GEDEPUTEERDE STATEN IN HUN NOTA: Haarlem en Amsterdam/Weesp planologisch ongeschikt voor vierde Technische Hogeschool Expansie bevolking moet boven Noordzeekanaal opgevangen worden house ot enqiana Burgemeester P. M. Smolders nam afscheid van Voorhout „Gedwongen vertrek zet domper op vreugde om inspirerend-nieuwe Dronken chauffeur botst tegen politiewagen AR \CI INI Beckers (België) wint met gering verschil van Nederlander Bessems „Bejaarden in Haarlemmermeer zijn blij en tevreden" Jongeren hulpdienst Rode-Kruis 5T H0USE0F ENGLAND'S m EUROPEES BILJART KAMPIOENSCHAP JUNIOREN TAXI 13000 Korhveg NU OOK IN HAARLEM PERSOONLIJKE VOORLICHTING OVER EEN INTERESSANT BEROEP! 4 STEMMEN UIT STAD EX STREEK DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 PAGINA 3 Kom binnen, wij kunnen u helpen. wangen striemt! Onze hartelijke verkopers ont doen u snel van uw door weekte plunje en tonen u enthousiast de nieuwste regenjassen: klassiek en hooggesloten, met of zonder kleurrijke voering. v.a. 89.50 99 Als een maestro dirigeert de win-1 kampioenschap junioren, de Belg naar van het Europees biljart-1 Beckers, het onberekenbare ivoor. O O NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. (Advertentie) man W REGEREN (in herenmode) IS VOORUITZIEN I (Van een verslaggever) VOORHOUT, 2 nov. Zaterdagmid dag heeft burgemeester P. M. Smolders In een buitengewone gemeenteraadsver- Kadering waarin slechts één agenda^ Punt ter sprake kwam: een ingekomen •tuk vanwege de ministeriële benoe ming van de heer Smolders tot burge meester van Alkemade voor de laats te maal in de stemmige Voorhoutse ge meenteraadszaal de voorzittershamer gehanteerd. Het betekende een afscheid van een verblijf van ruim negen jaar." Ik kan me nauwelijks voorstellen, dat is hier verdwijnen ga", zo begon burge meester Smolders zijn afscheidsrede. De buitengewone raadsvergadering, waarop laat in de middag een openbare af scheidsreceptie volgde, werd onder meer bijgewoond door vele burgemeesters uit naburige gemeenten, vertegenwoordi gers van de Voorhoutse burgerij en af gevaardigden van het provinciaal be stuur van Zuid Holland. De heer Smolders noemde zijn be noeming tot burgemeester in Alkemade een eervolle, een promotie in een ambt, dat hem lief geworden was. „Bovendien Is Alkemade een aantrekkelijk werkter rein met vele interessante bestuurlijke facetten". De vreugde om dat „inspire rend-nieuwe" heeft weliswaar ook zijn Keerzijde: het gedwongen afscheid uit Voorhout, waaraan hij gehecht geraakt Was. Hartelijke woorden van waardering •prak de heer Smolders tot zijn ge meenteraadsleden en beide wethouders. »,U heeft altijd mijn pogingen om te ko men tot unanieme raadsbesluiten ge respecteerd. Ik hoop, dat dat gemeente lijk team-work in Voorhout zal bbjven bestaan". De heer Smolders beloofde, dat vanuit Alkenmade zijn belangstel- bng steeds naar Voorhout zou uitgaan. Vanzelfsprekend kreeg de heer Smol ders bij gelegenheid van zijn vertrek tal van geschenken van de gemeenteraad °nder meer een antieke klok maar °°k hijzelf bracht een afscheidsgeschenk mee: een fraai borstbeeld van Herman •toerhaave, geboetseerd door zijn echt genote. Het beeld zal een plaats kragen m de hal van het gemeentehuis. Met dit Keschenk deed de heer Smolders een door Voorhout lang gekoesterde wens in vervulling gaan. -.Wethouder en locoburgemeester de yroot, die hierna het woord voerde roem- öe. de heer Smolders om zijn collegiale Jyijze van leiden. „U had hart voor initia- jteven en ideëen van anderen, zonder dat deze strookten met die van uzelf. Op meer dan loyale wijze gaf u uitvoering ®an op democratische wijze tot stand kekomen raadsbesluiten. U bent een eer- juk en wijs burgemeester