Haagse Post toch naar Elsevier? VOLVO Basketballers bijna tegen Spanjaarden opgewassen Aan vooravond van belangrijke prijsverhoging Automobilist moet kiezen of delen Loont het de moeite nog dit jaar te kopen? 1111 Na^oorlogse heffingen op motonvwegverkeer VAUXHALL CHEVROLET Transactie spoedig verwacht Telegraaf bezwijkt voor 1,5 miljoen P.v.cLA.-jongeren tot fractie: geen huwelijk in A'dam Man verdronken na slippartij 1965 heeft nog 2 maanden! m W. a TWEEHUYSEN Eén punt verschil Fataal Ongeluk Zirlerberg Nederlander staat in Oostenrijk terecht PAGINA 11 Nog 2 maanden voor U om te kiezen. Om te kiezen tussen AUTOMOBIELBEDRIJF HEEREMANS&VAN LEUVEN n.«. HAARLEM - Nw. Gracht 78 - tel. 17588 Official dealer G.M. De vele revolutionaire pluspunten in de nieuw# Volvo maken deze wagen meer dan ooit tot een in alle opzichten „veilige" investering! Nu ook automatisch. Vraag proefrit bijt Automobiel- en Garagebedrijf Bloemendaalseweg 200 Overveen Tel 02500—55601 - Hoofdagent Haarlem e.o. (door Vic. Sniekers) Heel wat Nederland se automobilisten staan op het ogen blik voor een moeilijke vraag. Want voor hen is het, met de aangekondigde ver hoging van de omzetbelas ting op auto's, een kwestie van kiezen of delen gewor den. Een nieuwe auto kie zen, maar dan nu, of wach ten tot straks? Maar dan delen met de fiscus. Volgens ruwe berekeningen zullen de autoprijzen dade lijk gemiddeld met bijna acht procent omhoog gaan. Dat is geen kleinigheid. Geen wonder, dat er in de afgelopen weken al heel wat automobilisten zijn geweest, die besloten op de valreep van dit jaar auto's voor hun geld te kiezen. Hoe gróót het voordeel is, dat de thans nog snel nieuw-kopende automobilist behaalt, is moeilijk vast te stellen. Wanneer hij van plan zou zijn geweest, eerst in de lente nieuw te kopen (dan begint onder normale omstandig heden het „auto-hoogseizoen") en hij besluit zijn aankoop te vervroe gen om aan de verhoogde prijzen te ontkomen, heeft hij zonder twijfel een belangrijk financieel voordeel. Daar staat echter tegen over, dat hij nu nog een 1965-er koopt, hetgeen straks bij de ver koop wellicht een rol zal spelen en bovendien krijgt zijn nieuwe auto de winter 1965-1966 „voor de kiezen", zoals dat heet. Een wagen die na de verhoging van de omzetbelasting een klei- ne tien mille duurder zal gaan worden, is de splinternieuwe, pas gëintroduceerde „Konings wagen" van Rolls Royce. Thans kost deze RoUs Royce Phantom V State Landaulette ongeveer 120.000 gulden. Een verhoging van het weeldetarief van de om zetbelasting zou een prijsverho ging kunnen meebrengen van ruw genomen acht procent, het geen voor deze voor konin gen en diplomaten bestemde Rolls Royce een bedrag van 9600 gulden zou betekenen. Wie plannen heeft: nu kopen. prijzen steeds hoger t (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam, 5 nov. Naar hier "Kit aangenomen gaat het week- n» Haagse Post binnenkort over kp ar i ev'er. Elseviers directeur Jus- »en is al geruime tijd geïnteresseerd nipt Haagse Post, maar slaagde er j®1 m dit blad in handen te krijgen. -8 grootste aandeelhouder van de N.V. p'ef?ta. uitgeefster van de Haagse ost is De Telegraaf (60 procent) die einig voelde voor de transactie. Mr. J. Hilterman, hoofdredacteur an HP. die de resterende 40 proc. van hp-,,aandp'en bezit toonde meer bereid- Volgens Vrij Nederland van deze al n s(eir|fle De Telegraaf tenslotte toe tin bedrag dat Elsevier zou necr- ln a interessant zou zijn. Vrij Neder- and noemt een vraagprijs van 1,5 mil joen gulden. De transactie