eum van Gouden jubil Sint Joseph-parochie kreeg feestelijk slot Drukke receptie bij Gistermans Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Diamanten koorzanger J. Prins in Heemstede parochiaan nummer één Koor Katholiek Haarlem zingt Dvorak en Kodaly ,De Kampioen ontmoet veel waardering bij jubileum Dammen Noordholland Midden 1966 aardgas in Noordwijk Vedettes van nationaal badminton in Haarlem Tm re Rietveld verslagen door Agnes Geene Heemsteedse Polo Club boekt goede resultaten in waterpolocompetitie Haarlem werd uitgeschakeld voor beker Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! REISWEKKERS f 12.- HAVERKORT TAXI 13000 Om titels district Noord-Holland Alliance verliest voorsprong Raad Noordwijk morgen bijeen T. Balk overleden Zuiderduin wint cycle-cross van De Bollenstreek Spanning bij Daniël Noteboom Voetbaltoernooi om de Zilveren Schaal RIPPERDA VEEL STERKER DAN HOOFDDORP BOYS Uitslagen Penningmeester RCH Burgerlijke Stand MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 PAGINA 4 Lang gesneden - goed gemengd 50 gram f 1. vanaf voor Haarlem e.o> Films Muziek Toneel Diversen HILLEGOM, 15 nov. Het gouden jubileum van de Sint Josephparoohie van Hillegom is feestelijk besloten. Aan het eind van het tiendaagse feest zijn de zieken van de beide parochies bij eengebracht in de kapel van Bloems- waard. waar pastoor Van Rijn de Hei lige Mis opdroeg. Een vrouwenkoortje onder leiding van mevrouw Van der Hulst-Balvers vertolkte de geestelijke liederen. Hierna werden de zieken ont haald in de recreatiezaal, waar de Alk- rnaarse conferencier Caki de aanwezi gen gezellig vermaakte. Ook de jeugd heeft gedeeld in de feestvreugde. Na de kerkelijke viering volgde een bezoek aan het City-theater, waar een leerzame en mooie film werd vertoond. Zondagmorgen was er een plechtige Hoogmis in de prachtig versierde kerk. Kapelaan S. Suidgeest hield de feestpreek. Het zangkoor zong onder leiding van dirigent L. de Vreeze de mis Tabernaculum Altissi- mi van Vittadini. Organist was J. Wit- teman. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester J. Ch. I. van Nie- kerk, wethouder W. F. van Dam, pas toor A. Drost en dr. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville van de Sint Martinuspa- rochie. vele oud-kapelaans en andere geestelijken met Hillegomse contacten. Om half drie opende de heer J. L. S. van Reisen de receptie in hotel Sister mans. De zaal was al spoedig tot in alle hoeken gevuld. Eerste spre ker was pastoor A. Drost van de moe derkerk Sint Martinus, die het kind van vijftig jaar van harte geluk wenste. Hij gewaagde van een plezierige sa menwerking tussen de beide parochies, hetgeen ook bleek uit het grote ge schenk dat onder couvert werd aange boden. De burgemeester sprak namens het gemeentebestuur. De hervormd predi kant ds. J. Bronsgeest vertegenwoor digde de oude Martinusparochie. Hij uit te zijn waardering voor de oecumeni sche geest in Hillegom. Advertentie) HAARLEM, 15 nov. De afdeling Haarlem van de katholieke Nationale Bond voor EHBO heeft zaterdag tijdens wedstrijden in Utrecht beslag gelegd zowel op de eerste als op de tweede prijs. Haarlem 1 werd eerste en kreeg ook d leidersprijs en de prijs voor or de en netheid. De ploeg bestond uit de heren J. P. van Buggenum, Elzendoorn en Roozen. Het reserveteam werd twee de. Na een feestelijke toespraak kon de voorzitter van het feestcomité, de heer van Reisen, een groot bedrag aanbie den, bestemd voor de Hillegomse mis sionarissen. Mgr. Koop zond uit Rome een uitvoerige gelukwens. Pater Xave- rius, die achttien jaar onder pastoor Van Leeuwen heeft gewerkt, verklaar de de Sint Josephparochie nog steeds lief te hebben. De heer J. van der Weyden sprak namens het kerkbestuur. Hierna las pastoor Van Rijn een ge lukwens voor van mgr. M. A. Jansen van Rotterdam, die de Hillegommers vanuit Rome feliciteerde. Ds pastoor ver zocht de aanwezigen ook eens te den ken aan kapelaan J. L. M. Ammer- laan die reeds geruime tijd wordt ver pleegd in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo in Haarlem. Vervolgens had hij een hartelijk dankwoord voor allen die door hun ar beid of hun belangstelling het gouden parochiefeest hadden helpen opluisteren. Onder