Roulettespel in „besloten club55 KR OUWELS Middenstand Castricum stelt belang in het plan Molendijk BIO KOSMA natuurlijk Begrotingen provinciale ziekenhuizen DUET (Bu rge)mees terlijk e carambole opent biljart-toernooi Europese jeugd in Brinkmann Spanjaarden veroordeeld Fancy fair in Haarlem-N Basten Negen miljoen uit subsidie- pot provincie Noordholland êééMè Noordholland heeft 360 sportvelden telcort Wit tafelservies met 70.90 voordeel Extra bordensets met 38.40 voordeel H.&J.Lamp I VERBENA I BROOD EEN CENT DUURDER UITSPRAKEN HAARLEMSE RECHTBANK PETRI -INTERIEUR TASSEN Geregeld WEES LUKKIG ET EEN EILIJKE HUID! NYLONS Slachtoffer van verkeersongeluk overleden Goedkope boter in tweede week van november SPECIALE AANBIEDING t heteluchtkachels olie gevulde radiatoren straaIkachels ventilator kachels accumulatie kachels Verbouwing De Loet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. Nederlanders strijden met wisselend succes Vanaf maandag VAN JASSEN ^WAARMEDE U GOED VOOR DE DAG KOMT! f 119.75-f 350.- kunstnijver- heidsartikelen lampen ED. FIBBE VRIJDAG 29 OKTOBER 1965 PAGINA 15 electrisch verwarmen in het koude jaargetijde U heeft een keus uit /ito voor Nederland: Fresiaplein 3 - Wassenaar Een burgemeesterlijke stoot open de gistermiddag in restaurant Brinkmann te Haarlem het Euro pese jeugd-biljarttoernooi. spaar plezierigmet vraag vooral om de DUET-spaarkaart Binnenhuisarchitectuur Won inr inrichting DE GEZELLIGE en „ouderwetse" bonkers (jekkers) zijn er weer. Met wollen voering. De ideale autocat. In alle maten. 30 jaar betere herenkleding en herenmode. Zijlstraat 71 Haarlem Voorkeur voor een correcte overjas in elegant één rij-model? Of liever zo'n vlotte autojas? - CONSTANT LAMP heeft ze in grote verscheidenheid, o.a. in FLAUSCH - CAMEL RATINÉ en TWEED een apart geschenk verlichtingsshow interieurarchitectuur aanbieding 49-5a u spaart dus nu 70.90 normale prijs per 6 sets 62.10 nu als speciale aanbieding u spaart dus nu 38.40 23.70 winkel vol ontdekkingen Barteljorisstraat 48 Haarlem Tel. 1 85 74 Onze wintercollectie is compleet en werkelijk uniek. AMSTERDAM, 28 okt. De officier an justitie by de rechtbank heeft te gen een 41-jarige rij-instructeur uit Amsterdam wegens het gelegenheid ge ven tot. het spelen van roulette drie *™aanden gevangenisstraf geëist en ver beurdverklaring van de in beslaggeno men roulette en bijbehorende goede- *6n, Pe wan had van september 1963 tot •ebruari van dit jaar in zijn woning aan de Ruysdaelkade drie maal in de week aan een bepaalde vriendenkring gelegenheid gegeven roulette te spelen. Alleen bekenden of vrienden, die tot die vaste kring behoorden, kwamen bij hem jjinnen. Zo verklaarde hij. Mensen die •Hl niet kende kwamen er niet in. Daar- deed hij ook altijd zelf open. De mensen die bij hem speelden kregen «patis consumpties aangeboden, die kon- oen variëren van een glaasje karne melk tot koffie of coca cola. Sterke "rank werd er niet geschonken. Op de avond van de 12e februari had de politie een inval in zijn woning gedaan. Door een openstaand raam aan de achterzijde van het huis was 2e binnengekomen. In de kamer trof •hen zestien personen, onder wie drie dames, met min of meer verhitte ge- Zichten", rond tafeltjes aan, waarop fiches lagen. Het gezelschap werd •hee naar het bureau genomen en verhoord, zoals dat in soortgelijke ge tallen gebruikelijk is. Verdachte zei dat hij er geen cent voordeel van bad gehad. Zelf speelde hij niet mee, btj keek er liever naar. - De president, mr. J. A. Bletz. vond *et maar een rare liefhebberij van verdachte om iedèreen gratis van con sumpties te voorzien. Uit de verkla ringen die de bij de politie verhoorde Personen hadden afgelegd maakte de President op dat het toch niet zo'n besloten club was geweest. Sommigen bamelijk beweerden dat ze de an deren alleen van gezicht kenden maar biet van naam. Wel vond een van hen de service