SINT BAVO uit „Oost" vierde gouden jubileum Dubbel eerbetoon voor voorzitter en raadslid A. Rood Dolle veiling voor altaar Pauluskerk Receptie Mevr. C. de Graaf werd lid van verdienste van „haar" Renova L MARGRIET IN HAARLEM 233 Nieuwe kantine van S.J.C, werd feestelijk geopend Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! H.T.C. voor televisie Primeur voor Haarlemse voetbalvereniging DORPSRAAD Wil ACTIE VOOR DORPSHUIS IN LISSERRROEK Opbrengst f 13000 overtrof alle verwachtingen Wethouder opende zelf verdiende Njord-clubhuis De jongens zijn gewoon mijn pleegkinderen Concert Haerlemsche Musyckcamer Afscheid dokter M. C. de Haan Badminton Duinwijck-dubhel verrassend door Haarlem geklopt Baby-sit voor f 500 Uitslagen handbal Raad Noordwijk my- MAANDAG 18 OKTOBER 1965 PAGINA 3 Lang gesneden - goed gemengd 50 gram f 1. De dubbele onderscheiding, die de heer Rood (rechts) te beurt viel, was een extra felicitatie waard. Links: burgemeester Cremers. Mevrouw De Graaf temidden van een groepje Renova-leden, die bij haar altijd op een gastvrij onthaal 'kunnen rekenen. Enthousiast zwaaiden zaterdag middag de driehonderd deelnemen aan het jaarlijkse congres van het Veteranen Legioen Nederland naar Prinses Margriet die op het bordes van het. Haarlemse stad huis een défilé afnam. Duizenden Haarlemmers hadden zich rond de afzetting gedrongen om een glimpje van haar op te vangen. Hen werd tevens een blik gegund op het voltallige college van bur gemeester en wethouders, die de prinses omringden. Het verkeer was gedurende deze manifestatie van aanhankelijkheid omgeleid. Kort daarvoor was de prinsesdie voor haar in de West verblijvende vader inviel, op het Helicopter- veld langs de Wagenweg geland en had zij een krans bij het ver- zetsmonument op de Dreef gelegd. Nog geen anderhalf uur na haar aankomst was het bliksembezoek weer ten einde. Voor de congres sisten was het meest feestelijke moment van hun jaarlijkse reünie verleden tijd. (Advertentie) HALF ZWARE SHAG TM-M, AERDENHOUT. 18 okt. De paro chianen van de Aerdenhoutse St. Pan- lusparochie hebben hun bouwpastoor E. Duym op de eerste „Varia-kerkevei- ling" een grandioze verrassing bereid. Er werd op een dusdanige wijze niet geld „gesmeten", dat de geveilde goe deren binnen een tijdsbestek van nog geen vijf uur de kapitale som van 13.000 hadden opgebracht. Het geld dient ter financiering van de aankoop van het altaar van de nieuw te bouwen St. Pauluskerk aan het Duinroosplant soen, waarvan de bouw naar men hoopt niet al te lang meer zal duren. In de feestzaal van Hotel „Boeken- roode" was de drukte voor deze eerste kerkeveiling zó groot, dat men er over de hoofden kon lopen. En na een laat ste opwekking van voorzitter drs. P. Emondts duurde het lang niet meer, of veilingmeester J. Beelen had zijn ge schut in stelling gebracht. Reeds na enkele minuten waren de eerste hon derden guldens al op tafel. Het begon met een fikse partij bloembollen, die voor grof geld van eigenaar verwissel den. De zaken werden nauwkeurig bij gehouden door notaris R. A. P. Roozen, die met zijn secondanten het veiling- proces op de voet volgde. Men kon op deze avond in ..Boeken- roode" de gekste dingen beleven. Naar alle kanten leefde de dwaasheid zich uit, want wat bijvoorbeeld te zeggen van de prijs die drie der aanwezigen betaalden om zich voor één avondje verzekerd te weten van een baby-sit? Deze lieve meiskes gingen voor zo'n kleine vijfhonderd gulden van de hand. Een damesmantel verkocht voor maar liefst 