Kabinet: Huwelijk Beatrix definitief in Amsterdam Flamingo's verslaat Blue Stars G.S. schetsen regionale structuur Nrd.-Holland G. van Vessum kwart eeuw banketbakker Verrijdbare school lokalen in Haarlem Nedcrhorst ONNODIG GRIEVEND over De Quay Verder accentverschil tussen brief en mening van fractie accountants Weg Zandvoort tot rijksweg 16 vergt 28 miljoen ASTMA Interdrama in Haarlem Datum nog niet vastgesteld Riolering Schoteriveg Meer aandacht voor Zaanstreek als woongebied Twaalf woningen en sportvelden in Spaarndam Harmenjansweg afgesloten Wegenfonds Noord-Holland f76 miljoen Inbraak in materialenkeet Voldongen feit Burgerlijke Stand Haarlem Claus en Nazi's De ontdekking, die HET KUNSTGEBIT vasthoudt, zoals de kaak de tanden vasthoudt Noord-Kennemerland Krant wint geding P. v. d. A.-FRACTIE TOT K.V.P.: A. EEN ADMINISTRATIEF MEDEWERKER B. EEN JONG ADMINISTRATIEF MEDEWERKER Nederlandse Accountants-Maatschap Zaanstreek Coentunnel Westelijke Randweg Auto en bestuurder in sloot WOENSDAG 3 NOVEMBER 1965 PAGINA 4 DEN HAAG, 2 nov. „Van de eenmaal genomen beslissing in zake de plaats van het huwelijk van de heer von Amsberg met prinses Beatrix zal niet worden afgeweken", aldus de memorie van antwoord op de Goedkeurings wet. Het huwelijk van de kroon prinses zal dus in Amsterdam plaats hebben. De regering is be reid te bevorderen, dat bij de vast stelling van de definitieve huwe lijksdatum zoveel mogelijk reke ning wordt gehouden met de door vele leden in het voorlopig ver slag gemaakte opmerkingen over de verkiezingen voor de Provin ciale Staten. Uitstel van het huwe lijk tot na de verkiezingen van 1966 wordt niet noodzakelijk ge acht. Een dergelijk uitstel is „nodig noch wenselijk". GEMEENTE HAARLEM VASTSTELLING UITBREIDINGSPLAN „RECREATIEGEBIED HAARLEM-NOORD" GEMEENTE HAARLEM vraagt voor haar kantoren te Heerlen en Breda Ook zij, die binnenkort hun studie beëindigen, kunnen solliciteren. Voor deze zelfstandige en leidinggevende functie worden goede toekomstmogelijkheden geboden. Hierover zullen wij gaarne met U van gedachten wisselen. Uw brieven met inlichtingen te richten aan het Algemeen Secretariaat, Baronielaan 18, Breda. nu in 30 seconden verlicht De hevigste astma-aanval wordt met één enkel Adozo-tablet be dwongen. De verlichting is on middellijk. Indien u aan astma lijdt, moet u beslist Adozo proberen! Verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Leiden Met klem spreken de minister-pre sident, mr. Cals, de minister van Justitie, dr. Samkalden en de minis ter van Binnenlandse Zaxen, Smallen- broek, die het stuk ondertekenden, tegen, dat met het wetsontwerp over haasting zou worden betracht. „Door de gebeurtenissen van begin mei, toen op indiscrete wijze met tele lenzen foto's werden gemaakt van prin ses Beatrix en de heer Von Amsoerg BEVALLEN van een ZOON: 31 okt.: H. de Jong-Hoogland, 1 nov.: H. Vis ser-Hulsbergen, C. van Vught-Delissen, 2 nov.: N. van Ieperen-de Raadt. BEVALLEN van een DOCHTER: 30 okt.: J. Willemsen-Essing, H. Koek-Zand- vliet. 1 nov.: P. Kerzaan-van Vuren, A. de Weijer-Hoogland, 2 nov.: E. Hirs- Drost, A. Verdoes-Feldmann. BEVALLEN van een zoon: 29 okt.: M. G. van 't Schip-van Diest, 29 okt.: J. M. van Graven-Koomen, 28 okt.: T. F. van der Peet-Gosewehr, 31 okt.: M. G. Donders-Bontekoe, 30 okt.: A. M. van Duuren-Ruijgrok, 30 okt.: A. van der Vaart-de Keijzer, 31 okt.: L. Moor- mann-Weber, 30 okt.: L. A. M. Wis- kerke-Souren, 30 okt.: H. Mevjer-Butter, 31 okt.: M. Witteveen-Rauwerda, 30 okt.: L. J. Wielart-Swier, 30 okt.: A. C. Dolk-Hartog. BEVALLEN van een dochter: 29 okt.: A. van der Linden-Borstel, 29 okt.: M. G. Mazee-Bank, 31 okt.: C. A. Mul-de Vries, 30 okt.: A. Polak-Nieman, 31 okt. P. M. van Es-Bergman, 30 okt.: T. Mei- nen-Mulder, 31 okt.: J. E. Herman-van der Wal, 30 okt.: M. Loos-Koper, 1 nov.: A. J. de Haan-Hommersen, 3 okt.: L. L. N. Schaap-de Rjjke, 1 nov.: H. van Dijk-Sissing, 1 nov.: L. J. Schreur-Tollenaar, 1 nov.: T. Willems- Pellikaan, 3 okt.: J. Barends-Angenent, 31 okt.: Z. Schemmekes-Rietman, 30 okt.: J. M. Repko-Klomp, 31 okt.: M. Haarbosch-Driesmans, 29 okt.: G. C. van Velzen-Derwort. ONDERTROUWD: T. G. de Groot en M. A. R. Bijleveld, S. M. Overtoom en J. A. Adriaansen, C. J. Spruijt en