- Je trapt t maar in zee en springt er op I BP T oestemmings wet morgen in Kamer Verwacht wordt dat minstens 15 leden zullen tegenstemmen GOLDEN FICTION FILTER Transactie kent geen Openheid kan vertrouwen in de E.M.S. redden van Zwolsman voorbeeld u Haagse raadsleden doen Vrije Burger nasi s denken aan PJUNJOIEIC) ES Auto's botsen op losgeraakte track-oplegger Karl Frenzel (,.de slager") doodde 72 Ned. joden (EsQ. Voor filterrokers met een eigen stijl Top of flop voor Hieuw reddings- middel ter zee 11 Geen bezwaar Burgemeester dreigt met spreekverbod Grootste stommerik .OSRAM De brief Met het puur-witte mondstuk Exclusieve melange GOLDEN FICTION Gortig Dode en geivonde Openheid Getuige Sobibor: Jonsumentenbond stelt NKV teleur DINSDAG 9 NOVEMBER 1965 PAGINA 5 (Door HAYE THOMAS) VLISSINGEN/ROTTERDAM, nov. Simpelweg, komt het fjterop neer: „Trap de mat vanaf et zinkende schip in de wrede Zee- Spring er op en je bent v°orlopig gered. Want de mat ^erandert prompt in een soort 'overtapijt, dat onduleert op de Vv'ilde golven als het blad van een ^aterlelie in een stormig meer. zeeën, komen grimmig aan druisen, maar glijden geruisloos onder het tapijt door, terwijl aan e lijzijde het water zo vlak als Papier is." Jarenlang heeft de Amerikaanse Nederlander E. R. Orenkamp met deze mat en bij °rende beschrijving door de behi herenigde Staten gereisd. Als eon voortdurend teleurgesteld Plan. Want de holle lach van de sceptici bleek altijd weer sterker dan de verschillende proeven, die net nut van dit tapijt als red dingsmiddel op zee bevestigden. Nu is het „tovertapijt" in Rot terdam en dobbert een deel er ^an in het miniatuur-zeetje van P,e maritieme? Europort-exposi tie, dat met behulp van een bas- Sln in de Ahoyhal is neergezet. ?aak. Een deel van het tovertapijt in het demonstratiebassin op de Europort-expositie in Rotterdam. W lampen tr Het schip zinkt overbakboord weg. De mat is op zee uitgerold. De schipbreukelingen springen er boven op. Vol smaak en toch zacht 20 stuks f 1.25 W FILTER CIGARETTES OVERSTE H. M. JUTA Echte zeeman sterft uit HET „TOVERTAPIJT" VAN VORENRAMP ~2®en. nieuwe deceptie voor de nn i Jarige gepensioneerde Shell-em- f.'eyee en ex-Amerikaanse marine-of- 'icier in New Orleans? Of begint °or hem als uitvinder en patenthou- er de triomf in wereldhaven num- .ner één? Een feit is het, dat hij Van Dijk's Scheepsuitrustingen te iterdam een zeer geïnteresseerde l*gent heeft gevonden. Dat Neder- ,»ndse en buitenlandse scheepvaart- »ei«ant'es l -langstelling tonen en dat lit een "'i van de Noorse admira- *e>t overkomt om de mat met eigen «en te zien. jZo te zien is er nu dus beslist fp u bare termiek voor de heer Vo- ,®hkamp, die zijn laatste spaarcent- Vs in zijn vinding heeft gestoken en 'nancieel niet meer in staat was om ,..er zelf het nut en de waarde van On vinding uit te dragen. Daarvoor de bij zij" mannetje gevonden. In Persoon van de kapitein-luitenant er zee-waarnemer H. M. Juta, een JTert op het gebied van redden-op- v®e, die ook als stuurman ter koop- „aardij (hij bezit zjjn eerste rang 5j°te handelsvaart) ervaring heeft 'hds een uitgebreide corresponden te tussen de heer Vorenkamp en de verste is deze laatste de „Europese .postel" van de vinding geworden, j,'o regelmatig bouwt aan de noodza- ta V.ke publiciteit rond het „tover- jSPOt". Zeer nadrukkelijk buiten de r-oninklijke Marine om, die tot nu toe tra? e zaak van de mat een strikt neu- a'o positie inneemt. jjln zijn hut aan boord van de Jacob peernskerk in Vlissingen, heeft de ïste ons gisteren over het „tapijt" J*teld. Met heel het vuur en het ntljousiasme dat de oprecht gelovige fv?merkt. „Dit is gewoon het ei van rymmbus," zei hij. „De mat is ge- cp?i van Ensoiite, oftewel