het fijne rokertje van NIEUW SCHIPHOL KRIJGT VORM GELDERSE ROOKWORST SINT MAARTEN UITDEELGOED GLAZEN SCHALEN Sint Nicolaasactie HOFNAR Nachtegalen vieren het feest van de herfst Van 5 tot 15 november feest in Hillegom St. - Josephparoehie in Hille gom werd vijftig jaar geleden gesticht Brandweer-politie kazerne op Schiphol Dronken rijder ontsnapt politie BROMFIETSER TEGEN PAARD Twee deelnemers met juiste rijtje Burgerlijke Stand Haarlem Met een auto van Atlas bent a er zó! DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 PAGINA 4 - Amsterdam graaft, spuit grote gebieden op en bouwt naar alle kanten. De stad groeit opnieuw uit haar benauwde veste en werkt driftig aan een hopelijk grootse toekomst. In Noord verrijzen nieuwe tuinsteden, in West worden havens uitgebaggerd en gegraven, in de stad zelf torenen nieuwe grote gebouwen omhoog zoals de Nederlandse Bank en wordt dag en nacht gezwoegd aan de bouw van de al lange jaren zo nood zakelijke IJ-tunnel. En buiten de stad, achter het Amsterdamse Bos, ver van het drukke gekrioel en gewoel komt een nieuw Schiphol boven de grond, een groter Schiphol, een luchthaven die weer helemaal mee kan in de internationale wereld. Het nieuwe Schiphol krijgt langere startbanen, een indrukwekkend groot en hoog kantoorgebouw. De nieuwe rijksweg naar Den Haag gaat zelfs onder een startbaan door. Nieuw Schiphol is een gedurfd plan dat iedere dag een stukje dichter bij de werkelijkheid komt. De fotograaf heeft op zo'n normale bouw dag een haarscherpe foto gemaakt. Men ziet de 53 meter hoge verkeerstoren, die inmiddels voltooid is, men ziet de kantoren als het ware omhoogrijzen. De bouwkosten van het gehele pro ject bedragen circa 250 miljoen. 250 gram 400 gram Nest van 5 stuks Voor meer Voordeel Kijk in de Kijkgrijp folderdie iedere week bij U in de bus valt. uitsluitend tabak SENORITAS SPECIAL Bij gelegenheid van het gouden bestaansjubileum van de Sint Josephkerk in Hillegom is het kerkgebouw gevat in een feestelij ke verlichting. Voor Haarlem e.o- Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Noord wijk Noordwijkerhout Leiden ATLAS Autoverhuur (Advertentie) kijk 9rijP SUPERMARKT SCHIPHOL, 4 nov. Er komt steeds meer tekening in de nieuwe luchthaven Schiphol. Dag en nacht wordt er ge werkt, om zo spoedig mogelijk met het nieuwe verkeersareaal gereed te lijn. Thans is men bezig met de bouw van de nieuwe politie-brandweerkazerne van het bureau orde en veiligheid, waarvoor eind september de eerste paal de grond in ging. Het is het derde gebouw, waarvoor dit jaar de eerste paal geslagen werd op het nieuwe verkeersareaal. De moderne kazerne verrjjpt tussen het oude en nieuwe tracé van rijksweg 4. De lange zijde van de kazerne, die een L vorm heeft, is 52 meter en de kor te zjjde is 30,5 meter. De hoogte is 6.80 m. De lange kant van de L wordt inge nomen door de garage, waar zes brand weervoertuigen onderdak vinden, als mede een grote slangenwasplaats. Daar boven op de eerste verdieping komt een schoenmakerswerkplaats. De korte kant is in twee bouwlagen verdeeld. Hier is ruimte gecreëerd voor de politiecommandant, ae wachtcom mandant, en een verhoorkamer. De brandweercommandant beschik over een apart kantoor. Bij deze kantoren is een meldings- c.q. seinkamer gesitueerd. In het gebouw is een kantine te vin den van 8,5 bij 7 meter. Deze is voor zien van radio en televisie. Voorts is er een leslokaal van dezelf de grootte. Beide lokalen, kantine en leslokaal, z«n gescheiden door een schuifwand en kunnen dus bij elkaar worden getrokken. Er is een aangrenzen de keuken, met een buffet ontworpen. De eerste verdieping wordt in beslag genomen door slaapvertrekken, was- en toiletbenodigdheden. De afdaling voor de manschappen, wanneer alarm