VVD in Kamer agressief Geertsema contra staatssecretaris van Binnenlandse Zaken 3 Vader steekt onderwijzer met mes COR STEYN OVERLEDEN Rem op stijging staats uitgaven te zwak PERSE» UNITE Vorst heeft bouwbedrijf overvallen Onderzoek naar tekorten drie grote steden 1 L II boot Westeinderplas landingsplaats voor Opzij B.V.D. Rundvleesprijzen niet overal omlaag Slagers zijn boos op minister y/, MORRIS Pianist-organist Kamercommissie Verletbestrijding lamsvacht jasjes 4000 kinnen bij brand «redood Het nieuws VANDAAG l&ttr Eén lijn Bloemetje Felheid Temperatuur stijgt 1 YJaccju es van net nieuws Koe bij staart woensdag 11 november 1965 89ste JAARGANG No. 32205 SMALLENBROEK Vertier DEN HAAG, 16 nov. Tot tweemaal toe op één dag heeft de liberale oppositie in de Tweede Ka mer bereikt, dat een begroting niet in stemming is gekomen. Fractie leider mr. Geertsema wist dit door te zetten met het motief, dat de Kamer niet weet waar zij met de nieuwe bezuinigingsplannen van de regering aan toe is. Bij de be groting van Binnenlandse Zaken kon het voorstel tot uitstel niet veel kwaad. SAMKALDEN STA nylon tapijt K.OO BARTEUORISSTRAAT 5 intermeubel Het Amerikaanse watervliegtuig dat gisteravond op de Westeinder- plassen is geland. SPECIAALZAAK VOOR DAMES EN HEREN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 50 cent per rnilHmeter- hoogte Omroepers 20 cent per millimeter. ABONNEMENTSPRIJS 80 cent per week 1,45 per maand, 10,30 per kwartaal. Hoofdredacteur: Albert Welling. Kantoren HAARLEM: Smedestraat 5, telefoon 2 15 43. BEVERWIJK: Groenelaan 3, telefoon 247 90. IJMUIDEN: Leeuweriklaan 30. telef. 57 90. AMSTERDAM: Nwe Zijds Voorburgwal 65, telef. 22 13 55. Politiek klimaat wordt met de dag meer gespannen (Advertentie) niet duur wei heerlijk „De hemel behoede ons voor de driedaagse werkweek". Deze Wat reactionaire verzuchting Werd geslaakt op de derde re- ereatiestudiedag van de ANWB, Waarop tal van sprekers zeer Progressief de gedachten lieten gaan over de vraag, hoe onze groeiende bevolking zich de ko mende decennia zal kunnen ont spannen. Een van de conclu sies was, dat het topseizoen aan het strand over een langere pe riode zal moeten worden uitge smeerd. Meer daarover op pa gina 5. (C 'Ai In vijf minuten maakt een enorme „gehaktmolen" van een auto een schrootpakketje. Onze Verkeersredacteur heeft dat gis teren enigszins ontsteld met eigen ogen gezien. Zie pagina 5. Op pagina 9 een vraaggesprek met minister mr. Th. II. Bot over ne hulp aan ontwikkelingslanden, een taak, waarmee hij in het bij zonder in het kabinet-Cals is be last. °ok Cassius Clay kijkt met spanning uit naar het gevecht °m de wereldtitel der zwaar gewichten: het duel van de eeuw 'egen Floyd Patterson. Op onze sportpagina een portret van Cas- sius Clay „The King", „The greatest". Voorts een gesprek met de Rot terdammer Mathijs Verveer in S??? wekelijkse wielerrubriek. rnijs (zijn roepnaam) Verveer was **®t afgelopen wielerseizoen de "eest succesvolle ploegleider bij dze amateurrenners. Over Dol man, zijn kopman, zegt-ie: ,Zo'n ®ht, een moordgozer" De storm boven het hoofd van ob de Nijs is geluwd. Zal deze dnenTerster nu gaan optreden mei ov ,mP'ng Juwels? Meer daar n eF hunt u lezen op onze RTV waar tevens iets te vin de ,i'S OVer een kunstenaar, die e ttrumsticks verwisselde vooi Potlood en penseel. kWml men in de stomerij met uw on "Omspringt", kunt u lezen ^ijpaden^ onze rubriek „Op Op pagina 3 regionaal nieuws. De afdeling, die betrekking heeft op de Binnenlandse Bescherming was bui ten de behandeling van deze begroting gebleven, zodat er toch al geen stem ming over het gehele ontwerp kon wor den gehouden. De bedoeling van de VVD was dus nauwelijks nog een de monstratie. In de avondvergadering, waarin de begroting van Justitie werd