over wijziging uitbreidingsplan Victor Rosier ii Raad bij voor zijn Vroegere burgemeester van Hillegom pleegde met opzet verzuim" vecht State van cafetaria A. Prinsenbek overleden DUET B. en W. van Haarlem verbaasd en verontrust Sluitende begroting maar Belastingverhogingen in Heemstede op komst Nieuwe uitbreidings plannen op stapel Heemstede verhoogt subsidies Wildhoef mag op Vlakje bouwen KIND DOOR AUTO AAN GEREDEN in BIO KOSMA natuurlijk Wegens succes geprolongeerd Haarlemse burgeravonden geliefd bij 21-jarigen Volkszang is favoriet Adjudant A. Post 25 jaar bij politie NYLONS Toch weer nieuw bejaardenhuis in Bloemendaal WEES LUKKIG MET EEN OEILIJKE HUID! VERBENA SPORTPARKEN IN HEEMSTEDE ONDERGAAN VERBETERINGEN Te laat DUPCO Speciaalzaak voor SUÈDE-, NAPPA** en LEDERKIEDING Oud-ivethouder van Bloemendaal met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. Meer dan 1500 hectare voor petrochemische industrie Volgende iveek overleg met andere gemeenten AUTOBEDRIJF KLEUN Kortweg VRIJDAG 22 OKTOBER 1965 PAGINA 3 (Van een verslaggever) hillegom, 22 okt. op de Wond van Victor Rosier, de in vele ogen wat eigenzinnige Hille gomse cafétaria-exploitant, ama- teur-ontwerper van een bepaald biet ongeslaagd luxueus streek- zwembad en fervent liefhebber Van protserig met veel glimmend chroom uitgeruste automobielen, sPeelde gisteren na afloop van de ptting van de Raad van State b Den Haag een triomfantelijke Shmlach. Na alle emoties, waar in de Hillegommer de laatste tijd °bgetwijfeld ten prooi moet zijn geweest, had hij het er in die Wdrukwekkende zittingzaal van hot hoogste adviescollege van de koningin niet beter vanaf kun nen brengen. Het een voor een cafétariahouder JJhgekend grote retorische bekwaam- J|eid lichtte Victor Rosier het eerbied waardige trio raadsheren achter de poene tafel in over het geschil, dat Jassen hem en het Hillegomse gemeen- ®bestuur ontstaan was naar aanlei ding van een op handen zijnde wijzi- S'ig in het gemeentelijke uitbreidings plan „Centrum I" (waarin onder meer inbegrepen de verbetering van een «eel van de Van den Endelaan). De gemeentelijke plannen brengen voor Victor Rosier zulke noodlottige conse quenties met zich mee namelijk de sanering van zijn in de hollenplaats haast unieke eetgelegenheid aan de Van den Endelaan dat de cafétaria houder besloot de zaak tot in de hoog ste regionen uit tevechten. „Ik kom P voor mijn zakelijke belangen. Er Is hus geen sprake van een prestige kwestie", verduidelijkte de heer Ro sier. Het lijdt geen twijfel, dat het driehoofdige college na de zitting da nig van 's mans hartstochtelijke ver- Weer onder de indruk is gekomen. De snackbar van de heer Victor Rosier in Hillegom. spaar plezierigmet vraag vooral om de DUET-spaarkaart De opvallend verfijnde tinten in de Lippits-najaars-collectie stel len elke vrouw in staat zich chique te kleden. Wollen mantels met bisam, spits nutria of nerts kragen zijn en voque. Voor de man die eison stelt aan "style" is ruime keus uit o.a. mohair en wol-trevira. 9 9 9 9 Victor Rosier, die ruim tien jaar ge leden naar Hillegom kwam en zich daar in korte tijd een zekere populariteit Verwierf als organisator en initiatiefne mer in tal van kwesties, die het alge meen belang raakten, is al enige tijd Seleden in beroep gegaan tegen de ge- Wraakte wijziging in het uitbreidings plan. Gedeputeerde Staten van Zuidhol land moesten het beroep van de Hille- êornmer op juridische gronden niet ont vankelijk verklaren, aangezien het be- v°ep na de wettelijk voorgeschreven mrmijn was ingediend. Wel hadden Ge deputeerde Staten alle begrip voor de moeilijkheden van de heer Rosier. „Dat is natuurlijk wel aardig. Maar 'k heb er weinig aan", zuchtte de cafe- mriahouder. ,,De kwestie is", zo