Tien minuten ergernis vervelender dan 16 uur werken Kindercircus van Haaren helpt pastoor uit zorgen „ZUSTER KARIN" IS FILMSTER Verhalen van de Maupassant en „De Kamer" van Harold Pinter Televisie! Radio J. J. H. Kruis overleden ORGANISEREN VAN FESTIVALS VAN REES' GROOTSTE HOBBY Bronchi letten het fundament van uw vermogen KRO brengt tien jeugdcircussen Vanavond op uw scherm Muzikale familie Impressario Nachtfeesten Stokpaardje Persconferentie DONDERDAG DONDERDAG VRIJDAG DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 -~-n ..Tien minuten ergernis is erger öan zestien uur werken in dit Ik probeer dan ook onmid- öellijk te verdwijnen als ik die ergernis zie aankomen," zegt Lou Vari Rees, Europees impresario etl bekend ploegleider van diver ss festivals. Hij is stevig gebouwd, jaar en een groot liefhebber van elke sport die zich op of rond het water afspeelt. Hij is sportief gekleed, een bril met dun, goud- betalen montuur, een zeer mooi °yaal gouden horloge en moccas- ab achtige suède schoenen. In het Amsterdamse Hiltonhotel waar hebben afgesproken is Lou Van Rees te laat. Hij heeft al la ten bellen en verontschuldigt zich bij zijn komst. „Het is nu het be gin van de maand, orkesten moe ten wisselen en dat levert altijd boeilijkheden op. Ziektes en zo. Dan moet ik de doktersattesten afwachten en nieuwe orkesten in zetten. Hetkost iedere maand Weer tijd." imnnnrmminnnniTmm!!iiiiiiiiiiiiiiii!miii!iiiinniiii!iii!ii!iiiii!nii!i nnnimiiiiimniimnniimnimniTiiininiinnnnnniminnnimmniiin «f* A imiiiiiiiiiimiiiininiiiiii!niimi!ini!!!ii!iiii!!!iiiinmiiin<ii!!Tniin!nn!iiiiiiiimninT!nnni!i«nin!iii!i!iininn!inniniiii!ininfflinin!iininiTinn NEDERLAND I NEDERLAND II HILVERSUM I 402 m. [Dl YEHSl M (I 298 m. RADIO VERONICA BRUSSEL 324 m. Hll VERSUM [J 298 ra. HILVERSUM III (F.M.-kan.) RADIO VERONICA BRUSSEL 324 ra. BRUSSEL 484 m. Impresario Lou van Rees -goochelt' met orkesten Bij Lou van Kees verveelt men zich met gauw. Hij hoeft beslist niet naar boorden te zoeken. „Ik zou dikke boe ken over dit vak kunnen schrijven. Al leen zou dat voor sommige mensen niet ïo Prettig zijn. Er gebeuren gekke dln- Ben in ons vak die elders net zo goed voorkomen, maar die door de bekend heid van de personen waar het om taat veel stof zouden doen opwaaien, Lou van Rees is afkomstig uit een familie. Zijn vader was kapel- er van het aagse Scala Orkest, ,,;T ,moe^er was concertpianiste. Geen pincti- L°u zelf ook in de muziek f J leerde thuis saxofoon, klarinet n trombone spelen. In zijn diensttijd was hij bij het korps wielrijders. „Dat was een hele sensatie, we speelden na melijk ook op die fietsen. Ik had een stang aan het stuur die aan mijn arm bevestigd was, zo kon ik sturen. Uit Amerika is men zelfs de „kapel op de fiets" voor de bioscoopjournalen filmen." Jarenlang had Lou van Rees een eigen orkest: The Collegians. Na vijf jaar ge- Werkt te hebben op het ministerie van Sociale Zaken begon Lou van Rees te spelen in de Amsterdamse Cosy Corner. Het contract van een maand liep uit tot anderhalf jaar. Daarna werkte hij bij de orkesten van Boyd Bachmann, en Hazy Osterwald. „Met eigen orkest speelde ik in de big band stijl die in die bjd zo populair was, je had b.v. ook The Moochers met Boy Edger. Voor hon derdvijftig gulden speelden we met zes tien man in het Apollopaviljoen. De bus naar Amsterdam kostte toen *o'n tien of twaalf gulden. We hadden zo'n avond