Vlag wappert op het raadhuis Bloemendaal Burgemeester spreekt voor het eerst in dakloze burgerzaal dag van Een duizenden Blij feest om 60-jarig DOS Scholier (14) klimt kamer van geliefde 13) binnen Notaris Van Eijck overleden Twee paters bij opbod verkocht KerkboUenveiling in Heemstede groot succes Eerste steen werd zaterdag gelegd LEERLINGEN BOUWEN LUXE VILLACOMPLEX IN VIJFHUIZEN Practische ervaring opd oen Breuk water leiding in Schalkwijk Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! TAXI 13000 Vrouw ornvel door kolendamp Botsing tussen bromfietsers in Haarlemmermeer Ouders Christina storen idylle Inbreker zonder benzine weer naar huis Ongevallen in het weekeinde SAMEN VIERHONDERDVIJFTIG GULDEN WAARD Koor Katholiek Haarlem Zondag 14 november TOCH BELASTING VERLAGING? Programma van waterpolocompetitie Hillegommer rijdt tegen geparkeerd staande auto op Kciriwcg PAGINA S WmÈÈÈÊÈgÊmiliiil m 18 november Dvorak Kodaly BLOEMENDAAL, 8 nov. Het Bloemendaalse College van Burgemeester en wethouders is er vanmorgen getuige van geweest dat de vlag op het nieuwe raad huis werd gehezen. De burgemees ter, dr. D. H. Peereboom Voller, gewaagde van een historisch mo ment toen de vlag aan de eerste van de zes dakspanten in de toe komstige burgerzaal omhoog ging. OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD! JDC S- Advertentie) Zondag 14 november zal de slag vallen, 't Moet een dag wor den niet alleen uit duizenden maar ook van duizenden. Uit eerdere berichten zullen de ge lovigen, die nog evenzeer bemind worden als vroeger, begrepen heb ben, dat men in het dekenaat Haar lem wil komen tot een sanering van de kerkcollecties. Geen schokkende •anering, wel een zo geruisloos mo- gelijke liquidatie van traditionele collectes die onvermijdelijk schenen 'naar met hun al te groot geruis op gezette tijden de kerkvrede ver stoorden. In verschillende parochies hebben de pastoors die sanering reeds zelf drastisch aangepakt. Toch blijken er steeds nog vele bijzondere noden te z9n, die alleen met een extra collec te kunnen worden aangepakt. Geld inzamelingen voor verenigingen of instellingen, wier activiteiten niet tot een bepaalde parochie beperkt blijven. Hun werkzaamheden be strijken meestal het gehele dekenaat. Ze hebben hun bestaansrecht en hun noodzaak in een lange reeks van ja ren bewezen; ze hebben, ondanks de financiële bijstand (soms) van overheidswege, extra-geld nodig om "Un werk te blijven doen. Maar moet daarvoor steeds op nieuw de collecteschaal in de kerk blijven rondgaan? Nee, zegt de de- Ken van Haarlem. Zou dat met één fbrse collecte per jaar gedaan kun- jlen worden? Ja, zegt de deken van ?-anrlem. Wanneer iedereen een for- 5®. greep in zijn beurs doet, kunnen rih'bstens vier of vijf collectes ver- ei „Une 11 Die forse greep wordt zon- kpk 14 november verwacht. In alle n, en van het dekenaat. znnaarvoor de gelden bestemd zijn, teii 1d we u de komende dagen ver- rüun- Tenslotte heeft iedereen er huifi* op, te weten, waar zijn geld vr\l*t en wat er mee gedaan wordt. zomi„zake,ijk blijft, dat de komende En ai?,.een dag van duizenden wordt. aldus een dag uit duizenden. Het zij naat~*~-us voor het Haarlemse deke^ De burgemeesters, die behalve de wethouders en enkele raadsleden ook de bouwvakkers onder zijn gehoor vond, dankte deze werknemers voor hun arbeid. Hij zei niet te kunnen ge loven dat de eerste steen pas op 21 juni dit jaar door de oud-burgemeester van Bloemendaal, jhr.mr. C.J.A. den Tex, werd gelegd. Hij overhandigde de uit voerder, de heer B.M. de Groot, een enveloppe met inhoud ter vervanging van het traditionele pannebier". De heer J.A. van Tiggelen, directeur van de aannemersmaatschappij Dlra deelde men mee dat men twee weken op het tijdschema vooruit is. Men ver wacht allerwegen dat het nieuwe raad huis in het najétar van 1967 gereed zal zijn. De burgemeester bracht dank aan de architect, ir. A.M. de Rouville de