Binnen afzienbare tijd niet voldoende bouwgrond meer Overleg gaande met provincie en andere gemeenten Geen behoefte aan burger zinlening Haagse Comedianten met de Gactusbloem" in Haarlem Dolle avond met My ra Ward als de ster dg; Lefeber: n begrip voor Haarlems muziekleven Volksgezondheid Haarlem Plannen nieuwe gezondheids centra in vergevorderd stadium Tehuis voor geestelijk gestoorde kinderen dringend nodig Vietnambeleid van V.S. door professoren op de korrel genomen .Amerika gebruikt Vietnam als oefenterrein top :orm Haarlems laatste lantaarndover Uw WASAUTOMAAT k*Rouwels Thuisblij' ven voor aardgas ED. F I B B E Eensgezinde bijeenkomst van Oecumenische Raad Haarlem meubelen Kaninefaaten openen Carnaval Ik stap over de rotzooi Kroningsmis op gouden bruiloft K«rhvcLs Wethouder D. Spek zag jeugddroom in vervulling gaan uitsluitend verkrijgbaar bij EXCLUSIEVE GESCHENKEN VRIJDAG 5 NOVEMBER 1965 PAGINA 3 O Elke man met gevoel voor stan ding zal ontdekken dat de Lip- pits-najaars-collectie aan zijn eisen tegemoet komt. Tweeds, mohair en wol-trevira in treffen de kleurschakeringen zijn daar een overtuigend bewijs van. STAAT VOOR U KLAAR ,RAACT demonstratie Deskundige voorlichting KONINGINNEWEG 6 (bij de Schouwburg) WACENWEG 78 -T TELEFOON 14024-14752-12576 My ra Ward (links) tegenover Do van Stek in de „Cactusbloem' een succesvoorstelling van De Haagsche Comedie. o Clippers en Attachékoffertjes Vi3i 27.50 CJ officieel TOP-FORM advlieur Moet Haarlem op andermans grondgebied gaan bouwen? HAARLEM, 5 nov. Over de volks huisvesting in Haarlem^ waarover het afgelopen jaar reeds uitvoerige mede delingen zijn gedaan en waaromtrent het college met concrete plannen is ge komen, worden in de vandaag ver schenen Memorie van Antwoord geen Schokkende mededelingen gedaan. Op de vraag, of B. en W. bereid zjjn om in samenwerking met omliggende gemeenten op grondgebied buiten Haarlem te bouwen, omdat binnen af zienbare tyd binnen Haarlem zelf geen voldoende bouwgrond meer zal zijn, (Advertentie) SPECIAALHUIS REGENKLEDING NOORDWIJKERHOUT, 5 nov. Op ff november opent de Noordwijkerhout- Se karnavalsvereniging „De Kaninefaa ten" het carnavalsseizoen 1966 met een daverende pretavond. Op die avond komen de Mounties in de nieuwe samenstelling Fiet Bam- bergen en René van Vooren en met b®n hun muzikale medewerkers Jip Vo xel en Rita Mill. Om el£ minuten over elf uur wordt de nieuwe Prins Karnaval aan de feest vierenden in de zaal voorgesteld. Aan het feest werken natuurlijk mee de leden van de boerenblaaskapel „De koetillers" het Hjforkest van de Ka- mnefaaten. De carnavalvierders behoe ven niet met legen handen naar huis terug te gaan. Laat op de avond wordt ten bate van het uniformenfonds van de Chr. muziek- ifteniging „De Harpe Davids" de in middels reeds beroemd geworden bok Loof verloot. Tot besluit hopen de Kaninefaaten .dg enige uurtjes in hun residentie Ho- vyan der Geest met dans en gein 01 te maken. antwoordt het college, dat de toekom stige ontwikkeling van Haarlem niet los kan worden gezien van de ontwik keling in het Noordzeekanaalgebied. In dat kader moeten de vraagstukken van de werkgelegenheid en de volkshuisves ting worden bezien. B. en W. bestu deren deze materie nu, in overleg met provinciale instanties en de in dat ge bied liggende gemeenten. Wat de woningbouw zelf betreft, zeg gen B. en W., dat in het meerjaren- plan-woningbouw enige industriële bou wers zijn opgenomen, namelijk BMB te Amsterdam en Indeco-Coignet te Zaan dam met respectievelijk ongeveer 900 en 