een rijk gevoel, want voor die tijd was het een bijzonder mooi be drag. In Den Haag organiseerde ik toen bi dansavonden in de Galerij. Als ik op e#n dansavond zeven gulden schoon overhield, kwam er in de boekhouding oen uitroepteken achter te staan. Want dat was een bijzonder mooie winst. Ik kan me nog herinneren hoe ik in de Haagse HOKY eens Coleman Hawkins «eb gebracht met de Ramblers. Hij vroeg toen vijftig gulden, na de oorlog kwam dij nog eens. Toen voor vierduizend gul den. We lieten hem het oude contract «en, want voor mij was het een giller. minuten. In die nachtconcerten is eni ge tijd geweest dat Paul Acket en ik elkaar stevig beconcurreerden. Hij nam mijn affiches, de bekende zwart witte en de advertenties met de zwar te kaderlijnen precies zo over. Ik re vancheerde me door het Concertge bouw exclusief te huren. Na een jaar echter bleek dat ik niet genoeg top attracties kon krijgen voor tien voor stellingen. Het heeft echter nog twee jaar geduurd voor Paul Acket door kreeg dat hij de zaal weer gewoon kon huren. Nu is die concurrentiestrijd voorbij. Ik ben uit de nachtconcerten gestapt en we hebben elkaar als de beste vrienden de hand geschud." Coleman Hawkins echter kon het niet zo waarderen. Hij keek nogal vreemd." „In Den Haag had ik al eens nacht feesten georganiseerd. Ik kan me nog herinneren hoe ik een feest met de Collegians op de pier had georgani seerd. De oorlog brak net uit vóór het gebeuren, waar ik nogal trots op was. Erg jammer, de affiches heb ik er al tijd nog met 'n beetje weemoed aan bewaard. Na de oorlog ben ik in de nachtconcerten „gedoken". Mijn eer ste concert was met Dizzy Gillespie. LOU VAN REES stokpaardje festivals Ik was zo arm als job en ik verloor erop. Maar ik ben doorgegaan en na drie concerten ging het lopen. Het werd een traditie, die nachtconcerten. Ik heb er altijd vrij redelijk mee ge draaid. De mensen kwamen echter vaak om elkaar te zien en minder voor de muziek. Je kreeg ze na de pauze niet meer op hun plaatsen, het was veel te gezellig in de wandelgangen van het concertgebouw. Ze hadden lie ver een half uur pauze dan twintig Lou van Reeg is een van de weinige èohte Impresario's. Een impresario, die alleen optreedit als bemiddelaar moet namelijk een concessie bezitten, volgens een wet van 1929. Lou van Rees heeft zo'n concessie. Deze stelt hem in staat om orkesten in nachtclubs te plaatsen tegen een vastgesteld percen tage (5%). Anderen, die deze concessie niet hebben, moeten de artiesten in hun dienst nemen en zUn dus zelf werk gever lnplaats van bemiddelaar (zoals Ben Easing). „Dat percentage is wette lijk vastgelegd, je mag niet meer en niet minder rekenen", vertelt Lou van Rees. „Een keer heb ik 'ns géén provisie be rekend omdat er geldmoeiiykheden wa ren bij de werkgever. Ik werd er voor op mijn vingers getikt". De hoofdwerkzaamheden van Lou van Rees zijn zijn zeventig orkesten plaatsen door heel Europa heen. Concurrentie in de internationale markt heeft Lou van Rees niet veel. „Ik zou ook best honderd orkesten kunnen plaatsen, maar het zou voor mij te bewerkelijk worden- Ik heb al een gedeelte van het werk overgedra gen aan een soort filiaal in Den Haag, waar een secretaresse van mij werkt. Aan een compagnon wil ik niet begin nen. Ik moet toegeven dat ik alles lie ver zelf doe. Ik ben geloof lk nogal eigenwijs. Als ik ruzie met een com pagnon zou krijgen, wat in dit vak