Haarlem stinkt aver vijf jaar niet meer Schalkwijk als laatste uit de misère MALSE RIBLAPPEN KOELHUIS ROOMBOTER Contactavond fcath. kleuterschool in Sassenheim Routes van St.- Maarten - optochten Broer saat zijn zuster te lijf Literair rijwiel - handelaar in nieuwe zaak Haarlem heeft nog behoefte aan vier wijksporthallen DOORREGEN RUNDERLAPPEN r LIMONADE GAZEUSE Werving pleeg gezinnen succes Nieuwe dojo voor Tai-Lin „De Kampioen" recipieert bij jubileum Officier: Wat een vertoning UTS in Santpoort kan snel komen onna Aan Bronsteeweg in Heemstede Middenstand Sassenheim besprak nieuwe structuur Oude gymnastieklokalen krijgen was- en kleedgelegenheid Vlotte agenda jeugdgemeente- raad te Hoofddorp Drie jaar voor poging tot doodslag op 2 politiemannen 500gr. per pakje SPORTTOTO Negen deelnemers raden alles goed Van bedel tot briljant V. J O Wollen plaids... Burgerlijke Stand Haarlem Na eis van 1 jaar Twee jaar voor huwelijkszwendelaar DONDERDAG 11 NOVEMBER 1965 PAGINA 4 HAARLEM, 11 nov. Over vijf jaar zal Haarlem niet meer stinken, door de grachten en vaar ten zal dan schoon water stromen. De riolen zullen er geen vuil meer in lozen. Want in 1970 zullen er in Haarlem twee rioolwaterzuive ringsinstallaties in werking zijn: een in de Waarderpolder en een in Schalkwijk. Aan de rioolzuive ringsinstallatie in de Waarderpol der wordt nu al enige maanden hard gewerkt. fa mm SOOgr. „Ha rtwrev s-g eschen ken BARTELJORISSTRAAT 5 Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen lillegom Sassenheim Voor meer Voordeel Kijk in de Kijkgrijp folder die iedere week bij U in de bus valt. k.A (Advertentie) Omdat te benadrukken heeft de Haar lemse wethouder W. F. Happe daar vanmorgen zelf een paal geheid. Dat was niet de eerste, want er zitten al zo'n kleine vijftienhonderd palen in de grond. Het was zeker ook niet de laat ste. want de hele rioolwaterzuiveringsin stallatie in de Waarderpolder komt op vijfduizend palen te staan. Over drie jaar. in 1968, moet deze installatie in bedrijf zijn. Dan zal er ruim twintig miljoen gulden aan ten koste zijn gelegd. Ter- zelfdertijd moet het aansluitende riole ringssysteem in de binnenstad gereed zfjn. Daar is nog eens vijfendertig miljoen gulden voor nodig. De rioolwa terzuiveringsinstallatie in Schalkwijk zal nog eens tien miljoen gulden kos ten. Om Haarlem van de stank te ver lossen is in totaal tussen de zestig en de zeventig miljoen gulden nodig. Maar de gemeente heeft het er voor over, want de situatie is al vele tien tallen jaren onhoudbaar. Voor de oorlog werd er al gesproken over de noodzaak om een rioolwaterzui veringsinstallatie te bouwen. Daar is toen niets van gekomen. Na de oorlog werd de uitvoering vertraagd door het beleid van de regering. „We hadden met de bouw van deze instailatie zeker tien jaar eerder kunnen beginnen, als de re gering na de oorlog een ander beleid had gevoerd", zei wethouder Happe vanmor gen. ,,Maar in de eerste tien jaar na de oorlog was de regering bang voor werkloosheid en hield men openbare pro jecten als deze om in geval van een crisis als werkverschaffingsobject te die nen." Haarlem had dus al vijf jaar van zijn stank verlost kunnen zijn. Op de rioolwaterzuiveringsinstallatie in de Waarderpolder, die een terrein be slaat van ruim 13 ha. worden aangeslo ten alle rioleringen, in