RCH's aanval Dick Tols gevreesd g schot bleef uit...: Henk Nijdam weer thuis Kurt Vuyth uit ronde van Nederland te pover van gehalte: 3-1 Hilversum produceert nog treffer tegen traag Gooiland (0-1) Na succes in bekerwedstrijd tegen traag Blauw Wit ..verademt" thuisfront (5-2) Couperas topscorer Telstar 2 is beter dan Yelox (2-0) ANDRé AANWINST IN VELSER ACHTERHOEDE Alkmaar sneller Met hersenschudding in bed Nicola Pietrangeli Argentijns kampioen Geen fout o Na tenniszege op Drysdale Gevaar Onrust Laag tempo Blauw Wit 2-RCH 21-0 DHC 2-Haarlem 2 2-1 MAANDAG 8 NOVEMBER 1965 (Van onze sportredactie) FELSEN, 8 november De bekerwedstrijd tussen het jonge Telstar- Uit-de-ere-divisie en het aloude, roemruchte Volendam, dat het mo menteel toevallig een klas lager aan het proberen is, heeft weinig •ensatie en helaas ook maar heel weinig goed voetbal opgele verd. Hoewel aan beide zijden de wil om te winnen wel aanwezig Vras, was van de zo gewenste cupsfeer maar weinig of niets te mer ken. Slechts het fraaie weer en de minimale voorsprong, die Telstar *1 vrij vroegtijdig had verkregen maar in het verdere verloop van de •trijd niet had kunnen vergroten, hielden de ruim vierduizend kijkers °p hun plaatsen. iiiiiiiiiiiiuuiiuiiimiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiuuiiiiiiiuuiimitiitiuuiiiiiuD (inmnmniminnnffliiininiiniiiniHHiniiiiiiiiiiiniiiiiiiinniiiiinniniiniiMiininiminiiiiiiiniïïiffliiiiinniniiniiiiiiiiiiiinnimiinniiiiiD Telstar breekt weerstand Volendam met één goal Hoogtepunten waren gering in aan- til. Wat Volendam betreft: Dick Tol heeft nog steeds een angstwekkend hard. schot in zijn benen. Het komt er echter maar zeer zelden uit. Voor de rust gebeurde dat eenmaal en de uitwerking ervan was toen averechts. Doelman Jensè, die Stuy onder de Veiser lat tot op dat moment op een tveinig vertrouwenwekkende manier had vervangen, punchte het bijkans onstuitbare projectiel fraai naast zijn Paalwerk en toonde zich vanaf het- zalfde ogenblik de meest betrouw bare doelwachter die de Telstarfans zich naast Stuy natuurlijk! maar hadden kunnen wensen. Goed èn zelfs knap materiaal heeft het dorp Volendam blijkbaar nog steeds te leveren. Ook nu weer lopen er In de ploeg der wijdbroeken jonge knapen rond, die beloften inhouden. In dit verband verdient het een bijzon dere eervolle vermelding, dat de Tel- star.jeugd in een voorwedstrijd de jon- fce Volendam-elf met 41 wist te ver slaan. Aan Telstar-zijde wilde het met de routine-tandem BromAlthof op het middenveld niet vlotten. Van Wijk Werd in hun buurt te zeer gemist. ROTTERDAM, 8 nov. Nog onder de indruk van het gebeur de in de trofee Baracchi, zijn zaterdagmiddag met de auto van Pellenaars, de Nederlandse ren ners Henk Nijdam en Gerben Karstens in Nederland aangeko men. Henk Nijdam kroop on middellijk onder de wol en ligt nu thuis te bekomen van een hersenschudding, terwijl Gerben Karstens met een beetje wrang gezicht in de dagbladen heeft moeten lezen dat zijn vriend en ploegmaat doping zou hebben gebruikt. Heftig is het verweer van Karstens, die ervan overtuigd is dat wanneer Nijdam niet het slachtoffer van een val zou zijn geweest, zij de trofee Baracchi gewonnen zouden hebben of ten minste tweede zouden zijn ge- voorden. Want in de 113 km lange rit hadden Henk Nijdam en Gerben Karstens na 90 km een voor sprong van twee minuten op alle andere ploegen, toen Nijdam ten Pal kwam en door een motor ordonnans die zijn motor niet in bedwang kon houden op het doorweekte parkoers, veertig meter werd voortgeschoven. Versuft werd Nijdam op de been geholpen en zette de tocht voort. Driehonderd meter voor het stadion sloeg Nijdam een verkeerde weg in en beide ren ners reden achterna gezeten door Pellenaars door de Milanese straten alvorens de goede weg naar de Vigorellïbaan weer merd gevonden. In het stadion reed Nijdam in trance de ene ronde na de andere alvorens Gerben Karstens hem van de fiets kon sleuren. Met zware hoofdpijn