geweest". De de Groot memoreerde wat geduren- de afgelopen negen jaar in Voorhout °t stand gekomen was. Ook diverse raadsleden, onder wie ?e fractievoorzitter van de KVP, de «eer Huijgsloot, en de heer van der (Prot. Chr.) spraken hartelijke 7®prden tot de heer Smolders. Zijn 'Qntgenote, die in vele plaatselijke organisaties bestuursfuncties bekleed de deelde ruimschoots in de hulde. HAARLEM, 2 november, In de nta, die Gedeputeerde Staten van Noord-Holland omtrent de vestiging van de vierde Technische Hogeschool van daag hebben uitgegeven, stellen zij met nadruk dat de plaatskeuze een aan gelegenheid is welke het provinciaal be stuur bijzonder ter harte gaat en die zonder meer valt onder zijn verant woordelijkheid voor de ruimtelijke orde ning. Daarom ook hebben G.S. de mi nister ondervraagd, van advies ge diend, en hun voorkeur voor Alkmaar uitgesproken. Bovendien verklaren zij, dat zij de drie meest serieuse kandida ten Alkmaar, Amsterdam en Haar lem de gelegenheid hebben gegeven hun visie in het College kenbaar te maken. G.S. zeggen in de eerste plaats: de school zal zo gelegen moeten zijn, dat zij voldoende studenten zal kunnen aan trekken om haar bestaansrecht te ver zekeren. Daarbij distanciëren zij zich va de veel gepropageerde opvatting, dat een hogeschool bij de studenten ge bracht zal moeten worden, derhalve in een gebied, dat het dichtstbevolkt is. Teveel is deze stelling volgens G.S. in gegeven door de gedachte dat de student bjj zijn ouders moet wonen. De tweede stelling van G.S. is, dat de plaats van vestiging uit een oogpunt van algemeen planologisch beleid aan vaardbaar moet zijn. Voorts zullen ter reinen van voldoende grootte met uit breidingsmogelijkheden aanwezig dienen te zijn. Dat betekent o.m. dat men geen genoegen kan nemen met een beperkt terrein, waar geen ruimte zal zijn voor additionele instellingen en voor een late re verbreding - van de studiemogelijk heden. Integendeel, er zal ook bjj een zuinig grondgebruik een relatief grote terreinreservering noodzakelijk zijn. In dat verband dient de voorkeur naar Alkmaar uit te gaan. Ook G.S. zijn ervan overtuigd, dat de vervoersmogelijkheden bij het bepa len van de vestigingsplaats beslissend kunnen zijn. .Zij menen echter, dat voor de hogeschool haar poorten opent het we gennet een drastische evolutie zal heb ben ondergaan. Op dit punt zal er dus geen probleem zijn. Zij ztellen vervol gens, dat in de directe omgeving van de school een aantrekkelijk cultureel- sociaal woonmilieu aanwezig moet zijn, terwijl voldoende en gevarieerde re- creatiemogelijkseden op bereikbare af stand moeten liggen. Dat wil zeggen: ruime terreinen voor woningbouw op ge ringe afstand van de hogeschool liefst in een aantrekkelijk landschap; goede en gevarieerde instellingen van voortgezet onderwijs en behoorlijke stedelijke voor zieningen op bereikbare afstand; voldoen de recreatiemogelijkheden in de open lucht binnen een afstand van 30 km. bij voorkeur stand, bos, duin en water- sportgebieden. Tenslotte zou er een gemakkelijke samenwerking moeten zijn met de beide Amsterdamse uni versiteiten het kon. Instituut voor de Marine in Den Helder, het reactorcen trum in Petten en met de industriële centra in de provincie. In hun nota we gen G.S. als serieuse kandidaten tegen elkaar af: Alkmaar (Schermeer-zuid oppervlakte 350 ha. subs. Schermeer noord 318. ha.) Amsterdam (situering in de Bloemendaler-polder, deel uitma kende van het grondgebied van de ge meente Weesp, opp. 250 ha.,) Haarlem (terrein gelegen ter weerszijden van de westelijke ringvaart aan de Haarlem van de gemeenten Haarlem en Haar- mermeerpolder op het grondgebied van de gemeenten Haarlem en Haar lemmermeer oppp. 175 