HUWELIJKS VOOR WAARDEN Mieke Bos en Maxim Hamel samen in nieuw TV-spel Amusante belevenissen van een jong getrouwd paar Radio Veronica uit de ether? ASPIRIN#} BAYER Manus v. d. maand op Kamp filmde Spitsbergen PUBLIEK wèg van Mama Thornton I S 1 Televisie Radio: Ee voordelen van aandelenbezit met "beperking van risico: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Nederlandse concertmuziek verliest terrein Fragmenten van film „Tokio Olympiade" Ti vee Nederlandse films bekroond 19 oktober op Nederland I HitJ.ii muziek doet alle grenzen vervagen 'n autotocht?- neem (FYFFES) óananen mee AANNEMELIJKE VERTOLKING VAN „HET DUEL" n treinreis? - neem bananen mee Vanavond op uw scherm Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. 'n wandeling? - neem (FYFFES) bananen mee Honger John Lee Hooker Eigenaardig 3 it* VRIJDAG ZATERDAG VRIJDAG ZATERDAG Russen winnen Paganini-concours te Genua VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 Zaterdagavond start de eerste aflevering van een nieuwe eerste- netserie „Huwelijksvoorwaar den". Deze eerste aflevering heet .,Het spijt met mateloos liefje" De NCRV brengt dit in Engeland bekroonde serie-programma van Richard Waring in de vertaling van Martie Verdenius. De hoofd rollen in dit spel komen voor re kening van Mieke Bos èn Maxim Hamel. De regie berust bij Paul Cammermans. De serie (oor spronkelijke titel „The Marriage Lines") is een familiespel. Het pas getrouwde echtpaar Mieke en Max Huisman beleven in iede re aflevering kluchtige voorval len die tot ruzietjes en grappige omstandigheden leidden. De ru. zietjes worden meestal met een happy ending besloten. In het eerste deel zien we het kersverse echtpaar terugkomen van hun huwelijksreis, dodelijk vermoeid en slaperig. De meest vreemde belevenissen volgen elkaar op, die voor de Huismansen op een nachtmerrie lijken en de kijker de nodige vermakelijkheid moe ten bezorgen. Het blijkt gelukkig inderdaad een nachtmerrie te zijn. 1llliin»nw|niiiHii;?;i'inimimniiiiiiMinimmmniffliiillinillllllllllllll -L r Een bus vol Amerikaanse blues- artiesten komt voor studio Con cordia in Bussum voorrijden. Elf zijn het er. Jong en oud. Met al pinopetjes, sigaren, foto-toestel len, gitaren, een „Big Mama" van driehonderd pond en een gewel dige honger. Het Americain Folk Blues Festival. De groep, die voor dit jaar werd gevormd bestaat uit Big Mama Thornton, Big Walter Shakey Horton, Eddie Boyd, John Lee Hooker, Lonesome Jimmy Lee, Roosevelt Sykes, Mississippi Fred Mc Dowell, Doctor Ross, Buddy Guy en drummer Freddie Below. Ze maakten woensdag avond twee opname's voor de KRO-televisie en speelden gister avond in de Haagse Houtrusthal- len. Y1* ïY - vmOKS: NEDERLAND I S EDE» LAND II KIlKlil.AND I HILVERSUM I 402 m. in s. M II 208 m. RADIO VERONICA L',1 .124 in. ilil SS KJ 484 tn. HILVERSUM 1 402 m. HILVERSUM 11 298 m. HILVERSUM III (F.M.