Mensaap als Twintig jaar geëist Bemmelse gifmoordzaak Vrouw verdacht van zeven fraudes en moord vader passi RADIATION Haliplus Haliplus Huiswerk kabinet bevalt Kamer niet helemaal Eerste L.T.S. in zuidelijk Zuid-Limburg Uw onverwarmde kamer snel behaaglijk warm met RADIATION TEN BEHANDELING VERGDE TWEE DAGEN SCHOUW IN HUIS VAN VERDACHTE DAF betaalt tweederde van hogere belasting Beatrix en Claus twee dagen in Friesland Communistisch arsenaal in Rendsburg tegen verhoging Veritlootschaps- en eilzinebelasting Haastwerk Improvisatie Twee finalisten EM.S- fluitistenconcours Ned. Delegatie bij sluiting Concilie TWAALF DODEN BIJ FRANSE MIJNRAMP Halve rouw aan hof verhoogt uw weerstand DONDERDAG 25 NOVEMBER 1965 PAGINA 7 ooS? HAAG> 25 nov. - De be- cier van herziene finan- doolngSplannen van regering r de Tweede Kamer is niet ^egevallen. Ook de drie rege- eei^sPartijen hebben lang geen t„ s§ezind standpunt ingenomen hetp°Ver "huiswerk" dat aan be Pahinet-Cals bij de algemene leg^houwingen reeds was opge- De KV P-woordvoerder Lucas aan het woordrechts de voor zitter, mr. Van Thiel. OLIFANT TE WATER symbool voor het nieuwe huishouden Tijdens een werkbezoek aan Friesland heeft de heer Claus von Amsberg onder meer het fokbedrijf van de heer S. N. Kingma in Boxum bezocht. tegen griep, vermoeidheid, slapte, nervositeit, verkoudheid. Coalitie verdeeld over dekkingsplan (Van onze parlementaire redacteur) fte?V|fr 'k compromissen tlie het kabi- geoo bedacht, is zeer uiteenlopend se„ '"celd. Er zijn weer allerlei wen- reej aar voren gebracht, correcties op enkel VoorSestelde correcties en die een stani6 maal zelfs tegen principiële Sen unte" van coalitiegenoten indrui- on?.0 heeft de PvdA een campagne ygezet tegen de maatregel, waar ds de KVP juist bijzonder gelukkig dl. het verruimen van de gedeel- Sch verrekening van de vennoot- stil\psbelasting niet de inkom- gghhelasting. Om dubbele belastin- Van *6 voorkomen ging het kabinet cent *'en Procent over tot zestien pro sten verrekening btj dividend-inkom- ojJ1- De activiteiten van de KVP strn bezitsvorming te stimuleren If, °0kten wonderwel met deze tege- flj ptRoming van het kabinet. Boven- zijn de familievennootschappen z deze fiscale tegemoetkoming ten er gediend. De socialisten willen echter niet van weten. „Wij zijn tVan onze Limburgse redacteur) rifl'ITEM, 25 nov. ije commissa- (jjj Van de koningin i9 Limburg, dr. WnVan Rooij, heeft gisteren met be- v,,'' Van een dragline de eerste grond teoh voor de bouw van een lagere jdmsche school in het tot deze ge- bez behorende kerkdorp Nijswiller. biiót, '®aa<^ was voor zuidelijk Zuid- Zien rg van Srote betekenis, aange- Wora de nieuwe L.T.S. gezien mag a,l® een eerste aanpak van de j^.nterstand, die deze streek op veler- Sebied moet inlopen. Virnie keuze viel uiteindelijk op Nijs- d6 r> omdat dit dorp ten opzichte van Cent°Ver^e gemeenten in de streek bWaal gelegen is, temeer daar er hal?^en bestaan om ook een L.T.S. ^3 Valkenburg op te richten. De Wor'ri voor zuidelijk zuid-Limburg chil gebouwd naar ontwerp van ar- *ai ®ct Th. Boosten uit Maastricht en 0ver twee jaar gereed zijn. onaangenaam verrast. Destijds heb ben wij ook de noodzaak betwijfeld van een gedifferentieerd tarief voor de vennootschapsbelasting", zei bun woordgever drs. H. Peschar. Ook de heffing op de invoer van tex tiel bleek plotseling onverteerbaar voor de Partij van de Arbeid. Kan dat zo maar in EEG-verband? Houdt deze steun aan de textielindustrie door