ver- mide hij, ,,dat ik onkundig ben geble ven van de gemeentelijke plannen, zo dat ik niet binnen de vast gestelde ter mijn in beroep kon gaan De heer wpsier weet de onmogelijkheid om op Wd te appeleren aan de min of meer ®"mme beleidstaktiek van de vroegere Purgemeester van Hillegom, jhr. Van gispen tot Pannerden, de huidige com missaris van de Koningin in de pro vincie Overijssel. De cafetariahouder 'hsinueerde, dat de toenmalige burger vader met opzet van de gewraakte Verordening geen wettelijk ver plichte melding gemaakt had in •mt plaatselijke publiciteitsorgaan. »,Om mij de gelegenheid te ontne men op tijd in beroep te gaan. Wel stond een en ander gepubliceerd in ?®n katholiek regionaal dagblad (de Pj'euwe Haarlemsche Courant, redae- maar die lees ik niet, omdat ik met kotholiek ben. Op het moment, dat ?e tijd waarin ik iii beroep kon gaan, Verstreken was, maakte het plaatselijke Weekblaadje melding van de zaak. Voor jmj was dat te laat", verklaarde de "eer Rosier. Gemeentesecretaris Punt van Hille gom, die namens het gemeentebe stuur de woorden van de appelant Weerlegde en de Raad een zo duide lijk mogelijke omschrijving van het bewuste uitbreidingsplan gaf, betwij felde, dat de vorige burgemeester zich opzettelijk schuldig gemaakt had a.an het verzuim om de op handen zijnde verordening tijdig bekend te maken. Een woordvoerder van Gede- Puteerede Staten zei, dat de gang van Zaken niet helemaal in de haak was feweest, maar dat het provinciale estuur hierin geen aanleiding had gezien het beroep van de heer Ro sier ontvankelijk te verklaren. „Het ls heel gewoon, dat af en toe het al gemeen belang prevaleert boven het Particulier belang. Het Hillegomse gemeentebestuur zal de heer Rosier m ruime mate schadeloosstellen". £>e bedoeling van de gemeente Hille- |Pm is om de cafétaria van Victor Ro- Jei' en enkele omliggende woningen te .«neren om daardoor ruimte beschik- do F te ki'ijgon voor de verbetering van in -t an den Endelaan. „De mooiste laan ^..Hillegom, die wij niet graag ontsierd 'ien zien door een cafétaria met Aj1 grote verzameling bromfietsen voor deur. Daarom geven wij de heer g^sj-er elders in de gemeente de gele- Jiufaeid zijn overigens keurige eet- Jfin verder te exploiteren", ver aarde de heer Punt. (Advertentie) Heden de echte KNICKERBOCKER. Zijlstr. 29, bij het postkant. - Tel. 21133 ep ht ook de Raad van State tot j. h.voor de heer Rosier ongunstige shssing komen, dan dient de Hille- j, Jhmer ongetwijfeld tot troost, dat t nog jaren kan duren, eer men met c ^""wezenlijking van „Centrum I" de I in maakt- Tot dat moment kan drijf61" ^osier zf)'11 gewaardeerde be wail p een van de m°°iste punten blilv» z°als hij zelf zegt, '«veu uitoefenen. WASSENAAR, 22 oktober, In de leeftijd van 76 jaar is in het Sint Eli- sabethsziekenhuis te Deiden overleden de heer A. J. Prinsenberg, oud-wet houder van de gemeente Bloemendaal. De uitvaartdienst wordt morgen om elf uur gehouden in de Willibrorduskerk aan de Kerkstraat te Wassenaar. Daar na is de begrafenis op het parochieel kerkhof. De heer Prinsenberg werd 8 mei 1889 in Amsterdam geboren. Hij vestigde zich als architect in 1909 in Overveen. In 1923 werd h(j lid van de Bloemen- daalse gemeenteraad voor de toenmalige katholieke staatspartij. Hij bleef raads lid tot september 1941, toen de gemeen- teraaden door de Duitsers op non-ac tief werden gezet. Op 17 oktober 1932 werd hij tot wethouder gekozen. Hij be heerde de portefeuille van publieke wer ken. Gedurende zeven jaren, tot 5 sep tember 1939, was hij wethouder. Als architect heeft verschillende bouwwerken ontworpen. Van hem zijn onder meer het Triniteitslyceum in Haarlem, en het verenigingsgebouw Do- mi en de Aloysiusschool in Overveen. AERDENHOUT, 22 