Onthulling van Mendelmonument langs Delftlaan Lion d'Or KRE M m Joegoslaaf liftend door West-Europa 0TTGERING MTO Hond belaagde Duitse gasten Culturele dag in Purmerend •en van Haarlem naar Brussel „BESLIST NIET OP ZATERDAG" Ontwapenende Joodse humor Agenda voor Haarlem en omgeving INTERNATIONALE VIERING VAN MENDELJAAR 1965 Koffie E R Thee vloerkleden reinigen f2.75 13000 Zij waren naakt en moesten sterven Het geheim van de Zwarte Sperwer De tiran van het Wilde Westen Overige films Prestatieprijzen De Kampioen Slotrit van De Bataaf APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN MAALTIJD Voor hei reinigen van TAPIJTEN Laat nu Uw ,Zang en Vriendschap' geeft najaarsconcert SLEUTEL WEC? MISS BRiL-verkiezing 1985 OPTICIEN KUIPERS OPTICIEN KUIPERS H.H. Missen MEESTERLIJKE CREATIES VAN ROBERT HIRSCH Cinema Palace Roxy Taunusl2M,l7M,20M ZATERDAG 16 OKTOBER 1965 PAGINA 4 Haarlem i Heemstede Overveen Aerdenhout: Bloemendaal Zandvoort: Bennebroek Hillegom Lisse: Noordwijkerhout De Zilk: Hotel-Café-Restaurant (t MMfaaL, naar door U zelf gebracht en gehaald f2.50 per m2 V ft „DE SLEUTELSPECIALIST" (Prov Noord-Holland) De Ie- 2e- en 3e prijs- WINNARESSEN dragen een bril van de adviseur in brillenmode ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN nènde charme, dat men zich kostelijk Robert Hirsch m twee van zijn ^r,S die'hT^monopo/^i^va^^i^oude meesterlijke creaties in de film: e"iiTstu<Molk(a 1„Beslist niet op zaterdag". Films Toneel Diversen Cabaret T entoonstellingen Hillegom Noord wijk Noordwijkerhout Leiden GARAGE „PETERS" FILMJOURNAAL HAARLEM, 16 okt. Hel is dit jaar een eeuw geleden dat de Augustijner- abt Gregor Mendel in een kleine en toenmaals onopgemerkte brochure zijn beroemde onderzoekingen over de er felijkheidsleer publiceerde, de Mendel- wetten, die de grondslag legden van de wetenschappen der genetica. In de ?;ehele wetenschappelijke wereld is dit eit herdacht met een internationale vie ring van het Mendeljaar, te beginnen met een congres in het voormalige Au gustijnenklooster van Briinn in Mora- vtë, op de plaats waar Mendel in de kloostertuin zijn proeven met het krui sen van erwtenplanten nam en waar HAARLEM, 15 okt. Het prestatie klassement van de Haarlemse wieler club De Kampioen is voor de derde achtereenvolgende keer gewonnen door Henk Peters uit Heemstede. Hij wist in de open wegkoersen veruit de mees te punten te behalen. Tonny Blom was het meest succesvol in de koersen voor nieuwelingen. HALFWEG. 16 okt. Op het par cours in de Houtrakpolder besluit zon dagmiddag de Halfwegse wielervereni ging „De Bataaf" het clubseizoen op de weg met de traditionele sluitingsrit. Daaraan kunnen ook de donateurs, sup porters en toeristen weer meedoen. De aspiranten, nieuwelingen en amateurs gaan aan de slag in een handicapwed strijd en daarbij krijgen de jongeren uiteraard een voorsprong. De start is 's middags om één uur. Apotheken: Schoterbos Apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155. Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Aer- den-hout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 40738. Dokter-dienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Dierenarts: Dr. J. W. Baljet, Kenaupark 13, telefoon 14534. Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, tel. 13863. Zlekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Telefoon 12823, b.g.g. 008, boodschappendienst Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: Dr. K. Kout, J. de Witte- laan 23, telefoon 81270. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: W. van Oldenborg, Bloe- mendaalseweg 223, tel. 50158. Wijkverpleging: Zr. J. de Bruin, Veen en Duin 5, telefoon 50075, b.g.g. 56714. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Mevr. L. A. Koker-Mole naar. Raiffeisenstraat 22, Nieuw Vennep, event. Camphuisenlaan 18, Heemstede. Telefoon 43207. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: Dr. J. Anthony Bosch. Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655 Wijkverpleging: Zr. J. de Bruin, Veen en Duin 5, telefoon 50075, b.g.g. 56714. Apotheek: Zandvoorter Apotheek, Halte straat 8, telefoon 3185. Doktersdiensten: Inlichtingen vla het telefoonnur--ier van de huisarts. Wijkverpleging Zr. A. M. Stiphout, van Lennepweg 57, telefoon 4294. Doktersdlenst: Dr. De Graaf, Rijksstraat weg 53, telefoon 6300. Wijkverpleging: Zr. W. Stuiver, Zwarte- weg 65 a, telefoon 6618. Tandarts: C, Chr. van Beek, Hoofdstraat 8. Hillegom, tel. 02520-5723. Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, telefoon 3608. Doktersdlenst: Dr. Le Cocq d'Armand- ville, Sixlaan 7, telefoon 5613. Wijkverpleging: Zr. J. E. Bakker, M. Trompstraat 29, telefoon 6657. Tandarts: C. Chr. van Beek, Hoofdstr. 8, Hillegom, tel. 02520-5723. Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, telefoon 3608. Doktersdlenst: Dr. A. H. Holl, Veldhorst- straat 50. telefoon 02530 3155. Tandarts: C. Chr. van Beek, Hoofdstr. 8, tel. 02520-5723. Doktersdlenst: H. C. de Groof, Eijken- donck 52, telefoon 02533 2910. Wijkverpleging: W. G. K. Rusthof 1, telefoon 2468. Tandarts: Zie onder Hillegom. Doktersdlenst: B. C. C. Wösten, Kerkstr. 28, Noordwijkerhout, tel. 02533 2285. Tandarts: Zie onder Hillegom. (Advertentie) KRUISWEG 34 Brengt u een voortreffelijke Tafel reservering Telefoon 2 2180 VELSEN, 16 okt. In het Velserbad aan de Briniostraat te IJmuiden wordt zaterdag 23 oktober 's avonds om 8 uur een receptie gehouden ter gelegenheid van het afscheid van de heer C. W. van Schreeven als directeur van het gemeentelijk bedrijf bad-, was- en zwem inrichtingen. thans het Mendelmuseum is gevestigd. Uit alle landen kwamen de belangrijk ste genetici bijeen om de eenzame pio nier en grondlegger van hun weten schap te eren. De tweede fase van de viering was het genetisch congres van de Neder landse biologen te Amsterdam. Het was immers de grote Nederlandse botani cus Huvo de Vries die dertig iaar ia- ter de Mendelwetten opnieuw ontdekte. De internationale viering zal besloten worden in het Mendeleollege te Haar lem, op woensdag 3 november 's mid dags om drie uur. Daar komt dan voor de derde en laatste maal dit jaar da wereld der biologen, botanici en ande ren tezamen voor de onthulling van het Mendelmonument van de beeldhouwer Thomas Rodr osa. Dit monument is geen standbeeld van Mendel (dat staat reeds in de kloostertuin van Brünn) maar een groot gedenkteken aan de oostzijde van het college langs de open bare weg, dat het werk van Mendel en zijn erfelijkheidsleer in een modern plastiek verzinnebeeld. De beeldhouwer pater Thomas Rodr behoort tot de Nederlandse provincie der Augustijnen en is düs een ordebroe der van Mendel, maar ook, door zijn Tsjechische afkomst, zijn voormalige landgenoot. Deze twee redenen, ge voegd bij zijn kwaliteiten als kunste naar, maakten hem tot de aangewezen man om het monument te vervaardi gen. Zijn opleiding ontving pater Rodr aan de academie van Maastricht. De