-kanale RADIO VERONICA BKUVS KL 324 m. BHUSSEL 484 m. Door haar hoofdrol in dit spel, komt Mieke Bos terug op onze schermen. Niet UTRECHT, 15 okt. Het Nederland- te en Franse repertoire van concert muziek (inclusief concerten door of met medewerking van symfonieorkes ten) Is in 1964 belangrijk achteruit ge gaan. Het Duitse en Engelse repertoi re profiteerde daarvan. Dit blijkt uit vergelijkingen die het bureau voor muziekauteursrecht (BUMA) heeft gemaakt aiam de hanid van de BUMA-uitkering aan verschil lende landen. In Nederland werd 19 Procent van de ontvangen auteursrech ten verdeeld (vorig jaar 23 procent), Ook in de siector recitals, koren, man doline- en accordeonorkesten school ed muziekschooluitvoeringen ging het Nederlandse aandeel in 1964 belangrijk achteruit: van 44 tot 30 procent. In deze rubriek gingen de Duitsers trou wens ook achteruit. Alleen de rubriek harmonie- en fanfaremuziek leverde voor de Nederlandse muziekauteurs een beter resultaat op: 68 procent, een docent meer dan in 1963. Ilen vergelijking in de rubriek amu- ^hientsmuziek heeft BUMA niet kun- maken, omdat de uitkeringen aan T® Nederlandse rechthebbenden sterk ^prden beïnvloed door vele sub-uitga- van buitenlandse werken en door v? feit, dat het vele uitgeversaandeel pfh bijvoorbeeld het Amerikaanse re- deH ^1e wordt uitgekeerd aan de Ne- ïek .dse sub-uitgever ter nadere ver- Vg^hing met de oorspronkelijke uitge- als musicalster of als helft van de Sel- vera's, maar „gewoon" als actrice, „Ik vond het eerst een beetje eng, acteren", zegt zij- „Gelukkig hielp iedereen me en zei dat het prima ging. Tenslotte ben ik een groentje in het vak. En dan met een maar met Maxim Hamel. Ik heb echter bijzonder fijn met hem gewerkt. Ik kende Maxim van na een voorstel ling van de „Sound of Music", waarmee ik toen in Carré werkte. Ik had toen nooit gedacht dat ik nog eens met hem in een programma zou komen te staan als actrice. Ik vind het bijzonder fijn werken. Er zouden eerst acht afleve ringen worden opgenomen. De NCRV vond het echter zo geslaagd dat er nog vier aan zijn vastgeplakt. Ze zijn alle maal al opgenomen". Mieke Bos wordt dus het komend seizoen een veel geziene t.v. actrice. Sinds zij uit het duo „De Selvera's" is gestapt, is voor haar een heel andere tijd aangebroken. Zij werkte in „Sound of music" die jammer genoeg een fi nanciële flop werd, zij trad op in de Duitse „Stop the World, I want to get off" en ging helemaal „op de musical- toer". „Het bevalt mij best", zegt de MIEKE BOS met haar dochtertje Karin blonde Limburgse. „Bij de Selvera's heb ik een fijne tijd gehad, een tijd waarin ik geloofde, alleen vond ik het op een gegeven moment welletjes. Als je dat werk jaren hebt gedaan, wil je weieens iets anders. Andere dingen doen. Door mijn huwelijk ben ik bovendien finan cieel niet meer afhankelijk van het zingen. Ik kan dus contracten die mij niet lijken afslaan. Alleen dingen doen waar ik helemaal achter kan staan. Voor een goede, grote musical zouden ze me direct vinden. Het theaterwerk laat je niet meer los als je het eenmaal gedaan hebt". Behalve „Huwelijksvoorwaarden" staan er nog andere plannen en contrac ten in Mieke's agenda. In juli nam de NCRV een grote musical op „Lilly". Deze monsterproduktie wordt 5 novem ber uitgezonden. Behalve Mieke Bos werken o.a. verder Will van Seist, Piet Römer, Therese Steinmetz, Allard van der Scheer, Paul Meyer en Riek Scha- gen mee. Ook wordt by deze omroep een show rond Mieke Bos voorbereid die wordt geschreven door Jaap Mole naar. „Het gaat iets anders worden dan liedje, liedje, liedje. Er zouden ook in terviews in komen en allerlei „gekke toestanden". Een leuk, op de lach af gestemd amusementsprogramma. Er wordt er een van gemaakt. Als het lukt is men van plan een serie te maken. Het zou betekenen dat ik eenmaal in de