Meux, voor het uitstekende ontwerp. Men verwacht dat het gebouw over twee of drie weken dicht zal zijn. Dit is voor de bouwers een gunstig tijd stip want zij worden hierdoor in de ge legenheid gesteld om in de winter maanden aan het interieur door te wer ken. Begin december kan met de aan leg van de centrale verwarming wor den begonnen. Het nieuwe gebouw verrijst op het terrein van het voormalige landgoed „Bloemenheuvel", dat in mei 1950 werd aangekocht van ir. W. Burdet. Een jaar later werd aan de Haagse archi tect De Rouville de Meux deopdracht gegeven om een ontwerp voor een nieuw raadhuis te maken. In de daar op volgende jaren kwamen de proble men rond de realisatie regelmatig als agendapunten op de raadsvergaderin gen naar voren. Als het gebouw gereed is zal het ongeveer twee miljoen gulden hebben gekost. NOORDWIJK, 8 nov. De gymnas tiek- en sportvereniging Door Oefening Sterk heeft in het afgelopen weekeinde haar zestigjarig bestaan gevierd. De receptie die bij deze gelegenheid in de Rank werd gehouden trok een grote belangstelling voor deze vitale nestor van de Noordwijkse sportclubs met 450 leden. Namens die 450 boden enige da mes de jubilerende vereniging een nieuw vaandel aan. Wethouder P. den Otter bracht de gelukwensen van het gemeentebestuur over. De intentie van de vijf mannen die in 1905 DOS hebben opgericht acht te de wethouder bijzonder geslaagd. DOS zorgt voor een tegenwicht bij de passieve ontspanning van vandaag. Voorzitter J. Choufour noemde het werk van DOS een sociale taak vooral ten aanzien van de jeugd. Voorzitter E. de Groot van de reddingsbrigade haalde herinneringen op aan de vlegel jaren van de vereniging. Mevrouw Hemerik-Cats en J. Wiet- haar, instructeurs van DOS, schonken bij hun gelukwens een boek, waarin de levensgeschiedenis van de club kan worden beschreven. Mevrouw Mansfeld- Dieben bracht de gelukwensen over van de turnkring Leiden. Behalve deze re ceptie vermeldt het feestprogramma van DOS nog een jubileumuitvoering een feestavond voor de jeugd en een vrolijke jaarvergadering voor de oude ren. (Advertentie) Allerlei geruchten circuleren om trent nieuwe belastingvoorstel len, die er wat „vriendelijker" uit zien dan nu het geval is. De gemoe deren in het parlement zijn echter nogal verhit, de meningen spre ken elkaar vaak tegen en het is dus wel wat voorbarig om conclusies te trekken. Inmiddels gaat het leven verder. Het „dure" leven, zeggen velen, maar die weten dan zeker niet dat het heel wat goed koper kan. Door op de markt te kopen namelijk. In dit voordelig ste en gezelligste koopcentrum, waar royale keus samengaat met prima kwaliteit, zorgen markt koopman en straathandelaar er voor dat de prijzen altijd stukken lager zijn. Zjj hebben weinig on kosten, kopen voordelig in en laten hun klanten daarvan volop profiteren. Wie op de markt koopt, is altijd goed af, krijgt de beste waar voor zijn geld en kan kiezen naar hartelust. Voor een goedkoper leven leidt de beste weg naar de markt. want. HAARLEM, 8 nov. Zondagmiddag even na twee uur heeft zich in een huis aan het Nieuwe Kerkspiein een geval van koolmonoxydevergiftiging voor gedaan. Het slachtoffer was de 69-jari- we weduwe, mevrouw J. O.-S., die na behandeling in het Grote Gasthuis weer naar huis kon worden gebracht. De vrouw had sinds een week een nieuwe kolenhaard. Deze trok slecht, als gevolg waarvan er kolendamp in de kamer kon komen. Mevrouw O. had de tegenwoordigheid van geest om de buren te waarschuwen. Dezen stelden zich in verbinding met de brand weer, die constateerde dat de schoor steen slecht trok. HOOFDDORP, 8 nov. De 19-jarige B. J. van M. uit Hoofddorp werd zater dagavond vrij ernstig gewond bij een aanrijding tussen twee bromfietsers op het rijwielpad van de Kruisweg. Van M. zat achter op de bromfiets bij de 21-jarige C. S. uit Hoofddorp, die door de 24-jarige A. E. uit Haarlem werd aangereden. Van M. moest met een