verdween Nijdam, na lrf Milaan in een ziekenhuis te onderzocht, in zijn hotel. Zaterdagmiddag zijn de ren- l?rs in Nederland aangekomen. eiJc Nijdam ligt met een her- J*schudding in bed. Van doping Actis Karstens geen sprake. wr hebben enorm pech gehad. d.an afmaal niet gebeurd, 0Ooiri wli hoge ogen ge- te rj Jammermaar niets aan °en," aldus Gerben Karstens. Van der Kuil leek ijverig, maar deed welbeschouwd weinig. Carlos leverde slechts bij vlagen werk dat applaus waard was en Clement werd vooral voor de rust zelden in het spel be trokken. Hij genoot bovendien van Plat een bijzondere attente bewaking. Naast Kort, die zijn goede vorm nu weer constant ter beschikking blijkt te heb ben, verdient André een pluim. Hij werkte niet alleen hard, maar maakte vrijwel geen fout en toonde zich een der besten van het veld. Telstar was nog maar een heel en kele maal in de buurt van het Volen- damse doel geweest, toen eeen foutieve actie van doelman Jense een panieke rige situatie voor het Velser doel in luidde. Hoogland schoot snel op het half-open doel. Jense keerde het schot maar kreeg de bal pas in handen, na dat Pelk voor de tweede maal had in- gekogeld. Linksbuiten Mühren was rechtsback Bakker enkele malen te snel af en dat betekende onrust in de Vel ser achterhoede, waarin André echter al spoedig voldoende zelfvertrouwen had ontwikkeld om als een aanwinst te worden gezien. Overwicht van Telstar viel niet te ontdekken. Het doelpunt, waarmede de Velsenaren in de 26e mi nuut een voorsprong namen kwam dan ook onverwacht. Een dieptepass van 0 Arthur Ashe, de eerste Amerikaan se niet-blanke toptennisser heeft een indrukwekkend debuut gemaakt in het Australische toernooien-circuit. Bij de kampioenschappen van Queensland in Brisbane versloeg hij achtereenvolgens de Australische Daviscupspelers Stolle (woensdag), Newcombe (vrijdag) en zondag 's werelds beste amateur Roy Emerson. De uitslag van deze twee uur durende finale was: 36, 62, 63, 3—6, 6—1. De Wimbledonkampioen scheen op sommige momenten moeite te hebben zich te concentreren. Hij miste ver schillende gemakkelijke smashkansen en had over het algemeen niet de juis te lengte op zijn slagen. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 8 nov. De gewiek ste zakenman Kurt Vyth heeft zich te ruggetrokken als licentiehouder van de prof ronde van Nederland. Hij zal in het komende seizoen wél proberen drie internationaal sterk bezette criteria te organiseren. Criteria waarvoor de ambitieuze Vyth alle Europese vedetten hoopt te inte resseren. Deze plannen bevinden zich echter nog in een zeer pril stadium. De onzekerheid in wielerkringen, ontstaan door de mededeling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat er in 1966 maar plaats zou zijn voor één grote etappewedstrijd, is nu definitief van de baan. Het was be kend dat de KNWU, wanneer het mi nisterie voet bij stuk zou houden, ver re de voorkeur had voor Olympia's Tour door Nederland (amateurs) boven de voor profs georganiseerde Ronde van Nederland. In feite liep de KNWU al op de nog voor wijziging in aan merking komende ministeriële' be schikking vooruit door de data van Olympia's Tour, vast te stellen (11 t/m 17 mei). Het was de KNWU na melijk niet onbekend dat de heer Vyth al zijn niet onaanzienlijke invloed had aangewend om toch nog toestemming te krijgen voor twee grote etappen- wedstrijden, nadat besprekingen over het samengaan van Olympia's Tour mét de Ronde van Nederland waren vastgelopen. Toch heeft de KNWU dezer dagen nog geprobeerd een an dere sponser voor de profronde te in teresseren, omdat er. zij het een zeer geringe, kans bestaat dat het ministerie van verkeer en waterstaat op zijn be slissing terugkomt. Dat laatste is ech ter mislukt, zodat er een grote kans bestaat dat 1966 géén profronde zal tel len. Een teleurstellende zaak, daar de kans dat Nederland zijn eigen grote profs in actie ziet, nu als verloren moet worden beschouwd. Met een vertrokken gezicht