BIJ OVERGANG NAAR AARDGAS Haarlem neemt afscheid van gaslantaarns Maandag 8 november begint circusaardgas Uitvoering Messiah in Nw. Vennep Ut Mevrouw Vos gehuldigd Verkeerslichten op kruising Rijksstraatweg in Bennebroek Uitbreiding vakantie - centrum Wisselseveld VREES VOOR NEKKRAMP BIJ MARINE Bejaardensoos dreigt dakloos te worden Burgerzin in Haarlem 2l-jarigen twistten weer in Gravenzaal één keer m ie leven De Haarlemse binnenstad vergrijst Nieuw Vennep heeft nu een nieuw v eld Pelgrimkerk in gebruik Bijdrage van 2 a 3 mille voor eigen woning H. P. KOOYMAN Motie in raad SOLE K ITALIANEN EN BEJAARDEN DELEN „CASA NOSTRA" KRAANTJE-LEK Kori HULMAN super mlnx Tentoonstelling van op „Elswout" Jeugdnatuurwacht Bromfietser rijdt tegen brugleuning f 162.- Dirigent L. v. d. Hoef neemt afscheid Restaurant „BOEKENROODE HARDEBELT Vestiging T.H. Tegen de muur VRIJDAG 29 OKTOBER 1965 PAGINA 3 Iedere vrouw kan charmant en jeugdig gekleed gaan. Immers de rijk geschakeerde Lippitscol- 'ectie biedt voor dit najaar ruime keus in bouclé, ioden en camel (o<& in donkerblauw) De nieuwe AUTOMOBIELBEDRIJF Ons blauw kamgaren kostuum kost slechts Een unicum in prijs en kwaliteit 30 jaar betere herenkleding en herenmode ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM Speciale Menu's voor Uw Parties HAARLEM, 29 okt. Met twistpijn in de heupen en een wel gedaan gevoel in de maagstreek zijn gisteravond laat een kleine tweehonderd jonge kiesgerechtig de mensen naar huis gegaan. Ze waren van half zeven af de gast geweest van het Haarlems ge meentebestuur. De kaarslichtjes werden gedoofd en de honderden stoelen werden weggeborgen. De Gravenzaal was weer klaar voor de ontvangst van het eerste bruidspaar van vanmorgen. Een van de ambtenaren drukte het als volgt uit: „Je kunt deze zaal iedere dag bezoeken, je kunt er desnoods verschillende keren in trouwen. Maar dansen in de Gravenzaal dat kun je maar één maal; als je 21 bent." Tijdens de maaltijd onderhield de burgemeester zicli ongedwongen met de jongelui. JACHTSEIZOEN 1965 GEOPEND voortreffelijke wildschotels Nog is het een gezellige drukte in de recreatiezaal van Casa Nostranog kringelt de sigaren rook naar het plafond en nog klet sen de kaarten op de tafel. Voor hoelang nog? (Advertentie) SPECIAALHUIS REGENKLEDING HOOFDDORP, 29 okt. Drie ge- Ihengde zangkoren uit Haarlemmer- •n eer-zuid, zorgen volgende week don derdag 4 november voor een evenement foor dit deel van Haarlemmermeer. «.Looft den Heer" uit Abbenes De Kaag, ..Advendo" uit Burgerveen en „Excel sior" uit Nieuw-Vennep, zullen dan na melijk in de gereformeerde kerk in Nieuw-Vennep (omdat de akoestiek kier het beste is) de Messiah van Een zware opgave voor de koorleden, die hiervoor dan ook ruim een jaar lang hebben gestudeerd. Solistische medewerking verlenen Hannelore Pennink (alt), Lize Sehoo (sopraan), Han le Fèvre (tenor), Hen- fy Blackmon (neger-bariton). Muzikale medewerking verleent het Zuidhollands Orkest onder leiding van «an van de Waart. De „Messah" is één van Handels be kendste werken, dat gezien moet wor den als afsluiting van de veertien ora toria die G. Frederic Handel schreef, haar teksten uit het Oude Testament. Handel heeft met de „Messiah" het hoogtepunt, van zijn oratorische oeu vre bereikt. Dit werk staat bovenaan in de rij van die werken der toonkunst die hiet alleen in kringen van musici en kunstvrienden bekendheid verwierf hiaar die gemeengoed zijn geworden van de ganse beschaafde wereld. Het Concert in Nieuw-Vennep begint om kalf acht. A .