in voerheffing op grond- en hulpstoffen niet een benadeling in van de onderont wikkelde gebieden, zo werd er ge vraagd. Ook de AR beeft in de beoordeling van het compromis afwijkende geluiden laten horen. De fractie heeft bij ver rassing voorgesteld om met de omzet belasting op textiel reeds in 1966 te beginnen terwijl de regering juist meen de de Kamer tegemoet te komen door deze naar 1967 te verschuiven. Hun woordvoerder, de heer G. A. Kieft zei het juister te vinden om met een derde van het oorspronkelijk voorgestelde ta rief van vijf procent dan maar direct te beginnen. Hij had nog meer, waarschijnlijk moeilijk te realiseren wensen op zijn programma. Hij bleek o.m. fel gekant tegen de verhoging van de benzine belasting van een tot twee cent per liter. De minister zal hiermee de nodige ruimte vinden om andere wensen in te willigen, met name die ten aanzien van textiel en schoenen. Het beroepsvervoer kan deze accijns verhoging niet meer verwerken, was de motivering van de heer Kieft. Er is een AR-amendement ingediend, waar over de minister zijn standpunt nog moet bepalen. Dit amendement zou wel eens de steun van de kleine partijen en natuurlijk van de gehele oppositie kunnen meekrijgen. Ook de verhoging van de vennoot schapsbelasting, waartoe de regering om dezelfde reden haar toevlucht meent te moeten nemen, is bij de AR in ongenade gevallen. Weer kwam hierbij de verruimde mogelijkheid tot het ver rekenen van de dubbele belasting naar voren. De heer Kieft vindt dat hierbij fiscale stunts zijn uitgehaald die een voudig niet bij elkaar passen. Van dr. A. M. Lucas (KVP) heeft de minister het meest markant de bezorgd heid van vele fracties vernomen over de huidige situatie. Het had hem nog nooit zo tegengestaan om dergelijke voorstellen te moeten behandelen als thans, zei de katholieke woordvoerder. Haastwerk, waarbij echte bezinning op de gevolgen van deze fiscale maatrege len niet mogelijk was, zo gaf hij te verstaan. Ook de gesplitste behandeling is dr. Lucas een ergernis. Dit houdt hiermee verband dat de belastingcerti ficaten pas later aan de orde kunnen komen, het wetsontwerp is pas inge diend. Het maakt echter een belang rijk onderdeel uit van de hele fiscale en budgettaire opzet van het kabinet. De KVP-fractie ziet de toekomst in verband met de stijging van de rijks uitgaven en de onbetekenende besparing van 70 miljoen op het begrotingstotaal van 18 miljard, met vele andere frac ties somber in. Er is echter één licht punt, zei dr. Lucas. De regering heeft met de Staten-Generaal nu een goed besef dat kostenverlaging hoe dan ook moet worden doorgevoerd. Hij zag in de 70 miljoen verlaging alvast een bewijs van goede wil van de regering maar hij eiste dat met deze bezuiniging voor wat de begroting voor 1967 betreft, on verdroten zal worden voortgegaan. Hij verzocht de minister om aan de Kamer een goed overzicht te geven over d j mogelijkheden van controle die hij kan toepassen en de manier waarop dit al les geschiedt. In dit opzicht vormen de coalitiegenoten althans een eenheid. Het verzoek is van vele zijden onder steund Het meest kritisch waren uiteraard de oppositiepartijen. De heer W. Schol ten (CH) vond dat er geïmproviseerd was in plaats van dat er een overtui gend beleid werd gevoerd. Voor de om zetbelasting voor textiel en schoenen ziet hjj nu geen enkele bestaansreden meer. Hij verwierp de accijnsverhoging op benzine tot twee cent en diende een amendement in om de verhoging van de