het was alsof de wereld SLANKDRANK BUS IN DE NIJL GESTORT ,Jn Alkmaar is rustig studeren Provinciaal los van denkbeelden Generaal BERG Feiten pleiten voor Claus von Amsberg Opzij Huwelijk 64 doden mogelijk Irene leidt bijeenkomst Carlisten Rampzalig V.S- bombardement in Z. - Vietnam MORRIS Tweed- en Cameljassen VAN DEN NYLON TAPIJT gratis MSB Jezuïeten Voetballer Huwelijksreis naar de west en Afrika Geen hulp G.S. OYER T.H.: Vliegtuiglaivaai schakelen Weesp en Haarlem uit ALFRED MOZER IN BRIEF Weerlegging standpunt van comité - Wiersma Het nieuws VANDAAG En: Voor modieuze dames- en leenerkleding L0EK BIESBR0UCK Noodlottig Tamelijk koud BIJ JEZUÏETEN ;„Vergissing": 48 doden 1 7®"pm! van het nieuws Zuid-Amerika Afrika DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 89ste JAARGANG No. 32192 VAN ROYAL CROWN COLA Eerder: Kikvorsmannen en vele vrijwil ligers namen deel aan het ber gingswerk van de slachtoffers van de busramp in Cairo. aparte stijl lage prijzen modehuis^ ^Gen. Cronjéstraat 48 (Van onze verslaggevers) AMSTERDAM, 2 nov. De najaarsstormen van de laatste dagen hebben duidelijk en defini tief een einde gemaakt aan de langdurige fraaie nazomer. Voor de kust raakten verscheidene schepen in moeilijkheden. De hevige storm kostte zondag drie zeelieden, opvarenden van de Duit se kustvaarder „Friesenland" het leven. Een windhoos boven Hee renveen richtte zware schade aan en scheurde de betonnen muur van een motel. Ook in het noor den van Friesland ontstond veel schade door op windhozen lijken de stormen. In Dordrecht werd een stadsbus in de berm gedrukt. Negen passagiers werden licht ge wond. Een van de geredden van het vergane Duitse schip Friesen landwordt aan land gébracht. VI SPECIAALZAAK VOOR DAMES EN HEREN 100% IN 5 KLEUREN slechts JULIANAPARK 30-32 HAARLEM TEL. 57680 Chem. Wasserij en Ververij KEYSER NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 30 cent per millimeter- hoogte Omroepers 20 cent per millimeter. ABONNEMENTSPRIJS 80 cent pet week 3,45 per maand, 10,30 per kwartaal. Hoofdredacteur: Albert Welling. Kantoren HAARLEM; Smedestraat 5. telefoon 215 43. BEVERWIJK: Groenelaan 3, telefoon 2 47 90. IJMUIDEN: Leeuweriklaan 30. telef. 57 90 AMSTERDAM: Nwe Zijds Voorburgwal 65, telef. 22 13 55. Herfststormen en windhoos teisteren zee en land (Advertentie) secco Het geruchtmakende interview, dat de pas benoemde generaal der Jezuïeten, pater Arrupe, kort geleden aan het Spaanse blad ,,YA" toestond, heeft een boei end vervolg gevonden in een toe spraak die de Nederlandse pro vinciaal, pater J. Terpstra dit weekend in Nijmegen heeft ge houden. „Het zou mij verwonde ren," aldus ongeveer een van de uitspraken van pater Terpstra >,als een van mijn medebroeders deze zienswijze zou opvatten als een richtlijn of als een order." Voor commentaar op deze toe spraak. zie „Opzij van het nieuws." Voor de letterlijke tekst, zie pagina 5. Op het VARA-feest neeft een Vlaming zijn nood geklaagd, dat de Belgische arbeidersbeweging geen eigen stem in de radio en televisie heeft. Meer daarover op pagina 7. In Engeland is men ervan over tuigd, dat premier Wilson er in is geslaagd ten aanzien van de kwestie Rhodesië t(jd te winnen en een ramp te voorkomen. Voor een verslag zie pagina 7. Sportclub Feyenoord was giste ren héél geheimzinnig met de nieuwe aankoop Harry Bild, die onverwacht naar Rotterdam kwam. Onze verslaggevers speur den Bild niettemin op, maar veel nieuws kon de Zweedse interna tionaal ons niet geven. Onze correspondenten uit Zwe den en Noorwegen belden be langrijk nieuws uit Scandinavië naar de voetbalwereld gonst van transfergeruchten. Het staat vrij wel vast, aldus onze Noorse cor respondent, dat Harold Berg, geen interesse heeft voor Feyenoord. Een ontmoedigend bericht, daar Harold