ha.) Haarlem en Amsterdam kunnen niet worden los- fezien van de industrieplannen voor uid-Kennemerland en voor het Gooi en de Vechtstreek uitgestippelde plano logische beleid. Bij een bezetting van een hogeschool met 4.000 studenten wordt er algemeen van uitgegaan dat zulks een bevolkingsaanwas betekent van ongeveer 20.000 mensen. Een der gelijke bevolkingsimpuls zol de in het streekplan voorziene expansiemogelijk heden in een slag uitputten en het gevaar meebrengen dat de gemeente Haarlemmermeer moet worden verste delijkt, hetgeen indruist tegen het rege ringsbeleid. Het streekplan gaat ervan uit, dat het uittulpen van de bevolking zich ten noorden van het Noordzeeka naal zal moeten voltrekken. Een prog nose voor 1980 houdt rekening met een bevolkingsaantal om het Noordzeeka naal van 2.055.000 zielen. Voor een over loop van 190.000 zielen zullen nieuwe kernen buiten de bestaande agglomera tie tot ontwikkeling moeten worden ge bracht. Haarlem ligt aan de binnenzijde van die stedenring. Een vestiging yan de Hogeschool vergroot die moeilijk heden, die het streekplan juist wil te gengaan. In het streekplan voor het Gooi en de Vechtstreek is aan Weesp een be paalde functie toebedacht. Met het oog op de beperkte mogelijkheden ia Het Gooi is set van belang, dat de beschik bare ruimte bij Weesp zowel om te wonen als om te werken zoveel moge lijk vanuit het Gooi wordt bezet. Ook zal het grondgebied van de gemeente kunnen dienen om een deel van de in dustrie die uit de Amsterdamse binnen stad zal moeten verdwijnen op te van gen. Zowel het een als het ander maakt een verbetering van het woonklimaat van Weesp op korte tijd noodzakelijk. Maar ook al zal deze gemeente daarin slagen dan nog verdient het volgens G.S. gezien het karakter en functie van Weesp uit hoofde van planologische overwegingen geen aanbeveling binnen haar grenzen de vierde T.H. te ves tigen. Van Amsterdam zelf is geen bijdrage te verwachten in de oplossing van het huisvestingprobleem. G.S. zeggen tenslotte dan ook, dat naar hun mening de aspiraties van Haarlem en Amsterdam uit planologisch standpunt moeilijk verenigbaar zijn met de visie, zoals die in de streekplan nen is neergelegd. Om deze en andere redenen hebben zij de voorkeur aan Alkmaar gegeven. (ongecorrigeerd) HAARLEM, 2 nov. De 39-jarige chauffeur S.B. uit Haarlem had gister avond omstreeks negen uur de onge lukstreffer, dat hij, rijdende onder in vloed van sterke drank, zich bewegen de in verboden richting en de maxi mumsnelheid overtredende, pardoes tegen een auto van de politie opreed. De bromfietser reed op de Zomer- vaart en de politiewagen kwam uit de Vijfhuizenstraat. De chauffeur pro beerde nog te remmen, maar zijn po gingen mislukte. Hij kwam eraf met een paar onbetekenende verwondingen. (Advertentie) Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 (Advertentie) HAARLEM, 2 november, Biljarts leermeester Tony Schrauwen was fu rieus. Zijn verontwaardiging of was het teleurstelling? uitte hij in de hal bij de kroonzaal van Brinkmann met zulk zuidelijk temperament dat aan hem en de omstaanders verzocht werd el ders het gesprek voort te zetten omdat strijders om het Europees biljartkam pioenschap junioren er last van hadden Dat alles gold de verrichtingen van zijn pupil de Jonghe uit Antwerpen, die spe ciaal in de wedstrijden van zaterdag maar niet onder de druk en de span ning van deze wedstrijden uit kon ko men en ver beneden zijte kunnen speelde alsof hij de ivoren ballen geestelijk op grote afstand bediende. Ondanks de derde plaats welke hij uiteindelijk be reikte, verloor hij de strijd tegen zich zelf op duidelijke wijze. De nodige hard heid ontbreekt nog aan deze jeugdige speler en