E. J. Rouw, W. F. van der Werff en M. Klomp. N. J. Fokkema en A. E. I. Bos, E. Bulten en E. L. Helwes, A. H. M. Tenten en W. M. Meekes, P. M. Stam en A. G. E. Driessen, P. Girones Se- gura en M. J. Hessels. ONDERTROUWD: 2 nov.: B. Woert- man en E. Bisschop, W. Brok en M. Kuiper, B. Saagman en I. Voss, H. van Eijken en H. van de Bank, F. Everaert en E. Franken, A. Sevenster en A. Drouwer, A. Vos en W. Treffers, A. Lont en K. Dijs, P. Schneider en C. van Rooijen, J. Vasen en W. Duijndam. GEHUWD: 2 nov.: J. Wittkamp en J. v.d. Laan, J. v. Bakel en H. Versluis, P. Willemse en F. Klaver. OVERLEDEN: 29 okt: J. Wiebering, 14 jr., Delftlaan, 31 okt.: J. Muijs, 86 jr., Boerhaavelaan, W. Keesmaat, 74 jr.. Pegassusstraat 1 nov.: J. Molle- vanger, 82 jr., Solbergstraat, J. Kerk- man-Paap, 53 jr., Gasthuisvest. OVERLEDEN: 28 okt.: J. Keijzer, 75 jr., Wouwermanstraat, 29 okt.: J. Kooreman, 70 jr.. Spaarnoogstraat, 29 okt.: P. Klerk, 77 jr., Maarten van Heemskerkstraat, 29 okt.: J. E. L. Ver kuilen, 92 jr., Nieuwe Groenmarkt, 30 okt.: J. van Hekezen, 61 jr., Jan Nieuwenhuyzenstraat, 29 okt.: S. Wijnia, 64 jr.. Wagenweg, 30 okt.: H. W. A. Jansen, 76 jr., Einsteinstraat, 28 okt.: M. M. Amelung-Kohnen, 70 jr., Slange- kruidlaan. 31 okt.: W. Koppes-Grootes, 79 jr., Zijlweg, 30 okt.: A. van der Jagt-van Dijk, 75 jr., G. van Bouillon straat, 30 okt.: A. J. W. van der Laan- Kuiper, 57 jr., Casteleinstraat, 1 nov.: E. Wandscheer-van Dam, 66 jr., Wil genstraat, 31 okt.: A. M. Groenewe- gen-Riem, 80 jr., Hazepaterslaan. HILLEGOM GEBOREN: Antonius Th. M. z. v. J. G. van Dooren en A. M. Lemmers; Antonia W. M. d. v. G. G. F. Heems kerk en M. J. P. A. Imanse; Cornells J. B. z. v. C. D. F. van der Ploeg en M. A. Winkelaar; Rcbert A. M. z. v. H. J. Kortekaas en M. van Rooden. ONDERTROUWD: W. Piet en P. Dan- ntjs; A. J. M. Schrier en A. H. H. van Leeuwen; C. Zuiderduin en C. C. van Werkhoven; J. A. T. Perdaan en C. A. F. M. de Groot; W. N. van Beelen en M. F. Wiering. GETROUWD: A. G. van Markus en D. M. Schoen; M. J. G. Mooren en W. C. Hageman. OVERLEDEN: A. J. C. Reimerink, m. 63 j.; K. H. Bouwmeester m. 73 jaar. LISSE GEBORENA. H. van Nobelen en W. T. Geerlings, d.; G. J. van den Berg en M. C. van den Burg, d.; G. P. M. Ruigrok en A. H. M. Spie- rings, z. ONDERTROUWD: C. H. N. Cozijn en P. M. M. Ruigrok; J. M. C. van der Holst en H. J. Broug; P. J. J. Spreeuw en A. H. J. Turnhout. GETROUWD: M. C. J. Zandwnk en E. A. M. van Hage; P. J. G. W. de Winter en .J H. van den Berg. bij huis Drakesteyn, is de gang van zaken zeker versneld, maar dat neemt niet weg, dat er voldoende tjjd en ge legenheid geweest is voor beraad over een eventueel huwelijk van de prinses. In de bijna twee maanden, tussen dat tijdstip en de verloving is er een nauw en veelvuldig contact geweest tussen koninklijk huis en kabinet." Nogmaals wordt er op gewezen, dat de prinses pas tot een verloving heeft besloten nadat het kabinet te kennen had gegeven de indiening van een toe- stemmingswet te willen bevorderen „Het is nog niet juist, dat de heer von Amgberg zich na de oorrog niet kri tisch over Nazi-Duitsland zou hebben uitgelaten. Niet alleen de persconferen tie van 28 juni van dit jaar, maar ook zijn optreden in de daaraan vooraf gaande jaren geeft duidelijk aan, wel ke zijn instelling tegenover Nazi-Duits land was en is", aldus de memorie van antwoord. De rererfng spreekt de overtuiging uit. dat de heer von Ams berg tijdens oorlogsherdenkingen in al le eerlijkheid bij de Nederlanders kan staan en als zodanig door ons volk zal worden aanvaard. De regering is na een uitvoerig en zorgvuldig onderzoek tot de overtuiging gekomen, dat de heer von Amsberg ten volle aanvaardbaar is als echtgenoot van de Nederlandse kroonprinses. Dat brengt mede, dat hun huwelijk ook in de hoofdstad des lands moet kunnen worden gesloten. De plaats van vesti ging van het aanstaande bruidspaar de gemeente Lage Vuursche vindt de regering niet geschikt voor een passende viering van het huwelijk van de vermoedelijke troonopvolgster. Naar aanleiding van de bezwaren te gen Amsterdam als trouwstad deelt het kabinet met nadruk mee dat het zich opnieuw ernstig heeft bezonnen op de afschuwelijke verhezen, die vooral de burgers van Amsterdam