behandeld, kwam hetzelfde voorstel veel harder aan. Minister Samkalden maakte zich bijzonder kwaad over de mededeling van mr. Geertsema, dat het niet verstandig zou zijn nu al tot enigerlei definitieve beslissing te ko men over zijn begroting. De liberale fractieleider vroeg verdaging tot na de behandeling van de nieuwe belasting en bezuinigingsvoorstellen der regering'. „Politiek begrijp ik u wel. maar zakelijk pleit uw argumentatie tegen u" was het felle antwoord van de mi nister. „In het hele bezuinigingsplan dat de WD bij de behandeling van de miljoenennota op tafel heeft gelegd, was er niet één post die op Justitie betrekking had. Ik zie niet in hoe u staande kunt houden, dat dan nu deze begroting niet zou kunnen worden af gewerkt", aldus minister Samkalden. Hij was bovendien geprikkeld omdat mr. Geertsema had gezegd, dat het ka binet naar huis was gestuurd met de opdracht: meer bezuinigen. De libera le fractieleider zei daarbij zich er niet over te zullen verwonderen wan neer de volgende week bij de behan deling van het resultaat van dit huis werk de conclusie zou worden getrok ken: „broddelwerk, gaat u het maar eens overdoen". De socialist Van den Tempel kwam zijn partijgenoot minister Samkalden aanstonds te hulp. Hij zei diens argu mentatie juist te vinden en die van mr. Geertsema dus fout. Hij moest ech ter ook toegeven dat de Kamer nu een maal niet het uitstel van de stemming over de ene begroting wel kon aanvaar den en over de andere niet. Er moet volgens hem één lijn worden getrokken. Dit is in wezen het aanvaarden van de argumentatie van mr. Geertsema inza ke de nog niet behandelde bezuinings- voorstellen van de regering. Ook de so cialisten hebben hiertoe opdracht gege ven. Voorzitter Bommer kon moeilijk anders doen dan het voorstel tot schor sing van de beraadslagingen, zoals het officieel werd genoemd, aan de orde stellen. Het is zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. In de namiddagvergadering waren behalve minister Smalienbroek (Bin nenlandse Zaken) ook diens staatsse cretaris drs. Westerhout en de minis ter van Financiën, dr. Vondeling, aan wezig. Mr. Geertsema deed een aan val op de staatssecretaris en kondig- (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL, 17 nov. De politie alhier onderzoekt de omstandigheden waaronder een vader van een lagere school-leerling er toe is gekomen een onderwijzer met een mes aan te val len. De toedracht van de zaak, die zich maandagavond na schooltijd afspeelde, was vanmorgen nog niet opgehelderd. De veertigjarige heer v. O. hoorde van zijn min of meer hinkend thuis gekomen zoontje, dat de onderwijzer hem hardhandig zou hebben gestraft. De heer v. O. ging naar de schooi waar de 26-jarige meester nog bezig was les te geven. Er is toen ruzie ont staan waaruit de steekpartij voort kwam. Dank zij het feit, dat een der leerlingen het schoolhoofd snel was gaan waarschuwen, kon deze tijdig in grijpen en erger voorkomen. Dt onder wijzer is met steken in borst en rug in het ziekenhuis opgenomen. West-Duitsland Driehonderd mili tairen, die gelegerd zijn in de Beierse plaats Kempten. hebben een ernstige voedselvergiftiging opgelopen door het eten van worst, waarin varkensvlees uit Roemenië en Hongarije was ver werkt. (AFP) de aan, dat hij bij de uitgestelde stem ming over de begrotingsposten t.z.t. tegen het eerste artikel van het ont werp zou stemmen, waarin het sala ris van de staatssecretaris wordt ver meld. Hij zei hierin een uitstekende mogelijkheid te zien om verder te be zuinigen. Met het salaris van 63.000 zou ook dat van diens chauffeur, de dienstauto, en de secretaresse met nog enkele kleinigheden meer van de be groting kunnen verdwijnen. Een totaal van 125.000. Mr. Geertsema zei ter adstructie van zijn voorstel dat hij met kon