linkeronderbeenfractuur in de Maria- stichting te Haarlem worden opgenomen. E. en de 36-jarige R. W. uit Nieuw Ven nep, die bij hem achterop zat werden licht gewond. (Advertentie) ADVISEUR VOOR HERENKLEDING BARTILJORISSTRAAT 5 HAARLEM, 8 november De veertienjarige Rudolf, een Haarlemse scholier, is vannacht door de vader van zpn dertienjarige geliefde, Christina, aan de politie overgeleverd, omdat de voortvarende jongeman met behulp van een ladder in het holst van de nacht in de kamer van het meisje was geklommen. Rudolf had echter pech, want de moeder van Christina sliep in dezelfde kamer. Christina lag rustig te slapen op de eerste etage aan de straatzijde, toen zij opeens wakker werd. Zij sloeg haar ogen open en zag een vreemdeling op haar kamer. Moeder werd ook wak ker en vroeg de jongeman wat hij daar moest. Deze antwoorde bit, met en „Hou je mond." Moeder wekte toen haar men, die in een andere kamer lag te slapen. Deze greep de verliefde jongeman en leverde hem over aan de politie. Daar bleek, dat Rudolf en Chris tina op dezelfde school zitten. Rudolf was verliefd geworden op het meisje en had al nachtenlang niet kunnen sla pen. Vannacht werd het hem teveel. Hij fietste met een ladder onder zijn arm naar de woning van Christina en klom haar kamer binnen. Rudolf had echter niet op de aanwezigheid van de moeder gerekend. De politie heeft Ru- dolf weer netjes gebracht naar zijn eigen moeder. HAARLEM, 8 nov. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een perceel aan de parklaan. De dader heeft kennelijk getracht een benzine pomp te forceren om goedkoop aan benzine te komen. De man had pech, daar hij de motor niet op gang kon brengen. De schade aan de installatie wordt geschat op vijftig gulden. Een Haarlemmer deed bij de politie aangifte van vermissing van zijn geld kistje met twaal gulden. Later bleek, dat het kistje in de keuken onder enige kledingstukken was terecht gekomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag deed een cafébezoeker aangifte van diefstal van 750. De volgende morgen bleek de schade slechts 250. te bedra gen. Als verdachte is aangehouden de 31-jarige los-werk.man J. B. uit Haar lem. De man ontkent. HAARLEM, 8 nov. Het program ma van waterpolowedstrijden vastge steld voor deze week luidt: dinsdag avond, kwart over negen in Sportfond- senbad: Competitie kring Haarlem KNZB, heren vierde klasse: HPC 4 Haarlem 2. heren derde klasse Njord '59 2—-HPC 3. Woensdagavond 8 uur in Stoop's bad: afdeling meisjes: HaarlemZZZ. Sport- fondsenbad, zaterdagavond 8 uur, voor de kringcompetitie: afdeling jongens adspiranten: HPC a-VZV a. dames tweede klasse: HPC 2—VZV 1, dames eerste klasse: Haarlem 1HPC 2. Be kercompetitie KNZB tweede afvalronde heren: Haarlem 1de Ham 1. Kring competitie heren eersteklasse: HPC 2 Njord'59 1. In Velserbad in IJmuiden, zondag 11.45 uur: heren eerste klasse: VZV 1—DWT 1. (Advertentie) Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden AMSTERDAM: Elke maandag avond in het N.Z.H.-haitekan- toorMarnixstraat/Elandsgracht (Tramlijnen 7,10 en 17). HAARLEMElke woensdag avond in de N.Z.H.-kantine. Garage Leidsevaart 396 (Bus lijnen 3, 6, 71 en 80). Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Naam: Adres Woonplaats Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 'IES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE HAARLEM, 8 nov. Notaris Th. A. J. M. van Eijck is gisteren in de leeftijd van 62 jaar plotseling overleden. Hij werd 17 juli 1903 te Utrecht gebo ren, doorliep in zijn geboortestad de H.B.S. en maakte vervolgens zijn no tariaatsstudie. In 1925 werd hij kandidaat-notaris te Arnhem, in juli 1927 kwam hjj naar Haarlem. Hij werd kandidaat-notaris bij notaris Van Niekerk, later bij diens op volger, notaris Brans. Bij laatstgenoem de bleef hij tot 1943. Wegens oorlogs omstandigheden moest hij zijn werk zaamheden twee jaar onderbreken, In 1945 nam hij de waarneming