Godfried Bomans opent sociëteit in Heemstede Lion d'Or Export van bloembollen opnieuw gestegen ƒ2500- boete geëist tegen „Spaarnestad 0TTGERING |uro Boeiend gevecht in Europees junioren biljarttoernooi Belg Beckers met verve naar eerste plaats AR \C TINE VAN WIJK Raffinaderij aan Noordzeekanaal heel welkom Controleur J. Tork behoort tot de inventaris van HFC Wandelen het geheim van zijn vitaliteit AUTO-BEURS A. J. Rotteveel s Automobielbedrijven Agenda Haarlem en om TAXI 13000 vloerkleden reinigen MERCEDES-BENZ D.K.W. AUDI G.S. Noord-Holland op het amateurvoetbal Knap gespeelde Sloane" van Centrum Belangstelling voor nieuwe spruit van Teisterbant f2.75 Hotel-Café-Restaurant MAALTIJD ONDANKS SOMBERE VERWACHTINGEN APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN Voor aanbieden glas bij Libelle99 van TAPIJTEN Laat nu Uw v T OVERVEEN UITNODIGING voor onze Taunusl2M.l7M.20M H.H. Missen n ZATERDAG 30 OKTOBER 1965 PAGINA 4 Haarlem Heemstede: Overveen Aerdenhont: Bloemendaal: Zandvoort: Bennebroek: Hillegom: Noordwflk: 99 f Voor hei reinigen naar per m* door U zelf gebracht en gehaald f2.50 per m2 N.V. AUTOMOBIELBEDRIJF Bloemendaalseweg hk Zijlweg Telefoon 11926 Inruilautomobielen in diverse merken en uitvoeringen GEOPEND hedenavond tot 20.00 uur zondag 31 oktober van 10.00 uur tot 18.00 uur Volledige SAFE-CAR-garantie. INRUIL EN FINANCIERING MOGELIJK. Hoofddealer SIMCA Afd. Occasions - Dr. D. Bakkerlaan 1216 Bloemendaal Telefoon 57500—57501 GARAGE „PETERS" J. TORK Wandelen ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Films Muziek Toneel Diversen Gabaret T entoonstellingen Hillegom i\ oord wijk Noor dwij kerhout Leiden HEEMSTEDE, 30 okt. In de, ro mantisch door kaarsen verlichte, ach terzaal van Café-restaurant ,,Het Hof van Heemstede" heeft gisteravond de officiële opening plaats gehad van Heemsteeds nieuwe sociëteit „Still Go ing Strong", een door velen bezochte febeurtenis, die een speciaal cachet reeg door de aanwezigheid van presi- Advertentie) KRUISWEG 34 Brengt u een voortreffelijke Tafel reservering Telefoon 2 2180 HILLEGOM, 30 okt. De export van bloembollen is, tegen de verwachtingen die men aan het begin van dit jaar koes terde in, opnieuw gestegen. Ten opzichte van vorig jaar werden vier miljoen kilo bloembollen meer uitgevoerd (totaal 64 miljoen kilo)Er werd voor vier-en- een half miljoen gulden meer omgezet, waardoor de totale omzet steeg tot tweehonderdveertig miljoen gulden. Dit deelde de heer Fr. v. d. Kolk gis termiddag mee tijdens een bijeenkomst van de Bond van Bloembollenhandela ren in „Treslong" ter gelegenheid van het vijfenzestig jarig bestaan van die organisatie. De heer Van der Kolk vond een stijging in de omzet van twee pro cent te gering, maar desalnietemin was hij tevreden over het resultaat ge zien de sombere verwachtigen die men aan het begin van dit seizoen koesterde. Men vreesde een exportdaling van tien procent, door de extra-heffing in Enge land en het vermoeden dat ook Frank rijk en Duitsland minder zouden kopen. Het is allemaal anders gelopen. I Advertentie) Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gijzen- kade 181, telefoon 52956; Apotheek Loomeyer 8c Zn., Zijlweg 34, telefoon 12495; Heemst. Apotheek. Binnenweg 98, telefoon 38197. Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging; Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Dr. G. Verhagen, A. Fokkerlaan 31, Haarlem Ziekenrervoer: G.G.D. Telefoon 14141, Margriet Turfmarkt, tel. 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823 b.g.g. 008 boodschappendienst. Doktersdiensten: Dr. A. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, telefoon 82100. Dr. P. van der Gugten, H. Dreef 59, telefoon 85385. Apotheek: Zie onder Haarlem. Apotheek: Zii onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa, Militairen- weg 18, telefoon 56409. Wijkverpleging: Zr. J. van Dijk, Bloemen - daalseweg 307, tel. 12698, b.g.g. 14424; W.G.K. tel. 13863. Apotheek; Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. J. C. Bakker, Spechtlaan 3, telefoon 43330. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Dr. J. Anthony Bosch, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655 Wijkverpleging: Zie onder Overveen. Apotheek: Zandvoorter Apotheek, Halte- straat 8, telefoon 3185. Doktersdienst: Inlichtingen via het tel. no. ▼an de huisarts. Wijkverpleging: Zr. de Wilde, Zee straat 67, telefoon 2720. Doktersdienst: Dr. M. A. Houtkooper, Schoollaan 2, tel. 6782 (tevens apotheek). Wijkverpleging: Zr. W. Stuiver, Zwarte- weg 65a, tel. 6618. Tandarts: A. H. Dissel'koen, Hoofd straat 306, Sassenheim, telefoon 02532 8166. Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, telefoon 3603. Wijkverpleging: Zr. W. Stuiver, Zwarte- weg 65 a, telefoon 6618. Tandarts: A. H. Disselkoen, Hoofd straat 306, Sassenheim, telefoon 02532 8166. Lisse: Apotheek: Zie onder Hillegom. Doktersdienst Dr. N. Bet, Nassaupark 43, telefoon 3996. Tandarts: Zie onder Hillegom. Doktersdienst: Dr. H. Kruyt, Voor- straat 85, telefoon 2030. Wijkverpleging: Witgele Kruis en Groene Kruis: Gemeenschappelijk Wijkgebouw, Van Panhuisstraat, tel. 2338 resp. 2907, dent J. Moolenijzer en ere-presidenl Godfried Bomans van de Haarlemse sociëteit „Teisterbant". De doelstellingen van de sociëteit werden in het begin van de avond uit eengezet door bestuursfunctionaris Ed ward van Liemt. „Wij zullen hier elke vrijdagavond in een vertrouwde omge ving bijeenkomen om gezelligheid te zoeken en wat aan cultuur te gaan doen. De heer Moolenijzer gewaagde in zijn toespraak van een initiatief, dat in de kring van Teisterbant met vreugde was begroet. „In deze tijd moeten wij trachten te ontkomen aan een vorm van uniformiteit, die door de radio, te levisie en de kranten wordt bepaald. De mensen leven steeds meer in de richting van een hun voortgezet pro gramma, waarbij het eigen initatief wordt verdrongen. Maar in het socië teitsleven kan het initiatief door het gesprek en de wederzijdse belangstel ling tot ontplooiing worden gebracht." Waarschuwende woorden met betrek king tot het sociëteitsleven kwamen vervolgens uit de mond van Godfried Bomans, wiens met ovcrholen be langstelling beluisterde openingsspeech, beurtelings gedragen werd door bemoe digende en ontmoedigende volzinnen. „Boven de Moerdijk is het niet meer te doen om een sociëteit te beginnen. De mensen hebben hier veel te veel haast. In de vorige eeuw stonden de zaken er in het Haarlemse anders voor. Er waren achttien bloeiende sociëteits verenigingen en nu hebben wij er nog maar drie." Vermanend wijzende naar het charmante gezelschap van de aan wezige dames, zei Bomans over hun aan wezigheid ten zeerste verbaasd te zijn. „Het sociëteitsleven is niet voor vrou wen weggelegd. In de vriendschap staan zij zwak in hun schoenen. Een vrouw vindt 't een doelloze bezigheid achter een tapkast te zitten, zwetsen beschou wen zij als tijdverdrijf. En wanneer wij mannen elkaar met een stevig woord onderhouden, ziet de vrouw dat voor een belediging aan." Anderzijds wilde Bomans de mensen van „Still Going Strong" toch ook weer niet de moed in hun schoenen doen zinken. Uit