okt. De heer A. Post, chef van het bureau Aerdenhout van de Bloemendaalse gemeentepolitie, zal op 10 november het feit herdenken, dat hij 25 jaar geleden in politiedienst trad. Dit zilveren jubileum zal die woensdagmiddag worden gevierd tijdens een korpsfoijeehkomst in de gymnastiek zaal van het hoofdbureau van politie in Overveen. De heer Post begon zijn politieloop baan in Delft. Tijdens de oorlog werd hij door de bezetter gearresteerd, nadat hij had deelgenomen aan een gewapende overval, die bevrijding van gevangen verzetsstrijders beoogde. In 1945 werd hij door de Russen uit het concentratie kamp Sachsenhausen bevrijd. In 1948 werd de jubilaris naar Bloemendaal overgeplaatst. In 1963 werd hij bevor derd tot adjudant van politie. Adjudant Post is een actief deelne mer van de verschillende sportmanifes taties, die de Politie Sportclub Bloemen daal uitschrijft. De jubilaris is lid van de kerkeraad van de gereformeerde kerk in Heemstede. Hij is daar tevens voorzitter van de commissie voor het kleine kerkewerk. (Advertentie) m HAARLEM, 2 okf. B. en W. van Haarlem zijn in hoge mate verbaasd en verontrust over de mededeling van de regering die de mogelijkheid dat een groter gebied dan 1500 hectare in de omgeving van het Noordzeekanaal voor de petrochemische' industrie zal worden gebruikt niet a priori van de hand wijst. Het is zeker niet de bedoe ling van B. en W. de verdere ontwik keling rustig af te wachten, aldus heb ben B. en W. meegedeeld in antwoord op vragen van het raadslid, de heer H. Bovenkerk (PSP) Het Haarlemse gemeentebestuur heeft reeds enige tijd over het vraag stuk van de luchtverontreiniging re gelmatig contact met de besturen van de gemeenten Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heems kerk, Heemstede, Velsen en Zandvoort, terwijl het een dezer dagen ook de besturen der gemeenten Castricum en Uitgeest heeft uitgenodigd aan het over leg deel te nemen. Het overleg be perkte zich tot het vraagstuk van de luchtverontreiniging. Maar de uitlatingen van de regering hebben B. en W. ge sterkt in de overtuiging dat het nood zakelijk is daarin ook de planologie te betrekken. Zij zijn namelijk van oor- I?3*" een grotere oppervlakte dan 1500 hectare voor dit doel, d.w.z. raffi naderijen en bij- en nevenbedrijven, on aanvaardbaar is met het oog op de be woonbaarheid van een veel groter ge bied. Bij dit alles mag namelijk niet uit het oog worden verloren dat het hier met alleen gaat om het industriegebied zelf. Want van deze vestiging moet na melijk niet alleen een grote impuls wor den verwacht op een groot aantal in dustrieën met alle gevolgen van dien, doch het totale effect zal veel groter zijn als gevolg van de invloed in vele andere sectoren als woningbouw, we genaanleg, recreatie enz. De grote onge rustheid welke de uitlatingen van de regering bij B. en W. hebben opgewekt heeft hun er toe gebracht de besturen der omliggende gemeenten op 29 okto ber uit te nodigen deel te nemen aan een bespreking in Haarlem. HEEMSTEDE, 22 okt. Heemstede heeft voor 1966 een sluitende begroting. De gewone dienst der gemeentebegro ting sluit in inkomsten en uitgaven met een bedrag van ƒ18.129.428, waarvan 7.376.071 voor rekening komt van het Verrekénhoofdstuk. Voor onvoorziene uitgaven blijft hierbij een bedrag van 334.000 beschikbaar. De hoge uitga ven waarvoor de gemeente zich de ko mende jaren in verband met de uit voering van een aantal in het meren- jarenplan opgenomen kapitaalswer- ken gesteld zal zien, hebben het col lege van Burgemeester en Wethouders aanleiding gegeven een verhoging der plaatselijke belastingen ernstig onder ogen te zien. Deze verhoging is in eerste instantie beperkt gebleven tot een verdubbeling van de rechten voor het ophalen van