de feestvierenden bevond zich ook een gouden bruidspaar. Het was het echtpaar Lohman uit Amsterdam, dat als eerste bruidspaar vijftig jaar ge leden is getrouwd in de Sint Joseph- kerk. Ook de oudste kapelaan van de parochie, emeritus-pastoor Nieuwenhui- zen, heeft bewezen dat hij Hillegom nog niet is vergeten. Hij was kapelaan van de parochie van 1916 tot 1921. Bij zijn afscheid ontving hij een kelk die hij nog altijd gebruikt. Deken Van den Bosch sloot de rij van sprekers. Na zijn toespraak kwa men talrijke personen het kerkbestuur hun gelukwensen aanbieden, 's Avonds werd in een stampvolle kerk nogmaals het spel „Pascha, brood en wijn" op gevoerd. (Advertentie) Het werk van een buschauf- Minimum leeftijd: 21 jaar. feur heeft vele aantrekkelijké Loopt u eens binnen op onze kanten. Wij zullen u gaarne in- wekelijkse contactavonden lichten over onze opleidings- AMSTERDAMrElkemaandag- mogelijkheden,overonzeloon- avond in het N.Z.H.-haltekan- en arbeidsvoorwaarden (waar- toorMarnixstraat/Elandsgracht onder vijfdaagse werkweek, (Tramlijnen 7,10 en 17). twee weken vakantie, vrij ver- HAARLEMElke woensdag- voer en uitstekende sociale avond in de N.Z.H.-kantine, voorzieningen). Garage Leidsevaart 396 (Bus- Standplaatsen: LEIDEN, lijnen 3, 6,71 en 80). Telkens VOORBURG en HAARLEM, van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Naam Adres Woonplaats Noord-Zuid-Hollandso Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel.. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE HEEMSTEDE, 16 nov. „Wij heb ben vele parochianen, die zich op alle mogelijke wijze voor het parochiewerk verdienstelijk maken. Niemand echter heelt zoveel gedaan als u en daarom benoem ik u vanaf heden tot onze paro chiaan nummer één?? Deze woorden werden gistermorgen uitgesproken door pastoor C. Pouw tijdens de huldiging van de diamanten koorzanger J. Prins, die zestig jaar geleden toetrad tot het koor van de Heemsteedse St. Bavo- parochie, waar hij ofschoon bijna 88 jaar oud nog altijd zijn party meezingt. Het is gisteren voor de heer Prins een dag geweest waaraan hij onvergetelijke herinneringen zal bewaren. Het feest werd 's morgens ingezet met een plech tige Hoogmis in de kerk van St. Baaf, die werd opgedragen door pastoor Pouw met assistentie van pater J. Prins MSC, een petekind van de hoogbejaar de jubilaris. En het was niet alleen voor koorzanger Prins, maar ook voor de parochianen een feestelijke morgen. Want voor 't eerst sinds maanden zong het voor deze gelegenheid met tal van oude bekenden versterkte man nenkoor een meerstemmige mis en nog wel een van Perosi, die onder leiding van de dirigent-organist Joop Schnei der op indrukwekkende wijze werd uit gevoerd. HAARLEM, 15 nov. Voor het door de afdeling Haarlem van de KNVB in gestelde toernooi om de Zilveren Schaal werden zondag vier wedstrijden ge speeld. Vooral Ripperda bleek daarin goed op dreef en bezorgde Hoofddorp Boys op eigen veld een 5-0 nederlaag. Zandvoortmeeuwen zegevierde in de badplaats met 4-1 over VSV en NAS werd in Halfweg op de valreep door Waterloo geklopt: 2-3. Aan de Schalk- wijkerweg kwamen TYBB en Renova niet verder dan een dubbelblank ge lijkspel. Het bezoekende Renova gaat over naar de tweede ronde. HAARLEM, 15 nov. Een gedurfde en originele keuze heeft Albert de Klerk gemaakt voor de najaarsuitvoe ring van zijn Koor Katholiek Haarlem, die a.s. donderdag in het Haarlems Concertgebouw plaats vindt. Bij het streven naar repertoirvernieuwing voor onze zangverenigingen verzuimt men wel eens verder te kijken dan de ne gentiende eeuw lang is, terwijl er eigen tijdse componisten zijn die de mogelijk heden van de menselijke stem en de kneepjes van de koorzang door en door kennen. Tot hen behoort niet in de laatste plaats de Hongaar Zoltén Kodaly (ge boren 1882), die zelfs met een kóór- weik op slag een Europese faam ver wierf: de Psalmus Hungaricus, opus 13 voor koor, tenorsolo en orkest, die hij in 1923 schreef in opdracht van Hon- garijes hoofdstad, die dat jaar het hal- ve-eeuw-feest herdacht van de verfi- ging der twee steden Buda en Pesth tot eén gemeente. Psalmus Hungaricus Zo ontstond de Psalmus Hungaricus, een groots, vrij somber getint werk, waarbij de componist