zijn woorden viel af te leiden dat de nieuwe sociëteit haar bestaansrecht als een steunpilaar voor de vriendschap zal kunnen bewijzen. „Uw gangen zul len door Teisterbant echter nauwlet tender worden gadegeslagen. Van tijd tot tijd zullen wij hier vermond met baard en flambaard en zo nodig ge maskerd een kijkje komen nemen, om eens per halfjaar aan de hand van een rapport over u te vergaderen. En onder de auspiciën van de grijze vaderen van Teisterbant verklaar ik deze sociëteit thans voor geopend". Het bestuur van „Still Going Strong" heeft van de gemeente Heemstede ver gunning gekregen om de sociëteitsge legenheid tot 's nachts één uur open te houden. Het normale sluitingsuur van horecabedrijven is op middernacht gesteld. AMSTERDAM, 29 okt. - De procureur- generaal bij het Hof, mr. F. C. Kist, heeft vanochtend tegen de N.V. Drukkerij De Spaarnestad uit Haarlem wegens over treding van de wet op beperking van het cadeaustelsel bevestiging gevraagd van het in eerste instantie door de eco nomische politierechter te Haarlem op gelegde vonnis: betaling van 2500 gulden boete, „een voor een dergelijke vennoot schap als De Spaarnestad zeker niet te hoge boete" aldus de procureur-gene raal. De officier van Justitie had in eer ste instantie een boete geëist van 8000 gulden. De Spaarnestad was van het vonnis van de politierechter in hoger beroep gekomen omdat men zich gegriefd voel de door dit vonnis. De kern van de zaak was, zo meende men, dat het hier ging om een cadeau van geringe waarde. Het ging er ook vandaag weer om of het drinkglas, dat de nieuwe abonnees van „Libelle" als een soort welkomstgeschenk hadden gekregen, een voorwerp was van geringe waarde. Volgens de procureur-generaal kan iets dat nog enige economische waarde heeft niet worden beschouwd als een kleinigheid van geringe waarde. Dit is door de Hoge Raad uitgemaakt. Deze wet is er om de detaillist te bescher men tegen concurrentie. Het glas dat de Spaarnestad haar Libellelezeressen aan bood had een inkoopwaarde van 28 cent. In de verkoop zou het misschien 55 cent kosten. Het is niet te koop, wordt in het verweer gezegd. „Dat is zo, maar we zitten hier vast aan de woorden van de wet," aldus de pro cureur-generaal. Het was hem een raadsel dat de Spaarnestad toch met die actie was begonnen. Als zo'n fi- nancieelkrachtige vennootschap zo'n actie begint mag men verwachten dat zij zich eerst over de evenutele gevol gen laat voorlichten, meende mr. Kist. Ook anderen houden zich aan de bepa lingen. Wat de Spaarnestad heeft ge daan is volgens hem schadelijk voor de concurrentie. (Advertentie) AMSTERDAM, 29 oktober, Van nacht werd op het Spui een grote win kelruit van een pianozaak met een steen verbrijzeld. Een draagbaar televisietoe stel werd gestolen. HaarlemAmsterdamsevaart 28-32-Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a - Tel. 10771 Heemstede: Binnenweg 137 Tel. 84373 pnt. Alg. gem. 13.06, 6 Feuilattre (F) 6 pnt. Alg. gem. 9.24, 7 Berberian (F) 4 pnt. Alg, gem. 10.48, 8 Voornveld (Z) 0 pnt. Alg. gem. 7.77. HAARLEM, 30 okt. Wibiral, de Oostenrijkse deelnemer aan het Euro pees juniorentoemooi biljarten, heeft de leiding slechts één dag kunnen be houden. Andere cundidaten voor de hooggewaardeerde titel zijn opgestaan en onder hen is de Limburger J. Bes- sems die hoge ogen gooit. Hij heeft zich kunnen losmaken van de besog nes welke de militaire dienst met zich brengen en speelde zijn partijen gede gen, met een zeer fraaie „uitschieter" in zijn partij kader van 141 carambo les. Toch was hij met deze prestatie niet de man