Haarlem ten wes ten van het Spaarne, de gemeente Bloe- mendaal en het industriegebied in de Waarderpolder. Dat omvat in Haarlem alleen al een net van ruim 42 km. riool. Drieëndertig kilometer daarvan is thans voltooid, vernieuwd of nieuw aangelegd. De Amsterdamse buurt en Schalk wijk worden niet op de installatie in de Waarderpolder aangesloten. Zij krij Schalkwijk, ten zmspOe ecln-uu- CM as (Advertentie) kijk 9r JP SUPERMARKT 190 300 108 gen een eigen zuiveringsstation in Schalkwijk, ten zuiden van de Schip- holweg. Met de bolw daarvan zal ech ter pas in 1968 worden begonnen, zo dat het rioolwater van Schalkwijk tot dan toe nog in de Amerikavaart zal worden geloosd en de Schalkwijkers voorlopig dus nog net van de stank daar verlost zullen zijn. De rioolwaterzuiveringsinstallatie in de Waarderpolder is berekend op 250.000 inwonerequivalenten. Alleen als het erg hard regent zal de installatie dat niet kunnen verwerken. In dat geval zal er nog sterk verdund rioolwater in de grachten komen, want het zou te kost baar zijn om de installatie daarop te laten baseren. ongecorrigeerd) SASSENHEIM, 11 nov. Voor de eerste contactavond van de katholieke kleuterschool in het K.S.A.-gebouw be stond goede belangstelling. Voorzitter Van Elburg deelde mee, dat een bestuur is samengesteld, zodat de kleuterschool niet meer ressorteert onder het kerk bestuur. Het bestuur stelt zich voor met de leidsters de problemen in en rond de school aan te pakken en te komen tot een goed contact met de ouders. De huisvesting noemde de voor zitter een noodoplossing. De oude ulo school is als behuizing verre van ideaal. Achter, het Koningshuys is een nieu we school geprojecteerd. Verwezenlij king kan nog wel maanden duren. Het bestuur bestaat uit voorzitter R. J. van Elburg, secretaris-penningmeester A. H. Hubers, F. W. Smit, mevrouw Van Raay en mevrouw Van Reisen. Spreek ster van de avond was mej. W. M. Dek ker, adjunct-directrice van het katho liek opleidingsinstituut voor kleuterleid sters te Haarlem. Zij gaf een uiteen zetting hoe het onderwijs en vervolgens het kleuteronderwijs is ontstaan. Na de pauze vertoonde zij kleurendia's. HOOFDDORP, 11 nov. De Stich ting Werving Pleeggezinnen, die vorige week begon met een aktie om pleeg gezinnen te verkrijgen voor kinderen van twee tot achttien jaar, die ge- dragsmoeilijkheden vertonen, heeft na een week al meer succes opgeleverd dan het bestuur van de stichting had verwacht. In de afgelopen week hebben zich namelijk al 22 gezinnen aangemeld die in principe bereid zijn voor onbe paalde tijd te fungeren als pleeggezin nen. Merkwaardig is overigens dat de ak tie, in Haarlemmermeer begonnen daar het minst opleverde tot dusverre. De aanmeldingen zijn namelijk voor het overgrote deel van buiten de Haarlem- mermeerse grenzen afkomstig. Dege nen die zich alsnog willen opgeven kun nen terecht bij het secretariaat van de Stichting: Parkietstraat 35 in Badhoe vedorp, telefoon 02968-2038. DEN HAAG, 10 nov. In sporttoto no. 12, waarvoor een bedrag aan prijzen van 366.132 gulden beschikbaar kwam, wordt de eerste prijs van 201.372,60 gul den door negen foutloze voorspellers gedeeld. Zij ontvangen bruto 22.374 gul den. Voor de tweede prijs (groot 109.839,60 gulden) kwamen 324 goede meldingen binnen. Per goed ingevulde kolom wordt 336 gulden uitbetaald. Voor