huisvuil. Op langere termijn, zo delen B. en W. mee, zal ech ter aan verderstrekkende maatregelen tot verhoging der inkomsten niet ont komen kunnen worden. De uit te voeren kapitaalswerken van het meerjarenplan zullen in 1966 een uit gave vergen van 2.400.000. De recon structie van Wipperplein en de verbre ding en verbetering van de Heemsteed- se Dreef van het Wipperplein tot het Valkenburgerplein zal de gemeente 800.000 gaan kosten. De vernieuwing riolering en aanleg parkeerhavens ver meldt een kostenbedrag van 1.000.000, terwijl de aanleg van een rijwielpad langs de Leidsevaartweg en de doortrek king van de Burgemeester van Lennep- weg uitgaven zlllen vergen van respec tievelijk 400.000 en 200.000. Het ligt verder in het voornemen van B. en W. wanneer in het be grotingsjaar rijksgoedkeuring zal wor den verkregen voor de uitbreiding van het raadhuis, voor de restaura tie van „Meerzicht", voor de bouw van een brandweerkazerne en van een kleed- en restauratiegelegenheid bij de tennisbanen, de raad voor de realisering daarvan de nodige kredie ten te vragen. Voor de uitvoering van de overige in het meerjarenplan voor 1965 en 1966 voorziene projecten, voor zover nog niet ter hand geno men, ontbreekt dus voorhands de no dige financiële armslag. In hun toelichting bij de bet delen B. en W. mee, dat het be; de komende jaren niet alleen gericht zal dienen te zijn op een versterking der middelen. Ook niet strikt noodza kelijke uitgaven zullen achterwege die nen te blijven. In dit verband heeft het college gemeend om, nu als gevolg van de verlaging der leerlingenschaal per 1 september 1965 de salarissen van alle aan de openbare lagere scholen werk zame onderwijzers door het rijk wor den vergoed, geen boventallige leer krachten meer te moeten aantrekken. Voorts achten B. en W. het niet langer verantwoord de helpsters aan de open bare kleuterscholen te handhaven. In de begroting is er dan ook rekening mee gehouden dat deze helpsters tot het einde van het schooljaar 1965-66 in dienst zullen blijven. Met dit laatste zal een vermindering der uitgaven van 16.000 kunnen worden bereikt. Teletype R.S. Ten aanzien van de uitbreidingsplan nen, die de ontwikkeling van de gemeen te gedurende de komende jaren in be langrijke mate mede zullen bepalen, wordt gememoreerd dat het bestem mingsplan voor het gebied tussen Kerk- laan en Van Merlenlaan bij de uitwer king voorrang heeft gekregen, omdat hierin de woningbouw het eerst moet plaats vinden. Het definitieve, plan is practisch gereed. Verwacht wordt dat het over ongeveer twee maanden ter visie zal kunnen worden gelegd. Het bouwplan heeft betrekking op de bouw van 230 woningwetwoningen. Het met de provinciale directie van de volkshuis vesting en de ruimtelijke ordening ge voerde vooroverleg wijst volgens B. en W. uit dat van deze zijde op medewer king mag worden gerekend. Het ont werp van het uitbreidingsplan voor de Blekersvaart en omgeving is gereed en ter beoordeling toegezonden aan de pro vinciale planologische commissie. Het voorlopige schetsontwerp voor de Ge- leerdenbuurt moest worden gewijzigd. Het definitieve ontwerp zal op korte termijn gereed komen. Het bestemmmgs plan voor de Schouwbroekerpolder ver keert nog in een minder ver gevorderd stadium van ontwikkeling. Zoals bekend zal hier het Diakonessenhuis worden ge bouwd. De juiste situering hiervan vereist veel overleg en studie in samen werking met de architecten van het ziekensuis. B. en W. verwachten dat het nieuwe ontwerp van het plan Schouwbroekerpolder over een maand gereed is. In de begroting van het gasbedrijf is rekening gehouden met een distri butie van stadsgas gedurende drie en halve maand en van aardgas geduren de achtenhalve maand, zulks op grond van de verwachting