met zijn spanningen geen ongeloofwaardig denkbeeld zou zijn, en hij stapt eruit, dan heb je zelf je grootste concurrent geschapen". HAAREN (N.B.), 4 nov. Nee, pas toor J. Verrijt heeft het niet slecht bekeken, toen hij vier jaar geleden in Haaren het jeugdcircus II Grigio op richtte. Hij had juist een geweldige sporthal laten bouwen, pal naast zijn kerk en zat met een schuld van 125.000 guldén. „In Tilburg zag ik toevallig een voorstelling van een jeugdcircus," ver telt hij. ,Ik wist onmiddellijk, dat er in Haaren ook zoiets moest komen. Op de achterkant van mijn sigarendoos maakte ik aantekeningen over wat lk gezien had." Terug in Haaren had de pastoor In een ommezien een kern van mede werkers opgebouwd, waarvan ook paar- den-dresseur R. van Meerwijk uit Den Bosch deel uitmaakte. Het voitige-num- mer, dat Ria Zweerts, Kees en Kml Wouw en Ad Verstljnen onder zijn leiding uitvoeren op het felle Hatlinger paardje „Ursl", vormt het spectaculair ste onderdeel van het circusprogramma en bovendien het hoogtepunt van de show, die de KRO zondagmiddag 27 november op het scherm brengt. Sinds het een circus heeft kent Haa ren weinig rust meer. Maar dezer dagen heerste er helemaal een onge kende bedrijvigheid, want tien van de veertien bij de Nederlandse Federatie van Jeugdcircussen aangesloten ver enigingen waren naar het landelijke Brabantse dorp gekomen om mee ie werken aan het jubileum-programma van de KRO. Pastoor Verrijt wandelde glunderend rond en geen van zijn pa rochianen nam het hem kwalijk, dat hij op de dag van Allerzielen meer in de sporthal te vinden was dan in zijn kerk. Toen de NTS ruim een week eerder de situatie was komen opne men en tribunes in de hal had opge richt, was de pastoor onrustig gewor den. Die tribunes stonden daar nog zonder doel. Wat lag er meer voor de hand dan dat hij onmiddellijk twee circusvoorstellingen op touw zette? Dat was toch meegenomen? „De eerste voorstelling was uitver- vertelt dresseur Van Meerwijk. „Toen er bij de tweede een paar plaat sen open bleven, was de pastoor daar helemaal niet over te spreken. Vorig jaar heeft II Grigio zesentwintig voor stellingen gegeven voor ruim 27.000 be zoekers. Volgend jaar hoopt pastoor Verrijt alle schulden te hebben afge lost. Dan wil hij ook subsidies gaan gé ven aan alle jeugdverenigingen van Haaren. De heer Van Meerwijk heeft van de paaraesport niet .zijn beroep gemaakt. In het dagelijks leven is hij jeneversto ker. Maar al zijn vrije tijd brengt hij tussen zijn lievelingsdieren door. Trots toont hij de medaille, die zijn circus- ploegje begin oktober heeft gewonnen op een internationaal concours van jeugdcircussen in Innsbruck. Vorig jaar gaf hij met vijftien kinderen en elf paar den een voorstelling in de Stadsschouw burg van Tilburg. „Stel je even voor, al de paarden op het toneel!" Dat de kinderen van II Grigio de paardrijkunst verstaan, zal na de uit zending op 27 november héél Nederland weten. Het wordt een triomfdag voor pastoor Verrijt. De naam II Grigio heeft hij vier jaar geleden héél bewust geko zen, misschien ook met een beetje ge zónde ironie. II Grigio het betekent letterlijk „de grijze" was de naam van de hond van Don Bosco. die zijn meester menigmaal uit de moeilijkhe den redde. De pastoor van Haaren heeft dank zij II Grigio geen financiële zor- geen mer. De negen andere circussen, die aan het programma meewerken, komen uit alle delen