hebben geleden door de_ ontstellende misdaden van het Naziregiem. Ook prinses Beatrix en de heer Von Amsberg hebben deze gebeur tenissen andermaal in hun overwegingen betrokken en daarover met verschillende personen van gedachten gewisseld. Zich ten volle bewust van de gevoelens van droefenis en rouw, die bij de herinne ring aan de gruwelen, gepleegd door de bezetters, telkens weer naar boven ko men, hebben zij evenals de regering er alle begrip voor, dat er in Am sterdam en ook elders in Nederland personen zijn, wie het moeilijk valt aan de feestelijke viering van hun huwelijk deel te nemen. Evenzeer als de regering willen zij de eerlijke gevoelens van deze Nederlanders respecteren. Dit kan er echter niet toe leiden, dat van de eenmaal genomen beslis sing inzake de plaats van het huwelijk zou worden afgeweken. HAARLEM, 3 nov. Het Haarlemse Flamingo's heeft de lastige thuiswed strijd tegen het Amsterdamse Blue Stars met een groot verschil gewonnen en daarmee uitdrukkelijk zijn kandida tuur voor ern topplaats in de basket balleredivisie gesteld. Bij de dames ontving White Stars bezoek van AMJV. De Amsterdamse landskampioenen wonnen uiteraard gemakkelijk. De plaatselijke ontmoeting tussen de he- renploegen van Excereitia en Typhoons werd nogal verrassend door Excereitia gewonnen. Flamingo's is in bet duel met Blue Stars weinig in moeilijkheden geweest en vertoefde steeds aan de goede kant van de score. De Haarlemmers, die zowel het leng tevoordeel als het betere ploegverband uitstekend uitbuitten, namen al snel een 19-12 voorsprong. Wel deed Blue Stars nog even dreigend, maar bij rust leidde Flamingo's reeds met 42-32. In de Flamingo's ploeg onderscheidde naast Lagerweij en Kales ook de jonge Opdam zich, terwijl ook Rob Boogaard in de tweede helft tot enkele fraaie ak- ties kwam. Ook toen bleef Flamingo's duidelijk de betere ploeg en behield steeds een ruime voorsprong, 55-37 en 69-47. Met nog vijf minuten te spelen bedroeg de score 77-56, toen verhoogde Flamingo's nogmaals het tempo en dit was voor Blue Stars duidelijk te veel. Er was nog maar één ploeg die speelde en slechts het eindsignaal kon verhinde ren, dat Flamingo's de 100 volmaakte. Topscorers Flamingo's Lagerweij: 12-16; Kales 6-6; Jager: 12-4; Kroder: 0-10; Opdam: 6-6. Blue Stars: Boot: 10-6; Driehuis: 10-4; Perrier: 4-8; Katee: 4-6. Landskampioen AMJV heeft zich te gen White Stars meisjes niet bijzonder hoeven in te spannen om een duidelijke zege te behalen. De Amsterdamsen, die over alle linies duidelijk de betere ploeg waren, leidden bij rust reeds met 15-35. Via 23-50 werd de eindstand bepaald op 39-71. Voor AMJV scoorden: Wil Voets: 10-4; Greet Wink: 12-4 Els van der Heijden: 4-8 en Jetty Siebenlist: 5-5. Voor White Stars: Biene Vonkeman: 2-15 en Jenny van der Hoeden: 11-1. Excereitia heeft tegen Typhoons haar aanhang bijzonder aangenaam verrast. De IJmuidenaren lieten een aantrek kelijke partij basketball zien en zetten een in de aanvang opgelopen 20-22 om in de 30-28 ruststand. Dat Typhoons zich maar niet zo wenste te laten klop pen, bleek in de tweede helft. Het werd zelfs 34-34 eer. Excereitia weer een voorsprong kon nemen. Met nog twee minuten te spelen bedroeg deze nog slechts 49-46. Toen drukte Excereitia nog eens goed door, Typhoon bezweek en leed nog een grote 65-46 nederlaag. Topscorers voor Excereitia: Sunter: 4-9; Van Dijk: 8-10; De Cock: 4-6; H. van der Burg: 5-4 en A. van der Burg: 6-6. Voor Typhoons: Van der Putten: 7-4 en Van Elk: 8-2. HAARLEM, 3 november Vandaag werd een begin gemaakt met de ver nieuwing van het riool in de Schoter- weg tussen Krugerstraat en Leijds- straat. Het werk wordt aan beide kan ten van de rijbaan ter hand genomen. Het riool wordt gelegd in de voetpaden, maar door het werk treedt toch een wegversmalling op. Op plaatsen waar het werk in uitvoering is, wordt niet toegestaan met voertuigen te stoppen. De aanwezige bushalten worden tijde lijk verplaatst. Het karwei neemt enige maanden in beslag. (Advertentie) Noch pasta Noch poeder Noch rubberplaatjes Maar kussentjes van soepel plastic waardoor het kunstgebit aan de vorm der kaken wordt aangepast. "NTieuw 1 De SMIG-kussentjes sentje blijft soepel. Laat zich voor kunstgebitten verlos- gemakkelijk verwijderen als sen U dadelijk van de pijn en het vervangen moet worden, het ongemak tengevolge van Smaak- en geurloos. 