onthulling zal geschieden door prof. dr. J. Heimans, hoogleraar in de genetica aan de universiteit van Am sterdam. Na afloop hiervan vindt de slotzitting van het Mendeljaar plaats in de aula van het college, waar be halve de genetici van de Nederlandse universiteiten talriike andere genodig den, vertegenwoordigers van chemisch- biologische laboratoria, van landbouw en verschillende industrieën aanwezig zullen zijn. Onder de gasten wordt ook verwacht prof. Orel van het Men delmuseum te Brünn. (Advertentie) (Advertentie) rrr-r per m2 Haarlem Amsterdamsevaart 28-32 Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a Tel. 10771 Heemstede Binnenweg 137 Tel. 84373 NOORDYVIJK, 16 okt. Een jong Duits echtpaar, dat nog een late va kantie in Xoordwjjk doorbracht, heeft een merkwaardig en angstig avontuur meegemaakt. Daar strand en boulevard blijkbaar slechts weinig vertier boden, wandelden de pas gehuwden op de mistige na- jaarsavond naar Noordn ijk-Binnen met de bedoeling daar een bioscoopje te pikken. De knusse tocht werd echter boos aardig verstoord door een opdringerige boxer, die duidelijk blijk gaf van een anti-Duitse gezindheid. Kwaadaardig sprong hij tegen de man op en sjorde bij een herhaalde aanval diens shirt kapot. Alle pogingen om het dier af te schud den faalden. Vijf kwartier lang duurde deze kwelling, zonder dat de echtge noten ook maar een schijn van kans kregen om aan hun belager te ontkomen. De film draaide inmiddels reeds'lang en in arren moede vluchtten onze gasten het politiebureau binnen. Nog gaf de boxer geen krimp. Als een perfect afgerichte schildwacht pos teerde hij zich voor de ingang van de politie-villa, alle pogingen van de agen ten om hem tot de aftocht te dwingen, beantwoordend met een dreigend grom men. Ten einde raad namen de dienaren van Hermandad de toevlucht tot list en loodsten zij het paartje via de ach terdeur in een politiewagen. Nog gaf de standvastige hond zijn aktie niet op. Als een razende holde hü blaffend de auto een heel eind na. Toen de chauffeur terugkwam lag de boxer achter het politiebureau, gehoor zaam en lief als een lam. HAARLEM, 16 okt. De christelijke oratoriumvereniging „Door Zang en Vriendschap" geeft op vrijdag 22 oktober in het Haarlemse concertgebouw het na jaarsconcert met medewerking van het N. Ph. O. Het concert staat onder lei ding van de dirigent van „Zang en Vriendschap", de heer Jan Pasveer. Uitgevoerd worden de kantate nr. 85 „Ich bin ein guter Hirt" van J. S. Bach, de Misa Bravis in b (K.V. 275) van W. A. Mozart en de „Ode on St. Ceciliea's Day" van G. F. Handel. De solisten zijn Wiep de Rook, sopraan; Wilhelmina Matthès, alt; Arjan Blanken, tenor, en Herman Schey, bas. Begeleiding: Edith Neu- man, violoncello-piccolo en Simon C. Jansen, orgel. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM, 16 okt. De. Culturele Raad van Noord-Holland houdt op 4 november in Purmerend zjjn jaarlijkse culturele dag. Daartoe stelt het ge meentebestuur van Purmerend een mo dern schoolgebouw in het nieuwe stads deel Overwhere ter beschikking. Het onderwerp op deze dag is; de structuur voor een beleid ten aanzien van het lo cale en regionale culturele leven, in het bijzonder daar waar zich snelle maat schappelijke veranderingen voltrekken. Mr. M. Vrolijk, minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, heeft zich bereid verklaard dit onder werp in te leiden. (Advertentie) le prijs: MARY VAN OOSTVEEN met Frans randloos Nylor