DUIMZUIGEN GOED OF SLECHT? POSTZEGELS AUTO Ijskast- kussentje Korte rokken Gekke kousen Mooie benen Ga rijden met sollicitant VERTELLEN OVER historie VAN DE DOOR V. SNIEKERS Bedkauwen Tanden scheef Harde borstel Knie naar de maag Benencrème PLUS ZATERDAG 16 OKTOBER 1965 PAGINA 5 KRASAN MARINC; Is duimzuigen goed of is duimzuigen af te raden? Een moeilijk pro bleem dat al vele huise lijke ruzies heeft ver oorzaakt (want pa zegt „weg met die duim" en ma zegt „laat dat kind toch"). Hier is het ant woord van een moeder, die een onderzoek in stelde, omdat ze de waarheid wilde weten. '-ttn- W""' SEPliSUQUg :iF8ANCA!SE;: *m< >*4.< MONACO t c Een kabel over de fraaie kuit Waardoor hebben de vrouwen deze whiter hun eerste kou te pakken? Natuurlijk, door de korte rokken en gekke kousendracht. Want be gint één ermee, dan willen de an tieren niet achterblijven. Maar he laas vergeten zo veel vrouwen, dat niet ieders benen zo in het zon netje gezet kunnen worden. Lange, slanke, perfectgevormde benen zijn meestal alleen weggelegd voor Vrouwen als Mariene Dietrich, die er dan ook zo voorzichtig mee om springt, dat ze ze heeft verzekerd voor anderhalf miljoen. Wij moeten het echter meestal doen een streepje op de knobbelknie met knobbelige knieën, dikke bovenbe nen of -uitgezakte" enkels. Overigens hoeven we niet bij de pakken te blijven neerzitten, we hoeven niet te berusten in onze benengebreken- Ten eerste is er de mogelijkheid om in een chique schoonheidssalon eens in de week onze benen te laten verzorgen wat op den duur wel vruchten zal af werpen maar veel goedkoper en waar schijnlijk met hetzelfde resultaat kunnen we er zelf wat aan gaan doen. Iedere dag borstelen bijvoorbeeld, af- wisselend met koud en warm water met eert stippeltje op de enkel. een harde borstel langs het gehele been ronddraaiende en opwaartse bewegingen maken. Het is geen kwestie van een of twee keer een beetje poedelen- De moei lijkheden moeten energiek worden aan gepakt-, het zal tijd en moeite kosten, maar vrouwen met een beetje uithou dingsvermogen lukt het beslist. Alleen borstelen is nog niet genoeg, Er bestaan gymnastiekoefeningen voor enkels, kuiten en knieën, die minstens twee maal in de week gedaan moeten worden. Hier zijn er een paar: Om de omvang van de dijbenen te Alleen voor perfecte benen is de korte rokken-gekke kousenmode. Van fietsen krijg je mooie benen woidt altijd gezegd. Wie dus korte rokken wil dragen pakke de fiets. afnemen moet u op de grond knielen met de knieën gespreid en naar achteren op de enkels gaan zitten Plaats de handen naast de heupen op de grond. Probeer het lichaam zo ver mogelijk naar boven te duwen, tot u het in uw dijen voelt trekken. Oefening twee: Ga op de rug liggen, strek uw rechterbeen naar boven en klap jn uw handen boven en onder het dijbeen Probeer daarna de dij zover mogelijk naar voren te bewegen tot vlak bij uw gezicht. Herhaal deze oefe ning met heit linkerbeen. Deze oefening kan ook een keer in omgekeerde richting worden uitgevoerd: u gaat op de buik liggen en probeert het hoofd en het rechterbeen zo dicht mogelijk bij elkaar te brengen. Herhaal deze oefening met het linker been. Slankere knieën en kuiten kunt u krij gen met de volgende oefeningen: Ga op de grond zitten met de benen recht naar voren. Buig de knie naar de maag, terwijl u het bovenbeen met beide han den vast houdt. Strek nu het been in de lucht, zo hoog mogelijk, terwijl u de knie niet buigt. Herhaal de oefening met het andere been. Om de kuit in de buurt van de enkel een