„De algehele leiding berust bij S. P. Visser, al vele jaren dirigent van de deelnemende koren. (Van onze parlementaire redacteur) Hen HAAG, 29 okt. De loongren- voor hen die als eigenaar-bewoner *het een bijdrage van het Rijk een een voudige woning willen kopen zijn vast gesteld op 12.OOO gulden voor de a-cate- sorie (de eenvoudigste woningen) en ~«.000 gulden voor de b-categorie. Voor he a-woningen geeft het Rijk een bij lage van 3.000 gulden. Wie een inko ken tussen 12.000 gulden en 20.000 gul- S®h heeft kan met een bijdrage van •«00 gulden een b-woning laten bou- ®n of aankopen. Minister Bogaers heeft met deze in- /tornensgrenzen zijn plan terzake afge- ®hd. Als motieven voor het verlenen deze bijdragen geldt bij hem het jlrVWderen van de bezitsvorming, het standhouden en verfraaien van het a oningbestand en het scheppen van (W .kkelijke mogelijkheden voor de dalstroming. Vooral van de zijde van dp EVP js dit nader uitwerken yan door "dragen toegejuicht omdat hier- derrt de bezitsvorming wordt bevor- lina <->ol< heeft de minister de inde- tin|,?n gemeenteklassen voor de stich- *eroi?°,sten vo°r premiewoningen nader V«n Hij heeft het aantal klassen "er tot drie teruggebracht. HAARLEM, 29 okt. Op de avond van 4 november om half acht dooft de nieuwe wethouder de vier laatste gas lantaarns van Haarlm. Een dag la ter 's middags om vier uur ontsteekt de- vanghuisjes in het Burgemeester Rei- zelfde wethouder in de twee gasop- vanghuisjes in het Burgemeester Rei- naldapark een door aardgas gevoede fakkel. Op dat moment begint voor Haarlem het circus aardgas, aarmee ruim tweehonderd man eind 1967 dag in dag uit intensief bezig zullen zijn. Bin nen enige dagen sluit Haarlem een ro mantische gasperiode af en gaat het onmiddellijk over tot het zakelijke aard gas. In 1834 werd de eerste gaslantaarn aangestoken na de periode van olie lampjes. In 1921 werd de parkinson- brander geïntroduceerd, waardoor het mogelijk werd het gas van een centraal punt te ontsteken. In 1943 werd begon nen de 4.232 straatgaslantaarns te ver vangen door electrische verlichting en op 4 november wordt het laatste exem plaar gedoofd. Op 8 november 's avonds om acht uur komt de eerste aardgas- aansluiting gereed in een der percelen van de Boerhaavewijk. Vanmorgen om elf uur werd op het stadhuis een contract getekend tussen de gemeente Haarlem en de Maatschap van gasfit ters. De ruim vijftig sectoren, waarin Haarlem voor de aardgasdistributie is ingedeeld, krijgen elk een eigen aard- gasweek, die op de maandagmorgen be gint. Maandag 8 november begint de operatie in sector 1. Een week voor de aansluiting bezorgt het G.E.B. de nieu we toestellen bij de verbruikers. Op de maandagmorgen beginnen de mensen van de Maatschap van gasfitters met het aansluiten van nieuwe gastoestel- len en worden de oude toestellen weg gevoerd. Diezelfde morgen begint het Gastechnisch Bureau Holland de voor ombouw in aanmerking komende kook- toestellen onder handen te nemen. Het blreau plaatst en verzorgt de aanslui ting van een leenkomfoor. Het doel van deze plaatsing is dat de verbruiker in ieder geval nog op de overschakelingsdag kan beschikken over een voor aardgas bestemd kook- apparaat. De gastoestellen worden dan in de loop van de week, volgende op de dag van de omschakeling hetzij bp de verbruiker thuis, hetzij in de centrale werkplaats van de