dat de omscha keling van stadsgas op aardgasdistri butie in de maanden maart, april en mei 1966 tot stand zal worden ge bracht. In de begroting voor het electrici- teitsbedrijf werd rekening gehouden met een verlenging der overeenkomst met de gemeente Haarlem tot levering van electriciteit aan Heemstede en van een verlaging van de daarvoor te betalen prijs met tien percent. B. en W. stel len zich voor de raad tegelijk met deze overeenkomst een voorstel tot herziening der electriciteitstarieven voor te leg gen. Deze materie is thans nog bij het college in studie. In afwachting van het resultaat leek het B. en W. goed, het batig saldo der begroting voor het elee- triciteitsbedrijf voorlopig yoor dat be drijf te reserveren en dus met aan de al gemene dienst ten goede te laten ko men. De gevolgen van een eventuele tariefsverlaginglcunnen dan de gemeen tebegroting ongewijzigd laten. HEEMSTEDE, 22 okt. Ofschoon de gemeente Heemstede wegens een aan tal grote uitgaven voor kapitaalswer ken enerzijds tot een versterking der middelen en anderzijds tot maatregelen van bezuiniging wil komen, zal een en ander niet ten koste gaan van te verle nen subsidies. In de vandaag versche nen begroting voor 1966 is aan subsidies een bedrag uitgetrokken van ruim ƒ221.00., wat ten opzichte van 1965 een verhoging van 30.000. betekent. Bijna de helst van het te verhogen subsidiebedrag zal ten goede komen aan Het Witte Kruis (ƒ5.000.). Gezins zorg (ƒ4.500.) en het Maatschappelijke Werk: ƒ4.800. Deze voor vele ingezete nen zo belangrijke sociale organisaties zullen volgend jaar met een totaal be drag van respectievelijk ƒ23.850., 19.000. en 12.300. worden gesubsidi eerd. Het Wit Gele Kruis zal in 1966 op een subsidie van 10.076 400. meer dan dit jaar) mogen rekenen. Voor de Stichting Sportpark HBC staat een on gewijzigd bedrag van 10.000. geno teerd en voor de Heemsteedse Kunst kring wederom 2.250. Als bijdrage in de exploitatiekosten van het Minerva Theater wordt een bedrag voorgesteld van 30.000., wat in verhouding tot 1965 een verhoging van 10.000. ihnoudt. BLOEMENDAAL, 22 okt. De Stich ting „Huize Wildhoef" mag vermoede lijk toch een tweede tehuis voor be jaarden bouwen op „Het Vlakje", een stuk duinterrein tussen de Hogeduinen- daalscheweg en de Zeeweg in Overveen. Toen het bestuur van. de Stichting begin dit jaar bij de gemeenteraad van Bloemendaal een verzoek om medewer king voor de bouw indiende, adviseerde de meerderheid van het college van B. en W. die medewerking niet te ver lenen. Het is algemeen bekend, dat burgemeester de heer D. H. Peereboom Voller tegen de bouw van nog meer bejaardentehuizen in zijn gemeente is. Maar het standpunt van de meerderheid van het college werd gemotiveerd met de mededeling dat de provincie een wijziging van de bestemming van „Het Vlakje" voorbereidde, waardoor de bouw van een bejaardentehuis ter plaat se onmogelijk zou worden. De gemeen teraad wilde daarover echter eerst ze kerheid hebben. Het college werd op gedragen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te informeren naar de toekomstige bestemming van het ter rein. Het antwoord is nu gekomen. G. S. zeggen daarin dat de bestemming van ,,Het Vlakje", zoals die nu in het streekplan staat aangegeven, in een eventuele herziening zal worden ge handhaafd. Bebouwing is dus wel mo gelijk. Voor het gemeentebestuur is er thans dus geen aanleiding meer aan ..Wildhoef" de gevraagde mede werking te weigeren. En het ziet er naar uit, dat op korte termijn voor stellen in die richting te verwachten zijn. „Het woord is nu aan Wildhoef", zei wethouder mr. Hijszeler gisteren in de gemeenteraad. Maar in antwoord op vragen van raadsleden die pleitten voor nauwe samenwerking met Wildhoef bij het