betere vorm te geven, hebben wij ook een oefening: Ga rechtop staan met de voeten naast elkaar en houdt met beide handen de rand van een tafel vast. Ga hoog op de tenen staan en kom lang zaam weer op de platte voet terug. Her haal dit met de tenen naar elkaar wij zend en de enkels ver uit elkaar, en daarna met de enkels naar elkaar toe en de tenen uit- elkaar. Doe al deze oefe ningen de eerste dag acht keer en voer dat getal in de komende weken op tot twintig- En natuurlijk zijn al dit soort gymnas tiekoefeningen uit den boze voor hairtpa- tiënten. In het buitenland bestaat er ook een „Denencreme, die een slankmakend en mooimakend effect schijnt te hebben, maar hier zullen we dat nog door „zelf werkzaamheid" moeten bereiken. Wanneer u overigens met veel moei te en zorg mooie benen hebt gekre gen, denkt u er dan eens over om de schoonheid verblindend te maken door ze een paar keer per jaar te laten har sen. Door zo'n harsbehandeling worden de haren verwijd-erd en glad-de vrouwen benen zullen nog veel aantrekkelijker lijken, dan harige. Terwijl in Nederland het boekje „Kinderen schrijven de koningin", voor liefdadige doeleinden wordt verkocht - op deze plaats bespro ken - is in Engeland het boekje „De geestigheid van prins Philip" verkrijgbaar, waarvan de op brengst eveneens voor liefdadige doeleinden is bestemd. Uiteraard is deze bundel grappige opmerkingen gedebiteerd door de gemaal van de Britse vorstin, niet altijd voor een vertaling in het Ne derlands vatbaar, zonder dat de geestigheid ervan verloren gaat. Hieronder volgen enkele grepen uit de door Peter Butler verza melde uitspraken van de prins. Op een tentoonstelling van wasma chines: „En welke is nou de krimp- machine?" Op een tentoonstelling van kunstve zels, wijzend op het schaarse blonde haar op zijn hoofd: „vezels maken gaat mij niet erg goed af." Tot de Britse industrie: „de moei lijkheid met oude directieleden is dat er teveel één-maagzweer-mannen zijn, die twee-maagzweerfuncties vervul len." Bij het aanvaarden van een eredoc toraat van de universiteit van Rea ding: „het moet wel algemeen be kend zijn, dat ik nooit in mijn leven een eerlijke graad heb behaald" Tegen de autoriteiten van Singapo re in de dagen dat het stadeiland naar onafhankelijkheid streefde: „ik zelf heb zeer weinig persoonlijke er varing met zelfbestuur opgedaan. Ik ben zelf een van de meest bestuurde mensen, die u ooit zou kunnen hopen te ontmoeten". Op een vraag of een documentaire film over de walvisvangst niet te gruwelijk voor kinderogen zal zijn: „beslist niet. Als ik mijn eigen kinde ren als maatstaf zou mogen nemen, UUlilUUUUlUUU is er niets dat zij leuker vinden dan een beetje bloed." Na bijna drie uur lang naar weten schappelijke films te hebben gekeken: de roentgenstraal gaat het ene oor in en het andere uit." Tot een verzameling van industrië len: „het is niet goed voor de mens zijn toevlucht te zoeken tot spoetniks en raketten en zijn ziel op aarde te laten tussen de tv-toestellen en es pressobars." Bij fle opening van een instituut voor wetenschappelijk onderzoek: da mes en heren, het doet mij het groot ste genoegen dit laboratorium geopend te verklaren en als iemand mij een sleutel wil lenen zal ik het nog openen ook." Over het Engels als de taal van het gemenebest: „ik wil het pidgin engels hierbij insluiten, zelfs al word ik in die prachtige taal aangeduid als „die kerel van mevrouw de koningin." Tegen een man die vertelt dat zijn vrouw doctor in de wijsbegeerte is en „veel belangrijker dan ik": „ja, die