de derde prijs van 54.919,80 gulden meld den zich 369 deelnemers, die per goed ingevulde kolom 148.50 gulden krijgen. HAARLEM, nov. Op 16 novem ber zal de judovereniging Tai-Lin in Parkwijk een nieuwe dojo in gebruik nemen. Drie jaren heeft de vereniging betrekkelijk stil en teruggetrokken ge leefd. Nu is bijna het ogenblik aange broken, waarop iedereen in Parkwijk en het oostelijk deel van Haarlem op een mat van vnftig vierkante meter de gelegenheid krijgt judo te beoefenen. De contributie kan voor niemand een bezwaar opleveren. Onder deskundige leiding wordt les gegeven in de turn zaal van de technische school aan de Berlagelaan. De vereniging houdt bij de indeling uiteraard- rekening met leeftijd en aanleg, terwijl voor de meis jes een afzonderlijk lesuur wordt vast gesteld. Aanmelding als lid kan geschieden aan de zaal of bij het secretariaat Staalstraat 10 huis in Parkwijk, tele foon 19795. (Advertentie) en daartussen nog tientallen geschenken van zilver en goud. Daarmee treden wij dit jaar weer de Sint tegemoet, die vast weer bijzonder enthousiast zal zijn over onze wondermooie collectie het huis met het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49 TELEFOON 2 00 49 HAARLEM, 11 nov. Hedenavond houden de speeltuinen, aangesloten bij de Haarlemse1 Katholieke Vereniging voor het Gezin, de jaarlijkse Sint Maar ten optochten. De gekostumeerde groe pen trekken door de verschillende wij ken. De routes zijn als volgt vastgesteld: De jongens en meisjes van de speel tuin Kindervreugd vertrekken om 7 uur van de speeltuin aan de Godfried van Bouillonstraat. Vervolgens: Godfr. v. Bouillonstraat - Gouweteringkade - Graaf Willemstraat - Kruistochtstraat - Dami- atestraat - Emostraat - Kruistochtstraat - Nagtzaamplein - Amsterdamstraat - A. L. "Dyserinckstraat - Lootstr. - Zomer- kade - Kruistochtstraat - v. Keulen straat - Bisschop Ottostraat - Graaf v. Wiedstraat - Kruistochtstraat - Godfried v. Bouillonstraat - Speeltuin. Speeltuin Zaaneroord. (Zaanstraat/ hoek Spaarne). Vertrek om 19 uur van de speeltuin aan de Zaanenstraat. Vervolgens: Zaanenstraat - Molukken- straat - Floresstraat - Timorstraat - Obistraat - Ternatestraat - Indische- straat - Weltevredenstraat - Solostraat - Archipelstraat - Bataviastraat - Welte vredenplein - Indischestraat - Zaan straat - Speeltuin. Speeltuin Jong leven. Vertrek om 19 uur van de speeltuin aan de Kromhout laan. Vervolgens: van Loghemstraat - Bazellaan - Vine. v. Goghlaan - Mon- driaanstr. - Beatrixplein - Pr. Bern- hardlaan (langs het Bejaardencentrum) - Dr. Schaepmanstraat - Kraandijkstraat - v. Zeggelenplein - Beatrixplein - Speeltuin van Loghemstraat. Speeltuin Burcht ter Cleeff. Vertrek om 19 uur van de speelplaats van de H. Hartschool aan de Velserstraat. Ver volgens: Velserstraat - Saenredamstraat - Judith Ley sterstraat - Kleverlaan - ter Spijtstraat - Kweektuinstraat - Mar- nixstraat - van Dortstraat - Jan Ha ringstraat - Molijnstraat - van der Meerstraat - Begastraat - Brakenburgh- straat - Mr. Cornelisstraat - Santpoor terstraat - Tetterodestraat - Klever parkweg - Velserstraat. Speeltuin Elba. Vertrek om 19 uur van de speelplaats, Ged. Schalkburger- gracht. Vervolgens: Ged. Schalburger- gracht - Spaansevaartstraat - Kritzin- gerstraat - Pres. Steijnstraat - Kloos terstraat - Gen. de La