een vrij gedicht naar de vijf en vijftigste psalm door de zestiende eeuwse predikant Michaël Vég als tekst aanwendde. Kodaly, die in 1906 promoveerde met een disserta tie over de strofenbouw in het Hon gaarse volkslied en samen met zijn vriend Bartók uitgebreide studies maak te over volkslied en andere muziek die king, heeft in al zijn werken inspiratie nog leefde onder de plattelandsbevol king, heeft in al z|jn werken inspiratie geput uit de folkloristische bron: eigen vinding en scheppingskracht, hierop ge- ent, brachten hem zo tot een zeer per soonlijke, toch altijd nauw met de vclksnsyche verbonden uitdrukkingswij ze. Zijn activiteiten op het gebied van muziekonderricht op de scholen (uit gave van zangoefeningen, liederenbun del voor de schooljeugd in twee delen, kinderkoren, naast ontelbare volkslied- publikates, vrouwenkoren en gemengde koorwerken) stempelden hem nog meer tot man van de praktijk. Zyn stijl is over het algemeen lyrischer dan die van Bartók, minder vooruitstrevend en minder hard, soms verraadt zij een ro mantische trek. Gezien het belang van de klankkleur van zijn scheppingen, is het een grote verdienste van Albert de Klerk, dat hij voor deze uitvoering de oorspronke lijke, dus de Hongaarse taal, gehand haafd heeft. Sommige koorgedeelten, tweestemmig opgezet, ontwikkelen zich tot een stralende achtstemmigheid. De tenorsolist vertolkt de rol van koning David, het koor ondersteunt zijn uit roepen en klachten en beeldt hoop en vrees van het gelovige volk uit. Melo disch is het motief van de dalende se conde karakteristiek voor de opbouw van de Psalmus Hungaricus. Het tweede werk dat het Koor Ka tholiek Haarlem zal zingen is het Sta- bat Mater van Antonin Dvorak. Het is zijn eerste grote geestelijke koorwerk, waarvan de schets in 1876 tot stand kwam. Na een korte onderbreking nam hij deze het jaar daarop weer ter hand, onder de indruk van het verdriet, dat de dood van twee zijner kinderen hem berokkende. De componist van de zeer bekende „Bijbelse liederen" heeft ook in deze tiendelige sequentie zijn reli gieuze ontroering in sterk bewogen mu zikale taal weergegeven. De afwisseling tussen koorgedeelten, soli, duo's en kwartetten bood hem (componist van o.a. tien opera's!) gelegenheid tot een levendige en gloedvolle expressie. Het solistenkwartet tijdens deze uit voering bestaat uit Corry Bijster, Elsje de Graaf, Ruth Pos en Henk Driessen. De begeleiding is in handen van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. M. A.-Vr, .Na de plechtigheid wachtte de door zyn familieleden vergezelde, Jan Prins een spontaan huldebetoon tijdens een feestelijk ontbijt in Nieuw Berkenrode, waar de mannenbroeders van het zang koor hem met een „lang zal hy leven" begroetten. De dank van het kerk bestuur werd vertolkt door Pastoor Pouw die in een toespraak van man tot man onomwonden naar voren bracht hoe hij over Prins dacht. „Ik weet van de Prins geen kwaad, alleen maar heel veel goeds," aldus de pastoor die zyn woorden van dank vergezeld deed gaan van een tweetal paketten, waarachter een uitgelezen assortiment aan sigaren en enkele flessen met kostelijk vocht schuilgingen. Namens de leden van het zangkoor werd jubilaris Prins toege sproken door zijn oude vriend F. Goos- stns, die eveneens met een hoeveelheid rookwerk kwam aandragen. Nadat de heer J. Beelen namens de familieleden had gesproken, vertolkte de heer Goos- sens de dank van de jubilaris, die zon dagmiddag tijdens een receptie de ge lukwensen van velen in ontvangst mocht nemen. Het bestuur van de kring Haar lem van de Nederlandse Gregorius Ver eniging was daarbij vertegenwoordigd door de heer A. Roozen. HAARLEM, 15 nov. Voor de re ceptie van de zestigjarige Haarlemse wielerclub „De Kampioen", zondagmid dag in feestzaal Noord van het club lokaal Kennemerland aan de Rijks straatweg gehouden, bestond, ondanks de televisieuitzending van de interland Zwitserland-Nederland, grote belangstel ling. Vele bonds- en verenigingsaf gevaardigden van bevriende nabuur- clubs gaven daarbij van hun belang stelling en sympathie voor de jubile rende club blyk. Ook tal van oudere en jonge „Kampioenen" gaven acte de presence. Het volijverige bestuur van de jubi lerende club met