vennootschapsbelasting te beperken tot een. Nu al over de herinvoering van de omzetbelasting op textiel en schoenen een besluit te nemen vindt hij helemaal onjuist. Dat kan over een jaar nog best gebeuren omdat deze be lasting pas op 1 januari 1967 zal in gaan. Daarom diende hij een tweede amendement in, om de herinvoering van deze omzetbelasting geheel uit het ontwerp te lichten. Uit het betoog van de heer Kieft (AR) was af te leiden dat zijn partij voor deze amendementen be langstelling heeft. Mr. F. Portheine (WD) verklaarde dat de hele belastingverhoging achter wege had kunnen blijven indien men het bezuinigingsplan-Joekes had aan vaard. Hij sprak over een slecht com promis dat nu is gesloten. Immers het tijdelijk maken en halveren van de be lastingverhoging op textiel en schoenen wordt betaald met de „woekerrente" van een blijvende verhoging van de benzineaccijns en de vennootschapsbe lasting. (Advertentie) Warmte nodig in huiskamer, studeer kamer, wachtkamer, logeerkamer of anderbijvertrek? RadiationTen geeft stralings- èn circulatiewarmte! Even de knop omdraaien en in weinige mi nuten is het vertrek behaaglijk. ARNHE.M 25 nov. De officier van justitie bij de rechtbank alhier, mr. A. J. J. Pfeil, heeft gisteravond twin tig jaar gevangenisstraf geëist tegen een 31-jange huisvrouw uit Bemmel, die wordt verdacht van een aantal ge vallen van fraude en van moord door middel van parathion op haar vader, een 62-jarige tuinder. De raadsvrouwe, mejuffrouw mr. M. J. Feriz, vroeg vrijspraak. De rechtbank is twee dagen met deze zaak bezig geweest. Gistermorgen bracht de rechtbank met het Openbaar Ministerie en en kele politiemannen een bezoek aan het woonhuis van de vrouw in Bem mel. De rechters lieten zich door de ver balisant-rechercheur van de rijkspoli tie W. van 't Zandt op de hoogte stel len van de bewegingen van de va der, na het drinken van de vergiftig de koffie, op 1 mei 1962. Ook bekeek de rechtbank de plaats waar hij eer der zou hebben gepoogd zelfmoord te plegen. Verdachte zelf bleef in een kamer achter. Veel interesse stelde zij niet in de gang van zaken. Na af loop van de schouw van de rechtbank vroeg ze permissie haar in het boven huis wonende moeder, die zich even (Advertentie) In een bootje tussen het riet op de ruls- voorn. Beet hebbusl Touwtje binnenhalen. Vis in 't leefnet. Ander touwtje binnenhalen. Daar hangt een Olifant aan om lekker koel te blijven. Op de goede vangst! Proost! eenmaal Nederlaands recht en een maal Vrije Studierichting Plaatste onlangs een oproep, waarin hij alle mensaapbezitters, naar zijn schatting zijn er dat vijf of zes, vraagt met hem contact op te nemen. Men zou kunnen denken, dat het gaat om een soort babysit-centrale voor mens apen. Vanwege zijn huisdier kan de heer Campen immers geen dag van huis. Niets is minder waar. Zelfs chimpansee-eigenaars zijn bang voor eikaars bezit. „De mensen, van wie ik Tsjombe heb gekocht, hebben zelf een volwassen mannetje; maar toch zijn ze nu bang van hem en dat, ter wijl hjj daar toch ook een tijd In huis geweest is." Nee, de heer Campen speelt met het idee van een Centrum voor Mensapen, de chimpansee en de orang-oetan van Z.O.