zou dezer uagen gesloten worden. Elsevier-nieuwe stijl is zeer geïnte- esseerd in de Haagse Post, omdat de wrmule van dat blad het vernieuwde AMSTERDAM, 6 nov. De Federa le Jongerengroepen PvdA, afdeling Amsterdam, heeft de socialistische tweede Kamerfractie gisteren schrif telijk in kennis gesteld van haar af wijzende mening inzake de keuze van Amsterdam voor het huwelijk van prin ses Beatrix. „Het is", aldus de brief, „gezien de traditie dat de huwelijksvoltrekking van troonpretendent of vorstin voornamelijk in Den Haag geschiedt, onbegrijpelijk dat thans van deze gedragslijn wordt afgeweken, temeer daar de keuze van Amsterdam als plaats van huwelijks- Voltrekking zeer discutabel is, om re uenen zelf door de regering in de me morie van antwoord genoemd. Wij drin gen er bij de fractie op aan dat zij er naar streeft dat alsnog een andere Plaats van huwelijksvoltrekking wordt gekozen." Verder staat in de brief: „Wanneer jou blijken dat de regeringspartners de brief vanNederhorst zouden aangrij pen om de uitvoering van het rege ringsprogram door deze coalitie te on dergraven, zouden wij dat onaanvaard baar achten". He afdeling Watergraafsmeer (een ?eel van Amsterdam) van de P.v.d.A. beeft gisteravond me» 24 tegen 17 stem- JJjeb en een aantal onthoudingen een motie aangenomen, waarin er bij de factie in de Tweede Kamer op wordt aangedrongen geen steun te verlenen aan het geven van toestemming voor het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. weekblad goed van pas komt. Boven dien zou een concurrent van de markt zijri. Het gaat echter vooral om mr. Hiltermann die voor hij naar de Haag se Post ging hoofdredacteur van Else vier is geweest, in welke functie direc teur Jussen de heer Hiltermann graag terugziet. Zoals bekend is Elsevier in moeilijkheden wat betreft de bezetting van zijn hoofdredactie. Naar Vrij Ne derland meldt ambieert mr. Hiltermann het hoofdredacteurschap van Elsevier niet, maar eerder de positie van co lumnist. Directeur Jussen ziet mr. Hil termann op de duur toch als hoofdre dacteur. Het is de bedoeling dat de Haag se Post voorlopig zal blijven voort bestaan met dezelfde staf. maar zal worden geëxploiteerd door Elsevier. Over enige maanden zou men het blad willen integreren in Elsevier- nieuwe stijl. Van de zijde van de betrokkenen is een en ander bevestigd noch ontkend. Dircteur Jussen van Elsevier is volgens zijn secretaresse veertien dagen afwe zig. Zij had echter opdracht mee te delen dat de heer Jussen „geen com mentaar" zou hebben. Mr. Hiltermann van de Haagse Post was onbereikbaar. De Heer Stokvis, directeur-hoofdredac teur van De Telegraaf zei het juister te vinden als de heer Jussen medede lingen deed, reden waarom ook hij geen commentaar wilde geven. (Van onze correspondenten) HARLINGEN, 6 nov. Op de af sluitdijk bjj Breezanddijk is vrijdag een ongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 49-jarige heer M. Pronk uit Voorburg. De man reed in een personenauto in de richting Friesland. Hij haalde met een zeer grote snel heid vier andere auto's in. Toen hij naast de vierde auto kwam, was een tegenligger zo dicht bjj, dat de heer Pronk snel moest invoegen tussen de vierde en de derde auto. Door het sterke afremmen en het plotseling naar rechts sturen, raakte de auto in een slip. De wagen schoot van de weg en duikelde bij het talud van de afsluitdijk neer. Beneden sloeg het voertuig over een brede rand stort- steen en bleef tenslotte op de kop in het IJsselmeer liggen. Toen voorbij gangers de heer Pronk uit