450, werd zonder dralen weer door de koper gratis beschikbaar ge steld. met als eindresultaat een totale opbrengst van 610. Een bon voor massage gecombineerd met make-up „deed" 45, een logeplaats voor een bioscoopvoorstelling 26, een ijstaart 50, terwijl jaarabonnementen op de Katholieke Illustratie en het dames tijdschrift Beatrijs tegen de „zwarte koers van vijf tientjes werden afgeslo ten. Voor pastoor Duym kwam er een verrassing in de vorm van drie kubieke meter welriekende tuinmest, die een der veilinggangers voor 140 had ge kocht. „Deze mest is voor uw toekom stige pastorietuin", zo luidde het spon tane aanbod. Veilingmeester Beelen kon het drukke werk uiteraard met alleen af. Toen klokslag één uur in de nacht het einde van de veiling was aange broken, bleek de opbrengst de stoutste verwachtingen te hebben overtroffen. Het comité had in alle optimisme op 8000 gegokt, doch nu daar nog eens 5000 bijkwam, stond iedereen perplex. En wel in de eerste plaats pastoor Duym, die als een overgelukkig man weer naar zijn pastorie kon terugne men HAARLEM, 18 okt. Leden van de tiaarlemsche Toneelclub H.T.C. geven bondag 24 oktober via het televisiescherm (eerste net) een voorstelling van „De ko- k>nie", een bewerking van het hiy- *Vel „La Nouvelle colonie ou la Ixgne femmes" van Marivaux. De H.T.C. ontving de uitnodiging voor 5&t televisie-optreden van de N.C.R.V Regisseur is B. Löwenstein. De opvoering ï'srd in juni op de band vastgelegd. ~6 voorstelling zondag begint om half ae*en. HAARLEM, 18 okt. Zaterdag wapperde van honderden woningen in Haarlem Oost de vaderlandse drie kleur. Zonder afbreuk te willen doen aan de koningsgezindheid van de be volking van het oostelijk stadsdeel durven wij te veronderstellen, dat dat nauwelijks gebeurde vanwege het kortstondige verblijf van prinses Mar griet in het hartje van de stad. Haar lem Oost vlagde, omdat de woning bouwvereniging Sint Bavo haar gou den jubileum herdacht. De woning bouwvereniging maakte vooral de laatste decennia een stormachtige ont wikkeling door en heeft thans meer dan duizend woningen in exploitatie. Daarmee schaart zij zich onder de grootste soortgelijke verenigingen uit Haarlem en omstreken. Een van de mannen, die bij de oplos sing van het woningprobleem in Haar lem Oost ten nauwste betrokken is, is de voorzitter van Sint Bavo, de 67-jarige A. Rood, die tevens lid van de gemeen teraad is. Met het grootste elan heeft de heer Rood, die in 1946 de functie van voorzitter accepteerde, geijverd voor een betere huisvesting in dit stadsdeel en dan met name ten behoeve van de arbeidende klasse. Het hoogtepunt in de jubileumviering zaterdag was dan ook, toen de heer Rood wegens zijn vele ver diensten door burgemeester Cremers onderscheiden werd met de eremedaille in goud in de orde van Oranje Nassau. Enkele momenten later mocht hij de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice in ontvangst nemen. Het ko ninklijke en pauselijke eerbetoon, dat de heer Rood te beurt viel, gold het ge hele bestuur van de jubilerende bouw vereniging. Burgemeester Cremers, die op verzoek in. het jubileumboekje reeds een har telijk voorwoord schreef, benadrukte in zijn speech nogmaals welk respect het gemeentebestuur voor de activiteiten van de jubilerende vereniging heeft. De voor uitgang in de huisvesting in het ooste lijk stadsdeel dankte de burgemeester in niet geringe mate aan de ononderbroken werkzaamheid van Sint Bavo, binnen welks gelederen zich een hecht samen spel tussen bestuur en