Berg op ie lijst der kan didaten bijzonder hoog stond ge noteerd. Feyenoord zet zijn speurtocht naar de tweede bui tenlander moedig voort. Ander sportnieuws naast de volledige uitslagen van het be taalde en amateurvoetbal vindt u op onze sportpagina's. Bert ear lier komt elke week per vliegtuig Uit Monaco om Fortuna '54 te dienen. Kostbare moeite van For tuna om zich uit de wurgende greep van de schande te ontwox'- stelen. Scheidsrechter Schalks vertelt voorts zijn mening over de wedstrijd Sparta-MW waar links en rechts penalty's uit deelde. Dit naar aanleiding van uitlatingen van de zijde van rtVV, dat men de heer Schalks ln Maastricht als persona non Srata beschouwt. Hoe het vandaag de stripfigu- vergaat en wat Kim Novak kunt vaa ,let artiesten-huwelijk u lezen op pagina 2. ®egionaal nieuws op pagina 3. CAIRO, 2 nov. (Reuter, AFP) In Cairo is maandag een volle '••olleybus in de Nijl terechtgekomen, waardoor minsten 64 inzittenden om het leven kwamen. Negentien mensen konden worden gered. Het ongeluk deed zich aan het eind van de middag tijdens het spitsuur voor. De autobus slipte kennelijk en reed door een hek in de rivier, waar het voertuig geheel onder het modde rige water verdween. In het licht van schijnwerpers werd de autobus met een grote kraan uit het water gehaald, terwijl kikvorsmannen naar de inzit tenden zochten. De chauffeur zat dood nog achter het stuur. Premier Zakaria Mohieddin gaf op dracht een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in te stellen en geld beschikbaar te stellen voor de gewon den en de nabestaande van de slacht offers. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 nov. Er wordt hier gespeculeerd over de huwelijksreis dia prinses Beatrix en Claus von Amsberg zouden kunnen gaan maken. Bij een „uitstippeling" van de mogelijke route blijkt dat er maar weinig streken niet in aanmerking kunnen komen. Aller eerst is er de uitnodiging aan de prin ses om op haar huwelijksreis de West te bezoeken. Daarnaast ligt Afrika voor de hand, de heer Von Amsberg is in Tanzania, het vroegere Tanganyka, op gegroeid en prins Bernhard heeft er een boerderij. Claus heeft ook nog relaties a,'{!?re Afrikaanse landen uit de tijd dat hij er als diplomaat is werkzaam geweest. Officieel is er geen enkel nieuws over de reisplannen van 1 t paar te vernemen. (Advertentie) ASSURANTIEKANTOOR Verzekeringen, Autofinanciering, HYPOTHEKEN Voor autoverzekeringen speciaal tarief voor Ambtenaren, Leraren en Geestelijken. Leidsevaart 552, Haarlem, Tel. 86600 De 279 brt metende Duitse kustvaar der „Friesenland" raakte zaterdag avond in de westerstorm door de sterke stroming uit de koers en belandde hoog op de Noorderhaaksgroiiden, een van de gevaarlijke ondiepten tussen Den Helder en Texel. Het schip was onmid dellijk een gewiilige prooi voor de ele menten, die er met vereende krachten aan rukten en scheurden. De zes op varenden moesten toezien hoe binnen het half uur de machinekamer vol water liep en hoe het dek begon te scheuren. Ze zochten hun toevlucht in het stuur huis, in afwachting van redding. Deze was onderweg uit Den Helder. De motorreddingboot „Prins Hendrik" voer uit. De „Titan" van Wijsmuller bleef stand-by. Maar het was een trieste ervaring voor de opvarenden van de reddingsboot, dat men op een tachtigtal meters van de gestrande coaster moest blijven. Er stond niet meer dan ander halve meter water. Door het uitvallen van de stroom was radiocontact met de mannen op de „Friesenland" onmoge lijk geworden. Ze hadden wel iets Be merkt van de reddingspogingen, maar toen hulp uitbleef, lieten ze zelf hun sloep te water. Voordat de zes mannen er goed en wel in zaten, beukten grond- zeeën het scheepje in splinters. De in zittenden werden door de stroming naai de Texelstroom