1000 woningen. Het ligt echter niet in de bedoeling direct langlopende op drachten te verstrekken. De suggestie is gedaan om ter be vordering van de woningbouw een zogenaamde burgerzinlening te lan ceren. Er zou dan een beroep op de Haarlemse burgerij gedaan moeten worden om, tegen een lagere dan de marktrente, gelden ter beschikking te stellen voor de bouw van woningen met huren, welke betaalbaar zijn voor die groepen van de bevolking, die momenteel het ergst in de knel zitten. B. en W. hebben echter geen behoefte aan een burgerzinlening. De bouw van woningen voor minder draagkrachtigen geschiedt geheel in de woningwetsector met alle financië le faciliteiten vandien. Zoals te verwachten was, komen ook de gebreken aan woningen in de me morie ter sprake. Naar aanleiding daar van zeggen B. en W., dat getracht wordt technische fouten te voorkomen door een zo intensief mogelijke contro le op de uitvoering van de bouw in het algemeen en op belangrijke construc- tiedetails in het bijzonder. In de des betreffende bestekken wordt een clau sule opgenomen, waarbij de aannemer verplicht wordt, schade aan meubilair e.d. aan de bewoners te vergoeden voor zover deze door de uitvoering van de werken is ontstaan. HAARLEM, 5 nov. Haarlems wethouder D. J. A. Spek heeft gister avond een jeugddroom in vervulling zien gaan. Hoe vaak had hij als jongen niet vol bewondering opgekeken naar de lantaarnopstekers, die in de jaren twintig in het Haarlemse straatbeeld een normaal verschijnsel waren. Als een echte lantaarnopsteker mocht hij gisteravond op het Proveniershofje een laddertje beklimmen en Haarlems laatste gaslantaarn eigenhandig do ven: voorgoed. Het hofje was op slag in duisternis gehuld. Maar niet voor lang, want een moment later sprongen de electrische lantaarns, die de laat ste vier gaslantaarns vervangen, al aan. Dat bleek een hele verbetering. Je kon elkaar nu tenminste zien. Maar de bewoners van het hofje waren daarover niet verrukt. Want met het laatste gaslicht verdween tevens de romantische sfeer, die dit hofje dank zij zijn kromme smeedijzeren gas lantaarns met de gebarsten ruitjes, nog kenmerkte. Wethouder Spek was er echter geenszins rouwig om. Hij zei, dat we het verdwijnen van de laatste gas lantaarns uit het Haarlemse niet met weemoed moeten ondergaan, maar met een gevoel van blijheid. „Een nieuwe vondst, het aardgas, zal de tijd aangenamer en, naar we hopen, ook goedkoper maken", aldus de wet houder. Dat laatste hoopte ook het oude vrouwtje dat op het hofje woont en getuige was van het einde van het weinige dat haar nog met „die goeie ouwe tijd" verbond. „Maar voorlopig ben ik „mijn" gaslantaarns kwijt", zei ze ons. Voor hij zijn „moord" op de ro mantiek pleegde wees de wethouder er nog op, dat de vier gasvlammen die hij de nek ging omdraaien honderd- éénendertig jaar hebben gebrand. Op het Proveniershofje stonden namelijk niet alleen Haarlems laatste, maar ook Haarlems eerste gaslantaarns. Dat nam de wethouder voor het gemak althans aan, want anders zou zijn of ficiële daad natuurlijk veel van zijn glans verliezen. Maar de historici zijn het er nog niet over eens of in 1834 de eerste gaslantaarn op het Proveniers hofje of op de Grote Markt werd ontstoken. Hopelijk vergeten ze onder hun gekibbel daarover niet voor het nageslacht vast te leggen dat de eerste aardgasvlam in Haarlem in het bur gemeester Reinaldpark brandde. Daar zou hij vanmiddag worden ontstoken. Door wethouder Spek. Hij is dus niet alleen Haarlems laatste lantaarn- dover, maar tevens onze