G.E.B. omgebouwd. Gasverwarmingsapparaten, die hoofd verwarmingsbron zpn, krijgen voorrang bij de ombouw. Wanneer iemand gas- koforen heeft die voor gratis omruil in aanmerking komen, sluit het personeel van het Gastechnisch Bureau Holland deze komforen ook aan op de omscha- keldag. De organisatoren hopen dat set pro cédé tot zover 's middags om vijf uur rond is. Omstreaks zes uur 's avonds verzoekt een door de straten rijdende luidspreker het publiek alle gaskranen af te sluiten. Dan wordt het stadsgas in de sector uitgestoten en vervangen door aardgas. Om acht uur komt de luidspreker weer om de kranen te la ten openen. De periode aardgas in de sector is dan gegonnen. Vanzelfsprekend rekent de aardgaskolonne erop, dat iedereen zoveel mogelijk thuis is, zodat alle werkzaamheden zo vlot mogelijk kunnen verlopen. Dinsdag komen de gasfitters van de Maatschap de nieuw aangeschafte gas- gtjsers aansluiten. Diezelfde dag komt ook de ombouw- firma de andere gasapparaten ombou wen. Ofwel terplaatse of wel in de werk plaats. Tijdens de operatie komt een di rectiewagen in de sector om zo vlug mogelijk alle klachten en moeilijkheden op te vangen. Eind november volgt een bijeenkomst van voorlichtend ka rakter van voor enige sectoren tegelijk. Het aardgascircus blijft tot eind februa ri 1966 in Haarlem draaien. Dan vertrekt het voor een toernee door heemstede tot eind mei. Vogelenzang en Bennebroek worden dan meteen meegenomen. Tot eind sep tember is de colonne in Bloemendaal. Tot half november in Zandvoort, tot half december in Badhoevedorp. Dan is het weer de beurt aan Haar lem tot half maart 1967. In de volgende periode wisselen Haarlem en Bloemen daal elkaar af tot eind mei 1967. De volgende plaatsen van behande ling zijn Zwanenburg en Halfweg, waar de gasmensen tot eind augustus 1967 aan het werk blijven. De laatste perio de is voor Haarlem, waar G.E.B. eind 1967 het laatste perceel van aardgas hoopt te voorzien. (ongecorrigeerd) (Advertentie) Off. Dealer: Hlllman, Singer, Sunbeam, ■amber, D.A.F. BREDERÜDESTRAAT 10 ZANDVOORT - TEL. 02507-3242 OVERVEEN, 29 okt. De jaarlijkse herfsttentoonstelling van de Commissie Jeugdnatuurwacht Bloemendaal wordt dit weekeinde gehouden in de voorma lige oranjerie van het landgoed Els wout, tegenwoordig de gymnastiekzaal yan het Thijsse lyceum. De tentoonstel ling wordt zaterdagmiddag om twee uur geopend. De openingstijden zijn za terdagmiddag van twee tot vijf uur en zondag van tien tot vijf uur. HAARLEM, 29 okt. De 29-jarige Haarlemmer J. de V. en de 23-jarige mevrouw C. L. moesten gisteren met ernstige verwondingen en een hersen schudding in het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden opgenomen, nadat De V. met zijn bromfiets, het trottoir van de Leidsevaart was opgereden en tegen de leuning van de Emmabrug was op gebotst. De V. en mevrouw L„ die op de duo zat, kwamen daarbij te vallen. (Advertentie) HAARLEM, 29 okt. Ten overstaan van een talrijk publiek Is gisteren avond, voordat de toneelgroep Centrum met haar voorstelling begon, In de stadsschouwburg mevrouw Vos gehul digd wegens haar zilveren jubileum. Een kwart eeuw zetelt mevrouw Vos nu aan het loket en heeft zij de zorg voor de kaartverkoop. Wethouder D. J. A. Geluk feliciteerde haar namens hel gemeentebestuur en memoreerde, hoe mevrouw Vos altijd zichzelf was geble ven, ook wanneer zij lastige klanten aan bloemen onder y y y y y y het loket kreeg. Een fraai boeket bloemen onderstreepte nog eens