Hofjeswoning in Haarlem uitgebrand Nog twee branden in Haarlem I Automobiliste verongelukt Klaproosherdenking Solisten - wedstrijd St. Jeanne d'Arc werd succes Verkeers slachtoffers in weekeinde Jongeman in café beroofd EH 2 El Dansfeest The Scorpionsgoed in de hand gehouden Kolkende vuurzee in Aerdenhout Jongen (10) na aanrijding overleden Jhr. Den Tex overleden Griep...? R Intocht Sint in Lisse Oud-burgemeester van Bloemendaal Noordwijk heeft tekort van ruim drie ton op begroting 1966 E Die Raeckse Schalkwijk Dokter Van Nes uit Noordwijk vandaag kivart eeuw arts BOZE JONGEMAN SLAAT RUIT IN Horizontaal oog Belastingen omh MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 PAGINA 3 ele v'iihi Vn'dé"Be'ij'nes 'moest Bovenstaande foto geeft een boeiend beeld van de in vlammen ge- buiten zonder meer toezien, hoe hun hulde villa in Aerdenhout, waarvan slechts een rokende puinhoop viammen.r,ljk ee" Pr°01 "erd Va" C overbleef. Beneden de brand in het Frans van Loenenhofje waar het interieur van een woninkje totaal uitbrandde. fi of} Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. HAARLEM, 15 nov. Enkele honderden tieners hebben zich gisteren willoos overgegeven aan de opjagende beat van de Engelse „Scorpions", die onlangs op het Grand Gala du Disque al een nummertje gooi- en smijtwerk haden weggegeven. Het is een on weerlegbaar, feit dat der Scorpions transpiratie aan het Haarlemse publiek beter besteed was dan aan de in galakledij gestoken dames en heren van het platenfeest. Een kwartier na de aanvang al gingen de colbertjes uit teneinde een op timale bewegingsvrijheid te waar borgen. En bovendien kun je beter de nodige voorzorgen nemen als je voelt aankomen dat het volgen de nummei in een ruggelingse uitvoering het best tot zijn recht komt. ;:s 44? - tv,": x- over dan rokende puinhoop .AERDENHOUT 15 iiov. De brand de v v'"a van drs. W. Ij Beijnes aan Aachtegalenlaan 8 is bijzonder spec- seh geweest. Slechts weinig toe- "cdouwers hebben de enorme vuurzee k Ti'-''n' ''"p tussen de bomen hoog op- 0|kte. Toen omstreeks half negen een ®r huisgenoten de brand ontdekte en •"arm sloeg, viel er al heel weinig •ueer te doen. Voor zover mogelijk wer- e" meubels en andere goederen naar uiten gesleept en tussen de bomen an het tuinpark neergezet. Binnen de helst mogelijke tijd was de brandweer an Aerdenhout aanwezig, maar toen ®eds hadden de vlammen het rieten aak te pakken en wisten de brandweer leden, dat zij voor een hopeloze taak •tonden. Uit Vogelenzang, Overveen en Bloe- "tendaal werden meteen ook de brand weerspuiten opgeroepen en met man O" macht werd geprobeerd althans die vuurzee tot bedaren te brengen. Maar het leek wel of de mannen met ben- *'ne spoten. Steeds hoger laaiden de t'Jammen op, steeds feller werd de k'oed. Het water-afschermende dak stootte de stralen als het ware af. De brandweer kon met geen mogelijkheid onder het dak komen. Er was evenmin btogelijkheid het vuur van binnen uit m bestrijden. Het liet zich niet bedwin- Zowel aan de voorzijde als aan de •chterzjjde spoten de brandweerlieden Water in het vuur. Maar in een omrae- <den was het dak weggebrand en had «et vuur zich overgeplant naar de ga rage. Het kapitale pand stond toen in lichterlaaie. Even keek men bezorgd haar de bomen, die de Villa omring den, maar spoedig bleek, daar daar geen gevaar voor bestond. Het was Windstil, het vuur kreeg wat dat be treft geen schijn van kans. Daar zorg den trouwens de brandweerlieden wel J*?or. Voor hen werd het overigens een bitterkoud karwei. Herhaaldelijk moes ten zij elkaar aflossen, omdat het ten- s'otte niet te harden was. Toen de vuurzee zijn hoogtepunt had bereikt, werd het tussen de bo men door een fantastisch maar spook achtig gezicht. De vlammen speelden een wild en vurig spel, de balken t an