uniek. Bovendien ais iemand verloor dan kreeg deze 15 procent van het verlies terug. Ver dachte bleef er bij dat de bijeenkom sten een uitsluitend besloten karakter droegen. „Als je op een politiebureau zit dan zeg je alles om weg te komen", merkte hij naar aanleiding van de voorgelezen verklaring van zijn ken nissen op. „Wel raar als die vrien den aan het liegen slaan ten nadele van een van die vrienden", reageerde de president. „Hun hobby was dezelf de als de mijne. Als je naar een casi no gaat, zoals velen van hen deden in het buitenland, dan kost het veel feld, maar als je het onderling doet an kost het niets," aldus verdachte. (Advertentie) KONINGINNEWEG 6 TELEFOON 14024-14752 „Voor het als bedrijf uitoefenen van het gelegenheid geven tot het spelen van het roulettespel is het slechts no dig aan te tonen dat deze gelegenheid verschillende malen en geregeld is ge geven," aldus de officier van justitie mr. J. H. Bergsma, die daaraan toe voegde dat het in dit geval gebeurd en de verdachte het ook niet had ont kend. De officier ging voorts na in hoe verre hier sprake was van een besloten kring. Een besloten kring moet klein zijn. Dat was de zogenaamde vrienden kring van verdachte niet. De mensen kenden elkaar wel van gezicht, mis schien bij hun voornaam, maar voor de rest waren ze vreemden voor el kaar. De rechtbank doet 10 november uitspraak. CASTRICUM, 29 okt. Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de Kath. Middenstandsbond is tot uit drukking gekomen, dat de plaatselijke middenstand een levendige belangstel ling toont voor het nieuwe uitbreidings plan Molendijk. Voorzitter Th. Weda kon zeggen, dat de plaatselijke middenstand reeds een oppervlakte van ruim 8000 m2 heeft aangevraagd. Overigens kon hij over de ontwikkeling van dit uitbreidingsplan nog weinig concreets meedelen. Dezer dagen zal een bespreking plaatshebben tussen het gemeentebestuur van Cas tricum, de plaatselijke middenstand en een groot winkelbedrijf. Pas na deze besprekingen zal een duidelijke ontwik kelingslijn kenbaar zijn. Verder werd de avond gevuld door een uiteenzetting van de directeur van de Ned. R.K. Middenstandsbond, de lieer B. Smit, over de reorganisatie van dezelfde bond. Vervolgens heeft hij over het ontwikkelingsfonds gesproken en de heer C. W. Harlaar van de mid- denstandsbank sprak over de beteke nis van het bankwezen voor de mid denstand. (Advertentie) Nü is er de nieuwe Biokosma Verbena-serie. Speciaal voor hen die het altijd zo moeilijk hebben met hun huid. De zuiver natuurlijke Verbena kruiden werken wonderbaarlijk: huidverjongend en huidvernieuwend. Microscopisch fijne vocht- deeltjes dringen tot diep in de huid door, versterken de huidspie ren, geven een verjongd uiterlijk. Grijp nü de kans om kennis te maken met deze complete serie (milk, lotion, dag- èn nachtcrème). De tijdelijke introductie aan bieding bedraagt f2.95 (waarde f7.50) JftilP <3» Tito J, m lestousnouveaux pRODurrs DE BEAUTÉ LAIT VERBENA MILK TONIC VERBENA LOTION diewirkuch NEUETEINTPftEGE VON BiokOSMA 0^^-^ IJMOND, 29 okt. In de thans ver schenen begrotingen voor de provincia ls ziekenhuizen in Santpoort, Bakkum *n Medemblik voor het dienstjaar 1966, ^Vordt aan Provinciale Staten voorge steld de beloning voor patiëntenarbeid *e verhogen van 1,75 tot 12,50 per •veek. Het bedrag van 1,75 werd in 1950 vastgesteld. Met de nu voorgestel de verhoging beogen Ged. Staten een handhaving van de koopkracht van de beloning. Tegelijkertijd wordt, in verband met de kostenstijgingen, voorgesteld de kost prijzen van de verpleging te herzien. voor het prov. ziekenhuis te Santpoort JJr>rdt deze begroot op 30,52 per pa tent per dag. Dit is 6,49 meer dan yoor 1965 werd geraamd. Voor Bakkum ^ordt de kostprijs derde klasse begroot S>P ƒ35,02, zijnde ƒ7,15 meer dan voor *965 werd geraamd. Voor Medemblik jJ'ördt de kostprijs geraamd op 39,90 Per patiënt per dag, ofweg 8,93 hoger dan voor 1965 was begroot. Zowel in Santpoort als in Bakkum T"?rdt dringend behoefte gevoeld aan verbetering van het communicatiesys- be.m .?P de uitgestrekte terreinen. In PPf bijzonder geldt dit voor de bereik- eid van brandweer- en reddings- gccgen, afdelings- en nachthoofden. ar°m wil men in beide huizen over- tot invoering van een draadloos ^**®nunicatlesysteem. KOfJjpvacht wordt dat in 1966 de rfiks- verhn "ring zal worden verleend voor feliili dwing en restauratie van de oos- Hierv helft van paviljoen De Loet. «ir is een krediet uitgetrokken 1.600.000.