eerste „aard- gasvlamontsteker". (Advertentie) HAARLEM, 5 november Een paar weken geleden, toen De Haagsche Co medie eeii voorstelling gaf van „Er is een moord gepleegd" (een glansrol van Ida Wasserman met als tegenspeler Joris Diels), schreven wij, dat u een der volgende voorstellingen niet mocht missen, 'n Verrukkelijk stuk om een avondje uit te zijn. Hetzelfde moeten we zeggen van het blijspel „Cactusbloem", waarvan eveneens De Haagsche Comedie in de stadsschouw burg gisteravond een uitbundige verto ning gaf. Dit keer was Myra Ward de stralende ster met Paul Steenbergen als tegenspeler. We hebben de open doekjes voor Myra Ward tenslotte niet meer geteld. Het waren er vele. Wat heeft zij er een grandioze comedie van gemaakt, een dolle boel, die bijna vol komen in de klucht terecht kwam. De auteurs Barillet en Gredy hebben een vrolijke geschiedenis geschreven. Een driehoeksverhouding van een merkwaardig onschuldig soort. Het ver haal betreft een tandarts, die relaties aanknoopt met een jong meisje. Hij is vrijgezel, maar hij maakt haar wijs „mannen moeten altijd liegen" dat hij getrouwd is en drie kinderen heeft. Dat leugentje heeft meer consequenties dan hij en de toeschouwers zouden ver moeden. Er komt zelfs een schijnhu welijk van met zijn assistente, een meisje, dat haar eerste jeugd heeft gehad, een vereenzaamd type op het eerste gezicht, maar tenslotte toch een schepsel, waarin de vrouw nog lang niet gestorven is. Zij weet het feestelijk te versieren met een voor alle partijen gelukkige afloop. Een uitgekookt Frans blijspelletje, heel licht van toon, waardoor de on deugende grappen gemakkelijk en met genoegen te savoereren zijn. Paul Steenbergen heeft er als regisseur ken nelijk iets van willen maken. Dat iets is alles geworden. Hij is letterlijk met een troep Haagse comedianten geko men, met Myra Ward als nummer één. De rol van tandarts-assistente gaf haar natuurlijk prachtige kansen, maar zij buitte die ook helemaal uit. Ze wist op het laatst zelf niet meer, of ze lachen of spelen moest. Een volle schouwburgzaal joeg haar trouwens op van het ene naar het andere applaus. Het plezier om Myra Ward werd na tuurlijk mede bepaald door Paul Steen bergen, die de tandarts-vrijgezel stevig op de planken zette. Niet de slaaf van zijn tegenspeelster, maar een acteur met een eigen stijl. Daardoor juist kre gen de tegenstellingen die lachsalvo's verwekkende effecten. Van de overige medewerkenden noemen wij met name nog Do van Stek, die vlot en kordaat het jonge, verliefde meisje speelde. Tenslotte de décors. Rollend wer den ze in en uit elkaar geschoven, 'n Vernuftige constructie, die meer dere malen een open doekje waard bleek. Al dat vernuft was in eerste instantie het werk van Hep van Delft. En om het stuk, én om de voor stelling én om de décors raden wij iedereen aan deze Cactusbloem van de Haagsche Comedie te gaan bekij ken. Niemand zal er spijt van heb ben. W. Helversteijn LISSE, 5 nov. Over dit bijzondere onderwerp heeft Zuster Faustina van „Huize Voorzienigheid" te Amsterdam gisteravond gesproken op uitnodiging van de afdeling Lisse van het Vrouwe lijk Ned. Kath. Vakverbond (V.N.K.V.) in het N.K.V.