-Azie, de gorilla en eventueel de gibbon uit Centraal Afrika. Geen dierentuin dus, waar de overvloed van andere dieren maar de aandacht afleidt van het pièce-de- résistance, de aap met het intellect van een driejarig mensenkind in de ransel. Om te voorkomen dat deze, het dichtst bij de mensen staande, dieren uitsterven, zal in het Centrum ook flink gefokt moeten worden. Te gelijkertijd zou een intensieve om gang met de dieren allerlei nu nog onbekende feiten kunnen onthullen. Mr. Campen wenst het axioma, dat chimpansees Intelligenter zijn dan de aanzienlijk forser uitgevallen gorilla, ernstig te betwijfelen. „De angst voor de gorilla is zo groot, dat er Bij na niemand te vinden is, die er zo mee wil experimenteren als dat met chimpansees gebeurt. Angst is niet zo verwonderlijk, wanneer men het verhaal hoort van een dame, wie het houden van een gorilla twee keer op een gebroken arm kwam te staan. Bo vendien wilde het dier haar nogal eens de kleren van het lijf te rukken. „Maar ja, dat is het risico, dat moet je er voor over hebben", vindt mr. Campen, die zelf ooit een pelgrimage gehouden heeft naar het Kivoe-meer om er de gorilla's in hun oorspronke lijke staat aan het werk te zien. Zoals een ezeldrijver van een echt paard droomt, zo hoopt hij nog eens een gorilla te krijgen. Hij heeft zojuist een aanbieding bin nen. Elfduizend gulden moet het dier faan kosten. In een tweede brief lijkt een Tilburgse dierenhandelaar bereid vijfhonderd gulden van deze prijs te laten vallen, „hoewel anderen zeker twintigduizend gulden zouden vragen." „Jammer, dat ik dat geld niet heb. Moet U eens kijken, wat een vier aardige beestjes" zegt hij, ver liefd naar de bij de offerte gevoegde foto starend. Het plaatje vertoont een kluitje van vier angstig tegen elkaar gekopen gorilla-baby's die met zeer gevoelige zo men wil „menselijke" zwartleren smoeltjes in het blitz- licht gluren. Voorlopig zal het een wensdroom blijven, zoals hij ook zijn verlangen om een leeuw te houden voorlopig supprimeert in het verzorgen van driehonderd gulden kostende Burmese en Siamese katten. „Ik heb er nog hard over gedacht, maar ja, één zwiep met zijn staart en alles ligt hier overhoop", zegt hij veront schuldigend. had laten zien en zeer onder de in druk was, te bezoeken, dit werd toe gestaan. Gistermiddag werd de zitting voort gezet. De officier van Justitie acht de zeven ten laste gelegde gevallen van fraude wettig en overtuigend bewezen. In zijn requisitoir concentreerde mr. Pfeil zich voornamelijk op de achtste tenlaste legging, verreweg het voor naamste punt: moord door toediening van vergif. Veertien bekentenissen heeft verdach te afgelegd, de een nog uitvoeriger en sprekender dan de ander. Eén keer had zij ook een duidelijk motief aange voerd: zij wilde haar man het bedrijf van haar vader in handen geven. Ande re keren had zij gesproken van een uitweg om uit haar financiële moeilijk heden te komen. De zelfmoordtheorie die verdachte nu ter sprake brengt, namelijk dat de vader zelf de parathion in de koffie zou hebben gedaan, gaat volgens de officier om verschillende re den niet op. Iemand pleegt geen zelf moord waar een ander bij is en de woorden die vader Evers tegen zijn schoonzoon zei toen hij krimpend van pijn op een vedlingkist op de deel ging zitten, „Die koffie bekomt me slecht "ast ook niet in het zelfmoordverhaal. )e officier sprak van het fokken van alibi s door verdachte. Wat de strafmaat betreft noemde mr. Pfeil verdachte volkomen verant woordelijk voor haar daden. Een conclusie van de psychiaters wilde de officier onderstrepen: zij wisselt van gevoelens en reacties als van jurkjes en zij is niet onder suggestie te bren gen. Zij is geen normale vrouw, gevoels arm en gevaarlijk, maar niet zo ge stoord dat deze 'moord haar niet kan