kopt Brom van Telstar de bal weg. De aanvaller van Volendam krijgt zo- Van Egmond bracht Dikstaal in de vrije ruimte. Tuyp snelde het gevaar tegemoet, werd omspeeld en kon even later de bal uit de touwen halen. doende geen kans het doel van Tel star te belagen. ALKMAAR, 8 nov. RCH heeft zich tegen de sterke eerste divisieclub Alk- j maar dapper geweerd. De Heemstede naren leden weliswaar een verdiende 3-1 nederlaag, maar het vertoonde spel was van goed gehalte, waarhij echter de aanval een onrustbarend gebrek aan schotvaardigheid toonde. Het enige doelpunt kwam voort uit een penalty, door Koers onberispelijk genomen. Alk maar had op dat moment al een 3-0 voorsprong, in de eerste helft na ruim een half uur reeds veroverd. Tot op dat moment speelden de gastheren iets be ter, duidelijk sneller en in de aanval gevaarlijker. Vooral de beide vleugelspelers Van Rijssel en Lefering waren hun directe opponenten Croes en Honout nogal eens de baas, terwijl in het centrum midvoor Beets een lastige tegenstander voor Na- nai bleek. In de zevende minuut boekte Alkmaar het eerste succes. Van Kijssei liet een effectvolle voorzet los, doelman Van der Meeren kon de bal niet onder controle krijgen en Lefering stond op de juiste plaats om deze fout beheerst af te straffen. Alkmaar bleef in de aan val, maar keeper Van der Meeren her stelde zijn kostbare fout tenvolle en greep enkele malen goed in. Dat verzuimde Koning in de 17de minuut te doen hij een goede Alkmaar- aanval. Midvoor Beets benutte het bui tenkansje feilloos, 2-0. De Alkmaarse zege begon op dat moment al vast vor men aan te nemen; ze kreeg gestalte toen Buis in de 31ste minuut een afge slagen corner met een laag schot in een doelpunt omzette. Een dicht woud van voetbalbenen vaagde het uitzicht op de bal voor Van der Meeren weg totdat deze de benedenhoek had bereikt. Meyer probeerde het onmiddellijk na de hervatting maar zijn zuiver schot werd door doelman Dronkers met een save gestopt. Dronkers kreeg het in deze periode even druk want toen de uitstekend spelende Euwes een pass aan Hendriks gaf, liet deze een gevaarlijk schot los. RCH kwam niet tot scoren totdat Kesselaar op ongeoorloofde wijze Hendriks stuitte. De penalty betekende de eerste Heemsteedse goal, het zou ook de laatste in deze ontmoeting zijn. BUENOS AIRES, 8 nov. De Ita liaan Nicola Pietrangeli heeft het Ar gentijnse tenniskampioenschap in het heren-enkelspel te Buenos Aires be haald door een overwinning met 68, 64, 60, 16, 7—5 in de finale op de Zuidafrikaan Cliff Drysdale. Met man en macht weerstaat de Gooiland verdediging een aanval van plaatsgenoot en rivaal Hilversum. (Van onze sportredactie) HILVERSUM, 8 nov. De beker wedstrijd Gooiland—Hilversum was te gemoet gezien als een plaatselijke wed strijd, waar misschien geen goed voet bal, maar dan toch wel sfeer zou heer sen Nou, dat is wel even anders gelo pen! De wedstrijd bestond voor de 2500 toeschouwers eigenlijk maar uit één helft: de eerste speeltijd. Voor rust werd er nog aardig gecombineerd door beide partijen; viel nog wel eens een schot dat beide keepers werk bezorg de Bij Hilversum was Westbroek de meest lastige figuur, die doorliep op elke hal en daarbij nog vaak succes had, want de verdediging van Gooiland was traag en weinig geïnteresseerd Zijn voorzetten gingen veelal de mist in, want zijn medespelers waren traag. De roodbroek Bosdijk loopt goed door op een verre bal en scoort voor Haar lem het derde doelpunt. De doelman van Blauw Wit is kansloos. Pas in de 35e minuut kwam het Vel ser doel werkelijk in gevaar. Tol haal de op dat moment uit voor een kogel, die even later via de vuist van Jense tot een hoekschop werd omgebogen. In de tweede helft leek Volendam op de goede weg te zijn gekomen. Telstar werd op eigen helft gedrongen. Schil der en zijn medeverdedigers gingen om beurten mee naar voren, maar juist toen bleek, dat de schotvaardigheid van de Volendammers lang niet meer zo groot is als in