begrijpen dat een vitaal man een dergelijke taak op zich had genomen. Met een ironische toespeling werd daarna namens mr. Geertsema een bloemetje voor de staatssecretaris op de ministerstafel geplaatst. De bedoe ling was blijkbaar vooral aan te tonen dat de aanval niet persoonlijk bedoeld was. Minister Smalienbroek verdedigde zijn staatssecretaris en merkte op dat hij niet alleen voor grenswijzigingen en agglomeratiekwesties de verantwoor delijkheid draagt, maar ook voor alles wat met de rijksdienst inclusief de auto matisering samenhangt en dat hij voorts ook het beleid voor de ruimtelijke ordening op zich heeft genomen. De minister zei dat het hem al her haaldelijk is gebleken, dat dit een vol komen verantwoorde creatie van deze nieuwe functie is. De VVD had bet voorgesteld alsof deze staatssecretaris alleen was aangesteld om de PvdA toch vooral een vierde functionaris van dit kaliber toe te kennen vanwege het po litieke evenwicht tegenover de KVP. De felheid van de WD kan niet ge heel vreemd zijn aan het politieke kli maat, dat met de dag meer gespannen wordt. Algemeen wordt ook in so cialistische kring- verwacht, dat tijdens het debat de volgende week over de nieuwe bezuinigingsvoorstellen de kans op explosies niet gering is. De geprik kelde verhouding tussen PvdA en KVP is er de laatste dagen niet beter op geworden. De speech van mr. Aalberse op de partijraad zaterdag heeft nu ook de PvdA in een agressieve stemming gebracht. Voor de liberale oppositie is dit kennelijk een aantrekkelijke gele genheid om er nog een extra schep bo ven op te doen. DEN HAAG, 17 november, Van nacht is in zijn huis in Hilversum op 58-jarige leeftijd Cor Steyn aan een hartaanval overleden. Hij was reeds enige dagen ziek. Cor Steyn werd m 1906 in Den Haag geboren. Daar ontving hij aan het Ko ninklijk Conservatorium zijn opleiding tot pianist, onder meer bij de heren Spoor en Stotijn In 1932 trad hij in dienst bij de VARA. Hij bleef er tot 1935, waarna njj verbonden was aan het City Theater in Amsterdam. In 1949 kwam hij bij de VARA terug waar hij tot nu toe werkzaam was als organist, arrangeur en ensembleleider van het ritmisch strijkorkest en van het kwartei Cor Steyn. Enige tijd geleden verzorgde hij de eerste uitzending met het nieu we grootomroeporgel. Cor Steyn heeft ook filmmuziek geschreven, o.a. voor de film ..Boefje" Hij is opgetreden voor radio en televisie voor binnen- en bui tenland. (Zie ook pagina 5) (Advertentie) Voor een duurzame collectie SPECIAALZAAK - GRAMMOFOONPLATEN SOUND PAARLAARSTEEG 6, HAARLEM j Een goede weg naar betere klank! DEN HAAG, 17 nov. - Vele leden van de vaste commissie voor financiën van de Tweede Kamer zijn teleurge steld over de inhoud van de nota van minister Vondeling, waarin hij een be zuiniging van 70. min. op de begro ting aankondigt, zo blijkt uit het voor lopig verslag. Deze kamerleden vinden dat het argument, dat een groot aan tal uitgaven een star karakter heeft, niet overdreven mag worden. De ver laging blijft duidelijk onder hetgeen zij voor een gezonde sociaal-economische ontwikkeling van ons land noodzakelijk achten. Deze kamerleden dringen er bij de minister op aan, alsnog naar een verdere verlaging te streven dan bezui niging van nog geen viertiende procen» van de totale begroting. Verschillende andere leden hadden een beperking verwacht, die tenminste ƒ240. min. zou bedragen, gelijk aan het bedrag, dat de omzetbelasting op textiel en schoei sel moest opbrengen. Vele leden wijzen erop, dat herin voering van deze belastingen vrij al gemeen door de Kamer werd afge keurd. Hiermee is echter een bedrag gemoeid, dat tweemaal zo groot is als de regering aanvaardbaar blijkt te ach ten. De rem op de stijging van staats uitgaven is te zwak, zo luidt de con clusie. Verschillende