uitwerken van de plannen, voegde hij daar aan toe, dat er al een be spreking tussen het college en het be stuur van „Wildhoef" is geweest. HAARLEM, 22 okt. De 3-jarige Erwin van R. is gisterochtend om streeks twaalf uur in de President Steijnstraat tegen een auto gelopen en gewond geraakt. Het jongetje moest met hoofdwonden en een hersenschud ding naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo worden overgebracht. Het kind stak plotseling de straat over, ter hoogte van de Colensostraat. Op dat moment kwam een bestelauto aanrijden, bestuurd door de 41-jarige hoofdbrandmeester A. B. Deze remde ogenblikkelijk af, maar kon niet voor komen, dat het kind werd aangereden. Het jongetje werd nog acht meter mee gesleurd. Ook op de Amsterdamsevaart ge beurde gisteren een aanrijding. De 27- jarige loodgieter M. O. uit Haarlem reed met zijn bestelauto op de ventweg van de Amsterdamsevaart en wilde de Nagtzaanstraat inrijden. Uit tegenover gestelde richting kwam de 17-jarige scholier G. van T. uit Heemstede op de bromfiets aan rijden. De loodgieter gaf de scholier geen voorrang, met het gevolg dat een aanrijding niet meer was te voorkomen. De scholier kwam door de aanrijding te vallen en liep een hersenschudding op. Hij werd naar de Mariastichting overgebracht. (Advertentie) (Advertentie) Nü is er de nieuwe Biokosma Verbena-serie. Speciaal voor hen die het altijd zo moeilijk hebben met hun huid. De zuiver natuurlijke Verbena kruiden werken wonderbaarlijk: huidverjongend en huidvernieuwend. Microscopisch fijne vocht- deeltjes dringen tot diep in de huid door, versterken de huidspie- xen, geven een verjongd uiterlijk. Grijp nü de kans om kennis te maken met deze complete serie (milk, lotion, dag- en nachtcrème). De tijdelijke introductie aan bieding bedraagt f2.95 (waarde f7.50) a» j. v.«- LESTOUSNOUVEAUX PRODurrs DE BEAUTÉ LA1T VERBENA MIUC TONIC VERBENA LOTION D!EW1RKL!CH NEUE TEINTPFLEGE VON MM. BIOKOSMA WÜ voor Nederland: Fresiaplein 3 Wassenaar HAARLEM, 22 okt. De burgera- vonden van 1964 die de 21-jarige Haar lemmers van toen in een aangenaam en leerzaam contact brachten met de stuurlieden en de bestuurszaken van de gemeente, zijn zo'n succes geworden, dat ze dit jaar worden herhaald. Wa ren er verleden jaar oorspronkelijk twee avonden uitgetrokken, nu zijn de zaken gelijk groot aangepakt. De ge meente Haarlem heeft thans namelijk zeven avonden vastgesteld en wel don derdag 28 oktober en de zes daarop volgende vrijdagen. De organisatoren mochten verleden jaar op de twee bur geravonden en de vier prolongaties elf honderd bezoekers verwerlkomen. Dit keer zijn uitnodigingen gestuurd aan de ongeveer 2.700 21-jarigen van Haarlem. De belangstelling is zo groot, dat de avonden tot en met 12 november reeds zfin volgeboekt. Wethouder Voskuilen heeft gistermid dag het programma voor 1965 bekend gemaakt. Elke contactavond opent we- derom met een gezamenlijke maaitijd van 21-jarigen met raadsleden en hooi den van dienst. Hierna komt de beurt aan de fractievoorzitters om het hun ne te zeggen over de problemen die het besturen van een grote stad als Haarlem met zich mee brengt en over de consequenties van het bereiken van de staatsrechtelijke meerderjarigheid. Tegen negen uur komt het lichte ge deelte aan de orde, want dan begint het bal in de met kaarsen verlichte Gravenzaal. De burgemeester opent het bal met een der 21-jarigen. Op 3 de cember komt een verloofd paar dat samen die dag de 21 jaren volmaakt. Het bal wordt tweemaal onderbroken door het optreden van mevrouw Cobi, Schreier en haar gastaristen. Harry Meijer en zijn ballroomorkest komen de burgeravonden opluisteren. Coby Schreier treedt iedere avond op. Zij krijgt daarbij natuurlijk assistentie. Op 28 en 29 oktober