van de avond. Voor die titel had de Belgische deelnemer Bec kers zich candidaat gesteld. Zijn partij libre tegen Feuillattre droeg vele ma len het stempel van een pur sang biljar ter. In hoog tempo produceerde hij een hoogste serie van 174 om even daar na met verve de ballen in de verste hoeken van het biljart weer bij elkaar te stoten met een precisie welke onge twijfeld een van de sterkste punten van deze pas afgestudeerde technisch stu dent moet zjjn. Zijn partij kader tegen dezelfde tegenstander loog er met een serie van 131 ook niet om. Een stralende Beckers, later op de avond, die zijn meisje met een klin kende zoen liet delen in de vreugde over het bereiken van de eerste plaats na twee dagen bijzonder intensief vechten. Want gevochten wordt er van begin tot het einde; gevochten om het behoud van de concentratie welke bij domme pech, bij de gering ste nonchalance zo gauw een flinke deuk krijgt. Gevochten ook tegen de waarheid, welke gisteravond liet blij ken dat een Feuilattre donderdag met de lange treinreis van Poitier in Frankrijk nog in de benen op de tweede plaats prijkend nu niet vol doende kon inbrengen om het eerste gewin te handhaven. Het meeste profijt uit de vrijdagse wedstrijden trok de Antwerpenaar De Jonghe. Hij klom van de zesde naar de derde plaats dank zij zijn fijne fee ling en goede kijk en soepel spel waarvan de toeschouwers daar in de Kroonzaal van Brinkmann intens geno ten. Menig applausje ontlokkend velde hij de jeugdige Fransman Berberian, die met zijn kaderspel niet de kans kreeg om op dreef te komen. Zo werden de kaarten voor dit Euro pees junioren toernooi op de tweede dag grondig dooreengeschud. Mogelijk dat dit vanmiddag en vanavond, of zelfs nog zondagmiddag opnieuw gaat gebeuren, want zeker in de biljartsport zijn er factoren die sterker meespre ken dan de technische inbreng alleen. Wie daarvan nog getuige wil zijn, zal geconfronteerd worden met een span nend duel tussen Beckers en Bes- sems België tegen Nederland op het biljart met ook de Jonghe (B) en Wibiral (O) als goede kanshebbers op de Europese titel. De stand is; 1 Beckers (B) 12 pnt. Aig. gem. 23.50, 2 Bessems (N) 12 pnt. Alg. gem. 21.22, 3 de Jonghe (B) 11 pnt. Alg. gem. 20.30, 4 Wibiral (0) 11 pnt. Alg. gem. 16.59, 5 Lucas (N) 8 (Advertentie) (Advertentie) Hans en Anneke van der Heijden edelsmid-naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 HAARLEM, 30 okt. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zien in de vestiging van een olieraffinaderij met petrochemische bedrijven aan het Noordzeekanaal een juiste en welkome ontwikkeling. Zij zeggen dat in antwoord op vra gen van de statenleden dr. O. Noor denbos en H. de Nie ing. Uit die vra gen sprak een duidelijke ongerustheid van de vragenstellers ten aanzien van de verwachte ontwikkeling in het Noord- zeekanaalgebied. Zij leidden uit de over capaciteit van de tussen Rotterdam en Amsterdam aan te leggen pijpleiding af, dat terdege rekening moet worden gehouden met de vestiging van meer raffinaderijen en zagen daarin blijkens hun vragen zoveel bezwaren, dat zij er bij G. S. op aandrongen de aanleg van de oliepijpleiding niet te doen plaats vinden. Maar G. S. delen, blijkens hun antwoorden, die bezorgdheid niet. Zij zien geen aanleiding tussenbeide te komen in de gedachtenwisseling tussen regering en Staten-Generaal over de aanleg van bedoelde pijpleiding. Voorts menen zü dat een behoorlijke garantie voor een juiste bescherming tegen lucht- en waterverontreiniging is te ver wachten. Over de aanleg van de pijpleiding zeggen