op zich van het kantoor van notaris Van Cra- nenburgh aan de Wagenweg, tot wiens opvolger hij in februari 1948 werd be noemd. De heer Van Eijck verplaatste later het kantoor naar de Wilhelmina- straat. Notaris Van Eijck werd in 1949 kan didaat gesteld voor de KVP in de Haarlemse gemeenteraad. Hij werd in de raad gekozen en in september van dat jaar als raadslid geïnstal leerd. Tot september 1953 heeft hh zitting in de Haarlemse gemeenteraad gehad. Notaris Van Eijck is onder meer plaatsvervangend hoofdingeland van het Hoogheemraadschap Rijnland geweest. Voorts heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de St.- Lambertusstichting te Overveen. Donderdag 11 november 's morgens om half elf is de plechtige requiemmis in de parochiekerk van Overveen. Daar na is de begrafenis op het parochieel kerkhof. De Zandvoortse Operettevereniging gedwongen door zaalnood in de bad plaats geeft a.s. woensdag en don derdag in het Minervatheater te Heem stede een opvoering van „Das Land des Lachelns". HAARLEM, 8 nov. In de afge lopen nacht heeft de politie de 24-ja- rige Haarlemse monteur J. R. aange houden. Voor zijn woning werd een na genoeg geheel vernielde personenwagen aangetroffen. Desgevraagd verklaarde de man, dat hij na gebruik van twaalf glazen bier op de Wagenweg een onge luk had gekregen. Hij was de macht over het stuur kwijtgeraakt, toen hij tijdens het rijden een sigaret uit zijn jasje, dat achter in de auto lag, had willen halen. Hij begon te slingeren en reed tegen een boom. Zaterdagmiddag tien over vijf is de 34-jarige Haarlemse glazenwasser V. van der M. als bestuurder van een bakfiets met hulpmotor op het Verwulft in botsing gekomen met een stilstaande personenwagen. De man bleek alcohol te hebben gebruikt. Na gebruik van enige glazen bier is de twintigjarige Haarlemse magazijn bediende Th. te W. zaterdagavond op het Tesselschadeplein geslipt, terwijl hij in de auto van zijn vader reed. Het rijbewijs van de jongeman en de auto van zijn puzijn in beslag genomen. Vannacht omstreeks half een is de Amsterdamse automobilist J. S. met zijn wagen op het kruispunt Jansweg- Nieuwe Gracht in botsing gekomen met een bromfietser, die hij geen voorrang verleende. De bromfietser is met een hoofdwond en een gebroken linkerenkel opgenomen in het Grote Gasthuis. HILLEGOM, 8 nov. De 23-jarige W. S. uit Hillegom reed in de vroege zaterdagmorgen op de Brouwerlaan met zijn auto tegen een geparkeerd staande andere auto. Door de schok vloog de stilstaande auto een dertig meter vooruit en de 19-jarige F. D., die naast S. zat, met zjjn hoofd door de voorruit. Hij werd met een ernstige hoofdwond naar de Mariastichting over gebracht, maar kon na te zijn behan deld naar huis terugkeren. HEEMSTEDE, 8 nov. De kerk- bollenveiling ten bate van de Heem- steedse St. Bavokerk heeft een record opbrengst opgeleverd van 19.300, het hoogste bedrag dat in de 89-jarige geschie denis van deze veiling bijeen werd ge bracht. Voor een bijzondere stunt zorg den de paters Wim Spann en Kees de Winter, die zich ter veiling bij opbod lieten „verkopen" om voor één dag uit werken te gaan. De paters waren zo danig in trek dat voor hun diensten een bedrag van 450 werd betaald. Het ging er weer ouderwets aan toe op de kePkeveiling in Nieuw Berken rode, die naast het traditionele assorti ment aan bloembollen, ook vele andere artikelen aan de markt bracht. En een maal in de greep van de veilingmees ters J. Beelen senior en junior, H. v. d. Berg Jr. en P. van den Putten keken de St. Bavo-ers niet op een honderdje meer of minder, zodat al spoedig voor enkele duizenden guldens was verkocht. Een wollen deken deed maar liefst 300, een fles whiskey 120, terwijl een vette gans met een opbrengst van 150 gunstig in prjjs genoteerd lag. Een sportpet bracht 60 op, terwijl men voor een gehaakt babytruitje vlotweg 50 op tafel legde. Zo ging dat de hele avond maar door, met als bekoor lijk