- gebouw te Lisse. Zij hield een causerie over de harde werke lijkheid waarmee de zusters van Huize Voorzienigheid worden geconfronteerd bij hun werk in de Jordaanbuurt van Amsterdam. De vertoonde dia's waren even hard als het gesproken woord en lieten eer stuk leven zien zoals de gewone mens zich niet kan voorstellen. Zuster Faus tina heeft echter geen drama gemaakt van de belevenissen. Zij vertelde zeer interessant en humoristisch. HAARLEM, 5 november Vol gende week maandag worden de eerste straten van Haarlem aange sloten op het aardgas. De bewoners krijgen van het G.E.B. het vrien delijke maar dringende verzoek al thans één der huisgenoten thuis te laten, zodat die dag zoveel mogelijk alle aansluitingen tot stand kunnen komen. In de loop van maandag worden nieuwe kooktoestellen en leenkomforen aangesloten. Tussen zeven en acht uur 's avonds ge schiedt de overschakeling. Maandag worden behandeld: Alexander Flemingstraat, Edward Jennerstraat, Floris van Adrichem- laan, Halbertsmastraat, Mathijsen- straat, Niels Finsenstraat, Prof. Donderslaan, Prof. Kouwersstraat, Prof. Pelstraat, Ramaerstraat, Ro bert Kochlaan, Semmelweisstraat, Tersierstraat en Wijnhoffstraat. HAARLEM, 5 nov. Het hele huwe lijksleven van het echtpaar Lefeber uit de Timorstraat in Haarlem-Noord heeft in het teken van de muziek gestaan. Het is dan ook niet verwonderlijk dat bij de viering van het gouden huwelijksteest een muzikale manifestatie de hoofdscho tel vormt. Tijdens een plechtige hoog mis, die zaterdagmorgen in de Liduina- kerk aan de Rijksstraatweg wordt opge dragen, zal het koor „Da Pacem" op verzoek van de bruidegom de Kronings- mis van W. A. Mozart uitvoeren. De heer J. W. Lefeber heeft het koor vorig jaar in Blokker horen zingen. „Ik was erg onder de indruk van de grote kwaliteiten van de koorleden", zegt hij nu. „En ik dacht meteen: dat is wat voor mijn gouden huwelijksfeest." En aldus geschiedde. De bruidegom nam contact op met de dirigent, de heer Lou Tervoort uit Beverwijk en „Da Pacem" nam de uitnodiging aan. Dat is dan de kroon op het werk van deze muziekliefhebber in hart en nieren. Want het lijdt geen twijfel of het rooms- katholieke volksdeel van Haarlem heeft op het terrein van de muziek zeer veel aan deze nog altijd watervlugge grijs aard te danken. Hij was het die met enkele koplopers in de Gay Twenties de r.k. Harmonie „Euphonia" oprichtte. Oprichten alleen is niet de kunst: het bestaansrecht van „Euphonia" waar maken, dat moest gebeuren. Lefeber heeft bewezen een doorbijter te zijn. Eenendertig jaar heeft hij voor zijn mu- siserende dilettanten gestaan. Elke maand stroomden honderden mensen naar de muziektent in het Bloemendaal- se Bos en luisterden, gezeten tussen de bomen, naar de verrichtingen van de harmonie. „Dat waren nog eens tijden", ver zucht Lefeber. „Wat een verschil met tegenwoordig. Je krijgt geen man meer overeind. Ook ik heb na 31 jaar uit woedende onmacht mijn dirigeer stok op de grond gesmeten, omdat de animo minimaal was." De restjes van „Euphonia" en „Cecilia" werden bij eengeharkt en uit deze kern ontstond de huidige drumband en harmonie „St. Bavo". „Het doet me deugd dat er toch nog iets uit mijn zwoegen is gegroeid." Lefeber zou Lefeber niet zijn als hij ook nu op zijn 73ste jaar zijn partijtje in het Haarlemse mu ieven niet meeblies. Hij is een zeer gewaardeerde klarinettist in het sym- phonieorkest „Haarlem", dat deze week nog een uitstekende uitvoering heeft gegeven. Meer dan veertig jaar is hij in dienst feweest als zetter bij drukkerij „De paarnestad", waar hij opklom tot chef van de hand- en machinezetterij. Ook dit werk deed hij met de volle in zet van zijn persoon. „Ik twijfelde als jongeman al of ik nu musicus of zetter zou worden." Achteraf kan hij zeggen dat hij beide heeft gedaan. Rusland. De Sovjet-Unie heeft een onbemand wetenschappelijk ruimtesta tion van 12,2 ton in een baan