden de dames van Alliance zich en de stryd resulteerde in gelyk spel. De uitslagen zijn: Dames: eerste klasse: Die Raeckse 3—DSS 3-0, Die Raeckse 2—JBS 3-1, NVSVelox 03, derde klasse: TriumphDSS 2-2, Velox 2Die Raeckse 5 0-3, OVRA 2Alliance 3 1-3, vierde klasse: Alliance 5DES 0-3. Jeugdkl. dames: JBSaVCMb 3-1, DSSaAlliance b 3-0, Alliance aDSS c 2-2. Heren overgangsklasse: OVRASt. Martinus 0-3, Die RaeckseZeemeeu wen 2-3, tweede klasse: WIKPSCB 2-2, HSVC 2—OVRA 4 3—1, derde klasse: RapiditasTriumph 2-2, OVRA 5HVS 4 3-1, die Raeckse 3—PSVH 1-3; klasse 4b: WIK 3—FES 3 3-1. LISSE, 14 okt. Woensdagavond hield de vereniging van oud-leerlingen van rijks middelbare tuinbouwschool Theorie en Praktijk de eerste winter- byeenkomst onder leiding van de heer D. J. van der Schans uit Noordwijker- hout. De voorzitter herdacht het ver scheiden van de heer P. Dekker, re dacteur van het Weekblad voor Bloem bollencultuur, die voor „T. en P." een vriend en wijs raadsman is geweest Hy wees er voorts op, dat de T. en P.-gemeenschap weer gelegenheid krygt, elkaar te ontmoeten in de problematiek en de mogelykheden binnen' het bloem bollenvak. Namens het bestuur werd meegedeeld, dat by voldoende belang stelling een cursus wordt gegeven voor de kwekers om meer kennis te kunnen opdoen in de moderne behandelingsme thoden. Cursusleider is de heer Papen- drecht. Als spreker trad deze avond op de heer H. de Groot, ingenieur directeur van de technische dienst van Rijnland over de verzilting van het grondwater in midden-west Nederland. HAARLEM, 14 okt. Zullen er in Haarlem nieuwe huizen leeg komen staan wegens de te hoge huren? In de gemeenteraadszitting verklaarde wet houder Van Liemt, dat het zo'n vaart niet zal lopen. Wel getuigde hy van enige bezorgdheid, vooral ten aanzien van de middelmatige inkomens, welke geen hogere huur meer kunnen hebben. De zaak kwam aan de orde by het voorstel tot de bouw van ruim drie honderd woningen in Schalkwyk. De huren van deze woningen zijn rykelijk hoog. Men kan echter de woningbouw moeilijk gaan afremmen. De heer Van Liemt attendeerde er bovendien op, dat de nieuwe woningen zijn afgestemd op de jongste bepalingen. De huizen heb ben namelyk een grotere inhoud. Men zal moeten afwachten, in hoeverre de komende huurverhoging in deze door werkt. Op de vraag, waarop de nieuwe wo ningen niet voorzien worden van cen trale aardgasverwarming, moest hy antwoorden, dat de minister daarvoor geen toestemming heeft verleend. Olie blijkt nog steeds goedkoper te zyn. In het volleybalverslag in Uw dag blad van 7 okt. j.l. schrijft Uw sport redacteur dat: „de heren van die Raeckse dienen te weten, dat appelle ren tegen de scheidsrechter altyd on sportief is". Daar mijn vereniging door dit ver slag een kwade naam krygt, wil ik graag uiteen zetten, waarom Uw ver slaggever per abuis bovengenoemde zinsnede heeft aangehaald. Vóór de wedstryd heb ik als aanvoer der mijn spelers op het hart gedrukt geen enkele op- of aanmerking aan het adres van de scheidsrechter te richten en te trachten het volleybalspel vol gens de huidige spelregels zo goed mo gelijk te spelen. Dit leidde er toe dat di verse keren spelers van die Raeckse zelf hun gemaakte fout bij de scheids rechter aangaven. Alle spelers trainen hard om het moderne volleybalspel zo goed mogelijk te spelen; aan de scheids rechter de taak de ontwikkelingen in de spelregels nauwgezet te volgen en in praktijk te brengen. Indien dit laatste achterwege blyft, werkt dit remmend op de technische ontwikke ling van diverse spelers en wekt wre vel. Appelleren is niet onsportief als een speler vraagt waarom is afgefloten indien een scheidsrechter ternauwer nood aangeeft waarom hy heeft geflo ten. Volgens my is dit een korrekte han deling die niet is bedoeld om de scheids rechter te intimideren. Van een onsportieve houding van mijn spelers t.o.v. de scheidsrechter was tijdens de wedstryd dan ook geen sprake. Aanvoerder v.v. die Raeckse 2. Gedipl. sch. r. Ne Vo Bo., E. KOPER CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Zij waren naakt en moesten sterven, 18 jr. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Dagelijks 7 en 9.15 uur: De man van Rio, 14 jaar. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: My fair lady, alle leeftijden. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Champagne en sex, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 6.45 en 9.30 uur: Zorba, de Griek. 