intermezzo een modeshow, waarbij dameskledingstukken tegen een stuk prijs van honderd gulden en meer snel van eigenaar verwisselden. Drie aanval lige jongedames hadden zich aangebo den voor een avondje baby-sit met als resultaat 130 voor de St. Baaf. Een dozijn boeken over het leven van Chur chill bracht de kapitale som op van 1.330, een verkoop die attractief werd gemaakt doordat zich in een der boeken een „afwijking" bevond, die de gelukki ge koper een douceurtje van honderd gulden opleverde. ■MOM Het hoofdnummer kwam op de late avond toen de paters Spann en De Winter voor het forum van de zaal door veilingmeester Beelen senior luide werden aangeprezen. „Zo iets komt nooit meer, dit is uw kans", een aanbeveling die zijn uitwerking niet miste. Men ging bij het bieden al hoger en hoger en uiteindelijk werd voor de eerwaarde mankrach ten een loon in het vooruitzicht ge steld, dat, ofschoon voor de Bavokerk bestemd, „super zwart" mocht wor den genoemd. Een van geluk stralende pastoor Pouw maakte 's nachts om kwart voor één bekend, dat de opbrengst der veiling alle records had geslagen, een mede deling die hij liet volgen door een har telijk woord van dank, aan allen die aan het welslagen van de veiling had den meegewerkt. VIJFHUIZEN, 8 nov. Zater dagmorgen heerste er een grote dukte bij het bouwproject aan de Woudweg te Vijfhuizen, toen daar officieel de eer ste steen werd gelegd van het complex van tien luxe villa's. Het bijzondere van deze bouw is, dat deze wordt uit gevoerd door jongens, die kort geleden de technische school hebben verla ten en nu in dienst van het bouwbe drijf Huib Bakker te Badhoevedorp werkzaam zijn. De genodigden werden ontvangen in de grote werkplaats aan de Groene- weg nabij het bouwterrein. Er waren daar tal van autoriteiten die veelal te maken hadden met de opleiding van leerlingen in de bouwnijverheid. Ook de jongens zelf toonden vol trots de ma quette van het object en legden de tech nische tekeningen uit. De bijeenkomst werd geopend door de heer Huib Bakker, die vertelde dat hij voor dit werk was aangezocht dooi de technische scholen in Amsterdam. „Met liefde willen we trachten van de ze jongelui échte vakmensen te ma ken", zei de heer Bakker, want aan dit object wordt alleen door de leer lingen gewerkt, die dus alles wat in hun vak thuishoort, onderhanden krij gen. Als het werk klaar is hebben ze een flink stuk praktijk onder de knie." De heer E. Snoeck, voorzitter van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, zei dat dit in het twintigjarig bestaan van de stichting de eerste keer is, dat het bestuur in de gelegenheid wordt gesteld de eerste steen te leggen. Het initiatief om leerlingen een bouwwerk geheel te laten voltooien, werd in het oosten van ons land genomen. Dit werksysteem geeft de instructeur voordelen en vergemakkelijkt de con trole doör de leermeester. De werk zaamheden komen in logische volgorde aan de beurt. Het eist echter veel voor bereiding en organisatie. De heer Snoeck bracht dank aan de firma Bak ker voor het begrip en de medewerking, die daar wordt ondervonden en besloot zjjn toespraak met de beste wensen voor de medewerkers, de leermeesters, de leerlingen en in de toekomst de be woners der villa's. Hierop begaf het gezelschap zich naar buiten, waar de heer Snoeck in de voorgevel van de villa, die het dichtst bij de Vijfhuizerweg staat, de gedenksteen metselde. Onder het oog van de leerlingen en van een keur van deskundigen op metselgebied verricht te hij zijn werkzaamheden. De steen is een univorme, die in de toekomst Advertentie HAARLEM, 8 november, De be woners van <le Boerliaavewijk werden zaterdagavond laat opgeschrikt door een politiewagen niet luidspreker, die hun verzocht alle kranen te sluiten en de waakvlammen van de geysers te do- veil. Intussen was personeel van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf bezig zoveel mogelijk persoonlijk de