het wrak hadden gehaald, bleek deze reeds te zijn verdronken. UTRECHT Op een niet beveilig de overweg tussen Schoonderbeek en Nieuw-Amsterdam is gisteravond de motorrijder J. Pat uit Coevorden tegen een passerende trein gebotst en om het leven gekomen. De machinist van de trein heeft van het ongeluk niets gemerkt. DOETINCHEM De 51-jarige me vrouw J. F. van Kleef-Polderman uit Doetinchem is gistermiddag bij het oversteken van een rijweg in haar woonplaats door een personenauto aan gereden en dodelijk gewond. Zjj over leed enkele uren later in het katho liek ziekenhuis in Doetinchem. (Advertentie) Verstandig idee! Verstandig om !n de toekomst te zien en niet alles aan het toeval over te laten. Verstandig om nu een levensverzekering te nemen. Daarbij te bedenken dat de fiscus nog een aanzienlijk deel van de premie meebetaalt. Uw verzeke ringsman heeft u goéd geadviseerd. Hij adviseerde immers De Neder landen van 1870... ook om de tijd, de zorg en de aandacht die aan uw verzekering wordt besteed. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 6 nov. Onverwacht vroeg, al in de eerste de beste wed strijd was er sfeer in de Apollohal. Oorverdovend waren de toejuichingen waarmee de uitgelaten toeschouwers het Nederlandse basketbaJIteam onder steunden in de wedstrijd tegen Spanje voor 1" t vierlandentoernooi. Op papier zijn de drie, door de jubilerende Am sterdamse Basketballbond uitgenodig de tegenstanders juist iets sterker dan Oranje. De opzet was immers: geen zwakke ploegen waartegen geen eer te behalen zou zijn, neen, landen met een reputatie, waartegen het eervol zou zijn te verliezen. Verloren werd die eerste wedstrjjd door Nederland inderdaad, maar het verschil was, na een sum mum aan spanning, tenslotte één sim pel punt. Direct vanaf het begin heeft het spel van Nederland de toeschouwers ge boeid. Met Pastor, Franke, Sterker, La- gerwey en inspirerend aangevoerd door Jan Bruin werden de sterke Spanjaar den op een magistrale wijze overrom peld. Via 11-3 en 17-7 werd met 25-11 na bijna acht minuten het grootste ver schil in deze wedstrijd in het voordeel van Nederland bereikt. Twee „time outs" en het wisselen van Codina tegen de snelle Cortes brachten het zelfver trouwen in de Spaanse ploeg terug. De voortreffelijke „fast-breaks" van de Ne derlanders werden wat vaker onderbro ken en Spanje begon de wegen te vin den die door de Nederlandse zone-ver dediging leidden. De voorsprong van Nederland werd ondergraven. Eerst nog langzaam (31-21, 34-26), vooral dank zij het pro- duktieve verweer van uitblinker Fran ke, naar allengs sneller (38-32, 40-36). Dat Pastor, door zijn lengte onmis baar in de „rebound", met drie per soonlijke fouten gewisseld moest wor den was hieraan niet vreemd. Even min als de onrust die ontstond toen Ton Boot werd ingezet maar vrijwel meteen weer met een bloedneus moest worden vervangen. Bij de rust was het verschil nog slechts drie punten (46-43). De Nederlandse ploeg begon de twee de helft met een onbeheerste „man-to man" verdediging, die binnen enkele minuten een reeks persoonlijke fouten kostte, waaronder een betreurenswaar dige van pivot Pastor. Witte verving hem zó snel mogelijk, terwijl de vinni ge Lagerwey de plaats van Boot in nam. Via 54-50 en 58-57 namen de Span jaarden na zeven minuten de leiding over (62-63) en probeerden meteen een doorslaggevend verschil te bewerkstelli gen. Mede doordat het onjuist stuiten van knappe acties onder de ring van Sterker en Franke niet werd opge merkt door de scheidsrechters, leek deze