die dank. Voordien was mevrouw Vos in de be- nedenfoyer gehuldigd. De waarnemend- directeur, de heer H. Meesters, getuig de van zijn bewondering voor de wijze, waarop mevrouw Vos haar werk ver richt. Doot haar handen zijn tonnen gul dens gegaan. Namens het personeel sprak de heer J. van Gimpel, die de gelukwensen natuurlijk en op een voor treffelijke manier op rijm uitbracht. Mevrouw Vos kreeg verschillende ge schenken aangeboden, ook van belang stellenden en relaties buiten de eigen schouwburg-kring. Zo hadden ook de to- neelgeschappen, beroeps en amateurs, blijk van hun belangstelling gegeven. Bij de huldiging waren onder meer aanwezig de per 1 november benoemde directeur van de schouwburg, mr. C. P. Lohr, en mevrouw M. de Vaal van de afdeling culturele zaken van het stads huis. BENNEBROEK, 29 okt. De ge meenteraad van Bennebroek heeft gis teravond een motie aangenomen waar in liet college van B. en W. met klem wordt verzocht nog dit jaar maatrege len te nemen ter verbetering van de situatie op het gevaarlijke kruispunt van de Rijksstraatweg en de Benne- broekerlaan. De raadsleden willen daar verkeerslichten geplaatst zien; en zo spoedig mogelijk. Zij zijn het wachten meer dan moe, dat bleek overduidelijk. De motie werd ingediend door de heer Everwijn Lange (VVD) tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1966 van Bennebroek, waarmee bijna vier uur gemoeid was. Daardoor kwam de raad niet meer toe aan een volle dige behandeling van de agenda en werd de vergadering om twaalf uur geschorst tot volgende week. De raad meende, dat het mogelijk moet zijn de verkeerslichten op het kruispunt nog dit jaar te plaatsen, des noods als tijdelijke voorziening. Dat kan als proef dienen om na te gaan hoe een definitieve oplossing kan worden verkregen. NOORDWIJK, 27 okt. Dirigent L. van der Hoef uit Noordwijk gaat na ruim 15 jaar het fanfarekorps „Excel sior" verlaten. Om gezondheidsredenen heeft hij per 1 november ontslag aan gevraagd. Dit deelde de voorzitter van „Excelsior", de heer L. van Schie tij dens een druk bezochte ledenvergadering van de Noordwjjkse fanfare mede. Op voorstel van het bestuur werd be sloten dit ontslag per 1 november 1965 te aanvaarden, doch tevens de heer Van den Hoef te verzoeken nog drie maanden aan te blijven. Het korps kan dan uitzien naar een opvolger. Boven dien wordt het korps dan in staat ge steld op waardige wijze afscheid van zijn dirigent te nemen. Dit zal gebeu ren op de jaarlijkse uitvoering. 1J (Advertentie) t/o Station Heemstede-Aerdenhout Ruime parkeergelegenheid (Advertentie) „Nu wegrijden ronder trappen SOLEX-SER VICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N TELEFOON 5 74 55 HAARLEM, 29 okt. Aan de gemeen teraad van Haarlem wordt voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor de aankoop van een woonhuis met om liggend bosterrein, gelegen naast bet terrein van het vakantiecentrum Het Wisselseveld te Epe. Woning en grond kunnen worden aangekocht legen 42.300. Achterstallig onderhoud vergt I 3.500. Dan wordt de raad gevraagd in te stemmen met de aankoop van het perceel Jacobstraat 13 tegen de prijs van 30.000. De verbetering van het kruispunt Rijksstraatweg-Zaanenlaan. vraagt een uitgave van 19.100. Verleden jaar werd een krediet van ƒ309.000 gevoteerd yoor de verbetering v an het kruispunt Rijks- straatweg-Kleverlaan. Bijdragen wor den gevraagd voor restauratiekosten van de percelen IJ dijk 35 te Spaarndam en Kleine