leden manifesteert. In het bijzonder bood burgemeester Cremers de voorzitter zijn gelukwensen aan In hem zag hij de stimulerende kracht. „Het kon u niet schelen hoe veel inspanningen u zich moest getroos ten. Als het maar gebeurde Burge meester Cremers liet op geestige wijze de staat van dienst van de heer Rood de revue passeren. Hij wees daarbij ook op de voortreffelijke kwaliteiten van Ba- vo's voorzitter als gemeenteraadslid De koninklijke onderscheiding noemde bur gemeester Cremers meer dan verdiend. De pauselijke onderscheiding werd bij afwezigheid van pastoor H. W. van Schie uitgereikt door kapelaan A. Olsthoorn. Ook deze sprak hartelijke dankwoor den. Kapelaan Ólsthoorn zei vooral veel respect te hebben voor de werkers van het eerste uur, tot wie de huidige voor zitter gerekend kon worden. De activi teiten van de woningbouwvereniging hadden onloochenbaar het hunne bijge dragen tot vermeerdering van de ge meenschapszin in de parochie van de H. Joannes de Doper. Na een hartelijk dankwoord van de dubbel-onderscheiden heer Rood reci pieerde het bestuur van de vereniging, waarbij tal van deputaties van woning bouwverenigingen elders uit Haarlem acte de présence gaven. Bij de uitrei king van de onderscheidingen waren onder meer aanwezig wethouder A. v. d. Veldt, wethouder W. van Liemt, de deken van het bisdom Haarlem, drs. Th. H. J. Zwartkruis en diverse gemeenteraadsleden. Van de leden van de woningbouwvereniging ontving het bestuur een fraai herinneringstableau. De feestelijke middag werd besloten met een muzikale rondgang door de muziekkorpsen „Spaarne bazuin" en „Sint Bavo" door de wijken, waarin de Sint Bavo-woningen gelegen zijn. HAARLEM, 18 okt. DAMES. Eerste klasse: Blinkert 2—Blinkert 3 2-1, IEV— Samen Een 11-1. Tweede klasse: ADO 2—Blinkert 4 7-2, IJmond 2—Rapiditas 2 1-2. HEREN. Eerste klasse: Full Speed Concordia 2 6-6, IJmond 2—Rapiditas 2 ÏT®^n^ert 2Zandvoortmeeuwen 2 11-5. Tweede klasse: Blinkert 3—Odin (Blin- 3 Tiet opgekomen), Rapiditas 3 ?13' Umond 3Concordia 3 16-3, Atlas—Blmkert 4 10-9. HAARLEM, 18 okt. De nog jonge zwemclub Njord heeft in alle opzichten de grote activiteit en doorzettingsver mogen van de jeugd getoond met de aankoop en de eenvoudige, maar doel treffende inrichting van een eigen club huis. Deze Haarlemse zwemclub ver kreeg daarmede de primeur in Neder land voor wat het eigen bezit van een clubhuis betreft. Dat was ter gelegen heid van de officiële opening, welke door wethouder P. Voskuilen zaterdag middag werd verricht. Met eigen activiteiten door de leden, onder supervisie van O. Batenburg, werden de gelden voor de aankoop het het oude TYBB-clubhuis verdiend en hierin zag voorzitter Roskam de kracht, welke de jonge club een aparte plaats doet innemen bij de- Haarlemse zwem- sport. Wethouder Voskuilen complimenteerde Njord met deze fraaie prestatie, wenste de vereniging een goede toekomst van uit dit eigen home en constateerde, dat, jammergenoeg, de zwemaccommodatie in Haarlem niet in die topvorm is. Met het plaatsen van zijn handtekening in het gastenboek verrichte hij de officiële opening van dit clubhuis, waar de leden hun indoortraining kunnen houden. De heer Voogd sprak namens de K. N. Z. B.