Reijstraat - Paul Krugerkade - Tugelastraat - Pretoria- plein - Kloosterstraat - Ged. Schalkbur- gergracht - Speeltuin. HAARLEM, 11 nov. Door de jubi leumcommissie van de Haarlemse wie lerclub De Kampioen wordt op zondag 14 november ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van twee tot vijf uur 's middags een receptie belegd in de feestzaal „Noord" van het clublo kaal „Kennemerland" aan de Rijks straatweg in Haarlem-Noord. Een dag later scharen de wielermen- sen van de jubilerende club zich in het clublokaal rond de groene tafel voor het houden van de jaarvergadering. Daarbij zal onder meer ook het win- terprogramma worden besproken. O HAARLEM, 11 nov. Conform tot een boete van vijfenzeventig gulden ver oordeelde de Haarlemse politierechter de 42-jarige vliegtuigmonteur J.F.T. uit Halfweg, die op 13 september van dit jaar zijn één jaar jongere getrouwde zuster Gerritje, eveneens uit Halfweg, tegen de buik geschopt had. De man ontkende, dat hij zijn zuster geschopt had. Wel hadden beiden met elkaar ge vochten, waarbij zij elkaar zelfs op straat te lijf gingen. „Wat een verto ning moet dat geweest zijn", was de reactie van de officier. Broer en zuster lagen al geruime tijd met elkaar over hoop. „Ze roddelde altijd over mijn gezin. Mijn kinderen vooral werden er de dupe van", voerde de man aan. Op de bewuste dag was de vleigtuigmonteur naar de woning van zijn zuster gegaan om haar voor de zo: veelste maal duidelijk te maken, dat zq met die roddelpraat moest ophouden. Toen de vrouw tijdens een driftig on derhoudt in de deuropening geen ant woord gaf op de vraag van haar broer „wat zij nu eigenlijk tegen zijn kinderen had" zou de monteur zijn zuster heb ben geschopt. Ook de oudste zoon van de vrouw zou dat hebben gezien. Na de schop had de vrouw een stoffer ge pakt en was daarmee haar broer te lm gegaan, hetgeen een ferme vechtpartij tot zelfs op straat tot gevolg had. Op 12 september van dit jaar was de 21-jarige chauffeur-monteur 3. 3.1?. B. uit Lisse na acht glazen bier te hebben gedronken in zijn auto gestapt. Ook een aantal vrienden, die ruim schoots van het alcoholische vocht ge noten hadden, ging mee. De tocht ging naar Hillegom. Halverwege de route nabij de steenfabriek verloor de monteur de macht over het stuur. „Dat kon ook niet anders, wanneer je daar met de krankzinnige snelheid van hon derdtwintig kilometer per uur gaat rijden", zei de officier. De auto schoot het fietspad op, raakte vervolgens een lichtmast en sloeg toen over de kop. Wonder boven wonder konden de jonge lui heelhuids uit het wrak kruipen. „C heeft buitengewoon veel geluk gehad. Voor hetzelfde geld hadden u en uw vrienden verongelukt kunnen zijn. De officier van justitie eiste een ge vangenisstraf van een maand en drie jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Dat vond de raadsman van de monteur, mr. Colijn, toch wel wat veel. De raadsman wees op de psy chologische achtergronden, die tot het roekeloze gedrag v-an zijn cliënt had den geleid. De jongeman had diezell- de avond zijn verloving uitgemaakt en was bijzonder gedeprimeerd De raadsman achtte het urgent, dat de jongeman zo spoedig mogelijk z«n rij bewijs terugkreeg. „Hij onderhoudt het ouderlijk gezin. Het wordt anders armoede lijden". De politierechter meende iets van de gevraagde strat af te