wordt geslagen geschiedt volgens een glijpaal. Praktisch is ook dat zowel aan de achterkant, als de voorzijde var> de brand weerkazerne. waar de auto's staan deu ren zijn gecreëerd. Verwacht wordt dat de brandweer politiekazerne over een jaar gereed zal zijn. HAARLEM, 4 nov. De politie speurt momenteel naar de 29-jarige Haarlemmer B.J.S. die vannacht onder invloed van sterke drank met zijn per sonenwagen is weggereden, terwijl de politie hem dat kort tevoren had ver boden. Een surveillerend agent zag vannacht op de Gasthuisvest een man die zich verdacht ophield bij een volkswagen. Desgevraagd verklaarde man de wagen die dag te hebben ge kocht op de automarkt. Daar de man kennelijk onder invloed was legde de agent hem een rijverbod op tot vol gende morgen. Hij bleek niet in het bezit tezijn van een rijbewijs. Aanvankelijk leek het dat S. het ver zoek van de politie opvolgde. Hij ver wijderde zich te voet met zijn vrouw. Even later zag de agent dat het echt paar zonder licht in verboden richting de Wagemakerslaan inreed. HAARLEM, 4 nov. Gistermorgen omstreeks half acht is de 57-jarige ma gazijnmeester Th. S. uit Haarlem op de Waarderweg met zijn bromfiets in bot sing gekomen met een loslopend paard, dat toebehoort een 41-jarige chauffeur W.W. uit Spaarndam. Het paard was daags tevoren in een wei neergezet. Paard en bromfietser bleven onge deerd. NIEUW VENNEP, 4 november, Dit jaar presenteert het Witte Kruis in Nieuw Vennep samen met de winke liersvereniging weer een grote Sint Ni colaasactie met verloting. De opbrengst is bedoeld om voor het nieuw te bouwen Witte Kruisgebouw medische instrumen ten aan te schaffen. Verleden jaar heeft de burgerij van Nieuw Vennep voor dit doet ruim twee duizend gulden bij eengebracht. Het Witte Kruis rekent ook nu op een fors bedrag. De verloting geeft kans op mooie prijzen. De loten zijn in de win kels verkrijgbaar. De intocht van Sint Nicolaas is zaterdagmiddag 20 novem ber half twee. De muziekvereniging en drumband Irene loopt mee in het ge volg. Sint Nicolaas wordt ingehaald op het plein van de Ireneschool. Burge meester mr. F. Th. Dijckmeester spreekt daar een welkomstwoord. Advertentie) HAARLEM, 4 nov. De Haarlemse Nachtegalen onder leiding van de da mes Kampmejjer hebben gisteren het feest van de herfst gevierd. Dat ge beurde in de Tuinzaal van het con certgebouw. Inderdaad werd de herfst bezongen met een vriendelijk liedje ,,'t Regent, 't zegent" en maakten de toe schouwers kennis met de Vermiste Paraplu. Zelfs werd er een stukje to neel weggegeven, dat tot titel had „Herfst in het bos". Maar bij dat al les scheen toch een vrolijke zon. Het z.i.jn in de uitgebreide Nachtegalen-fami lie een paar plezierige uurtjes gewor den, een reünie van vrienden en beken den, die minstens zoveel genoegen heb ben beleefd aan de schoorheidsfouten. Als een kabouter onder het dansen last heeft van zyn schoenen en ze aan de kant gooit, dan kan zo iets het succes alleen maar vergroten. Een elfje, dat hartstochtelijk naar haar moeder blijft zwaaien en heel die herfst in het bos vergeet, is een kind naar ieders hart. Men heeft het intussen wel begrepen. Ze waren weer present: kabouters, elf jes, de feeën, het bosvrouwtje en noem maar op. Ze dansten en zongen er lus tig op los. Ze beklommen de toonlad ders met hupse sprongetjes en maakten zich er echt niet druk om, als een spron getje wat verkeerd uitviel. Na het wel komstlied zong het gehele koor drie liedjes: „Laat ons vrolijk zijn", „Marslied" en ,,De Storm". Later hoor den we nog zingen van ,,'t Breister tje". Enkele Nachtegalen met pianis tische talenten lieten zich aan de vleu gel horen. Om volledig te zijn moeten we nog herinneren aan het optreden van de schilders, die heel vrijmoedig met hun