opzet te zullen slagen (68-77). Een zich bewonderenswaardig inzettende Ne derlandse ploeg, goed geleid door coach Janbroers en gesteund door het wild- enthousiaste publiek, weigerde dit te ac cepteren en kwam terug tot 78-81. De Spaanse ster Rodriguez voerde zyn ploeg naar 83-89. Nederland impro viseerde een verdediging over het hele veld en kwam veertien seconden voor het eind signaal tot 88-91. Topscorer Franke benutte twee strafworpen en de achterstand bedroeg dus nog slechts één punt. In zjjn ijver de bal opnieuw in bezit te krijgen beging de Nederland se ploeg een persoonlijke fout tegen Ro- driquez. Die werd fataal. De gerouti neerde Rodriquez benutte de hem ge boden kans feilloos. Nederland kreeg nog slechts de kans in het eindsig naal de achterstand opnieuw tot één punt te verkleinen (92-93). Via Wim Franke (22-21), maar dat spreekt bijna vanzelf. Finland—België was zonder enige twijfel een attractieve wedstrijd. Finse systeemkennis contra Belgisch opportu nisme; België weliswatr steeds aan de leiding maar zelden een groter ver schil dan vijf, zes punten. Het verza digde publiek volgde een en ander ech ter amper geïnteresseerd en in een drukkend zwijgen. Drie minuten voor tijd, toen de Finnen vooral dank zij Pil- kevaara de leiding overnamen en deze niet meer afstonden en met 73-69 dus een overwinning boekten, gaf men ein delijk weer van enig enthousiasme blijk. INNSBRUCK, 6 nov. (APA/Rtr) - Een 52-jarige Buschauffeur uit Rotterdam heeft hier gisteren terechtgestaan in verband met het verkeersongeluk op 23 mei op de Zirlerberg in Tirol, waarbij vier Nederlanders om het leven kwa men en twaalf ernstig gewond werden. De chauffeur is nog niet hersteld van zijn verwondingen en werd uit het zie kenhuis op een brancard naar de rechts zaal gebracht. Hij is in mei met een snelheid van naar schatting 90 km per uur tegen een huis gereden. Volgens het open baar ministerie hield hij zich niet aan de verkeersregelementen en reed hij in de derde versnelling in plaats van in de eerste, zoals dat op een steile berg weg was voorgeschreven. De chauffeur verklaarde niet schuldig te zijn. Zijn verdediger deed het verzoek om een technische deskundige te raadplegen, aangezien de motor van de bus niet in orde zou zijn geweest. De recht bank heeft dit verzoek ingewilligd en de behandeling van de zaak uitgesteld, totdat de deskundige zijn onderzoek heeft voltooid. M oeilijk is het óók te voorspellen hoeveel bepaalde auto's het vol gend jaar precies zullen gaan kosten. De automobielfabrikan- ten geven nog geen toekomstige prij zen. En om een zeer duidelijke reden. Ook in de autohandel kijkt men aan- dachtig naar hetgeen de concurrentie doet en niemand legt graag al zijn kaar ten op tafel, voordat hij weet, wat de anderen van plan zijn. Elders op deze pagina treft men een lijst aan van de huidige autoprij zen. Om tot een schatting te ko men van de toekomstige prijzen, zou men zeer oppervlakkig kun nen volstaan door er acht procent bij op te tellen. Wie echter wat nauwkeu riger te werk wil gaan, moet gaan te rugrekenen. Thans wordt een automo biel belast met 7,2 procent van de kost- Erijs aan invoerrechten. Het ligt in de edoeling, dit tarief per 1 januari te verlagen tot 4,8 procent. Omdat heel wat auto's in België worden geassem bleerd zal deze verlaging beslist niet bij alle merken gaan „meespelen". In de volgende berekeningen is het voor deel van de eventueel verlaagde invoer rechten (een kwestie van tientjes, want de procenten worden, zoals gezegd, ge heven op de