om de aarde gebracht. Het station heeft de naam gekregen van Proton II (UPI) HAARLEM, 5 nov. Blijkens mede delingen van B. en W. in hun Memorie van Antwoord bestaan er op het ter rein van den volksgezondheid verschil lende plannen. Zo zijn er plannen voor de vestiging van gezondheidscentra in Parkwijk en Haarlem-Noord. Ze zijn zelfs in een vergevorderd stadium. Voor Parkwijk kan in de bestaande behoefte worden voorzien door gebruik te maken van een onderdeel van een door de Hervormde Diaconie te stichten bejaar dentehuis aan de Bernhard Zweerskade. Over de plannen voor de bouw van een gezondheidscentrum aan de Planeten- laan zal binnenkort een definitieve be slissing worden genomen. Bij het schets- plan voor dit centrum is rekening ge houden met huisvesting voor een de pendance van de afdeling geneeskundig schooltoezicht van de g.g. en g.d. en voor een tandheelkundig centrum. Voorts met ruimte voor de kruisverenigingen en met de inrichting van twee polikli nieken. Voor wat Schalkwijk betreft kunnen B. en W. nog geen mededelingen (Advertentie) EN BIJZONDER ORIGINELE GESCHENKEN VOOR HEREN LEDERWAREN - PARFUMERIEËN Grote Houtstraat 149 - telefoon 12162. WUWUWWWWWW^WWWW doen. Op de vraag, of B. en W. niet van mening zijn, dat plaatsing van zieke bejaarden in de eerste plaats een taak is van de g.g. en g.d., natuurlijk na overleg met de besturen van de betrok ken tehuizen voor zieke bejaarden, ver klaren B. n W., dat zulks in de eerste plaats een zaak is van de bejaarde zelf en diens huisarts aan de ene zijde en van de directie van de inrichting aan de andere zijde. Waar door de bejaar de of diens familie de bemiddeling van de g.g. en g.d. wordt ingeroepen, wordt deze uiteraard altijd verleend. Van de andere opmerkingen van B. en W. noteren wij, dat de afdelingen van de g.g. en g.d. zoveel mogelijk in eikaars nabijheid moeten worden gehuis vest. Er zal dan ook worden gestreefd naar een zo groot mogelijke concentra tie van de afdeling en in en nabij de hoofdgebouwen aan de Nieuwe Gracht. Verder zeggen B. en W., dat er voor geestelijk gestoorde kinderen bui ten het gezin, waar zij dikwijls onder moeilijke omstandigheden worden ge handhaafd, in Haarlem onvoldoende verzorgingsmogelijkheden bestaan. De mogelijkheid wordt bestudeerd om binnen korte termijn in een te huis voor deze kinderen te voorzien. Tenslotte heeft de oprichting van een nazorgpaviljoen (longstay-annex) bij de Olarakliniek alle aandacht. De ver werkelijking van het plan zal nog wel enige tijd op zich doen wachten. O' HAARLEM, 5 nov. De westerse wereld neemt het optreden van de Ver enigde Staten in Vietnam niet voor zoe te koek. Dat bleek gisteravond in een door eensgezindheid gekenmerkte bij eenkomst van de Oecumenische Raad voor Haarlem en omstreken in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann. Lr werden een aantal vinnige vragen atgevuurd op een tweetal professoren, die in een korte inleiding hun visie op de kwestie Vietnam hadden gegeven. Daarbij hadden zij een aantal kritische kanttekeningen gemaakt aan het adres van de Amerikaanse regering. Dit ont lokte aan een der aanwezigen zelfs de vraag: „Moet Amerika na al die blun ders uit (1e laatste jaren de leiding van de westerse wereld behouden?" Professor J. v. d. Graaf, hoogleraar aan de universiteit^ van Utrecht, wees er op dat het in Vietnam niet primair gaat om de strijd tussen het kapitalis tische en het communistische stelsel maar dat het hier op de eerste plaats een nationale bevrijdingsoorlog betreft „Een boerenopstand", noemde