100% Hy- een loszittend gebit. Het zachte gienisch. Kan worden schoonge- plastic houdt het gebit stevig op maakt in een handomdraai. Geen zijn plaats, omdat het soepel kleefmiddelen" meer, die men en elastisch is als het vlees zelf. iedere dag weer moet opbren- U kunt ongedwongen eten, gen. Vraag de SMIG-kussentjes spreken, lachen. Het kunstgebit en maak een einde aan het Een stel van twee kus- volgt alle bewegingen van de ongemak dat het kunstgebit U sentjes. Eén voor onder- kaak en Uw tandvlees doet bezorgt. Bij alle apotheken en en één voor bovengcbil. geen pijn meer. Het SMIG-kus- drogisten verkrijgbaar. HAARLEM, 3 nov. Aan hun nota over het provinciaal sociaal beleid voe gen Gedeputeerde Staten van Noord Holland een korte schets toe van de regionale structuur van de provincie. Zij behandelen achtereenvolgens de plattelandsgebieden als de kop van Noordholland, Westfriesland en hef middengewest; de overgangsgebieden Nordhollandse Meerlanden, Vechtstreek en Waterland; de industriegebieden Zaanstreek en IJmond; de forensenge- bieden Gooi, Zuid- en Noord-Kennemer- land en tenslotte Groot-Amsterdam. De kop van Noordholland, westelijk-, midden- en oostelijk West-Friesland en het middengewest (globaal het gebied ten noorden van de lijn Alkmaar-Pur- merend) vormen een gebiedsdeel, dat naar het oordeel van G.S. zowel van de overheid als van het kerkelijk en particulier initiatief een toenemende aandacht eist. Ten aanzien van de Noordhollandse Meerlanden (Haarlem mermeer, Aalsmeer en omgeving), de Vechtstreek en Waterland mei-ken Ge deputeerde Staten op. dat de overloop van Amsterdam neigt tot een steeds verdere bevolkingsspreiding over het platteland. Aanvankelijk kwamen al leen Amstelveen en delen van de Haar lemmermeer onder de rook van Am sterdam hiervoor in aanmerking. Thans zijn ook gemeenten als Landsmeer, Monnikendam en Purmerend in trek gekomen. De bevolking daar ondergaat dientengevolge in toenmende mate de invloed van stedelijke georiënteerde immigranten. Verder verwachten G.S. voor de toe komst een grote uitbreiding van het aantal immigranten in de Zaanstreek met de hiermee verband houdende aan passingsmoeilijkheden. De noodzaak tot een kwalitatieve verhoging van het ge bied als woongebied wordt in het bij zonder in de Zaanstreek zeer sterk ge voeld. De meer stedelijke migranten vonden in de IJmond een voorzieningspatroon, dat minder geoutilleerd was dan zij ge wend waren. Deze migranten vragen naar de mening van het college meer aandacht dan degenen, die uit de niet- stedelijke gebieden afkomstig zijn, ter wijl de laatsten duidelijker voelen dat zij economisch en sociaal een nieuw leven moeten beginnen. Ook de oo.- spronkeljjke bevolking eist de aandacht op. In een korte reeks van jaren zijn deze autochtonen vooral in Heems kerk een minderheid geworden, waarbij deze uit agrariërs en oude middenstanders bestaande kern een houding moet trachten te vinden tegen over de toestroming van nieuwe bewo ners. Voorts wijden Gedeputeerde Staten aandacht aan Noord-Kennemerland, dat langzamerhand geen forensen meer kan opnemen. Hierdoor trekken in toe nemende mate ook gemeenten in Wa terland de belangstelling van hen die buiten hun werkgemeenten willen of moeten wonen. Het meer en mee één woon- en werkgebied worden van delen van Noord-Holland gaat zich volgens G.S. vooral manifesteren in het zuiden en midden van de provincie. Zij wijzen nog op de problemen, waarmee hoog ontwikkelde gebieden zoals Haarlem en omgeving, het Gooi en andere gebie den te kampen hebben als gevolg van het feit, dat voor oen verdere expansie de nodige ruimte ontbreekt, hetgeen met z!ch brengt dat het voor die ge bieden moeilijk gaat worden de dynami sche ontwikkeling van de maatschappij bij te houden. Ten aanzien van Groot- Amsterdam volstaan G.S. slechts met enige opmerkingen, daar zij van me ning zijn, dat een beschouwing over het welzijn van dit enorme handels-, indus trie- en wooncentrum een omvangrijk boekdeel zou vereisen. HEEMSTEDE, 2 nov. De heer G. van Vessum, chef-banketbakker bij Dijkstra's bakkerijen in Heemstede, is gisteren bij gelegenheid van zijn