kwasten omgingen. En niet te verge ten de schoorsteenvegers, die per tradi tie de taart van de bakker onder han den namen, met alle gevolgen vandien. De toeschouwers waren gul met hun applaus. De heer M. Scheen van de Noordhollandse Bond ter bestrijding van de t.b.c. verscheen weer ten tonele om Cis en Mia Kampmeljer in de bloe metjes te zetten. Een meer blijvend geschenk bleef evenmin achterwege. Hij dankte de Nachtegalen voor hun uitvoeringen, waarvan de baten be stemd zijn voor de t.b.c-bestrijding. Na DEN HAAG, 3 nov. Voor twee deelnemers bleek de sporttoto van het afgelopen weekeinde niet onoverkomelijk Zij voorspelden alle resultaten juist en delen de eerste prijs van 218.257,05 gul den hetgeen hen per persoon bruto 109.128,50 gulden oplevert. Voor de tweede prijs van 119.049,30 gulden zijn er 24 meldingen binnengekomen. De win naars ontvangen bruto 4960 gulden. Voor de derde prijs (groot 59.524,65 gulden) 1009 gegadigden, van wie vier met twee winstgevende kolommen. Per kolom wordt 58,75 gulden uitgekeerd. BEVALLEN van een Zooni nov.: I. C.A. Hoogeboom-van Diest; 2 nov.: W. Boeré-Klingers; P. Weltevreden-de Neef; L. Haandrikman-Komanduur; L. Pel-Ketting; J.F.H. Kol-van Noort. BEVALLEN van een dochter: 2 nov.: M.J.C. Beerenhout-Udo; L. Haandrik- man-Komduur; M. Klay-ReUngoud; J. M.G. Dijkers-de Vries; A.M.H. Ver- bruggen-Willems; G.A. Lingerak-IJssel- muiden; G.A. Hoffer-Valk; 3 nov.: O. C.E.W. Kuiper-Donders; M.M. Lans-de Vos; C.S.M. Warmerdam-Seysener. ONDERTROUWD: 3 nov.: W. Heu- veling en H.J.C. Daalhuizen; P. r. v, Emmerik en M.W. Bezaan; P. Perlni en M. J. Gorissen; G.J. van Vllsteren en W. Hogewoning; W. Dijkstra en G. J. Wiersma; R.L. Dullaart en M.E.M. van Glabbeek. GETROUWD: 3 nov.: H.H. Banning en C.P. Visser; B.J.M. van der Voorn E.A.M. Witteman. ETA en C.W.M. Vink; A.W. Dykzeul en E.A.M. Witteman. OVERLEDEN: 31 okt.: A. Weenk, 50 j., Hazepaterslaan; C. C. Hogen- doorn-de Bakker, 64 j. Kamperlaan; 1 nov.: M. Craandijk, 77 j. Parklaan; P. C. Joores-van der Kamp, 73 j. Welte vredenplein; E.E. van Vliet, 69. j., Rus tenburgerlaan; 2 nov.: M.J. Marschal kerwoerd, 67 j., Korte Houtstraat; J. Middeldorp-van der Neut, 85 j. Ooster- houtlaan. afloop werden de leidsters, onder wie ook Jos Kampmeijer als de ster achter de coulissen gerekend moet worden, door de Nachtegalen zelf gehuldigd. Die hulde namen de dames met verraste gezichten in ontvangst. W. H. HILLEGOM, 4 nov. Gedurende tien dagen, van vrijdag 5 november tot en met zondag 14 november, wordt er feest gevierd in Hillegom. Dan herdenkt de bevolking van dit centrum van de bloembollencultuur het feit dat een halve eeuw geleden de St. Josephparochie werd gesticht. Een actief feestcomité heeft voor een programma gezorgd dat klinkt als een klok. Een van de hoogte punten vormt de opvoering van het kerk- spel „Pascha, brood en wijn". Op 6 september was het op de dag af 50 jaar geleden dat Noordwljks deken, mgr. N. J. Smeulders, een als kerk in gerichte bollenschuur op het terrein van de firma Buddenborg inwijdde. Dat ge- .schiedde onder grote tegenwerking van de toenmalige pastoor van de St. Marti- nusparochie, die te vuur en te zwaard de stelling verdedigde dat in Hillegom slechts één r.k. kerk recht van bestaan had. HU trachtte het onheil af te wen den door de grond, waarop de nieuwe kerk was geprojecteerd op te kopen. Nadat de eerste herder, pastoor Schraag, de parochiegrenzen had vast gesteld en de financiën had geregeld werd hij benoemd tot deken van Schie dam. HU werd opgevolgd door pas toor Mes, die bekend werd door zijn liefde voor het boerenland. Oude Hil- legommers weten zich nog te herin neren dat deze Zeeuw op klompen door zqn parochie kloste. Na hem kwam de man die de parochie St. Joseph