Montuur, eigen ontwerp glasmodel en lichtgetinte glazen 43 2e prijs: JOYCE DE REUS met montuur „Allegro" van Metzier Internationaal 54.50 3e prijs: TATIANA SCHREINER met licht blauw Amerikaans montuur „Topette" 67.50. HAARLEM, 16 okt. Kunt u mij de weg wijzen naar de grens van Haar lem. Ik zoek een lift naar Brussel." Dit vroeg ons gisteren een jongeman, die wij. bepakt en bezakt en met een groot bord onder zijn arm, waarop als tekst Haarlem-Brusselstond te lezen, in de stromende regen aantroffen op het Hout plein. Wij bleken te doen te hebben met een avontuurlijke Joegoslaaf, de 26-jarige student Neven Kasper, die twee maanden geleden zijn woonplaats Zagreb verliet voor een reis door Euro pa. Hier zat een verhaaltje in, zo meen den wij, en vandaar dat wij voor een nader gesprek met deze bijzonder in nemende jongeman even het droge op zochten. In vloeiend Engels vertelde Neven Kas per van zijn belevenissen die hij de af gelopen maanden tijdens zijn zwerftocht door Europa had meegemaakt. Van Joe goslavië zette hij eerst koers naar Duits land en vandaar naar Denemarken, Zwe den, Noorwegen en Finland om via Duits land, waar hij om in zijn levensonder houd te voorzien enige tijd als schilder op een deurenfabriek werkte, een bezoek te brengen aan Nederland. Omdat Kas per slechts over bescheiden geldmidde len beschikt is hij er liftende op uit ge trokken en zijn ervaringen op dit terrein waren steeds van prettige aard. Kasper ls aan zijn laatste studiejaar bezig op de Zagrebse academie. Het vol gend jaar hoopt hij als schilder en beeld houwer aan het werk te kunnen gaan. Waarom deze reis? zo vroegen wij hem. ,,Ik wil mensen, landen en buitenlandse musea leren kennen en ik kan alleen maar zeggen dat ik gedurende deze tocht machtige ervaringen heb opgedaan." Van Haarlem, waar hij de nacht door bracht in de jeugdherberg Jan Gijzen, zei Kasper: „dit is eenprachtige stad. Van het Frans Halsmuseum en de oude St. Bavokerk ben ik diep onder de in druk." Kasper had Brussel als reisdoel geko zen. Daarna trekt hij naar Frankrijk, Zwitserland en Oostenrijk. Eind oktober hoopt hij weer in Joegoslavië terug te zijn. De oude avonturiersgeest leeft nog. Neven Kasper heeft daar het beste be wijs van geleverd. f A d rr vntie t Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H., 11.15 en 12.30 uur. Sint An toni us, Nieuwe Groenmarkt: 6.30. 7.30, 8.30 H., 10. 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30. 9.30 H 11, 12 en 18 uur. O. L. Vrouwe Rozenkrans, Spaarne: 7.30 9. 10.30 H„ 12 en 17 uur. De Goede Herder, ïtaliëlaan: 7.30, 8.45 H„ 10, 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat: 7, 8.15, 9,30 H.. 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30. 11.45 on 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30. 8.45, 10. H.. 11.30 en 18 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Kruger- straat: 7.30, 9.15 H., 10.45, 12 en 17.30 uur, H. Lidwina, Rijksstraatweg: 7, 8. 9.30 H. 11, 12.15 en 17 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 7.30, 8.45 H., 10. 11.15, 12.30 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus, Tesselschade- straat: 7. 8.30, 10 H., 11.45, 19 uur. H.H. Petrus en Paulus, Duinroosplant soen: 7. 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL Allerheiligste Drieëenheid: 7.30, 9 H 10.45, 12 en 19 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. ZANDVOORT H. Agatha: 7.30, 9.30, 11.30, 18.00 uur H. OVERVEEN O. L. Vrouw Hemelvaart: 7. 