hij het' Door de onmenselijke zware belasting druk van de Diem-dynastie kon de Vietcong ontstaan. De sympathie voor het vorstenhuis onder de bevolking was gering en daardoor kon het gebeuren dat op het moment dat de Amerikaanse regering de Diems liet vallen, zij op slag door het volk werden vermorzeld. Prof. v. d. Graaf zei dat het Vietna mese volk snakt naar vrede. Een vrede zonder Vietcong en zonder Yankees. „Want", zo zei spreker, ,,'s nachts ver bergt de Vietnamees zich voor de Viet cong en overdag kruipt hij weg voor de Amerikaan." „Dit volk wil na een kwart eeuw wel eens rust. Want ook de Amerikanen laten de inheemsen niet hun gang gaan. Aan de zijde van de Vietcong, maar ook aan Amerikaanse zijde zijn wreedheden en concentratie kampmethoden aan de orde van de dag. Laten wij dat niet vergeten. In het wes ten spreken wij alleen maar over de gruweldaden van de Vietcong. Op bij eenkomsten in Boedapest sprak men mij over wreedheden, die door de Ame rikanen zouden zijn toegepast". Prof. v. d. Graaf verweet de Ame rikaanse regering Vietnam te gebrui ken als oefenterrein. „De Verenigde Staten gebruiken Vietnam als een proef veld voor de oorlog. Nieuwe oorlogs technieken worden nauwkeurig uitge probeerd. Stukken rimboe worden to taal ontbladerd en zijn voor jaren niet meer bruikbaar, bovendien wordt er geëxperimenteerd met gassen. Amerika beschouwd het Vietnamese grondge bied als een uitstekend trainingsgebied voor de guerillabestrijding. Naar de mening van de hoogleraar moesten ook de christelijke kerken in Europa druk op de Amerikaanse rege ring gaan uitoefenen teneinde de strij dende partijen aan de conferentietafel te krijgen. In Amerika hebben duizen den kerkelijke en humanistische verte genwoordigers de handen ineen ge slagen om door middel van beïnvloe ding van de publieke opinie de rege ring op de rechte koers te brengen. Nog niet zolang geleden verscheen in de New York Times een grote adverten tie met in vette letters: „Stop it, mr. president!". Deze advertentie, die door de geestelijken was ingezonden, resul teerde in succes. Het was ondermeer aan de annonce te danken dat Johnson in een rede bekend maakte dat hij over de oorlog in Vietnam wilde onderhan delen, zij het niet aan een tafel met het nationale bevrijdingsfront. „De grote moeilijkheid is dat Ame rika, dat nog nooit een oorlog heeft verloren zijn gezicht niet wil verlie zen", merkte prof. v. d. Graaf op. „En toch is het noodzakelijk dat de partijen zich stellen achter het ak koord van Genêve in 1954. Ameri ka denkt nog steeds dat de Europese naties, op een enkele uitzondering na (Frankrijk), achter zijn Vietnambe leid staan. Het is aan ons om te to nen dat dit niet zo is." De Nijmeegse professor dr. H. Brink merkte op dat de intensiteit van de oorlog in Vitnam sinds februari on rustbarend is opgevoerd. „Eerst waren de Amerikanen nog slechts „adviseurs (Advertentie) iüik Het aantal van deze functionarissen werd geregeld opgevoerd tot op het laatst niet meer verbloemd werd dat duizenden militairen aan de strijd deel namen. Prof. Brink brak een lans voor de ontwapening. Hij bracht de woorden van Kennedy in herinnering: „De wa pens moeten worden afgeschaft, voor dat zij ons afschaffen". „We moeten nu eindelijk eens af van de verouderde na tionalistische opvattingen. Alle landen zijn van elkaar afhankelijk geworden en er rest ons slechts een keuze tussen leven en dood, want de oorlog is een onhanteerbaar instrument geworden". Prof. Brink herinnerde in dit verband aan de woorden van Paus