gedreven, waar drie van hen de verdrinkingsdood vonden. De 41- jarige matroos Kurt Pauzenberger werd als eerste gezien door de veerboot „Marsdiep", die zondagmorgen om ne gen uur van Texel was vertrokken naar Den Helder. De man had zich vastge bonden op een plank. Twee andere op varenden. de bewusteloze Klaus Pam- puch (22) en de 17-jarige Uwe Focken werden door de sleepboot „IJssel" op gepikt. Deze borg ook de lijken van kapitein Rolf Werner Meiners (26) uit Elsfleth-Neuenfelden, van de scheeps jongen Klaus Detlev Bernd Eiben (18) uit Mühlheim en van de kok-machinist Manfred Paul Clashen uit Cuxhaven. Pauzenberger en Pampuch kregen onmiddellijk na hun aankomst in net ziekenhuis zuurstof toegediend. Hun toestand is thans goed, evenals die van Focken. Gisteren kregen de ge redden als eerste bezoek van hun eigenlijke kapitein Seviramis, die door het overlijden van zijn vader niet de reis met de „Friesenland" had kun nen meemaken. De 15-.jarige kok Man fred Clashen maakte zijn eerste trip. Hij voer mee voor zijn plezier... De „Friesenland" was met een lading kunstmest op weg van Ostende naar Braeke in West-Duitsland. Op het Bornrif in de Noordzee, ten noorden van het zeegat tussen Ameland en Terschelling, ligt ai sinds donder dag het Liberiaanse schip „Panagathos" vast. Het schip meet 8520 brt en is eigendom van de Rederij International Stopping Trading Company te New York. Vrij kort na de stranding van het voormalige Griekse schip voer de sleepboot „Holland" van de Rederij Doeksen op West-Terschelling uit om assistentie te verlenen, evenals de red dingboot „Gebroeders Luden" van Oost- mahorn. Aanvankelijk wilde de kapitein van de Panagathos niet van hulp weten, omdat hij op eigen kracht vlot wilde komen. Maar later gaf hij toestemming om te proberen het schip los te trekken, hetgeen niet gelukt is. De Holland had inmiddels assistentie gekregen van de Duitse slepers „Wotan" en „Danzig" van de Rederij Bugsir op Borkum. (Vervolg op pagina 5) (Advertentie) niet duur wel heerlijk Verwachting tot woensdagavond (Opgemaakt te 11.15 uur) Wisselend bewolkt met nu en dan buien, vooral in de kustprovincies Matige, af en toe krachtige, aan de kust aanvankelijk nog overwegend harde noordwestelijke wind. Tame lijk koud weer. Woensdag Zon: 7.38-17.09. Maan: 15.44-0.28 HAARLEM. 2 november, In een uitvoerige nota hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland nader gemo tiveerd, waarom zij de voorkeur geven aan Alkmaar als vestigingsplaats voor de vierde Technische Hogeschool. Zij menen, dat die voorkeur zou passen in het kader van een verantwoord decen- tralisatie-beleid, een ontwikkeling, wel ke door de regering wordt toegejuicht. Voorts vinden G.S., dat de ligging van het Alkmaarse complex zo is gekozen dat het een studie in een rustige om geving waarborgt, in tegenstelling tot Haarlem en Weesp, waar men veel ge luidshinder zal ondervinden van de in- en uitgaande Iijnvliegtuigen van Schip hol. Daarbij komt dan ook nog het lawaai van de gerepareerde vliegtui gen praktisch allemaal jets die vanuit Schiphol proefvluchten maken. Gedeputeerde Staten zeggen vervol gens: de gemeenten rond Alkmaar staan positief tegenover de plannen en zullen daaraan medewerken; Alkmaar is een typisch en oud streekmiddel- punt; de wegverbinding vanuit Alkmaar naar het zuiden via de vierbaans krui- singsvrije rijksweg no. 9 is goed te noe men; de omgeving van Amsterdam en Haarlem kan op de piekuren de stroom van veertig kilometer liggen voor Alk maar alle belangrijke industriële cen tra van Noord-Holland. In Alkmaar en omgeving is het in dustriële contact-milieu in potentie aan wezig. Het zal nog uitgebreid kunnen worden nu door de verbetering van de communicatie-middelen Alkmaar zoveel dichter bij de Randstad komt te lig