intra- ^'hUair-rubber. Iedere cel er van, is dii Staat dus niet in open verbin- v "e met de volgende cel, wat bij- Hfu 'd wel het geval is met spons. i„ soortelijk gewicht van dit spul j 'affer dan dat van kurk. Het heeft gen i0lc een formidabel drijfvermo- lriHet geheel is omkleed met een U^naal dat Herculite heet en voor- He dat de „mat" kan scheuren. Ze„ at is vuurbestendig en heeft op vlet uitwerking van een grote olie- Ko.k- Onder de mat kalmeren de Jut He troeven zitten de overste ïe a 'n het hoofd gebakken. Hij kon haJ®°nder ook maar een moment te veren opsommen. waarom" van deze mat is de overste Juta een serieuze jes"" Hjj wond er beslist geen doek- vatid en stelde meteen vast dat we delen ag de dag wat de reddingsmid- vHet Voor rirv uaai uij up act lyvr rarnnoSler' waarin hfl zorgvuldig de bijhoudt van Nederlandse zeeschepen seisde Afleste verhalen vol gekap te niptt epen' °P de scheepsromp die dw geslagen sloepen, sloepen bingen as ondersteboven in de davits ten rnK? brand gevlogen rubbervlot- de ]j0j0oervlotten waarbij men door Overstoern. was heengesprongen. De de heel. v?Jng zeker niet zo ver als de rpda- veukamp, die beweerde dat °nprai.-tiin^? ot de idiootste, de meest Hike o„ f?e meest levensgevaar- thodes^rP 5 meest kostbare me- zinkcnri de mensen van een of brandend schip te krijgen. Dat zeker niet! Maar wel reende hij dat de reddingsboot de bediening en het gebruik door vakbekwame zee lieden vereist. „En vakbekwame zee lieden", zo stelde de heer Juta zeer nadrukkelijk, „zijn een uitstervend ras. Vandaag de dag worden de meest vreemdsoortige kerels gemonsterd. Langharige lummels, nozems in de slechtste betekenis van dat woord, die het liefst voor een zo kort moge lijk reisje meegaan om de dekhuizen te soppen en die als ze een roeiriem zien, zeggen: „Wat is dat." Met dit soort lieden is geen sloep te strijken. Voor hen zijn de reddingsmiddelen vandaag de dag beslist onvoldoende en verouderd!" Nu zijn andere middelen nodig. En dan zie ik zeer veel in die mat van Vorenkamp. De grootste stomme rik kan het ding overboord gooien. Al spring je van twintig meter hoogte Advertentie) erop, je gaat er niet door heen. Er liggen zeiltjes op die je over je heen kunt trekken. Tegen de kou of even tueel overspoelend water. Een net van touw zit aan de mat vast. Daar kan je je zelf aan vastklemmen. Zo kan je uren lang veilig blijven. Tot er bijvoorbeeld een reddingsboot komt opdagen. Die kan als het ware ge woon op het vlot, dat je zo groot kan maken als je wilt, varen om de schip breukelingen te laten overstappen. Ik vertel hier niet zomaar een verhaal tje. De mat van Vorenkamp is in la boratoria en o.a. ook door de Ame rikaanse kustwacht bij New Foundland grondig getest. En met succes. Maar door de uiteraard gesloten kring van reddingbotenbouwers en rubbervlotten- makers is de vinding kennelijk niet heengekomen. Trouwens de brave man heeft in velerlei opzicht de wind tegen gehad. De fabriek die zijn ta pijt zou maken is door de orkaan Betsy" volkomen omver gewaaid. Toen er eindelijk een tapijt klaar was en dat naar een tentoonstelling in Monaco werd gezonden, is het daar door Fransen gestolen. Nu hebben we er dan één hier. En is het voorlopig afwachten geblazen. Maar de wind komt nu uit een gunstige hoek. En gelse scheepvaartdeskundigen hebben zich in een vergadering als zeer ge ïnteresseerd ontpopt. Er zullen na tuurlijk ook hier proeven moeten ko men. Ik ben er van overtuigd dat ook die positief zullen uitpakken." „Het „Tovertapijt" van Vorenkamp heeft de zeeman Juta te pakken. Dat is duidelijk. Heeft dat een zakelijke achtergrond? Op onze vraag hierover reageerde de overste met een bepaald cynisch glimlachje. „De financiële kant er van interesseert mij