-kring Haarlem woorden van begrip voor de slippertjes, welke Njord weieens maakte uit jeugdig enthousias me, met betrekking tot de interpretatie van de bondsregels. Hij verwachtte van uit dit clubhuis, waarvan de bestuurs kamer nog gestalte moet krijgen, nog steviger bandm met de bond. Andere zwemverenigingen kwamen Njord nog complimenteren en boden geschenken aan, welke de leden bij hun sport of het clubhuis uitstekend van pas komen. NOORDWIJK, 18 okt. Morgen avond vergadert de gemeenteraad van Noordwijk. Voornaamste agenda punt is een bouwplan met de vorming van een bouwploeg voor de woning bouw in het uitbreidingsplan Boeren- burg. Aan de raad wordt een krediet ge vraagd voor het aanbrengen van ban ken in de NZH-wachthuisjes. In behan deling komt een beroepsschrift tegen de weigering van een bouwvergun ning aan A. G. van Abswoude en over twee bezwaarschriften tegen de aan slag precariorechten. Voorgesteld wordt de functie van klokkenist voor de ge meentetoren op te heffen. .HAARLEM, IS okt. Voetbalvereni gingen zonder leden van verdienste zijn nauwelijks denkbaar, doch waar zal men de club moeten zoeken die een dergelijke onderscheiding verleent aan e«n ,vrouw' Wij hadden er tot vóór de afgelopen zaterdag nog nooit van ge- noord. Maar met de benoeming van mevrouw C. de Graaf tot lid van ver dienste heeft het Haarlemse Renova voor zover bekend als eerste voet balvereniging in Nederland voor een primeur zorg gedragen. In de nog prille maar roemruchte ge schiedenis van Renova, zijn uit de ver eniging enkele figuren opgestaan die zonder meer de kastanjes uit het vuur haalden. En vandaar zaterdag die fees telijke en sfeervolle bijeenkomst in „De Schuijlenburcht" waar allereerst een drietal Renova-ers voor het forum wer den geroepen, die bij gelegenheid van hun afscheid als bestuursfunctionaris het lidmaatschap van verdienste kre gen aangeboden. De heer B. Brink, een der oprichters van de club, werd bij monde van voor zitter J. van Liemt geprezen als de man voor wie bij Renova niets teveel was en op vele fronten voor de vereni ging op de bres heeft gestaan. Ook de oud-secretaris van de jeugd-commissie J. Ravestem kreeg alle lof toegezwaaid, evenals de lieer J. A. Smit, de grote animator van de voetbal-pool. „Dankzij uw ijver zitten wij nu behoorlijk in onze slappe was", verzekerde praeses Van Liemt. Ofschoon dames de voorrang genie ten had de welbespraakte voorzitter Van Liemt met de huldiging van me vrouw De Graaf het beste kennelijk voor het laatste willen bewaren. ,,U bent", zei hij, „van het begin af de moeder van onze spelers geweest, daarom noem ik u ook moeder De Graaf. Bijna iedere voetbalvereniging heeft een clubhuis, wat bij Renova echter nog niet het geval is. En toch hebben wij dat nooit gemist. Uw huis kamer diende tot clubhuis. De deuren van uw woning stonden altijd wagen wijd open en met uw goede zorgen stond u voor iedereen klaar. Daarom mogen wij zeggen, dat u van al onze leden de meest verdien- stelijke bent geweest". Applaus en muziek klonken op, nadat praeses Van Liemt bekend had ge maakt dat mevrouw De Graaf voor haar moederlijke zorgen tot lid van verdienste van Renova was benoemd. Pater Paternus De Rooy van de H. Hartkerk bevond zich temidden van het feestende gezelschap dat onder een spontaan gezongen „Lang zullen zij le ven" een dronk uitbracht op de zojuist onderscheidenen. „Deze dag is voor mij een grote ver rassing", vertelde ons mevrouw De Graaf Ik heb 't altijd met zoveel ple zier 'voor de vereniging gedaan". „Maar u had toch ook de niet geringe zorg voor uw negen kinderen", infor meerden wij- .