invoerwaarde van de wa gen) buiten beschouwing gelaten. Op het ogenblik drukken op een auto een weeldetarief van 18 procent en een bijzondere invoerheffing van 3 procent, tezamen dus 21 procent. Volgens de nieuwe plannen zal de auto straks wor den belast met 25 procent weeldetarief en 3 procent bijzondere invoerheffing, dat is in totaal 28 procent. Tenslotte drukt op de autoprijs ook nog een han delsmarge, die we globaal mogen stel len op 20 procent. Dit is gering in ver gelijking tot andere industrieprodukten, die vaak veel minder „na-zorg" vra gen dan een auto. Het juiste percentage is uiteraard afhankelijk van importeur, dealer en merk: maar als gemiddelde mag toch wel 20 procent worden aan genomen. Nu de totaalprijs van de auto's straks hoger zal komen te liggen, zou kunnen worden aangenomen, dat de handels marge van twintig procent straks óók zal gaan toenemen. Twintig procent van 9720 is meer dan twintig procent van 9000. Edochde concurrentie op de automarkt is zo scherp, dat we mogen aannemen dat de handelsmarges gelijk zullen blijven. Daarom hanteren we in de volgende berekeningen de OUDE handelsmarges. Het zou bovendien niet juist zijn, als naast de fiscus óók de autohandel van de verhoogde prijzen zou gaan profiteren. De automobilist wordt immers al voldoende gestraft voor het feit, dat hij autorijdt. We ne men dus twintig procent van de OUDE prijs. Een voorbeeld. Een auto kost op het ogenblik 10.000 gulden. Daarvan trek ken we af de handelsmarge van 20 procent, dat is 2000 gulden. Van de 8000 gulden die overblijven trekken we af het huidige tarief van 21 procent, dat is 1680 gulden. Nu hebben we de auto „schoon" aan de grens, 6.320. Zyn kostprijs vormt ons „basistarief". Hierbij tellen we om aan de toekom stige prijs te komen op: 28/72 maal deze basisprijs (het weeldetarief wordt immers berekend over het totaalbedrag) en de oude handelsmarge van twintig procent. In het geval van de auto van 10.000 gulden (nu nog) is dat dus res pectievelijk 2458 en 2000, zodat de wagen straks gaat kosten: 10.778. Op deze pagina vindt u deze bereke ning, gemaakt voor wagens in ver schillende prijsklassen. Zoek zelf de klasse uit, waarin uw auto thuishoort. Op die manier kunt u bij benadering schatten, hoeveel straks de nieuwprijs van de auto zal zijn. Met nadruk moet worden gesteld: bij benadering. Want het is na tuurlijk moeilijk te voorspellen, welke politiek een bepaalde fa briek in de toekomst voor Nederland zal gaan volgen. De autohandel werkt met bijzonder scherp concurrerende prijzen. Toen prof. Heinz Nordhoff, di recteur van Volkswagen, op de jongste automobieltentoonstelling van Frank furt aankondigde, dat elke prijsverho ging op gebied van mankracht of ma teriaal onherroepelijk in de prijs van de Volkswagen zou moeten worden op genomen, omdat de huidige prijs tot op de rode lijn nauwkeurig is gecalcu leerd, vertolkte hij daarmee ook de me ning van andere Europese autofabrie- ken. In het enthousiasme, een deel van de markt in de EEG-landen te verwer ven, zijn vaak grote concessies gedaan aan de winst-marges. Het is dan ook niet aan te nemen, dat de prijzen van auto's in Nederland in de toekomst zul len gaan dalen. Auto- prijzen straks Om een wat nauwkeuriger In dicatie te kunnen geven van de toekomstige autoprijzen, hebben we de elders op deze pagina geschetste bereke ning gemaakt voor auto's in de verschillende prijsklassen. Links staat de huidige prijs, rechts de toekomstige prijs, zoals die zou zijn bij verwaarlozing van eventuele voordelen na verlaging van de in voerrechten (van 7,2 procent tot 4,8 procent van de invoerwaarde van de auto) en bij gelijkblijvende handelsmarge van twintig procent van de oude prijs. 