op dat terrein ligt dan ook de grootste zorg van trainer Schrauwen, die overigens over de technische kwali teiten van de Jonghe als biljarter al leen maar in superlatieven kan spre ken. „De afdeling Haarlemmermeer van het Nederlandsche Roode Kruis staat landelijk hoog aangeschreven. Deze gemeente is voor ons een vruchtbare bodem. Dat blijkt alleen al uit het enthousiasme van de jeugd. Op 24 april van dit jaar zijn tien meisjes van onze Jongeren- hulpdienst begonnen om volkomen belangeloos de helpende hand te bie den in de Hoofddorpse bejaardente huizen De Meerstede en De Hori zon. We hebben tien meisjes ge vraagd, maar we hadden er veel meer kunnen krijgen. Eind septem ber is het enthousiasme overgesla gen naar het bejaardencentrum „Ei gen Haard" in Zwanenburg, waar vier meisjes hand- en spandiensten verrichten om de drukbezette staf te ontlasten tijdens de weekeinden en op feestdagen." De man die zo uitbundig de loftrompet steekt over de Haarlemmermeerse meisjes is de voorzitter van de bloeiende afde ling Haarlemmermeer van het Rode Kruis. Het is de heer W. P. Bolle uit Badhoevedorp, die in Amsterdam aan het hoofd staat van een drukke offset-, steen- en boekdrukkerij. „De Jongerenhulpdienst is een van de jongste spruiten van de Rode Kruis-stam. Tijdens een algemeen overleg in Den Haag is deze dienst ingesteld om het personeel in be jaarden- en ziekenhuizen van dienst te zijn. in de Haarlemmermeer was het Rode Kruis al in voortdurend contact met de drie bejaardentehui zen via de afdeling Welfare. Ruim zeventig menslievende vrouwen ver lichten het leven van 92 patiënten. Bp een bezoek aan De Horizon en aan De Meerstede kwam het hoofd van dienst Welfaré, mevrouw Haeck, tot de ontdekking dat de directies veel belangstelling toonden voor de Jongerenhulpdienst. Mevrouw Haeck ging meteen op stap om te kijken of ze meisjes kon vinden. Ze vond er dadelijk tien." Voorzitter Bolle vertelt geani meerd verder over de op meisjes jagende mevrouw Haeck. „Wij zoe ken naar meisjes van zestien tot omstreeks twintig jaar, het liefst met een beetje ontwikkeling en zo mogelijk met twee rechterhanden. We zijn helemaal niet gebonden aan een bepaalde levensbeschouwing en om de meisjes niet te zeer te bin den aan een bepaald tehuis, hebben we in Hoofddorp voor de beide be jaardencentra een rouleersysteem ingevoerd. Als de ene helft helpt in De Meerstede, is de andere helft aan het werk in De Horizon. De Meerstede is katholiek en De Hori zon protestants-christelijk. Natuurlijk sturen we onze help sters niet onvoorbereid het bos in. We vertellen hun wat ze wel en vooral wat zij niet mogen doen. Zij mogen bijvoorbeeld nooit zondigen tegen de regels yan het huis. We maken ze duidelijk dat ze een ver antwoordelijke taak op zich hebben genomen". Gelukkig blijkt dat de meisjes ook werken aan een aange name taak. Iedereen is namelijk vol vuur en animo. De bejaarden zijn blij en tevreden. De meisjes doen het graag en de directies van de bejaardentehuizen zijn een en al lof. „Onze helpsters doen van alles en nog wat in de bejaardentehuizen. Ze helpen in de keuken, werken ijverig aan de schoonmaak, lopen rond met dienbladen en schikken bloemen, zo als alleen vrouwen dat kunnen doen. Aan de ziekenverzorging doen zij niets. Het spreekt vanzelf dat hun hulp het beste te pas komt in de weekeinden en als de staf overbe last is tijdens feestdagen of drukke bezoekdagen. Het vaste personeel kan dan rustig uitblazen, terwijl de bejaarden niets te kort komen. Dit mooie werk kost bijna niets. Onze enige onkosten zijn de blauw witte jasschorten met ons em bleem." De heer Bolle wordt tij dens ons gesprek steeds enthousias ter. Het is duidelijk dat het Rode Kruis