zilve ren jubileum in dienst van dit bedrijf een hartelijke huldiging ten deel geval len. De heer Van Vessum werd 's mor gens in zijn woning toegesproken door directeur C. van Helden van Dijkstra's Bakkerijen N.V., die niet onder stoelen of banken stak hoe hij over de jubila ris dacht. Hij prees hem als een zeer gewaardeerd en bekwaam vakman, die door zijn sympathieke optreden ieders achting geniet. Als stoffelijk blijk van waardering bood directeur Van Helden de jubilaris een geschenk aan onder cou vert. Bovendien overhandigde hij hem de medaille van de Vereniging van Chris telijke Werkgevers in het Bakkers Be drijf. In de middaguren heeft jubilaris Van Vessum in Café Groenendaal een druk bezochte receptie gehouden, waar voor ook de heer en mevrouw Dijkstra van hun belangstelling blijk gaven. Na mens de personeelsleden van Bakkerij Dijkstra verraste de heer Vos de jubi laris met een prachtig fototoestel. HAARLEM, 3 nov. Na Heemstede zal ook Haarlem zijn verrijdbare school lokalen krijgen. De gemeente wil een serie van vijftien stuks aankopen, die in eerste instantie in Schalkwijk zullen worden ingezet. Deze lokalen zijn goed koper dan de traditionele pre-fabrica- ted lokalen. Bovendien kunnen ze nu beter verplaatst worden naar andere „bedreigde" punten. HALFWEG, 3 nov. Aan de gemeen teraad van Haarlemmerliede en Spaarn- woude is een plan voorgelegd voor de bouw van twaalf woningen in Spaarn- dam-oost op het terrein aan de W. Nije- straat. De woningen hebben drie slaap kamers, een grote en een kleine woon kamer, keuken, hal, w.c., overloop, bad- cel en zolderruimte. De stichtingskosten worden geraamd op 313.527. Hierbij komen nog de ver- warmingskosten. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor het pro ject ondersham fe aan te besteden. Dan wordt de raad gevraagd akkoord te gaan met de aanleg van twee sport velden, een oefenveld en de bouw van een kleedhuis in Spaarndam. HAARLEM, 3 nov. Met ingang van vandaag is de Harmejansweg tus sen Papetorenvest en Oudeweg gedeel telijk voor het verkeer afgesloten in verband met bestratingswerk. Het verkeer zuid-noord wordt omge leid via de Catharijnebrug. Door het in tensieve verkeer is het onmogelijk ge bleken het werk zonder verkeersbeper- king uit te voeren. Dagelijks wordt het werk om half vijf beëindigd, zodat het spitsuurverkeer normaal de route kan gebruiken. Ook in de weekeinden is er geen beperking. Het karwei vergt eni ge weken. AMSTERDAM, 2 november Het Parool heeft het kort geding dat een verkoopmaatschappij, wegens een waar schuwend artikeltje tegen bepaalde ver koopmethoden, tegen deze krant had aangespannen, gewonnen. In het Am sterdamse Dagboek van 8 oktober stond onder de kop „Gladakkers" een artikel, waarin tegen een drietal verkoopmetho den werd gewaarschuwd. Daarin wer den eisers naam noch de Duitse snel kookpan, welke op door haar georgani seerde bijeenkomsten op afbetaling aan het publiek worden verkocht, en even min het woord pan genoemd. De president veroordeelde de n.v. tot betaling van de kosten van het geding 250). (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 nov. De Tweede Kamerfractie van de PvdA wenst het geen drs. Nederhorst in zijn bekende brief heeft gezegd over dr. De Quay, niet voor haar rekening te nemen. Dit blijkt uit het antwoord dat de socialis tische fractie heeft gegeven -tan de fractie van de KVP, welke laatste met klem om opheldering had gevraagd over enige punten uit de brief van Neder horst. Drs. Nederhorst had van de heer De Quay gezegd: die het n.b. vrijwillig op een akkoordje met de Duitsers en de NSB wilde gooien" De fractie acht deze uitdrukking on nodig grievend, aldus de antwoord brief aan de KVP-fractie. Zij is ervan overtuigd, dat al wordt er verschillend gedacht over het beleid van het drie manschap der Nederlandsche Unie, waartoe de heer De Quay behoorde, hij oprecht bedoeld heeft het lands belang te dienen. Zij voelt geen be hoefte nu nog op deze gebeurtenissen terug te komen. De heer Nederhorst zelf heeft, zo blijkt verder uit het antwoord, dat door hemzelf ii zjjn functie van fractievoor zitter is ondertekend, dr. De Quay om een onderhoud gevraagd „teneinde de door mijn brief gerezen moeilijkheden te bespreken." Voor wat de