de bovenverdieping stortten von- kenspattend naar beneden en na uren trokken enorme rookwolken de nacht in, waarna het einde in zicht kwam. Maar toen was het reeds diep in de nacht geworden. Er was toen nog een rokende puinhoop van de riante villa over. De schade wordt op enkele ton nen geschat. HAARLEM, 15 nov. Een in feite triestere brand woedde gisterochtend >n het Frans van Loenenhofje aan de Hitte Herenstraat. De. brandweer rukte Kisterenochtend om kwart voor twaalf Uit naar het hofje, dat in het hart van de stad ligt. In het hofje woont under meer de 79-jarige mejuffrouw M. Smit. Toen de brandweer arriveerde •tond haar huis in vuur en vlam. Zo- Wel door het huiskamerraam als door de deur sloegen de vlammen naar bui ten. Mejuffrouw Smit had gelukkig kans Kezien haar huisje te verlaten. Ze had Wel brandwonden opgelopen, maar die Waren niet van ernstige aard. Ze werd ondergebracht in een rusthuis aan de Zijlweg. Met een hogedrukstraal werd het vuur bestreden. Spoedig bleek, dat van het interieur niet veel meer te redden viel. Het meubilair werd een prooi van de wiammen. De grootste zorg werden de belendende percelen, maar die konden behouden blijven. Zij leden nagenoeg Keen schade. Na ongeveer een half uur kon met de nablussing worden begon nen. ,E>e voorgaande nacht, omstreeks half v'er, was de Haarlemse brandweer al bitgetrokken naar café-restaurant „Die Haeckse" aan de Raaks. Daar was bij S® bar brand uitgebroken. Vermoede- ujk is bij het legen van de asbakken Oen smeulende sigaret in een afvalbak terechtgekomen. Daar zal de brand ook W'el zijn ontstaan. Wegens de sterke r°ok moesten de brandweerlieden mei Persluchtmaskers naar binnen. Zij slaag den er spoedig in het vuur te doven, pen gedeelte van de bar evenals een kasregister ging verloren. De schade Werd vooral veroorzaakt door de rook- aantasting, ze wordt geschat op onge ler 20.000. Tenslo.tle moest de Haarlemse brand weer zaterdagmiddag handelend optre- ?Gn, toen een door jongens gebouwde Keet in Schalkwijk in brand stond. Het vuurtje was vermoedelijk door de jon- *fens zelf aangestoken. De brandweer de keet uitbranden, maar bleef na tuurlek attent. Toen er geen gevaar "leer was, kon ze inrukken. HEEMSTEDE, 15 nov. Vanmorgen 0,Ustreeks tien uur is op de Heem- dse Dreef door nog onbekende oor zaak de 32-jarige mevr. A. van Koot- an Loojj met haar personenwagen te- Ken een lichtmast gereden en om het even gekomen. De vrouw reed op de westelijke rjj- an en reed plotseling naar rechts ^egen de lichtmast. Toen de politie arri- ^perde, zat de bestuurster dood achter stuur met verwondingen aan de VIJFHUIZEN, 15 nov. Zaterdag was het „Klaproosdag", de dag waarop traditiegetrouw in Haarlemmermeer de doden uit de jaren 1940-1945 worden her dacht tijdens een plechtigheid, die wordt gehouden op de nieuwe algemene be graafplaats, hoek Vijfhuizerweg-Hoofd- weg, bij de, graven der gealliëerde en Nederlandse gevallenen. Aanwezig waren o.a. burgemeester Dijckmeester en wethouder A. van dei- Zwaard van Haarlemmermeer, de bur gemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, F. W. M. Baron van Hö- vell tot Westerflier, een afvaardiging van de afdeling Haarlem van de bond van oud-illigale werkers, een vertegen woordiging van het bestuur van de Haarlemmermeerpolder, vertegenwoor digers van het Rode Kruis, Rode Kruis Korps, politie, dorps- en oranjeverenig ingen, jeugd- en speeltuinverenigingen en geestelijkheid. Muzikale medewerking verleende Hoofddorps fanfaregezelschap Excel sior onder leiding van de heer Bras. Bij de graven stond een erewacht van pad vinders van de „Meervogels" uit Hoofd dorp en „Witte van Haemstede" uit Haarlem. Nadat langs de graven was gedefileerd, waarbij bloemen en kransen (o.a. een klaprooskrans, gezonden door een Engelse nabestaande) waren