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE H. Bavo: 7.45, 8.45 H., 10.15, 11.15 en 12.30 uur. O. L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10. 11 en 12 uur. SPAARNDAM H. Jacobus de Meerdere: 8 en 10 uur, Dat het Joodse volk ondanks alle ver schrikkingen, die het moest doorstaan, het lachen niet heeft verleerd, bewijst de film „Pas question le samedi" (Be slist niet op zaterdag), een Frans-Is raëlische co-produktie onder regie van Alex Joffé, waarin de typisch Joodse gein hoogtij viert, in dit geval gecombi neerd met een Franse esprit en char me, die zich vrolijk kunnen maken over ernstige en zelfs heilige zaken, zonder ooit banaal of kwetsend te wor den. De beroemde dirigent Chaim Silber- shatz, die zijn leven lang muziek en mooie vrouwen hartstochtelijk heeft be mind, aldus wil het scenario van Jean Ferry en van de regisseur zelf, heeft zich na vele omzwervingen over de hele wereld, waar hij in concertzalen en boudoirs triomfen vierde, gevestigd in het land zijner vaderen, Israël. Om zün geweten, dat hem toch niet helemaal met rust laat te sussen, heelt hij beslo ten zijn niet onaanzienlijk vermogen, een bedrag van vijf miljoen dollars, na te laten aan de stad Jeruzalem. Maar dan daalt uit Abrahams schoot, zijn vader neer om hem aan te zeggen, dat het Het ontbreken van iedere waarde heeft de importeur van de film „Vio lent Midnight", die van de week in Cineac-Damrak draait, bij het beden ken van een Nederlandse titel blijk baar doen besluiten om het maar in de richting van het vulgair-sensationele te zoeken. Zo dekt „Zij waren naakt en moesten sterven" dan een banaal en onzinnig verhaaltje over een uit de Ko reaanse oorlog ietwat gefrustreerd te ruggekeerde kunstschilder, wiens va der mitsgaders een reeks vrouwelijke modellen worden vermoord. Het tradi tionele spelletje van allerlei lieden, die door hun zonderlinge gedragingen de verdenking op zich laden, eindigt op de gewone manier met het ontmaske ren van de dader op het moment dat er weer een slachtoffer dreigt te vallen. Het is allemaal met een kwasi-psycho- logisch sausje overgoten, maar dan van het soort, dat ook schrijvers van colportageromans uit hun duimen zui gen. Richard Hilliard, de regisseur, heeft waarschijnlijk eerst naar veel slechte misdaadfilms gekeken en toen gedacht: dat kan ik ook. Hij heeft gelijk gekre gen. Hij klungelt er maar wat op los, bijgestaan door een staf van technici, die het vak ook nog moesten leren. Het resultaat, dat voor strikt volwassenen gereserveerd dient te blijven, kan dan ook alleen maar worden gekwalificeerd als: talentloos, slordig en smakeloos. In Cinema Palace (18 jaar). Eén Spaanse kapitein krijgt opdracht om, als zeeman vermomd, het document in handen te krijgen van een „geheim verdrag", dat Engeland ën ons land in het begin van de 16e eeuw moeten heb ben gesloten. Dit document is door zee rovers gekaapt, weshalve ook de Engel sen een mannetje er op uit sturen om te voorkomen, dat het in handen van de Spanjaarden zou vallen. De wegen van de beide mannen kruisen elkaar en sa men beleven ze heel wat avonturen op het eiland, waar de kaperkapitein met zijn rauwe klanten verblijf houdt. Het verhaal is verder opgevuld met een aan tal nevenintriges en details van een on nozelheid. die, voor zover niet lach wekkend,' verbazingwekkend is. De re gie van deze in het Engels nagesyn chroniseerde Italiaanse productie, geti teld „Het geheim van de Zwarte Sper wer", is van Domenico