moeten doen en veroordeelde de Lissenaar ,,'n bravour-mannetje bent u" tot drie weken gevange nisstraf en twee 'jaar ontzegging. Een boete van vijftig gulden is de prjjs, die de 70-jarige P.N.K. uit Heem stede moet betalen voor de klap, die hij zijn buurvrouw op 20 september gegeven had. De bejaarde Heemstede- naar ergerde zich al lang aan het vuil nisvat van zijn buurvrouw, dat altijd midden op het toegangspad naar zijn woning stond. Op de bewuste dag werd het hem te bar, vroeg de vrouw te spre ken en gaf haar onverwachts een fikse tik tegen de wang. Over de tuinheg heen. „Toch wel erg onbesuisd", vond de po litierechter, die conform veroordeelde. VELSEN, 11 nov. De gemeenteraad van Velsen heeft gisteravond niet alge mene stemmen besloten tot verkoop van een terrein van 11.775 m2 aan de Koos en Beeklaan te Santpoort aan de stich ting voor uitgebreid technisch onderwijs, op basis van samenwerking voor de IJmond en het Haarlemse gebied. Van enkele zijden werd wel een vraagteken gezet bij het snelle ondertekenen van het voorlopig koopcontract, hoewel pas in februari 1966 de eerste betaling zal geschieden. Wethouder C. Ockeloen maakte duidelijk, dat de overdracht van de grond ook tot 1 februari zou kunnen worden uitgesteld, maar dat zou beteke nen, dat in die tussentijd de stichting niet de nodige stappen kan zetten om tot verwezenlijking van de bouw te komen. De gemeente heeft er geen schade van, want het is drie maanden eerder dan bij een normale procedure; de stichting heeft er alleen maar voordeel van. Ze zijn er al vanaf 17. Nieuw zijn de dessins van de Zaalberg 100 wollen plaids U zit er warm bij met een lieve ladyplaid van 34.75, die stoere autoplaid van 45.- of ruime divanplaid (62.50van Windt, waar u 't vindt! Haarlem Wagenweg 146 Tfn 14951 Bennebroek Rijksstraatweg 8-10 Tfn 631$ HEEMSTEDE, 11 nov. De Neder landse middenstand maakt zorgelijke tijden door. Het afgelopen jaar verdwe nen niet minder dan 2600 middenstands- bedrijven van het toneel, omdat zij aan de strijd tegen de concurrentie niet langer het hoofd konden bieden. Ook bij de rijwielbranche, waar de daling van het aantal zaken in sterke mate voortgang blijft vinden, is het beeld ver re van rooskleurig. Deze winig opwekkende woorden vie len gisteren te beluisteren uit de mond van Rijksconsulent P. Dondorp voor het midden- en kleinbedrijf in de pro vincie Noord Holland, bij gelegenheid van de feestelijke opening van L. J. Serné's rijwiel- en bromfietsbedrijf aan de Bronsteeweg 2, het voormalige win kelpand van Albert Heyn, dat onder de supervisie van het Bouwkundig advies bureau H. A. Boven'kamp te Haarlem op stijlvolle wijze is verbouwd. De openingstoespraak van de heer Dondorp was geenszins bedoeld om rij wielfirmant Serné, die zijn oude bedrijf in de Haarlemse Lange Hofstraat we gens de beperkte mogelijkheden had verlaten, in een sombere stemming te brengen. Integendeel, hij prees de moed en ondernemingslust van de heer Serné, wiens nieuwe bedrijfspand in het centrum van Heemstede een belangrij. ke aanwinst voor de plaatselijke middenstand mag worden genoemd. ,,U hebt hier de beschikking gekregen over een grote winkel met een niet minder grote werkplaats, er is een uit gebreid assortiment en met uw vak manschap zult u het bewijs kunnen le veren, dat u een zaak van een dergelijk