passages over de toe- stemmingswet en de persoon van de heer Von Amsberg betreft, geeft de PvdA-fractie toe, dat er een accent verschil is tussen de brief van drs. Ne derhorst en de mening van de fractie, neergelegd in het Voorlopig Verslag. Aan het wezen van het fractiestandpunt is door de brief echter geen afbreuk gedaan. De brief werd geschreven voor dat het fractie-beraad over het Voor lopig Verslag plaatsvond. De socialistische fractie meent, dat in het Voorlopig Verslag, maar ook in de brief, tot uiting komt dat de stem van de PvdA niet door opportunistische beweegredenen wordt bepaald, maar dat de zorg voor het goed functioneren van de democratie in onze constituio- nele monarchie en tevens het oordeel over de heer Von Amsberg de doorslag geven. Ten aanzien de bespiegelingen van' de heer Nederhorst over een president schap van de heren Luns of De Quay staat de fractie op het volgende stand punt. De fractie begrijpt en lanvaardt, dat de KVP-fractie zich nauw verbon den voelt met beide genoemden. Zij wil het als een zakelijke beoordeling zien als m en bij een vergelijking van het koning- met een eventueel president schap van de heren De Quay of Luns aan het eerste de voorkeur blijft geven boven het tweede. De betrokken passa ge in Nederhorsts brief mag in geen geval worden uitgelegd in het nadee! van de persoon van de heren De Quay en Luns of in het nadeel van de KVP Drs. Schmelzer, fractie-voorzitter van KVP, gaf als zijn voorlopig commen taar op de brief van zijn socialistische collega, dat hij voornemens is op de zaak terug te komen op 10 november, als de toestemmingswet in de Kamer aan de orde zal zijn, en dat de inhoud van het socialistische antwoord hem geen aanleiding geeft dit voornemen niet ten uitvoer te brengen. De heer Schmelzer had in zijn brief aan de socialistische fractieleider ge schreven, dat zjjn fractie pijnlijk ge troffen was door de „respectloze beje gening" van leden van het koninklijk huis door de heer Nederhorst. „In on ze fractie leeft de unanieme wens, dat tevoren (voordat de Toestemmingswet in de Kamer aan de orde komt) alle klaarheid wordt geschapen die onmis baar is voor de juiste verhouding tus sen de regeringspartners". De heer Schmelzer signaleerde een wezenlijk verschil tussen de socialisti sche mening neergelegd in het voorlo pig verslag over de toestemmingswet Het hoofd van het gemeentebestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis,, dat van 1 november 1965 af, gedurende veertien dagen, van 09.00 tot 12.00 uur, ter gemeentesecretarie (afdeling openbare werken, volkshuisvesting en be drijven) voor een ieder ter inzage ligt het door de raad der gemeente bij zijn besluit van 13 oktober 1965, nr. 61, vastgestelde uitbreidingsplan-in-hoofdzaak, genaamd „Recreatiegebied Haarlem-Noord", omvattende de gronden, ongeveer begrensd door de Vergierdeweg, de Vondelweg, het Noorder Buiten Spaarne, de Nieuwe Rijweg, de gemeentegrens tussen Haarlem en Velsen en de r.-k. begraaf plaats, met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen bij gedeputeerde staten van Noord-Holland bezwaren tegen bedoeld plan indienen binnen zes weken na afloop van de termijn van tervisieligging. Bij het bedrijf voor openbare werken kunnen worden geplaatst Vereist is het bezit van het u.l.o.-diploma en boekhouden. het praktijkdiploma Bezit van het u.l.o.-diploma en belangstelling voor werkzaamheden op boekhoudkundig gebied. Rang en salaris nader overeen te komen. Eigenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van de functie (A of B) worden binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in gewacht bij de burgemeester van Haarlem. In de linkerbovenhoek van de sollicitatiebrief vermelden nr. 60368. enerzjjds en de brief van de heer Ne derhorst anderzijds. De denigrerende wijze waarop de heer De Quay, oud commissaris van de koningin en oud minister-president was bejegend, had de KVP-fractie geschokt. De wijze waar op de heren De Quay en Luns op nega tieve wijze in verband waren gebracht met de functie van staatshoofd in een republiek kon, zo schreef de heer Schmelzer, in KVP-kring onmogelijk worden aanvaard. HAARLEM, 3 nov. Provinciale Staten van Noordholland zijn in het bezit gesteld van de begroting wegen