Paolella, die een fnuikend onvermogen tot een vak kundig ensceneren van simpele situa ties aan de dag legt. Gebrek aan vak manschap in alle opzichten is dan ook fc" de aanleiding tot een kort maar krach oordeel: een waardeloos prul. ot en met zondag in Roxy (14 jr.) De Western is nog altijd populair ge noeg om het voor regisseurs aantrekke lijk te maken, hun krachten op dit gen re te beproeven. Ook de Amerikaanse regisseur Bill Ward heeft met zijn „Bal lad of the Gunfighter" (De tiran van het Wilde Westen) het zijne bijgedragen tot deze eeuwiglij kende reeks. Laten we vooropstellen, dat de film beslist geen groots werk is. Daarvoor is het thema (twee minnaars vechten om hetzelfde meisje) te conventioneel en acteren de hoofdrolspelers (Marty Robbins en Joyce Red) te slecht. Des ondanks is regisseur Ward er in ge slaagd om, dank zij vermijding van wilde schietpartijen, stoere krachtpat sers en het gebruik van ruwe woorden, een film af te leveren, die zich door frisheid weldadig onderscheidt van de meeste Westerns. Van maandag tot en met woensdag in Roxy (14 jr.). In Rembrandt kan men voor de vier de week de film „Zorba, de Griek" gaan zien (18 jr.) In Lido is „My Fair Lady" geprolongeerd. In Frans Hals is Jean Paul Belmondo te zien in de avonturen film „De man van Rio" (14 jr). Luxor brengt „Champagne en sex", waarin een pittige romance groeit tussen Rock Hudson en Leslie Caron (14 jr). „Topkapi", een film over de volmaakte misdaad, draait deze week in Minerva in Heemstede (14 jr). (Advertentie) SPEK STRAAT S - TELEF 16061 met zijn hemelpaspoort inderdaad niet helemaal in orde is. Hij heeft de vele kinderen, die hem vader mogen noe men, aan hun lot overgelaten en hij heeft zelfs de sabbat niet altijd gehei ligd. Niettemin zal hem alsnog een gel dig paspoort worden bereikt, als hij zijn testament zodanig wijzigt, dat de vijf miljoen aan vijf van zijn zonen, de le gale zowel als de illegale, ten deel zul len vallen, wanneer zij zich binnen der tig dagen na zijn dood in Israël hebben gevestigd, getrouwd en wel. Deze laat ste bepaling geeft de rabbijnen handen vol werk om op het laatste nippertje de nodige spoedbuwelijken in te zegenen, want onder de erfgenamen, die zich melden o.a. een gewiekste zaken man uit New York, een naar zijn vaar tje aardende Italiaan, die zweert bij de Madonna en een Parjjse brandkasten- kraker zit menige vrijgezel. Er komt zelfs een natuurlijke dochter uit Duitsland opdagen, die zich verkleedt als man, omdat ze als vrouw geen aan spraak heeft op de erfenis, maar die ter rechter tijd wordt ontmaskerd. De orthodoxe sabbat-viering, die in het moderne Israël de telefoon- en te lexverbindingen verbreekt en de wa terleiding opdroogt en die de brand- kastenkraker midden in een veelbelo vend karwei het werk doet staken, ver hindert echter ook het laatste huwelijk, dat nog moet worden gesloten, zodat de miljoenen toch nog aan de gemeente Jerusalem toevallen. Hetgeen intussen niet wegneemt, dat Chaim zijn hemel paspoort krijgt om samen met zijn va der, beiden in verblindheid witte klede ren gestoken, in Abrahams schoot te worden opgenomen. De rollen van Ohaim en van zijn vele kinderen worden vertolkt door Robert Hirsch, van de Academie Franpaise, die de hiermee vergelijkbare prestaties van Fernandei (Le Mouton A cinq pattes) en Alex Guinness (Kind hearts and Co ronets) evenaart, zo niet overtreft, Alex Joffé, die van Hirsch' veelzijdi ge talent een dankbaar gebruik maak te, voerde een doeltreffende regie. De wijze waarop hij zich van de filmmid delen bediende, opent weliswaar geen nieuwe perspectieven, maar hij deed het niettemin met zulk een vaart en zelfvertrouwen en met zulk een ontwa- CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Zij waren naakt en moesten stervèn, 18 jr, Zondag: 2, 4.15, 7 én 9.15 uur. FRANS HALS: Dagelijks 7 en 9.15 uur: De man van Rio, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: My fair lady, allé leeftijden. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Champagnè en séx, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. D..gelijks 2, 6.45 en 9.30 uur: Zorba, de Griek, 18 jaar. Zondag 11 uur: Galapagos, allé leeftijden, ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uUr: Het geheim van de zwartè sperwer, 14 jr, Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m voensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: De tiran van het wilde Westen, 14 jaar STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Beslist niet op zaterdag, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: lm weisSên ftössl, a. 1. MINERVA. Maandag èn woensdag 8.15 uur: zfi. en zo. 7 en 9.15 uur: Topkapi, 14 Jaar. Zo.-midd 2 en 4.15 en wo.-midd. 2.30 uur: Zet je zorgen op zij, alle leeftijden. T/m donderdag 21 oktober Stadsschouwburg. 8 uur. „Wat een land, wat een land". A.B.C.-cabaret Wlm Kan en Corry Vonk. M.m.v. Frans Halsema, Sylvia de Leur, René Frank, Carry Tefsen, Cecilia Nufaar en Ans Halsema. Composities en muzikale leiding: Ru van Veen. Trom- oettlst: Kees Vlak Sehreyer met internationale volksliedjes. Gaste: De Amerikaanse blueszangeres Dorris Henderson. Optreden van onverwachte gasten. Zaterdag 16 oktober Parochiehuls St. Jan, Teylerplein. 8 uur: Dansavond op platen. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Beauty Five. Concertgebouw. 8 uur: Dansavond onder auspiciën van de Haarlemse Raad voor de jeugd, m.m.v. The Caps. Tuinzaal, Concertgebouw. 8 uur: Cabaret avond door „Labberdoedas". Berlagelaan 20 a, Parkwijk. 8.30 uur: R.K. Las Vegas. Dansavond m.m.v.kwartét Ro nald Dreyer. Gebouw Domi, Overveen. 8 uur: Stichting Panama sr. Dansavond m.m.v. Het Metro politan Quintet. Zondag 17 oktober Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The beauty Five. Parochiehuis „De Linge", Lingestraat. 8 uur: Soc. Kamigro. Dansavond m.m.v. het Society Quintet. Maandag 18 oktober Rest. Brinkmann. 8 uur: La Condola Com pany „Poppania". Lezing met lichtbeelden over het poppenspel door Jacques Vernout. Zaterdag 16 oktober Waagtaveerne. 9 uur: Optreden van Cobl Sehreyer met internationale volksliedjes Gaste: De Amerikaanse blueszangeres Dorris Henderson. Optreden van onverwachte gasten. Zondag 17 oktober Waagtaveerne. 9 uur: Optreden van Cobi Sehreyer met internationale volksliedjes Gaste: De Amerikaanse blueszangeres Dorris Henderson. Optreden van onverwachte gasten. Frans Halsmuseum, (Gr Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uil de Hollandse, Italiaanse en Franse schooi de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. waaronder Hals meeser- werken Dageltlks. oehalve zondag geopeno van 10—17 uur Prentencablnet: Keuze uit eigei verzame ling Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunstschildertjen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10—12.30 en 1.305 uur (behalve maandag) Zón- en feestdagen van 25 uur Cruqulus Museum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederlano met waterstanden en overzicht overstro mlngsramp 1953 Geopend dagelijks van 9—12.30 en 1.305 uur Zondags van 1—5 uui Teylersmuseum, Spaarne 18: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10—17 uur. De eerste zondag van de maand van 13—17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103. Het voormalige wóonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van lu12.30 en 13.30— 17 uur. Zon- en feestdagen van 25 uur Vislial, Grote Markt: Expositie van druk werken van Hendrik N. Werkman „de druk ker van het paradijs". Dagelijks van 1017 uur. Zondag van 13—17 uur t.m 24 oktober. Kunstzaal „ln 't Goede Uur", Korte Hout- Straat 1: Geopend dagelijks van 106 uur en van 812 -uur. Maand oktober: Expositie van reistekeningen Poppe Damave Kunstcentrum „De Ark", Nw Heiligland: Dagelijks van 108 uur, dinsdags gesloten. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 811.30 uur. Vanaf 10 okt. tot 6 nov.: Expositie schil derijen en grafiek van Gert Beyer Ltnnaeushoi, Bennebroek: Upenluchtten- toonstelling van voorjaars en zomerbloemen. Tropentuln en minlcorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t.m oktober) Artiflcia, Btnnenweg. 8.30 uur- Tentoon stelling etsc.i en 1 'keningen van Willem Snitker en beel. touwwerken van Remco v. d. Gugten. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 4 november). FILMS: CITY-THEATER. Zaterdag 9.15 uur, zondag, dinsdag en woensdag 8 uur: De man met de wassen beelden, 18 jaar. Zaterdag 7 uur, zo. 2.30 en 5 uur: Samar, het duivelseiland, 14 jaar. FILMS: ROY AL-THEATER. Zaterdag 8 uur: Mister Stanislas, geheim agent, 14 jaar. Zo.-midd. 3 uur en maandag 8 uur: De Marine voelt nattigheid, alle leeftijden. Zo. en dinsdag 8 uur: Commando's in de vuurlinie, 14 jaar. LIDO-THEATER. Zaterdag 8 uur en zondag middag 3 uur: Wie past er op de winkel, alle leeftijden. Zo., ma., dinsdag en wo. 8 uur: Verrader in opdracht, 14 jaar. FILMS: DE ZWAAN. Zaterdag en zondag 8.15 uur: De dood slaat driemaal toe, 18 jaar. Zo'.-midd. 2.45 uur: De pelsjager van de slangenrivier, 14 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Bande part, 18 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: Compagnons in de misdaad, 18 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Meisjes tussen de 14 en 16. 18 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: L'amour avec des si, 18 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Patrouille 13 onder spervuur, 14 jaar. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TRIANON. Dagelijks 2 en 8 uur en zondag 2, 5 en 8 uur: Lord Jim, 14 jaar. DIVERSEN: Zaterdag 16 okto ber Schouwburg. 8 uur: K&O „Liefde onder de olmen", van Eugène O'Neill. Maandag 18 oktober Stadsgehoorzaal. 8 uur: Uitvoering door het Alma Materkoor. Donderdag 21 oktober Stadsgehoorzaal. 8 uur: Jeugdconcert „De Burcht". TENTOONSTELLINGEN Gem. Museum de „Lakenhal", Oude Singel 28. Geopend dagelijks van 10-5 uur. Zon dag van 1-5 uur. Tot 1 november Univer sitair Lustrum 1965. „De grafische en Hol landse aquarellen kring". Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14: Schil derijenexpositie, aquarellen, etsen en goua ches van C. Nijhoff. Sf ervolle verlichting. Klassieke en folkloristische muziek. Restaurant „De Ruif", Jan Vossesteeg 59. Dag. van 10-8 uur en zondag van 8-12 uur: Expositie van aquarellen van Jan van Geen. (Advertentie) TELEFOON 80461 - HEEMSTEDE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4