van het land. Het jeugdcircus Atleta uit Warmond brengt het succes nummer „Toto, de best gedresseerde amateurhond." Het Amstelveense circus Helmienco deed tijdens de opnamen de sporthal daveren van de lach met het optreden van Minky en Monky, twee als apen vermomde kleuters. Verder zijn er acrobaten uit Goes, die stoute staaltjes trapezewerk laten zien. Circus Saranti uit Leeuwarden verricht adembenemende toeren op een ladder, terwijl Het Kraaiennest uit Dan Haag een opwindende indianendans uitvoert. Behalve zijn werk, waar Lou va-n Rees helemaal in opgaat, heeft hij nog een paar opvallende „stokpaard jes". „Ik ben nog steeds bezig om Barbara Streisand naar Nederland te krijgen. Al moet ik er wel geld op toe leggen, het zal gebeuren. De Knokke Festivals zijn ook altijd een hobby van me. Ik moet zeggen dat we daar vrij veel succes hebben ge had. Vier maal meegedaan, drie maal in de finale en tweemaal gewonnen. Voor het komende jaar ben ik al weer bezig met de nieuwe ploeg. Margie Ball denk ik aan. Meer zeg ik niet, 't moet e enverrassing blijven. Er gaat ook een zanger mee. Als we weer met allemaal vrouwen op het toneel verschijnen dan denken ze meteen „daar heb je Linke Lou weer". Ove rigens geloof ik in festivals waarvoor maar één man werkt. Die massa's comité's en jury's waarmee het Euro visie Songfestival werkt, maakt er een waardeloze vertoning van. Ik heb nog een paar fijne planhen, maar die bewaar ik voor mijn jaar lijkse persconferentie in Vinkeveen, waar ik ook bekend maak wie er naar Juan Les Pins en met Holland Ame rika Lijn „sailings" gaan". De jaarlijkse persconferentie heeft altijd weer verrassingen. Ook vertelt Lou van Rees er glunderend over. „We beginnen 's morgens vroeg al, want ik wil iedereen waterskieën leren, zonder dat ze nat hoeven te worden. Ik heb er een systeem voor ontworpen met een stang achter de boot waarop ze de eer ste paar honderd meter kunnen leunen zodat ze leren te staan. Een pracht systeem, men heeft me al verteld dat ik er patent op moest nemen. Dat vind lk ook weer niet nodig. Het is een lief hebberijtje van me, Het Is mijn vak niet". I Brevien (DaD) Aan de zeer populaire filmster Maria Brockerhoff en de I leiding van een ervaren reclamebureau is het te danken, dat de Westduitse stadstaat Bremen als enige deelstaat geen gebrek aan verpleegsters meer kent. Als „Zuster Karin" glimlacht de blonde Hamburgse de lezers van I krantenadvertenties en brochures toe, die spreken over een vijfdaagse J werkweek, vier weken vakantie en een betere levensstandaard. Foto's van „Zuster Karin" als rechterhand van de dokter of in haar vrije tijd als modieus geklede autobezitster gelukte, wat men met conventionele ad- vertenties nooit bereikte: de ten opzichte van het verpleegstersberoep zo J sterk verbreide vooroordelen („voortdurende confrontatie met dood en j ellende" „lichamelijke overbelasting" „veel dienen, weinig verdie- j nen") uit de weg te ruimen. Verrast merkten de meeste van de plotseling I talrijke sollicitanten op, dat het brutosalaris van de verpleegster de af ge- i I lopen vijftien jaar bijna verviervoudigd is. Daar er in Westduitse zieken- j j huizen een tekort van 25.000 verpleegsters is, hebben ook andere deelstaten het plan van de Bremer methoden gebruik te maken. Maria Brockerhoff l j wil ook in de toekomst wel voor „Zuster Karin" spelen, hoewel ze er eigenlijk nauwelijks tijd voor