voorzitter Theo Krom aan het hoofd werd op deze middag verrast met een schat aan bloe men, bekers en andere cadeaus. Er waren bovendien vele sprekers die de loftrompet staken op De Kampioen. Als eerste in de lange rij van sprekers, die werden aangekondigd door oud-voor zitter J. Engel, trad wethouder P. W. Voskuilen van sport- en jeugdzaken voor het voetlicht, die de gelukwensen van het gemeentebestuur overbracht. Daarna werd onder andere nog het woord gevoerd door de heren W. van Steenbergen (KNWU), P. Wilderom (Ba taaf), J. J. Wijman (KNWU-consul) die namens de juryleden in Noord-Hol land een fraaie zilveren schaal aanbood, J. van Hal (De Germaan), A. Koop- mans (Olympia), J. Ottenhof (Ulysses), Hugenholtz (Zandvoort circuit), D. Beets (sportraad), S. Davidson (Kenne merland). H. van Hulst (Muggenronde) en H. van Turnhout (afd. Haarlem KNVB). Van de oud-vooizitters voerden ook de heren W. Hoolboom uit Den Helder, Joh. van Zwieten uit Osse en D. de Jong het woord. De heer De Jong was vergezeld van zijn oud-strijdmakkers Jan de Reus en Ko Stoelman. Zij waren met J. Verdonk, J. J. v.d, Domhof en C. Merkenhof van de oudere lichting. De meeste sprekers lieten hun waar derende woorden vergezeld gaan van een beker of geschenk. Alle sprekers werden afzonderlijk door voorzitter Krom bedankt. (Advertentie) Koningstraat 14 Haarlem Tel. 10540 t/o Paarlaarsteeg (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 15 nov. In de hoofd klasse dammen waren de uitslagen: VIERDE RONDE: DDD Alkmaar-Heemste de 12-8, VIJFDE RONDE: IJmuiden-Zaan- dam 13-7, ODV-Schagen 7-13, Heemstede- Trefpunt 15-5, Haarl. DC-KDA 9-11 en DDD-Diemen 11-9. Door deze resultaten kwamen de Alkmaarders alleen op kop met 10, HDC en IJmuiden hebben 8, Heem stede en KDA 6, Diemen en Zaandam 4, Schagen en Trefpunt Wilnis 2 en ODV Amsterdam 0. In de demifinale zuid om de Noordhol landse jeugdtitel is de stand na vier ronden: Palmer en De Haan 7, Goudt 5, Knies en Koomans 4, Zijmers 3, Poelman 2 en Daa- men 0. NOORDWIJK, 15 nov. Noordwijk verwacht, dat het per 1 augustus 1966 op het aardgasnet is aangesloten. Dit blijkt uit een voorstel om een overgangs regeling aan te gaan met de n.v. Ned. Gasunie. Vooral met het oog op de mo gelijke levering van gas aan enkele nieuwe grootverbruikers, met name het ruimtevaartlaboratorium Estéc en de psychiatrische inrichting Sancta Maria is het van groot belang, dat de aan sluiting op het aardgasnet medio 1966 tot stand komt. De n.v. Ned. Gasunie is bereid de le vering van aardgas ten behoeve van de ze grootverbruikers dan te laten begin nen, als tijdig met de gemeente Noord- wijk een leveringsovereenkomst kan worden gesloten. Het aangaan van een dergelijk con tract zou echter inbreuk maken op de met de gemeente Leiden gesloten over eenkomst van 1959, waarbij Noordwijk zich heeft verplicht al het benodigde gas uitsluitend van Leiden te betrekken en geen concessie tot het leveren van gas aan de derden te verstrekken. B. en W. van Leiden hebben inmid dels op verzoek van het gemeentebe stuur van Noordwijk te kennen gegeven in principe bereid te zijn medewerking te verlenen en in te stemmen met het verlenen van een concessie aan de n.v. Ned. Gasunie, waarhij Leiden ervan uit gaat, dat een aanvaardbare regeling tussen beide gemeenten zal worden ge troffen met betrekking tot de desinves teringskosten. Aan de gemeenteraad wordt gevraagd 73.000. te voteren voor een kraakin stallatie en zes containers ten behoeve van de vuilnisophaaldienst. De werk zaamheden van deze dienst groeien re gelmatig, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat sinds 1958 het aantal gebruikte em mers is gestegen van ca. 4.400 tot ca. 8.000. Om zonder uitbreiding van het aantal wagens toch de vuilnisemmers tweemaal per week te blijven ledigen, is het nodig, dat men kan beschikken over een wagen met een grotere capa citeit, terwijl tevens bij het laden en de afvoer tijd kan worden bespaard. Dit is met de in gebruik zijnde rol- trommelwagens niet mogelijk, maar het kan wel worden bereikt als tot de aan schaffing van een kraakpersvuilwagen wordt overgegaan. De eersten kunnen de inhoud van circa vierhonderd emmer bergen, terwijl de kraakpersvuilwagen een