bewo ners van een buisbreuk te verwittigen. Zaterdagavond bleek dat een breuk w-as ontstaan in de hoofdleiding in de Prof. Donderslaan. Het waterleidings bedrijf is tot zondagmorgen vijf uur in de weer geweest om het defect te her stellen. ook zal worden aangeboden aan andere leerling-objecten. Weer teruggekeerd in de werkplaats, werd het woord gevoerd door de di recteur van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, jhr.mr. W. C. S. Laman Trip, die een uiteenzetting gaf van de leerlingstelselopleiding, in het bijzon der van de leerlingenbouw. In het be gin was het moeilijk om de leerling stelselidee ingang te doen vinden in de bedijfstakken en een „gestalte" voor het stelsel te vinden. In 1964 kwam er een nieuw opleidingsschema, waarin een aantal minimumuren voorkomen, gedurende welke de leerlingen in be paalde werkzaamheden moeten worden geoefend om tot een vakman uit te groeien. Ongeveer tegelijkertijd kwam de gedachte van de leerlingenbouwplaat sen, zoals aan de Woudweg in Vijfhuizen, naar voren. Het bleek namelijk ge makkelijker aan de eisen van het nieu we opleidingsschema te voldoen, indien de leerlingen geconcentreerd worden op één werk en de achtereenvolgende werkzaamheden, betrokken bij de bouw en voorkomend in het opleidingssche ma, in de normale volgorde uitvoeren. Met nadruk stelde spreker, dat er niet naar moet worden gestreefd om gelei delijk alle leerlingen op de wijze, zoals in Vijfhuizen geschiedt, te concentre ren. Dit is onmogelijk en ook onnodig. Hr. Laman Trip legde er de nadruk op, dat ook in de normale produktie van een onderneming de leerling uit stekend kan worden opgeleid, afhanke lijk uiteraard van de zorg die de werk gever of de leermeester aan de jongen geeft." De nieuwe week beginnen we met Sint Nicolaas, die aanstaande zaterdag naar Lisse komt. De winkeliersverenigingen schijnen heel wat van plan te zijn. Rustig aan heren, de Sint moet heelhuids woensdag daarop in Haarlem arriveren. De Raad van Toezicht der Orde van Advo caten in het arrondissement Haarlem heeft zijn bestuur ongewijzigd gelaten. Voorzitter is dus mr. H. J. Pot. Voorts hebben in het bestuur zitting: mr. F. A. Bijvoet (vice- deken), mr. O. H. van Wijk, mr. J. W. Rut gers en mr. J. C. Smithijsen (secretaris). In de Generaal Cronjéstraat wordt het nu een beetje anders dan vroeger. B. en W. hebben een wachtverbod ingesteld voor de westelijke helft van deze straat. Alvast een voor-bericht van Koor Katho liek Haarlem. Onder leiding van Albert de Klerk donderdag 18 november een uitvoe ring in het concertgebouw. Programma: Sta- bat Mater van Dvorak en Psalmus Hunga- ricus van Kodaly. Na vijf en twintig jaar heeft de heer B. F. Heemskerk het voorzitterschap van de Ben- nebroekerpolder neergelegd. Hij wordt op gevolgd door de heer E. J. Everwijn Lange, die tot nu toe poldermeester was. De nieuwe voorzitter is lid van de Bermebroekse ge meenteraad. De Katholieke Vrouwenbeweging in Heem stede houdt morgen haar gespreksavond in Anno Santo. Allerlei vragen komen aan de orde. Misschien is er een bevredigend ant woord. Op 23 november wordt er 's avon ds door de dames gekiend. Ook een avond vol problemen. Terug naar Lisse, waar fotograaf Sam Mieloo zijn zaak in de Kanaalstraat helemaal vernieuwd heeft. Het is allemaal heel fraai geworden. Sinterklaas kan er met een gerust hart zijn inkopen gaan doen. Hij doet dat ook. Voor de Zandvoortersde burgemeester houdt woensdag geen spreekuur. Wie zijn (brom)fiets in Noordwijk is kwijt geraakt, kan woensdag van 11 tot 17 uur een kijkje gaan nemen in het oude politiebureau aan de Voorstraat. Er is ook een collectie autosteppen en kinderfietsjes. Ja, zo gaat dat in de welvaart. Voor vandaag tot besluit: het Nieuw Rotterdams Toneel komt morgenavond in de Haarlemse schouwburg met een voorstelling van ,,'n Vreemd paar". Het is een blijspel. Gelukkig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3