veertien dagen op het scherm kom". Advertentie BUSSUM, 15 okt. In „Het Duel", dat gisteravond door de VARA werd uitgezonden, ging het om een bewer king van 'n verhaal van A. P. Tsjechóv en men hield na het bekijken ervan wei de indruik over, dat die bewerking wél gericht was op het bereiken van een gecomprimeerde actie. Een actie zelfs, die niet helemaal Tsjechoviaans is en die in de andere, authentieke stukken van de meester in deze vorm dan ook niet voorkomt. In „Oom Wanja" en „De Kersentuin" gaat het allemaal niet zo kernachtig, om niet te zeggen zo jachtig toe. Niettemin was er in „Het DueJ" toch wel sprake van een aanduiden van een langoureus-hartsrtochtelijke sfeer, die men nu eenmaal van Tsjechóv gewend is. De regie van Theun Lammertse was er helemaal niet op gericht en men zag twee voortreffelijke rollen van Hans Croiset als Lajewski en van Cor van Rijn als Von Koren, die daar zeer goed in pasten. Men werd vooral door hen geboeid, andere rollen boden in deze bewerking minder kansen. Afge zien dan wellicht die van Samojlenko, maar Bernard Droog hij moest een paar keer hoorbaar gesoufleerd worden maakte er niet al te overtuigend gebruik van. „Aohter het nieuws" kwam twee keer aan bod deze avond. In de eerste af levering liet Herman Wigbold een voor standster en een tegenstander van de goedkeuringswet uit de PvdA aan het woord. Te weten mevr. Brautigam en de heer Pesohart. Zij verdedigden hun resp. standpunten in vrij behoedzame bewoordingen. Men kende ze bovendien al van anderen. In een „jubileum"- rubriek zag men een reportage, die Koos Postema gemaakt had over de huidige stand van zaken wat betreft de rassenintegratie in Little Rock en Chicago. Een goede (niet zeer bemoe digende) reportage zonder twijfel, met een dappere poging tot objectiviteit, maar men zou er toch graag wat meei mankracht aan besteed hebben gezien A. I Advertentie Het aandeel van de NTS vanavond is om zeven uur het journaal en daarna Klaas Vaak. De KRO opent het pro gramma met- TV Dansant, dat wordt uitgezonden vanuit de glazen zaal van het RAI gebouw- Wim Voeten zal sa men met Jeanne Assman weer enkele dansen demonstreren en uitleggen. Ver. der treden nog op een groep van acht paren uit Dusseldorf onder leiding van G. Dresen. Als topstuk voor de sport liefhebbers worden fragmenten getoond uit de film, die vandaag te Amster dam in première gaat. „Tokio Olym piade." Het is, zoals onlangs al voor de tv gezegd werd, geen chronolo gisch verslag van hetgeen er precies gepresteerd is in Tokio, maar meer een film over het menselijk element in de sport, het prestatievermogen, en uit houdingsvermogen. Jan Cottaar zal het commentaar leveren bij de fragmenten van deze film, die een creatie is van de Japanse cineast Kon Ichikawa. Ds NTS geeft- dan om acht uur het jr •- naai, waarachter „Brandpunt" zijn ac- tualiteiten en meningen geeft over de gebeurtenissen van deze week. Black and White Minstrel Show is de titel van het volgende stuk, waarin grote namen voorkomen. De regie is van George Inns. Na deze grootse show vervolgt de KRO haar programma met Bonanza (dit keer geen Kronanza). Af levering eenentwintig ,,De Vreemde ling" als vanouds vil Wild West-ro- mantiek. Van het wilde Westen naar Afrika, dat aan de hand van filmfrag menten besproken zal worden door pa ter dr- G. Bouritius SCJ, pater A. Ja cobs WP en de heer