ge stalte heeft gegeven, pastoor Van Leeuwen. HU bleef 31 jaar in Hille gom werkzaam. In korte tUd werkte hU de schuld weg. In 1927 werd de nieuwe kerk door de toenmalige bis schop van Haarlem, mgr. Callier, in gewijd. In datzelfde jaar kwam ook het nieuwe zusterhuis gereed en werd de pastorie afgeleverd. Pastoor Van Leeuwen kreeg in de oorlogsjaren zware slagen te verwerken de scholen en het zusterhuis werden in beslag genomen en een van zUn kape laans werd naar een concentratiekamp gevoerd. Zijn opvolger, pastoor Theis- sen, was verantwoordelijk voor een res tauratie van het kerkgebouw. HU was een ijveraar voor een betere verstand houding tussen de verschillende gods dienstige groeperingen in de Bollen streek. Pastoor M. G. van RUn nam de scep ter in 1962 van hem over. HU gaf het interieur van de kerk een geheel an der aanzien door plaatsing van een nieuw priesterkoor en altaar. TUdens zUn bestuursperioden kwamen de nieu we katholieke tuinbouwschool en een gymgebouw gereed. Er gaan geruchten over het stichten van twee nieuwe parochies in Hillegom. De beide huidige parochies tellen nu reeds meer dan 4500 zielen en de bevol king breidt zich sterk uit. De plannen tot de bouw van 600 woningen zUn in een gevorderd stadium en er zUn meer dan 300 woningen in aanbouw, waarvan een groot deel dit jaar gereed komt. Het feestprogramma luidt in grote lij nen als volgt: VrUdagavond opvoering van „Pascha, brood en wün" in de kerk. Zaterdag 6 en zondag 7 november wordt de uitvoering herhaald. Dinsdag 9 no vember staat in het teken van de be jaarden, de dag daarop is gereserveerd voor de jeugd. De jongeren worden ge- tracteerd op een filmvoorstelling in het Citytheater. Donderdag II november is een dag voor de zieken. De overledenen van de parochie worden tUdens een re quiemmis op vrUdag 12 november her dacht. Zaterdag 13 november wordt om negen uur een mis opgedragen, die op geluisterd zal worden door gitaarmuziek. 's Avonds volgt de vertoning van de film „De bekroning". Zondag 14 novem ber dragen enkele priesters die in de St. Josephparochie werkzaam waren een plechtige mis op. 's Avonds volgt de laatste opvoering van „Pascha, brood en wUn". Omstreeks half vier gistermiddag is de zeventienjarige bromfietser B.W.B. uit Haarlem op de hoek Eksterstraat Zwaluwstraat in botsing gekomen met een NZH-bus. De jongeman verleende geen voorrang. HU is met een hersen schudding ter verpleging opgenomen in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur* Wat het daglicht niet verdragen kan, 18 3r* Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALfi. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur: De gele Rolls-Royce, 14 jaar. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: My Fair L»dy> alle leeftijden. Zo. 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Voor de vuist weg, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Ontsnapping uit de jungle, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Galpagos, alle leeftijden' ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Opstand in de Kaukasus, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur. De man zonder noodlot, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Een getrouwde vrouw, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: De grote Caruso, a. 1. MINERVA. Vrij. en ma. 8.15 uur, zaterda< en zondag 7 en 9.15 uur: De tante van Charlie, alle leeftijden. Zondag 2 en 4.15 uur: De nieuwe avon turen van Dik Trom, alle leeftijden. Donderdag 4 november Concertgebouw. 8 uur: Concert door de stadsorganisten Albert de Klerk en Piet Kee ter gelegenheid van het gerestaureerde Cavaillé Coll-orgel. Donderdag 4 november Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Comedie met „Cactusbloem" van Barillep en Grédy. Regie: Paul Steenbergen. In de hoofdrollen: Myra Ward, Paul Steenbergen, Do van Stek, Wim de Haas en Annie Leen- ders. Donderdag 4 november Minerra-theater. 