geen donder. U kunt me geloven of niet. Ik ben een reddingspecialist. Ik heb daar een studie van gemaakt en heb ook eigen ervaring. Elke scheeps ramp waarbij mensen omkomen raakt mij. Ik ken nog elk detail van de on dergang van onze ex-Oldenbameveldt, die nu bijna twee jaar geleden als de Lakonia van de Greekline in de At lantische oceaan wegzonk. Er zijn altijd voor- en tegenstanders. Dat weet je vooruit en het kan me niet schelen ook. De overste Juta gaf ons een vastberaden knipoog en nam van de sergeant-kok der Jacob Heemskerk een „proefkommetje' snert en een „proefbordje" bami over, geheel volgens het dagelijkse keuringsritueel van de Koninklijke Marine. Het „Tovertapijt" van Voren kamp fladderde weg, omhoog naar de blauwe hemel boven Vlissingen en de overste Juta was weer uitsluitend de eerste officier van Hare Majesteits Jacob Heemskerk. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 9 nov. Morgen ko men in de Tweede Kamer achtereen volgens twee met elkaar samenhangen de wetsontwerpen aan de orde, die meer dan enig ander wetsvoorstel van de laatste tijd de publieke belangstel ling gaande maken: het voorstel om het Nederlanderschap te verlenen aan Claus von Amsberg (Naturalisatiewet) en het wetsontwerp tot het verlenen van toestemming voor het huwelijk van prinses Beatrix met de heer von Ams berg (Toestemmingswet). Radio en te levisie zullen in de weer zijn om het kamerdebat direct in de publiciteit te brengen. De tribunes in de Kamer zul len voller zijn dan ooit. Beide wetsontwerpen hebben de Kamer bereikt op Prinsjesdag van dit jaar, 21 september. Maar reeds op 29 juni deelde de minister-president, mr. Cals, aan de Kamer mede, dat het kabinet had besloten een toestem mingswet te zullen indienen. Dit be sluit werd genomen daags na de be kendmaking van de verloving en pre cies een week nadat de heer Cals de fractievoorzitters had geïnformeerd over de persoon van von Amsberg en met hen overleg had gepleegd over het huwelijk en de daarvoor nodige toestemmingswet. Zoals bekend zou volgens onze grondwet zonder zulk een toestemmingswet het huwelijk wel kunnen doorgaan, maar de prinses en haar nakomelingen zouden het recht van erfopvolging verspelen. Het beraad met de fractievoorzit ters had tot resultaat, dat de heren Schmelzer (KVP), Roolvink (ARP) en Geertsema (VVD) alsmede freule Wttewaal van Stoetwegen, die fractie voorzitter Beernink (CHU) verving, in genuanceerde termen te verstaan ga ven, dat hun fracties vóór de toestem mingswet zouden stemmen. Drs. Ne- derhorst (PvdA) zei, dat ook zijn frac tie haar stem niet aan de goedkeurings wet zal onthouden, maar dat een vier- a vijftal socialistische Tweede-Kamer leden het oordeel wilde opschorten tot de indiening van het wetsontwerp. De heer Nederhorst verklaarde, dat hij zelf, gelet op de persoon van von Amsberg, in eer en geweten geen aan leiding zag zich tegen een toestem mingswet te verzetten. Hij zei het vertrouwen te hebben, dat de heer von Amsberg over de capaciteiten beschikt om het voetspoor van prins Bernhard te drukken. De PSP verklaarde zich zowel tegen de toestemmingswet in kwestie als tegen het voortbestaan op de lange duur van de monarchie. De heer Bakker van de CPN sprak zich niet uit; hij laakte slechts de volgens hem te overhaaste gang van zaken. Sindsdien is er in de houding van de socialisten enige wijziging gekomen. Men denbe met name aan de gerucht makende brief van de heer Nederhorst ke invloeden. zelf aan een aantal bezwaarden, welke brief door toedoen van Het Parool in de openbaarheid is gekomen. Het is aannemelijk, dat straks meer dan een vijftal socialisten zijn stem aan de toestemmingswet zal onthouden. Inge wijden schatten het aantal socialistische tegenstemmen op minstens