andere leden betreuren het, dat in de nota „half werk" is gele verd. Er is niet gesproken over de her ziening van de fiscale voorstellen. Kan worden aangegeven, welke bewegings ruimte er in de fiscale plannen van de regering nog is en op welke gronden en overwegingen de eventuele nadere definitieve beslissingen van het kabinet gebaseerd zullen zijn, zo vragen zij. (Advertentie) Pakistan Pakistaanse troepen heb ben bp gevechten aan de bestandslijn in Kasjmir twee Indische militairen ge dood en acht gevangen genomen, zo is in Rawalpindi meegedeeld. (Rtr.). Verwachting geldig tot donderdagavond: (opgemaakt 11.15 uur) Zwaar bewolkt met tijdelijk regen, plaatselijk voorafgegaan door ijzel. Tot vrij krachtig of matig afnemende wind tussen oost en zuid. Stijging van temperatuur met vannacht in het noorden van ons land nog tempe raturen om het vriespunt. DONDERDAG: zon: 8.05-16.45 maan: 1.47-15.18 (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 17 nov. De onverwacht ingevallen vorst is vooral voor hel bouwbedrijf op een ongunstig tijdstip gekomen. Aan het einde van het week einde, toen onmogelijk direct alle maat regelen getroffen konden worden om doorwerken mogelijk te maken. En bo vendien vrij kort na 1 november, de datum waarop de termijn sloot, waarin aannemers zich als deelnemer in de Stichting Verletbestrijding konden mel den. Velen hebben zich pas op het laat ste moment opgegeven. De Stichting zelf is door het plotselinge winterweer overvallen, evenals tal van aannemers, die er met op bedacht waren allerlei voor zieningen te treffen, zoals het plaat sen van heteluchtkanonnen en afdek materiaal om doorwerken bij lage temperatuur mogelijk te maken. De vorstverletbestrijding is in Neder land nog niet van dien aard, dat bij alle temperaturen doorgewerkt kan «orden. Maar er is, zoals indertijd gemeld, een regeling, welke bepaalt dat aannemers bij vorst van meer dan vijf graden vrij- willig kunnen doorwerken en dan in aanmerking komen voor een vergoeding als bijdrage in de gemaakte kosten voor het treffen van de nodige voorzieningen. Op gTond van deze regeling is op 785 bouwplaatsen doorgewerkt. Dat neemt niet weg, dat duizenden bouwvakkers toch zijn uitgevroren, die dan ook op het eind van de week met minder geld naar huis gaan dan normaal. Zij krij gen een vorstverletuitkering, die negentig procent van het contractuele basis-uurloon bedraagt. Een bouwvak ker kan daardoor dertig tot vijftig gul den minder per week ontvangen. Van oyergeld (uit tariefwerk) blijven zij uiteraard nu helemaal verschoond. DEN HAAG, 17 november, De mi nister van Binnenlandse Zaken heeft gisteren bij de behandeling van /.ijn be groting in de Tweede Kamer meege deeld, dat de tekorten van de drie grote gemeenten door rijksaccountants zullen worden onderzocht. Zoals bekend heb ben de burgemeesters van de drie grote steden zeer onlangs een gesprek gevoerd met de ministers van Financiën en Bin nenlandse Zaken, waarbij zij nadrukke lijk de aandacht van de regering heb ben gevraagd voor de financiële noodsi tuatie waarin hun gemeenten verkeren. Het gezamenlijke begrotingstekort van deze drie steden voor 1966 bedraagt 144,3 miljoen gulden, te weten voor Rot terdam 67 miljoen, voor Amsterdam 63 miljoen en voor Den Haag 14,3 miljoen. De oorzaken van be< ontstaan van dé tekorten zullen bij het onderzoek van de rijksaccountants aan de orde komen, al dus minister Smalienbroek, en met na me waarom de tekorten juist de secto ren bedrijven, onderwijs en politie be treffen. Met zijn collega's van Finan ciën en van Verkeer en Waterstaai hoopt de minister tot een eindbespre- king te komen over het invoeren van ee-i gemeentelijk belastinggebied. De minister wil voorts een wetsont werp indienen tot wijziging van de verkiezingen voor Rijmond