-. (Advertentie) AMSTERDAM, 28 okt. De 23-jari- ge K. Westerneng, die zaterdagavond op de de Ruijterkade met zijn bromfiets slipte over een door spreeuwen be vuild wegdek, is in het Binnengasthuis aan zijn verwondingen overleden. De man was daar in bewusteloze toestand opgenomen. HAARLEM, 29 okt. Burgemeester mr. O.P.F.M. Cremers van Haarlem heeft gistermiddag bij de officiële ope ning van het Europese junioren biljart- toernooi een grapje uitgehaald. Na in zijn openingsspeech met nadruk gezegd te hebben dat de kunst van het bil jarten hem volkomen vreemd was dit is een sport die in hoge mate ap pelleert aan een vorm van een geeste lijke en lichamelijke beheersing, eigen schappen die ik niet bezit" nam hij tenslotte met de nodige voorzichtigheid de biljartstok ter hand. Maar wat iedereen verwachtte: een mislukte aquittestoot, bleef uit. In plaats daar van dirigeerde mr. Cremers de ronde kogels als een volleerd speler in de juiste richting, met als resultaat een fraaie carambole, die de bewondering der kenners afdwong en met een warm applaus werd beloond. Voor de eerste maal in de geschiede nis vormt Haarlem deze week dus het toneel van een Europees biljartkam- de ang- stelling trok. Alvorens de deelnemers uit België, Frankrijk, Oostenrijk, Zwit serland en Nederland hun plaatsen rondom het groene laken opzochten, werden zjj voorgesteld aan burgemees ter Cremers, die in een toespraak uiting gaf aan zijn vreugde dat Haarlem als plaats voor het toernooi was gekozen. Met ruim 700 leden en 42 verenigingen mag Haarlem zich de derde biljartstad van Nederland noemen en omdat ik het biljarten een prachtige sport vind, ben ik daar erg blij om- Na er op gewezen te hebben dat in Haarlem ook het jeugd- biljarten met veel animo wordt be oefend, verklaarde de burgemeester met zijn reeds gememoreerde en zo geslaagde beginstoot voor geopend. Tevoren had voorzitter ir. C. P. Scheepers van de Koninklijke Neder- landsche Biljartbond de deelnemers, of ficials en genodigden met een hartelijk woord welkom geheten. Hij getuigde voorts van zijn dank dat de organisatie van het toernooi dankzij de samenwer king van het Haarlemse gemeentebe stuur en de Stichting Sportweek Haar lem met het district Haarlem van de K.N.B.B. worden. HAARLEM, 29 okt. De Nederland se deelnemers aan het jeugdtoernooi om het Europese biljartkampioenschap hebben op de openingsdag met wisse lend succes gespeeld. Er wordt ge speeld in twee spelsoorten (libre en 47/2). De Nederlanders Lucas en Bes- sems boekten tegen elkaar elk één overwinning. Bessems voegde daar nog een zege en een nederlaag tegen de Fransman Feuillatre aan toe. Bes sems leed tegen de Fransman Berbe- rian twee nederlagen, verwezenlijkt had kunnen DEN HAAG, 28 okt. Na overleg met de Nederlandse bakkerijstichting heeft de minister van Economische Zaken zich ermee akkoord verklaard dat met ingang van 1 november (maan dag) de prijs van brood met een cent per achthonderd gram wordt verhoogd. Aanleiding hiertoe zijn de gestegen prij zen van bloem en meel. Hierdoor zal de prijs van waterwitbrood in de steden waar de prijs van het brood, afge haald in de winkel thans 57 cent be draagt, op 58 cent per achthonderd gram mogen worden gebracht. In de provin ciesteden, waar de huidige winkelprijs 58 cent bedraagt, mag deze worden ver hoogd tot 59 cent. Op het