de beste tijden van de oranjehemden. De druk werd spoedig weer minder. Clement ging zich steeds veelvuldiger met de Velser aanvallen bemoeien. Hij was het, die in de laatste tien minu ten een vijftal keren zeer dicht bij een doelpunt kwam. Fel doorzettend ko gelde h(j in moeilijke positie enkele malen in de goede richting. Het doel punt, dat in die periode niet onver diend zou zijn geweest, bleef echter uit. Dé kans was in de laatste secon den voor Janny Schilder. De Volen- damse reus kogelde echter hoog over. Haarlem-aanval op dreef (Van onze sportredactie) HAARLEM, 8 nov. - Bekerwedstrijden willen in de regel nogal eens verras singen opleveren. Haarlem - Blauw Wit maakte op deze regel geen uitzonde ring want de 52 zege die tweede klas- ser Haarlem behaalde op de Amster damse eerste divisie-club mag als zo danig worden gerangschikt. Maar de grootste verrassing vormde niet de uit slag; veeleer het spel van de Haar lemse voorhoede, speciaal In de eer ste helft Want in deze speelhelft werd de Amsterdamse defensie reeds vier maal gepasseerd. Waaraan deze plotselinge produktivi- teit te danken was? Wel, Blauw Wits defensie was niet bepaald sterk in de afweer en voorts speelde men in het Amsterdamse kamp echt niet „voor z'n leven". De Haarlemse voor- waartsen kregen dan ook volledig de gelegenheid hun spel te ontplooien en daarvan hebben Jonker, Couperus, maar vooral Bosdijk en Smit rijke lijk geprofiteerd. Dat tenslotte Cou perus „top-scorer" werd met drie doelpunten, was te danken aan de goede passes waarvan hij dikwijls werd voorzien en een strafschop welke hij feilloos benutte. Blauw Wits defensie miste snelheid en al speelde De Jong een verdienste lijke partij, over het geheel genomen bleef het spel van de Amsterdamse achterhoede op een te laag niveau. En hetzelfde moet gezegd worden van de Amsterdamse voorhoede, waarin Arie de Oude snelheid miste en de Surina- mers Kruin en Sparendam soms wel spectaculaire staaltjes van opperste snel heid lieten zien, maar speltechnisch zo veel te kort kwamen dat het gevaar van acties slechts denkbeeldig bleek te zijn Het wag overigens een levendig par tijtje voetbal met Haarlem als de ploeg die zich met verrassende en zeer snelle acties van Smit en Bosdijk de mees die doelrijpe kansen schiep. Teleurstel lend was het voor Haarlem dat de eerste de beste goede Amsterdamse aanval, in de 12de minuut van de eer ste speelhelft, reeds een doelpunt op leverde, nadat de Haarlemse voorhoede al vele malen voor de Amsterdamse veste onrust had gezaaid. Sparendam loste een goed schot, dat doelman Pol dervaart weliswaar stopte, maar hij kon de bal niet voldoende wegwerken- De toesnellende Kruin lepelde de bal in de touwen: 01. Haarlem liet zich daardoor niet uit het veld slaan. Drie minuten later scoorde Jonker na een snelle aanval de gelijkmaker en toen twee minuten later Cramer de Haarlemmer Bosdijk onregelmatig ten val bracht, kende scheidsrechter Bentvelzen Haarlem een strafschop toe, waaruit Couperus de thuisclub de leiding bezorgde; 21. Haarlem behield daarna het beste van het spel en het verwonderde niemand dat in de 21ste minuut Bosdijk bij een snelle doorbraak opnieuw de roos trof; 3—1, Da doelpuntenregen was hier mede nog niet gestopt want in de 26e minuut bracht Cramer de bal uit de Amsterdamse verdediging goed op en met een fraai schot van grote afstand verraste hij doelman Poldervaart, 3-2. Toen werd het voorlopig een gelijk- opgaande strijd, maar in de allerlaat ste minuut voor de thee werd een fel le Haarlem-aanval Blauw Wit opnieuw noodlottig. Tot tweemaal schoten Jon ker en Smit tegen de lat maar het derde schot, nu van Couperus was raak en met 4—2 werd gedraaid. Het spel in de tweede helft was minder inte ressant. De partijen hielden elkaar aar dig in evenwicht en heider doelen ont snapten soms ternauwernood aan een doorboring. Het tempo zakte echter naarmate de tijd verstreek. Tot aan de 37ste minuut bleef de score onge wijzigd. Maar