formaat waard bent." Rijksconsulent Dondorp gaf de heer Serné de welge meende raad om zijn collega's in de rijwielbranche niet als concurrenten te beschouwen, „Werk met hen samen op collegiale voet en doe in uw vak mee aan discussiegroepen." De heer Serné, die wegens zijn lit teraire belangstelling hij studeerde M.O. Nederlands in het rijwielvak een exclusieve plaats inneemt, mocht tijdens de daarop volgende receptie er varen, dat hij een zeer geziene figuur is. Een driehonderdtal personen uit zijn kring van cliëntelen, vrienden, colle ga's, leveranciers en andere belang stellenden, waaronder zich ook pastoor C. Paouw en 'kapelaan J, Welling be vonden, maakten bij deze feestelijke samenkomst hun opwachting om de heer Serné bij gelegenheid van dit heuglijke gebeuren te complimenteren, felicitaties die van vele bloemstukken en andere geschenken vergezeld gingen, Advertentie) gezinslies 41 cent SASSENHEIM, 11 nov. De ka tholieke middenstandsvereniging Sint Olaf van Sassenheim heeft zich gister avond beraden over de reorganisatie plannen van het hoofdbestuur als naams verandering, statutenwijziging en het instellen vaii gewestelijke districten in Noord- en Zuid-Holland in plaats van de tegenwoordige diocesane afdelingen. Bondspropagandist J. van Zonneveld lichtte de wijzigingen toe. De heer Van Zonneveld wees op de noodzaak van de reorganisatie, die al vele jaren in bespreking is. Het hoofd bestuur achtte het nodig, de diocesane bonden te wijzigen in gewestelijke or ganisaties, waarbij vooral aandacht wordt geschonken aan een districtvor ming in agglomeraties met eigen pro blematiek. De bollenstreek zou dan één district vormen. Door de aanstelling van districtsfunctionarissen hoopt het hoofd bestuur te komen tot een beter dienstbe toon aan afdelingen en leden. Hiervoor is contributieverhoging noodzakelijk. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat de nieuwe zegelactie van de bakkers on volledig is, daar bijna alle winkeliers van Sassenheim zijn aangesloten bij de Sama-zegelactie. Voorzitter Oomen vond dit ook en hij" verklaarde zich van de nieuwe actie te distanciëren. HAARLEM, 11 nov. In hun me morie van Antwoord delen B. en W. de mening van sommige raadsleden, dat de oplossing van de te weinig be schikbare grond voor sport en recreatie slechts kan worden gevonden in agglo- meratieverband. B. en W. zeggen ver der, dat er plannen in voorbereiding zijn tot aanleg van sportterreinen in Eiridenhout, het Burgemeester Reinal- dapark, langs de Schipholweg en in het gebied van Haarlem Zuid-West. Ten aanzien van de hockeysport blijkt er in Haarlem behoefte te be staan aan een complex van vier spe ciale velden, welke uitsluitend door de verenigingen kunnen worden bespeeld. Op het Pim Mulier-sportpark of het Noordersportpark is de aanleg van die velden niet mogelijk. Gewacht moet worden op de aanleg van sportvel den noordelijk langs de Schipholweg of bij de Vondelweg. B. en W. zijn er vervolgens van overtuigd, dat in Haarlem, naast de thans in aanbouw zijnde sporthal in Noord, behoefte bestaat aan een vier tal wyksporthalien van kleiner for maat. Het is thans echter nog niet mogelijk een tijdstip te noemen, waarop dat plan gerealiseerd kan worden. Tenslotte ligt het in het voornemen van B. en W. de oudere gymnastiek lokalen te voorzien van een was- en kleedgelegenheid. Daartoe is nu een zo genaamd vierjarenplan opgesteld. Of de verschillende plannen verwerkelijkt kun nen worden, is afhankelijk van de ver eiste urgentieverklaringen en rijks- goedkeuringen, en van de investerings mogelijkheden van de gemeente zelf. HOOFDDORP, 11 nov. De dins dagavond in Hoofddorp gehouden bij eenkomst van de jeugdgemeenteraad was gauw afgelopen. Er waren slechts drie. agendapunten. Het eerste voorstel van K.V.P.