capaciteit heeft van ongeveer 1.200 emmers. Dit resultaat wordt bereikt door het grove vuil (bijvoorbeeld ver pakkingsmateriaal, stoelen, matrassen tafels, enz.) door stalen invoerribben te kraken en te verpulveren. De laadtijd wordt bekort, omdat het omhoogrollen achterwege kan blijven. De containers zijn bestemd voor grotere hotels, kam- peerbedrijven en dergelijke. HAARLEM, 15 nov. Zaterdag en zondag werd in de badmintonhal in Haarlem gespeeld om de badmintonti- tels van het distrikt Noord Holland. Vrij wel de gehele nationale „damestop" was aanwezig, zodat in feite de waar de van dit toernooi ver boven het dis- triktsniveau uitging. Het publiek ging er speciaal voor zitten toen de vedettes van ons nationale badminton, Imre Riet veld van Duinwijck en Agnes Geene van „Haarlem", het centre court betraden. Voor de zoveelste maal ontmoetten bei de rivalen, in het damesdubbelspel partners, elkaar in de eindstrijd. Het eerste treffen tussen Imre en Ag nes (in het competitieduel Haarlem— Duinwijck) leverde een zege voor Imre op en insiders meenden, dat dit een juiste afspiegeling van de huidige krachtsverhouding was. Zij kregen aan vankelijk gelijk, want in de eerste ga me van de eindstrijd speelde Duinwyck s eerste dame een bijzonder gave party en had zij het lot van een machteloze Agnes volledig in handen. Miraculeus zuiver sloeg zij de shuttle uit elke posi tie en het was voor de toeschouwers een onbegrijpelijke zaak en, zoals later bleek, ook voor Imre onverklaarbaar, dat zij vanaf de eerste slag in de tweede game, alle controle over haar slagen miste. Bij het streven Agnes van het net te houden, sloeg zij haar slagen te lang, bij het afwisselen op kort spel sloeg zij de shuttle in het net; zij miste plotseling alle zuiverheid. Agnes had slechts de shuttle in het spel te houden en dit was haar wel toevertrouwd. Gedesillusionneerd, na een overwin ning van 11-2 in de eerste game en een 11-6 nederlaag in de tweede, werd Imre Rietveld in de final-game door Agnes voor een 10-0 achterstand ge plaatst. Imre kon nog net de eer red den voor Agnes met een spontane reac tie haar blydschap over deze „onver wachte" zege uitte. Boudewijn Ridder had bij de heren slechts twee games nodig om zijn club genoot Jos Rijmers van de titel af te houden. Jos Rijmers heeft veel talent, maar mist de mentale gesteldheid om tot uitzonderlijke prestaties te komen. Boudewijn Ridder, die Rijmers met 15-8 en 17-14 klopte, had in de halve finale afgerekend met de Haarlemmer .Loek Alders, die goed spelend de Duinwijcker tot drie games dwong; 15-10, 6-15 en 15-5. In de eindstrijd herendubbel wonnen de Duinwijckers Frits ter Weeme en Jos Rijmers in een saaie vertoning met tweemaal 15-5 van de Velsense afvaar diging, Pim Seth Paul en Ronald Phi- lips. Imre Rietveld en Agnes Geene, die voor de internationale toernooien van het tweede jaar met elkaar dubbelen, ondervonden uiteraard weinig tegen stand en wonnen de finale met tweemaal 15-5 van Narja de Ridder (Duinwijck) en Felise de Nooyer (Haarlem). De beste, meest spannende party vormde de sluitpartij van Imre Rietveld en Georg Mallant tegen Felise de Nooy er en Loek Alders van Haarlem. De Duinwijckers wonnen met 15-3, 15-17 en 15-11. De pry'zen werden uitgereikt door de voorzitter van het distrikt, mr. J. Smit, uit Alkmaar. De belangrijkste resultaten van het toernooi om de Noord-Hollandse bad- mintontitels waren: H.E., kwart-eind strijden; B. Ridder versl. F. ter Weem 15-11, 15-6; L. Alders versl. P. Ridder 15,5, 5-15, 15-8; G. Mallant versl. ;J. Hoeve 15-5, 5-15, 15-5 J. Rijmers versl. L. Nardten 15-12 en 15-4. Halve eind;- strijden; B. Ridder versl. L. Alders 15-10, 6-15, 15-5; J. Rijmers versl. G. Mallant 15-9, 17-15. Eindstrijd; B. Rid der versl. J. Rijmers 15-8 en 17-14. D.E. kwart-eindstrijden; A. Geene versl. L. ter Metz 2-11, 11-0, 11-4; M. Ridder versl. C. Visman; 11-7, 11-4; F. d Nooyer versl. M. Wolters 11-4, 11-1; L. Rietveld versl. W. Schutter ;ll-0, 11-7. Halve eindstrijden; A. Geene versl. M. Ridder 11-3, 11-6; I. Rietveld versl. F. de Nooyer 11-3. 