toen trokken Smit en Couperus er weer eens snel tussenuit en uit de voorzet van Smit bracht Cou perus op fraaie wijze de eindstand op 51 Na een kwartier leek het erop, dat Gooiland een serieuze aanval zou op zetten. Kick en Fahrenhorst vonden el kaar in een goede combinatie, Kick zette de bal voor het Hilversumse doel, maar, toen was Fahrenhorst te traag om de goede kans in een doelpunt om te zetten. Het was de beurt aan Hil versum om enig actie te ontplooien. Van der Meer en Westbroek waren betrok ken bij een aanvalsopzet, die dankzij Mijnals strandde in een hoekschop. Nog geen minuut later werd de bal uit- geschoten door keeper Duits van Hil versum. Midvoor Wiskie won vrij ge makkelijk het kopduel van Mijnals en zag tot zijn verbazing dat de hele ver dediging van Gooiland naar voren was getrokken. Een korte sprint was vol doende om alleen voorkeeperBoonte verschijnen. Deze kwam paniekerig zijn goal uit. maar hij was te laat: Wiskie lepelde de bal over hem heen (01). Wie had verwacht dat Gooiland na de rust een offensief zou openen kreeg ongelijk, want dezelfde fouten van voor de rust 'kwamen als herhalingsoefenin gen weer opzetten. Er was ongeveer een kwartier getrapt tegen een bal gevoetbald werd er al lang niet meer toen invaller Akkerman de Gooliand- rechtsbinnen Fahrenhorst op een vrij onsportieve manier tegen de grond werkte. Aan de andere kant kwam kee per Boon bij een riskante actie in bot sing met Van Eikeren van Hilversum. Het resultaat van de botsingen was dat keeper Boon het veld verliet voor Bak ker, maar dat Fahrenhorst bleef spe len. Het vuur was echter geblust. Er zat geen variatie meer in, er werd meestentijds op het middenveld geope reerd. Aan het eind van de vertoning zei een toeschouwer: „Er is maar één con clusie: hier helpt zelfs geen fusie!" Een treffer uit moeilijke positie door Rob de'Vries geplaatst, leverde Telstar 2 in de thuiswedstrijd tegen de Velox-reserves na een kwartier een voorsprong. Een prachtig schot van de, evenals Van Wooning, hard werkende middenspeler Gallis, bleef door fraai werk van de Utrechtse goalie zonder uitwerking. In de twee de helft probeerde Van Wooning het herhaaldelijk zelf te doen- Het lukte hem, toen Seegers hem met een pass op maat bediende. Velox 2 moest het in de laatste tien minuten met tien man doen, nadat de rechtsbuiten we gens natrappen uit veld was gestuurd. Een naar incident in een overigen» in prettige sfeer gespeelde wedstrijd. In een aardige wedstrijd hebben de Blauw Wit-reserves. de zege, due zij behaalden, in de eerste helft ver diend. Van diverse kansen, die de Am sterdammers toen kregen, wist alleen Jaeger er drie minuten voor de rust één te benutten. Voor het overige bleek vooral doelman Van der Schil den voor de Blauw Witters een sta-in- de-weg Een halfuur lang heeft RCH S na de hervatting getracht de dreigen de nederlaag te ontgaan. Hoet, Enge lenberg en Van Weerlee hadden met hun schoten echter geen geluk. Het was nog steeds 10 toen Blauw Wit een kwartier voor het einde het zwaar tepunt- weer naar de Heemsteedse helft van het veld verlegde. Het- heeft de Haarlem-reserves in Delft niet meegezeten- Er werd in een goede wedstrijd voor de rust door de beide achterhoedes geen kans toe gestaan, zodat met ongewijzigds stand voor de tweede helft werd aan getreden. In de vijfde minuut kreeg Haarlem een domper in de vorm van een Delfts doelpunt, waarbij de scheidsrechter de heftig voor buiten spel vlaggende grensrechter links liet liggen. Klein was de maker van deze goal. Vanaf de aftrap ging de Haar lemse voorhoede evenwel op tegen bezoek, tijdens hetwelk Smit een voor zet gaf en Van Polanen de gelijkma ker produceerde. Een Haarlems over wicht deed het beste verwachten, maar toen zeven minuten voor het einde, ditmaal Michiels, een omstreden doelpunt maakte, stond de scheids rechter opnieuw aan de Delftse kant en had Haarlem 2 met 2—1 verloren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11