fonds 1966. De uitgavenkant van het hoofdstuk kapitaalsdienst vertoont een totaal van ruim 76 miljoen. Hiervan is 71.475.000 bestemd voor uitbrei- d'ings- en verbeteringswerken. De hoog ste post vormt de aanleg van een ver bindingsweg bezuiden Aerdenhout en Heemstede van Zandvoort naar de ont worpen rijksweg 16 in de Haarlem mermeerpolder. Voor deze weg is 28 miljoen uitgetrokken. In grootte volgt hierop 20 miljoen die nodig zijn voor de weg Haarlem-Overveen- Aerdenhout-Vogelenzang voor wat be treft het zuidelijke gedeelte tot de pro vinciale grens. In 1966 zal van al deze plannen slechts voor 19.677.000 wor den uitgevoerd. De aanleg van het wegvak West- zaan-Kerkstraat Wormerveer vergt 1.2 miljoen, het viadukt over spoor baan en provinciale weg Hembrug-Lim- men vraag 1.250.000. Voor de verbe tering van de weg Hembrug-Limmen is 1.450.000 uitgetrokken en zes ton voor een tweede brug over de Nauer- nasche Vaart. Verbetering Guisweg bij de spoorbaan en de woonwijk Roo-swijk te Zaandijk staat genoteerd voor 1.3 miljoen en de aanleg van een tweede rijbaan en de reconstructie tot autosnelweg tussen de zijtak van de Coentunnel weg en rijksweg 7 bij Pur merend vraagt een uitgave van elf mil joen gulden. Voor de aanleg van het wegvak Am- stelveen-Ouderkerk in de aansluiting Haarlem-Diemen is 1.6 miljoen uit getrokken. Dan staan er enige posten voor de weg Heemstede-Aalsmeer-Uit- hoorn. Een ton vergt de verbetering van de rijbaan bij de kruising met rijksweg 4 even voorbij Hoofddorp en eveneens een ton is nodig voor de ver betering van de parallelweg Hoofddorp- Aalsmeerderweg. Bij de aanleg van de Coentunnel zal het rijk een zijtak maken van Zaandam naar de provinciale weg in de Wijde Wormer. Ter voortzetting van deze als autosnelweg uit te voeren zijtak zal de provincie de bestaande verbinding in de richting Purmerend tot rijksweg 7 wij zigen in een autosnelweg. Hiertoe zal een tweede rijbaan worden aangelegd en moet de bestaande weg worden ge reconstrueerd. De Zuidelijke Randweg van Amster dam (rijksweg 6) zal in Amstelveen ter plaatse van de provinciale weg ko men te liggen, zodat een gedeelte daarvan zal vervallen. In aansluiting bij de door Amstelveen-noord lopende hoofdweg zal de provincie een nieuw wegvak aanleggen naar de brug bij Ouderkerk. Het doortrekken van de Westelijke Randweg van Haarlem tot de provin ciale grens bij Vogelenzang noemen Gedeputeerde Staten zeer urgent, nu het Zuid-Hollandse gedeelte van de ont worpen doorgaande noord-zuidverbin ding in uitvoering is. De uitwerking van het plan hangt ten nauwste samen met het gehele wegenvraagstuk om Haar lem, in het bijzonder wat de oost-west verbindingen betreft. Als de provincie niet de vroeger in het provinciale be heersplan opgenomen weg benoorden Aerdenhout maakt, zal bezuiden Aer denhout en bezuiden Heemstede een verbinding tot stand moeten worden ge bracht met de door het rijk in de Haar lemmermeer aan te leggen rijksweg 16. Aangezien het bij het opmaken van de plannen voor deze rijksweg, met name voor de aansiuitingspunten, van veel belang is dat zekerheid bestaat om trent de verwerkelijking van de ver binding bezuiden Aerdenhout en Heem stede, is voor de aanleg hiervan het geraamde bedrag van 28 miljoen aan gevraagd. HAARLEM, 3 nov. In de nacht van maandag op dinsdag is er inge broken in een materialenkeet aan de Nederlandiaan in Schalkwijk, waar ter waarde van circa elfhonderd gulden ge reedschappen worden vermist. Onder meer werd door de inbreker(s) een vol ledige boorhamercombinatie meegeno men. NAARDEN, 3 nov. Op de rijksweg nr. 1 slipte de auto van P. H. C. uit Haarlem, waardoor de auto in de sloot terecht kwam en totaal werd vernield. De bestuurder was daarvoor uit de wagen geslingerd en kwam eveneens in de sloot terecht. Met een zware her senschudding en bloeduitstortingen is hij opgenomen in het Dlaconessenhuis te Naarden. (Advertentie) HAARLEM, 3 nov. Op 1, 2 en 3 april van het volgend jaar wordt in Haarlem een internationale demon stratie van jeugdtoneel gehouden onder de titel „Interdrama". Het zal een ver kleinde uitgave worden van het Ber- lijnse Interdrama waaraan de vorigs maal ook een Haarlemse groep scho lieren heeft deelgenomen. De gemeente raad zal worden voorgesteld dit toneel evenement te subsidiëren. CINEMA PALACE. Dagelijks 2 en 8 uur: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld. 