-zijde (welke fraktie in de jeugdgemeente raad zich bijzonder aktief toont) om de gewone raadsvergaderingen 's avonds te houden in plaats van tij dens de middaguren, zoals in Haar lemmermeer al jarenlang gebruikelijk Is, werd aangenomen. De jongeren zijn van mening, dat er meer publiek komt, wanneer de raadsvergaderingen 's avonds gehouden worden. Vooral voor de verkiezingen vinden zij het belangrijk. „Het publiek kan dan kennismaken met de raadsleden en zien of zij voldoen". Een tweede voorstel, ditmaal van de P.v.d.A., werd gekenmerkt als oude koek. Het gold hier een voorstel om over te gaan tot een overkoepelend li chaam van de in de gemeente bestaan de bibliotheken. Opgemerkt werd dat hieraan reeds lang wordt gewerkt en dat binnenkort de officiële stichting van den Federatie kan worden ver wacht. De KVP had nog een voorstel, na melijk tot het instellen van een jeugd raad. Hier bleek het merendeel van de jeugdige raadsleden afwijzend tegeno ver te staan. Met 13 tegen 11 stemmen werd dit voorstel verworpen. Burgemeester Dfjckmeester, maakte dinsdagavond voor het eerst kennis met de jeugdgemeenteraad. De burgemees ter had de grootste belangstelling voor zijn jongere „collega". Vanaf de publieke tribune volgde hjj de debatten met grote aandacht. BEVALLEN van een ZOON: 9 nov: E. HofhuisHeintz, C. ZornStruik; L. A. Stalpersvan Staalen. Van een DOCHTER: 8 nov: L. Wie manRauch, H. JanssenWesseling. ONDERTROUWD: 10 nov.: P. J. J. van de Nes en H. M. Baars, C. H. Visser en M. J. de Haan, B. Hoogers en M. Meinen, J. van Koperen en A. M. Poppeliers, L. J. Fris en E. C. Kal, A. W. G. Verdonk en I. A. C. M. Wildschut, J. Lap cn H. Hummen. GEHUWD: 10 nov.: J. Schaap en C. R. Polack, E. Halewijn en L. N. Wijts- ma, P. Tjeertes en H. Merghart. OVERLEDEN: 9 nov.: C. Zwemmer, 83 jr., Maerten van Heemskerkstraat, H. Berkhout, 81 jr., Tugelastraat, P. Rozendal, 79 jr., Kleverparkweg: 8 nov.: H. J. BouwmanKieft, 71 jr., Kamperlaan, F. C. Toledo-van der Weijden, 67 jr., Kamperlaan. HEEMSTEDE GEBOREN: Ronald J. z. v. T. A. J. v. d. Putten en H. G. Peters; René J. M. z. v. F. A. Booms en A. H. J. v. d. Heuvel. GETROUWD: A. Emmink en A. J, van der Marei; M. A. van Bruggen en B. G. E. M. van der Meer; C. R. G, Prins en C. J. Visser; C. Visser en J. H. van der Klashorst; A. A. L. M. de Wit en C. H. M. Rosenhart; J. H. Kore- vaar en A. C. Horeman; J. Geertsema en M. de Zwart; M. H. Mol en C. F. Wernsen. OVERLEDEN: wed. J. M. Heeren van Zonneveld, 84 j. LISSE GEBOREN: Eva, d. v. Th. N. de Boer en M. A. Bergman; Franciscus, z. v. C. J. Bierman en Th. J. van der Zwet; Lodevica, d. v. P. den But ter en J. J. Kroeze; Fredericus, z. v. P. Blokker en J. M. Opdam. ONDERTROUWD: L. A. W. van Noort en I. G. M. van der Slot; J. W. Mourits en M. A. Onderwater; J. Leendertse en A. M. Schoone; W. Loek en E. M. Sprokkelenburg. GEHUWD: J. A. Hijdra en M. J. Dui venvoorde. OVERLEDEN: Th. Prijdt, 81 jr. (Advertentie) HAARLEM, 11 nov. Nadat de offi cier van Justitie veertien dagen gele den wegens poging tot doodslag op twee hoofdagenten van politie een gevange nisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest en intrekking van het rijbe wijs voor de tijd van twee jaar had ge est, heeft de rechtbank in Haarlem van morgen de twintigjarige autospuite* M.J.H. uit Haarlem veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met af trek van voorarrest en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. In juni reed verdachte op de park laan in Haarlem in verboden richting. Een hoofdagent van politie ging hem achterna, maar op de Nieuwe Gracht trachtte de autospuiter de inmiddels naast hem rijdende politieman naar de waterkant te drukken. Verderop stond een hoofdagent het verkeer te regele"- Deze kreeg van zijn collega het ver- ziej de auto van H. te laten stoppen. Dit gelukte echter niet. Alleen door op de motorkap te springen kon laatstbedoelde politieman zich in vei ligheid stellen. Even later verliet H. zijn auto en ging op de vlucht. Een pas serende rechercheur wie dit verdacht voorkwam arresteerde H. en bracht hem naar het politiebureau. HAARLEM, 11 nov. De recht bank heeft hier vanmorgen de 54-jarige architect en woninginrichter F. H. G. van der B. uit Amstelveen wegens op lichting van een aantal darnens veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van het voorarrest. Veertien dagen geleden eiste de offi cier van justitie tegen hem een gevan genisstraf van drie jaar met aftrek, matig advertenties, waarin hjj zei een Sedert 1960 plaatste Van der B regel- huwelijk te willen aangaan. Had hij contact met een kandidate, dan vroeg hjj geld om een huis te kopen of in te richten. De man, die voorgaf veertig jaar oud te zijn en ongehuwd, heeft van minstens twintig dames geld ont vangen, in totaal meer dan 100.000. De politie kwam de zaak op het dpoor door het vinden van een agenda. CINEMA PALACE, 2 en 8 uur: West Side Story, 14 jr. FRANS HALS, 7 en 9.15 uur: Baai der be geerten, 18 jr. LIDO, 2 en 8 uur: My Fair Lady, a.l. LUXOR, 2, 7 en 9.15 uur: De muren van de hel. 18 jr. REMBRANDT, 2, 7 en 9.15 uur: Geheime opdracht in de Balkan, 18 jr. ROXY, 7 en 9.15 uur: Striptease van Parijs, 18 jr.; 2.30 uur: Alarm! Klaar voor onder water, 14 jr. STUDIO. 2 en 8 uur: La Peau douce; vooraf: Een zondag op het eiland van Grande Jatte. MINERVA (Heemstede), vr. 8.15 uur: Rlo Bravo, 14' jr. Donderdag 11 november Concertgebouw, 8 uur: Haarlems Mannen koor. Vrijdag 12 november Concertgebouw, 8 uur: Concert Haarlems Operakoor o.l.v. Bep Ogterop. Donderdag 11 november Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep En semble met „Hooikoorts". Vrijdag 12 november Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Recht op moord". Donderdag 11 november Remonstrantenhuls, 8 uur: Haarlemse Es perantistenvereniging. Laurens Costerlyceum, aula, 8 uur: Kon. Mij. voor tuinbouw en plantkunde. Vrijdag 12 november Artificla, Heemstede, 8.30 uur: Opening tentoonstelling van werken van H. L. Pre- nen en Anneke Höfte. FILMS: CITY, 8 uur: Ontsnapping uit de jungl®» 14 Jaar. DIVERSEN: Donderdag 11 november KSA-gebouw, 8 uur: Politiek forum.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4