een tiental. De houding van de PSP is afwijzend gebleven; de communisten hebben zich inmiddels wel uitgesproken voor het behoud van de monarchie, maar of zij al dan niet voor het huwelijk van prin ses Beatrix zullen stemmen is nog steeds niet zeker. Men dient erop te rekenen, dat mins tens vijftien van de in totaal 150 Ka merleden, derhalve ongeveer tien pro cent, zal tegenstemmen. Als men be denkt, dat eind vorige week ongeveer 66.000 Nederlanders hun adhesie had den betuigd aan het „Verzoekschrift Staten-Generaal", dat zich tegen de toestemmingswet keert, dan mag men aannemen, dat het percentage tegen stemmers in de Kamer niet lager zal zijn dan het percentage Nederlanders, dat zich welbewust verzet tegen een huwelijk met recht van erfopvolging. Het is te verwachten, dat de brief van de heer Nederhorst een punt van bespreking tijdens het debat zal uitma ken. Drs. Schmelzer heeft zich althans over het antwoord dat de socialistische fractie heeft gegeven op een verzoek tot opheldering van de zijde der KVP- fractie, niet zó tevreden getoond, dat hij er op dat moment toe kon beslui ten de zaak verder te laten rusten. Een ander afzonderlijk onderwerp van debat zal de keuze van Amsterdam als plaats voor de huwelijkssluiting zijn. In de toestemmingswet zelf wordt daar omtrent niets bepaald, maar in de toe lichting op de wet zegt de regering, dat het huwelijk in Amsterdam zal plaatsvinden. Het is bekend, dat ook een aantal van hen die geen bezwaren tegen het huwelijk hebben, het ongeluk kig vinden dat de keus op Amsterdam is gevallen. Zowel op dit punt als voor wat de toestemmingswet in haar ge heel betreft, zal morgen tot uitdruk king dienen te komen sterker dan in het verleden wel eens het geval is ge weest dat constitutioneel gezien het kabinet, en alleen het kabinet, de ver antwoordelijkheid draagt. Constitutioneel gezien is het eveneens van belang, dat niet gevraagd wordt een prijzende „goedkeuring" van het huwelijk maar een „toestemming", dat wil zeggen een verklaring van geen be zwaar, gelet op de geest van onze Grondwet. Blijkens de geest van de Grondwet dient dan voornamelijk te worden gelet niet bijvoorbeeld op ka raktereigenschappen van de huwelijks kandidaat maar op de vraag of er gevaar bestaat voor buitenlandse politie- (Advertentie) /////////j r/myf. wt/tf/i/ffth vimwi D nagekomen en heeft „iets voor aandeelhouders EMS gedaan". Dat „iets" is een transactie die in de Nederlandse financiële wereld geen voorbeeld kent en waarvan het daar om moeilijk is die op haar merites te beoordelen, laat staan er het re sultaat van te voorspellen. Het is nl. geen dagelijks verschijnsel, dat een bedrijf, waarvan de aandelen door het wegvallen van een aanvankelijk te groot vertrouwen in de speculatieve sfeer zijn terechtgekomen, in een zo ongunstige publiciteit raakt,., dat het vertrouwen niet terugkeert ondanks regelmatig goede resultaten en gun stige voorspellingen. Als de president directeur zozeer aan zijn onderneming is gehecht, dat hij het niet kan aanzien dat de waarde van de aandelen blijft dalen en dat zijn „levenswerk" in de troebele sfeer van baisse-speculatie belandt, kan hij aankopen verrichten om de koers te stabiliseren. Blijft het wantrouwen dan echter nog bestaan, dan komen aan die aankopen eens een eind, ook al zit hij nog zo goed bij kas. Alle ondernemers zouden in een der gelijk (zeldzaam) geval het hoofd in de schoot leggen en wachten tot het tij keert. Zo niet de heer Zwolsman. Hij had inmiddels (via de Zwolsmangroep) de meerderheid van de 40,3 min. 1 i- pitaal van de EMS in handen gekregen en zegt nu: „Hebben jullie geen ver trouwen meer in mijn aandelen, geef ze dan maar zolang hier, ik zal de risico's wel dragen („ik ga op de tocht