G.S. verder nog, dat voor het eerst in de geschiedenis van beide gro te nationale havengebieden Amster dam en Rotterdam de toestand ont staat dat zeeschepen boven een be •aaid tonnage wel het waterweggebied unnen bereiken doch niet het noord- zeekanaalgebied. Zij achten het juist, dat door de aanleg van een pijplei ding tenminste wordt bereikt dat de lading van deze schepen tenminste op vergelijkbare economische basis het Noordzeekanaalgebied kan bereiken, zodat dit niet achtergesteld wordt. In de overcapaciteit van de leiding ziet G.S. niet direct een aanwijzing dat op de vestiging van meer raffinaderijen moet worden gerekend. HAARLEM, 30 okt. Wie zondags de gang maakt naar het terrein van HFC, zal bij het draaihekje opzij van de over dekte tribune vriendelijk worden ont vangen door een als controleur funge rende grijsaard, „Gaat u maar naar binnen, ik heb 't al gezien, klinkt het gemoedelijk uit de mond van contro leur J. Tork, die, bijna 83 jaar oud, misschien wel de oudste clubcontroleur van Nederland is. Tork behoort bij de inventaris van HFC, daar zal iedere HFC-er 't over eens zijn. En omdat wij er zeker van waren dat een ge sprek met de heer Tork voldoende stof zou opleveren voor onze wekelijkse „Blik op het amateurvoetbal", hebben wij hem opgezocht in zijn woning aan de Emauslaan, vanwaar men de vel den der „Good Old" met een enkele blik kan overzien. Controleur Tork woont dus heel dicht bij zijn „werk", maar het zou hem wei nig deren wanneer hij daar eerst nog eens een stevige wandeling voor zou moeten maken. Want wandelend is Tork door het leven gegaan en ook nu legt hij wekelijks ettelijke kilometers te voet af. Dat hij zulk een uitstekende gezond heid geniet, schrijft hij toe aan zijn vele wandelingen en zijn sobere manier van leven. Weinig of geen drank, zeer matig in het roken, op tijd naar bed, vroeg uit de veren en wandelend langs 's he ren wegen, ziedaar het geheim van Tork's krachtige gestel, waarop zelfs geen griepje ooit vat heeft kunnen krij gen. „Wanneer ik er vroeger voor een wandeling op uit trok, liep ik zo'n uur of zeven achter elkaar door. Ik zwierf overal rond, 't liefst alleen om na te denken over de dingen van het leven Daarom heb ik nooit van fietsen ge houden. Dan moet je je gedachten bij het verkeer houden. De jongelui van vandaag wandelen haast niet meer. Zij zitten liever achter het stuur van een auto, maar daar doe je geen gezond heid mee op. Geen wonder dat er zo veel houterige en stijve voetballers zijn, Die jongens moesten maar eens aan wandelen gaan doen. Dan zouden zij zich veel beter op het veld kunnen be wegen" Over de voetbalsport gesproken. Het klinkt misschien vreemd, maar Tork was al 66 jaar oud toen hij voor het eerst van zijn leven een voetbalwed strijd te zien kreeg. Dat kwam door zijn controleursbaantje bij HFC, waar mee hij zich na zijn pensionnering als „groundman" van de Haarlemse Lawn Tennis Club bezig ging houden. „De voetbalsport had mij voordien nooit geïnteresseerd, maar ja, als je eenmaal zondags op het veld bent, dan ga je ook vanzelf kijken. Het eerste halfuur van de wedstrijd heb ik het nog te druk met de controle, maar daarna ben ik er helemaal bij. „En hoe vind u het spel van HFC De heer Tork hoeft niet lang naar een antwoord te zoeken. „In het begin van 't seizoen was het niet zo best, maar de laatste wedstrijden is HFC beter gaan spelen. Er is meer actie bij de spelers en het tempo ligt hoger. Dat is toch wel een winstpunt. Wanneer een elftal ten aan val trekt;, moeten ze met zes, zeven man bij het andere doel zitten. Dan komen