worden aangerekend. De officier zei nog dat huisgenoten haar ogen hypno tisch noemden en inderdaad kan zij ie mand in verwarring brengen alleen door hem aan te kijken. De officier huiverde om levenslang te eisen en nu werd het twintig jaar zonder terbeschik kingstelling van de regering. Dat haar cliënte zoveel verschillende bekentenissen heeft afgelegd is volgens de raadsvrouwe mej. mr. Feriz eerder bewijsverzwakkend dan versterkend. Wel wordt bewezen hoe onuitputtelijk haar fantasie is en ook de raadsvrouwe had een citaat uit een der psychiatri sche rapporten bij de hand: zij leidt aan pseudologica fantastica met andere woorden zij is een grenzeloze leugena- res. Door het dossier heen loopt een draad DEN HAAG, 25 nov. Het nationa le concours voor fluitisten georgani seerd in het kader van de toekenning van de EMS-cultuurprijzen, heeft twee finalisten opgeleverdde negen tienjarige Abby de Quant en de 33-ja- rige Peter van Munster. Na hun zaal- optreden met het Kunstmaandorkest zal de jury bepalen wie de eerste prijs 7.500) en wie de tweede 2.500) heeft verdiend. DEN HAAG, 25 nov. De Neder landse regering zal bij de sluiting van het Tweede Vaticaanse Concilie op 8 december vertegenwoordigd worden door een delegatie bestaande uit de ambassadeur te Vaticaanstad, F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant et d'Asembourg, de chef van de directie kabinet en protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. W. J. G. baron Gevers, en de oud-commissaris der koningin in de provincie Limburg dr. F. J. M. A. H. Houben. Het ministe rie van buitenlandse zaken heeft dit gis termiddag meegedeeld. naar een groeiende overtuiging dat een vrouw die zich herhaaldelijk aan op lichting en valsheid In geschrifte schul dig heeft gemaakt, ook in staat moet zijn haar vader te vermoorden. Tot de ze aanvechtbare overtuiging, aldus mej. Feriz, hebben vooral bijgedragen die genen die in het onderzoek zo n grote rol hebben gespeeld. Pleitster kan zich niet onttrekken aan de mening dat de overtuiging er al was voordat er aan wijzingen voor bestonden. Wat het motief aangaat dat zij door moord haar vaders bedrijf in handen zou willen spelen van haar man klopt niet met de verhoudingen in de fami lie. Volgens de pleitster kan verdach te zo iets niet hebben gedaan voor haar man. Die stelde zij immers achter bij haar vader. Mej. Feriz zag geen bewijs voor moord: voorbedachte rade en aanneem- lijke motieven ontbreken. Voor het acht ste feit vroeg zij vrijspraak alsmede voor 6 en 7 gevallen van fraude. Tenslotte betuigde verdachte in tra nen haar onschuld: „Ik heb het niet gedaan en ik zou het ook niet hebben kunnen doen, want ik hield ontzettend veel van vader." Uitspraak 7 december. (Van onze Brabantse redacteur) EINDHOVEN, 25 nov. Kopers van DAF-personenauto's, die pas in 1966 kunnen worden afgeleverd, zullen nog niet het volle pond hoeven te beta len van de nieuwe belastingverhoging. De DAF-fabrieken en de dealers zul len samen tweederde van deze verho ging voor hun rekening nemen, zodat de koper maar omstreeks f. 135 hoeft bij te passen. Deze overgangsmaatre gel geldt alleen voor hen. die nog dit jaar een bestelling plaatsen. De maatregel is genomen om dege nen, die met hun order te laat zijn geweest, enigszins tegemoet te komen. De fabriek werd na het bekend wor den van de belastingplannen over stroomd met bestellingen, zodat reeds weken geleden de totale produktie van dit verdere jaar was uitverkocht. Som mige