zijn hart heeft gestolen. Hij zit al dertien jaar in het bestuur en sinds 1957 staat hij aan het hoofd van de machtige afdeling Haarlem mermeer. Hij bemoeit zich uiteraard met alle Rode Kruis-aangelegenhe- den, maar een nieuw werk in op bouw als de Jongerenhulpdienst heeft zijn bijzondere aandacht. „Wij overwegen nu om in de nabije toe komst ook meisjes in te schakelen voor hulp aan alleenstaande bejaar den of andere hulpbehoevenden. Maar hieraan moet een strenge se lectie voorafgaan. Te zijner tijd ho pen we hierop terug te komen." De voorzitter behoeft niet ongerust te zijn. In de Haarlemmermeer staan voldoende meisjes klaar om belan geloos te helpen. Iemand die zoveel aandacht en tijd besteedt aan het Rode Kruis als de heer Bolle mag aan het slot van dit verhaal zeker een wens doen. Dit is de hartewens van de voorzit ter: Een onderkomen in Badhoeve dorp of in Zwanenburg voor mate riaaldepot en als centraal punt van de grote afdeling. Nu beschikt het Rode Kruis Haarlemmermeer slechts over een garage in Badhoe vedorp die als depot is ingericht. We hopen van harte dat deze wens van de heer Bolle spoedig in ver vulling gaat. Dat was dan de teleurstelling voor ook de Jonghe, die met de kleine be ker in de hand als een ietwat bedrem melde jongen voor zijn ervaren leer meester zonder woorden van veront schuldiging stond. Vreugde was er in de supporterskring van winnaar Bec kers, waar in rap Frans de opluchting werd geuit over de op het nippertje be haalde titel. Beckers werkte zich zater dag en zondag gedegen naar voren en in zijn „slipstream" kwam onze land genoot Bessems met allure eveneens naar de top. Onder arbiter Sweerts speelden zij het duel om de bovenste plaats zondagmiddag onder grote span ning, want Beckers wist dat hij de klei ne voorsprong in het algemeen moyen ne alleen kon vergroten in zijn partij libre en de Limburger Bessems had al berekend dat zijn kans in de cadre- partij kon liiggen. Die finalepartij is de verwezenlijking van de stoutste droom van wedstrijd leider Kaufman geworden, die met groot vakmanschap dit Europees kam pioenschap heeft afgewerkt. Die finale partij libre had alle kwlaiteiten van een echte finale in zich. Beckers produceer de in de tweede beurt een zo'n fantas tische serie van 190, met slechts op 178 een enkele moeilijkheid welke vak kundig werd opgelost. Bessems liet zich niet ontmoedigen toen hij bij de over name slechts 16 caramboles uit zijn beurt haalde. Toen Beckers het na een zestal er ook bij liet zitten was onze landgenoot op juiste temperatuur om met bewonderenswaardige kalmte een glansrijke serie van 179 op te bouwen, welke hem deed kenmerken als een ge lijkwaardige tegenstander van Beckers, ook in de libre/partij. Uiteindelijk won de Waalse Belg deze partij, maar ook met zodanig gering verschil dat Bes sems nog niet voor de eerste plaats uitgeschakeld was. De cadre-partij win nen met een laag gemiddelde, dat was de opgave voor de Limburger. Uiteindelijk bleek dat winnen wel mo gelijk, doch de tien beurten waren iets te weinig om het gemiddelde van Bec kers te drukken. Bij het opmaken van de stand bleek dat Bessems uit zijn libre-partij maar drie caramboles meer had moeten halen om de hoogste plaats te bereiken! Slechts op een la gere gemiddelde van 0,02 moest Bes sems zich tevreden stellen met de mid delgrote beker uit handen van wethou der Voskuilen. Een resultaat dat zeer tot tevredenheid van de Limburger zelf was. Hij had bijzonder weinig kunnen trainen in zijn diensttijd en bovendien is buiten zijn militaire dienst het oefe nen op een groot biljart ook zeer las tig. Bessems heeft echter de juiste in stellingen zal ongetwijfeld volgend kam pioenschap opnieuw van zich