komt de graficus Martin Lodewijk met gitaar en volks muziek de 21-jarige oren strelen. De Amerikaan Don Paulm presenteert op 5 november het Europese volkslied. Op 12 november verschijnt de jonge Ame rikaanse Dorris Henderson, die gospels zingt en zichzelf daarbij begeleidt op de autoharp. Jules de Korte is paraat op 19 november. Boudewijn de Groot zingt op 26 november het Nederlandse chan son De laatste avond, 3 december, komt er vermoedelijk geen gastartist. Coby Schreier geeft dan een dubbel programma weg. Het programma klinkt als een klok. Daarbij komt dat de 21-jarigen onge dwongen contact krijgen met belangrij ke mensen en belangrijke zakenvande stad Haarlem. Dit alles mag de Haar lemse gemeenschap wel een paar cen ten waf rd zijn. Misschien gaat hiel .of daar een kniesoor schuil die minister Vondeling een schriftelijke bczmnigmgs- tip wil sturen. In dit geval kiijgt hij gegarandeerd nul op het rekest. SPECJAALHUIS REGENKLEDING HEEMSTEDE, 22 okt. B. en W. vragen de raad een krediet van 25.000 voor de vernieuwing van een aantal hekken en afrasteringen van de Heemsteedse Sportparken. Vooral de afrastering om het hoofdveld, de af sluithekken bij de tribunes en de con trolehekken op het hoofdveld, verkeren in zeer slechte staat. (Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 TeL 02500 - 64000 HAARLEM 43068 BENTVELD Bfina een superbrand in Zandvoort. Gisterenmiddag probeerde de vuurwolf zijn slag te slaan in een in aanbouw zijnde supermarkt aan de Grote Krocht, 'n Ton teer was door oververhitting in brand gevlogen. De brandweer was er gelukkig heel gauw bij en kon het vuur met bekwame spoed doven. De bouw zal geen stagnatie ondervinden, zo weid ons bericht. Uitstekend resultaat voor de reclas sering in Noordwijkerhout. De jaarlijkse collecte daar, in combinatie met De Zilk, heeft een bedrag van 1.142,01 op gebracht. Alle medewerk (st)ers worden hartelijk bedankt. 'n Beetje feest in Beinsdorp (Haar lemmermeer). Gisteren wapperde vlag op het in aanbouw zijnde dorpshuis. De dakspanten werden geplaatst. Onze cor respondent bericht niet, dat er ook pan nebier werd geschonken. We hopen er het beste van. Het dorpshuis zal hope lijk op 1 maart van het volgend jaar in gebruik genomen kunnen worden. De buurtvereniging „Floresstraat' is nog steeds actief. Er staat weer een to neelvoorstelling op stapel, welke wordt gegeven zaterdag 30 oktober in het pa rochiehuis aan het Teylerplein. t Is wel ver van huis, maar wat je van ver haalt is erg lekker. Hoewel: de titel van het toneelstuk luidt „Gevaarlek snoepgoed". Voorzichtig dus. Tot en met 29 november wordt er een bijzondere tentoonstelling gehouden in het museum Van Looy aan de Kam perlaan te Haarlem, onder de titel „Schilders uit Israël". Verheugend nieuws van de Vereniging Haerlem. Maandag 25 oktober, 's avonds om acht uur, is er een bijeenkomst in de muziekzaal van Brinkmann. Mr. H. Wieringa zal present zijn om een cau serie te houden met als onderwerp „Per tram door Haarlem rond 1900". Het wordt een boeiende avond vol heimwee en gelukkige herinneringen. Een minder blij bericht. De wegen van het R. C. H.-complex op het terrein van de Heemsteedse Sportparken verkeren in zeer slechte staat. B. en W. van Heemstede delen dat de gemeenteraad mee. Daar zal verandering in moeten komen. Maar dan zal het eerste college van Heemstede ƒ25.000. op tafel moe ten leggen. De Overveners kunnen morgenmiddag tussen half vier en vijf uur afscheid nemen van dokter P. M. Wijkmans. Hu legt zijn huisartsenpraktijk neer en wordt gemeentearts m Haarlem. Men kan hem de hand drukken in zijn wo ning, Julianalaan 152. Daar is ook zijn opvolger, de heer P. R. de Bruijn, om kennis te maken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3