8.15 uur: „Een avond met Wim Sonneveld". Frans Halsmuseum, (Gr. Heiligland 62)! Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school, de Haarlemse school van de 18e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals meester werken. Dagelijks, behalve zondag geopend van 10 17 uur. Prentencabinet: Keuze uit eigen verzame ling. Dagelijks van 10 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dagelijks van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur Teyler Museum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon.- en feestdagen van 2 5 uur. Museum het Huis van Looy, KI. Houtweg 103, t*m 29 november: Tentoonstelling „Schilders uit Israël". Dageltlks van 10 17 uur, zondag van 1 5 uur. Vishal, Grote Markt: Kleurenfoto-expositie van Ernst Haas. Dag. van 10 17 uur. Zon dag van 1 5 uur. (t/m 27 november). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout- straatl. Geopend dagelijks van 10 6 uur en van 8 12 uur. Maand november expositie van tekeningen van Nic Jonk. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Dagelijks van 10 8 uur. dinsdag gesloten. 2e Etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. T/m 6 november: Expositie schilderijen en grafiek van Gert Beyer. FILMS: CITY-THEATER. Vrij. 8 uur, za. 9.15 uur en zondag, dinsdag en wo. 8 uur: De superman van de geheime dienst, 14 jaar. Zaterdag 7 uur. zondag 2.30 en 3 uur: Geldwolven in Gunsight pass, 14 jaar. FILMS ROYAL THEATER. Vrij. en za. 8 uur en zondag 3 uur: Vuurgevecht om Casa Granda, 14 jaar. Zondag en maandag 8 uur: De kool der liefde, 18 jaar. Dinsdag en wo. 8 uur. De vijf Sullivans. alle leeftijden. LIDO-THEATER. Vrij. en zaterdag 8 uur en zondag 3 uur: Winnetou keert terug, a.l. Zondag t/m woensdag 8 uur: Mondo Cane, 18 jaar. FILMS: DE ZWAAN. Vrij. en za. en zo. 8.15 uur: Dood aan de rondkoppen, 14 jaar. Zo.-midd. 2.45 uur: Met de drie Stooge» de wereld rond, alle leeftijden. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Adieu Charlie, 14 jaar. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Operation Crossbow, 14 Jaar. LUXOR. Dagelijks 2.30 en 8 uur: ZorbS de Griek, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Het huwelijksbed, 18 jaar. REX. Degelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Slavinnen der liefde, 14 jaar. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Fantomas, genie der misdaad, 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Gemeentelijk Museum de „Lakenhal", Oude Singel 28. Geopend dag. van 10 8 uur. Zondag van 1 5 uur. Van 12 nov. tot 13 december: „Neder landse kring van tekenaars". Restaurant „De Ruif". Jan Vossesteeg 59- Dagelijks van 10 8 uur en zondag van 8 12 uur: „Aquarellen en tekeningen va» Mies Deinum, (tot 27 november). Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14: Schilderijenexpositie van Bern. Laeck. (tot 5 december). „Franse Wjjnweek", (Rhóne) (t/m 8 nov.). „Oostenrijkse Wijnweek", (töm 28 nov.). Gebouw naast Overdekte, Haarlemmerstr. Tentoonstelling voor pluimvee, sierduiven, konijnen en cavia's. (5, 6 en 7 nov.). De fietser J.R. (49), die een monteur uit Haarlem, is gisteravond omstreeks half zes op de RUksstraatweg bU de Jan Campertstraat in botsing gekomen met een combiwagen. De monteur had onvoldoende op het verkeer gelet. Ten gevolge van de aanrUding is hq met een gebroken linkeronderbeen opgeno men ln het ziekenhuis Sint Joannes d» Deo. (Advertentie) NU WEER HET VOOR- DELIGE WINTERTARIEF Rijksstraatweg 145 v. Ostadestraat 1 Telefoon 60585 Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4