moeilijkheid hebben wij bij ons in de familie ook." Op onafhankelijkheidsdag tegen Jo- mo Kenyatta, wanneer de Union Jack voor de laatste maal in Kenia zal wor den gestreken: bent u er heel zeker van dat u niet van gedachten zult ver anderen?" Een bijeenkomst in de ambtswoning van de aartsbisschop van Canterbury noemt hij „een surplice van bisschop pen." Tot een fotograaf in Chili die hem overal volgt ver zoekt hij heen te gaan en voegt eraan toe: „in onze familie hebben we er al een." MONACO Ga voordat u personeel aanneemt, met de sollicitant een auto-tochtje maken. Een man rijdt, zoals hij leeft en de re sultaten van een dergelijke test zijn dui delijker dan die van het fraaiste psy chologische rapport. Deze raad geeft de medische medewerker van De Autokam pioen ln het nummer van de vorige week. Wanneer vroeger Iemand solliciteerde IA E historie van de automobiel 19 I „af te lezen" van de postzegels, die in de loop der jaren met als onderwerp „de auto" zijn ver soenen. Een medewerker van Shell in Zijn vrije tijd een kleine 'udie gemaakt van dit genre Poat" 'eSeIs. Hjj kwam tot een boeiende ®,r«unellng. Een kleine greep uit deze co^ecH« drukken wü hier* de p' Een zegel uit Monaco van ^ugeot ujit 1898, die zeer sterk aan B J5®woon rijtuig deed denken, stèiii n Italiaanse zegel met ais voor ging da stoomautovan 1 White, een 10-pk vehikel, waarmee in 1903 ve°l succes werd geoogst. C-T i*oqk "VS~j"visauto van peugeot uit 1895 stond model voor deze zegel. D' Monaco met de Fiat model 1901, compleet met huifkap. E. Frankrijk gaf het vorig jaar deze interessante zegel uit ter herinnering aan de taxiesi van Parijs, die tijdens de Eerste Wereldoorlog, toen het gervaar bestond dat de Duitsers toet Mamefront zouden doorbreken, op bevel van de militaire commandant van Parijs 8000 man troepen hst front vervoerden. naar een belangrijke betrekking, nam de directeur de kandidaat wel mee uit lunchen. De manier van eten en zijn gedrag tegenover de kelner bijvoorbeeld gaven dikwijls een beter beeld van 's mans karakter dan een ontroerende sollicitatiebrief. Tegenwoordig echter gaat de directie af op het rapport van de psychologische test. Het zou misschien goedkoper en zeker sneller zijn met de kandidaat een ritje door de stad en over een hoofdweg te maken. Een paar maal afslaan, een kruispunt passeren, even wachten in een file en hem vragen te stoppen op een plaats, waar een stopverbod geldt Blflfttfdiog een brandende vraag: zal de- directeur de tect overleven? In Amerika wordt een accessoi re op de markt gebracht, dat een „koele zit" in de auto garandeert. Het bestaat uit een soort ijskast- kussentje, dat werkt op de stroom van de accu. Aan het kussentje zit een stekker, die past in het contactdoosje van de sigaretten aansteker. Het houdt u koel en droog, zegt de fabrikant met over tuiging. Kosten: 12,95 dollar. Voor Nederland Is er nog geen impor teur geïnteresseerd: nu werken onze zomers ook niet mee, om een dergelijk artikel tot een best-sel ler te maken. Toen onze oudste zoon twee maanden oud was, maakte ik mij zorgen, omdat hij op zijn duim begon te zuigen. „1 rach- tig" zei onze dokter. „Rustig zvjn gang laten gaan". Deze uitspraak vonden en kele ooms en tantes van de baby zeer on gewoon. De dokter zei niet waarom hy er zo over dacht, maar in de twee jaar, die sindsdien zijn verlopen geloof ik, dat ik de meeste oorzaken hiervoor, uit er varing en door er veel over te lezen, heb ontdekt. Ten gunste van het duimzuigen kunnen veel argumenten naar voren