Komeet Ikeya-Seki in veie landen niet zichtbaar Eis van negen maanden voor doorrijden na ongeval in Bloemendaal Uitbreidingsplan Vogelenzang bij G.S. afgeketst Nobelprijzen voor natuur- en scheikunde Aalsmeerder reed tegen geparkeerde vrachtwagen „Lieve, lieve John": ernstig liefdesverhaal slaapbanken 't binnenhuis Bezwaren tegen drs. Gieben als lid van „Elswout Overige films KROUWELS Aöenda voor Haarlem en omsevini at DAN PAS ZAL MEN U GELOVEN Carol Rosenberger wars van allerlei clichés Moord voor het voetlicht De Prostitutie Mac Lintock, de geweldige In twee delen uiteengevallen Eén maand geëist wegens rijden onder invloed Gespannen sfeer in gemeenteraad van Bloemendaal Feestavond NKV Noordwijkerhout teleurstelling K.L.M. sticht helikopterbedrijf booreilanden GROND AAN RUYS DE PEREZLAAN WORDT VERKOCHT Burgerlijke Stand Haarlem Luxor speciale aanbieding moderne Minerva Roxy Frans Hals heteluchtkachels olie gevulde radiatoren straaIkachels ventilator kachels accumulatie kachels VRIJDAG 22 OKTOBER 1965 PAGINA 4 BENNEBROEK julianapark 58-60-62 - haarlem - tel. 58391 (4 lijnen) voor beteT wonen V) Concert in Frans Halsmuseum De kapitein en de verlaten vrouw met haar dochtertje in de film ,Lieve, lieve John' van de Zweedse regisseur Lars Magnus Lindgren. elecfrisch verwarmen in het koude jaargetijde U heeft een keus uit KONINGINNEWEG 6 TELEFOON 14024-14752 Haarlem Films Muziek Toneel Diversen Cabaret T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Noordwijkerhout Leiden "p DEN HAAG, 22 okt. Dt, verwach ting van heel veel mensen, de „komeet van de eeuw" te zullen zien, is niet in vervulling gegaan. In vele landen zijn belangstellenden gisteren vroeg opge staan om de staartster vlak voor zons opgang te kunnen waarnemen, voordat deze voor het blote oog door het sterke zonlicht onzichtbaar zou worden. Zo hebben in Utrecht en Leiden sterrenkun digen en studenten vergeefs de komeet trachtten te bespieden. Toch hebben mensen in ons land verklaard, dat zij de staartster wél hebben ontdekt. Hun HAARLEM, 22 okt. Negen maan den gevangenisstraf en drie jaar ont zegging van de rijbevoegdheid eiste de officier van justitie gistermiddog tegen de 55-jarige winkelier J. B. uit Heem stede. De middenstander stond te recht. omdat hij op 21 juni op de Zee weg in Bloemendaal onder invloed van sterke drank in aanrijding was geko men met een wielrijder. Na de aanrij ding zou de man zijn doorgereden zon der zich om het slachtoffer te bekom meren. De wielrijder moest met ernsti ge verwondingen worden overgebracht naar een ziekenhuis. Verdachte zelf verklaarde voor de Haarlemse rechtbank, dat hij op een gegeven moment geheel versufd was geraakt. De president van de recht bank verweet hem dat dit kwam, om dat hij in verscheidene café's bier. cognac en jenever had gebruikt. Plot seling was de winkelier met zijn outo van de rijbaan geraakt en via de berm was hij terechtgekomen op het rijwiel pad. Daar gebeurde de fatale aanrij ding. Volgens de raadsman van ver dachte was zijn cliënt er niet meteen achter gekomen dat hij een aanrijding had gehad. Toen hij het bemerkte, was hij gestopt. Daar ontmoette hij een aan tal opgeschoten jongelui, die een drei gende houding aannamen. Uit vrees voor een pak slaag was zijn cliënt doorgelopen en niet doorgereden, zoals hem ten laste was gelegd. Op dit punt vroeg mr. Stomps vrijspraak. Het rij den onder invloed kon hij niet ontzenu wen. In .verband met de zware moei lijkheden, waarmee de winkelier had te kampen, vroeg hij de rechtbank de uiterste clementie. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. BLOEMENDAAL, 22 okt. Gedepu teerde Staten van Noord-Holland heb ben goedkeuring onthouden aan het door de raad van Bloemendaal vast gestelde uitbreidingsplan voor Vogelen zang, waarin o.m. waren opgenomen de zeer noodzakelijk bouw van een kleuter school, een dorpshuis en woningwetwo ningen In Vogelenzang. G. S. zijn tegen een bebouwing rond de kerk in Voge lenzang, zij zijn van oordeel dat een verdere bebouwing langs de Kerkweg het uitzicht voor het verkeer op de Vogelenzangseweg belemmert en voorts dat er geen dringende reden is voor zo'n grote uitbreiding van de bebou wing in Vogelenzang. De vertegenwoordigers van Vogelen zang in de Bloemendaalse raad, de heren Lagendijk (prot. chr.) en Bus man (KVP), hebben gistermiddag hun teleurstelling uitgesproken over het be sluit van G. S. De heer Stapel (PvdA) drong er bij het college van B. en W. op aan G. S. alsnog te overtuigen van de heren Lagendijk (prot. chr.) en Bus van Vogelenzang. ,,We kunnen natuurlijk tegen het be sluit van G. S. in beroep gaan", aldus wethouder Hjjszeler. Maar hoewel het college van B. en W. zich daarover nog moet beraden, zag hij weinig heil in zo'n beroep, omdat d© kwestie dan jaren slepend wordt gehouden. Hij voel de persoonlijk meer voor een nieuw uitbreidingsplan, waardoor met spoed gebouwd kan worden aan tweehonderd nieuwe woningen. BLOEMENDAAL, 22 okt. De ge meenteraad van Bloemendaal heeft gis termiddag eindelijk definitief besloten een braakliggend stukje grond tussen twee woningen aan de P.J.B. Ruys de Perezlaan te verkopen. Na schatting van de waarde zal het terrein na lo ting bjj voorkeur aan een Bloemen daler worden toegewezen. De raad kantte zich tegen het voorstel van het college van B. en W. de grond bij in schrijving aan de meest biedende te verkopen. Dat werkt, naar het oordeel van de raad, prijsopdrijving in de hand. Hoewel meerdere raadsleden en met name de heer Jacobson verklaarden het gepraat over de bestemming van bedoeld terreintje meer dan moe te zijn er was naar w\j menen al drie keer uitvoerig over gesproken presteerde men het gistermiddag toch weer er een half uur mee vol te maken Toen het college van B. en W. enkele maanden terug met het voorstel tot verkoop van het terreintje kwam, werd de suggestie gedaan er een speelterrein- tje van te maken. Na ampele overwe ging bleek dat idee niet goed uitvoer baar. De meeste raadsleden, met uitzondering van de heer Stapel (PvdA), waren dan ook al van dat idee afgestapt, zodat het voorstel tot ver koop nu nog weinig tegenstand ontmoet te. Maar wethouder ir. Van der Laan slaagde er niet in de raad te over tuigen, dat verkoop bij inschrijving de voorkeur verdient, vooral ook omdat, volgens de wethouder, geen makelaar een schatting durft maken van de waarde van de grond. informaties zullen worden onderzocht. In steden als Parijs, Londen en New York yvas men in ieder geval minder gelukkig. Mist - wolken belemmerden daar het uitzicht. Het beste is de komeet waargeno men in Japan, waar twee amateur sterrenkundigen, de 21-jarige Kaoru Ikeya en de 34-jarige Tsutomu Seki, haar op 18 september hebben ont dekt. De sterrenkundigen van het ol> servatorium in Tokio zagen de ko meet Ikeya-Seki in twee delen uiteen vallen toen zij de zon naderde. Dit gebeurde gisterochtend 6.07 uur (Ned. tijd). Russische geleerden in Moskou kon den de komeet aanvankelijk niet zien. Later werd zij wel gevonden en gefo tografeerd. De directeur van het as- trofysisch observatorium in de Krim, Andrei Sverny, zei, dat de komeet sterk verzwakt was na haar tocht langs de zon. Men hoopt, dat de opnamen van het spectrum van de komeet zijn ge lukt, want daaruit kan men opmaken waaruit het hemellichaam heeft be staan. Een gedeeltelijk antwoord daarop is al uit Pretoria, Zuid-Afrika, gekomen waar het Radcliffe-observatorium heeft gemeld in de komeet natrium, ijzer en calcium te hebben aangetoond. Tot dus ver was nog nooit met zekerheid een metaal in een komeet aangetoond, werd daar gezegd. Ook het observatorium in Bochum heeft de komeet nog gezien, als een zwak lichtgevende wolk met een astronomische lichtsterkte 6 A 7. Men neemt aan, dat de mogelijkheid om de „Ikeya-Seki" te zien afhing van bepaalde atmosferische omstandig heden, die juist in ons land in Utrecht zeer ongunstig waren. Er was sprake van „verstrooid" zonlicht waardoor de hemel te wit werd voor het doen van goede waarnemingen. In bepaalde de len van het land schijnen deze ver schijnselen zich echter niet te hebben voorgedaan. STOCKHOLM, 22 okt. De Nobel prijzen 1965 voor