gen. Tenslotte wijzen G.S. erop, dat er thans tweehonderd adelborsten van de Koninklijke Marine in Delft studeren, terwijl honderd marine-officieren een post-academische studie volbrengen, verder is de mogelijkheid aanwezig dat van de wetenschappelijke staf van het Reactorcentrum Nederland een aantal personen bereid zal worden gevonden aan de T.H. te doceren. SANTIAGO DE COMPOSTELLA, 2 nov. (AFP) Meer dan zevenduizend earlistische oud-strijders hebben zondag in Santiago de Compostella een bijeen komst gohouden onder leiding van Prin ses Iirene, echtgenote van don Carlos. Op de bijeenkomst waren ongeveer honderd vlaggen van eenheden die in de Spaanse burgero -log hebben gestreden. (UPI) Prins Bernhard is zaterdag met de koninklijke Fokker Friendship PH-PBF na een tiendaagse vakantie in Spanje naar Nederland teruggekeerd. De prins heeft in Spanje gejaagd. Tij dens zijn verblijf in de Spaanse hoofd stad is hij op bezoek geweest bij zijn dochter Irene en don Carlos. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 2 nov. De Provin ciaal van de Jezuïetenorde in Neder land, pater J. Terpstra S. J„ heeft zich in duidelijke bewoordingen gedis- tancieerd van bepaalde denkbeelden, die de nieuwbenoemde Generaal van de orde, pater P. Arrupe onlangs heeft geuit, ondermeer in een interview met het Spaanse blad „Va", waarvan ook wij melding hebben gemaakt. Met na me heeft de Nederlandse Provinciaal de gedachts van pater Arupe verworpen dat openlijke kritiek op de kerk ontoe laatbaar zou zijn. Pater Terpstra heeft gezegd dat hij de recente uitspraken van zjjn Generaal niet opvat als richtlijnen en orders aan de Nederlandse Jezuïten- provineie. De provinciaal is door verscheidene medebroeders benaderd over de uitla tingen van de Generaal, die in binnen- en buitenlandse pers kritisch besproken zijn. Pater Terpstra heeft zijn opzien barende rede gehouden op de reünie van oud-leerlingen van het Canisiuscol- lege die zaterdag in Nijmegen is ge houden. Het was op deze eerder afge sproken spreekbeurt de eerste gelegen heid voor hem na het bekend worden van de uitspraken van de generaal om er publiekelijk nader op m te gaan. De tekst van zijn rede is, zoals in zulke gevallen gebruikelijk is, ook naar de leiding van de congregatie in Rome verstuurd. Men neemt aan dat deze vandaag is aangekomen. Pater Terpstra heeft ook gezegd dat zijn Generaal de eerdere kritiek, vanuit Nederland op hem uitgeoefend, ernstig neemt en dat hij het op prijs zou stellen met het Nederlandse katho licisme in gesprek te komen. Hiertoe zijn bereids twee personen die zich kri tisch tegenover de Generaal hebben op gesteld, t.w. dr. H. A. M. Fiolet en Da niël de Lange, uitgenodigd. SAIGON, 2 nov. (Reuter) Minstens 48 Zuidvietnamese burgers vonden za terdag de dood en 55 werden gewond, toen het dorp Be Doec in de provincie Binh Dinh bij vergissing werd gebom bardeerd, zo heeft een Amerikaanse woordvoerder in Saigon meegedeeld. De piloot van een Amerikaans ver kenningsvliegtuig, dat al een uur bo ven het betrokken gebied had rondge cirkeld, vroeg of) het laatste moment nog om bevestiging van het doel om dat hij eraan twijfelde of het dorp wei in vijandelijke handen was. Toen de Zuidvietnamese militaire autoriteiten deze bevestiging gaven werden de bommen afgeworpen. Het was al eerder voorgekomen dat dorpen bjj vergissing werden gebombar deerd, maar nog nooit was het aantal slachtoffers zo groot. De vorige maand bombardeerden twee Amerikaanse vlieg tuigen een Zuidvietnamese nolitiepost in de gedemilitariseerde zone tussen Noord en Zuid-Vietnam. Daarbij vielen meer dan twintig doden. (Advertenties) Barteljorisstr., Haarlem, tel 15332 Leidsestraat (bij Koningsplein) Telef (020) 22 35 96 Amsterdam GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 