dealers, die tijdig ruime bestel lingen hebben geplaatst, kunnen nu nog wagens leveren tegen de oude prijzen: zij krijgen hun bestellingen nog dit jaar binnen. Anderen moeten hun klan ten echter vertellen, dat ze pas na 1 januari kunnen leveren. DAF pleziert nu niet alleen deze klanten, maar vult tevens het vacuum op, dat na het in werking treden van de nieuwe belas tingverhoging dreigde te ontstaan. Na de eerste hausse in (vervroegde) bestellingen, zal er nu waarschijnlijk nog een volgen, waardoor de fabriek ook de eerste maanden van 1966 volop werk krijgt. Daarna zal de normale voorjaarsvraag wel weer opleven. Al leen voor de verkopers van de auto mobielbedrijven zullen de maanden ja nuari tot maart wel uiterst rustig zijn. CARMAUX, 25 nov. (AFP, Rtr.) De ontploffing in de kolenmijn bij Car- maux in Zuidwest-Frankrijk heeft aan twaalf arbeiders het leven gekost. De ontploffing gebeurde gisterochtend vroeg op 250 meter diepte. De mijnen in het bekken van Car- maux worden als veilig beschouwd. Sinds het begin van de exploitatie in 1884 heeft zich nooit een ongeluk van betekenis voorgedaan. Mijngas is nooit geconstateerd. Deze ontploffing moet het gevolg zijn geweest van de aanwe zigheid van kolenstof. DEN HAAG, 25 nov. In verband met het overlijden van koningin Elisa beth van België zal het hof drie dagen halve rouw aannemen, ingaande giste ren. Radiation Ten, de kleine gashaard met grote capaciteit.Normgastoestei, ook geschikt voor flessegas (waar door hij ook in caravan of kampeer- huisje kan worden gebruikt). Aan sluiting op schoorsteen. Nominale belasting 4000 k.cal/u. De goedkoop ste gashaard, èn in aanschaf èn in gebruik. Vraag uw handelaar om na dere inlichtingen, of komt u eens in Zeist kijken. RADIATION (NEDERLAND) N.V., ZEIST JOH.VAN OLDENBARNEVELTLAAN 110 TEL. (03404) 13334-18949 (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 25 nov. Prinses Beatrix en haar verloofde, de heer Claus von Amsberg, hebben een infor meel tweedaags bezoek aan Friesland gebracht. Het paar kwam dinsdagmid dag in Leeuwarden aan: prinses Bea trix per auto en de heer von Ams berg per helikopter. Zij waren de gast van de commissaris der koningin mr. H. P. Linthorst Homan, die als recht geaard schaatsliefhebber de heer von Amsberg 's avonds een paar Noorse schaatsen aanbood. Prinses Beatrix vertrok gistermorgen reeds weer. Zij reisde naar Eindhoven. De heer von Amsberg werkte nog een aantal bezoeken af, waarbij het telkens opviel hoe goed hij reeds Nederlands spreekt. Dit hielp ongetwijfeld mee, de contacten overal in een prettige sfeer te doen verlopen. In het kantoorgebouw van het Fries Rundveestamboek werd hem een en ander verteld over doel en werkwijze van deze 6400 leden tel lende organisatie, waarna een bezoek werd gebracht aan het fokveebedrijf van de heer S. N. Kingrna te Boxum. Dit bedrijf was speciaal uitgezocht als een voorbeeld van het gemiddelde Frie se veebedrijf. Vervolgens bezichtigde de heer von Amsberg in Leeuwarden de zilvercollecties van het Fries Museum. Na een lunch in het paleis van de com missaris der koningin werd tenslotte een bezoek gebracht aan het Econo- misch-TechnoIogisch Instituut Friesland. Hier toonde de heer von Amsberg zich sterk geïnteresseerd in de economische problematiek van de provincie. Hij was speciaal belangstellend naar de verhou dingen tussen de produktiviteit in de agrarische sector en die in de industrie. KRUISWOORDRAADSEL. 