natuur- en scheikunde zg'n opnieuw toegekend aan geleerden die zicli bezighouden met het onder zoek naar de structuur van de materie. De natuurkundigen Sjinitsjiro Tomona- ga, Julian Schwinger en Richard Feyn- man zijn, zoals wij gisteren reeds in het kort berichtten, onderscheiden om dat ze de kennis betreffende structuur van het atoom, met name de gedragin gen van elementaire deeltjes, hebben verdiept. De scheikundige Robert Burns Woodward kreeg de prijs o: ï- dat hij erin geslaagd is bepaalde mole culen te reconstrueren, d.w.z. vervaar diging langs synthetische weg moge lijk te maken. Eerstgenoemden breken de materie af om de diverse onder delen ervan beter te leren kennen, zo als kinderen hun speelgoed „slopen" om te zien „wat erin zit", Woodward „jongleert" met moleculen om na te gaan hoe de materie tot stand kan ko men. Hij is ook de man, die er in slaagde als eerste bladgroen chemisch te vervaardigen, terwijl hij voorts de ontdekker is van bepaalde revolutionaire geneesmiddelen. (Advertentie) Zolang u het bewijs van betaling niet hebt getoond, zult u moeite hebben anderen te overtuigen van de (zeer, voordelige prijs van uw blauw kamgaren kostuum, dat u bij ons kocht. U zoudt er zelf (bijna) nog aan gaan twijfelen, dat u er bij SMIT VAN RIJSBERGEN toch inderdaad niet meer dan 162, voor betaalde. ut Betere konfektle en herenmode ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM. BEVALLEN van een dochter: 20 okt.: J. L. H. Giesberts-van Petegem; J. M. Jordaan-Neijts; S. L. Bot-Gootjes; C. W. Knudsen-van Velzen; J. H. van den Boom-de Hond; E. Lamboo-Smits. ONDERTROUWD: 21 okt.: J. F. M. Kuüpers en G. Sinnige; R. J. Bor en E. P. de Jonge; B. P. Buurman en E. van Guldener; 0. T. B. M. van Dijk en M. H. Hendriks; T. J. Kessler en L. P. Verhoeven; H.G.P. Peters en M. Klaij; M. O.Z. Rukupessy en H. Vonk; C. M. Kortlever en B. M. Goosen; J. de Goede en O. Rodriguez Rivera. GETROUWD: 21 okt.: J.C.J. van der Vlist en A. J. Ch. Barten; M. Licher en M. Cliteur; B. ter Haar en M. O. de Baart Doelman; A.J.H. Wildschut en C. W. de Ridder; G.H.M. Geukers en M. H. J. Kuipers. OVERLEDEN: 19 okt.: L. Evers, 83j. Schotersingel; H.H.J. Heule, 45 j„ Ha- zepaterslaan; M. Braspenning, 82 j. Fabriciusstraat; 20 okt.: S. van Paas- schen, 64 j. Hospeslaan; C. M. Zant- man-Wartna, 80 j. Kamperlaan; E. Hoetmer, 4 uren. Soendastraat; 21 okt.: P. Stallingal 73 j., Bos en Vaartstraat. BEVALLEN van een dochter: A. F. Otte-Tabbens. HUWELIJKEN: P. J. M. Driever en H. G. M. Otte; W. J. M. Bruning en M. A. M. Grapperhaus. OVERLIJDEN: J, Monster, 62 jr.; G. J. SminV, 76 jr. HAARLEM, 22 okt. Het werd gis termiddag op de zitting van de Haar lemse rechtbank niet helemaal duide lijk. hoe de Aalsmeerse bloemeninko- per J.B. op 11 april van dit jaar in zijn woonplaats zo pardoes met zijn personenauto tegen een stilstaande vrachtwagen had kunnen aanrijden. Het kon niet zijn door zijn meisje, want beiden verklaarden dat zij elkaar be slist niet hadden afgeleid. Bleef over de drank die verdachte tijdens een feestje had gedronken, maar alle ge tuigen verklaarden om het hardst dat B. volstrekt niet dronken was geweest. De officier zag ondanks alle ontlastende verklaringen toch aanleiding om tegen de bloemeninkoper een maand gevan genisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid te eisen. De recht bank zal over veertien dagen uitspraak doen. Verdachte was heel positief in zijn bewering de vrachtwagen in kwestie niet te hebben gezien. Ook zijn meisje, dat naast hem zat, uitte zich in die geest. Mr. Van Wijk, de raadsman van verdachte, had een getuige opgetrom meld die verklaarde dat hij de politie al meermalen had gewezen op het feit dat de vrachtwagen vaak heel gevaar lijk stond geparkeerd. De moeder van het meisje voerde aan, dat zij op die bewuste feestavond haar dochter met een gerust hart aan B. had meegege ven. De raadsman kwam in zijn plei dooi tot de conclusie dat hier geen en kel symptoom van alcoholgebruik aan wezig was geweest. Hoogstens was er sprake van onvoorzichtig rijden. Ten aanzien