Houtstraat 124 en Zijlstraat 79-81 te Haarlem. Onderscheidenlijk zijn hiermee ten hoogste gemoeid de bedragen 9.821, 12.059 en 6.480. Voor de inrichting van de leslokalen, dienstvertrekken, speelhal en gymnas tiekzaal van de Albert Schweitzerschool is 102.000 nodig. Volgens een pread vies aan de raad moet het oorspronke lijk voor de uitbreiding van ulo-school aan het M. Philipsplantsoen beschikbaar gestelde krediet van 183.580 met 102.090 worden verhoogd tot 285.670, DEN HAAG, 29 okt. In het ma rine-instituut in Den Helder is gisteren een mogelijk geval van nekkramp ge constateerd. Volgens de marinevoor- lichtingsdienst staat nog niet vast of de jongeman, die ziek geworden is, nekkramp heeft, maar wel zijn voor alle zekerheid preventieve maatrege len getroffen. De jongeman is voor nader onder zoek overgebracht naar het marine hospitaal in Overveen. Het is een ad- spirant reserve-officier van de Marine. Al zijn collega's, onder wie een zoon van minister Luns, zijn voorlopig ge consigneerd. Deze maatregel geldt niet voor de adelborsten die in een ander deel van het gebouwencomplex zijn ge huisvest. Vorig jaar werden de burgeravonden voor het eerst gehouden. Alle pessimis ten die een minimale opkomst verwacht ten werden in het ongelijk gesteld. Het aantal bijeenkomsten moest van twee iot zes worden uitgebreid. En het was dan ook helemaal geen verrassing dat het gemeentebestuur voor 1965 zeven avonden in de Gravenzaal reserveerde. Het is immers voor de jongelui de pret tigst denkbare methode om in contr ct te komen met de mannen die de verant woording voor de goede gang van zaken binnen de stadsgrenzen dragen. Een glaasje, een gezellig etentje en een dans je tussendoor kan de ongedwongen con versatie alleen maar bevorderen. Op de verhouding kiesgerechtigde-ge- meentebestuur wees KVP-fractie-voor- zitter, de heer A. L. Peeters, tijdens een voorlichtend speechje in de raadzaal. „U moet allemaal een werkzaam aan deel hebben in het bestuur van onze stad. Het gaat hier immers om uw toe komst en om die van uw kinderen". Hij stipte in dit verband ook de vestiging van de Technische Hogeschool in of nabij Haarlem aan. „Wij strijden hiervoor omdat wij er van overtuigd zijn dat een T.H. van on schatbaar belang is voor ons nage slacht en omdat wij menen dat Haar lem de plaats bij uitstek is die ge schikt blijkt voor de vestiging. Daar om ook zult u goede ambassadeurs en ambassadrices voor onze stad zijn." In een met spitse woordspelingen door spekte inleiding zette de heer Peeters vervolgens de taken en de bevoegdhe den van raad en college uiteen. Intussen hadden Harry Meijer en zijn ballroomorkest zich met hun instrumen ten in de Gravenzaal opgesteld. Zij be geleidden de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, op zijn dans met de juist gisteren 21-jaar geworden Corrie Tromp. Even tevoren had hij haar charmant een ruikertje en een boeken- bon aangeboden. Het dansfestijn werd twee keer onder broken door een optreden van mevrouw Coby Schreijer en Martin Lodewijk. Me vrouw Schreijer exploiteert een trou- badourstaveerne in De Waag, waar de heer Lodewijk een gastartiest is. Zijn volksliedjes sloegen bij het jeugdig pu bliek buitengewoon aan. Op virtuoze wijze begeleidde hij zichzelf op een twaalf-snarige gitaar en een banjo. Vanavond wordt de tweede burgerzin avond gehouden. Ook dan treedt Martin Lodewijk op. HAARLEM. 29 okt. In bijna iedere Haarlemse parochie floreert tegenwoor dig een bejaardensociëteit. Zo ook bij de dekenale ST.