staan"), jullie krijgen zolang schuldbe- (Van onze Haagse redaktie) DEN HAAG, 9 nov. Door op drei gende toon het artikel uit het regle ment van orde voor te lezen, dat hem de bevoegdheid verleent gemeenteraads leden, die zich op onbehoorlijke wijze over hun mederaadsleden uitlaten, de mond te snoeren, heeft burgemeester Kolfschoten gistermiddag de „Vrije Bur ger" van Drenthem Soesman ernstig berispt. De heer Van Drenthem Soes man had zich afgevraagd waarom hjj ais één-mansfractie nu al een jaar lang zoveel mogelijk in de maling ge nomen werd. „Iedere keer wanneer dat gebeurt, denk ik terug aan de Tweede We reldoorlog en voel ik mezelf tegen over nazi's staan." De heer Van Dren them Soesman kwam tot deze, door de burgemeester gelaakte, opmerking toen hij door de wethouder van On derwijs, Kunsten en Sportzaken, H. J. Wilzen op scherpe wijze van repliek werd gediend. De Vrije Burger had zich verzet te gen subsidiëring van de vaste bespeler van de Koninklijke Schouwburg. Hij be pleitte voor de toneelgezelschappen een survival-of-the-fittest politiek. Wanneer er niet genoeg mensen naar de toneel stukken komen kijken, dan deugt naar zijn mening, de aangeboden waar niet. „Er zijn ook nog genoeg toneelgezel schappen, die het zonder subsidie af kunnen". Als voorbeeld noemde hij Toon Hermans. De geprikkelde Wethou der Wilzen hekelde toen de steeds weer hilariteit verwekkende gewoonte van de eenzaam voor zjjn partij in de raaa zetelende heer Van Drenthem Soesman om voortdurend te spreken van „mijn fractie en ik". „Ook nu heeft hij weer last met enkel- en meervoud. Hij zou moeten weten dat men moeilijk van een toneelgezelschap kan spreken bij een man die een „One manshow" opvoert" man die een „One man show" opvoert." dent-directeur -van de Nederlandsche Bank gesignaleerde inflatoire tendenzen, stemde een verbolgen heer van Dren them Soesman tegen tal van „geld verslindende projecten". wijzen in de risico-vrije sector. Als jul lie zien hoeveel vertrouwen ik in de EMS heb, keert jullie vertrouwen van zelf weer terug". Voor een aandeeltje dat vorige week op de beurs nog geen 170 waard was, krijgt de belegger nu ineens een nomi nale waarde van 300 in handen, een rente dragend van 6 procent, mèt de mogelijkheid deze over vijf jaar in een misschien beter geprijsd, aandeel terug te ruilen. In plaats van de 15 dividend op het aandeel krijgt hij nu 18 rente op de obligaties. Bij een faillissement is de obligatiehouder preferente schuld eiser boven de aandeelhouder. Dus: „Aan alle kanten voordelig, aan alle kanten gedekt, een heel verleidelijk aanbod". Ook voor de EMS is het geen slechte transactie, aangezien de hoge obligatierente van de belasting aftrek baar is en uiteindelijk heel wat voor deliger blijkt te zijn dan de wat lagere dividenduitkering. Als het allemaal zo zonnig was, zou den wij inderdaad niets anders dan woorden van lof voor de briilante vondst van de heer Zwolsman moeten hebben, maar, zoals elke rechtgeaarde medail le, heeft ook deze twee kanten. Pro fessor van der Grinten, mr. Treurniet en de heer De Rooij, die de EMS in alle stormen trouw zijn gebleven, on danks het vertrek van diverse andere topfiguren, wordt het nu kennelijk te gortig. Zij schudden hun verantwoorde lijkheid af door met onmiddellijke in gang ontslag te nemen. De heer Zwols man kan in een vaag communiqué na tuurlijk wel spreken van „nieuwe con stellatie" en zo, maar dat de heren het met zijn beleid oneens zijn is over duidelijk. De heer Zwolsman blijft nu over, moederziel alleen... slechts zijn zuster blijft hem trouw. De oppositiegroep van aandeelhouders onder aanvoering van mr. Polak, heeft plotseling verse koren op de molen ge kregen. Kreten als „machtspolitiek" en „alleenheerserij" zullen