van het drankgebruik bracht de officier van justitie naar voren, dat de bloedproef dan toch maar een al coholpromillage van 1.5 had aangewe zen. De merkwaardige titel „Lieve .lieve John". (Kare John) die een blijspel doet verwachten, dekt een ernstig lief desverhaal, waarvan alleen het slot de mogelijkheid tot een gelukkige toekomst suggereert. Het gaat om twee in de liefde bitter teleurgestelde mensen, die gedurende een korte periode van sa menzijn zichzelf en elkander overwin nen en besluiten een duurzame liefdes verhouding aan te gaan. De man is kapitein op een kustvaar der. Hij heeft zijn vrouw, die hem tij dens zjjn afwezigheid met een ander bedroog, verlaten en beperkt zijn om gang met het zwakke geslacht tot zee- Advertentie) 1-pers. schuimrubbervulling ff "I f3 BLOEMENDAAL, 22 okt. Een voorstel van het college van B. en W. van Bloemendaal om drs. Gieben als vertegenwoordiger van de gemeente te benoemen in het bestuur van de Stichting „Landgoed Elswout" heelt gistermiddag In de gemeenteraad lange tijd voor een zeer gespannen sfeer ge zorgd tussen een aantal raadsleden. Bjj monde van de heer Sissing verklaar de de fractie van de P. v.d. A. zich namelijk tegen deze voordracht. Zij acht de heer Gieben niet geschikt om als vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de Stichting Land goed Elswout zitting te hebben, omdat zjjn opvattingen ten aanzien van de beheersvoering en exploitatie van het Landgoed niet overeenstemmen met de opvattingen van de meerderheid van de raad. „De heer Gieben heeft wel ver klaard een groot liefhebber te zijn van „Elswout", hü vindt het een prijzig be zit, maar hü is van oordeel dat het landgoed niet op een goedkopere wijze kan worden beheerd", aldus de heer Sissing. Desondanks werd het voorstel van B. en W. de heer Gieben als vertegenwoor diger van de gemeente in de Stichting te doen zitting nemen, met tien tegen zes stemmen aanvaard. De heer Gie ben had toen nog al wat tijd nodig om te besluiten de benoeming aan te ne men. Hfj deed dat uiteindelijk toch, maar, zoals hjj opmerkte, „deze benoe ming heeft mij niet het plezier geschon ken dat ik ervan had verwacht". Drs. Gieben achtte zich pijnlijk getroffen door de aanval op zün persoon, omdat hij gehoopt had, aat men erop zou ver trouwen dat hij als vertegenwoordiger van de gemeente in de Stichting zich strikt zou houden aan de inzichten van de raad en het hem verleende mandaat. Over de overdracht door de gemeente van het Landgoed Elswout aan het Rijk of over een verhoging van de bijdrage van het rijk in het exploitatietekort van rond 80.000.— per jaar, zün nog steeds besprekingen gaande met de betrokken ministeries en een vertegenwoordiger van de Stichting Natuurmonumenten. NOORDWIJKERHOUT, 22 okt. De feestavond ter gelegenheid van het der de lustrum van de plaatselüke afde ling van de Nederlandse Katholieke Vrouwenbond is gisteravond op een gro te teleurstelling voor de feestgangers uitgelopen. Het programma van het Amsterdamse cabaretgezelschap „Dio- nysos" was beneden alle peil. Voor de organiserende afdeling was dat natuurlük heel jammer, want zü had voor deze avond de echtgenoten van de leden en vertegenwoordigers van zusterafdelingen uit de hele Bollen streek uitgenodigd. HAARLEM, 21 okt. De blonde Amerikaanse pianiste Carol Rosenber ger, in haar vaderland winnares van de Steinway Centennial Award, nadien leerlinge van Nadia Boulanger in Pa rijs en aan de Muziekacademie te We nen, concerteert tijdens haar tweede Europese toemee in enkele plaatsen in Nederland. Haar eerste optreden voinl plaats in een van de stijlvol ingerichte zaaltjes van het Haarlemse Frans Hals museum, waar de sfeer bepaald wordt door de antieke ornamenten, de kope ren kroonluchters en de portretten van de voorouders van het Hollandse pu bliek, die met ondoorgrondelijke gezich ten vanuit hun kanten beffen op de con certgeefster neerkeken. Gespecialiseerd in clavecimbel- en ba rokmuziek in haar Weense studietijd, gaf Carol Rosenberger een specimen van deze stijl in Handels Suite in F gr. Op de nogal stug