AMSTERDAMSEVAART 30 - TEL. 11561 BINNENWEG 137 - TEL. 84373 3 kledingstukken tegelijk gebracht, het laagst- geprijsde stuk is Lorentzplein 25 Soendaplein 37 Italielaan 120 Binnenweg 43, Heemstede Winkelcentrum, Delftwijk Bl'daalsestr.weg 138, Santpoort Zeestraat 66, Beverwijk Kerkstraat 26, Zandvoort Vierkant Lisse a 1 i teitsreinigen STOPPEN AMSTERDA31, 2 nov. Het Vrije Volk publiceerde gisteren een brief van de heer Alfred Mozer over Claus von Amsberg. De heer Mozer is kabi netschef bij de Commissie van de Eu ropese Gemeenschap, vroeger interna tionaal secretaris van de P.v.d.A. en zelf in 1933 naar Nederland uitgewe ken voor de nazi's. De heer Mozer geeft een weer legging van het standpunt van het co- mité-Wiersma, dat handtekeningen verzamelt tegen het geven van toe stemming tot het huwelijk, omdat, naar het zegt, de heer Von Amsberg o.m. „nooit duidelijk heeft uitgespro ken dat het nationaal-socialisme voor hem een volstrekt onaanvaardbare zaak is". Nadat de heer Mozer heeft gesteld dat de heer Von Amsberg uiteraard niet in een situatie is voor zijn eigen zaak op te komen, schrijft h(j de fei ten nog eens te hebben nagegaan. „Het recht van spreken is nu toe gekend aan de burgers, maar niet aan het koninklijk gezin. Terwijl iedereen over de keuze van prinses Beatrix een oordeel uitspreekt, staal het vast dat het Koninklijk Huis heeft te zwijgen, wat er ook over die keuze gezegd zou worden. Verder in zijn briet zegt de heer Mozer; „Ik meen een viertal feiten te kunnen noemen die de bewering van het Comité Wiersma weerleggen. Nadat de heer Von Amsberg zijn juridische studies had afgesloten en de bedoeling had in dienst te treden van Buitenlandse Zaken, heeft hij eerst nog enkele maanden in de advocatuur ge werkt. Hij heeft hierbij de praktijk ge kozen van een joodse advocaat, voor wie hij gevallen van herstel aan joodse slachtoffers van het nationaal-socialis me bewerkte. Deze vrije keuze van werkkring lijkt mij ook een keuze in gezindheid te zijn. Later was de heer Von Amsberg ge durende enkele jaren op een diploma' tieke post in een Zuidamerikaanse re publiek geplaatst. Wie de verhoudin gen in de Duitse kolonies in Zuid-Ame rika kent, weet dat er in al die landen feitelijk twee kolonies bestaan: de ene kolonie bevat de vluchtelingen, meest al joden, die aan Hitier zijn ontsnapt: de andere bestaat uit nazi's, die na 1945 zijn gevlucht. Bjj een Duitse diplomaat in Zuid- Amerika weet men meestal heel gauw welk vlees men in de kuip heeft, wan neer men nagaat in welke groep hij zijn particuliere relaties zoekt. Het re sultaat van mijn onderzoek laat niet de minste twijfel aan de keuze van de heer Von Amsberg in de volgens mij juiste richting. Daarna is de heer Von Amsberg op een post in Afrika geweest. Daar, en door omstandigheden later op het de partement te Bonn, is hij geconfron teerd met een geval van een collega, aan wie op Von Amsbergs bezwaar een functie geweigerd werd, omdat deze man blijk had gegeven van nazi-gezind heid. Ik meen uit deze feiten te mogen concluderen, dat het onjuist is te be weren dat de heer Von Amsberg nim mer blijk heeft gegeven van een anti nazi-gezindheid. In een rustige toespraak tot oud leerlingen van het Canisiuscollege te Nijmegen heeft de provinciaal der Nederlandse Jezuïeten, pater J. Terp stra zijn inzichten weergegeven met betrekking tot het geruchtmakende interview, dat de nieuwe generaal der Jezuïeten, pater Arrupe, onlangs aan het Spaanse katholieke blad „Ya heeft toegestaan. Ons zijn daarbij vooral twee dingen opgevallen. Het eerste is de rustige vrijmoedigheid, waarmee pater Terpstra 't duidelijke gebrek aan verdraagzaamheid van zijn generaal gispt en de nuchterheid, waarmee hij vaststelt, dat het hem zou verwonderen als één van zijn Ne derlandse medebroeders