F. Spit. Het pro gramma, dat „Missie in Afrika" heet. zal de problemen behandelen rond de missie- Gespreksleider is Joop Rein- boud. Na het conciliejournaal is het tweede NTS journaal da hekkesluiter Het tweede net geeft na nieuws in het kort, de Danny Kaye Show, met vanavond twee speciale gasten Lucille Ball en John Gary en het orkest Paul Weston. Onder regie van Hedda van Gennep en presentatie van Ageeth Scherphuis kunnen we kijken naar „Kijk met het tv-magazine" Daar na zal dr. Ben Casey weer zijn uiter ste best doen om vakkundig het (tv)- mes te hanteren en een aantal ingewik kelde operaties uit te voeren. Ditmaal gaat. het om een negenjarig jongetje dat een hersenoperatie moet ondergaan, waarbij het nog gecompliceerder wordt als Casey geïnfecteerd wordt door hondsdolheid. Doch het geheel loopt weer goed af. Het tweede journaal zal dan weer trachten om ons terug te brengen naar de realiteit. DEN HAAG, 15 okt. ls de regering voornemens na de REM ook Radio Ve ronica uit de ether te doen verdwijnen? Moet de wet Installaties Noordzee niet vervangen worden door een wet op grondslag van de Europese conventie op zendstations van buiten Je territoriale wateren? Deze vragen worden door enkele le den van een bijzondere commissie van de Tweede Kamer aan de minister van verkeer en waterstaat gesteld in het voorlopig verslag op het wetsontwerp tot wijziging van de telegraaf- en tele- foonwet. Door hen wordt o.m. betoogd, dat de toepassing van deze conventie waartoe inmiddels ook Nederland is toegetreden, slechts gerechtvaardigd kan worden door het beperkte aantal golflengten en de beperkte spectrumruimte. Deze zienswijze werd eind januari van dit jaar, nadat de conventie ter onderteke ning was opengesteld door de raadge vende vergadering van de raad van Europa tot uitdrukking gebracht. LA FELGUERA (Spanje), okt. Op het vierde internationale filmfestival van La Felguera zyn twee Nederlandse films bekroond. In de afdeling documentaires won „De werkelijkheid van Karei Appel" van Jan Vrijman de eerste prijs. In de afdeling experimentele films gmg de hoofdprijs naar de Nederlandse inzen ding „Elektronische variaties" Als beste lange film koos de jury de: Portugese „Barqueiro do Douro". In de categorie korte films ging de prijs naar de Italiaanse inzending „Bologna-Firen- ze, kilometer 84.700." Advertentie DAAR STAAT ACHTER BUSSUM, okt. Een waar ver haal: Veertig jaar lang woonden twee Noorse trappers op het eiland Spits bergen. Eén keer per jaar voeren zij op een kolenboot mee naar Harstadt op de Noorse kust. Daar gold hun bezoek steevast het kantoor van de plaatselij ke krant, waarvan zij een hele jaargang tegelijk kochten. Terug op hun eiland stonden zij om beurten 's morgens vroeg op, gingen naar buiten en scho ven een krant onder hun eigen deur naar binnen- „Dit soort zonderlinge le venskunstenaars kan het op Spitsber gen uithouden", heeft KRO-regisseui "Manus van der Kamp tijdens een zwerftocht van vier weken over het eiland geconstateerd. „Je moet een ster ke persoonlijkheid zijn, wil je de een zaamheid van dit harre land kunnen verdragen. Zelf had ik er geen spijt van, toen de expeditie ten einde liep. Maar ik weet zeker, dat ik op Spitsber gen terugkom." Volgende week dinsdag wordt de film „Svalbard" (de Noorse naam voor Spitsbergen) over Nederland I uitge zonden. Manus van der Kamp