getimbreerde vleugel, die haar ter beschikking- stond, viel het niet moeilijk de droge clavecimbel- klank vooral in de bassen te imiteren. Haar interpretatie was rank van melo dieuze gang, en had iets van de majes teitelijke gratie, die zo wonderwel past bij de Engelse hofcomponist Handel. In de hierna volgende Waldstein So nate wervelde Carol Rosenberger met een ontwapenende zwier en vaart over de diepten van de Beethoveniaanse gemoedsroerselen heen. Het was alsof zjj in Handel bijna meer persoonlijke expressie had gelegd dan hier, en Beet hoven liever vanuit de virtuoos-pianis tische gezichtshoek wilde benaderen. Zü schijnt- deze componist met zachte drang een weinig naar eigen hand te willen zetten, door ongewone effecten, bijzondere accenten, het verdoezelen van expressieve momenten of het benadruk ken van secundaire stemming. In zeke re zin dus een gestroomlijnde Wald stein Sonate, nochtans niet zonder een verrassende frisheid en een aanzienlijk technisch raffinement gespeeld. Het Franse programmagedeelte (Fauré, Debussy, Chopin) gaf de pianis te tot slot alle gelegenheid om kwistig met haar rijke kleurenpalet te werken; dat de fraseringen daarbij soms wat stoterig uitvielen, kan wel aan het wei nig meegaande instrument gelegen heb ben. Ook hier toonde zü weer een eigen opvatting, wars van allerlei cliché's. M. A.-Vr. DEN HAAG, 22 okt. Een nieuw opgerichte dochtermaatschappü van de KLM (KLM Noordzee Helikopters NV) is van plan met hefschroefvliegtuigen verbindingen te onderhouden tussen het vaste land en booreilanden in de Noord zee, Het nieuwe bedrüf zal op contract basis ten behoeve van de olie-industrie vluchten uitvoeren naar booreilanden, die de komende jaren groten getale in de Noordzee zullen verrüzen. De staatssecretaris van Verkeer en Water staat heeft deze nieuwe maatschappü inmiddels concessie verleend. Aldus is van de zijde van de KLM medegedeeld. Het ligt ln de bedoeling, dat KLM Noordzee Helikopters N.V., waarvan het gestorte aandelenkapitaal in han den is van de KLM, met eigen hef schroefvliegtuigen gaat opereren. mansavontuurtjes in de havens. Maar in zyn hart verlangt hü meer en dat vindt hü, als hü een aantrekkelüke ser veerster ontmoet die, hoewel gereser veerd tegen bezoekers in het algemeen, op zün avances ingaat. Ook zü voelt zich bedrogen en huiverig tegenover de haar omringende wereld, nadat zü door de vader van haar dochtertje is verla ten en daarna nogmaals door een ande re man in de steek gelaten. Op onver klaarbare wüze, wellicht door hun lots verbondenheid, voelen ze zich plotseling hevig tot elkaar aangetrokken en de film laat verder zien, hoe zü in een voortdurend toenaderen en afstoten zichzelf en de ander psychologisch en maatschappelijk reclasseren. De regis seur Lars Magnus Lindgren brengt dit met een overdreven gevoel voor poëzie in lang uitgesponnen, cerebraal be dachte ontmoetingsscènes in beeld. Ze zwemmen samen, vertoeven bü maan licht aan het strand en bü nacht veel vuldig in bed, terwül de man tüdens een uitstapje, waaraan ook het kind deelneemt, buitengewone vaderlijke eigenschappen demonstreert. Dit alles vermag de vrouw nog niet te doen ca pituleren. Maar als hij eenmaal weer met zün schip is vertrokken, overwint ze haar laatste aarzeling. Ze belt hem op om hem haar liefde onomwonden te verklaren. Men moet wel toegeven, dat Lindgren er in geslaagd is de gevoelens, die de innerlüke strijd der gelieven begelei den, op subtiele wüze tot uitdrukking te brengen, maar hü doet dit door middel van een stilering, die de waarachtig heid van het drama als totaal in hoge mate aantast. Daar zijn de lange infor matieve gesprekken. Daar is de over daad aan bloot, dat angstvallig binnen de perken van de censurele toelaatbaar heid wordt gehouden. In Luxor 118 jr.). Margaret Rutherford is na de suc cessen van „Murder she said", „Mu- der at the gallop" en van de meest recente „Moord aan boord" weer de onvolprezen hoofdfiguur in de Agatha Christie-verfilming „Moord voor het voetlicht" (Murder most foul). De on weerstaanbare „grand old lady" lost