ge legd, sprak pater S. Jelsma M. S. C. van Una Sancta uit Den Haag een her denkingstoespraak uit, waarbij hij zjjn hoorders bepaalde bij de zin en de bood schap van de offers der gevallenen. Ds. J. D. de Vries, gereformeerd predikant te Hoofddorp sprak over de plicht en de zin van het herdenken. Na het trompet signaal ,,De laatste groet" en twee mi nuten stilte werd het Onze Vader gebe den. Hierop werden de halfstok hangen de vlaggen gehesen en het signaal „Reveille" geblazen. Nadat de Neder- LISSE, 15 nov. Het is zaterdag middag voor de jeugd van Lisse en ook voor vele ouderen «eer een echt leuke, middag geworden bij de intocht van St. Nicolaas in Lisse. Honderden kin deren waren weer op de Haven aanwe zig ter begroeting van de goede Sint en een luid gejuich brak los toen hij arriveerde en in de koets plaats nam. Een korte rijtoer bracht hem met de Zwarte Pieten naar het gemeentehuis, waar burgemeester mr. Th. de Graaf zijn. opwachting maakte. Er volgde een hartelijk gesprek op het bordes, waarbij de burgemeester nu geen critiek behoefde te laten ho ren op de jeugd van Lisse, die in het verleden nogal eens beticht werd van vernielzucht en zo. Er is veel verbe terd, zei de burgemeester, waarover St. Nicolaas zich alleen maar verblij den kon. Na de hartelijke ontvangst op het ge meentehuis werd de rijtoer door de straten van Lisse voortgezet, waarna een bezoek gebracht werd aan De Engel, het deel van Lisse dat altijd in alle acties volop meeleeft. De in tocht in Lisse werd besloten met een bezoek aan Huis Ter Beek bjj de Beek brug, waar alle kinderen met de zus ters opgesteld stonden om evenals an dere jaren de Sint hartelijk te begroe ten. De beide Lissese muziekverenigin gen verleenden alle medewerking om de intocht van St. Nicolaas een fees telijk kara'kter te geven. landse en Engelse volksliederen waren gespeeld, sprak mr. F. Th. Dijckmees ter een slotwoord namens het gemeente bestuur van Haarlemmermeer. NOOKDWIJKERHOUT, 15 november Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling de solistenwedstrijd van Sinte Jeanne d'Arc gehouden. Het mu ziekfeest was ondergebracht is de ont vangzaal van Sint Bavo. De beoorde ling van de prestaties was toegedacht aan de lieren J. Boelhouwer en A. L. Glotzhach, leden van de koninklijke mi litaire kapel en instructeurs van het Noordw ijkerhoutse korps. Zij waren over het algemeen tevreden met de kwaliteit van de prestaties. Dat vele leerlingen aan deze wedstrijd hebben deelgenomen, is verheugend voor de toekomst van het korps. Van de leerlingen behaalde Tineke Schoone met haar klarinetspel het grootste aantal punten. Zij kwam hier door in het bezit van de wisselbeker van Emiel Peeters. Na haar kwamen Jan Duivenvoorden en Dami van der Togt. Bij de senioren-leden van het korps nam de heer A. van den Burg een v oor aanstaande plaats in. Met pianobege leiding van Jan Postma speelde hij op zijn klarinet een briljante uitvoering van de vier variaties voor klarinet van Von Weber. Jan Bon, die vorig jaar de wissel beker won en nu mei zijn neef Bart Peeters aan de piano Humoresque van Dvorak voor klarinet uitvoerde, bleef op 64' punt staan, juist achter zijn oudere broer Bert Bon, die met niet ge heel voldoende voorbereiding toch nog 65 punten haalde uit het stuk Louise de Montfort. Tussen hen in nestelde zich Jacq. G. Broekhof, die Beautiful drea mer op zijn tenor-sax bijzonder gevoe lig vertolkte. In de plaats van de wis selbeker kreeg Jan Bon van de voor zitter van het werkbestuur, de lieer M. A. Prinssen een blijvende - kleinere - beker aangeboden. Het meest verrassend was echter de van de secretaris van het werkbestuur, tweede plaats achter A. van den Burg- de heer Gerard van der Togt. Hij blies op zijn tuba met „Solveig's lied" van Edw. Grieg 66 punten bij elkaar en kreeg daarmee de tweede prils. Voorzit ter, Prinssen kon in zijn slotwoord een tevreden jury, een opgetogen publiek van geïnteresseerde luisteraars en een groep dankbare deelnemers een weer zien in het volgend jaar toewensen. HAARLEM. 