maakte hem samen met Josef Koolsaet, chef van de afdeling film en ontspanning van de BRT en de Belgische cineast Jos de Cock, als co-productie van KRO en BRT. Advertentie Nadat woensdag de honger gestild was met enorme schalen broodjes be gonnen de „vogels" aan de repetities. De regisseur wist niet welke nummers zij zouden spelen en hoe lang dat ging duren. Een bluesartiest zingt wat hij op dat moment voelt of waarvoor hij in de stemming is. Of hy zingt niet, zoals Lonesome Jimmy Lee die midden in de ampex opname van de avond stopte gn weg wilde lopen met de opmerking „1 got no reason to sing it". „Ik heb er geen reden voor het te zingen". Hy moest door zyn collega's en impressario worden overgehaald om het toch maar te doen voor de „centen". Centen die hem geen lor schenen te interesseren Zo waren alle liedjes die 's middags werden gezongen niet meer terug te vinden in het avondprogramma. Hij ze> te regisseur Nico Hiltrop voor grote problemen wat betreft betiteling en tijd- ring hebben geleerd op zelfgemaakte gitaren. Mississippi Fred Mc Dowell is nog een van de zeldzame „bottle-neck" gitaristen. De gitaar in akkoord ge stemd wordt ritmisch bespeeld met de rechterhand. De linkerhand, die nor maal de akkoorden vormt, speelt de melodie door de hals van de fles die over de derde vin-ger is geschoven. Een slepend, fascinerend geluid is het ge volg. Roosevelt Sykes, blues en Boogie Woogie pianist heeft evenzeer een bij zonder onconventionele aanslag. Zijn spel is voortreffelijk, meeslepend, snel en ritmisch. Niet voor niets wordt er van hem gezegd „welke plaats waar Roosevelt Sykes speelt, is een gezellige kroeg"- Walter Shakey Horton is de mondharmonicaspeler van het gezel schap. Een grote schuwe introverte fi guur wiens ogen bijna bezeten angstig om zich heen loeren. Zijn spel is swin gend, wonderbaarlijk vol van geluid voor zo n kleine, een van de goedkoop ste Röhners. Big Mama Thornton, de zware drie honderd pond wegende zangeres kon bij de opname s en in de Houtrusthaï- len rekenen op een geweldig succes. Zij zingt als een orgel en swingt er zelf nog bij. De grote hit van Elvis Presley „Hound Dog" is een nummer van liaar. Als zij het zingt vertelt zy erbij dat ze er zelf vijfhonderd dollar voor kreeg. Elvis werd er rijk mee. John Lee Hooker is de bekendste blueszanger en gitarist van de groep, I Hij maakte vele bekende platen. Zijn „How Long Blues" op Fontana 688 700 zl. is onder de bluesplaten een der bes- I te. John Lee Hooker speelt nu ook op een elektrisch versterkte gitaar- Geluk- j kig niet hard. Zyn gitaarspel is fabu- leus. Een techniek die slechts door en- kelen bereikt kan worden. De opnames die de KRO maakte van het Folk Blues festival worden bewaard voor decem ber en januari. BIG MAMA THORNTON orgel „Onwezenlijk" noemt Manus van der Kamp dit eiland der stilte, dat in 1596 door Barend sz en Heemskerck weid ontdekt, en dat dan ook nog heel veel heeft wat aan Nederland herinnert. In 1623 waren het ook de Nederlanders, die er de bloeiende ne derzetting Smeerenburg stichtten, waar ettelijke miljoenen liters traan werden uitgekookt. Talrijke graven herinneren eraan, dat soms jaarlijks wel dertig schepen vastliepen in het ijs en nooit meer de thuishaven be reikten. Weer was het een Nederlan der, die op Spitsbergen geschiedenis maakte, na de ramp met de Italia in 1928. De