en daarbij vaststellen dat de eerstvolgende ver kiezingen in 1970 zal zijn en dan zal sa menvallen met de verkiezingen voor de gemeenteraden. Ook het maximum aantal kandidaten zal dan worder vastgesteld. (Advertentie) ADVISEUR IgX. VOOR J HERENKLEDING i (Advertentie) Meubelen 6ler»trddt 52-54-56, Haarlem Tal. 02500-12047 nc AMSTERDAM, 17 nov. De 37-jari- ge Amerikaan James Gaston is gister middag met zijn tien jaar oud Piper- watervliegtuigje. waarmee hij van Ko penhagen nar r Engeland had willen vliegen, op de Westeinderplassen ge land. De Amerikaan, die vier weken geleden in zijn woonplaats Hurricane (Maine) opsteeg, vloog via Canada, Groenland en IJsland naar Europa. Gisteren wilde hij vanuit Kopenhagen de laatste vlucht op zijn trip naar Engeland maken, maar de invallende duisternis dwong hem tot een landing in Nederland. Via de verkeerstoren op Schiphol vroeg hij om een landingsplaats voor zijn watervliegtuig. De verkeersleiding zat even met de handen in het haar. want sinds de opheffing van de lan dingsplaats voor watervliegtuigen bij Schellingwoude, na de oorlog, is er geen toestel van dit type meer in ons land neergestreken. In overleg met de rijksluchtvaartdienst besloot men de heer Gaston naar de Westeinderplassen te dirigeren. Na een voorspoedige landing liet de Amerikaan zich per taxi naar Schiphol brengen. Daar vervulde hij de nodige formaliteiten en kocht een reisbiljet voor de eerstvolgende KLM-vlucht naar Parijs, waar hij nog enige zaken te re gelen had. Morgenochtend wordt Ja mes Gaston uit de Franse hoofdstad te rugverwacht. Als het weer dat toelaat, zal h(j met zijn Piper Super Cub naar Engeland vliegen. (Advertenties) BarteijorlsstrHaarlem, tel 15332 leidsestraat (bij Koningsplein) Telef (020) 22 35 96 Amsterdam Het antwoord, dat minister Smalien broek gisterenmiddag in de Tweede Kamer over de B.V.D. (Binnenlandse Veiligheidsdienst) heeft gegeven, be vredigt ons maar matig. Er was nu de pathetische oproep van minister president Cals tijdens het debat over de toestemmingswet een klacht binnen gekomen van een rijksambte naar, die met een bord tegen het huwelijk gedemonstreerd had en die daarop van de Haagse politie te ho ren kreeg, dat hij op de zwarte lijst van de B.V.D. zou komen. Nu zegt de minister wel, dat er helemaal geen zwarte lijst bestaat, doch hij loochent niet het feit, dat de Haagse politie een rijtje namen van betogers aan de B.V.D. heeft doorgegeven. „En wat doet men nu?" zo vervolgt de heer Smalienbroek gevat, „men verwijt de B.V.D. wat men de Haagse politie zou moeten verwijten." Wij kunnen deze redenering niet volgen. Als de B.V.D. geen zwarte lijst heeft en niet van plan is allerlei betogers in zijn „geheugen" op te bergen, dan zou de minister moeten kunnen verklaren, dat de B.V.D. het bewuste lijstje ongezien verbrand heeft. Zo ongeveer op de manier, waarop kranten met anonieme brie ven omspringen. Die verklaring heeft de minister echter niet afgelegd. Hij heeft gezegd: „De B.V.D. doet niets met het lijstje". En daaruit resulteert ons gevoel van onbehagen. Men moet in dit vrije land wil het werkelijk vrij zijn vrijelijk kunnen betogen ook tegen een vorstelijk huwelijk zonder het gevaar te lopen door wie dan ook te worden opgeschreven. Als die garantie niet wordt gege ven, ondergraaft men de democratie en bovendien drijft men in deze hu welijkskwestie nodeloos geprikkelde mensen op een hoop. Tegen beide ge volgen hebben wij overwegend be zwaar, want democratie en monarchie zijn ons dierbaar. HEERLEN, 17 nov. Ongeveer 4.000 kippen zijn gisteravond omgeko men bij een brand in een loods van het kippenfokbedrijf van de heer Van Hor- ne te Baexem, Ook een loods ging ver loren. De brand is ontstaan door een lek in de olieverwarming. De schade wordt geschat op 50.000 