15 '>ov. In het afgelo pen 'weekeinde zijn enige Haarlemmers in het ziekenhuis terechtgekomen we gens hun overkomen verwondingen in het verkeer. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur kwam de 67-jarige caféhou der N.K. met zijn fiets op de Zijlweg bij de westelijke randweg in botsing met de personenwagen van een 21-jarige Haarlemmer. De fietser kreeg geen voorrang. Hij is met een hersenschud ding en wonden aan het hoofd overge bracht naar het Grote Gasthuis. De 25-jarige kapelaan J. H. is zater dagavond kwart voor zes op de hoek van de Marnixstraat en de Stuyvesant- straat met zijn bromfiets tegen de bestelwagen van een negentienjarige technisch assistent uit Haarlem aange reden. De kapelaan ging plotseling naar links vlak voor de auto. Hij is met een hersenschudding overgebracht naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. Zaterdagavond om kwart voor acht zjjn op de Albert Verweylaan twee au to's met elkaar in botsing gekomen. De bestuurders merkten elkaar te iaat op. Een der bestuurders, een 54-jarige autohandelaar, werd opgenomen in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. In dat ziekenhuis werden de biede passagiers van de andere automobilist, een 42-jari- ge concierge uit Velsen en diens één jaar jongere echtgenote met enige lich tere verwondingen behandeld. HAARLEM, 15 nov. In de afge lopen nacht is in de Mariastichting te Haarlem overleden de tienjarige Ferdi nand van der Brugge, die afgelopen vrijdag 's middags kwart over twaalf op de Professor Donderslaan het slacht offer is geworden van een verkeerson geval. De jongen reed op zijn fiets op de Prof. Donderslaan. Plotseling ging hij naar links als gevolg waarvan hij terecht kwam onder de personenwagen van een 39-jarige aannemer uit Haar lem. De jongen kreeg schedelletsel en brak zijn linkerbeen. De politie ver zoekt eventuele getuigen van dit onge val zich met haar in verbinding te stellen. HAARLEM, 15 november De poli tie heeft drie Haarlemmers aangehou den en ingesloten, omdat zij in de nacht van zaterilag op zondag een cafébe zoeker hadden afgetuigd en beroofd. De bezoeker had door een ongelukje een gedeelte van de stortbak in het toilet vernield. Bjj onenigheid over de ver goeding werd de bezoeker gegrepen en beroofd van twee horloges en een ring ter waarde van vierhonderd gulden. De bezoeker, een 24-jarige kantoorbe diende, kreeg deze moeilijkheden in een café aan de hooimarkt. Toen hij niet meteen de schade wilde betalen, gaf de 29-jarige caféhoudster H.S. hem een klap. De kantoorbediende greep op zijn beurt de vrouw beet en al spoedig la gen beiden op de grond. De vrouw riep haar man de 44-jarige P.v.D., uit een ander café te hulp. Deze kwam met de 25-jarige schilder H.D.G. de vrouw te hulp. Met zjjn drieën grepen zij de kantoorbediende en schudden hem uit, zogenaamd om een borgstelling voor de schade in het toilet te verkrijgen. De politie heeft het drietal ingerekend we gens beroving met geweldpleging. NOORDWIJK, 15 nov. Vandaag is dokter J. van Nes te Noordwijk 25 jaar arts. De jubilaris geniet in de badplaats grote populariteit. Naast zijn drukke praktijk vervult hij in de Noordwijkse gemeenschap tal van functies. In de gemeenteraad heeft hij zitting als ver tegenwoordiger van de kiesvereniging ..Gemeentebelang", verder is hij voor zitter van de voetbalvereniging „Noord- wijk", dezelfde functie vervult hij bij het Genootschap Oud-Noordwijk, hij is bestuurslid van de Noordwijkse Red dingsbrigade en ook maakt dokter Van Nes deel uit van de plaatselijke com missie van de Koninklijke Noord-Zuid- Hollandse Reddingsmaatschappij. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van dokter Van Nes om zich aan alle huldebetoon te onttrekken. Gezien de plaats, die hij in de Noordwijkse sa menleving inneemt, is het maar zeer de vraag of hem dit zal lukken. HAARLEM, 15 nov. De achttien jarige bijrijder C. de B. uit Hillegom heeft in de nacht van zaterdag op zon dag in Haarlem een proces-verbaal opgelopen wegens vernieling van een glazen deur in het Lido-theater. De jon geman. die wat drank had gebruikt, was kwaad geworden, omdat he mde toegang tot de bioscoop was ontzegd. Hij sloeg een ruit kapot, waarvoor hem een rekening van 130 gulden zal worden gepresenteerd. Een en ander speelde zich af omstreeks kwart voor eén in de nacht. BLOEMEND AAL, 15 nov. Tijdens hel weekeinde is in De Steeg, waar hij de laatste jaren woonachtig was, overleden jhr. mr. C. J. A. den Tex, oud-burgemeester van Bloemendaal. Jhr. Den Tex werd op 4 juni 1889 in Amsterdam geboren, waar zijn groot vader burgemeester was. Hij studeerde aan de Amsterdamse universiteit. Daar promoveerde hij in de rechten in 1919. Na eerst in de particuliere sector werk zaam te zijn geweest, ging hij zich in de gemeente-administratie bekwamen op de secretarieën van Westzaan en Holten. In 1925 werd hij tot burgemees ter van Diepenheim in Overijssel be noemd. Op 1 augustus 1931 volgde zijn benoeming lot burgemeester van Bloemendaal. Met uitzondering van vier oorlogsjaren, toen hij door de Duitsers uit zijn ambt werd ontzet, heeft jhr. Den Tex tot 1 juli 1954 de gemeente Bloemendaal bestuurd. Bij zijn afscheid werd ter herinnering aan hem de Wes- ierlaan in Aerdenhout omgedoopt in Burgemeester Den Texlaan. Niet zonder weemoed zullen de Bloe mendalers de dood van hun oud-burge meester vernemen. Hij woonde welis waar ver weg van zijn vroegere ge meente. maar herhaaldelijk kwam hij daar terug. Enige weken geleden legde hij de eerste steen voor het nieuwe raadhuis van Bloemendaal. Zijn gedach ten bleven in Bloemendaal leven. De gemeente lag hem zeer na aan het hart. Bij zijn afscheid verklaarde hij ons in een persoonlijk gesprek: „Bloemendaal is een mooie gemeente. Het gaat er maar om, haar mooi te houden". Dat mooi-houden van zijn gemeente is altijd het streven geweest van jhr. Den Tex, een rijzige aristocratische figuur, een man van gezag, die niet schroomde zijn eigen opvattingen te verdedigen te gen iedere gangbare mening in. Toen hij in 1931 naar Bloemendaal kwam, trof hij een rijke gemeente aan, die vele miljonairs telde. Tijdens de oorlog moest hij met lede ogen anzien, hoe talrijke buitenplaatsen verknoeid werden en zijn gemeente onder desas treus geweld te lijden had. De rijk dom bleek na de oorlog, mede door een andere financiële verhouding tussen rijk en gemeente, plaats te moeten ma ken voor noodlijdendheid. Na de oor log werd onder leiding van jhr. Den Tex met man en macht eraan gewerkt, de gemeente Bloemendaal weer haar oude aanzien te geven. Men kan van hem getuigen, dat hij een hardnekkige strijd heeft gevoerd om het behoud van de schoonheid van Bloemendaal. Zo is hij nimmer een voorstander (Advertentie) Onverstoorbaar brulde Peter Lewis zijn gage bij elkaar, rytmisch onder steund, veeial overstemd, door luidruch tige rrieeëters Ian Lucas, David Ver non, Roy Smithson en Graham Counce. Driftig stampend gluurden zij door hun dansende haarlokken naar het strijdto neel daar beneden, waar obers iedere maat rust te baat namen om in een hordeloop een aantal lege flesjes van de tafeltjes te grissen, voordat ze voor minder geëigende doeleinden werden ge bruikt. Een superfan van de „Scorpions" had zijn moeder een oud laken ontfutseld en had daarop getracht zijn bewondering in woorden uit te drukken. Het spandoek kreeg het zwaar te verduren. Evenals