opnieuw een raadselachtige moord op als een bejaarde amateur-detective met een onnanrschijnlijk scherpe geest, mannelijke moed en een deduceer- en combineervermogen, een Holmes waar dig. Bü deze verfilming is het oude, be proefde recept gevolgd. Dit impliceert een overvloedige dosis humor. Als miss Marple krügt ze te doen met een uiter mate ingewikkelde moordgeschiedenis. Een ex-actrice wordt opgehangen aan getroffen in haar woning. Zü weerhoudt de jury ervan het schuldig uit te spre ken over een onderhuurder, die bü het ontzielde lichaam werd aangetroffen. In volle concurrentie met de politie gaat zü op onderzoek uit en komt er achter, dat een provinciaalse toneelgroep, de Cosgood Players, de moordenaar in zün midden moet hebben. Haar onder zoekingen worden doorkruist door nieu we moordaanslagen. Om zich onopval lend in de groep in te dringen geeft zü zich uit voor actrice. Eén van de fraaiste scènes uit de film levert de proefauditie op, die tenslotte tot een engagement leidt. Een toneel met valluiken, met onder grondse bergruimten en de verblijf plaats van de acteurs en actrices in een echt oud Engels pension zün de traditionele decors voor een spannend verhaal, dat het echter vooral moet heb ben van de kordate, vitale, overrom pelende acteerkunst van Margaret Ru therford. Zü vooral maakt deze film naar de roman „Mrs. McGinty's dead" van Agatha Christie tot een büzonder plezierig amusement. Tot en met zondag in Minerva in Heemstede (14 jr.). De medewerking van M. Mardel Si- cot, een beambte van Interpol in Parijs, is wel garant voor een serieuze aanpak van de film die tot titel draagt „La prostitution" en die een waarschu wend beeld wil geven van de praktü- ken der internationale handel in vrou wen. Daar staat tegenover dat het do cumentaire element wordt overspoeld door een dramatisering, waarvoor de scenarloschrüver-regisseur Marice Bou- tel verantwoordelük is en deze geeft helaas in geen van beide functies blük van een toereikend vakmanschap. De bedoeling van de maker om niet zozeer het zwoele milieu en de brood winningstechniek van publieke vrouwen te schetsen, als wel de misdadige ma nipulaties der onderwereldfiguren, die meestal ongrüpbaar blüven, is in het verhaaltje wel tot uitdrukking geko men. De makelij van de film schiet echter in zo menig opzicht te kort, dat er van de ernstige opzet niet veel meer overblüft dan de goede bedoeling, het geen niet voldoende is om te boeien, laat staan om te overtuigen. Het tegen deel wordt er eerder mee bereikt. Van maandag tot met met woensdag in Roxy (18 jr.). Een vrolüke western is Mac Lintock, de geweldige. George Washington mc. Lintock is een rijke veehouder, naar wiens woord men in het naar hem ge noemde stadje maar al te graag luis tert. Daarbü dient te worden vermeld, dat zün belangstelling altüd uitgaat naar de gewone man en diens proble men. Maar zün vrouw kan hü minder goed de baas. Er ontstaan allerlei con flicten met name over de opvoeding van de kinderen. Aan het slot van de film toont mac Lintock zich echter op overtuigende wüze heer en meester in huis. In Frans Hals (14 jr.) Rembrandt prolongeert wederom „Zorba, de Griek" (18 jr.). In Studio kan men nog deze week zien de film „Beslist niet op zaterdag", een heerlük verhaal met fijne, Joodse humor, waar aan men ook op zaterdag veel ple zier kan beleven (a. 1.). Cinema Palace brengt de al oude, maar nog altüd goe de en spannende thriller „To catch a thief" weer in Haarlem. Een goede ge legenheid om de kennismaking te her nieuwen met Grace Kelly, nu een echte prinses, in Monaco en Gary Grant. Re gisseur van de film is Alfred Hitchcock (14 jr.). In Lido draait voor de derde week de charmante filmmusical „My Fair Lady" (a.l.). Tot en roet zondag kan men in Roxy de avonturenfilm „De zoon van Captain Blood" gaan zien (14 jr.). (Advertentie) CINEMA PALCE: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 9.15 uur: To catch a thief, 14 j FRANS HALS: Dagelijks 7, 9.15 uur, za. 