>Ach 't ging allemaal vanzelf. Ik beschouw de jongens van Renova gewoon als mijn pleegkinderen. En ik ga hier gewoon mee door". HAARLEM, 22 okt. Vrijdag 22 ok tober zal „Die Haerlemsche Musyck camer" een concert geven in de met kaarsen verlichte Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum. Aan dit bijzon dere concert, dat buiten de traditione le donateurs- en kerkeoncerten valt, zal solistische medewerking worden verleend door Jan Bresser, viool. Het programma vermeldt een Chaconne van Henry Purcell en „Le Quattro Sta- gioni" (De Vier Jaargetijden) van An tonio Vivaldi. De muzikale leiding is in handen van André Kaart. Jan Bresser werd in 1899 te Arnhem geboren. Na beëindi ging van een studie aan het Conserva torium te Amsterdam was hij korte tijd concertmeester van „De Haarlemsche Orkestvereniging" (thans N.Ph.O.), waarna hij dezelfde funktie bekleedde te Düsseldorf. Van 1940 tot enkele maan den geleden heeft Jan Bresser deel uit gemaakt van het Concertgebouworkest. NOORDWIJK, 18 okt. Trots waai de zaterdagmiddag het zwart-wit van S.J.C. boven de kantine, tot stand ge bracht door een enthousiaste ploeg doe- het-zelvers van deze populaire Noord- wijkse voetbalclub. Op ver-zoek van de voorzitter dr. C. H. G. Goudriaan, trok de wethouder van onderwijs, sport- en culturele za ken de K.N.V.B.-vlag op. Hierna werd aan de wand een tableau zichtbaar, geheel bezet met foto's van de kantine- bouw. Op initiatief van de voorzitter van de commissie van ontvangst, de heer A. W. van der Holst, werden daarop met een driewerf „Lang leve SJC! de gla zen geheven. Aan deze opening ging de inzegening vooral' door deken J.P.A. van den Bosch. In een korte toespraak compli menteerde deze S.J.C. met de nieuwe aanwinst. Namens de parochie „Sint Jeroen" bood deken Van den Bosch een pre sentje aan, bestaande uit vijftig rente loze aandelen in de door S.J.C. uitge schreven obligatielening. Vele bloemstukken sierden op deze feestelijke najaarsmiddag de ruime zaal. Deze heeft een oppervlakte van 10,5 bij 7 meter en is ruim vier meter hoog. In zijn openingsrede merkte dr. Gou driaan op, dat de accomodatie van SJC al jaren lang te wensen overliet. Het veld en de kleedkamers ging wel, maar de kantine was een janboel. HAARLEM, 18 oktober Wegens zijn benoeming tot geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis te Eindhoven zal dokter De Haan per 1 november zijn praktijk als huisarts in onze stad be ëindigen. Gedurende de ruim tien jaar, dat dok ter De Haan in Haarlem werkzaam is geweest, heeft hij zich in een wijde kring van patiënten bemind gemaakt door zijn hartelijkheid, zijn voortvarendheid en zijn bijzondere trouw. Spontaan heeft zich uit zijn patiënten- kring een huldigingscomité gevormd, dat de vertrekkende arts graag wil geluk wensen met zijn eervolle benoeming en dat hem tevens een geschenk wil aan bieden waarin de grote waardering en de hartelijke dankbaarheid der patiënten tot uitdrukking wordt gebracht. Het geschenk wordt aangeboden tij dens de afscheidsreceptie op zaterdag 30 oktober, van half vijf tot half zeven uur in het jeugdhuis van de hervormde gemeente, Schoterweg 83. Het comité verzoekt patiënten van dokter De Haan vriendelijk hun belangstelling te tonen door het schenken van een bijdrage. Gelden kunnen worden gestort of over geschreven op giro no. 30 56 84 van de heer L. Jaeger Nickel, Delftlaan 19, Haarlem. Gelden kunnen tevens worden bezorgd bij de leden van het huldigings comité: Mevrouw A. Baars-Punt, Indische straat 9, mevrouw C. M. Burgerding- Zeeman. Fuhrhopstraat 33, mevrouw J. C. Hieter-Rolloos. Jacques Perklaan 58/11. J. J- Loerakker, Zaanenlaan 104. L. Jaeger Nickel, Delftlaan 19, Dr. H. van der Loos, Van