18 jaar. Zondag 11 uur: Gagapagos, alle leeftijden. ROXY.Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Het geheim van de zwarte sperwer, 14 Jr. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: De tiran van het wilde Westen, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Beslist niet op zaterdag, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: lm weissen Rössl, a. 1. MINERVA. Do., vrij., ma. en wo. 8.15 uur, za. en zo. 7 en 9.15 uur: Topkapi, 14 jaar. Zo.-midd 2 en 4.15 en wo.-midd. 2.30 uur: Zet je zorgen op zij, alle leeftijden. Donderdag 14 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: „Wat een land, wat een land". A.B.C.-cabaret Wim Kan en Corry Vonk. M.m.v. Frans Halsema, Sylvia de Leur, René Frank, Carry Tefsen, Cecilia Nufaar en Ans Halsema. Composities en muzikale leiding: Ru van Veen. Trom pettist: Kees Vlak. Frans Halsmuseum, (Gr Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' rneeser- werken. Dagelijks, oehalve zondag geopend van 1017 uur Prentencabinet: Keuze uit eigen verzame ling Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 78: Oude religieuze kunstschildertien en mid deleeuwse beeldhouwwerken Geopend van 1012.30 en 1.305 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. Cruquius Museum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelijks van 912.30 en 1.305 uur. Zondags van 15 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 1017 uur. De eerste zondag van de maand van 1317 uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30— 17 uur. Zon- en feestdagen van 25 uur Vishal, Grote Markt: Expositie van druk werken van Hendrik N. Werkman „de druk ker van het paradijs". Dagelijks van 1017 uur. Zondag van 1317 uur t.m. 24 oktober. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1: Geopend dagelijks van 10—6 uur en van 812 uur. Maand oktober: Expositie van reistekeningen Poppe Damave. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Dagelijks van 10—8 uur, dinsdags gesloten. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 811.30 uur. Vanaf 10 ckt. tot 6 nov.: Expositie schil derijen en grafiek van Gert Beyer. Llnnaeushoi, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars en zomerbloemen. Tropentuin en minlcorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t.m. oktober). Artlficia, Binnenweg. 8.30 uur: Tentoon stelling etsen en t:keningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Kemco v. d. Gugten. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 4 november). FILMS: CITY-THEATER. Do. en vrij. 8 uur, zater dag 9.15 uur, zo. dinsdag en wo. 8 uur: De man met de wassen beelden, 18 jaar. Zaterdag 7 uur, zo. 2.30 en 5 uur: Samar, het duivelseiland, 14 Jaar. FILMS: ROYAL-THEATEH. Vrij. en za. 8 uur: Mister Stanislas, geheim agent, 14 jaar. Zo.-midd. 3 uur en maandag 8 uur: De Marine voelt nattigheid, alle leeftijden. Zo. en dinsdag 8 uur: Commando's in de vuurlinie, 14 jaar. LIDO-THEATER. Vrij. en za. 8 uur en zo.-midd. 3 uur: Wie past er op de winkel, alle leeftijden. Zo., ma., dinsdag en wo. 8 uur: Verrader in opdracht, 14 jaar. (Advertentie) Dealer voor Haarlem en Omstreken Wagenweg 104 - Haarlem - Tel. 12730 FILMS: DÏL z^rA4N\ Vr^' 2a- en zondag 8.16 uur: De dood slaat driemaal toe, 18 jaar. Zo.-mida. 2.45 uur: De pelsjager van dt slangenrivier, 14 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, T en 9.16 uur: Les Tncheurs. 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: The Hill, 18 jaar. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Helden van de rode rivier, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Moord aan boord, 14 jaar. REX. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Strip-poker, 18 uur. TRIAiNON. Dagelijks 2.30, 7 en 9.16 uur: Eddie in de greep der vrouwen, 14 jaar. TENTOON STELLIN GEN Gem. Museum de „Lakenhal" Oude Singel 28. Geopend dagel van 105 uur Zondag 15 uur Tot 1 nov Universitair Lustrum 1965. „De grafische en Hollandse aquarellen- kring" Taveerne Tastevtn, Beestenmarkt 14: SchU- derijenexpositie, aquarellen, etsen en goua ches van C. Nljhofi, Sfeervolle verlichting. Klassieke en folkloristische muziek. Best. „De Bulf". Jan Vossesteeg 59, dag. 10-8 uur en zond. 3-12 uur. Expositie ran aquarellen van Jan van Geen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 13