heeft als fotomodel op te treden. Nadat zij g Ci.ycin.yfv imttM/ctytvo i/vui i n-vji- - t- - w haar eerste grammofoonplaat gemaakt heeft, speelt zïq thans voor de vierde j I maal in Spanje een hoofdrol in een Duitse film. In de VS ,waar men haar j als Maria Hoff kent, speelt zij het komende jaar haar eerste rol naast Dean j Martin en over andere contracten onderhandelt haar manager Curt-Frings, j I die ook het Westduitse sterretje Elke Sommer tot een US-Star maakte, j Advertentie Na het gewone menu, dat de NTS ln de vooravond serveert op het eer ste net „Nieuws in het kort", „Klaas Vaak", „De Verrekijker" en „Van ge west tot gewest" begint de KRO met de filmserie „De Flintstones". Van avond de achtenzestigste aflevering „Fred als uitvinder". Tot het journaal kunt u de verwik kelingen van de mens uit het stenen tijdperk (die eigenlijk de doorsnee Amerikaan moet uitbeelden) weer ga deslaan. Brandpunt geeft de actuali teiten en meningen van deze week ten beste, waarna het toneelstuk van de donderdagavond volgt. Ditmaal een stuk van Harold Pinter, van wie we al eerder enkele stukken op het scherm konden zien, zoals De Theepartij en De Minnaar. Vanavond „De kamer". Ook dit stuk is kenmer kend „Pinteriaans". Meestal heeft de ze schrijver weinig handelingen in zijn stukken, zodat het ook moeilijker wordt ze te „spelen". Ook het woordenspel is ogenschijnlijk weinigzeggend, maar dé schijn bedriegt. Het gaat hier om een echtpaar, dat langs elkaar heen lijkt te leven en te praten en oppervlakkig met elkaar omgaat. De vrouw echten heeft grotere verlangens dan dat. Dit komt tot uiting als haar man weg is en zij bezoek krijgt op haar kamer. Blijkbaar allemaal toevallige bezoekers, die echter een boodschap brengen. On danks deze moeilijke toneelvorm weet Pinter ook in dit stuk door de sfeer tekening en het schijnbaar zinloze woor denspel een spanning te leggen die „voelbaar" is. In de hoofdrol zien we Charlotte Köhler, haar echtgenoot is Sacco van der Made, verder Sonja Brill, Jules Crolset, Ton Lensink en Otto Sterman. De regie is in handen van Frits Butzelaar. Na dit drama Het AM- sterdams Kunstmaand orkest, dat een televisieconcert geeft onder leiding van Anton Kersjes. Als gekozen componi- ten zouden we nog even willen noemen Carl Maria von Weber en Jurriaan Andriessen. Socutera en het tweede journaal sluiten de uitzending op het eerste net af. Nederland twee begint eveneens met „Nieuws in het kort", waarna de VPRO het vanavond zoekt in de muziek en het cabaret. Allereerst „Concert voor jongemen- sen", getiteld: De weg naar Parijs. Omstreeks de eeuwwisseling trokken nog al veel kunstenaars, onder wie een groot aantal componisten naar Parijs, dat toen het centrum van de muziekwereld was. Dat er invloed uit ging van de daar reeds wonende Fran se musici, os. Claude Debussy, is niet te verwonderen. Het New York Philharmonic Orchestra o.l.v. Leonard Bernstein speelt o.a. een compositie van George Gershwin „An Americain in Paris". Om 20.50 „Kabaret-Kroniek", die wordt uitgezonden vanuit het Lure- 1 ei theater te Amsterdam, waar Wim lbo de 23ste aflevering zal presente, ren. Verhalen van Guy de Maupassant is een voor de t.v. door Franco London Film gemaakte film, van een aantal werken van deze schrijver, voor de Franse televisie. Dit met medewerking van Frankrijks beste acteurs en ac trices, die allen behoren tot de Comé- die Francaise. Vanavond