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur, dl. 8 uur: Mac. Lintock, de geweldige, 14 jr LIDO: Dagelijks 2 en 8 uur: My fair ladyl a.l. LUXOR: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Lieve, lieve, John. 18 jaar. REMBRANDT: Dagelijks 2, 6.45, 9.30 uur: Zorba, de griek, 18 jaar. ROXY: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15. 7, 9.15 uur: Het geheim van de zwarte sperwer, 14 jaar. Ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur: De tiran van het wilde westen, 14 j. STUDIO: Dagelijks 2.15, 7, 9.15 uur, zo. 2 4.15, 7, 9.15 uur: Beslist niet op zaterdag, a.l. Zo. 11 uur: lm weissen Rössl, a.l. MINERVA: Do. vrij., ma. en wo. 8.15 uur, za. en zo. 7, 9.15 uur: Topcapi, 14 jaar. Za. en wo. 2.30, zo. 2, 4.15 uur: Zet je zorgen opzij, a.l. Vrijdag 22 oktober Concertgebouw. 8 uur: Concert door de Christelijke Oratorium ver. „Door Zang en Vriendschap" o.l.v. Jan Laarveld. Dinsdag 26 oktober Concertgebouw: 8.15 uur, Concert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Wanda Wilkomirska, viool. T/m donderdag 21 oktober Stadsschouwburg. 8 uur» „Wat een land. wat een land" A.B.C.-cabaret Wim Kan en Corry Vonk. Zaterdag 23 oktober. Stadsschouwburg 8 uur: Nederlandse Co- medie met „Niet als bewijs toegelaten" van John Osborne. Regie: Henk Rigters. In de hoofdrollen: Bob de Lange, Allard van Scheer, Wim van de Brink en Nel Koppen. Zondag 24 oktober Stadsschouwburg 8 uur: Ned. Comedle met „Niet als bewijs toegelaten" Van John Osborne. Regie: Henk Rigters. In de hoofd rollen: Bob de Lange, Allard van Scheer, Wim van de Brink en Nel Koppen. Maandag 25 oktober. Stadsschouwburg 8 uur: De Haagsche Co- medie met „Er is een moord gepleegd" van Jack Popplewell. Regie: Eric van Ingen. In de hoofdrollen: Ida Wasserman, Joris Diels. Anna Marie Heyligers en Trins Snijders. Dinsdag 26 oktober Stadsschouwburg 8 uur: Toneelgroep The ater met „Liefde onder de olmen" van Eugé- ne O'Neill. Regie: Elise Homans. In de hoofdrollen: Hans Tiemeyer, Mia Goossens en Jules Croiset. Woensdag 27 oktober Stadsschouwburg 8 uur: Optreden van „Les Frères Jacques" met Franse chansons. Donderdag S3 oktober Stadsschouwburg: Toneelgroep Centrum met de première „Lief zjjn voor Sloane" van Joe Orton. Regie: Peter Oosthoek. In de hoofdrollen: Henny Orri, Piet Römer, Ju les Hamel en John Koch.' Vrijdag 22 oktober Ekestos 8 uur: Dansavond, m.m.v. Het Rob Koeke Boogie Woogie Kwartet. Zaterdag 23 oktober Ekestos 8 uur: Dansavond m.m.v. The Hud- sons. Grote Markt 2-5 uur: Optreden van het Irenetheater. Parochiehuis St. Jan, Teylerplein, 8 uur: Dansavond met medewerking van de Tem plars. Minervatheater, 2.30 uur: Optreden voor kinderen van Poppentheater „Merlijn". Kon. Ned. Natuurhis. ver. afd. Haarlem, 2.30 uur: Paddestoelenexcursie p.l.v. de heer G. L. van Eindhoven. Doml, Overveen, 8 uur: Panama senior. Dansavond m.m.v. „The Tiroler Alpenja gers". Zondag 24 oktober Ekestos, 8 uur: Dansavond m.m.v. The N.V. Group '65. Kon. Ned. Natuurhis. ver. afd. Haarlem, 10 uur: Gewestelijke paddestoelen-excursie in Bergen. De Linge, Lingestraat, 8 uur: Soc. Kami- gro. Dansavond m.m.v. „Het Delta-Combo". Maandag 25 oktober Concergcbouw, 8 uur: La Condala Compa ny. Opvoering van „Jan Claeszen" door het handpoppentheater „Irene". Frans Hals Museum, 8 uur: Volksuniversi teit. De heer H. P. Baard over „Nieuwe stro mingen in de schilderkunst van de 19e eeuw". Dinsdag 26 oktober Frans Hals Museum, 8 uur: Volksuniversi teit. De heer W. K. de Bruin over „Compu ters en informatiewerking". Woensdag 27 oktober Concertgebouw, 8 uur: Lustrumvoorstel ling door het marionettentheater „Marion", handpoppentheater „Irene" en marionetten theater „La Condola". Concertgebouw, 8 uur: Tienershow geor ganiseerd door omroepver. VARA. Frans Hals Museum, 8 uur: Volksuniver siteit. De heer R. Nieuwenhuys over „Cou perus, Du Perron, Beb Vuyk en Maria Der- moüt. Donderdag 28 oktober Frans Hals Museum, 8 uur: Volksuniver siteit. Mevr. Ph. Jaarsma over „Handen in de Kunst". Vrijdag 22 oktober Waagtavcerne, Damstraat hoek Spaarne, 9 uur: Internationale troubadourclub; optre den van Cobi Schreyer met internationale volksliedjes. Als gast: Martin Lodewijk, hoo- tenannyzanger. Optreden van onverwachte gasten. T.m. zondag 24 oktober. Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals meester werken DageUiks. oehalve zondag geopend van 10—17 uur Prentencablnet: Keuze uit eigen verzame ling Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschllderUen en mid deleeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10—12.30 en 1.305 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. Cruqulus Museum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dagelijks van 312 30 en 1.305 uur Zondags van 15 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanents expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school Fossielen e.d Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 1017 uur De eerste zondag van de maand van 13—17 uur Woonhuis Jacobus van Louy, Kleine Hout weg 103 Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30— 17 uur Zon- en feestdagen van 25 uur Visual, Grote Markt; Expositie van druk werken van Hendrik N Werkman „de druk ker van het paradijs". Dagelijks van 1017 uur Zondag van 1317 uur tm 24 oktober Van 29 okt.27 nov. Kleurenfotoexpositie van Ernst Haas. Kunstzaal „ln 't Goede Uur", Korte Hout straat 1: Geopend dagelijks van 106 uur en van 812 uur Maand oktober: Expositie van relstekenlngen Poppe Damave Kunstcentrum „Oe Ark", Nw Heiligland: Dagelijks van 10—8 uur. dinsdags gesloten. 2e Etage. 100 ambachten van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van d11.30 uur. Van„f 10 - kt. tol 6 nov.: Expositie schil derijen en grafiek van Gert Beyer Llnnaeushoi, Bennebruek: Openluchtten toonstelling van voorjaars en zomerbloemen. Tropentuin en minlcorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t.m oktober) Artiftcia, Binnenweg 8.30 uur Tentoon stelling ets- en -keningen van Willem Snitker en beel ouwwerken van Remco v. d Gugten. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 4 november) Museum het Huis van Looy, KI. Houtweg 103. Van 22 okt. tot 21 november: Tentoon stelling van K.Z.O.P. ter gelegenheid van de 70e verjaardag van P. C. Kloes. Dag. 10-17 uur. Zo. 1-5 uur. FILMS: CITY-THEATER: Vrij. 8 uur, za. 9.15 uur, zo., di. en wo. 8 uur: De nacht der opge- jaagden, 18 jaar. Za. 7 uur, zo. 2.30 en 5 uur: Duel in Texas, 15 jaar. FILMS: ROY AL-THEATER: Vrij. x za. 8 uur: De gemaskerde moordenaar, 14 jaar. Zo.midd. 3 uur: Duivels van de weg. a.l. Zo. ma, di. en wo. 8 uur: Als de dauw hangt, komt er regen, 18 jaar. FILMS: DE ZWAAN: Vrij., za. en zo. 8.15 uur: Ik beken, 18 jaar. Zo.-midd. 2.45 uur: In de greep der wildernis, 14 raar. FILMS: CAMERA: Dagelijks 2.30. 7, 9.15 uur, zo. 2.30, ,4.45, 7, 9.15 uur: 'n Verrukkelijke idiote, 14 jaar. Woensdag: Cartouche, 14 jaar. LIDO: Dagelijks 2.30 en 8 uur: De laatste der Cheyennes, 14 jaar. LUXOR: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7, 9,15 uur: Van Ryans expres-trein, 14 jaar. Woe.: The 7-year Itch, a.l. STUDIO: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur. zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: Het huwelijksbed, 18 jaar. TRIANON: Dagelijks 2 en 8 uur, zo. 2, 5 en 8 uur: Lord Jim, 14 jaar. DIVERSEN: Vrijdag 22 oktober Stadsgehoorzaal, 8 uur: Tieneravond v. d. VARA. Maandag 25 oktober Schouwburg, 8 uur: In samenwerking met L.A.K. „De Kneep" van Ann Jellicoe door Studio. Woensdag 27 oktober Stadsgehoorzaal, 2 uur: Jeugdconcert Mij voor Toonkunst. Donderdag 28 oktober Stadsgehoorzaal, 8 uur: Uitvoering Zang koor Con Amore. TENTOONSTELLINGEN: Gem. Museum de „Lakenhal", Oude Singel 28 Geopend dagelijks van 10-5 uur. Zon dag van 1-5 uur. Tot 1 november Univer sitair Lustrum 1965 „De grafische en Hol landse aquarellen kring" Taveerne Tastevln, Beestenmark» 14: Schil- derijenexpositie, aquarellen, etsen en goua ches van C. Njjhoff Sf arvolle verlichting- Klassieke en folkloristische muziek. Restaurant „De Ruif", Jan Vossesteeg 59. Dag. van 10-8 uur en zondag van 8-12 uur: Expositie van aquarellen van Jan van Geen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4