platteland mag de prijs voor deze broodsoort van 59 op 60 komen. De prijzen van volkswittebrood en volksbruinbrood zullen ook na de prijs verhoging twee resp. drie cent beneden die van waterwitbrood dienen te liggen. Andere broodsoorten dan de hierboven genoemde kunnen eveneens met een cent per achthonderd gram in prijs wor den verhoogd, mits na de prijsverhoging van 1 maart alleen de per juli 1965 toe gestane prijsverhoging met een cent was toegepast. Voor melkbrood wordt het verschil ten opzichte van 1 maart nog een cent groter wegens gebleken prijs verhoging van melkpoeder. Alle prijzen mogen voor thuisbezorgd brood een cent hoger zijn dan voor aan de winkel af gehaald brood. DEN HAAG, 28 okt. Naar het ministerie van Landbouw en Visserij meedeelt, zal met ingang van de twee de week van november koelhuisboter bij de detaillisten verkrijgbaar wor den gesteld. De Europese commissie heeft van het Nederlandse verzoek in gewilligd negenduizend ton koelhuisbo ter met een prijsreductie van vijftien procent voor de Nederlandse consu ment beschikbaar te mogen stellen. Het produktschap voor zuivel had onlangs minister Biesheuvel gevraagd, daartoe stappen in Brussel te doen on dernemen. De prijsreductie van zeventig cent per kilogram wordt verleend op een bedrag van ƒ4,72 per kilogram, zijn de de prijs, waartegen de boter is inge leverd. Vanaf vandaag wordt de boter bij bet voedselvoorzienings in- en verkoop- oureau (VIB) aan de handel beschik baar gesteld. Met het ontdooien, het overpakken van de koelhuisboter in klein verpakking en het distribueren over de kleinhandel is ongeveer tien dagen ge moeid. HAARLEM, 28 okt. De Haarlemse Rechtbank heeft vanmorgen drie Span jaarden veroordeeld, die in augustus van dit jaar waren betrapt bij een diefstal in Heemstede. Het bleek dat het trio ook in de Bollenstreek en in de Zaanstreek op rooftocht was gegaan. Twee Spanjaarden werden veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De derde Span jaard, wiens aandeel aan de diefstallen geringer was geweest, werd veroordeeld tot vier maanden met aftrek. Een 24-jarige monteur, die op 26 juni bij zijn aanhouding een politieagent had meegesleurd, kreeg 12 weken ge vangenisstraf, waarvan vijf voorwaar delijk en een proeftijd van twee jaar met aftrek van voorarrest. De officier had 14 dagen geleden vier maanden cel straf met aftrek van voorarrest geëist. Twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk kreeg een 29-jarige beton- vledhter die terecht stond wegens het onttrekken aan het wettig gezag van zfin twee-jarig dochtertje en verduis tering van achthonderd gulden. Tegen hem was zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Een 58-jarige arts-internist, die in be roep was gegaan tegen het vonnis van de kantonrechter, hoorde zich in tweede instantie tot dezelfde straf veroordelen: vijfhonderd gulden boete en drie maan den ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier van de rechtbank had twee weken geleden vijfhonderd gulden en zes maanden ontzegging geëist. Ver dachte was roekeloos rijden verweten. De officier had zich beperkt tot een geldboete van tweehonderd gulden. Een technisch hoofdambtenaar die een weg in Velsen op onverantwoordelijke wijze met prikkeldraad zou hebben la ten afsluiten werd vrijgesproken. Inder tijd had de officier honderd gulden boete geëist. HAARLEM, 29 okt. Vanwege de jeugdbeweging in de Petrus en Paulus- parochie in Haarlem-Noord wordt za terdag en zondag een fancy fair ge houden in de zaal onder de kerk. De fancy fair is geopend zaterdag van 15- 18 uur en van 20-23 uur, zondag van 13- 18 uur en van 20-22 uur. (Advertenties) GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 (Advertentie) HAARLEM, 29 okt. Op de ont- werp-begroting voor het dienstjaar 1966 van de provincie Noordholland prijkt een subsidietotaal van 9.508.309. Te genover een kleine post van 1.300 voor veilig verkeer