de eerste af levering van deze serie, die regelmatig, zowel op het eerste als op het tweede net, zal verschijnen, „En. Familie". Een grootmoeder (inwonend) tracht het gehele gezinsleven naar haar hand te zetten. Plotseling lijkt het alsof ze gestorven is. De dokter komt en een aantal ingewikkelde situaties volgt, waarbij de sfeer vooral niet vergeten wordt. Leo Kool besluit het programma met zijn actualiteitenrubriek „Extra". Leden van het Cabaret Pepijn van Paul van Vliet uit Den Haag in de scène „De aardappeleters" die zij vanavond in Wim Ibo's Cabaret kroniek opvoeren. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95cj' 19.00 Nieuws ln het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Verrekijker: intemation. Jeugdjournaal 19.15 Van gewest tot ge west: regionaal joum KRO: 19 35 De Flintstones. NTS: 20.00 Joum. KRO: 20.20 Brandpunt. 20 55 De Kamer, eenakter. 21.55 Het Amsterd. Kunstmaandorkest Klass. en mod muziek. SOC: 22.30 Uitz. Socutera. NTS: 22.3522.40 Joum. NTS: 20.00 Joum. VPRO: 20.01 Con cert voor jonge mensen. 20.50 Kabaret- kroniek. 21.35 En familie. TV-film. 22.05 Exrra. NTS: 22.20—22.25 Joum. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitz. van de Boeren Partij. Spreker: de heer H. Koekoek, voorzitter van de Boeren Partij 18.30 Lichte orkestmuz (opn.). 18.55 Voor de kinderen 19.00 Ge- sprken brief. 19.05 Sportparade. 19.30 v d. Jeugd. 20.00 Nws. 2005 STereo: Be- lijns Filharmonisch orkest, kerkkoor en viool (opn.): mod. muz. 22 00 Stereo: Amus. muz, (pn.). 2230 Nws. 22.40 Ac tualiteiten. 23.05 Stereo: Nieuwe gramm 23 5524.00 Nieuws. 18.10 Stereo: Metropole orkest en zang- soliste 18.40 V. d. twintigers. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 1930 Geestelijke liederen (gr.). 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Lichte grammo- foonmuz. 20.10 Boeren en burgers in Bui tenveen, hoorspel (deel 32). 20 35 Samen uit samen thuis, gevar. progr. 22.00 Pianorecital: seml-klass muziek. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Boek bespreking. 22.45 Kerkorgelconcert (opn.) oude muziek. 23.15 Mod. pianomuz. (gr). 23.30 Voordracht van gedichten. 23.55 24.00 Nwa. 18.00 Veronica's jukebox. 19.00 Beatle- show door Jan van Veen. 19.15 Joost mag het weten. Hits van morgen en overmor gen. 20.00 Tropisch programma. 21.30 22 00 Draadloze auditie. Opnamen van Radio Veronica's studio - talentenjacht. 22.00 Pop. muz. 22.30 Tour de chant met Rob V. Dijk. 23.00 Chiel Montagne heeft „hondewacht, een progr. voor dieren- en andere liefhebbers. 1.00 Sluiting. 18.00 Nws. 18.03 V. d. soldaten. 18.28 Paardesportber 18.30 Operettemelodieën, 18.45 Sportkron. 18.52 Gramm muziek. 19.00 Nws. en weerber. en radiokroniek. 19.40 Klass muz. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Klass. muz. 21.25 Boekbe spreking. 21.40 Klass. muz. 22.00 Berich ten en nieuws. A1 j S KL 484 ra. 18.00 Nws. 18.32 Nieuwe gramm. muz. 10.30 Nws. 21.15 Gramm. muz. 22.00 We reldnieuws. 22.15 Jazzmuz. 22.5523.00 Nieuws. D' VERS I'M I 402 rn. VARA: 7,00 Nws., ochtendgymnastiek en soc. strijdlied. 7.23 Lichte gramm muz. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. muz (verv 8.00 Te land en te water, infor matief progr. voor weg- en waterwegge bruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9 40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Romantische orkestwerken (gr.). 