11-1. Eindstrijd; A. Gee ne versl. I. Rietveld 2-11, 11-6 en 11-2. H.D., halve eindstrijden; F. ter Wee- me en J. Rijmers versl. G. Mallant en R. Koutstaal 15-7, 15-12; P. Seth Paul en R. Philips versl. P. en B. Ridder 13-15, 15-6, 15-9. Eindstrijd; P. Seth Paul en R. Philips versl. F. ter Weeme en J. Rijmers 15-5 en 15-5. Teletype, I. S. van L„ R.B. Vervolg D.D., halve-eindstryden; A. Geene en I. Rietveld versl. M. Wolters en M. de Nooyer 150, 151; M. de Ridder en F. de Nooyer versl. L. en M. ter Metz 8—15, 15—8, 15—8. Eindstrijd; A. Geene en I. Rietveld versl. M. de Ridder en F. de Nooyer 15—5 en 15—5. G.D., halve-eindstryden; mej. F. de Nooyer en L. Alders versl. mej. M. Ridder en J. Rijmers 1513, 1715; mej. I. Rietveld en G. Mallant versl. mej. A. Geene en C. de Hoop 151 en 15—9. Eindstrijd; mej. I. Rietveld en G. Mallant versl. mej. F. de Nooyer en L. Alders 15—3, 15—17 en 15—11. Winnaars B-toernooi, H. E.; R. Schut (Flight) D. E.; mej. H. de Kort (Duinwyck), H. D.; J. Menger en W. van Leusden (Velsen), D. D.; mevr. A. Goijers en mej. H. de Kort (Duin wyck), G. D.; mej. O. X. Bark en R. Schut (Badhoevedorp-Flight). Winnaars C-toernooi, H. E.; ;L. v. d. Raadt (Duinwyck), D. E.; mej. R. van Schagen (Duinwyck), H. D.; ;L. v. d. Raadt en W. Kramer (Duinwyck), D. D.; mej. A. v. Gijzen en mevr. J. Blom (Den Helder), G. D.; mej. C. Veltman en H. Venselaar (Hemskerk- Shell). HAARLEM, 15 november De reële voorsprong van één punt die de man nen van Alliance op de ranglijst lieten zien, hebben zij gisteren op hun eigen veld tegen Hurley uit de middengroep verspeeld. Ofschoon het er aanvankelijk naar uitzag dat op het gladde harde thuisveld de volle winst kon worden binnengehaald, vooral toen K. Balm na een klein kwartier spelen kon doel punten, bleken de moeilijkheden toch groter dan werd verwacht. Even voor rust slaagde Hurley erin de gelijkma ker te forceren uit een verwarde si tuatie voor het doel van Alliance en on danks de aan beide zijden ondernomen gevaarlijke aanvallen, vielen er geen punten meer. HEREN, le klasse: HDMLeiden 2-1, HHYCLaren 1-1. Overgangsklasse: A. AllianceHurley 1-1. Promotieklasse; b. AsvionAlliance 2 1-1, 2e klasse: E. HermesEechtrop 2 2-1, Rood Wit Strawberries 2 1-2. 3e klasse: D. Si- seoEver Swift 2 3-3, Leiden 6HBS 4 3-2. EAdelborstenZandvoort 2 3-1, F: Randwyck 2HBS 5 0-0. 4e klasse: E: AMVJ 2—Rood Wit 2 2-2. Districtscompetitie, le klasse: B. Rood Wit 3Qui Vive 0-7. DAMES, le klasse: HDMKieviten 0-4, GooiAmsterdam 0-1, Be Fair Voordaan 1-2, RBCBDHC 2-2. 2e kl.: A. MRHC—HBS 2. 3e kl.: D. Leiden 2—HBS 3 0-3. 4e kl.: D. Rood Wit 3— HBS 5 6-0. E: HIC 4—Ever Swift 2 1-1. HAARLEM, 15 nov. De Heemsteed se Polo Club HPC) heeft in het week end goede successen in de waterpolo competitie geboekt. Voor de centrale wintercompetitie KNZB, afdeling II he ren, speelde HPC 1 uit tegen Rotter dam I en boekte de eerste overwinning. Sterk aanvallend begonnen de Heem stedenaren de strijd, hetgeen resulteer de in een 3-0 voorsprong door inschieten van Wiers (2) en Bontekoe. Hierna her stelden de gastheren zich en werd de achterstand tot 2-3 verkleind. Verder lieten de Heemstedenaren de Rotter dammers niet komen. Bontekoe en Koster ontnamen hen de illusie op een gelijk spel en het was in de laatste pe riode, dat Wiers de overwinning voor HPC op 6-2 bracht. Ook tijdens de wekelijkse waterpolo- avond in het sportfondsenbad heeft HPC zich flink geweerd. In de eerste wed strijd boekten de HPC-jongens een 9-0 overwinning op de jongens van VZV. De reserve-dames van HPC kregen vervol gens de VZV-dames tegenover zich. Het was een eenzijdige strijd, waarin HPC met 7-0 zegevierde. Voor de eerste klasse dames werd gespeeld de wedstrijd Haarlem 1 HPC 1. Ook hier was het HPC wat de klok sloeg. Bij een 4-0 HPC-voorsprong werd de eer voor Haarlem gered en kwam het einde met een 5-1 overwin- NOORDWIJK, 15 nov. Morgen avond komt de gemeenteraad van Noordwijk in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt een voorstel om het gebouw Sartorius weer te huren, het verlenen van een subsidie aan het dorpshuis Noordwijk-Binnen, de toeken ning van half-wezengeld en het ver strekken van bijdragen in de tekorten over 1964 van de plaatselijke instellin gen van gezinszorg. Belangrijk is ook het aangaan van een overeenkomst inzake de levering van aardgas. Kredieten worden ge vraagd voor een