trouwens de heren die op dit licht ont vlambare bal in de Hildebrandzaal een oogje in het zeil moesten houden. „Geen foto's meer", siste een van hen tegen een fotograaf toen deze een groepje jongemannen wilde vereeuwi gen, die schokkend horizontaal waren gegaan. „Anders gaan er nog meer op de grond liggen. We hebben al moeite genoeg om het in de hand te houden". En het moet gezegd worden dat men daar uitstekend in is ge slaagd. Want de jongelui die gedacht hebben van dit dansfeest eens een fij ne hysterische happening te maken kregen geen (tafel)poot aan de grond. Zij waren jammerlijk gedoemd mee te „slijpen", te shaken en te twisten. Tegen vijven druppelde de zaal leeg. Het danspubliek was uitgeblust, alle overtollige energie gespuid. Peter Lewis veegde het zweet van zijn voorhoofd en schatte de schade aan zijn murw gebeukt tamboerijntje. De middag was georganiseerd door de Beverwijk se so ciëteit „Derby Club". M. de G. geweest van een groot hotelcomplex aan de kop van de Zeeweg. Liever een lande lijke badplaats, dan een centrum waar* heen heel Europa stroomt. Vele opvat* tingen van jhr. Den Tex zijn nu niet meer houdbaar en door de tijd achter* haald. Maar bij een nabeschouwing van zijn ambtsperiode blijkt telkens weer, hoe hij vele problemen op een geluk kige manier wist aan te pakken. Van annexaties was hij een groot tegenstan der. Geen kop-Zeeweg bij Zandvoort, was zijn devies. Vogelenzang moet bjj Bloemendaal blijven. Niet samenvoe gen met Bennebroek. Bloemendaal mag zich nu gelukkig prijzen met dat stre ven van jhr. Den Tex. Het annexatie- spook is nu zo goed als verdwenen, nu vele zaken, die verschillende ge meenten betreffen, binnen een interge meentelijke sfeer afgehandeld en opge lost kunnen worden. Bij de grote afscheidsbijeenkomst in 1954 in het Bloemendaalse openlucht theater. toen de Bloemendaalse bevol king zich van haar beste kant liet zien, getuigde Haarlems burgemeester, mr. O.P.F.M. Cremers: „Hij muntte uit in wijsheid, welke gegrond was op een grote bestuurservaring en liefde voor het burgemeestersambt." De Bloemen dalers zullen hem in die getuigenis op nieuw bijvallen. NOORDWIJK, 15 nov. De gemeei* tebegroting 1966 van Noordwijk vertoont een tekort van ƒ350.000. Aanvankelijk, zo zeggen B. en W. in de aanbiedings brief, bedroeg het tekort 525.000. Maar door een uitkering uit het gemeente fonds en de verhoging van enkele ge meentelijke belastingen kon het tekort met 175.000 worden teruggebracht. De Rode Haan heeft flink gekraaid in Aerdenhout en Haarlem. Een com pliment aan de brandweerlieden, die eï als de kippen bij waren en water nood moeite spaarden om de haan de baas te worden. Begin er maar eens aan met die kou. De nieuwe inwoners van Zandvoort zullen welkom worden geheten. Dat ge beurt tijdens een begroetingsavond door het gemeentebestuur. Dat zal heel har telijk zjjn. Het Politiek Jongeren Contact Haar lem houdt donderdag 18 november een bijeenkomst in het Haarlemse stadhuis. Wethouder D. J. A. Geluk zal als in* leider fungeren en wel over het onder werp „Demokratisering van het onder wijs". Heemstede opgelet. Morgen houden de wethouders mevrouw H. van der Meulen en Th. Bekker geen spreekuur. De leden van de Haarlemse Scheids- rechtersvereniging komen vanavond bij een in de muziekzaal van Brinkmann. Ir. H. Hopster, oud-voorzitter van de K.N.V.B., spreekt over het onderwerp ,.De jeugd van 1900 en die van 1965". We zijn benieuwd. De Haarlemse Katholieke Studenten vereniging ..Sanctus Bavo" is aan haar dertiende dies natalis toe. Dat wordt gememoreerd tijdens een buitengewone ledenvergadering, zaterdag 20 novem ber 's middags om twee uur b{j Brink mann. Daarna receptie in de sociëteit aan de Ripperdastraat. Van riante villa niet meer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3