4.500,— wordt 4.850, 5.000,— 5.389,— 5.500,— 5.928,— 6.000,— 6.466,— 6.500,— 7.005,— 7.000,— 7.544,— 7.500,— 8.083,— 8.000,— 8.622,— 8.500,— 9.161,— 9.000,— 9.700,— 9.500,— 10.239,— 10.000,— 10.778,— 11.000,— 11.856,— 12.000,— 12.933,— 13.000,— 14.011,— 14.000,— 15.088,— 15.000,— 16.167,— 25.000,— 26.944,— Autoprijzen nu Voortdurend is er in de naoorlogse periode wanneer er een tekort dreigde te ontstaan op de staats begroting een extra, heffing gelegd op de weggebruikers. De chro nologische lijst van belastingmaatre gelen ziet er als volgt uit: l jan. 1917: instelling van benzineac- cijns (7,78 gld. per 100 liter). 1 dec. 1947: verhoging van de benzine- accijns (11 gld. per 100 liter). 20 dec. 1948: weeldetarief van de om zetbelasting bij aankoop van perso nenauto's én motorrijwielen van 15 pet.; bij nieuwe wet op de om zetbelasting dd. 1 sept. 1955 ongewij zigd overgenomen. 19 mei 1950: verhoging van de benzine- accijns tot 16,65 gld. per 100 liter met gelijktijdige aanpassing van het tarief der motorrijtuigenbelasting voor niet-benzineauto's. 1 sept. 1951: verhoging van de motor rijtuigenbelasting voor de periode van vier jaar tei dekking van ex tra defensie-uitgaven (Korea); verho ging op 1 sept. 1955 vervallen. 1 sept. 1955: motorrijtuigenbelasting op bromfietsen vervallen. 7 jan. 1957: verdere verhoging van de benzineaccijns (24,25 gld. per 100 li ter) en aanpassing van het tarief motorrijtuigenbelasting ter dekking van algemeen begrotingstekort (beste dingsbeperking) door amendement van de Tweede Kamer voor twee jaar goedgekeurd. 1 aug. 1957: verhoging van de omzet belasting op banden voor personen auto's, motorrijwielen van 5 op 15 pet. (weeldetarief). 10 iebr. 1958: verhoging omzetbelasting voor personenauto's en motorrijwielen en de daarvoor bestemde banden van 15 tot 20 pet. (aanvankelijk tot augus tus 1959). 1 jan. 1959: eerste verlenging van „tij delijke" maatregelen, voor één jaar ingevolge amendement van Tweede Kamer. 1 jan. 1960: tweede verlenging van „tij delijke" maatregelen wederom voor een jaar. 20 sept. 1960: de regering stelt voor de „tijdelijke" belastingen (benzine accijns, motorrijtuigenbelasting en weeldebelasting op personenauto's en motorrijwielen en banden) permanent te maken, met een gelijktijdige verla ging van het super-we elde-tarief van de omzetbelasting voor personen auto's, motorrijwielen en banden van 20 tot 18 pet. 1 jan. 1962: instelling van accijns op minerale oliën (dieselolie). 1 juli 1962: algemene herziening van het tarief van de weeldebelasting met dien verstande dat de weeldebelasting op personenauto's en motorrijwielen op 18 pet. blijft gehandhaafd en ten gevolge van een amendement uit de Tweede Kamer de banden worden overgebracht naar het 5 pet-tarief. 1 april 1964: verdere verhoging van de benzineaccijns tot 28 gld. per 100 li ter ter financiering van komende ver laging van loon- en inkomstenbelas ting (opslag tarief motorrijtuigenbe lasting voor niet-benzineauto's van 220 op 255 pet.). Sept. 1964: aankondiging van een weggeld ter financiering van een Wegenfonds. 