gulden. De eigenaar is verzekerd. WEST-DUITSLAND De 63-jarige voormalige „Seharführer" van de SS, Erich Fuchs, die in de Westduitse stad Hagen met elf andere ex-SS-ers terecht staat wegens moord en medeplichtig heid aan moord in het concentratie kamp Sobibor, heeft voor het eerst toe gegeven, dat hij destijds betrokken is geweest bij het vergassen van veertig vrouwen. (DPA) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 17 nov. Het ziet er niet naar uit, dat de slagers de res terende tijd van dit jaar de prijzen voor hun rundvlees in grote getale zul len verlagen. Zoals bekend zijn dege nen onder de slagers die de verlaging van de inkoopprijzen niet voldoende hebben „doorgegeven" in de winkel prijzen, daar vorige week met een com muniqué door liet Bedrijfschap voor het Slagersbedrijf toe aangespoord. Die aansporing dreigt weinig effect te hebben, omdat er onder de slagers gro te verontwaardiging heerst over de no ta die de minister van Economische Zaken, drs. Den Uyl een (':<g na het verschijnen van het communique aan de Tweede Kamer zond. Over die nota zijn de slagers zo boos, dat zij zinnen op een tegenaanval. De slagersbonden z(jn van plan bij hun leden tegenargumenten te verzamelen die wellicht de volgende maand in een tegennota aan de Tweede Kamer zul len uitmonden. Over de nota, waarin onder meer wordt opgesomd hoe de prijzen voor verschillende soorten rundvlees de laat ste maanden zijn, en hoe ze volgens het ministerie van Economische Za ken zouden moeten zi'- wordt geschre ven in het blad van de drie bonden van slagerspatroons. De nota werpt een smet op de bedrijfstak, stelt het blad vast. Ze is slechts gemaakt om ..de publieke opinie zeer subjectief te kunnen stemmen". Het blad geeft de geschiedenis van het ontstaan van de nota aldus weer: ,,In de besprekingen (met ambtena ren van het ministerie van Economi sche Zaken onder leiding van drs. W. Drechsel hoofd van de directie prijzen) is door de vertegenwoordigers van het slagersbedrijf aan de hand van uitge breid en gedegen cijfermateriaal een bres geslagen in de gegevens die de ambtenaren van het ministerie han teerden, zodat zij er niet in slaagden aan te tonen, dat de slagerij ten aan zien van de hoogte der vleesprijzen in bepaalde mate schuldig zou zijn. De dreigementen betreffende het doen in voeren van richtprijzen voor vlees ten behoeve van de consument of afkondi ging van een margebeschikking werden ijlings teruggenomen, omdat men op het departement door de slagers cij fers voorgeschoteld kreeg die aan dui delijkheid niets te wensen overlieten. De aantijgingen van verschillende zij den werden ontzenuwd en zo kon tot het opstellen van het gezamenlijke communiqué worden besloten Dat het evenwel voor de dienaren van de overheid blijkbaar toch onmogelijk is om na een redelijk en open overleg noodzakelijk gebleken herziening van de standpunten in deze zaak te accep teren. kwam tot uiting, toen de nota van minister Den Uyl volgde waar uit kon worden opgemaakt, dat de ambtenaren ervoor pasten hun gezicht te verliezen." Het spel werd zo gespeeld, aldus het blad, dat de grepen welke de pers uit het geheel zou doen, de slagerij „dan toch maar in een kwaad daglicht zou den stellen." Nu, men heeft in dit op zicht niet te klagen gehad over sen satie. Als roofdieren stortten de dag bladen zich op de cijfers Het blad noemt de werkwijze van het ministerie willekeur, „een rechtsstaat onwaardig". De slagers in Nederland zullen uit de gang van zaken hun con clusies weten te trekken, laat men daar van overtuigd zijn. Iedereer die zich tot nu toe heeft gemeend te moeten inspannen voor een lagere prijs van het vlees voor de consument heeft de koe niet bij de horens, maar bij de staart gepakt."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 1