de uitspraken van pater Arrupe ais richtlijnen of orders zou opvatten. Deze kalme zelfbepaling wijst op een gelovige volwassenheid, die de provinciaal en zijn provincie siert en die de aantrekkingskracht van de orde op bewuste jonge katholieken zal bevorderen. Het tweede feit is nog opmerkelijker. Wij bedoelen pa ter Terpstra's onbevangen beschrij ving van de spreek- en denkwereld van de generaal. Hij aarzelt niet pu bliekelijk de kwaliteiten van de man, met wie hij op essentiële punten van mening verschilt, te prijzen. Hij maakt gewag van pater Arrupe's be reidheid zijn opvattingen aan die van weldenkende Nederlanders te toetsen en hij vertrouwt zelfs, dat de gene raal geen struikelblok zal vormen bij de regeling van de slepende kwestie van Kilsdonk (waarvan acte!). Dit nu lijkt ons bijzonder belangrijk. Eindelijk een man, die in het niet- aflatende debat tussen progressieve en meer traditionele katholieken openlijk voor de progressiviteit kiest zonder tegelijkertijd de anderen te verketteren of te geringschatten. Eindelijk iemand, die ook in een confiictsiutatie begrip en respect weet op te brengen en eindelijk een geluid, dat niet ronkt van na tionale zelfgenoegzaamheid. Want het is zonneklaar en „de Volkskrant" van vandaag bewijst het opnieuw dat een groot aantal Nederlandse ka tholieken de geestelijke worsteling om het „aggiornamento" beleeft ais een soort voetbalmatch, waarbij reactie en curie met dubbele cijfers moeten worden geklopt. Zelfs pater Terpstra is niet geheel aan de zuigkracht van deze „spiritua liteit" ontkomen. Waarom immers heeft hij na de beschrijving van pa ter Arrupe's persoon de oratorische wending: „Betekent dit, dat ik het standpunt van de generaal toch ver dedig?" gebruikt? Was dat niet een restantje angst 7oor de gedachte, dat wie in Nederland ook bij een tra ditioneel denkende katholiek goede eigenschappen ontdekt, gevaar loopt als progressief niet serieus genomen te worden? Toch heeft pater Terpstra in het algemeen deze verleiding onderkend. Dat is verheugend, maar geen reden tot „nationale trots", Volkskrant! Het verheugt ons, dat de laatste dagen steeds meer stemmen opklin ken, die het goed recht van onze kroonprinses om a 1 s kroonprinses met de heer von Amsberg te huwen verdedigen. Ook de heer von Amsberg zelf vindt en dat nog wel van onverdachte, socialistische zijde - pleit bezorgers, die zeggen wat hijzelf in de moeilijke staatsrechtelijke po sitie van een aanstaand Prins der Nederlanden niet zeggen kan. Dat was nodig, want het gevaar bestond, dat in deze kwestie lawaai met waarheid zou worden verward. Na de Delfste timmerman, wiens maatschappelijke positie voor een be paalde woonbuurt te gering werd ge acht, schijnen wij nu in Utrecht via de voetbalvereniging D.O.S. het geval van de maatschappelijk niet-geaccep- teerde beroepsvoetballer, ja zelfs dat van „de terreinknecht of de Marok kaan" te krijgen. Men moet er zich maar niet te zeer over opwinden. Het is een van de groeistuipjes van onze maatschappij, die niet altijd tot haar genoegen ont dekt, dat de verrukkelijke kreet „God heeft de standen gewild" geen bijbels fundament heeft. En wat er aan te doen? Wel, als de zaak DOS erg hoog zit, zou het op haar beurt de weigerachtige flateige naren de toegang tot zijn voetbalveld kunnen ontzeggen. Het staat te bezien wie zich dan het meest benadeeld zou voelen. WASHINGTON, 2 nov (UF1) Uit de bibliotheek van het St. Josephcolle- ge in Rensselaer, in de Amerikaanse staat Indiana, is een schilderij ont vreemd van de Italiaanse meester Bel lini. Het stuk, dat dateert ut de Re naissance en „De maagd Maria met kind, St. Nicolaas van Bari en een be zoeker" voorstelt, heeft een waarde van ruim een miljoen gulden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 1