harder dan ooit door de vergaderingen schallen en het ene kort geding na het andere zal op het laatste moment geen doorgang vin den; kortom, door het aftreden van de drie bestuursleden zal de rust binnen (Advertentie) da subliem* vtarlagan-houfspaanplaai r» product ENSCHEDE, 9 nov. De heer R. G. Riemvis uit Glanerbrug is gisteren dodelijk gewond bij een verkeersonge luk op de rijksweg Enschede-Glaner- brug. Een losgeraakte oplegger van een truck stond hier, onverlicht, dwars over de weg. Van de ene kant botste er een autobus op, waarvan de chauf feur een bekkenfractuur opliep. Van de andere kant botste de personenauto, waarin de heer Riemvis, zat. BRUNSSUM Gisteren is hier de 48-jarige heer P. Hamers uit Schinveld met zijn fiets door een auto gegrepen. Hij werd daarbij zo zwaar gewond dat hij korte tijd later in een ziekenhuis overleed. de EMS een vrome wens blijven, waar door het vertrouwen in het aandeel (en nu dus in de obligatie) maar heel moei lijk zal kunnen terugkeren. En dit vertrouwen zal zich juist snel moeten herstellen, om te voorkomen dat het met de koers van de obligaties dezelfde kant uitgaat als met die van het aandeel, want beide effecten hebben gemeen dat het rendement op de ach tergrond raakt zodra de „intrinsieke" waarde ervan in twijfel wordt getrokken. Wij hopen voor de heer Zwolsman en voor het grote EMS-concem, waarbij zo veel persoonlijke belangen betrokken zjjn, dat de omwisselingstransactie een keer ten goede betekent. De belangrijk ste voorwaarde daartoe is echter open heid. Openheid in berichtgeving, open heid in verslaggeving, openheid op de vergaderingen, openheid vooral over het ontslag van de drie topfiguren. Het verleden heeft bewezen, dat juist gebrek aan openheid het vertrouwen ïn de EMS heeft ondermijnd. Gelukkig zijn er te kenen die er op wijzen, dat de heer Zwolsman dit begint in te zien. HAGEN, 9 nov. (DPA) Neder landse joden werden in de vernieti gingskamp Sobibor gedwongen vóór zij de gaskamer ingingen naar huis to schrijven, dat zij als „kolonalisten" in de Oekraïne gevestigd zouden worden. Dit was een van de verklaringen, die de Nederlandse jodin Ilana Safran maandag hier als getuige in het pro ces tegen elf voormalige bewakers van het Nazi-vernietigingskamp Sobibor af legde. Zjj worden beschuldigd van moord op minstens een kwart miljoen mensen. De in 1933 met haar ouders uit Es sen naar Nederland geëmigreerde ge tuige had zich tot 1943 in Utrecht voor de Duitse bezetters verborgen kunnen houden. Toen werd zjj als zeventienja rig meisje naar het vernietigingskamp gedeporteerd. Mevrouw Safrin beschreef de recht bank hoe de gevangenen bjj aankomst met stokslagen en honden uit de goe derenwagons werden gedreven. Ouderen en gebrekkigen gingen rechtstreeks naar de gaskamers. Zij noemde de thans terechtstaande SS-er Karl Frenzel de ergste sadist. Een gevangene, die een poging tot zelf moord had gedaan, schoot hij neer met de woorden „degenen die doden zijn wij". Frenzel had volgens de thans in Israël wonende getuige deelgenomen aan het doodschieten van tweeënzeventig Nederlandse joden en het terechtstellen van een groep bosarbeiders waarvan twee mannen waren ontvlucht. De ge vangenen gaven Frenzel de bijnaam „de slager". De getuige legde ook belastende ver klaringen af voor een andere beklaag de, de voormalige SS-er Franz Wolf, die volgens haar eveneens stok en pis tool kwistig hanteerde. UTRECHT, 9 nov. In een commen taar in zijn officieel orgaan Ruim Zicht noemt het Nederlands Katholiek Vakverbond het erg teleurstellend dat een bijzonder kleine minderheid in de Nederlandse Consumentenbond de inte gratie in de Nederlandse vakbeweging in de N.C.B. onmogelijk heeft gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5