de doelpunten vanzelf. Komende zondag staat HFC voor een bijzonder lastige opgave. De Haarlem mers moeten op bezoek bij het Cas- tricumse Vitesse dat met tien punten uit zes wedstrijden in de 2e klasse A fier aan de kop gaat. Wat Tork ervan denkt? „Het wordt heel moeilijk voor HFC, maar wanneer ze alles op alles zetten geef ik ze toch wel een kansje op een gelijkspel". De overige prognoses in het amateur kamp zien er als volgt uit: Eerste klas. De Spartaan Hillegom. Tweede klas. Hollandia HBC 1, Zwarte Scha pen ETO 2, Derde klas. Roda Rip- perda 2, TYBB KBV 3, Zandvoort meeuwen NFC 1, Aristos Aals- (Advertentie) (Advertentie) TELEFOON 80461 - HEEMSTEDE HAARI EM Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H., 11.15 en 12.30 uur. Sint Antonlus, Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10. 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H„ 11, 12 en 18 uur. O. L. Vrouwe Rozenkrans, Spaame: 7.30. 9, 10.30 H„ 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 H.. 10. 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat: 7, 8.15, 9.30 H.t 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 uur. II. Hart, Kleverpark: 7.30. 8.45, 10. H., 11.30 en 18 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Kruger- straat: 7.30, 9.15 H., 10.45. 12 en 17.30 uur. H. Lidwina, Rijksstraatweg: 7, 8. 0.30 H. 11, 12.15 en 17 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 7.30, 8.45 H., 10. 11.15, 12.30 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus, Tesselschade- straat: 7, 8.30, 10 H„ 11.45. 19 uur. H. Paulus, Duinroosplantsoen: 7, 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL Allerheiligste Drieëenheid: 7.30, 9 H.. 10.45, 12 en 19 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H„ 12 en 17 uur. ZANDVOORT H. Agatha: 7.30, 9.30 H., 11.30 uur. OVERVEEN O. L. Vrouw Hemelvaart: 7, 8, B H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE H. Bavö: 7.45, 8.45 H. 10. 11.15 en 12.30 uur. O. L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H., 10 XI en 12 uur. SPAARNDAM St. Adelbert: 8 en 10 uur. meer 2, Alphen van Nispen 3, Vier de klas Halfweg Waterloo 1, Wijk aan Zee Bloemendaal 1, Schoten IEV 1, Onze Gezellen Renova 3, Hoofddorp Boys NAS 1, DOSR SJC 1, Concordia Warmunda 1, VVSB ZLV 1, Foreholte Lisse 3. HAARLEM, 30 oktober Toneelgroep Centrum heeft gisteravond het Haar lemse schouwburgpubliek getroffen met het harde maar knap gespeelde stuk Lief zijn voor Sloane" van de jonge Britse auteur Joe Orton. Het pleit voor Centrum onder regisseur Peter Oost hoek, dat zo'n gecompliceerd en onwer kelijk thema bij de intens meelevende toeschouwers een gevoel van tevreden heid heeft achtergelaten. Het stuk van Orton kon uit zichzelf deze gevoelens niet teweeg brengen. Dat hebben de drie acteurs Jules Hamel, John Koch en Piet Römer, maar vooral de uiterst gevoelig spelende Henny Orri bewerk stelligd. Voor ons gevoel is Orton niet oprecht. Dit naar het exhibitionisme overhel lende natuurtalent wil het doen voor komen, dat zijn spel werkelijkheid is. In wijder verband is deze opvatting aan vaardbaar. In het korte bestek van zijn „Entertaining mr. Sloane" en met slechts vier karakters als uitdrukkingsmogelijk heden geeft de auteur te veel. Hij pre senteert een moordenaar Sloane, die zijn liefde geeft aan broer en zus, die hun vader vermoordt en hun liefde niet ver liest. Sloane verzinnebeeldt daarbij twee conflicten, de wrijving tussen de sexen en de kloof tussen twee generaties. Voor een figuur als Jules Hamel is dit teveel. Hij blijft dezelfde Hamel, die