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks T en 9.15 uur: Cartouche, 14 jaar. LIDO: Dagelijks 2 en 8 uur: My fair lady, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Kara Ben Nemsi, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Ontsnapping uit de jungle, 14 jaar. RjOXY, t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: S.S.Sadisme, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Een getrouwde vrouw. 18 jaar. Donderdag 4 november Concertgebouw. 8 uur: Concert door de stadsorganisten Albert de Klerk en Piet Kee ter gelegenheid van het gerestaureerde Cavaillé Coll-orgel. Woensdag 3 november Stadsschouwburg. 8 uur: Kennemer Kunst kring met „Het boek van de maand". Donderdag 4 november Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsch» Comedie met „Cactusbloem" van Barillep en Grédy. Regie: Paul Steenbergen. In da hoofdrollen: Myra Ward, Paul Steenbergen, Do van Stek, Wim de Haas en Annie Leen- ders. Woensdag 3 november Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit. R. Nieuwenhuis over „Couperus, Du Perron, Beb Vuijk en Maria Dermout". Minerva-theater. 8.15 uur: „Een avond met Wim Sonneveld". Donderdag 4 november Minerva-theater. 8.15 uur: „Een avond met Wim Sonneveld". Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school, de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals meester werken. Dagelijks, behalve zondag geopend van 10 17 uur. Prentencabinet: Keuze uit eigen verzame ling. Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van. 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelijks van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e eeuw en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fusielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Museum het Huis van Looy, KI. Houtweg 103, t*m 29 november: Tentoonstelling „Schilders uit Israël". Dagelijks van 10 17 uur, zondag van 1 5 uur. Vishal, Grote Markt: Kleurenfoto-expositie van Ernst Haas. Dag. van 10 17 uur. Zon dag van 1 5 uur. (t/m 27 november). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Kort Hout straat 1. Geopend dagelijks van 10 6 uur en van 8—12 uur. Maand november: expo sitie van tekeningen van Ric Jonk. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Dagelijks van 10 8 uur, dinsdag gesloten. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. T/m 6 november: Expositie schilderijen en grafiek van Gert Beyer. Artlficia, Binnenweg 8.30 uur: Tentoon stelling etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco v. d. Gugten. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 4 november). FILMS: CITY-THEATER. Woensdag 8 uur: De val strik, 18 jaar. FILMS: ROY AL-THEATER. Woensdag 8 uur: Het meisje en de twijfelaar, 18 jaar. LIDO-THEATER. Woensdag 8 uur: Misdaad zonder hartstocht, 18 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Adieu Charlie, 14 jaar. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Operation Crossbow, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2.30 en 8 uur: Zorba de Griek, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Het huwelijksbed, 18 jaar. REX. Degelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Slavinnen der liefde, 14 Jaar. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Fantomas, genie der misdaad, 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Gemeentelijk Museum de „Lakenhal", Oude Singel 28. Geopend dag. van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. Van 12 nov. tot 13 december: „Neder landse kring van tekenaars". Restaurant „De Ruif", Jan Vossesteeg 59. Dagelijks van 10 8 uur en zondag van 8 12 uur. Van 30 okt. tot 27 nov. „Aqua rellen en tekeningen van Mies Delnum. Taveerne Tastevln, Beestenmarkt 14: Schilderijenexpositie van Bern Laeck tot 5 december. Van 2 t/m 8 nov. „Franse Wijnweek" (Rhóne). Van 22 t/m 28 nov. „Oostenrijkse Wijn- week". Academiegebouw, Rapenburg 73: tot 5 nov. .,4 Haagse Grafia". Gebouw naast Overdekte, Haarlemmerstr. 5, 6 en 7 nov.: Tentoonstelling voor pluim vee, sierduiven, konijnen en cavia's.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4