toen 18-jarige Zeeuw Sjef van Dongen, de latere burgemeester van Aardenburg en thans lid van de Gedeputeerde Staten van Zeeland en de Tweede Kamer, trok met een hon denslee de witte woestenij in om naar overlevenden te zoeken. Met 220 kg bagage in vijftien koffers is Manus van der Kamp per vliegtuig, helicopter, kolenboot, jeep, roeiboot en regeringskotter naar alle plaatsen van historische betekenis getrokken. Maar ook filmde hij het harde bestaan van de berenjagers en mijnwerkers in de vier dorpjes, die het eiland (65.000 vier kante kilometer) telt. Hij ontdekte, dat ruim twee derde van de bevolking bestaat uit Russen, die alsof het de gewoonste zaak van de wereld is belasting betalen aan de Noorse staat. Manus van der Kamp wil in ieder geval terug naar Spitsber gen om het grote feest mee te maken, dat de achterblijvers vieren, wanneer in oktober de laatste boot naar het vas teland vertrokken is. Degenen, die ach terblijven weten zich een jaar lang vol komen geïsoleerd. De directeur van de mijn-onderneming op het eiland ver telde de filmploeg: „Je moet het vol komen met jezelf eens zijn als je be sluit op Spitsbergen te gaan werken. Anders word je hier onherroepelijk gek." In de zomer heerst er onrust op het eiland, want dan vaart er geregeld een boot op en neer naar Noorwegen- Men kan nog kiezen: blijven of terug gaan. Kiest men het eerste, dan bete kent dat tenminste een jaar lang leven in de grootste eenzaamheid, die men zich denken kan. „Je bent op Spitsbergen om weg te gaan", zegt Manus van der Kamp. „Slechts vier of vijf gezinnen blijven hun hele leven op het eiland. Terwijl het hun aan alle comfort en ontspan ningsmogelijkheden ontbreekt, krijg je vaak te horen: alles wat wij in dit leven waardevol vinden, hebben wij op Spits bergen gevonden. Zij zeggen dat uit vol le overtuiging, terwijl het 's winters od het eiland vier maanden volkomen don ker is, en de temperatuur niet boven de twintig graden onder nul komt. Zeven maanden ligt de grote baai vol pakijs, waardoor er geen schip kan komen. Dat betekent: geen bezoek, geen post, geen kranten. Het ls een harde maatschappij, die sterk doet denken aan de tijd van de goldrush". Toch wordt Spitsbergen geleidelijk aan ontdekt door toeristen, vooral Duit sers en Amerikanen. Het stille Pool- eiland is weer iri de belangstelling ge komen geïsoleerd. De directeur van de ..Ik stond op een dag aan de oevers van de Magdalena-baai", vertelt Manus van der Kamp. „Ik had nog nooit zo'n stilte meegemaakt. Je voelt je op zo'n mo ment in staat de camera weg te gooien, want je wilt het helemaal als mens er varen. Plotseling was er een boot, vol zingende en joelende Amerikanen. Ze iets begrijp je niet". Een geboren avonturier als Van der Kamp kan niet lang thuis zitten. Vol gende week duikt hij voor een maand in het internationale vrachtverkeer. Als „bijrijder", maar natuurlijk gewapend met zijn camera, zal hy op zware vrachtwagens meeriiden naar Milaan, Konenhagen en Parijs. Doel: een repor tage over het aandeel van Nederland in het Europese vrachtverkeer. In deze Festival groep vielen voor al op Big Mama -Thornton, Rooseveli Sykes en John Lee Hooker. Wat be treft hun zingen en spelen dan, want ieder lid van deze groep heeft zijn eigenaardigheden. Het zijn namelijk niet de professionele artiesten die u verwacht op een grote tournee door Europa. Oud