(.'Josephparochie aan de Jansstraat. In het voregere militaire te huis achter de kerk, waar nu 's avonds de in Haarlem werkzame Italianen ver tier zoeken, hebben ook de bejaarden hun tenten opgeslagen. Iedere donder dagmiddag komen hier rond veertig ouden van dagen hun kaartje op tafel leggen. Dat doen ze al tien maanden. De eerste bijeenkomsten werden in het huis van mevrouw De Hey aan het Ripperdapark gehouden, maar de be langstelling werd alras zo groot dat naar een meer neutrale ruimte moest NIEUW VENNEP, 29 okt. Voor de voetbalvereniging Nieuw-Vennep is het zondag een belangrijke dag, waar naar jaren is uitgekeken. Nieuw-Vennep heeft de beschikking gekregen over een geheel gerestaureerd voetbalveld aan de Eug. Previnaireweg, waar goede accomodatie echter ontbrak. Hieraan is nu een einde gekomen. Zondag zal loco-burgemeester A. van der Zwaard, een nieuwe accomodatie officieel in gebruik nemen. Deze plech tigheid begint om een uur, voor de ont moeting Nieuw-VennepDIOS. Deze wedstrijd tussen twee plaatselijke voet balelftallen brengt waarschijnlijk heel wat supporters op de been. De entree gelden worden voor de helft afgestaan aan de plaatselijke E.H.B.O. Dit in ver band met het feestelijk gebeuren. HAARLEM, 29 okt. In aanwezig heid van tal van genodigden en andere iMjlangstellenden is gistermiddag de gereformeerde Pelgrimkerk aan de Stephensonstraat officieel in gebruik genomen. Vertegenwoordigers van ver schillende andere kerkgenootschappen gaven ook van hun belangstelling blijk. Onder meer was aanwezig mgr. H. W. Agterof, plebaan van de kathedrale ba siliek. Namens de bouwcommissie sprak de heer R. Ganzevoort woorden van dank jegens al degenen, die hun medewer king hadden verleend bij de totstand koming van het kerkcomplex. Zijn dank betrof vooral de gemeenteleden zelf, die hun vrijwillige bijdragen maar iefst met 50% hadden verhoogd. De heer Ganzevoort overhandigde tenslotte de sleutel aan ds. W. van Wijk, de praeses van de kerkeraad, die er een bepaalde symboliek in zag, dat de kerk omsloten ligt door autoweg, spoorbaan en industrie. De kerk zal aldus een teken moeten zijn, zo zeide hij, dat alles in het leven niet om de materie draait. Hij overhandigde op zijn beurt de seu- tel aan de heer B. Cornet van de be heerscommissie, waarna Cor Beek een drietal Hebreeuwse liederen zong. De organist J. van Mourik bespeelde ten slotte het orgel, en toen de kerkklok begon te luiden, kregen ale belangste- enden geegenheid de kerkeraad te fe- iciteren en het complex te bezichtigen. Gisterenavond werd de eerste kerk dienst in het nieuwe gebouw gehouden, waarbij ds. Van Wijk voorging. (Advertentie) ALLÉÉN in; in de juiste sfeer. Tel. 0 2500 *41266. Géén parkeervraagstuk. HAARLEM, 29 okt. Bjj de politie staan dertig kinderfietsjes, waarvan de eigenaars niet kent. Wie een kinder fietsje mist kan morgen zaterdag 30 oktober tussen negen uur 's mor gens en vijf uur 's middags gaan kij ken of zijn eigendom daar ook bij staat. worden omgezien. En aldus wist het bestuur van de soos te bewerkstelli gen dat men in „Casa Nostra" bij de Italianen mocht intrekken. Datzelfde be stuur maakt zich echter nu al weer kopzorgen over het feit dat de leden „Casa Nostra" de rug moeten toekeren, omdat aan de recreatiezaal een ande re bestemming is toebedacht. Voorzitter-gastvrouw-penningmeester B. J. Trautwein staat dan min of meer met de rug tegen de muur, want