te zeer zijn eigen type aanhangt. Hij voelt de nuanceringen wel aan, maar zijn spel verstart. Henry Orri bespeelde virtuoos en door leefd alle gevoelens tussen infantiliteit en moederlijke bezorgdheid. John Koch zette een vertwijfelde hulpeloze vader figuur neer en Piet Römer kon alleszins overtuigen als de onnatuurlijk gerichte Eddie. In hun spel werd aannemelijk dat de bedrieger Sloane wordt bedro gen. Hij tracht zowel broer als zuster in zijn macht te krijgen, maar hij eindigt als hun weerloze prooi die moet toezien hoe beiden hem onder elkaar verdelen. Dit mogen wij zien als de humor van het spel om mr. Sloane. Die humor ont moeten wij telkens ook in de vorm van de speelse intermezzi, waarmee Orton zijn honds thema heeft gekruid. TH. KOECKHOVEN (Advertentie) SPEKSTRAAT S TELEF. 16061 CINEMA PALACE. Dagelijks 2 en 8 uur 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur Cartouche, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: My fair lady. a.l. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Kara Ben Nerasi, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur Ontsnapping uit de jungle, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Galapagos, alle leeftijden ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Maciste in het stenen tijdperk, 14 jaar Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur S.S.Sadisme, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Een getrouwde vrouw, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: De grote Caruso, a.l. MINERVA, t/m maandag 8.15 uur: Barabas, 14 jaar. Maandag 2.30 en zondag 2 en 4.15 uur De schrik van Texas, a.l. Zaterdag 30 oktober Concertgebouw. 8 uur: Haarlems Comité voor Kamermuziek. Concert door het Strijk kwartet. Zaterdag 30 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Lief zijn voor Sloanne" van Joe Orton. Regie: Peter Oosthoek. In de hoofd rollen: Henny Orri, Piet Römer, Jules Hamel en John Koch. Zondag 31 oktober Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Lief zijn voor Sloanne" van Joe Orton. Regie: Peter Oosthoek. In de hoofd rollen: Henny Orri, Piet Römer, Jules Hamel en John Koch. Maandag 1 november Stadsschouwburg. 8 uur: Nieuw Operette Gezelschap met „Victoria und ihr Husar" Zaterdag 30 oktober Wijkgebouw, Molenaarsstraat. 2.30 uur: Ned. Jeugdgemeenschap met Poppentheater Merlijn. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The The Teenbeats. Brinkmann, muziekzaal. 7.30 uur: De twin tigers. Dansavond m.m.v. The Midge Town Jazzband. Parochiehuis St. Jan, Teylerplein. 8 uur: Toneeluitvoering „Gevaarlijk snoepgoed" door Max Andren. Bal na tot 2 uur m.m.v „The Sunbeans". Gebouw Domi, Overveen. 8 uur: Panama senior. Dansavond m.m.v. het „Victoria Quartet". Zondag 31 oktober Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The The Volcano's. De Linge, Lingestraat. 8 uur: Soc. Kamigro Dansavond m.m.v. Martin Haak. Gebouw Domi, Overveen. 8 uur: Panama junior. Dansavond m.m.v. The Jokers. Trefpunt, Kleverparkweg. 7.30 uur: Soc. Giovento. 1-jarig bestaan. Dansavond m.m.v. Quintet Frans Schulze. Maandag 1 november Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit. H. P. Baard over „Nieuwe stromingen in de schilderkunst van de 19e eeuw". Waagtaveerne, Damstraat hoek Spaarne. uur: Internationale troubadourclub; optre den van Cobi Schreyer met internationale volksliedjes. Als gast: Martin Lodewijk, hootenannyzanger. Optreden van onver wachte gasten. T.m. 31 oktober. Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school, de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waai onder Hals meester werken. Dagelijks, behalve zondag geopend van 10 17 uur. Prentencabinet: Keuze uit eigen verzame ling. Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76; Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uui (behalve maandag) Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelijks van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fusielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Museum het Huis van Looy, KI. Houtweg 103, t*m 29 november: Tentoonstelling „Schilders uit Israël". Dageltiks van 10 17 uur. zondag van 1 5 uur. Vishal, Grote Markt: Kleurenfoto-expositie van Ernst Haas. Dag. van 10 17 uur. Zon dag van 1 5 uur. (t/m 27 november). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Kort Hout straat 1. Geopend dagelijks van 10 6 uur en van 8 12 uur. Maand november: expo sitie van tekeningen van Ric Jonk. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Dagelijks van 10 8 uur, dinsdag gesloten. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 811.30 uur. T/m 6 november: Expositie schilderijen en grafiek van Gert Beyer. Linnaeushof, Bennebroek: Openluchtten- toonstelling van voorjaars en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur (t/m oktober). Artificta, Binnenweg 8.30 uur: Tentoon stelling etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco v. d. Gugten. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 4 november). FILMS CITY-THEATER: zaterdag 9.15 uur, zondag, dinsdag en woensdag 8 uur: De valstrik, 18 jaar. Zaterdag 7 uur, zon.-midd. 2.30 en 5 uur: Je bent nooit te jong, alle leeftijden. FILMS: ROYAL-THEATERzaterdag 8 uur: F.X. 18 op spionnenjacht, 18 jaar. Zo.-midd. 3 uur en maandag 8 uur: In specteur Coplan gebruikt geweld, 14 jaar. Maandag 3 uur: De vijf Sulllvans, a.l. Zondag, dinsdag en wo. 8 uur; Het meisje en de twijfelaar. 18 jaar. LIDO-THEATER: zaterdag 8 uur: De man met het litteken, 14 jaar. Zo.-midd. 3 uur: De samenzweerders, a.l. Zondag t/m wo. 8 uur: Misdaad zonder hartstocht, 18 jaar. FILMS: DE ZWAAN, t/m zondag 8.15 uur en zo.- midd. 2.45 uur: James Bond contra Dr. No. 14 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Adieu Charlie, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Operation Crossbow, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR, Dagelijks 2.30 en 8 uur: Zorba de Griek, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Het huwelijksbed, 18 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX. Degelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Slavinnen der liefde, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Fantomas, genie der misdaad, 14 jaar. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN: Gemeentelijk Museum de „Lakenhal", Oude Singel 28. Geopend dag. van 10 I uur. Zondag van 1 5 uur. Tot 1 november Universitair Lustrum 1965. „De grafische en Hollandse aquarellen kring". Van 12 nov. tot 13 december: „Neder landse kring van tekenaars". Restaurant „De Ruif", Jan Vossesteeg 59. Dagelijks van 10 8 uur en zondag van 8 12 uur Van 30 okt. tot 27 nov. „Aqua rellen en tekeningen van Mies Deinum. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14: Sehilderijenexpositie van Bern Laeck tot 5 december. Van 2 t/m 8 nov. „Franse Wijnweek" (Rhone). Van 22 t/m 28 nov. „Oostenrijkse Wijn- week". Academiegebouw, Rapenburg 73: tot 5 nov. „4 Haagse Grafia". Gebouw naast Overdekte, Haarlemmerstr. 5, 6 en 7 nov.: Tentoonstelling voor pluim vee, sierduiven, konijnen en cavia's.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4