123456 ic9 10 Zodra je merkt, dat je angst voor het dier gaat krijgen, moet je het weg doen. Dat moment komt meestal wan neer ze geslachtsrijp worden. Dat is tenslotte ook het moment, dat men senkinderen zich tegen hun ouders gaan verzetten. Je moet ze de baas blijven en niet aarzelen rechtvaardige straffen uit te delen. Chimpansee moeders slaan hun kinderen ook en soms zo hard, dat ze doodgaan. Een rechtvaardige straf accepteren ze al tijd. Tweemaal heeft Tsjombe me zó gebeten, dat het bioed uit mijn hand spoot en beide keren was het omdat ik fout geweest was." De rest van het gesprek met de heer Campen kan een stuk ongedwon- gener verlopen, wanneer de 15 kilo wegende aap weer tevreden in zijn zorgvuldig met ontsmettingsmiddelen gereinigde hok gestuurd wordt. Het slot van de deur gaat zijn intelligen tiequotiënt met een behoorlijk aantal punten te boven. De heer Campen in het bezit van alle graden, die een juri dische faculteit maar kan afge ven, eenmaal Indisch reent, (Advertentie) Neem nu elke dag zo'n kleine capsule Haliplus die bovendien zo gemakkelijk is in te nemen U komt dan gezond de winter door. MULTIVITAMINEN Ut? V00R HET HELE GEZIN ,tM 100 CtRMlM 3 *0 •0 I KARLSRUHE, 25 nov. (AFP) In een afgelegen boerderij van het als centrum van nazi-activiteit beruchte Westduitse arrondissement Rendsburg is een centrum voor verspreiding van communistisch propagandamateriaal in de bondsrepubliek ontdekt. Volgens een bekendmaking van de Westduitse jus titie kwam men het centrum op het spoor toen op 31 oktober in Hamburg een communistische koerier werd ge grepen. Hjj had drie koffers met aan communisten geadresseerde brieven bü zich waarin deze instructies op propa- gandagebied ontvangen. Er zijn enkele arrestaties verricht. j. r, '"rizontaal: 1. schande, meisjesnaam; bitrusten; 3. Duitse stad, berg op 4. afstandsmaat, want; 5. schrede, r van fuik; 6. kaliumcarbonaat, ko- pra antt; 7. hellende weg, huis; 8. druk ^aten, in voce; 9. speelgoed, aaneenrij- 10. voertuig, m3; 11. bepaalde stem s' specerij. jVer*IcaaI1. koekje; 2. gril, omwen- dams; 3. onheilsgodin, liefkozen; 4. sol- naschrift; 5. symbool aluminium. j1(^®ster (Eng.); 6. lichte schijn, muur- Vel 6; 7- plaats in Zeeland, uitroep, be- B zeldzaamheden; 9. voorzetsel, ge- 10. gewicht, luchtvaartonderne- mS. buitendijks land. Róssing van 24 november sten?-a£ag<^' 2' kangoeroe; 3. uniform; 4. 8. F,vaSebond; 6. heitje; 7. meubilair; kes rvf1!84' 9' Petr°grad; 10. mombak- het'i„K-i streePjes: maak eei. foto van Jubileum-programma. De vierjarige chimpansee de door mr. Campen aan kinder loze echtparen en alleenstaan den warm aanbevolen huisdier soort hangt dreigend als een zwart -behaarde zak met spieren te schom melen aan een rand van de serre. De driehoeksverhouding tussen dier, eige naar-verzorger en geïnteresseerde be zoeker, is met spanning geladen. Tsjombe, die er ongezellig onbekom merd uitziet, de heer Campen, die de „chim" met een stroom van harduit- gesproken bevelen in zijn ban probeert te houden en de bezoeker, die vreest dat de macht van „het baasje" niet ver genoeg zal reiken om Tsjombe ervan te weerhouden toch nog even iemand te gaan bijten. Dan bedenkt de aap zich en laat zich in het lang zaam vollopende bad zakken, waar zijn rose handen, voeten en achter werk hun dagelijkse wasbeurt krijgen. Onder het inzepen vertelt de in over all en houten sandalen gestoken heer Campen over zijn passie, de mens aap. „Je moet nooit bang voor ze zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7