of jong zijn zij afkomstig uit grote gezinnen, waar katoenpluk- ken de inkomstenbron was. Het zijn zwervers, rondtrekkende muzikanten die speelden als zij wilden en leefden zoals zij wilden. De commercie vond hen, er werden grammofoonplaten van hen gemaakt en zij traden op Het geld dat zo binnenkwam beviel hen, hun contract was echter geen garantie dat zij deden zoals daarin vermeld stond. Ze bleven dezelfde vreemde, met dure, maar als zakken om het lichaam hangende colbertjes, met schoenen waarop het stof van hun omzwervingen nog zit vastge kleefd. Ze staan een beetje wereld vreemd naar de camera's te kijken Kinderlijk lachend of volkomen on bewogen. Aanwijzingen begrijpen ze maar half en moeten drie maal her haald worden. De commercie heefi hen niets geleerd, ze zijn zich zelf ge bleven- Ze hebben maar een taal, hun muziek. Show kennen de ouderen niet. Bij de jongeren in de groep uit dat zich in felglimmende gitaren mei versterkers, eigenlijk de enige con- sessie die zij aan het publiek doen. Ook omdat zij dat zelf leuk vinden. Ze spelen zoals ze dat uit overleve- A -ij 4 TSly.o-t JNws in net Kort 19.01 Vooi di Reuters. KRO. üi.ud rv-Dansant. 19.35 To :io Olympiade .film NTS: 20.00 Journ ei .veeroverzieht. KRO: 2(» 2n Brandpunt, ac- ualiteiten. 20 50 Black en White Minstrel Show. 2130 Bonanza- IX western 22 2< Vïissie in Afrika filmreport 22 50 Conci- iejouraaal NTS: 23 00-23 05 Journaal. NTS: 20.00 Nws in neï Kort. AVRO: 20.01 ie Danny Kaye show 20.50 Kijk AVRO s TV kroniek NTS: 2121 Dr. Ber, asey. 22.J0-22 15 Journaal TELEAC: 10.30 Samen leven nu en mor gen 11 00 Kennis van textiel 11 30 Van maatlat tol meetklok \riRV 16.00 Once., loep progr; mma vooi filatelisten 16.2< Ach te: het stuur, autorubriek 1645 vr >oj jeugd 17 30 Einde 18.00 L. muziek 18 36 Mereo: Hollano festival 1965 Harmonidoikest 18.55 Op nef woord al .praatje La.00 Nws en weer praatje 19 1( Radiokram 19 30 Promena deorkest operafragmenten 2< 10 Prisma amusementsprogr 20.50 Gew muz. 21.20 Show-schouw muz programma 22.2o We- tensohanpebike boekbespreking 22.30 Nu .2 40 Wij als oe wereld: internationale oriëntatie in de kerk, zending en oecume 23 00 Studio 2300 internationaaJ magazine :3 55-24.00 Nws. 18.00 Nws. 18.15 ActueK Kroniek i8.2u Uitzending van de Communistische Parii; van Nederland. 18.30 Jazz muziek 18.5» Kritiscn commentaar. 19 01 Vooi de au; leugd 19.30 Lezen en schrijven: Utera jrogramma 20.00 Nws Zv.ob Wie is de di, Gezagscrisis lezing 20.25 Klassiek nia nospeJ (gr. 20.35 Stedevaart, hoorspei v'ARA: Radio Filharmonisch orkest en -st klassieke en semi- klassieke muziek 22 40 Nw 22.50 Aktualiteiten 23.00 Licht* gramm muz 23.45 Soc nws in Esperant. 3 55-24.00 Nws 18.00 Veronica's Jukebox. 19.00 Victoria Gusto. 19.15 Seven O'Clock Show. 20.00 Nashville Tennessee. 21.00 Alaskaleidosko 22.00 Spaans programma. 22.30 Jazz Jouim. 23.20 Alle remmen los. 01.00 Sluiting. 18.(/U Nws. 18.03 Vooi de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de auto mobilisten. 18 45 Sportprogramma. 18.5i Ene Franssen 19.00 Nws. weerbericht ld actualiteiten en weerpraatje. 19 40 Deern •uerdeuntjes. 20.WJ Koormuziek. 20.30 Ope ettemuziek. 21.30 Jazzmuziek 22.00 Nws e •erichten. 18.00 Nws 18.27 Nwe gramm. platen. 19 Nwe gramm. platen 19.30 Nws. 20.00 Lich te muziek 22.00 Wereldnieuws. 