Egmondstraat 3; Ir. E. J. Mesu, Prins Mauritslaan 3 (Hlm-Z), W. A. van Soest, Jan Gijzenkade 65, M. B. A. Stamer, Duinoordstraat 72, J. Vermet, Marnixstraat 65, allen te Haar lem. L1SSERBROEK, 18 okt. - Tijdens de laatste vergadering van de dorpsraad van Lisserbroek heeft voorzitter J. Vis ser taak en werkwijze van een derge lijke raad nog eens uiteengezet. In dit ver band hield hij een pleidooi voor de bouw van een eigen dorpshuis. Hij stelde de kleine gemeenschap van Beins- dorp ten voorbeeld. „Daar is men bezig aan de bouw van een dorpshuis van 150.000. Dat moet in Lisserbroek met bijna het dubbele aantal inwoners ook kunnen." In het dorpshuis wilde de heer Visser tevens een consultatiebureau en een me disch centrum zien ondergebracht. Spre kende over de financiering wees hij op de achthonderd ingeschrevenen van het kiesregister. „Als die allemaal 25, betalen, komt het voor elkaar. De rest komt dan wel met leningen en subsi dies." Toen vorig jaar de drainering onvol doende bleek, begon zich iets als een ramp af te tekenen. Het bestuur had zich daarop tot het gemeentebestuur ge wend en daarop was welwillend aan SJC een jaarlijkse subsidie toegekend. Met deze ruggesteun was men begon nen. Deze cantine staat er nu, aldus de voorzitter, als een monument voor de wil en werkkracht van de SJC-leden. Dr. Goudriaan bracht dank aan de verschillende Noordwijkse bedrijven, die SJC met raad en daad hadden bijge staan. Dank bracht hij ook aan de obli gatienemers, die de bouw financieel mogelijk hadden gemaakt. Nog steeds zijn er obligaties te koop! Wethouder Den Otter had bijzonder veel respect voor de prestatie van de SJC-ers. Zij getuigt van een groot me deleven. „Ik feliciteer voorzitter en be stuur met dit gebouw, maar meer nog met zo'n vereniging!", besloot hij. Ook de heer Biegstraten, die mede het woord voerde namens mr. De Jong, voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB, getuigde van respect en be wondering. De heer J. van den Berg, consul van S. J.C., sloot de rij van sprekers met een enthousiaste, op rijm gestelde ge lukwens, waarbij hij zich aan het eind de tolk wist van honderden S. J. C.-ers: „Mijn kleuren, die blijven het zwart en het wit". HAARLEM, 18 oktober Het resul taat van de badmintonontmoeting Haarleni-Duinwijck werd met meer dan normale belangstelling tegemoet ge zien. Het „gevestigde" Duinwijck, had Haarlem debutant in de hoofdklas se nog nooit voor de competitie ont moet en was voor dit treffen, waarbij toch ook ile plaatselijke rivaliteit een woordje meespreekt, niet geheel zeker van een zege. Met name konden de damespartijen een verrassing opleve ren. De voorspellers kregen voor een goed deel gelijk; Marja Ridder bleek met 11-1 en 11-5 kansloos tegen Felise de Nooyer, die in haar huidige vorm zeker als de „derde dame" van ons nationale badminton beschouwd mag worden en het befaamde Duinwijck- dubbel, gevormd door Imre Rietveld en Marja Ridder, meervoudig nationaal kampioen, werd in twee games (15-7 en 18-17) door Agnes Geene en Felise de Nooyer geklopt. Vooral de bijdrage van Felise de Nooyer was voortreffe lijk. Maar het eerste dames-enkelspel, tussen de grote rivalen Imre Rietveld en Agnes Geene, eindigde in een ver diende overwinning voor Imre Riet veld. In de eerste game had Agnes dui delijk de touwtjes in handen en bracht zij dit tot uiting met 11-5. Maar hier na dicteerde Imre het spel, varieerde voortreffelijk en toonde de vele toe schouwers dat zij, na de ernstige achil lespees-blessure, weer