kraakinstallatie en containers ten behoeve van de vuilnis ophaaldienst en voor de inrichting van een regulateurgebouw van het gasbe drijf. Tenslotte worden in deze vergadering de begrotingen voor 1966 aangeboden en de afdelingen benoemd voor het onder zoek van de begrotingen. Sedert 1941 huurt de gemeente van de kerkvoogdij van de hervormde kerk te Noordwijk-Binnen het gebouw Sar torius op de hoek van de Doelensteeg. Het is de residentie van dé dienst van sociale zaken en sinds enige jaren ook van de afdeling financiën, onderwijs- en personeelszaken. B. en W. menen dat de plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis nog wel enige jaren op uitvoering zullen moeten wachten en stellen de raad voor de huurovereen komst met vijf jaar te verlengen. De gemeente is een flinke stap verder gekomen bij de verkrijging van de grond in het grote plan Boerenburg. De onderhandelingen hebben thans een eerste resultaat opgeleverd. Er werd namelijk overeenstemming be reikt met mevr. H. A.. A. Baronesse van Heeckeren van Brandsenburg-Ge- vers, die bereid is een perceel van bijna anderhalve hectare grond, beho rend tot het landgoed Leeuwenhorst te verkopen. HEEMSTEDE, 15 ,ov. Na een langdurige ziekte is, 56 jaar oud, in hei Diaconessenhuis te Haarlem overleden de heer T. Balk, in leven algemeen pen ningmeester van RCH en voorzitter van de biljartvereniging Heemstede. De heer Balk, in het maatschappelijk leven directeur van de n.v. Handelmaat schappij S. J. Vos, was, zowel in de voetbal- als in de biljartwereld, een be kende en zeer geziene figuur. Na reeds deel uit gemaakt te hebben van het oude RCH-bestuur, de vereniging, waaraan hij sinds vele jaren was verbonden, werd hy dit jaar tot algemeen penningmees ter benoemd. Niet alleen voor RCH, maar ook voor de biljartvereniging Heemstede heeft de heer Balk zich ui termate verdienstelijk gemaakt. In 1955 tot voorzitter benoemd leidde hij de vereniging op prijzenswaardige wyze, waarbij hij voor zijn medebe stuursleden altijd een stimulerende fi- fuur was. Ook voor het werk van het istrict Haarlem van de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond, in welke organi satie hij een bestuursfunctie bekleedde, heeft de heer Balk zich beijverd. HILLEGOM. GEBOREN: Jacob, z. v. E. B. Kemp- kens en A. M. Colijn; Nanda M., d. v. E. E. van der Steen en W. Schapelbou- man. ONDERTROUWD: W. J. de Mooij en G. J. Koppert; C. M. A. Bel en A. M. van der Linden; J. M. Steenvoorden en T. E. M. Seysener; W. M. van der Lin den en D. Vis; C. van Beusekom en E. van de Oever. GETROUWD: A. J. M. Schrier en A. H. H. van Leeuwen; J. A. T. Per- daan en C. A. F. M. de Groot; B. H. C. Kejjzers en I. A. de Groot; C. Zuider duin en C. C. Werkhoven; W. N. van Beelen en M. F. Wiering. OVERLEDEN: J. Vaas, weduwe van E. Cardol, oud 82 jaar. ZANDVOORT GEBOREN: Wendy, d.v. T. A. Loos en M. Koper. ONDERTROUWD: J. Klabou en C.M. A.B. Heesemans. GETROUWD: L. J. Groenestein en M. C. Nijman; J. Paap en H. Smeenk. OVERLEDEN: P. W. Zwemmer, 78j.; C. A. v.d. Meij, 55 j.; M.E.P. Fonkert- Timmerman, 83 j.; J. Kerkman-Paap, 53 j. HAARLEM, 15 nov. De politie heeft twee meisjes aangehouden in verband met diefstal van kledingstukken ten na dele van een kledingmagazijn in de binnenstad. De negentienjarige E. J. had in haar functie van etaleuse bij het bedrijf een aantal goederen gesto len. Zij bracht deze onder bij haar vriendin, de achttienjarige receptionis te-telefoniste I.van D. Het tweetal is na een bekentenis ingesloten. ning voor HPC. De Ham uit Krommenie was voor da tweede afvalronde van de bekercompe- titie KNZB de gast van Haarlem 1. Ham was overwegend sterker en door goed samenspel, gepaard aan goea schieten, namen zij een 4-0 voorsprong- Hierna herstelde Haarlem zich en kreeg loon naar werken tot de stand 4-4. Voor Haarlem was dat niet voldoende om door te blijven bekeren. De Ha m nam echter nog weer de leiding: 4-o- Met nog een minuut te spelen maakte Haarlem weer gelijk. Verdere druk op de De Ham-defensie bleef echter zonder succes, zodat Haarlem voor verder be keren uitgeschakeld is. De meest spannende strijd was wel het treffen HPC 2Njord '591. Met tegen 7 begon Njord de strijd, maar toch kregen de Heemstedenaren