11.00 Nws. 11.02 V. d. Vrouw. 11.40 Oude kamermuz. (gr.). 12.00 Stereo: Grand Gala orkest. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorl.V. d. iandb. 12.40 Reci tal op het grote Radio Concert orgel. AVRO: 13.00 Nws. 13.10 Joum. en beurs- ber. 13.30 Stereo: mod. en klass. kamer muz. (opn.). 14.00 Carrillonbespeling. 14.15 Bij de tijd en bij de thee: gevar. progr. 15.35 Lichte orkestmuz. VPRO: 16.00 Nws Aansl.: Handenarbeid in het najaar, lezing. 16.15 Leven met het lied, muzikale lezing over het volkslied. 1645 Nws. voor kinderen. 16.49 V. d. Jeugd. 17.30 Nieuwe grammofoonplaten 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nws. KRO: 7.00 Nws 7.10 Het levende Woord 7.15 Lichte gramm. muz. (7.307.32 nws) 7.55 Overweging 8.00 Nws 8.10 Lichte gramm muz. (8.308 32 Nws.). 8.40 v d. huisvrouw 9.40 Klass. kamermuz. (gr). 1005 Verzoekprogramma voor oudere luisteraars (gr.). 11.00 v. d. zieken. 11.40 Klein radiokoor: oude gew. muz. 12.00 Angelus 12.03 Licht instr. kwintet. 12.27 Meded. t.b. land- en tuinbouw 12 30 Nws. 12.40 Actualiteiten of gramm. muz 12.50 Wissewassen, licht progr. 13.10 L. grammofoonmuz. 13.35 Iets voor u mis schien? laatste nieuws v. d. vrouw 13.45 Musiësta: gevar. muziekprogr. 15.00 Mo derne beiaardmuz. (gr.). 15.10 Lichte gr muz. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Tenor en plano: klass. en mod. lied. 16.50 Klass. pianomuz. (gr17.00 V d. jeugd. 17.30 Muz. v. tieners, twens en iedereen, die Jong van hart is: Coda. NRU-AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Diverti mento solistenparade (opn.). 10.00 Nws. 10.02 Operettemuz. (opn.). 11.00 Nieuws. 11.02 Gevaar, muziekprogr. 12.00 Nws Johan Willem Friso Kapel NRU-VARA 13.00 Nws. 13.02 Lichte gramm. muziek 13.55 Meitropole-orkest en zangsoliste: i. muz. uit Israël. 14.00 Nws 14.02 Gevar platenprogr. 15.00 Nws. 1502 Gevar. pla- tenprogr. 15.30 Promenade-orkest en so list: Nederl. muz. NRU-AVRO: 16.00 Nws. 16.02 Gevar. muziekprogr 17.00 Nws. 17.0218.00 De zingende bougie: gevar. platenprogr. voor automobilisten. 7,00 Ook goeiemorgen. 9.00 Muziek ter wijl u werkt. 10.00 Koffietijd met Tineke. 11.00 Kookpunt. 12.00 Muziek bij de lunch. 14.00 Matinee. 16.30 De polydor-show. 17.00 Tijd voor toppers. 17.15 Platenpalet. 17.30 The teenbeafclub. 18.00 Veronica's jukebox. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.40 Weerber. meded en SOS voor de schip pers. 12.45 Buitenl. persoverz. 12 50 De beursber. en progr .overz 13.00 Nieuws en weerber 13.20 Kamermuz. 14.00 Nws 14.03 Schoolradio (5 00 Nws.): 14.45 L muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Gevar. progr. 17.00 Nws, weerber. en meded. 17.15 Orgelmuz. 17.30 Volksmuz 18.00 Nws. 12.00 Nws. 12.02 Gevar. muz (12.30 Nw., 13.00 Nws.). 14.00, 15.00, en 16 00 Nws. 16.08 Gevar. muz. 17.00 Nieuws 18.00 Nieuws. HILVERSUM, 4 november. Na een ziekte van en'ge weken is in de Antonie van Leeuwenhoekstichting je Amster dam overleden de heer J. J. H Kruis, chef afdeling koorbeheer van 'de Ne- derlandsche Radio Unie. De heer Kruis, die de leeftijd van 54 jaar bereikte, trad in april 1941 in dienst van de omroep. Hij trad aan vankelijk als bas-bariton zowel als so list, als in koren op. Hij was vele jaren voorzitter van de koorcommissie, totdat hij per 1 oktober 1963 benoemd werd tot chef van de afdeling koorbeheer van de N.R.U.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11