Paulus VI, die hij sprak voor het forum van de Verenigde Naties en waarin hij aan drong op een „Innerlijke verandering van de mens". (Advertentie) Wij exposeren nu reeds onze ge schenkencollectie in ETALAGE en SHOWROOM, zodat U nu rus tig Uw keus kunt maken. Onder meer importeren wij uit Engeland en Frankrijk steeds de nieuwste snufjes in exclusieve tabakspijpen, waarvan wij de alléénverkoop hebben voor Haar lem en omstreken. SIGAREN- EN PIJPHANDEL GROTE HOUTSTRAAT 81 (tegenover V. en D.) INTERIEURVERZORGING Bartel jorisstraat 13-17 HAARLEM. 's Maandags de gehele dag gesloten. Uit de Haarlemse Memorie van Ant woord: aan de jumelage-activiteiten zal geen uitbreiding worden gegeven. Tot onze spijt, zeggen B. en W. Attentie voor Nieuw Vennep. Dinsdag 9 november, 's avonds tussen zeven en negen uur, is er een bloedafname-avond ten behoeve van de bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis. Ook donors uit Abbenes en De Kaag, en nieuwe lingen, worden verwacht. Speciale attentie voor Sint Nicolaas, die bij iedereen op bezoek wil komen. In de Deo weten ze er alles van. Gewoon een telefoontje (02500-59001) naar de heer Blok, Centrale Keuken Ziekenhuis Sint Joannes de Deo, en 'n afspraak maken. De baten, die de Sint van een bezoek bij u heeft, zijn bestemd voor het ziekenhuis in Sengarema. U hebt ons toch wel begrepen? We kunnen niet al les vertellen. „Kortweg" is namelijk de meest gelezen kinderrubriek. Nu de muziek. Zondag 7 november concert met Pools programma in de aula van het Teyler's Museum, 's mid dags om drie uur. Solisten Steffy Recko- Bijl (sopraan) en Haite van der Schaaf (orgel). Arbeid Adelt. Dat weet u. Daarom moet u naar de Tesselsehade-bazar in Frans Halsmuseum gaan. Van 's morgens Halsmuseum gaan. Van 's morgens half elf tot 's avonds half elf. Geen entree, 's Avonds helemaal sfeervol, kompleet met kaarsen. We komen nooit in IJmuiden-Oost. Nu toch wel, namelijk morgenochtend aan de Zeeweg 134, waar het Wit-Gele Kruis Velsen een nieuw wijkggebouw opent. Het wordt ook ingezegend. Door een capucijn of 'n wereldheer? We wachten in spanning. Het is daar soms spannend in IJmuiden. De Algemene Nederlandse Invaliden- bond, afdeling Haarlem en omstreken, houdt maandag 8 november zijn jaar vergadering in het gebouw van de Vrij zinnig Hervormden aan de Vestestraat (bij de Raaks). Elf leden van de Haarlemse Groep exposeren tot en met 20 november in Galerie 't Gouw te Purmerend. De ope ning is inmiddels al verricht. We ge ven alleen de openingstijden van zater dag en zondag: twee tot vijf uur. Des middags. Nog meer cultuur. De Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging geeft dinsdagavond een uitvoering in Haar- LEMS Concertgebouw. Vele solisten. Leiding: Jan Pasveer. Onder meer het Requiem van Fauré. Ter gelegenheid van Klaproosdag wordt in Heemstede van 8 tot en met 12 november een lustencollectie gehou den. Het wordt dus een Klaproosweek met een algemene straatcollecte op za terdag 13 november. Geven. Voor de leden van de Heemsteedse Kunstkring treedt maandag 8 novem ber, 's avonds om kwart over acht in het Minervatheater, op Ine Wierda. Zij draagt voor: Melodie uit de verte (Olaf de Landell) en Het Moesje (Al fred de Musset). Kijken of we nog wat hebben. O ja, nieuws van Cobi Schreijer. Vanaf van avond tot en met 14 november treedt op vrijdag- zaterdag- en zondagavond cp in haar Waagtaveeme de Ameri kaanse folksinger Don Paulin. 't Is maar, dat u het weet, als u niets zou weten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3