22.15 fazzmuz 22.55 Nws. KRO: ï.uo Nws. Z.lu Ret tevende Woord ió Klass. gramm. muz. 7.30 Nws 7.32 De zingende Kerk. 7 55 Overweging 3.00 Nws '..IÓ Üjinn, gev programma (8.30 Nieuws 12.00 Angelus. 12.03 L. muz. (opn.) 12.24 •larktberichten. 12.27 Mededelingen voor lan-d- en tuinbouw 12.30 Nws .12.40 Lachte gramm. muziek 12.45 Overheidsvoorlich ting. Geven en nemen. De fam. v. Buu- ren praat weer over het verkeer 12.55 Lu ;e muziek igi.) 13 15 Carionca. tienermaga zine 14.10 Musicerende dilettanten: har- monie-ork 14.30 v d. kleuters. 14.40 stereo: Amusementsmuz (gr 15 30 Vi sages de la chansons, Fr. chansons 16.00 Muzikale tombola, gevar muzikaal. VARA: 7.00 Nws, ochtendgymnastiek en •tuciahstisch strijdlied. 7.23 L. grammofoon- muziek 7.30 v.d. voorpagina. 7.35 Lich te gramm. muz. 9.20 Harmonie-orkest VP Rü: 9.40 De kogei door de kerk, Inter view m gewezen gereform 9 55 Het be gon met de volksverhuizing, lezing. VARA 10,0 Blauwdruk voor veertig jaar, lezing (3). 10.15 Z O. 135: gev programma. (11.00 Nws). 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12 30 Act. sportnws. 13 00 Nws 13.10 VARA-Varia. 13.15 Stereo: L. orkest- muz en zangsolisten 13.40 Uitlaat, pro gramma vooi twintigers. 14.15 Radio Jazz club. 14.55 Voor nu en later, lezing. 15 10 Nederlandse zangers uit vroeger jaren (opn.) 16.00 Nws. 16.02 L. gramm. muziek 16.45 Vragenuur- politieke vragenbeant- woording van jonge mensen. 17.00 Stereo; Metropole Orkest en zangsoliste: amuse mentsmuziek. 17.30 Radio-weekjournaal. NRU-AVRO: 9.00 Nws. J.U2 ürkestenpa- rade 10.00 Nws. 10.02 c..gramm.muz.v de tieners. NRU-NCRV: 11.00 Nws. 11.02 orkestmuz. (gr.) 11.30 Muziek van Het Le id des Heils (gr.) 12.00 Nws. 12.02 Midi Melodie. 1. muz. prgramma (gr.) 12.30 Tie- nerama: Platenshow voor de Nederlandse tieners. 13.00 Nws. 13.02 Gev. muziekpro- gram (gr.) 14.00 Nws. 14.02 Koorzang en orkest: Nederlandse volksliederenpotpour- rl. 14.30 Toonkunst voor allen: programma van werken van de grote meesters in de muz. (g.) 15 00 Nws 15.02 Fagm ui! operette en musical (gr 16.00 Nws. 16.02- 18.00 Gev. 1. muziekprogramma.(OmlT.OC nws) 7.00 Schoon schip. 9.45 Hollandse Nieu we.10.15 Kookpunt. 11.15 North State. 11.30 Schip Schoon. 12.00 Red Band Toppers.12 Smith Chips. 12.30 Reesinlk Programma. 12.45 Velasques programma. 13.00 Veroni ca's Teenager muziek express. 14.00 Ne derlandse top 40. 16.00 Half uur met Suha di. 16.30 Platen Palet. 16.45 Favoriten Fes tival. 17.15 Humor met Hofnar. 17.30 Teenbeatclub. 18.00 Veronica's Jukebox 12.00 Nws. 12.03 Filmkroniek. 12.40 Weer bericht, mededelingen en SOS-berichten 12.45 Buitenlands persoverzicht. 12.50 L muz. 12.57 Programma-overz. 13.00 Nws weerberient en sportberichten 13.20 L. m 14.00 Nws. 14.08 Jazzmuz. 15.00 Nws 15.03 Kronkelgroeven. 17.00 Nws., weerber. en mededelingen 17.15 L. muz. 18.00 Nieuws. 12.00 Nws. 12.06 Gev. muz. 13.00, 14.00, 15.00 ,16.00 Nws. 17.00 Nws. 17.15 Gev. muz 18.00 Nws. GENUA, okt. Jonge Russische violisten hebben de eerste drie plaatsen gewonnen in het 13de Nicoio Paganini vioolconcours. De eerste prijs, in wat wordt be schouwd als het belangrijkste concours voor violisten van 17 tot 21 jaar, girtg naar Viktor Pikaisen. Zijn landgenoten Philip Chirsohorn en Andrei Korsakov werden respectievelijk tweede en derde, de Japanner Joko Kouho vierde. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 13