laten ho ren. In tegenstelling tot Beckers, die wegens zijn leeftijd voor de junioren verder uitgeschakeld is. Drie dagen vrij. Daar knap je van op. Zo'n triduum geeft je weer voldoen de adem om kortweg een serie berich ten weg te geven. Hier komen ze dan. Allereerst Noordwijk, dat ons bijzon der dierbaar gaat worden. Daar heeft ook de Sint Jeroensparochie een kerke- veiling gehouden. De opbrengst was de kolossale som van 21.459. Handje kon- tantje. Onze correspondent meldt, dat Deken Van den Bosch dankbaar was voor al die offervaardigheid. Terecht. Maar vergeet de arme kerken niet. In de hallen van de Centrale Aals- meerse Veiling wordt van 4 tot en met 7 november een Nationale Bloemen Vaktentoonstelling gehouden. De vak genoten komen vanzelfsprekend, de niet- vakgenoten zijn welkom op zondag 7 november van 12 tot 21 uur. 't Moet de moeite waard zijn. De heer D. M. van der Vliet, lasser, heeft zijn zilveren jubileum gevierd bij Conrad Stork. Directie en personeel hebben zich niet onbetuigd gelaten. Be halve geschenken was er voor de jubi laris ook het zilveren bedrijfsinsigne. En nu dan de katholieke E.H.B.O.- vereniging „Sint Bernardus" in Haar lem. Donderdagavond de algemene ver gadering bij Brinkmann. Onder meer zal worden gesproken over het vierde lustrum, dat volgend jaar gevierd wordt. Dan wordt ook in Haarlem het nationale congres van de bond gehou den. Daar moet dus ernstig over gepraat worden. De heer J. Egmond, ambtenaar van de burgerlijke stand in Haarlem, gaat over een paar maanden met pensioen. De trouwtjes moeten echter doorgaan. Daarom stellen B. en W. de gemeente raad voor.de heer B. J. Blijker in zijn plaats te benoemen. Of het doorgaat, blijkt woensdagmiddag wel. Onder Kring auspiciën van de Culturele t Helm staat Zandvoort van 4 tot 10 november in het teken van de cultuur. In de winter is daar alle tijd voor. Men maakt er een culturele week van met tal van aktiviteiten, die in het Gemeenschapshuis zullen worden ge houden. Er is van alles te beleven. Nog een brokje cultuur. De Vereni ging Vrienden van Toneelgroep Cen trum belegt donderdag 4 november om tien voor half negen 's avonds een bij eenkomst in het Frans Hals Museum. De Poolse regisseur Vladek Sheybal en zijn jonge Nederlandse collega Paul Oosthoek gaan praten over toneel. Van daar de titel van de bijeenkomst „Een avondje met Sheybal en Oosthoek". Driemaal cultuur is scheepsrecht. De Haagse Comedie komt donderdagavond in de Stadsschouwburg met een voor stelling van het blijspel „Cactusbloem". Paul Steenbergen en Myra Ward spe len mee. Eerstgenoemde heeft tevens de regie. Bericht van de Haarlemse Sint Adel- bert. Er is een nieuw bestuur. Voorzit ter is drs. J. A. Fockert, vice-voorzitter mr. E. M. J. Minderop, secretaris drs. G. B. M. Janzing en penningmeester drs. J. Kerkhoven. Verder hebben in het bestuur zitting: dr. H. A, Deur, mr. J, N. Meijsing en drs. W. C. M. Mutsaers. Met veel getitelatuur is het bestuur dus samengesteld. Morgenmiddag om twee uur komt de Haarlemse gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda ziet er onschuldig uit. Kan in een half uur be keken zijn. Maar misschien komt een heldere geest op het idee een interpel latie te houden. Er is altijd wel waf te vinden. (Advertentie) MORGEN, WOENSDAGAVOND 3 NOVEMBER, BEGINNEN DE WEKELIJKSE KENNISMAKINGSAVONDEN BIJ DE N.Z.H. ALLES WAT U WETEN WILT OVER HET WERK VAN DE BUSCHAUFFEUR WORDT U BIJ EEN KOPJE KOFFIE VERTELD IN DE N.Z.H.-KANTINE, GARAGE LEIDSEVAART 396, HAARLEM. ALS U EEN RIJBEWIJS HEBT EN 21 JAAR BENT GEWEEST, KOMT U DAN EENS AAN. U BENT HARTELIJK WELKOM ELKE WOENS- DAGAVOND VAN HALF ACHT TOT HALF NEGEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3