gebracht worden. Men hoort bijvoorbeeld, dat baby's, die op hun duim zuigen, tevrede- ner zijn. makkelijker in slaap vallen en minder huilen. Dit betekent dan een rus tiger gezinsleven, maar veel belangrijker is, dat de baby. die op zijn duim zuigt, dat doet, omdat hij het nodig heeft. Oor spronkelijk zuigt de kleine op zijn duim. omdat zijn fundamentele behoefte om te zuigen bij de regelmatige voedingen niet volledig lot zijn recht is gekomen. Maar na een jaar vindt er een verandering plaats in de aard van het zuigen. Het zoekt zijn duim op als troost, wanneer het vermoeid is, zich verveelt of bang is. Is dan de tijd gekomen om deze ge woonte af te leren? De meeste experts zeggen „neen", omdat de behoefte nog steeos aanwezig is. Kinderen ervaren immers, net als volwassenen, normale spanningen- Volwassen kunnen roken op kauwgom kauwen, veel eten, drinken of op hun nagels bijten om de spanning te verminderen. Om dezelfde reden zuigen kinderen op hun duim. Het kind, dat als kleuter niet op zijn duim zuigt, zal hiertoe later ook niet overgaan, maar het kan op Iets anders terugvallen, dat dezelfde functie heeft Sommige baby's rollen met hun hoofd heen en weer of trekken aan hun haar totdat er kale plekjes tevoorschijn ko men. Sommigen bijten op hun nagels en andere kauwen gewoonlijk op venster banken of op de rand van hun bedje (mis scfalen als gevolg van een diëtlëstische tekortkoming). Weer andere kleuters gaan in hun leciikantje staan dansen, wat de ouders soms de doodschrik op het lijf kan jagen, vooral, wanneer het gepaard gaat met een enthousiast bonzen van het hoofdje tegen de rand van het bedje. Geen van deze gewoontes is gevaarlijk voor de kinderen, maar sommige zijn lastiger dan het duimzuigen, wat ten minste rustig is. Het bleek, dat onze zoon bijzonder op de geneugten van zijn duim gesteld was en het zou daarom moeilijk geweest zijn hem hiervan te scheiden. Wij hebben ge leerd, dat, wanneer het duimzuigen na het eerste jaar voortduurt, het kind zel den voor zijn derde jaar ermee uit scheidt. Het kind tussen 2% en 3 jaar koestertbijna altijd graag zijn dekentje of een speelgoed-beest, terwijl het zuigt en kan het zuigen niet plezierig vinden, wanneer het niets in zijn handen heeft. Zij kunnen ook een vinger in hun oor ste ken of met een haarlok spelen. Dit ge drag is volkomen normaal. Gewoonlijk beperkt het drie- tot zesja rige kind het zuigen tot de tijd, dat het zich moe en slaperig begint te voelen. Duimzuigen en de aantrekkingskracht tot de deken verdwijnen gewoonlijk vanzelf, wanneer de kinderen een jaar of zes zijn. Experts, waaronder vooral de psycho logen, zijn van oordeel, dat de ouders zich over het duimzuigen niet te veel zor gen moeten maken. Zy vinden zelfs, dat iedere poging om het af te leren alleen maar kwaad kan doen Trouwens, ge dwongen maatregelen van de ouders heb ben meestal toch niet de gewenste uit werking. Lijnrecht tegenover de mening van de psychologen staat die van de atndartsen. Dezen vrezen vooral dat het gebit van de kleuter onder het duimzuigen zal lijden. Door telkens tijdens het- groeiproces af gietsels te maken van het gebit van duimzuigers en niet-duimzuigers en deze met elkaar te vergelijken, is men tot de conclusie gekomen, dat de tanden van het melkgebit van de kleuter inderdaad scheef gaan groeien door het zuigen Op het blijvende gebit heeft het echter geen invloed, tenzij het kind ook na het- wisse len met het duimzuigen doorgaat. Geestigheden van

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 25