staat een bedrag van 34.600 voor de drankbestrijdende ver enigingen. Voor de verenigingen tot be strijding van tuberculose wordt 72.000 gevraagd, voor astmabestrijding 5.000, voor kankerbestrijding 42.000, voor sten en kruisverenigingen in totaal 1.117.400. S De drinkwatervoorziening in onrenda bele gebieden vergt vier ton. Voor bij dragen in de kosten van verbetering van tertiaire wegen is een post van 200.000 opgenomen. Aan provinciale staten wordt voorts voorgesteld het vreemdelingenverkeer te subsidiëren met ƒ180.000. De agrarische ontwikke lingen vergen ruim zes ton. Voor me- disch-opvoedkundige bureaus en de stichting voor geestelijke volksgezond heid in Noordholland vragen G.S. een subsidie van 784.000. Allerlei vormen van maatschappelijk werk komen in to taal op bfina twee miljoen gulden. Het onderwijs komt op een totaal van ruim vijf miljoen gulden. Onder de grote post onderwijs vallen ook alle orkesten, bibliotheken, toneel groepen, volksuniversiteiten, sport, jeugdwerk en monumentenzorg. Con servatoria en muziekscholen staan op de lijst voor ruim twee ton. Het Noord hollands Philharmonisch Orkest heeft ƒ460.800 nodig en Artis ƒ125.000. Ver der vragen G.S. of zij 550.000 mogen storten in het fonds voor monumenten. De openluchtrecreatie komt de subsië- rende provincie te staan op 500.000. (Advertentie) i Haarlem, Barteljorisstraat 24, tel. 20420 HAARLEM, 29 okt. Gedeputeerde Staen van Noordholland hebben een nadere toelichting gegeven op hun plan- nen tot het instellen van een sportac commodatiefonds. Het college wijst op de ernstige achterstand op het terrein van de accommodatie, vooral ten aan zien van de veldsporten. Uit het onder zoek bij 772 verenigingen in de provin cie blijkt, dat 6.731 ploegen de beschik king hebben over 897 velden. Nodig zijn 1.257 velden, zodat het tekort 360 be draagt. Alleen reeds het opheffen van de ach terstand bij het aanleggen van sport velden vergt naar een globale raming omstreeks achttien miljoen gulden. G. S. zjjn van mening, dat zonder een ge zamenlijke inspanning van de sportor ganisaties en de overheid in de huidige situatie geen belangrijke verbeterin gen kunnen worden verwacht. Het col lege stelt provinciale staten voor een fonds in het leven te roepen, waaruit aan de verenigingen kan worden ge subsidieerd. Zoals wij deze week reeds hebben bericht, Is in de begroting voor 1966 een post van twee ton voor dit doel opgenomen. Gedeputeerde Staten stellen zich evenwel op het standpunt, dat de provinciale byaragen een aan vullend /karakter moeten dragen. Hun gedachten gaan uit naar een provinciale subsidie van tien procent van de kosten die zjjn verbonden aan de aanleg van een sportveld of het stichten van een andere sportaccommodatie, zulks tot een maximum van tienduizend gulden. Het tekort aan sportvelden geeft, ver deeld over verschillende streken van de provincie, het volgende beeld te zien: de Zaanstreek heeft 85 velden tekort, de IJmond 62, Haarlem 69, Zuid-Kenne- ,merland 54, de Meerlanden 57, Am sterdam 437, Hilversum 64 en het Gooi U. interessant om te geven of te ontvangen zijn onze v.a. 3 nov. a.s. speciale zijlweg 36-38 haarlem - tel. 18014 ruime parkeergelegenheid Porseleinen tafelservies van Lorenz Hutschenreuther in de snoezige vorm Charmant, sneeuwwit, dus overal bij passend. Tafelservies voor 6 personen bestaande uit 6 diepe borden, 6 platte bor den, 6 ontbijtborden, 2 dek schalen, 1 vleesschotel, 1 sauskom en 1 saladebak; de normale prijs is 120.40 nu als speciale U kunt dit servies uitbreiden met zes extra borden-sets, om met meer dan zes perso nen te tafelen, en om borden te kunnen vervangen - kort om u zit niet dadelijk krap. Een bordenset bestaat uit 1 diep bord, 1 plat bord en 1 ontbijtbord, die samen nor maal 10.35 kosten. Dus Lederwaren Parfumerieën Grote Houtstraat 149 Haarlem Telef. 12162

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 15