waar vind je in Haarlems centrum zo gauw een zaal onder dezelfde aantrekkelijke condities? Alle hoop is nu gevestigd op de bespreking die donderdag 4 novem ber over deze kwestie gevoerd zal wor den. „Misschien wordt de soep niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend," zucht de alles-in-een-organisatrice. „Dat is werkelijk te hopen, want uit de steeds grotere toeloop (nu al meer dan <9 trouwe bezoekers) blijkt dat deze so ciëteit in een behoefte voorziet. Het is toch een bekend verschijnsel dat de pa rochies in de binnenstad meer en meer „vergrijzen" door het wegtrekken van de jongere gezinnen naar de woonwij ken." Maar de bejaarden hebben vertrou wen in de toekomst. Onder het genot van een kopje drinken, hen ingeschon ken door drie gastvrouwen, vervolgen zij ondanks de dreigende wolken hun spelletje pandoer en spreken zü en thousiast over de komende kien- en kerstmiddag. Want ze hopen dat die festiviteiten doorgaan. En in „Casa Nostra" De sportvereniging TYBB maakt er zondag een vroegertje van. Dan wordt de jaarlijkse clubochtend gehouden, die om kwart over acht begint met een H. Mis in de Sint Janskerk aan de Amsterdamstraat. Daarna gezellig kof fiedrinken in het clubhuis aan de Schalkwijkerweg. In Noordwijk aan Zee is in hotel „De Zeeleeuw" een kerkeveiling gehouden ten bate van de parochie „Maria ter Zee". Daar kwam de kapitale som binnen van maar liefst 15.000. De vereniging van oud-leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse vergadert vanavond om acht uur in „De Nachtegaal". De heer Prillvitz zal spreken over „Het landelijk gebied in een verstedelijkend Nederland". Er wordt serieus werk gemaakt van de Gulden Letter van Droste. De Gul den Letter is een onderscheiding, waar aan een bedrag van 1000 verbonden is. Daartoe heeft Droste een speciaal fonds opgericht. De koninklijke gift is bestemd voor een persoon of instelling, die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de jeugd. Er is een commissie ingesteld, die de prijs zal toekennen. Aanbeveling van candidaten moet geschieden voor 15 november aan het secretariaat van „De Gulden Letter", postbus 9 te Haar lem. Voor wie zal het een gulden Sinter klaas worden? In Hillegom is het toch gekomen tot de oprichting van een m-A-"*8!1.06 ?raP" caise des fleurs" voor de bollenstreek. Mevrouw Langeler werd presidente. Secretaris is de heer M. Meyer, Tes- selschadelaan 10 in Heemstede. Daar kunnen florissante gegadigden zich als lid opgeven. f t De Kennemer Kunstkring komt woensdag 3 november 's avonds in de stadsschouwburg met een voorstelling van „Het boek van de maand". Hope lijk wordt het ook de voorstelling van de maand. Zoals bericht is er zondag in de ka pel van de Zusters Carmelitessen aan de Zijlsingel een H. Mis volgens de Slavisch-Byzantijnse ritus. Het Slavisch Koor Haarlem blijkt nog enkele zan gers en zangeressen te kunnen gebrui ken. Ze kunnen zich melden bij de heer A. Broersen, Eindenhoustraat 37, Haar lem, telefoon 19270. 'n Afscheid en 'n jubileum bij de Co-op te Haarlem. De heer Ch. Klin kenberg is aan zijn pensioen toe. De heer Wassink viert -zijn veertigjarig ju bileum. Woensdagavond 3 november om acht uur is de receptie bij Brinkmann, waar zowel het afscheid als het jubi leum gevierd zullen worden. Tenslotte: volgende week wordt ds jaarlijkse collecte gehouden voor het geestelijk gehandicapte kind. Van hart* aanbevolen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3