1 febr. 1965: verhoging van de motor rijtuigenbelasting met ca. 60 pet. ter financiering van het Wegenfonds (zie boven). Deze beknopte opsomming resulteert in een belastingopbrengst uit speci fieke heffingen uit het wegverkeer van ca. 1,4 miljard gulden in 1965 Alfa Romeo Giulia 1300 Giulia TI Giuhr. Spider Giulia Super Giulia Sprint GT Giulia GT cabriolet 2600 Spider 2600 Sprint Austin Seven de Luxe A 40 Glider Cooper Cooper S A 60 Balanza A 110 Healey Sprite Healey 3000 Autoblanchl Primula Auto Union DKW F 102 Audi BMW LS Luxe LS Coupé 700 Cabriolet V 1600 1800 1800 TI f 11.980 12.480 13.180 13.480 17.480 17.980 21.880 25.880 4.975 5.950 7.275 7.250 10.210 8.750 10.990 15.600 8.585 16.700 7.450 Buick Special Le Sabre Chevrolet Corv.Monza Chevelle Bel Air Impala Chrysler Valiant Newport Citroen 2CV AZAM 6 „AMI 6" ID 19 DS 19 DS 21 Pallas 7.695 8.975 5.575 6.950 7.995 10.375 11.375 12.625 16.950 23.800 15.100 13.200 14.700 16.200 10.990 21,500 4.190 4.690 4.990 11.390 12.990 14.990 DAF Daffodil f 4.595 Daffodil de Luxe 4.995 Dodge Dart 70 Polar? Fiat 500 600 850 850 Coupé 1100 1300 1500 Confort 1500 L 1500 cabriolet 1600 S cabriolet 1800 B 2300 2300 S coupé Ford Anglla Cortina 1200 Cortina 1500 Corsair Zephyr „4' Zodiac Taunus 12M Taunus 17M, 1,5 I. Taunus 20M Taunus 20M.TS Fairlane 500 13.250 19.850 3.495 3.945 4.695 6.660 5.555 6.890 7.750 8.500 10.750 15.000 9.700 12.400 23.750 5.350 5.920 6.110 7.145 8.695 10.950 5.795 7.885 8.995 10.035 13.675 Mere. Comet 14.725 Galaxie 500 „16.000 Mustang 15.300 Thunderbird 28.400 Glas 1204 6.395 1004 coupé 6.795 1700 9.950 1300 GT 14.375 Goggoinobil T3G0 3.245 Hillman Imp 5.690 Minx 7.695 Super Minx 8.895 Humber Sceptre 13.575 Hawk 14.475 Super Snipe 18.975 Isuzu-Bellett 7.700 -Bellel H.900 Jaguar Mk2, 2.4 Itr 18.750 Mk2, 3.4 Mr „22.580 Mk2, 3.8 ltr 24.230 S, 3,4 ltr 25.100 S, 3.8 ltr „27.100 Mk 10, 4.2 ltr „32 050 Mk 10, automatic ,,33-.850 E, roadster „28.700 E, coupé 29.000 Lancia Fulvia 9.950 Flavia 1500 12.750 Flavia 1800 13.750 Flavia Far. coupé 19.000 Flaminia 2800 23.000 Mercedes 201 13.750 200 D 14.650 230 14.950 230 S 16.650 230 SL roadster 26.650 250 S 18.500 250 SE 21.000 300 SE 30.000 MG Midget 8.585 1100 8.975 B 11.300 Magnette 10.575 Morris 850 de Luxe 5.220 Minor 5.425 Cooper 7.250 Oxford 8.750 1100 7.275 NecKar Jagst 4.395 Europa Speziel 5.725 Osi cabriolet 8.500 NSU Prinz 4 4.650 Prinz 1000 5750 Sportprinz 5^900 Oldsmobile F85 16.950 Delta Dynamic 88 „24.950 Opel Kadett 5.690 Kadett coupe 6.750 Rekord 1500 7.895 Rekord coupe 6-c 10.395 Kapitan 12.540 Admiral 13.790 Diplomat 19.000 Panhard 24 CT 11.190 24 BT 11.190 Pcugot 704 7.980 403 7.980 404 9.300 404-injectlon 10.500 404 diesel ,11.600 Plymouth Belvédère Fury Pontiac Tempest Laurentian Porsche 912 911 Renault R4 Luxe Dauphine Gordini R8 R10 R16 Caravelle coupé Rambler Riley Elf 4/72 Rolls Royce Rover 2000 3 ltr SAAB 96 Special Scaldia Simca 1000 L 1300 1500 1000 Coupé Singer Gazelle Vogue 14.500 14.900 14.900 15.500 18.250 26.500 4.150 4.945 5.495 5.995 7.950 9.750 12.950 7.440 10.650 69.000 16.500 21.900 f 7.990 9.995 t 5.475 f 4.995 6.785 7.895 8.995 f 9.675 10.550 Skoda 1000 MB 5.495 Studebaker Daytona Sunbeaum Chamois Rapier Alpine Venezia Toyota Corona Crown st. Trabaat 601 Triumph Herald Vitesse 6 Spitfire Bond Equipe GT 2000 TR 4 VandenPias 1100 4 ltr BR VauxhaU Viva /ictor /X 4/90 i/X 4/90 Jresta /olga Volkswagen 1200 1300 1500 1600 TL Ghia Coupé 1300 Ghia Coupé 1600 P121 P 122 S P 1800 Wartburg Wolseiey Hornet 16/60 6/110 13.550 6.975 12.225 12.225 19.775 t 7.995 9.775 3.575 t 6.250 7.995 8.450 10.850 12.880 13.975 12.400 29.500 5.550 7.690 7.690 9.895 11.600 7.990 t 4.850 5.290 6.770 7.770 8.300 10.550 10.870 11.990 18.975 4.795 6.915 9.550 16.200

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11