in goede vorm is. De herensingles werden Duinwijck overwinningen; Boudewijn Ridder ver sloeg Loek Alders met 15-5 en 15-8 en Jos Rijmers hield De Hoo p achter zich met 11-15, 15-5 en 15-13. Rijmers kwam in de finalgame nog in moeilijk heden toen de taaie De Hoop een 12-11 voorsprong verkreeg. Met de singles en het damesdubbel achter de rug leidde Duinwijck dus met 3-2 en was nog veel mogelijk. Doch in de resterende dubbels ondervond Duinwijck'een niet al te grote tegenstand. Met Mallant en Ridder won Duinwijck een meer sne! dan fraai herendubbel (15-13 en 15-8) en in gemengddubbels wonnen de Duin- wijckers met 15-8 en 15-9. Velsen profiteerde tegen de Korte- naer van de afwezigheid van Henriëtte Ernst en eindigde op 4-4. Connie Vis- man won met 11-7 en 11-2 van mevr. Dezentje en Loes Mossel klopte mej. Alberts met 11-5, 11-12 en 11-5. Het dames-dubbel wonnen de Velsenaren met 15-5 en 17-14. Het vierde punt kwam door toedoen van Connie Visman en Pirn Seth Paul, die in zijn single de eer moest laten aan Henk Weijs. Ragazzi won met 6-2 van HBC en blijft de concurrent van Duinwijck. Stand in de hoofdklasse: Duincijwck en Ragazzi 3-6, Haarlem en de Korte- naer 3-2, HBC en Velsen 3-1. Uitslagen, eerste klasse: Drop Shot- Iduna 6-2, Duinwijck 3-Stoka 8-0, Venlo- Eindhoven 4-4, Hilversum-Haarlem 2 3-5 en Duinwijck 2-de Kortenaer 2 8-0. De kop van de week is er weer af. We duiken nu diep de herfst in. Wim Kan heeft nog geen genoeg van Haar lem gekregen. Wij ook niet. Eerst achterstallig huldebetoon. Voor mej. A. C. Nijboer, chef van de afdeling Handelsregister bij de Kamer van Koop handel. Bestuur, collega's en familie hebben haar gehuldigd. Ze kreeg de gouden ere-medaille van Oranje Nas sau en de gouden legpenning van „Nij verheid en Handel". Soms is het wel allemaal goud, wat er blinkt. De vrouwen van Hillegom worden te dik. Daar moet wat aan gedaan wor den. Voortreffelijk initiatief van het Ka tholieke Vrouwengilde, dat vanavond het nieuwe seizoen begint. Om kwart over acht bij Sistermans. Vanwege de firma Boogaartz zal het onderwerp be handeld worden: „Verantwoord verma geren". Onze correspondent bericht, dat het een gezellige avond wordt. Samen vermageren, ja gezellig. De reorganisatie van de Spaarndam- seweg is zo goed als gereed. De weg is mooier en gevaarlijker geworden. Daar om hebben B en W het stuk tussen Von- delweg en Vrouwebrug tot voorrangs- weg gebombardeerd. Ook de Vondelweg, voorzover eigendom van de gemeente Haarlem, is voorrangsweg geworden. Vraag ons niet, welke Vondelweg wel en niet Haarlems is. Het stuk. waar Rina Lodders gewoond heeft, in ieder geval wel. Dat weten we zeker. Goed nieuws voor de zuigelingen in Lisse. Om acht uur vanavond begint vanwege Het Groene Kruis weer een cursus zuigelingenzorg. Alle wetens waardigheden worden tijdens een cur sus van zes maanden verteld in het wjjk- gebouw. Het Comité Viering Bevrijdingsdag in Zandvoort komt nog eens een keer bij een Op uitnodiging van het gemeente bestuur. De burgemeester wil nament de gemeente de feestlustige leden be danken voor alles wat ze gedaan heb ben. Zo is Zandvoorts burgemeester toch ook weer. Krijg Giezen is een jonge kunstenaar in Noordwijk. Hij exposeert nu in het Dordrechts Museum, waar de tentoon stelling „Kleden aan de wand" is inge richt. De expositie omvat Nederlandse wandkleden en -tapijten van 1956 tot he den. Morgen is het al weer dinsdag. Het gaat allemaal veel te hard. Ook op de weg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3