geen kans de spelersmeerderheid te benut ten. Met de ploegen compleet ontspon zioh een zeer spannende strijd. Njora bleef echter enig overwicht houden en met een prachtige drukbal schoot KO" Gruppelaar Njord naar een 1-0 voor sprong. Maar ook HPC liet zich niet onbetuigd. Een schot van Ale v. d. Veen ging onder de armen van de Njord-doet- man door en de gelijkmaker was ge boren. De ploegen bleven elkaar niets toegeven, waardoor het publiek een aantrekkelijke strijd te aanschouwen kreeg. Het was weer Gruppelaar, die Njord aan een voorsprong hielp. Toen steeg de spanning ten top. Een zware druk van de HPC-voorwaartsen op a® Njord-defensie bleef aanvankelijk zon der succes, tot dat Ale v. d. Veen een strafworp kreeg toegewezen. Ale toonde zich deze toewijzing waardig en schooi de ploegen naast elkaar (2-2). Voor deze week zijn in Haarlem 4.' volgende waterpolocompetitiewedstrtJ- den vastgestelddinsdagavond, aanvang 9.15 uur: tweede afvalronde dames be kercompetitie KNZB: HPC 1ZAR 1- Competitie kring Haarlem KNZB he ren tweede klasse: HaarlemDWR Zaterdagavond zijn in het Sportfondsen- bad vastgesteld: Afdeling meisjes ad- spiranten: ZeeschuimersDWT; Dame* tweede klasse: DWT 2Hillegom v Heren vierde klasse: DWT 4Zeeschui mers 1; Heren tweede klasse: HVGB -Hillegom 1; Heren eerste klasse: Njora '591—DWR 1. Zondag 21 november, kwart voor twaalf, m het Velserbad in IJmuiden! Heren eerste klasse: VZV 1DWT 1. LISSE, 14 nov. In het Reigersbq* te Lisse hield de Ren- en Toerverent- ging „De Bollenstreek" zaterdagmiddag een cycle-cross en die werd met ruim® voorsprong gewonnen door de veelzij dige Herman Zuiderduin. De uitslag luidt: 1. H. Zuiderduin, Lisse; 2. w. Knoppert, Noordwijker* hout; 3. M. v. d. Linden, Noordwyker» hout; 4. H. Groenewoud, Noordwijk; 5. T. Zeldenthuis, Sassenheim. De Lisse- naar Peter Bemelman was de enige •-> klasser die over de eindstreep kwaïd* NOORDWIJK, 15 nov. De onder linge competitie in de Noordwykse schaakvereniging Daniel Noteboom heeft in groep 1 een opmerkelijk ener verend verloop. J. A. van den Bos, di® dit jaar voor het eerst bij de sterkste twaalf is ingedeeld, zegevierde in de kamp tegen Meyer en Admiraal. P. Bedijn gaat in de groep ongesla gen aan de kop. Hy versloeg Van Da len, nadat hy ook op G. Marijt een overwinning had behaald. Hij wordt ge volgd door J. J. Bizot, Turk, Soesilo sr. en De Bock, die ieder een verliespunt hebben. Turk boekte zijn eerste nederlaag in de interne competitie sinds vier jaar. in een Italiaanse party tegen Soesilo. en dat zeker leiden zal tot nog meer spanning en een fellere strijd. Advertentie) CINEMA PALACE, dag. 2 en 8 u.: West Sid® Story, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: Baai der begeerten, 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO, 2 en 8 uur: My Fair Lady, a.l. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De muren van de hel, 18 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geheime opdracht in de Balkan, 18 jaar' ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Alarm! Klaar voor onder water, 14 Ja»1' STUDIO, dag. 2 en 8 uur: La peau douce. 18 jaar. MINERVA. Maandag en dinsdag 8.15 Uur: Mata Hari, 14 jaar. Dinsdag 16 november Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door h®' Noordholland Philharmonisch Orkest o.l- Daniël Sterneveld. Donderdag 18 november Concertgebouw, 8 uur: Concert door Ko® Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Kier Maandag 15 november Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep ater met „Drie hoge hoeden". Dinsdag 16 november Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse C° medie met „Het Ei". Woensdag 17 november Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsche C medie met „Er is een moord gepleegd Donderdag 18 november Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep semble met „Hooikoorts". Dinsdag 16 november Laurens Costerlyceum, 8 uur: Bijeenkom „Tuinbouw en Plantkunde". j Brinkmann, 8 uur: VoorlichtingsaV° „Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting Woensdag 17 november Provinciehuis, 11.30: Provinciale Hildebrandzaal, 10 uur: Vergadering houders L.T.B. The'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4